Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6212z ostatnich 7 dni
24296z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Wymiana źródeł ciepła w budynkach

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wymiana źródeł ciepła w budynkach

Data zamieszczenia: 2024-05-23
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Potęgowo
Kościuszki 5
76-230 Potęgowo
powiat: słupski
zp@potegowo.pl
Województwo: pomorskie
Miasto: Potęgowo
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2024-06-04 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Wymiana źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje: wymianę źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej:
Lokalizacja: miejscowości: Łupawa dz. nr 176, Grąbkowo dz. nr 122/1
Zadanie I- wymiana źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej - przedszkole Łupawa
1) Przedmiotem zamówienia jest wymiana źródła ciepła w przedszkolu
w miejscowości Łupawa wraz z pracami towarzyszącymi tj. wymiana części grzejników, remont pomieszczenia kotłowni.
2) Stan istniejący:
Działka nr 176 obręb Łupawa woj. pomorskie, pow. słupski, gmina Potęgowo.
Na działce nr 176 usytuowany jest budynek przedszkola w miejscowości Łupawa- przedszkole zajmuje część budynku w pozostałej części znajdują się lokale mieszkalne. Budynek niepodpiwniczony, przykryty dachem wielospadowym, krytym dachówką oraz papą. Budynek częściowo ocieplony styropianem. Budynek położony na nieregularnym planie, posiada maksymalne wymiary(dł. x szer.) 41,14 m x 19,29 m.
Przedszkole posiada system centralnego ogrzewania, w którym źródłem ciepła jest kocioł na palet i ekogroszek. W pomieszczeniach przedszkola znajdują się grzejniki panelowe.
3) Zakres prac objętych zamówieniem:
a) Wymiana źródła ciepła
Projektuje się wymianę źródła ciepła na pompę ciepła pracującą w systemie powietrze-woda. Zadaniem pompy ciepła będzie podgrzewanie czynnika grzewczego dla instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w zasobniku. Pompę należy zamontować na fundamencie betonowym zgodnie z wytycznymi producenta, z wykorzystaniem podstawy wibroizolacyjnej. Pompę ciepła należy włączyć do instalacji wodnej centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Włączenia dokonać w pomieszczeniu kotłowni. Do pompy ciepła doprowadzić linię zasilania z istniejącej tablicy rozdzielczej TR. W tablicy zainstalować zabezpieczenie S303 B32 od którego poprowadzić przewód YKY 5x 6 mm2. Przewód poprowadzić podtynkowo. Po poprowadzeniu przewodu bruzdę otynkować i pomalować w kolorze dobranym do istniejącego.
Wymagania dla pompy ciepła:
o zasilana z instalacji trójfazowej
o typ monoblock
o moc grzewcza 30 kW (+5%)
o minimalna temperatura czynnika grzewczego na wyjściu przy zasilaniu tylko przez pompę ciepła 550C
o wyposażona w grzałkę elektryczną o mocy 8-12 kW
o zakres pracy przynajmniej do -200C
o COP minimum 3,0 A7W55 wg. EN 14511
o wyposażona w sterownik pokojowy
b) Wymiana części grzejników
Zaprojektowano wymianę części grzejników w salach przedszkolnych z uwagi na niższą temperaturę czynnika grzewczego w instalacji z pompą ciepła. Projektowane grzejniki panelowe stalowe, trzypłytowe z zasilaniem bocznym typu C33, wyposażone w zawory i głowice termostatyczne. Projektowane grzejniki podłączyć do istniejącej instalacji. Obudowy grzejnikowe należy w razie potrzeby dopasować do większych grzejników lub wymienić na nowe. Przed zamówieniem grzejników sprawdzić wymiary w naturze.
UWAGA! Istniejące grzejniki, które podlegają wymianie należy zdemontować, zabezpieczyć i przekazać Zamawiającemu.
c) Remont pomieszczenia kotłowni
Istniejące źródło ciepła - kocioł na pelet i ekogroszek należy zdemontować (masa kotła około 520 kg). Zdemontować wszystkie niewykorzystywane elementy instalacji c.o. i c.w.u. (np. zbiornik wyrównawczy, zbędne rury, pompy, zawory itd.).
Należy skuć istniejącą glazurę(ułożoną do wysokości około 1,6m) i posadzkę z gresu o pow. 12,88 m2. Ułożyć nową posadzkę z płytek gresowych oraz okładzinę ścian z glazury do wysokości 2,0 m. kolorystykę i wór okładzin uzgodnić z Zamawiającym. Otwory po zdemontowanych elementach zamurować, uszkodzenia tynku naprawić, ściany i sufit oczyścić i pomalować dwukrotnie w kolorystyce uzgodnionej z Zamawiającym. Istniejący zlew wymienić na nowy, ze stali nierdzewnej, wraz z baterią.
Zestawienie przekazanej dokumentacji:
Uproszczony opis techniczny
przedmiar robót
Zadanie II - wymiana źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej - świetlica Grąbkowo
1) Przedmiotem zamówienia jest wymiana źródła ciepła w świetlicy w miejscowości Grąbkowo.
2) Stan istniejący:
Działka nr 122/1 obręb Grąbkowo woj. pomorskie, pow. słupski, gmina Potęgowo. Na działce nr 122/1 usytuowany jest budynek świetlicy wiejskiej- świetlica zajmuje część budynku w pozostałej części znajduje się mieszkanie(nieobjęte opracowaniem). Budynek niepodpiwniczony, przykryty dachem dwuspadowym, krytym blachodachówką, ściany zewnętrzne ocieplone styropianem. Do budynku świetlicy przylega blaszany budynek gospodarczy. Świetlica wiejska posiada system centralnego ogrzewania, w którym źródłem ciepła jest kominek z płaszczem wodnym. W przedsionku, sali świetlicy i toalecie znajdują się grzejniki panelowe.
Źródłem ciepła wody jest elektryczny przepływowy podgrzewacz wody, zostaje on bez zmian.
3) Zakres prac objętych zamówieniem:
a) wymiana źródła ciepła
Projektuje się wymianę źródła ciepła na pompę ciepła pracująca w systemie powietrze-woda. Jednostkę zewnętrzną zamocować do ściany a zewnętrzną na fundamencie betonowym z wykorzystaniem podstawy wibroizolacyjnej. Pompę ciepła włączyć do istniejącej instalacji wodnej centralnego ogrzewania. Włączenia dokonać w miejscu, w którym rury mają największą średnicę (np. w pobliżu obecnego źródła ciepła- kominek). Do pompy ciepła należy doprowadzić linię zasilającą z istniejącej tablicy rozdzielczej TR. W tablicy zainstalować zabezpieczenie S301 B32 od którego poprowadzić przewód YKY 3x6 mm2. Przewód prowadzić podtynkowo. Po poprowadzeniu przewodu bruzdę otynkować i pomalować w kolorze dobranym do istniejącego. Istniejące źródło ciepła-kominek należy rozebrać. Zdemontować niewykorzystane elementy instalacji c.o. (np. zbiornik wyrównawczy). Otwór w ścianie powstały po demontażu kominka zamurować, otynkować i pomalować na kolor zgodny z istniejącym.
Wymagania dla pompy ciepła:
o zasilana z instalacji jednofazowej
o typ split
o moc grzewcza 4,5 kW
o minimalna temperatura czynnika grzewczego na wyjściu przy zasilaniu tylko przez pompę ciepła 550C
o wyposażona w grzałkę elektryczną o mocy 3-5 kW
o zakres pracy przynajmniej do -200C
o COP minimum 3,0 A7W55 wg. EN 14511
o wyposażona w sterownik pokojowy
Należy dostosować istniejącą instalację elektroenergetyczną na podstawie wydanych przez Energa Operator z dnia 23.04.2024r. warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej.
Zestawienie przekazanej dokumentacji:
Uproszczony opis techniczny
warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej
przedmiar robót

CPV: 42511110-5

Dokument nr: 2024/BZP 00336529, IZP.271.13.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-06-04 11:00

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e4307b20-18e3-11ef-a7c1-72acb4a2af8f
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: - Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamówienia.gov.pl
- Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji"). Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk ,,dodaj załącznik").
- W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail osoby wyznaczonej do kontaktu (nie dotyczy składania ofert).
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamówienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce ,,Centrum Pomocy".
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
Dokumenty elektroniczne, o których mowa w par. 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki.
Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w par. 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
a) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści e-mail lub w treści ,,Formularza do komunikacji").
Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Wykonawca, w celu utrzymania poufności tych informacji, przekazuje je wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku ,,Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa".
- W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy / Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia / podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
- Możliwość korzystania w postępowaniu z ,,Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta ,,Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z ,,Formularzy do komunikacji" służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
- Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce ,,Komunikacja".
- Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
- Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", Zamawiający informuje, że:
-administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Wójt Gminy Potęgowo, Urząd Gminy Potęgowo, Ul. Kościuszki 5, 76-230 Potęgowo;
-inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Gminy Potęgowo jest Marta Markowicz, tel. 59 8416942, e-mail: oc@potegowo.pl ;
-Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na: wymianę źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej;
-odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.), dalej ,,ustawa Pzp";
-Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
-obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
-w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
-posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-06-04 10:00
Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/ Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki "Oferty/wnioski", widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IZP.271.13.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.5.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 387920,85 PLN
4.1.6.) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 227920,85 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje: wymianę źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej:
Lokalizacja: miejscowości: Łupawa dz. nr 176, Grąbkowo dz. nr 122/1
Zadanie I- wymiana źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej - przedszkole Łupawa
1) Przedmiotem zamówienia jest wymiana źródła ciepła w przedszkolu
w miejscowości Łupawa wraz z pracami towarzyszącymi tj. wymiana części grzejników, remont pomieszczenia kotłowni.
2) Stan istniejący:
Działka nr 176 obręb Łupawa woj. pomorskie, pow. słupski, gmina Potęgowo.
Na działce nr 176 usytuowany jest budynek przedszkola w miejscowości Łupawa- przedszkole zajmuje część budynku w pozostałej części znajdują się lokale mieszkalne. Budynek niepodpiwniczony, przykryty dachem wielospadowym, krytym dachówką oraz papą. Budynek częściowo ocieplony styropianem. Budynek położony na nieregularnym planie, posiada maksymalne wymiary(dł. x szer.) 41,14 m x 19,29 m.
Przedszkole posiada system centralnego ogrzewania, w którym źródłem ciepła jest kocioł na palet i ekogroszek. W pomieszczeniach przedszkola znajdują się grzejniki panelowe.
3) Zakres prac objętych zamówieniem:
a) Wymiana źródła ciepła
Projektuje się wymianę źródła ciepła na pompę ciepła pracującą w systemie powietrze-woda. Zadaniem pompy ciepła będzie podgrzewanie czynnika grzewczego dla instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w zasobniku. Pompę należy zamontować na fundamencie betonowym zgodnie z wytycznymi producenta, z wykorzystaniem podstawy wibroizolacyjnej. Pompę ciepła należy włączyć do instalacji wodnej centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Włączenia dokonać w pomieszczeniu kotłowni. Do pompy ciepła doprowadzić linię zasilania z istniejącej tablicy rozdzielczej TR. W tablicy zainstalować zabezpieczenie S303 B32 od którego poprowadzić przewód YKY 5x 6 mm2. Przewód poprowadzić podtynkowo. Po poprowadzeniu przewodu bruzdę otynkować i pomalować w kolorze dobranym do istniejącego.
Wymagania dla pompy ciepła:
o zasilana z instalacji trójfazowej
o typ monoblock
o moc grzewcza 30 kW (+5%)
o minimalna temperatura czynnika grzewczego na wyjściu przy zasilaniu tylko przez pompę ciepła 550C
o wyposażona w grzałkę elektryczną o mocy 8-12 kW
o zakres pracy przynajmniej do -200C
o COP minimum 3,0 A7W55 wg. EN 14511
o wyposażona w sterownik pokojowy
b) Wymiana części grzejników
Zaprojektowano wymianę części grzejników w salach przedszkolnych z uwagi na niższą temperaturę czynnika grzewczego w instalacji z pompą ciepła. Projektowane grzejniki panelowe stalowe, trzypłytowe z zasilaniem bocznym typu C33, wyposażone w zawory i głowice termostatyczne. Projektowane grzejniki podłączyć do istniejącej instalacji. Obudowy grzejnikowe należy w razie potrzeby dopasować do większych grzejników lub wymienić na nowe. Przed zamówieniem grzejników sprawdzić wymiary w naturze.
UWAGA! Istniejące grzejniki, które podlegają wymianie należy zdemontować, zabezpieczyć i przekazać Zamawiającemu.
c) Remont pomieszczenia kotłowni
Istniejące źródło ciepła - kocioł na pelet i ekogroszek należy zdemontować (masa kotła około 520 kg). Zdemontować wszystkie niewykorzystywane elementy instalacji c.o. i c.w.u. (np. zbiornik wyrównawczy, zbędne rury, pompy, zawory itd.).
Należy skuć istniejącą glazurę(ułożoną do wysokości około 1,6m) i posadzkę z gresu o pow. 12,88 m2. Ułożyć nową posadzkę z płytek gresowych oraz okładzinę ścian z glazury do wysokości 2,0 m. kolorystykę i wór okładzin uzgodnić z Zamawiającym. Otwory po zdemontowanych elementach zamurować, uszkodzenia tynku naprawić, ściany i sufit oczyścić i pomalować dwukrotnie w kolorystyce uzgodnionej z Zamawiającym. Istniejący zlew wymienić na nowy, ze stali nierdzewnej, wraz z baterią.
Zestawienie przekazanej dokumentacji:
Uproszczony opis techniczny
przedmiar robót
Zadanie II - wymiana źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej - świetlica Grąbkowo
1) Przedmiotem zamówienia jest wymiana źródła ciepła w świetlicy w miejscowości Grąbkowo.
2) Stan istniejący:
Działka nr 122/1 obręb Grąbkowo woj. pomorskie, pow. słupski, gmina Potęgowo. Na działce nr 122/1 usytuowany jest budynek świetlicy wiejskiej- świetlica zajmuje część budynku w pozostałej części znajduje się mieszkanie(nieobjęte opracowaniem). Budynek niepodpiwniczony, przykryty dachem dwuspadowym, krytym blachodachówką, ściany zewnętrzne ocieplone styropianem. Do budynku świetlicy przylega blaszany budynek gospodarczy. Świetlica wiejska posiada system centralnego ogrzewania, w którym źródłem ciepła jest kominek z płaszczem wodnym. W przedsionku, sali świetlicy i toalecie znajdują się grzejniki panelowe.
Źródłem ciepła wody jest elektryczny przepływowy podgrzewacz wody, zostaje on bez zmian.
3) Zakres prac objętych zamówieniem:
a) wymiana źródła ciepła
Projektuje się wymianę źródła ciepła na pompę ciepła pracująca w systemie powietrze-woda. Jednostkę zewnętrzną zamocować do ściany a zewnętrzną na fundamencie betonowym z wykorzystaniem podstawy wibroizolacyjnej. Pompę ciepła włączyć do istniejącej instalacji wodnej centralnego ogrzewania. Włączenia dokonać w miejscu, w którym rury mają największą średnicę (np. w pobliżu obecnego źródła ciepła- kominek). Do pompy ciepła należy doprowadzić linię zasilającą z istniejącej tablicy rozdzielczej TR. W tablicy zainstalować zabezpieczenie S301 B32 od którego poprowadzić przewód YKY 3x6 mm2. Przewód prowadzić podtynkowo. Po poprowadzeniu przewodu bruzdę otynkować i pomalować w kolorze dobranym do istniejącego. Istniejące źródło ciepła-kominek należy rozebrać. Zdemontować niewykorzystane elementy instalacji c.o. (np. zbiornik wyrównawczy). Otwór w ścianie powstały po demontażu kominka zamurować, otynkować i pomalować na kolor zgodny z istniejącym.
Wymagania dla pompy ciepła:
o zasilana z instalacji jednofazowej
o typ split
o moc grzewcza 4,5 kW
o minimalna temperatura czynnika grzewczego na wyjściu przy zasilaniu tylko przez pompę ciepła 550C
o wyposażona w grzałkę elektryczną o mocy 3-5 kW
o zakres pracy przynajmniej do -200C
o COP minimum 3,0 A7W55 wg. EN 14511
o wyposażona w sterownik pokojowy
Należy dostosować istniejącą instalację elektroenergetyczną na podstawie wydanych przez Energa Operator z dnia 23.04.2024r. warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej.
Zestawienie przekazanej dokumentacji:
Uproszczony opis techniczny
warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej
przedmiar robót
4.2.6.) Główny kod CPV: 42511110-5 - Pompy grzewcze
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający uzna za najkorzystniejszą ofertę, która spełni wszystkie wymogi SWZ i uzyska najwyższą ilość punktów łącznie we wszystkich kryteriach.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 30
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: skrócenie czasu realizacji do 2 miesięcy
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawca winien spełniać warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
- Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie;
2) uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
- Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie;
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
- Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie;
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Zamawiający określa warunek w zakresie doświadczenia zawodowego:
- wykonanie w okresie ostatnich 3 lat co najmniej 2 zadań polegających na instalacji pompy ciepła w budynku użyteczności publicznej, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie (w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będzie ich łączne doświadczenie);
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania należy złożyć następujące dokumenty:
1) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem należy złożyć dokumenty potwierdzające, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich;
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, dokument składa każdy z Wykonawców.
2) zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem należy złożyć dokumenty potwierdzające, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich;
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, dokument składa każdy z Wykonawców.
3) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie podstawy wykluczenia, o której mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, odnośnie do naruszenia obowiązków dotyczących płatności i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1170).
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, oświadczenie składa każdy z Wykonawców.
4) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich;
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, dokument składa każdy z Wykonawców.
5) oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust.1 pkt 5, pkt 7, pkt 8, pkt 9, pkt 10 ustawy Pzp oraz w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego..
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, dokument składa każdy z Wykonawców.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu należy złożyć następujące dokumenty:
1) Doświadczenie zawodowe (załącznik nr 4) - wykaz dostaw wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (zgodnie z warunkiem określonym w pkt 7.1. 4) a), z załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw, wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz Doświadczenie zawodowe ma dotyczyć dostaw, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
Wykonawcy składający ofertę wspólną przedkładają jeden wspólny wykaz. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty również oświadczenie, z którego ma wynikać, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy;
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
15.1. Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego. Zaleca się, aby Pełnomocnikiem był jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Pełnomocnictwo powinno:
a) jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania,
b) wymieniać wszystkich wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia,
c) każdy z tych wykonawców musi podpisać się na dokumencie pełnomocnictwa.
15.2.Wszelka korespondencja prowadzona będzie z Pełnomocnikiem.
15.3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, są zobowiązani przed podpisaniem Umowy na realizację zamówienia, przedłożyć Zamawiającemu umowę konsorcjum (umowę cywilnoprawną) zawierającą w swojej treści następujące postanowienia:
a) sposób ich współdziałania,
b) zakres prac powierzonych do wykonania każdemu z nich,
c) numer i nazwę rachunku bankowego, na który będą dokonywane płatności z tytułu realizacji kontraktu,
d) solidarną odpowiedzialność za wykonanie zamówienia,
e) umowa powinna zawierać wskazanie, że jeden z wykonawców jest upoważniony do zaciągania zobowiązań i do przyjmowania instrukcji na rzecz i w imieniu wszystkich wykonawców razem i każdego osobna oraz do przyjmowania płatności od Zamawiającego.
15.4. W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający nie określa wymagań związanych z realizacją zamówienia w inny sposób niż w odniesieniu do pojedynczych Wykonawców, gdyż nie jest to uzasadnione charakterem zamówienia i proporcjonalne do jego przedmiotu.
15.5. W odniesieniu do warunku udziału w postępowaniu dotyczącego doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają dostawy, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takim przypadku Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy.
15.6. Wspólnicy spółki cywilnej traktowani są jak Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający zgodnie z art. 455 ustawy Pzp przewiduje możliwość zmian w postanowieniach umowy w następujących sytuacjach:
1) wady dokumentacji technicznej załączonej do SWZ;
2) zmian w dokumentacji;
3) rezygnacji z wykonania części robót, z zastrzeżeniem, że zakres robót nie może ulec zmianie o więcej niż 10% zakresu rzeczowego lub finansowego przedmiotu zamówienia;
4) zmiany w obowiązujących przepisach, mających wpływ na zakres i czas realizacji zamówienia;
5) zmian mających na celu poprawienie wartości przedmiotu zamówienia, sprawności lub wydajności materiałów i urządzeń;
6) innej sytuacji niezależnej od Wykonawcy, tj.:
- wstrzymanie instalacji urządzeń przez inne instytucje lub osoby trzecie;
- nieprzewidziane wymogi innych instytucji, narzucone w trakcie realizacji zamówienia;
- problemy wynikłe na skutek stanu pandemii lub siły wyższej;
Zmiany umowy mogą dotyczyć:
- terminu wykonania robót;
- zakresu i parametrów przedmiotu zamówienia;
- wynagrodzenia;
- terminu zapłaty.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający uzna za najkorzystniejszą ofertę, która spełni wszystkie wymogi SWZ i uzyska najwyższą ilość punktów łącznie we wszystkich kryteriach.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 30
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: skrócenie czasu realizacji do 2 miesięcy
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-07-03

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.