Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6082z ostatnich 7 dni
23768z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Aplikacja mobilna

Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego

Data zamieszczenia: 2024-06-04
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Gromnik- Gminny Zakład Komunalny w Gromniku
ul. Wodna 6
33-180 Gromnik
powiat: tarnowski
tel. 14 65 14 572, tel +48 500137684
biuro@gzkgromnik.pl
Województwo: małopolskie
Miasto: Gromnik
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 14 65 14 572, t
Termin składania ofert: 2024-06-07 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
ZAPYTANIE OFERTOWE
na Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) zadania pn. "Modernizacja Stacji Uzdatniania wody w Gromniku"
Gmina Gromnik- Gminny Zakład Komunalny w Gromniku
zaprasza do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego na opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania ,,Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) zadania pn. "Modernizacja Stacji Uzdatniania wody w Gromniku" zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszym zapytaniu ofertowym, zwanym dalej zapytaniem ofertowym.
Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) wraz z oszacowaniem kosztów dla zadania inwestycyjnego pn. ,Modernizacja Stacji Uzdatniania wody w Gromniku".
2. Przedmiotowe zadanie inwestycyjne przewidziane jest do realizacji w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Gromniku (SUW Gromnik) o wydajności 65 m3/h, 1560 m3/d w tym:

- instalacja napowietrzania,

- instalacja uzdatniania wody surowej: dwustopniowa filtracja wody - odżelazianie i odmanganianie

- filtracja drugiego stopnia na filtrach węglowych

- instalacja ozonowania

- instalacja płukania filtrów,

- instalacja dezynfekcji wody pitnej lampą UV,

- instalacja wytwarzania w procesie eletrolizy i dozowania podchlorynu sodowego,

- pompownia sieciowa,

- instalacja odprowadzania wód połucznych,

- instalacja zasilania i AKPiA,

- instalację zmiękczającą wodę,

- budowa zbiornika-neutralizatora,

- dostosowanie budynku do wymogów pzepisów BHP

- zagospodarowanie terenu SUW

- budowa zbiorników wody uzdatnionej wraz z budową sieci miedzyobiektowych na ujęciu wody SUW,

- dobór i montaż agregatu prądotwórczego

- modernizacja systemu odprowadzania wód popłucznych

- budowa odstojnika wód popłucznych

- modernizacja wylotu wód opadowych i popłucznych

- budowa instalacji odzysku wód popłucznych

- modernizacja źródła ogrzewania

3. Szczegółowy opis planowanej inwestycji:
Inwestycja polega na modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Gromniku (SUW Gromnik), Modernizację systemu uzdatniania wody poprzez modernizację i budowę m.in.: aeratorów, filtrów, zestawu pomp sieciowych, orurowania wewnątrz stacji, instalacji zasilania i AKPiA, modernizację systemu odprowadzania wód popłucznych, budowę zbiorników wody uzdatnionej, dostawę i montaż agregatu prądotwórczego, modernizację budynku SUW wraz z zagospodarowaniem terenu w m. Gromnik.

4. Założenia ogólne do projektowania:

Opracowanie powinno być wykonane zgodnie z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego i rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. 2021 poz. 2458).
1. Część opisowa PFU powinna zawierać m.in.: część graficzną i opisową Opracowana dokumentacja powinna zawierać:- Program Funkcjonalno - Użytkowy. 4 egz- wersję elektroniczną dokumentacji w formacie PDF, DWG i DOC, odzwierciedlającą papierową wersję dokumentacji projektowej (wersja elektroniczna na płycie cd i dysku typu pendrive). Zamawiający zaleca, aby każdy z oferentów dokonał wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia, celem sprawdzenia warunków związanych z wykonaniem prac będących przedmiotem zapytania, a także uzyskania wszelkich dodatkowych informacji koniecznych do wyceny prac. Ryzyko rezygnacji z oględzin i wizji lokalnej obciąża wykonawcę składającego ofertę.

W ramach wynagrodzenia Wykonawca:

1) Przenosi na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do wszystkich utworów w rozumieniu ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych, wytworzonych w trakcie realizacji przedmiotu umowy, w szczególności takich jak: raporty, mapy, wykresy, rysunki, plany, dane statystyczne, ekspertyzy, obliczenia i inne dokumenty powstałe przy realizacji przedmiotu umowy, zwanych dalej utworami;

2) Nabycie przez Zamawiającego praw, o których mowa w pkt powyższym następuje z chwilą faktycznego wydania przedmiotu umowy Zamawiającemu oraz bez ograniczeń co do terytorium, czasu, liczby egzemplarzy, w zakresie następujących pól eksploatacji:

3) Równocześnie z nabyciem autorskich praw majątkowych do utworów Zamawiający nabywa własność wszystkich egzemplarzy, na których utwory zostały utrwalone.

2. Wykonawca zobowiązuje się, że wykonując umowę będzie przestrzegał przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. - o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2509, ze. zm.) i nie naruszy praw majątkowych osób trzecich, a utwory przekaże Zamawiającemu w stanie wolnym od obciążeń prawami tych osób.

Dodatkowo dokumentacja zawierać powinna:

a) opis ogólny przedmiotu zamówienia m.in; technologię wraz z zakresem robót budowlanych;

b) opis ogólnych właściwości funkcjonalno-użytkowych;

c) wycenę szczegółowych kosztów realizacji wszystkich elementów uwzględnionych w opracowanym PFU - wraz z tabelą elementów rozliczeniowych. Przy wycenie należy wskazać podstawę wyceny dla każdej z przyjętej pozycji kalkulacji wartości inwestycji. Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania na podstawie PFU zbiorczego zestawienia kosztów planowanej inwestycji (w pliku edytowalnym) zgodnie z instrukcjami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym;

3) Wykonawca zapewni wsparcie techniczne Zamawiającego na etapie postepowania przetargowego (w razie pytań ), jeśli zajdzie konieczność dokona bezpłatnych aktualizacji przygotowanej dokumentacji w zakresie zgłoszonym przez Zamawiającego, a także na wniosek Zamawiającego - wyjaśnieni w sposób szczegółowy i wyczerpujący wątpliwości dotyczących rozwiązań zawartych w PFU oraz rozważy możliwość zastosowania zamiennych materiałów/technologii robót.

4) Szczegółowe rozwiązania techniczno-technologiczne należy uzgodnić z Zamawiającym na etapie opracowania programu funkcjonalno-użytkowego.

5) Dane oraz pozostałe informacje niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest pozyskać we własnym zakresie. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie. Termin wizyty należy uzgodnić z Zamawiającym.

6) Modernizacja SUW Gromnik powinna być tak zaplanowana, aby zachowana była ciągłość dostawy wody dla mieszkańców.

7) W sytuacji gdy Zamawiający będzie ubiegał się o dofinansowanie z środków zewnętrznych na realizację inwestycji, Wykonawca w ramach wynagrodzenia ofertowego udzieli wyjaśnień do przygotowania dokumentacji, zgodnych z instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie zadania.

8) W ramach zamówienia Wykonawca PFU zapewni nadzór autorski w zakresie udzielania odpowiedzi i wyjaśnień dotyczących prac objętych dokumentacją (PFU), w terminie nie dłuższym niż 2 dni od daty powzięcia informacji o zaistniałym problemie oraz opracowywanie rozwiązań alternatywnych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.

5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych ani możliwości złożenia oferty przewidującej odmienny niż określony w niniejszym zapytaniu ofertowym sposób wykonania zamówienia (oferty wariantowej).

Dokument nr: GZK/14/2024

Otwarcie ofert: Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego , w dniu 07.06.2024 r. o godz. 1000.

Składanie ofert:
Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie w siedzibie Gminnego Zakładu Komunalnego w Gromniku Ul. Wodna 6, 33-180 Gromnik w terminie najpóźniej do dnia 07.06.2024 r. do godz. 945.

Miejsce i termin realizacji:
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia do dnia 30.09.2024 r.

Wymagania:
Postępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami regulaminowymi Zamawiającego dotyczącymi zamówień publicznych poniżej wartości określonej w oparciu o przepisy wydane na podstawie ustawy - Prawo zamówień publicznych, dla zamówień sektorowych.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do podjęcia negocjacji w zakresie oferowanej ceny z Wykonawcą, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w przypadku gdy cena podana przez Wykonawcę przekracza wysokość środków przewidzianych w budżecie Zamawiającego.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania na każdym jego etapie, bez konieczności podawania przyczyn.
Wykonawcom nie przysługują żadne roszczenia względem Zmawiającego w przypadku skorzystania przez niego z uprawnienia wskazanego w zdaniu poprzednim.

Opis podstaw wykluczenia

Z udziału w postępowaniu podlegają wykluczeniu Wykonawcy:

a) w stosunku do których otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację ich majątku:

b) których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem Wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;

c) którzy w sposób zawiniony poważnie naruszyli obowiązki zawodowe, co podważa ich uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych;

d) którzy z przyczyn leżących po ich stronie, nie wykonali albo nienależycie wykonali w istotnym stopniu wcześniejszą umowę w sprawie zamówienia, co doprowadziło do rozwiązania umowy lub zasądzenia odszkodowania.

Wykaz oświadczeń i dokumentów potwierdzających brak podstaw
wykluczenia

Do potwierdzenia braku podstaw wykluczenia służą następujące oświadczenia i dokumenty:

1.1 oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia [wg załącznika nr 3 do zapytania ofertowego];

1.2 aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

W przypadku przedsiębiorców ubiegających się wspólnie o zamówienie (spółka cywilna, konsorcjum), przedsiębiorcy składają oddzielnie oświadczenia wymienione w punkcie 1.1 oraz dokumenty wymienione w punkcie 1.2.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej: zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1.2, składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;

jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów określonych w pkt 1.2 - zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby.

W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w punkcie 1, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobierze samodzielnie z tych baz danych wskazane przez Wykonawcę oświadczenia lub dokumenty.
Opis sposobu przygotowywania ofert
Oferta musi zawierać:

1.1 wypełniony formularz ofertowy [wg załącznika nr 1 do zapytania ofertowego];

1.2 oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia [wg załącznika nr 3 do zapytania ofertowego];

1.3 dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia określone w rozdziale V pkt 1.2 zapytania ofertowego;

1.4 pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie zamówienia publicznego (dotyczy spółek cywilnych, konsorcjów).

Treść złożonej oferty musi odpowiadać treści zapytania ofertowego. Zamawiający zaleca wykorzystanie formularzy przekazanych przez Zamawiającego. Dopuszcza się złożenie w ofercie załączników opracowanych przez Wykonawcę, pod warunkiem, że będą one zgodne co do treści z formularzami opracowanymi przez Zamawiającego.
Oferta powinna być napisana w języku polskim, na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką oraz podpisana przez osobę(y) upoważnioną do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej cenie oferty, zgodnie ze sposobem reprezentacji.
Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę.
Oferta i załączniki do oferty (oświadczenia i dokumenty) muszą być podpisane przez upoważnionego(ych) przedstawiciela(i) Wykonawcy zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) Wykonawcy:

5.1 oświadczenia dotyczące Wykonawcy składane są w oryginale;

5.2 dokumenty inne niż oświadczenia, o których mowa w pkt 5.1, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem;

5.3 w przypadku składania dokumentów w formie kopii, muszą one być poświadczone za zgodność z oryginałem przez upoważnionego(ych) przedstawiciela(i) Wykonawcy zgodnie ze sposobem reprezentacji określonym w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) lub przez osoby wymienione w punkcie 5.5. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca albo Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia;

5.4 poświadczenie za zgodność z oryginałem winno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem);

5.5 w przypadku podpisywania oferty lub poświadczania za zgodność z oryginałem kopii dokumentów przez osobę(y) nie wymienioną(e) w dokumentach rejestracyjnych (ewidencyjnych) Wykonawcy, należy do oferty dołączyć stosowne pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo powinno być przedstawione w formie oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii przez notariusza.

W przypadku załączania do oferty dokumentów sporządzonych w języku obcym, należy je złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę w sposób opisany w punkcie 5 niniejszego rozdziału.
Zamawiający zaleca, aby każda zapisana strona oferty (wraz z załącznikami do oferty) była ponumerowana kolejnymi numerami.
Zamawiający zaleca, aby oferta wraz z załącznikami była zestawiona w sposób uniemożliwiający jej samoistną dekompletację (bez udziału osób trzecich).
Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty (w tym załącznikach do oferty) muszą być parafowane (podpisane) własnoręcznie przez osobę(y) podpisującą(e) ofertę. Parafka (podpis) winna być naniesiona w sposób umożliwiający jej identyfikację (np. wraz z imienną pieczątką osoby ją sporządzającej).
W przypadku Wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (dotyczy spółki cywilnej, konsorcjum) Zamawiający wymaga, aby:

a) ustanowili pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie zamówienia publicznego (do oferty należy dołączyć stosowny dokument ustanawiający pełnomocnika np. pełnomocnictwo, umowę spółki cywilnej, umowę konsorcjum);

b) wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane były wyłącznie z pełnomocnikiem lub Wykonawcą wyznaczonym przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do dokonywania rozliczeń w ich imieniu;

c) w przypadku, gdyby oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie została wybrana w przedmiotowym postępowaniu, Zamawiający przed podpisaniem umowy może zażądać przedstawienia umowy regulującej ich współpracę.
1.1. Kopertę należy zaadresować jak niżej:

GMINNY ZAKŁAD KOMUNALNY W GROMNIKU

UL. WODNA 6

33-180 GROMNIK

Oferta na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) zadania pn. "Modernizacja Stacji Uzdatniania wody w Gromniku"
NIE OTWIERAĆ PRZED DNIEM 07.06.2024 r. GODZ. 1000
1.2. Koperta powinna być opatrzona także nazwą i adresem Wykonawcy.

1.3.Konsekwencje złożenia oferty niezgodnie z w/w opisem (np. potraktowanie oferty jako zwykłej korespondencji i nie dostarczenie jej na miejsce składania ofert w terminie określonym w zapytaniu ofertowym) ponosi Wykonawca.

Wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami oraz informacje o sposobie porozumiewania się i przekazywania oświadczeń i dokumentów
Wykonawca może zwracać się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z zapytaniem ofertowym. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści zapytania ofertowego wpłynie do Zamawiającego nie później niż 05.06.2024 r. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści zapytania ofertowego wpłynie do Zamawiającego w terminie późniejszym, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.
Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zostanie przekazana jednocześnie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano zapytanie ofertowe, bez wskazania źródła zapytania.
W uzasadnionych przypadkach, przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający może zmienić treść zapytania ofertowego:

4.1. dokonaną zmianę Zamawiający przekaże niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano zapytanie ofertowe;

4.2. Zamawiający przedłuży termin składania ofert, jeżeli w wyniku zmiany treści zapytania ofertowego niezbędny jest dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach.

Dokonane wyjaśnienia i zmiany zapytania ofertowego Zamawiający zamieści również na stronie internetowej: https://bip.malopolska.pl/gzkgromnik
Zmiana i wycofywanie oferty
Wykonawca może wprowadzić zmiany, poprawki, modyfikacje i uzupełnienia do złożonej oferty pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian, poprawek, itp. przed upływem terminu składania ofert.
Wykonawca ma prawo przed upływem terminu składania ofert wycofać się z postępowania poprzez złożenie powiadomienia.
Opis sposobu obliczenia ceny oferty
Cena ofertowa powinna być wyrażona w złotych polskich z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
W cenie ofertowej powinny być zawarte cła, podatki i wszystkie inne należności publicznoprawne obciążające Wykonawcę.
Jeżeli Wykonawca złoży ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
Opis kryteriów wyboru oferty z podaniem ich znaczenia i opis sposobu

oceny ofert

1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:

Cena ofertowa - 100% liczonym wg wzoru:

Cmin

Cof,= ------------------- xl00pkt

Cofbad

gdzie:

Cofbad - cena ofertowa brutto badanej oferty.

Cmin - najniższa zaproponowana cena ofertowa brutto spośród ofert niepodlegających odrzuceniu.

Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, której zostanie przyznana najwyższa ilość punktów spośród ofert ważnych, niepodlegających odrzuceniu.
W toku oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Wykonawcy będą zobowiązani do przedstawienia wyjaśnień w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zamawiający, kierując się zasadą oszczędności (gospodarności), dopuszcza możliwość negocjowania ceny oferty.
Informacja o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia oraz klauzula

Uwagi:
informacyjna RODO

Zamawiający powiadomi wszystkich Wykonawców o wyborze najkorzystniejszej oferty albo o unieważnieniu postępowania. Złożenie oferty - nawet jeśli jest zgodne z zapytaniem ofertowym, samo w sobie nie generuje roszczenia Wykonawcy o zawarcie umowy.
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania zostanie również zamieszczona na stronie internetowej: https://bip.malopolska.pl/gzkgromnik
Zamawiający powiadomi wybranego Wykonawcę o miejscu i terminie podpisania umowy.
W przypadku, gdyby została wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (dotyczy spółki cywilnej i konsorcjum), Zamawiający przed podpisaniem umowy może zażądać przedstawienia umowy regulującej ich współpracę.
W przypadku gdy Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ważnych ofert złożonych w postępowaniu bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", informuję się że: a) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gminny Zakład Komunalny w Gromniku e-mail: biuro@gzkgromnik.pl; b) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. C RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017r. poz. 1579 i 2018); c) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; d) w odniesieniu do Pana/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; e) posiada Pan/Pani: na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pana/Pani dotyczących; na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pana/Pani danych osobowych; na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO; prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pana/Pani, że przetwarzanie danych osobowych Pana/Pani dotyczących narusza przepisy RODO; nie przysługuje Panu/Pani: w związku z art. 17 ust. 3 lit. B, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych, prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO.
Jednocześnie przypomina się o ciążącym na Pana/Pani obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od Wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.

Kontakt:
Osobą uprawnioną przez Zamawiającego do kontaktu jest Pan Tomasz Jędrusika, teł +48 500137684 e-mail: biuro@gzkgromnik.pl
Informacje będą udzielane w godz 800- 1500 z wyjątkiem sobót i dni ustawowo wolnych od pracy.

© eurobudowa.pl 2004-2025

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.