Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
447z dziś
5479z ostatnich 7 dni
24233z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Aplikacja mobilna

Modernizacja kotłowni szpitalnej wraz z budową nowego wysokosprawnego układu...

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Modernizacja kotłowni szpitalnej wraz z budową nowego wysokosprawnego układu kogeneracyjnego realizowana w formule ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ

Data zamieszczenia: 2025-03-13
Dane kontaktowe Zamawiającego: REPTY Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka
Śniadeckiego 1
42-600 Tarnowskie Góry
powiat: tarnogórski
32-3901206
zamowieniapubliczne@repty.pl
Województwo: śląskie
Miasto: Tarnowskie Góry
Wadium: w wymaganiach
Nr telefonu: 32-3901206
Termin składania ofert: 2025-03-28 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Modernizacja kotłowni szpitalnej wraz z budową nowego wysokosprawnego układu kogeneracyjnego realizowana w formule ,,ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ", nr sprawy GCR/12/ZP/2025
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pod nazwą: ,,Modernizacja kotłowni szpitalnej wraz z budową nowego wysokosprawnego układu kogeneracyjnego realizowana w formule ,,zaprojektuj i wybuduj".
2. Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o program funkcjonalno - użytkowy stanowiący załącznik nr 11 do SWZ.
3. Zadanie obejmuje w szczególności budowę gazowego źródła kogeneracji o mocy 0,999 MWe. Planowane przedsięwzięcie zakłada wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu. Gazowy moduł kogeneracyjny zostanie zainstalowany w prefabrykowanym kontenerze. Moc elektryczna instalacji wynosić będzie 0,999 MWe (i będzie składać się z jednego silnika o mocy 0,999 MW), natomiast moc cieplna instalacji wynosiła będzie nie mniej niż 1 MWt. Gazowy moduł kogeneracyjny winien być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż 6 miesięcy od daty dostawy do Zamawiającego.
4. Zakres opracowania obejmuje:
o opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych,
o budowę kontenerowego układu kogeneracyjnego wraz z osprzętem,
o instalację cieplną obejmującą wpięcie układu kogeneracyjnego do węzła cieplnego znajdującego się w budynku kotłowni szpitalnej w uzgodnieniu z dzierżawcą obiektu tj. firmą VEOLIA Południe Sp. z o. o. z siedzibą w Tarnowskich Górach przy Ul. Zagórskiej 173,
o budowę układu elektroenergetycznego umożliwiającego zasilanie obiektów ,,Repty" GCR obejmującego montaż transformatora średniego napięcia, ułożenie kabla średniego napięcia długości ok. 1,4 km łączącego obiekt budowany układu kogeneracyjnego z budynkiem transformatorowni znajdującym się w obrębie kompleksu budynków ,,Repty" GCR wraz montażem niezbędnego osprzętu.
Informacje dodatkowe dotyczące opisu, jak i realizacji przedmiotu zamówienia :
5. Materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn.zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213) oraz wymogom specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, SWZ.
6. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn.zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
7. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wymagań prawnych dotyczących ochrony środowiska, w tym: ustawy Prawo Ochrony Środowiska (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) i w oparciu o normy dotyczące zarządzania jakością, środowiskiem oraz bezpieczeństwem.
8. Część prac wykonywane będzie przy czynnym obiekcie szpitalnym, zatem wymagane będzie respektowanie ograniczeń, dostosowywania zakresu i czasu wykonywanych prac do zaistniałych sytuacji. Miejsce prowadzenia robót winno być zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Prace głośne Wykonawca zobowiązany jest wykonywać w czasie ustalonym z Zamawiającym. Wyłączenia zasilania elektrycznego winny być wykonywane w porze nocnej po uprzednim uzgodnieniu terminu.
9. Wykonawca zobowiązuje się nie naruszać porządku i czystości terenu budowy i jego otoczenia oraz dokonać jego ogrodzenia celem uniemożliwienia wstępu osoba trzecim.
10. Wykonawca zobowiązany jest do gromadzenia i tymczasowego składowania gruzu i odpadów powstałych podczas robót wyłącznie w miejscu do tego wyznaczonym w ramach uzgodnionego z Zamawiającym zagospodarowania placu budowy.
11. Wykonawca jest zobowiązany do usuwania odpadów powstałych w wyniku realizacji zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie.
12. Wykonawca, po zakończeniu robót objętych niniejszym zamówieniem, winien uporządkować teren budowy natomiast tereny bezpośrednio przyległe i pomieszczenia obiektu ,,REPTY" GCR, z których korzystał w trakcie prowadzenia robót, przywrócić do stanu pierwotnego lub odtworzyć do stanu co najmniej nie pogorszonego.
13. Wykonawca zobowiązany jest zwrócić szczególną uwagę podczas wykonywania prac ziemnych na przebieg sieci usytuowanych w gruncie, zgodnie z mapą do celów projektowych.
14. Wykonawca wykona wszystkie roboty pod kontrolą i nadzorem Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego informowania w formie pisemnej Zamawiającego o okolicznościach wskazujących na konieczność wykonania robót, których nie obejmuje przedmiot zamówienia, a które wynikły podczas wykonywania zamówienia podstawowego, przed podjęciem jakichkolwiek działań. Decyzję o konieczności wykonania tych robót podejmuje Zamawiający. Wszelkie samodzielne decyzje w tym zakresie będą wykonane na koszt i ryzyko Wykonawcy.
15. Bez zgody Zamawiającego wykonywane będą jedynie prace niezbędne ze względu na bezpieczeństwo lub konieczność zapobieżenia awarii.
16. Wykonawca jest zobowiązany wykonać wszelkie roboty zabezpieczające przed możliwością wystąpienia awarii, nie ujęte w dokumentacji technicznej, a znajdujące się w obszarze działania inwestycji, których prowadzone będą prace.
17. Wykonawca zobowiązany jest do angażowania odpowiedniej liczby osób, posiadających niezbędne uprawnienia, wiedzę i doświadczenie do wykonywania powierzonych im prac i innych czynności w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.

CPV: 45251000-1, 45251240-5,45000000-7,09323000-9,45315700-5,45317200-4,45330000-9-,45230000-8, 71000000-8, 71200000-0

Dokument nr: 2025/BZP 00144036, GCR/12/ZP/2025

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2025-03-28 09:00

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3f71aafe-b13e-4779-8583-c6be6c1521e1
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji"). Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk ,,dodaj załącznik").W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
2. Możliwość korzystania w postępowaniu z ,,Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta ,,Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z ,,Formularzy do komunikacji" służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
3. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce ,,Komunikacja".
4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
5. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. Zaleca się stosowanie aktualnie wspieranych wersji oprogramowania.
6. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce ,,Zgłoś problem".
7. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zamowieniapubliczne@repty.pl (nie dotyczy składania ofert w postępowaniu).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): KLAUZULA INFORMACYJNA - art. 13 RODO
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1 z późn. zm.), dalej ,,RODO", informuję, że:
administratorem Pani/Pana danych osobowych jest : ,,REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. J. Ziętka Ul. Jana Śniadeckiego 1 42-600 Tarnowskie Góry
tel. 32- 384 70 71, 32- 285 30 71, tel./fax. 32- 285 41 23
e-mail: repty@repty.pl strona internetowa: www.repty.pl
z inspektorem ochrony danych osobowych w ,,REPTY" Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. Gen. J. Ziętka można się kontaktować: iod@repty.pl
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Modernizacja kotłowni szpitalnej wraz z budową nowego wysokosprawnego układu kogeneracyjnego realizowana w formule ,,ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ" nr sprawy GCR/12/ZP/2025, prowadzonym w trybie podstawowym;
odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) dalej ,,ustawa Pzp";
Pani/Pana dane osobowe zawarte w protokole i załącznikach będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy oraz nie krócej niż okres przewidziany w instrukcji kancelaryjnej będącej załącznikiem do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie działania archiwów zakładowych,
obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących *;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2025-03-28 08:00
Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

Wymagania:
10.1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 150.000,00 złotych.
10.2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w niniejszym rozdziale SWZ.
10.3. Wadium może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
10.4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego w ING Bank Śląski nr konta 92 1050 1386 1000 0002 0085 6649 z dopiskiem ,,Wadium GCR/12/ZP/2025". Wadium w tej formie uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, gdy środki pieniężne wpłyną na konto Zamawiającego przed upływem ostatecznego terminu składania ofert oraz zostaną wpłacone z rachunku bankowego należącego do Wykonawcy.
10.5. Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć wraz z ofertą w wydzielonym, odrębnym pliku. Należy przekazać oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
10.6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego co oznacza, że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie przesłanki zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, tj. działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
10.11. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, dokument powinien być sporządzony zgodnie z obowiązującym prawem i winien zawierać następujące elementy:
1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem - określenie przedmiotu zamówienia
3) kwotę gwarancji/poręczenia,
4) termin ważności gwarancji/poręczenia
5) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Zamawiający nie dopuszcza wprowadzenia do treści gwarancji obowiązku załączania jakiejkolwiek dokumentacji do żądania zapłaty kwoty gwarancji / poręczenia.
10.12. Jeżeli Wykonawca jest podmiotem niepodlegającym reżimowi prawa polskiego i właściwości sądów polskich, w treści gwarancji musi figurować zapis o poddaniu sporów wynikających z wadium prawu polskiemu i polskiemu sądownictwu
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: GCR/12/ZP/2025
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pod nazwą: ,,Modernizacja kotłowni szpitalnej wraz z budową nowego wysokosprawnego układu kogeneracyjnego realizowana w formule ,,zaprojektuj i wybuduj".
2. Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o program funkcjonalno - użytkowy stanowiący załącznik nr 11 do SWZ.
3. Zadanie obejmuje w szczególności budowę gazowego źródła kogeneracji o mocy 0,999 MWe. Planowane przedsięwzięcie zakłada wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej w skojarzeniu. Gazowy moduł kogeneracyjny zostanie zainstalowany w prefabrykowanym kontenerze. Moc elektryczna instalacji wynosić będzie 0,999 MWe (i będzie składać się z jednego silnika o mocy 0,999 MW), natomiast moc cieplna instalacji wynosiła będzie nie mniej niż 1 MWt. Gazowy moduł kogeneracyjny winien być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż 6 miesięcy od daty dostawy do Zamawiającego.
4. Zakres opracowania obejmuje:
o opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych,
o budowę kontenerowego układu kogeneracyjnego wraz z osprzętem,
o instalację cieplną obejmującą wpięcie układu kogeneracyjnego do węzła cieplnego znajdującego się w budynku kotłowni szpitalnej w uzgodnieniu z dzierżawcą obiektu tj. firmą VEOLIA Południe Sp. z o. o. z siedzibą w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej 173,
o budowę układu elektroenergetycznego umożliwiającego zasilanie obiektów ,,Repty" GCR obejmującego montaż transformatora średniego napięcia, ułożenie kabla średniego napięcia długości ok. 1,4 km łączącego obiekt budowany układu kogeneracyjnego z budynkiem transformatorowni znajdującym się w obrębie kompleksu budynków ,,Repty" GCR wraz montażem niezbędnego osprzętu.
Informacje dodatkowe dotyczące opisu, jak i realizacji przedmiotu zamówienia :
5. Materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn.zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213) oraz wymogom specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, SWZ.
6. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn.zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
7. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wymagań prawnych dotyczących ochrony środowiska, w tym: ustawy Prawo Ochrony Środowiska (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) i w oparciu o normy dotyczące zarządzania jakością, środowiskiem oraz bezpieczeństwem.
8. Część prac wykonywane będzie przy czynnym obiekcie szpitalnym, zatem wymagane będzie respektowanie ograniczeń, dostosowywania zakresu i czasu wykonywanych prac do zaistniałych sytuacji. Miejsce prowadzenia robót winno być zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Prace głośne Wykonawca zobowiązany jest wykonywać w czasie ustalonym z Zamawiającym. Wyłączenia zasilania elektrycznego winny być wykonywane w porze nocnej po uprzednim uzgodnieniu terminu.
9. Wykonawca zobowiązuje się nie naruszać porządku i czystości terenu budowy i jego otoczenia oraz dokonać jego ogrodzenia celem uniemożliwienia wstępu osoba trzecim.
10. Wykonawca zobowiązany jest do gromadzenia i tymczasowego składowania gruzu i odpadów powstałych podczas robót wyłącznie w miejscu do tego wyznaczonym w ramach uzgodnionego z Zamawiającym zagospodarowania placu budowy.
11. Wykonawca jest zobowiązany do usuwania odpadów powstałych w wyniku realizacji zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie.
12. Wykonawca, po zakończeniu robót objętych niniejszym zamówieniem, winien uporządkować teren budowy natomiast tereny bezpośrednio przyległe i pomieszczenia obiektu ,,REPTY" GCR, z których korzystał w trakcie prowadzenia robót, przywrócić do stanu pierwotnego lub odtworzyć do stanu co najmniej nie pogorszonego.
13. Wykonawca zobowiązany jest zwrócić szczególną uwagę podczas wykonywania prac ziemnych na przebieg sieci usytuowanych w gruncie, zgodnie z mapą do celów projektowych.
14. Wykonawca wykona wszystkie roboty pod kontrolą i nadzorem Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego informowania w formie pisemnej Zamawiającego o okolicznościach wskazujących na konieczność wykonania robót, których nie obejmuje przedmiot zamówienia, a które wynikły podczas wykonywania zamówienia podstawowego, przed podjęciem jakichkolwiek działań. Decyzję o konieczności wykonania tych robót podejmuje Zamawiający. Wszelkie samodzielne decyzje w tym zakresie będą wykonane na koszt i ryzyko Wykonawcy.
15. Bez zgody Zamawiającego wykonywane będą jedynie prace niezbędne ze względu na bezpieczeństwo lub konieczność zapobieżenia awarii.
16. Wykonawca jest zobowiązany wykonać wszelkie roboty zabezpieczające przed możliwością wystąpienia awarii, nie ujęte w dokumentacji technicznej, a znajdujące się w obszarze działania inwestycji, których prowadzone będą prace.
17. Wykonawca zobowiązany jest do angażowania odpowiedniej liczby osób, posiadających niezbędne uprawnienia, wiedzę i doświadczenie do wykonywania powierzonych im prac i innych czynności w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.
18. Wykonawca zapewni Kierownictwo budowy, posiadającego niezbędne uprawnienia budowlane zgodnie z Rozdziałem IX. 1.4.2. SWZ, który będzie reprezentował Wykonawcę oraz będzie w stałym kontakcie z Zamawiającym.
19. Od Wykonawcy wymagać się będzie zapewnienia na terenie objętym robotami należytego ładu, porządku, przestrzegania zasad BHP i p.poż, przepisów sanitarno - epidemiologicznych oraz zasad ruchu drogowego w czasie wykonywania prac oraz odpowiedzialności za szkody powstałe w związku z realizacją prac oraz wskutek innych działań osób zatrudnionych przez Wykonawcę. Prace będą wykonywane przy czynnym obiekcie szpitalnym, zatem wymagane będzie respektowanie ograniczeń, dostosowywanie zakresu i czasu wykonywanych prac do zaistniałych sytuacji.
20. Na czas prowadzenia prac zorganizowanie na terenie budowy zaplecza socjalno-bytowego jest po stronie Wykonawcy.
21. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu opracowaną dokumentację projektową, uzgodnić sporządzoną dokumentację z Śląskiem Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Katowicach oraz uzyskać prawomocne decyzje pozwolenia na budowę lub dokonać zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających uzyskania pozwolenia na budowę.
22. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej inwestycji, a po jej zakończeniu sporządzić geodezyjną inwentaryzację powykonawczą w formie papierowej i elektronicznej oraz dokonać zgłoszenia do odpowiedniego zasobu geodezyjnego.
23. Z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia Wykonawcy w ofercie należy uwzględnić wszystkie dodatkowe opłaty związane z wykonywanymi robotami, a wynikającymi z zakresu robót, w tym przywrócenie terenów przyległych do stanu pierwotnego, wywóz odpadów itp.
24. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji i rękojmi za wady o poniższym minimalnym okresie:
24 miesięcy na dokumentację projektową licząc od daty jej odbioru;
24 miesięcy na gazowy układ kogeneracyjny licząc od daty odbioru końcowego;
60 miesięcy na roboty budowlane licząc od daty odbioru końcowego.
25. Zamawiający wymaga od Wykonawców obligatoryjnego udziału w wizji lokalnej miejsca prac celem uzyskania informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i wykonania przedmiotu zamówienia. Za organizację i przebieg wizji odpowiedzialni są pracownicy Działu Techniczno-Inwestycyjnego Zamawiającego, tel. 32 39-01-500 w godz. 8:00 - 14:00 w dni robocze. W przypadku gdy ofertę złoży Wykonawca, który nie odbył wizji lokalnej Zamawiający na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp odrzuci jego ofertę.
26. Wykonawcy zobowiązani są do uczestnictwa w wizji lokalnej. Zamawiający wyznacza następujące terminy spotkań 19.03.2025 r. godz. 12:00, 24.03.2025 r. godz. 11:00 miejsce zbiórki na wizji lokalnej: przed budynkiem kotłowni szpitalnej ul. Jana Śniadeckiego, 42-600 Tarnowskie Góry. W przypadku braku możliwości uczestnictwa przez Wykonawcę w wizji lokalnej w wyżej wymienionych terminach Zamawiający informuje, iż Wykonawca powinien zwrócić się z prośbą o wyznaczenie dodatkowego terminu wizji lokalnej.
27. Dopuszcza się prowadzenie konsultacji roboczych wersji dokumentacji projektowej z wykorzystaniem poczty elektronicznej oraz środków komunikacji na odległość.
28. Zatwierdzoną i uzgodnioną dokumentację projektową budowlano-architektoniczną oraz techniczną wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót należy dostarczyć do siedziby Zamawiającego w wersji papierowej w ilości 4 egzemplarzy oraz 1 egzemplarz pełnej dokumentacji elektronicznej na CD/DVD lub pendrive.
29. Zamawiający wymaga przekazania dokumentów dostarczonych przez producenta, w tym m.in. karty gwarancyjne, certyfikaty, deklaracje zgodności.
30. Zamawiający wymaga terminowego usuwania wad, ujawnionych w czasie wykonywania prac, w czasie odbiorów lub w czasie obowiązywania gwarancji i rękojmi.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45251000-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy elektrowni i elektrociepłowni
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45251240-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów wytwarzających energię elektryczną na bazie gazu ziemnego
45000000-7 - Roboty budowlane
09323000-9 - Węzeł cieplny lokalny
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45317200-4 - Instalowanie transformatorów elektrycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45223821-7 - Elementy gotowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
Cena oferty w złotych brutto ( C ) - 60 pkt
Sprawność elektryczna ( SE ) - 20 pkt
Sprawność całkowita ( SC ) - 5 pkt
Dyspozycyjność ( D ) - 5 pkt
Eksploatacja ( E ) - 10 pkt
2. Ocena oferty w zakresie przedstawionego powyżej kryterium zostanie dokonana według następujących zasad i wzorów:
2.1. Cena oferty w złotych brutto ( C )
Wartość punktowa w kryterium zostanie obliczona na podstawie wzoru:
C = C min / Cb x waga kryterium
C - ilość punktów oferty ocenianej w kryterium cena oferty w złotych brutto
Cmin - najniższa zaoferowana cena w złotych brutto
Cb - cena w złotych brutto oferty ocenianej
2.2. Sprawność elektryczna ( SE )
2.2.1. Sprawność elektryczna gwarantowana przez producenta nie może być mniejsza iż 41,5 %. Sprawność elektryczna obliczana jest jako iloraz mocy elektrycznej (999 kWe) i mocy w gazie. Wartość ilorazu należy zaokrąglić do dwóch miejsc po przecinku.
2.2.2. Zamawiający będzie przyznawał punkty za gwarantowaną sprawność elektryczną według następujących kryteriów:
Gwarantowana przez producenta sprawność elektryczna oferowanego układu kogeneracyjnego Liczba punktów
Poniżej 41,5 % 0 pkt
41,51 % - 42,00 % 5 pkt
42,01 % - 42,50 % 10 pkt
42,51 % - 43,00 % 15 pkt
Powyżej 43 % 20 pkt
2.2.3. Zamawiający wymaga aby parametr punktowany w kryterium sprawności elektrycznej został potwierdzony zapisami w specyfikacji technicznej lub w kartach katalogowych lub w innych dokumentach producenta urządzenia, stanowiących przedmiotowy środek dowodowy, który służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert. Mając na uwadze art. 107 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że powyższe przedmiotowe środki dowodowe nie podlegają uzupełnieniu, w przypadku gdy nie zostaną one złożone wraz z ofertą lub będą niekompletne.
2.3 Sprawność całkowita ( SC )
2.3.1. Sprawność całkowita gwarantowana przez producenta nie może być mniejsza iż 83 %. Sprawność całkowita musi zostać podana dla parametrów 95/70o C i chłodzeniu spalin do 120o C.
2.3.2. Zamawiający będzie przyznawał punkty za gwarantowaną sprawność elektryczną według następujących kryteriów:
Gwarantowana przez producenta sprawność całkowita oferowanego układu kogeneracyjnego Liczba punktów
Poniżej 83 % 0 pkt
83,01 % - 84,00 % 1 pkt
84,01 % - 85,00 % 2 pkt
85,01 % - 86,00 % 3 pkt
86,01% - 87,00 % 4 pkt
Powyżej 87 % 5 pkt
2.3.3. Zamawiający wymaga aby parametr punktowany w kryterium sprawności całkowitej został potwierdzony zapisami w specyfikacji technicznej lub w kartach katalogowych lub w innych dokumentach producenta urządzenia, stanowiących przedmiotowy środek dowodowy, który służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert. Mając na uwadze art. 107 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że powyższe przedmiotowe środki dowodowe nie podlegają uzupełnieniu, w przypadku gdy nie zostaną one złożone wraz z ofertą lub będą niekompletne.
Pozostałe zasady oceny ofert w zakresie przedstawionych powyżej kryteriów z uwagi na limit znaków zostały zamieszczone w sekcji "Informacje dodatkowe".
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Sprawność elektryczna
4.3.6.) Waga: 20,00
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Sprawność całkowita
4.3.6.) Waga: 5,00
Kryterium 4
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Dyspozycyjność
4.3.6.) Waga: 5,00
Kryterium 5
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Eksploatacja
4.3.6.) Waga: 10,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1.1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
1.2. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
1.3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
1.4. Zdolność techniczna lub zawodowa
1.4.1. warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej jedną dokumentację projektową dotyczącą układu kogeneracyjnego zasilanego gazem ziemnym o mocy nie mniejszej niż 0,95 MWe.
1.4.2. warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje, co najmniej osobami zatrudnionymi przy bezpośredniej realizacji zamówienia, o minimalnych poniższych kwalifikacjach i doświadczeniu niezbędnym do wykonania zadania:
1.4.2.1. Projektant w branży architektonicznej posiadający łącznie następujące kwalifikacje i doświadczenie:
a) ważne uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
b) aktualny wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 551);
c) osoba posiadająca co najmniej 5-letnie doświadczenie, licząc od daty uzyskania powyższych uprawnień.
1.4.2.2. Kierownik Budowy posiadający łącznie następujące kwalifikacje i doświadczenie:
a) osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno- budowlanej zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
b) osoba posiadająca aktualny wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 551);
c) osoba posiadająca co najmniej 5-letnie doświadczenie, licząc od daty uzyskania powyższych uprawnień budowlanych,
d) osoba posiadająca kwalifikacje, o których mowa w art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1292).
Zamawiający zastrzega, iż na potrzeby przedmiotowego postępowania, pod pojęciem:
- ,,okres doświadczenia zawodowego" Zamawiający rozumie okres czasu następujący po sobie kolejno licząc od daty uzyskania stosownych uprawnień budowlanych, których łączna długość (w miesiącach) wynosi nie mniej niż 60 miesięcy.
Zamawiający, określając wymogi w zakresie posiadania uprawnień budowlanych (w tym przynależności do określonego samorządu zawodowego, o których mowa w art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa ,,świadczenie usług transgranicznych") na podstawie (art. 12a) ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn. zm.) dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów prawa państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy nabyli prawo do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. 2023 r. poz. 334).
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 2.1. w celu wykazania spełniania warunku z Rozdziału IX ust. 1.4.1.
a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty - stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ. Okres, o którym wyżej mowa liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert;
2.2. w celu wykazania spełniania warunku z Rozdziału IX ust. 1.4.2.
a) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
a) Certyfikat CE lub Deklarację Zgodności lub inne równoważne dokumenty, świadczące o wymaganym dopuszczeniu do obrotu na terenie RP,
b) katalogi, prospekty, zdjęcia, specyfikacje techniczne, karty katalogowe lub inne dokumenty umożliwiające zapoznanie się z wyglądem urządzenia,
c) w przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia (jeżeli dotyczy).
d) Zamawiający wymaga aby parametr punktowany w kryterium sprawności elektrycznej został potwierdzony zapisami w specyfikacji technicznej lub w kartach katalogowych lub w innych dokumentach producenta urządzenia, stanowiących przedmiotowy środek dowodowy, który służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert,
e) Zamawiający wymaga aby parametr punktowany w kryterium sprawności całkowitej został potwierdzony zapisami w specyfikacji technicznej lub w kartach katalogowych lub w innych dokumentach producenta urządzenia, stanowiących przedmiotowy środek dowodowy, który służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert,
f) Zamawiający wymaga aby parametr punktowany w kryterium dyspozycyjności został potwierdzony zapisami w specyfikacji technicznej lub w kartach katalogowych lub w innych dokumentach producenta urządzenia, stanowiących przedmiotowy środek dowodowy, który służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert. Dla potwierdzenia kryterium dyspozycyjności w dokumentach musi zostać określona ilość przeglądów w przedziale od 0 do 17.000 mth oraz ilość motogodzin pomiędzy kolejnymi przeglądami,
g) Zamawiający wymaga aby parametr punktowany w kryterium eksploatacja został potwierdzony zapisami w specyfikacji technicznej lub w kartach katalogowych lub w innych dokumentach producenta urządzenia, stanowiących przedmiotowy środek dowodowy, który służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert. Dla potwierdzenia kryterium eksploatacja w dokumentach musi zostać określony czas pracy urządzenia obligujący Zamawiającego do wykonania obowiązkowego remontu kapitalnego oraz interwał czasowy obligujący Zamawiającego do wymiany świec zapłonowych.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
a) Certyfikat CE lub Deklarację Zgodności lub inne równoważne dokumenty, świadczące o wymaganym dopuszczeniu do obrotu na terenie RP,
b) katalogi, prospekty, zdjęcia, specyfikacje techniczne, karty katalogowe lub inne dokumenty umożliwiające zapoznanie się z wyglądem urządzenia,
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
8.1. Formularz oferty, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.
8.2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w Rozdziale VIII i IX SWZ - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ.
a) Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ.
b) Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
c) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w ust. 8.2., składa każdy z Wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej). Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
d) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 8.2., także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby (zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ).
8.3. Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego - jeżeli dotyczy.
a) Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
b) W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z pełnomocnictwem w postaci papierowej, może dokonać mocodawca (osoba/osoby wystawiające pełnomocnictwo) lub notariusz.
8.4. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów - jeżeli dotyczy - zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ.
a) Zobowiązanie lub inny podmiotowy środek dowodowy w opisywanym zakresie, przekazuje się w postaci elektronicznej, i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
b) W przypadku, gdy zobowiązanie (inny podmiotowy środek dowodowy) zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, może dokonać podmiot udostępniający zasoby lub notariusz.
8.5. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp - jeżeli dotyczy - zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
10.1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 150.000,00 złotych.
10.2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w niniejszym rozdziale SWZ.
10.3. Wadium może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
10.4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego w ING Bank Śląski nr konta 92 1050 1386 1000 0002 0085 6649 z dopiskiem ,,Wadium GCR/12/ZP/2025". Wadium w tej formie uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, gdy środki pieniężne wpłyną na konto Zamawiającego przed upływem ostatecznego terminu składania ofert oraz zostaną wpłacone z rachunku bankowego należącego do Wykonawcy.
10.5. Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć wraz z ofertą w wydzielonym, odrębnym pliku. Należy przekazać oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
10.6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego co oznacza, że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie przesłanki zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, tj. działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
10.11. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, dokument powinien być sporządzony zgodnie z obowiązującym prawem i winien zawierać następujące elementy:
1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem - określenie przedmiotu zamówienia
3) kwotę gwarancji/poręczenia,
4) termin ważności gwarancji/poręczenia
5) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Zamawiający nie dopuszcza wprowadzenia do treści gwarancji obowiązku załączania jakiejkolwiek dokumentacji do żądania zapłaty kwoty gwarancji / poręczenia.
10.12. Jeżeli Wykonawca jest podmiotem niepodlegającym reżimowi prawa polskiego i właściwości sądów polskich, w treści gwarancji musi figurować zapis o poddaniu sporów wynikających z wadium prawu polskiemu i polskiemu sądownictwu.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani są złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo - zgodnie z ust. 8.3. Rozdział XIII SWZ - nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika).
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ustawy Pzp (ust. 8.2. Rozdziału XIII SWZ) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (dotyczy również wspólników spółki cywilnej). Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, oraz brak podstaw wykluczenia - każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. Powyższe oznacza, iż:
5.1. Oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
5.2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udziału w postępowaniu potwierdza jego spełnianie; dopuszcza się oświadczenie złożone łącznie, tj. podpisane przez wszystkie podmioty wspólnie składające ofertę lub przez pełnomocnika występującego w imieniu wszystkich podmiotów.
6. W przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
7. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z rodzajem, zakresem zmian umowy oraz warunkami ich wprowadzenia zawiera Załącznik nr 9 do SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
Cena oferty w złotych brutto ( C ) - 60 pkt
Sprawność elektryczna ( SE ) - 20 pkt
Sprawność całkowita ( SC ) - 5 pkt
Dyspozycyjność ( D ) - 5 pkt
Eksploatacja ( E ) - 10 pkt
2. Ocena oferty w zakresie przedstawionego powyżej kryterium zostanie dokonana według następujących zasad i wzorów:
2.1. Cena oferty w złotych brutto ( C )
Wartość punktowa w kryterium zostanie obliczona na podstawie wzoru:
C = C min / Cb x waga kryterium
C - ilość punktów oferty ocenianej w kryterium cena oferty w złotych brutto
Cmin - najniższa zaoferowana cena w złotych brutto
Cb - cena w złotych brutto oferty ocenianej
2.2. Sprawność elektryczna ( SE )
2.2.1. Sprawność elektryczna gwarantowana przez producenta nie może być mniejsza iż 41,5 %. Sprawność elektryczna obliczana jest jako iloraz mocy elektrycznej (999 kWe) i mocy w gazie. Wartość ilorazu należy zaokrąglić do dwóch miejsc po przecinku.
2.2.2. Zamawiający będzie przyznawał punkty za gwarantowaną sprawność elektryczną według następujących kryteriów:
Gwarantowana przez producenta sprawność elektryczna oferowanego układu kogeneracyjnego Liczba punktów
Poniżej 41,5 % 0 pkt
41,51 % - 42,00 % 5 pkt
42,01 % - 42,50 % 10 pkt
42,51 % - 43,00 % 15 pkt
Powyżej 43 % 20 pkt
2.2.3. Zamawiający wymaga aby parametr punktowany w kryterium sprawności elektrycznej został potwierdzony zapisami w specyfikacji technicznej lub w kartach katalogowych lub w innych dokumentach producenta urządzenia, stanowiących przedmiotowy środek dowodowy, który służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert. Mając na uwadze art. 107 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że powyższe przedmiotowe środki dowodowe nie podlegają uzupełnieniu, w przypadku gdy nie zostaną one złożone wraz z ofertą lub będą niekompletne.
2.3 Sprawność całkowita ( SC )
2.3.1. Sprawność całkowita gwarantowana przez producenta nie może być mniejsza iż 83 %. Sprawność całkowita musi zostać podana dla parametrów 95/70o C i chłodzeniu spalin do 120o C.
2.3.2. Zamawiający będzie przyznawał punkty za gwarantowaną sprawność elektryczną według następujących kryteriów:
Gwarantowana przez producenta sprawność całkowita oferowanego układu kogeneracyjnego Liczba punktów
Poniżej 83 % 0 pkt
83,01 % - 84,00 % 1 pkt
84,01 % - 85,00 % 2 pkt
85,01 % - 86,00 % 3 pkt
86,01% - 87,00 % 4 pkt
Powyżej 87 % 5 pkt
2.3.3. Zamawiający wymaga aby parametr punktowany w kryterium sprawności całkowitej został potwierdzony zapisami w specyfikacji technicznej lub w kartach katalogowych lub w innych dokumentach producenta urządzenia, stanowiących przedmiotowy środek dowodowy, który służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert. Mając na uwadze art. 107 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że powyższe przedmiotowe środki dowodowe nie podlegają uzupełnieniu, w przypadku gdy nie zostaną one złożone wraz z ofertą lub będą niekompletne.
Pozostałe zasady oceny ofert w zakresie przedstawionych powyżej kryteriów z uwagi na limit znaków zostały zamieszczone w sekcji "Informacje dodatkowe".
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Sprawność elektryczna
4.3.6.) Waga: 20,00
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Sprawność całkowita
4.3.6.) Waga: 5,00
Kryterium 4
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Dyspozycyjność
4.3.6.) Waga: 5,00
Kryterium 5
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Eksploatacja
4.3.6.) Waga: 10,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2025-04-26

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2025

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.