Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6416z ostatnich 7 dni
26204z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Aplikacja mobilna

Wykonanie i wdrożenie inteligentnego systemu automatyki budynku i monitoringu wszystkich...

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie i wdrożenie inteligentnego systemu automatyki budynku i monitoringu wszystkich mediów (BMS) w ramach modernizacji energooszczędnościowej budynku

Data zamieszczenia: 2023-01-09
Dane kontaktowe Zamawiającego: Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski
Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6
01-015 Warszawa
powiat: Warszawa
Telefon: 22/ 530 48 00
ekonom@episkopat.pl
Województwo: mazowieckie
Miasto: Warszawa
Wadium: ---
Nr telefonu: Telefon: 22/ 530 48
Termin składania ofert: 2023-01-23 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
ZAPYTANIE OFERTOWE
do złożenia oferty na:
,,Wykonanie i wdrożenie inteligentnego systemu automatyki budynku i monitoringu wszystkich mediów (BMS)
w ramach modernizacji energooszczędnościowej
budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski,
położonego przy Skwerze Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6 w Warszawie."
Część III. Opis przedmiotu zamówienia
1. Opis przedmiotu zamówienia
,,Wykonanie i wdrożenie inteligentnego systemu automatyki budynku i monitoringu wszystkich mediów (BMS) w ramach modernizacji energooszczędnościowej budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, położonego przy Skwerze Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6 w Warszawie."
Dla spełnienia wymogów i celów modernizacji energooszczędnościowej budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie planowane jest wyposażenie obiektu w zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami. System zarządzania energią w budynku BMS musi posiadać funkcjonalność monitorowania i zarządzania systemami energetycznymi oraz grzewczymi znajdującymi się w budynku, gromadząc informacje z czujników, detektorów, analizatorów, ciepłomierzy, wodomierzy oraz sterowników urządzeń, pozwalając na reagowanie w czasie rzeczywistym na zmianę warunków zewnętrznych i wewnętrznych w celu optymalizacji zużycia energii cieplnej i energetycznej budynku.
3
System BMS musi być systemem otwartym na wszystkich poziomach, zapewniającym integrację podsystemów branżowych różnych producentów, przez obsługę otwartych standardów komunikacji budynkowej, w szczególności: BACnet IP, BACnet MS/TP, LonWorks FTT-10, Modbus RTU/TCP, SNMP oraz M-Bus.
System BMS dodatkowo powinien posiadać wbudowany język definicji raportów, pozwalający na tworzenie dowolnych raportów tabelarycznych oraz graficznych bazujących na danych z bazy wewnętrznej systemu na potrzeby prawidłowej prezentacji uzyskanych efektów ekologicznych oraz efektywności energetycznej, jak również funkcjonalność zdalnego monitoringu przez Internet z poziomu przeglądarki internetowej www dla użytkowników posiadających odpowiednie uprawnienia;
Zadaniem systemu BMS jest zintegrowanie wszystkich instalacji znajdujących się w budynku w celu optymalizacji zużycia mediów oraz ograniczenia zużycia mediów do założonych poziomów poprzez zarządzanie pracą instalacji w budynku.
Wykonawca w ramach wykonania kompletnej instalacji automatyki budynkowej BMS dostarczy oprogramowanie, uruchomienie i testowanie całego systemu, dokumentację wykonawczą, powykonawczą, instrukcje obsługi oraz niezbędne szkolenie personelu.
W budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie w okresie marzec 2021 - maj 2023 wykonywana jest głęboka kompleksowa modernizacja energetyczna obiektu, której celem jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej w budynku.
Następujące prace wchodzą w skład przedsięwzięcia modernizacji energooszczędnościowej budynku :
1. Modernizacja oświetlenia
2. Modernizacja ciepłej wody użytkowej
3. Modernizacja systemu wentylacji mechanicznej z klimatyzacją
4. Modernizacja tras kablowych WLZ, rozdzielni głównej NN oraz rozdzielni obwodowych
5. Klimatyzacja VRF
6. Wymiana drzwi i okien
7. Montaż liczników energii elektrycznej
8. Termomodernizacja dachów i ścian zewnętrznych
9. Modernizacja systemu centralnego ogrzewania
10. Montaż liczników energii cieplnej
11. Modernizacja maszynowni dwóch dźwigów osobowych
12. Instalacja PV wraz z magazynem energii
Zadaniem BMS będzie monitoring i zarządzanie instalacjami w celu ograniczenia zużycia energii do poziomu zakładanego w AUDYCIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ Budynku Konferencji Episkopatu Polski - Warszawa , sierpień 2019 (aktualizacja marzec 2021 r.)
Zamawiający wymaga aby każdy Wykonawca przed złożeniem oferty zapoznał się z pełną dokumentacją Zapytania ofertowego a w szczególności z treścią OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA wraz z opisem zakresu robót (Załącznik nr 3).
4
Roboty nie ujęte w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz Opisie Zakresu Robót jeżeli są konieczne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, powinny zostać uwzględnione w ofercie tak, jakby były określone w tym dokumencie.
Zamawiający dopuszcza wykonanie zamówienia wg zamiennych rozwiązań zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie (zgodnie z Załącznikiem nr 6 i Załącznikiem nr 7).
Zamawiający przyjmie rozwiązanie zamienne, jeśli będzie służyło obniżeniu wartości zamówienia i jednocześnie spełni cele projektowe.
Wymagane jest, aby prace były prowadzone zgodnie z REGULAMINEM OBOWIĄZUJĄCYM NA TERENIE BUDOWY (Zob. Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego).
Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia robót pod kierunkiem osoby posiadającej uprawnienia do sprawowania funkcji kierowniczych na budowie, w sposób dostosowany do funkcjonowania obiektu, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z uzgodnień z Zamawiającym oraz przy zachowaniu wszelkich zasad bezpiecznego prowadzenia prac w budynku czynnym, tj. będącym w ciągłym użytkowaniu.
Zamawiający udostępni Wykonawcy nieodpłatny dostęp do energii elektrycznej niezbędnej do wykonania prac montażowych.
Zamawiający nieodpłatnie udostępni Wykonawcy pomieszczenie socjalne i dostęp do toalet w czasie przewidzianym na wykonanie prac montażowych.
Zamówienie zostało podzielone na części :
CZĘŚĆ 1
ZAKRES PRAC - prace podstawowe - koszty kwalifikowane
Wykonanie systemu BMS w ramach modernizacji energooszczędnościowej obejmuje :
- projekt wykonawczy z analizą przedwdrożeniową
- instalacja wg projektu wykonawczego i zgodnie z projektem budowlanym
- okablowanie systemu wraz z zaprawianiem bruzd (ok. 20%) lub prowadzeniem w listwach maskujących (ok. 80%) w zależności od uzgodnień z Użytkownikiem
- w ramach wykonywania instalacji BMS należy wykonać kompletne oprzewodowanie potrzebne do uruchomienia systemu sygnalizacji pożaru i oddymiania klatek schodowych
- dostawa szafy BMS wraz ze sterownikami i oprogramowaniem
- dostawa serwera wraz z szafą i UPS
- dostawa komputera ANN
- dostawa stacji roboczej wraz z oprogramowaniem
- dostawa i uruchomienie stacji pogodowej
- integracja węzła ciepła
5
- podłączenie do central wentylacyjnych i pomp ciepła
- podłączenie do systemu VRF
- dostawa, montaż i podłączenie regulatorów dopływu ciepła na zaworach termostatycznych grzejników centralnego ogrzewania
- podłączenie liczników wody, energii cieplnej, energii elektrycznej
- podłączenie analizatorów parametrów sieci elektrycznej oraz SZR
- podłączenie do oświetlenia awaryjnego i nocnego
- podłączenie do instalacji SSP
- podłączenie do instalacji fotowoltaicznej
- opracowanie inteligentnych algorytmów sterujących i diagnostycznych dla systemu BMS
- zbieranie danych w okresie 3 lat dla algorytmów zarządzających zasobami energetycznymi budynku zgodnie z listą zmiennych pomiarowych pochodzących z systemu BMS
- rozwój i poprawa projektowanych algorytmów sterujących na zasadzie uczenia maszynowego wykorzystujące zgromadzone dane w okresie 3 lat, zdalny nadzór i rozwiązywanie problemów związanych z serwisem
- wdrożenie systemu BMS, którego celem jest osiągnięcie w pełni funkcjonalnego systemu, wdrożenie obejmuje w szczególności stworzenie oraz dostarczenie systemu zgodnego z projektem wykonawczym oraz analizą przedwdrożeniową, konfigurację oraz parametryzację systemu, przetestowanie systemu oraz opracowanie i przekazanie dokumentacji.
Wykonanie systemu BMS w ramach tego zamówienia nie obejmuje :
- dostawy i konfiguracji sterowników oraz uruchomienia sterowników węzła cieplnego, pomp ciepła, central wentylacyjnych, VRF, fotowoltaiki
- dostawy rozdzielni elektrycznych obwodowych
- dostawy okien i siłowników systemu oddymiania
- dostawy wentylatorów oddymiających
CZĘŚĆ 2
ZAKRES PRAC - prace uzupełniające - koszty niekwalifikowane
Montaż i uruchomienie SSP obejmuje :
- montaż urządzeń systemu sygnalizacji pożaru oraz urządzeń kontrolno-sterujących systemu oddymiania i napowietrzania klatek schodowych wraz z uruchomieniem, próbami, przekazaniem systemu oraz szkoleniem personelu (obsługi)
- klapy dymowe oraz wentylatory napowietrzające nie wchodzą w zakres SSP
Zamawiający, w zależności od posiadanych środków finansowych, zastrzega sobie prawo do realizacji tylko CZĘŚCI 1 zamówienia.
Załączniki do OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA stanowią:
1) PROJEKT TECHNICZNY - Projekt inteligentnego systemu automatyki budynku i monitoringu wszystkich mediów (BMS) - Limanowa 11.2022
2) PROJEKT POWYKONAWCZY MODERNIZACJA WENTYLACJI MECHANICZNEJ CZ.1 - grudzień 2022
3) PROJEKT POWYKONAWCZY MODERNIZACJAWENTYLACJI MECHANICZNEJ CZ.2 - INSTALACJA VRF - grudzień 2022
4) PROJEKT WYKONAWCZY MODERNIZACJA INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA - maj 2021, Warszawa
5) DOKUMENTACJA POWYKONAWCZA - MODERNIZACJA ROZDZIELNIC NN - Warszawa, lipiec 2022
6) PROJEKT WYKONAWCZY MODERNIZACJA OŚWIETLENIA - Łódź, 2020
7) SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH - ST 00.01.2019 - WYMAGANIA OGÓLNE - WARSZAWA sierpień 2019 r.
8) SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH - SST 01.08.2019 - INTELIGENTNY SYSTEM AUTOMATYKI BUDYNKU I MONITORINGU MEDIÓW (BMS) - WARSZAWA lipiec 2019 r.
9) SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH - SST 01.11.2019 - SYSTEM AUTOMATYKI BUDYNKU (BMS) cz. 2 INSTALACJA SYSTEMU SYGNALIZACJI POŻARU - WARSZAWA sierpień 2019 r.
10) WYCIĄG Z AUDYTU EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ - Warszawa, sierpień 2019 (aktualizacja marzec 2021 r.)
11) WYTYCZNE TECHNICZNE - Metodologia potwierdzenia efektu ekologicznego metodą pomiarową w programie priorytetowym ,,Budownictwo energooszczędne. Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie."
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych w postępowaniu, tj. złożona Oferta musi obejmować Część 1 i Część 2.
3. Wykonawca jest zobowiązany do złożenia oferty na wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia.

CPV: 45310000-3, 45314300-4, 45312100-8

Dokument nr: ZP/20/2023

Otwarcie ofert: 3. Otwarcie ofert jest jawne i następuje bezpośrednio po upływie terminu do ich składania.
4. Zamawiający dokona otwarcia ofert w dniu 23.01.2023 r. o godz. 14:30 w siedzibie Zamawiającego, sala nr 15.

Składanie ofert:
Część XII. Miejsce i termin składania ofert
1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego, pokój 337, w terminie do 23.01. 2023 r., do godz. 14:00.

Miejsce i termin realizacji:
Część IV. Termin realizacji zamówienia
Termin wykonania zamówienia: do 31.07.2023 r.

Wymagania:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy zapoznali się z treścią niniejszego zapytania. Wykonawca ponosi ryzyko niedostarczenia wszystkich wymaganych informacji i dokumentów oraz przedłożenia oferty nieodpowiadającej wymaganiom określonym przez Zamawiającego.
Część II. Tryb udzielania zamówienia
Zapytanie ofertowe
1. Dokumenty będące treścią Zapytania oraz wymienione w Zapytaniu ofertowym należy traktować jako dokumenty wzajemnie objaśniające się i uzupełniające.
2. Do postępowania nie mają zastosowania przepisy zamówień publicznych.
5. Usługi będące przedmiotem zamówienia mają być realizowane zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego) oraz z postanowieniami umowy, stanowiącymi Załącznik nr 8 do Zapytania ofertowego.
6. Generalne zasady uczestnictwa w postępowaniu
Ofertę może złożyć osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej oraz podmioty te występujące wspólnie, o ile spełniają warunki określone w niniejszej specyfikacji.
7. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
8. Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej (przed złożeniem oferty) na terenie objętym przedmiotem zamówienia. Oferty Wykonawców, którzy nie przeprowadzili wizji lokalnej nie będą rozpatrywane.
9. Informacje dotyczące przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia
Zamawiający wymaga przed złożeniem oferty odbycia wizji lokalnej w terminie do dnia 18 stycznia 2023 r.
Zgłoszenie, uczestnictwa w wizji lokalnej zawierające dane Wykonawcy, tj.: nazwę firmy, adres, nr telefonu, imię i nazwisko osoby, która będzie uczestniczyć w spotkaniu - maksymalnie 4 osoby, należy przesłać na adres e-mail: ekonom@episkopat.pl nie później niż 48 godziny przed terminem wizji.
Wykonawcy, którzy nie wezmą udziału w wizji lokalnej, nie będą zdolni do rzetelnego sporządzenia wymaganych dokumentów zamówienia.
Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej lub bez sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego, w przypadku gdy zamawiający tego wymagał w dokumentach zamówienia.
Część V. Wykluczenie wykonawcy i odrzucenie oferty
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, wobec których brak jest podstaw do wykluczenia.
Wykluczenie Wykonawcy następuje obligatoryjnie w następujących sytuacjach:
1) który nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu lub nie został zaproszony do negocjacji lub złożenia ofert wstępnych albo ofert, lub nie wykazał braku podstaw wykluczenia;
8
2) otwarcia likwidacji lub ogłoszenie upadłości Wykonawcy, z wyjątkiem Wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3) zaległości z uiszczaniem przez Wykonawcę podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne;
4) w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził zamawiającego w błąd przy przedstawieniu informacji, że nie podlega wykluczeniu i spełnia warunki udziału w postępowaniu lub obiektywne i niedyskryminacyjne kryteria, zwane dalej ,,kryteriami selekcji", lub który zataił te informacje lub nie jest w stanie przedstawić wymaganych dokumentów;
W celu uniknięcia konfliktu interesów Wykonawca musi posiadać status podmiotu niepowiązanego osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym.
Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
a) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
b) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
c) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
2. W przypadku złożenia oferty przez Wykonawców wspólnie, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy ci mogą złożyć łącznie w przypadku ustanowienia pełnomocnika i załączenia pełnomocnictwa do oferty.
Wspólne złożenie oferty nie może służyć tylko spełnieniu warunków postępowania. Zamawiający wymaga od Wykonawców wspólnie składających ofertę przedstawienia komplementarności zdolności partnerów konsorcjum oraz podziału ryzyk kontraktowych i oceny ryzyka. W przypadku umowy konsorcyjnej Zamawiający może żądać dodatkowych zabezpieczeń gwarancyjnych.
Pełnomocnictwo może dotyczyć reprezentowania tych Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
3. Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli:
1) oferta została złożona po wyznaczonym w ogłoszeniu terminie,
2) treść oferty nie odpowiada treści Zapytania ofertowego,
3) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
4) zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
5) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów,
6) zawiera błędy w obliczeniu ceny,
9
7) została złożona bez odbycia wizji lokalnej lub bez sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego,
4. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania Zamawiający uznaje za odrzuconą.
Część VI. Warunki udziału w postępowaniu oraz informacje o dokumentach, jakie zobligowani są przedstawić Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania wymaganych warunków
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w Zapytaniu Ofertowym.
W celu potwierdzenia spełniania wymaganych warunków Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z wzorem określonym w Załączniku nr 2 do Zapytania ofertowego.
2) Warunek udziału w postępowaniu zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca zgodnie z Załącznikiem nr 4 wykaże, że:
a) posiada doświadczenie w ofertowanym zakresie, polegające na tym, że w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej 3 realizacje systemów BMS o wartości łącznej nie mniej niż 1 500 000 zł brutto, w czynnym budynku użyteczności publicznej,
Na potwierdzenie posiadanego doświadczenia Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć dokumenty (referencje) potwierdzające, że prace te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Referencje muszą dotyczyć realizacji zakończonych prac i muszą potwierdzać należyte ich wykonanie, wartość zrealizowanych prac i być podpisane przez Inwestora na rzecz, którego usługa była wykonana.
W przedstawionych dokumentach muszą być dane na temat miejsca realizacji inwestycji, zakresu, wartości i terminu wykonania robót.
3) Wykonawca przystępujący do niniejszego Zapytania ofertowego, zgodnie z Załącznikiem nr 5, musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami: a) Kierownikiem robót elektrycznych - posiadającym uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, urządzeń energetycznych. Ww. osoby powinny posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1333 ze zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2019 poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
10
Potwierdzenie spełniania powyższych warunków (cz. VI pkt 1, 2 i 3) odbywa się na zasadzie ,,spełnia/nie spełnia" na podstawie wypełnionych Załączników nr 2, 4 i 5 oraz poprzez przedstawienie referencji wystawionych przez inwestorów na rzecz, których były realizowane usługi przez Wykonawcę oraz dokumentów potwierdzających podstawę dysponowania osobami fizycznymi, które będą pełnić rolę kierownika robót w imieniu Wykonawcy. Dokumentem potwierdzającym podstawę dysponowania osobą fizyczną jest oświadczenie tej osoby o oddaniu się do dyspozycji Wykonawcy na czas realizacji zamówienia złożone w oryginale.
Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. W odniesieniu do podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wymagane jest łączne spełnienie warunków przez podmioty ubiegające się o udzielenie zamówienia, to znaczy wystarczające jest spełnienie warunków przez którykolwiek podmiot.
Część VII. Opis sposobu przygotowania ofert
1. Wykonawca zobowiązany jest przygotować i złożyć ofertę wg poniższych zasad:
1) Treść oferty musi odpowiadać treści Zapytania ofertowego;
2) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, przy czym musi ona dotyczyć wszystkich części zamówienia;
3) Oferta winna być złożona, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej;
4) Oferta powinna być złożona zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Zapytania ofertowego - Formularz oferty;
5) Do oferty każdy Wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert Oświadczenie w zakresie wskazanym w Załączniku nr 2 do Zapytania. Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
6) Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, napisana na maszynie, komputerze lub ręcznie nieścieralnym atramentem;
7) Zaleca się, aby każda zapisana strona oferty wraz z załącznikami była ponumerowana kolejnymi numerami, w prawym górnym rogu strony, w celu uniknięcia dekompletacji oferty;
8) Formularz oferty i wszystkie dokumenty (również te złożone na załączonych do Zapytania ofertowego wzorach) muszą być podpisane; za podpisanie uznaje się własnoręczny podpis z pieczątką imienną przez osobę(-y) upoważnioną(-e) do reprezentowania zgodnie z zasadami reprezentacji Wykonawcy;
9) Poprawki lub zmiany w ofercie powinny być parafowane własnoręcznie przez osobę (-y) podpisującą(-e) ofertę i opatrzone datą;
10) Do oferty należy dołączyć dokument lub dokumenty, z których będzie wynikać uprawnienie do podpisania oferty, np. aktualny odpis z właściwego rejestru,
11
aktualne zaświadczenie o wpisie do centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, aktualny statut spółki lub aktualny rejestr handlowy.
Wymagane dokumenty można złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, z wyłączeniem dokumentów co do których Zamawiający wymaga złożenia ich w oryginale.
11) Jeżeli uprawnienie do reprezentacji osoby podpisującej ofertę nie wynika z załączonego dokumentu, o którym mowa w pkt 10, do oferty należy dołączyć także pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie.
12) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w punkcie 5, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
13) Dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia wraz z dowodem opłacenia składki.
14) oferta powinna być umieszczona w zamkniętej kopercie zaadresowanej do Zamawiającego i oznaczona poprzez umieszczenie na niej nazwy i adresu Wykonawcy, nazwy przedmiotu zamówienia i opisu ,,nie otwierać przed dniem otwarcia ofert, tj. 23.01.2023 r. o godzinie 14:30"
15) Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę. Powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub o wycofaniu oferty powinno zostać złożone w sposób i formie przewidzianych dla złożenia oferty, z zastrzeżeniem, że koperty będą zawierały dodatkowe oznaczenie ,,ZMIANA" / "WYCOFANIE".
2. Wykonawcy nie są uprawnieni do występowania do Zamawiającego z jakimikolwiek roszczeniami w związku z zapytaniem ofertowym i prowadzonym postępowaniem w ramach projektu, w tym z tytułu poniesionych kosztów i szkód, w szczególności w przypadku unieważnienia postępowania przez Zamawiającego lub wyboru innego Wykonawcy.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości wnoszenia odwołań od decyzji Zamawiającego podejmowanych w trakcie prowadzonego postępowania.
4. Wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, może zastrzec w ofercie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (ustawa z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 1913) jeżeli równocześnie wykaże, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zastrzeżenie winno być wówczas dokonane poprzez złożenie oferty w dwóch częściach opisanych jako ,,część jawna oferty" i ,,część tajna oferty". Oferta złożona bez podziału na części jawną i tajną jest oferta jawną. Wykonawca nie może zastrzec informacji, dotyczących nazwy (firmy) i adresu Wykonawcy, ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie.
12
5. Oferta powinna zawierać następujące dokumenty i oświadczenia:
1) FORMULARZ OFERTY, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Zapytania ofertowego,
2) OŚWIADCZENIE WYKONAWCY o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z Załącznikiem nr 2 do Zapytania ofertowego,
3) DOŚWIADCZENIE - WYKAZ ROBÓT zgodnie z Załącznikiem nr 4 do
Zapytania ofertowego,
4) WYKAZ OSÓB zgodnie z Załącznikiem nr 5 do Zapytania ofertowego,
5) OŚWIADCZENIE OSOBY O ODDANIU SIĘ DO DYSPOZYCJI WYKONAWCY NA CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA.
6. Dokumenty, o których mowa w ust. 5 powinny być złożone w oryginale i podpisane przez uprawnioną osobę.
7. Oświadczenia, o których mowa w Zapytaniu ofertowym dotyczące Wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca oraz dotyczące Podwykonawców, składane są w oryginale.
8. Dokumenty inne niż oświadczenia, o których mowa w ust. 5, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia albo Podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej. Zamawiający będzie żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentów innych niż oświadczenia, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
9. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
10. Zamawiający może wyznaczyć Wykonawcom termin na uzupełnienie dokumentów, o których mowa w ust. 5.
11. Zamawiający może wystąpić do Wykonawcy o wyjaśnienie złożonych oświadczeń lub dokumentów.
12. Zamawiający wykluczy z udziału w postępowaniu Wykonawców, którzy nie złożyli lub w przypadku wezwania do uzupełnienia, nie uzupełnili w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie dokumentów potwierdzających posiadane doświadczenie.
13. Informacja dla Wykonawców, którzy będą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia:
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
1) Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
2) Do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt. 1) oraz zakres jego pełnomocnictwa obejmujący przede wszystkim:
- reprezentowanie konsorcjum w postepowaniu o udzielenie zamówienia,
- zaciąganie w imieniu konsorcjum zobowiązań,
- złożenie oferty wspólnie,
13
- prowadzenie korespondencji i podejmowania zobowiązań związanych z postępowaniem.
3) Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany w imieniu wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym wykonawcę ustanowionego jako Pełnomocnika i przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawcy.
4) Oferta musi być podpisana przez pełnomocnika.
5) W przypadku oceny spełniania warunków Zapytania przez podmioty występujące wspólnie warunki te będą zsumowane w celu łącznej oceny.
6) Nie dopuszcza się uczestnictwa danego Wykonawcy w więcej niż jednym podmiocie występującym wspólnie.
Część VIII. Opis sposobu obliczenia ceny
1. Cena oferty określona przez Wykonawcę zostanie ustalona na okres ważności umowy i nie będzie podlegała zmianom z wyjątkiem przypadków określonych w Zapytaniu ofertowym. Formę wynagrodzenia Wykonawcy ustala się zgodnie z zasadami określonymi w Zapytaniu ofertowym.
2. W formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do Zapytania) należy wpisać całkowitą cenę za wykonanie zamówienia - wartość netto i brutto oraz stawkę i kwotę podatku VAT za realizację zamówienia w zakresie wynikającym z opisu przedmiotu zamówienia.
3. Wykonawca oblicza łączną kwotę netto i brutto zamówienia sumując odpowiednio wartości netto i brutto Części 1 i 2.
4. Cena oferty powinna być podana w złotych polskich, cyfrowo i słownie z uwzględnieniem należnego podatku VAT oraz uwzględniać wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia oraz warunkami stawianymi przez Zamawiającego.
5. Wszystkie wartości (ceny jednostkowe, wartość brutto i całkowita cena za wykonanie zamówienia) mają być podawane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
6. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty niezależnie od wyniku postępowania.
7. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Niedopuszczalne jest prowadzenie między Zamawiającym a Wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty.
8. Zamawiający, w przypadku stwierdzenia, że oferta zawiera rażąco niską cenę, może zwrócić się do Wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień i przedstawienia dowodów dotyczących obliczenia ceny elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
9. Zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w niniejszym Zapytaniu.
10. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz z dostarczonymi dowodami potwierdzi, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
14
Część IX. Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami
1. W trakcie postępowania oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie lub drogą elektroniczną.
2. Ze względu na fakt, że Zamawiający dopuścił przekazywanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza pisemnie lub drogą elektroniczną fakt ich otrzymania.
3. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści Zapytania ofertowego. Zamawiający jest obowiązany niezwłocznie udzielić wyjaśnień, chyba że prośba o wyjaśnienie treści Zapytania ofertowego wpłynęła do Zamawiającego później niż 3 dni przed terminem składania ofert. W takim przypadku Zamawiający jest zwolniony z udzielenia odpowiedzi.
4. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający zamieści na stronie internetowej na której było zamieszczone Zapytanie ofertowe.
5. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Zamawiający może w każdym czasie, przed upływem terminu składania ofert, zmodyfikować treść Zapytania ofertowego i jeżeli ze względu na zakres zmian niezbędny będzie dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach przedłuży termin na złożenie ofert. Dokonaną w ten sposób modyfikację Zamawiający zamieści na stronie internetowej, na której było zamieszczone Zapytanie ofertowe.
6. Zamawiający nie zamierza zwoływać zebrania z Wykonawcami.
7. Do bezpośredniego kontaktowania się z Wykonawcami w sprawach dotyczących Zapytania ofertowego, Zamawiający ustanawia: ks. Janusza Majdę, ekonom@episkopat.pl
8. Osoba wymieniona w ust. 7 jest upoważniona do udostępnienia do wglądu dokumentacji postępowania, w tym złożonych ofert, na pisemny wniosek Wykonawcy, z wyjątkiem części stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa. Wniosek o wgląd do dokumentacji należy złożyć na piśmie nie później niż 7 dni od ogłoszenia wyników postępowania.
9. Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, zastrzegł, że nie mogą one być udostępniane. Zastrzeżenie nazwy Wykonawcy i ceny oferty jest niedozwolone i jako takie będzie uznane przez Zamawiającego za nieskuteczne.
15
Część X. Wymagania dotyczące wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy
1. Zamawiający nie przewiduje obowiązku wniesienia wadium.
2. Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jakiego Zamawiający żąda od Wykonawcy zamówienia ustala się w stosunku procentowym do ceny ofertowej w wysokości 15 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
3. Wykonawca najpóźniej w przeddzień przekazania placu budowy jest zobowiązany do wniesienia co najmniej 30 % zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
4. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy służy do pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
5. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w pieniądzu, gwarancjach bankowych lub gwarancjach ubezpieczeniowych, a za zgodą
Zamawiającego również w poręczeniach bankowych, oraz przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w odrębnych przepisach.
6. Wystawiona gwarancja albo poręczenie bankowe lub gwarancja ubezpieczeniowa jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy powinna być nieodwołalna, bezwarunkowa, nie wymagająca złożenia dodatkowych dokumentów czy podpisów oraz płatna na pierwsze żądanie Zamawiającego.
7. Jeżeli zabezpieczenie należytego wykonania umowy wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca kwotę zabezpieczenia wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy.
8. Zamawiający może, na wniosek Wykonawcy, wyrazić zgodę na zmianę formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy dokonywana jest w sposób zachowujący ciągłość zabezpieczenia i nie może powodować zmniejszenia jego wartości.
9. W przypadku zmiany terminu realizacji umowy polegającym na jej wydłużeniu Wykonawca jest zobowiązany do złożenia nowego zabezpieczenia należytego wykonania umowy na czas niezbędny do ukończenia umowy lub przedłużenia wcześniej złożonego zabezpieczenia.
10. W przypadku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w pieniądzu Zamawiający zwraca 70 % kwoty zabezpieczenia, ustalonego zgodnie z ust. 2, po upływie 3 lat gwarancji i po zakończeniu procedury potwierdzenia efektu ekologicznego metodą pomiarową (pomiary kontrolne w drugim roku gwarancji).
Kwotę w wysokości 30 % kwoty zabezpieczenia stanowiącą zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady Zamawiający zwraca w terminie 30 dni od dnia wygaśnięcia okresu rękojmi, który wynosi 5 lat.
11. W przypadku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w innej formie, niż pieniądz z treści dokumentu musi wynikać podział, o którym mowa w ust. 10.
16
12. Wydanie oryginału dokumentu następuje po upływie okresu, na jaki wniesione zostało zabezpieczenie. Zamawiający zwraca oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia w innej formie niż pieniężna, pozostawiając sobie kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem.
Część XI. Termin związania ofertą
1. Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
2. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego może przedłużyć termin związania z ofertą, z tym, że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.
3. Odmowa przez Wykonawcę wyrażenia zgody na przedłużenie terminu związania ofertą lub samodzielne nie przedłużenie terminu związania ofertą powoduje odrzucenie oferty.
2. Ofertę złożoną po terminie do składania ofert zwraca się bez otwierania Wykonawcy, który taką ofertę złożył.
5. Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
6. Podczas otwarcia ofert Zamawiający poda nazwy (firmy) oraz adresy Wykonawców, a także informacje dotyczące oferowanych cen.
7. Informacje, o których mowa w ust. 5 i 6, doręcza się Wykonawcom, którzy nie byli obecni przy otwarciu ofert, na ich pisemny wniosek. Część XIII. Opis kryteriów oceny ofert
1. Zamawiający wybiera jako najkorzystniejszą ofertę, która otrzyma największą łączną liczbę punktów (C+G) spośród ważnych ofert złożonych w postępowaniu na podstawie następujących kryteriów oceny:
I. C=cena (waga 90 %)
II. G=wydłużenie okresu gwarancji (waga 10 %)
Punktowane są oferty cenowe dotyczące rozwiązania projektowego. Jeżeli wszystkie złożone oferty będą wyższe od kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego na wykonanie instalacji BMS, to Zamawiający oceni oferty cenowe rozwiązań zamiennych przyjmując takie same kryteria oceny ofert.
17
Ad. I
C = (Cn / Co) x 90
gdzie : C = liczba punktów przyznana badanej ofercie,
Cn = najniższa cena wykonania CZĘŚCI 1 (Wykonanie systemu BMS w ramach modernizacji energooszczędnościowej), spośród ważnych ofert,
Co = cena wykonania CZĘŚCI 1 (Wykonanie systemu BMS w ramach modernizacji energooszczędnościowej), podana przez Wykonawcę, dla którego wynik jest obliczany;
Ad. II
G = (Go / 24) x 10
gdzie :
G = liczba punktów oferty badanej w kryterium przedłużenie minimalnego okresu gwarancji jakości - waga 10 %
Go = liczba miesięcy gwarancji ponad okres 36 m-cy
W przypadku, gdy w pkt 3 formularza oferty nie zostanie podana liczba miesięcy o jaką Wykonawca oferuje przedłużyć minimalny okres gwarancji jakości na przedmiot zamówienia, Zamawiający uzna, że Wykonawca nie oferuje przedłużenia minimalnego okresu gwarancji jakości przedmiotu zamówienia.
Minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy od daty odbioru końcowego robót. Zamawiający dopuszcza przedłużenie minimalnego okresu gwarancji jakości maksymalnie o kolejne 24 miesiące, co wyznacza maksymalny łączny okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy (obligatoryjne 36 m-cy + fakultatywne max 24 m-cy).
Wykonawcy, którzy przedłużą minimalny okres gwarancji o więcej niż 24 miesiące, nie uzyskają z tego tytułu wyższej oceny, a wszystkie oferty z przedłużeniem gwarancji dłuższym niż 24 miesiące, będą obliczane jak za okres 24 miesięcy.
Wykonawca, który nie przedłuży minimalnego okresu gwarancji otrzyma 0 (zero) punktów za trzecie kryterium. Wykonawca, który przedłuży minimalny okres gwarancji o kolejne 24 miesięce otrzyma 10 (dziesięć) punktów.
2. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawcę wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty.
3. Za najkorzystniejszą Zamawiający uzna ofertę Wykonawcy, która uzyska najwyższą liczbę punktów, po zsumowaniu punktów za wszystkie kryteria.
4. Zamawiający poprawia w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie,
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z niniejszym zapytaniem ofertowym, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
- niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
5. Zamawiający odrzuci ofertę zawierającą błędy w obliczeniu ceny oraz ofertę Wykonawcy, który w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o omyłce nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w pkt. 4 ppkt 3.
18
Część XIV. Formalności jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
1. Zamawiający informuje niezwłocznie wszystkich Wykonawców o:
1) Wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
2) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni, Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty.
3) Unieważnieniu postępowania - podając uzasadnienie faktyczna i prawne.
2. W przypadku wyboru oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Umowa taka winna określać strony umowy, cel działania, sposób współdziałania, zakres prac przewidzianych do wykonania każdemu z nich, solidarną odpowiedzialność za wykonanie zamówienia, oznaczenie czasu trwania konsorcjum (obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji i rękojmi), wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy konsorcjum przez któregokolwiek z jego członków do czasu wykonania zamówienia.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o wykonanie zamówienia odpowiadają solidarnie za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenie należytego wykonania umowy.
4. Przed podpisaniem umowy Wykonawca dostarczy i uzgodni z Zamawiającym:
1) Harmonogram umożliwiający dotrzymanie terminu zakończenia robót.
Harmonogram rzeczowo-finansowy po jego podpisaniu będzie stanowił Załącznik nr 4 do Umowy;
2) Kosztorys ofertowy będący podstawą obliczenia ceny oferty Wykonawcy. Kosztorys po potwierdzeniu jego zgodności z warunkami Zapytania ofertowego będzie stanowił Załącznik nr 2 do Umowy.
5. W przypadku, gdy wybrany Wykonawca odstąpi od podpisania umowy z Zamawiającym, możliwe jest podpisanie umowy z kolejnym Wykonawcą, który w postępowaniu o udzielenie zamówienia uzyskał kolejną najwyższą liczbę punktów.
6. Rozliczenia między Zamawiającym i Wykonawcą będą prowadzone w polskich złotych.
19
Część XV. Projekt i zmiany umowy
1. Projekt umowy określony został w załączniku nr 8 do Zapytania ofertowego, stanowiącym integralną część Zapytania
2. Wykonawca, którego oferta została wybrana, jest zobowiązany do zawarcia umowy z Zamawiającym niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.
3. O terminie i miejscu zawarcia umowy Wykonawca, którego oferta okazała się najkorzystniejsza zostanie powiadomiony.
4. Nie jest możliwe dokonywanie istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że:

1) Zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w Zapytaniu ofertowym oraz określił warunki takiej zmiany, o ile nie prowadzą one do zmiany charakteru umowy, dotyczy to takich zmian jak:
a) zmiany osoby wskazanej w ofercie do pełnienia funkcji kierownika budowy , jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego, w przypadku choroby lub innych zdarzeń losowych lub nie wywiązywania się przez nią z obowiązków, pod warunkiem, że nowa osoba będzie spełniała wymagania dla tej osoby określone w Zapytaniu ofertowym;
b) dostosowania Dokumentacji Technicznej do zasad wiedzy technicznej w zakresie niezbędnym do wykonania lub należytego wykonania Umowy; w przypadku konieczności zmiany pozwolenia na budowę Wykonawca przygotuje wszystkie dokumenty niezbędne do wystąpienia o jego zmianę;
c) zmiany terminu jeżeli przyczyny, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu zakończenia robót będą następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający;
d) zmiany terminu w przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji;
e) zmiany terminu w przypadku wystąpią opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organy administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność;
f) zmiany w warunkach finansowania Umowy przez Zamawiającego lub jego darczyńców, w szczególności umowy o dofinansowanie, o którym mowa w § 1 ust. 2 Umowy;
g) zmian formalno-organizacyjnych Stron;
h) wystąpienia siły wyższej tj. zdarzenia niezależnego od Stron Umowy uniemożliwiającej wykonanie Przedmiotu Umowy zgodnie z jej postanowieniami.
2) zmiany dotyczą realizacji dodatkowych dostaw, usług lub robót budowlanych od dotychczasowego Wykonawcy, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile stały się niezbędne i zostały spełnione łącznie następujące warunki:
20
a) zmiana Wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności lub interoperacyjności sprzętu, usług lub instalacji, zamówionych w ramach zamówienia podstawowego,
b) zmiana Wykonawcy spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla Zamawiającego,
c) wartość każdej kolejnej zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w Umowie,
3) zmiana nie prowadzi do zmiany charakteru Umowy i zostały spełnione łącznie następujące warunki:
a) konieczność zmiany Umowy spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć,
b) wartość zmiany nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w Umowie,
4) Wykonawcę, któremu Zamawiający udzielił zamówienia, ma zastąpić nowy wykonawca:
a) w wyniku połączenia, podziału, przekształcenia, upadłości, restrukturyzacji lub nabycia dotychczasowego Wykonawcy lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy,
b) w wyniku przejęcia przez Zamawiającego zobowiązań Wykonawcy względem jego podwykonawców,
5) zmiana nie prowadzi do zmiany charakteru Umowy, a łączna wartość zmian jest mniejsza od 15% wartości zamówienia określonej pierwotnie w Umowie.
5. Wykonawca zobowiązuje się przekazać Zamawiającemu wszelkie zmiany umów podmiotów występujących wspólnie, a w szczególności w zakresie:
1) zmiany składu wykonawcy występującego wspólnie (konsorcjum) - która może polegać na usunięciu jednego członka konsorcjum, ewentualnie przystąpieniu do konsorcjum podmiotu niezweryfikowanego na etapie postępowania, o ile nowy wykonawca (pozostali członkowie konsorcjum), spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w ogłoszeniu o zamówienie, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy,
2) zmiany składu spółki cywilnej - która może polegać na usunięciu jednego wspólnika, ewentualnie przystąpieniu do spółki przedsiębiorcy niezweryfikowanego na etapie postępowania, o ile nowy wykonawca (pozostali członkowie konsorcjum), spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w ogłoszeniu o zamówienie, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian umowy,
3) przejęciu wykonania zamówienia lub jego części przez podmiot trzeci (podwykonawcę?), która wykazywał spełnianie warunku.
6. Zmiany umowy wymagają zawarcia aneksu do umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
7. Pozostałe warunki dokonywania zmian i skutki tych zmian określono w Umowie stanowiącej Załącznik nr 8 do Zapytania ofertowego.
21
Część XVI. Unieważnienie postępowania
1. Postępowanie unieważnia się w przypadku, gdy:
1) nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu;
2) cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia;
3) wystąpiła istotna zmiana okoliczności, której nie można było wcześniej przewidzieć powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie
zamówienia nie leży w interesie Zamawiającego;
4) postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą zawarcie umowy.
2. O unieważnieniu postępowania Zamawiający informuje Wykonawców biorących udział w postępowaniu.
3. Z tytułu unieważnienia postępowania, Wykonawcom nie przysługują roszczenia przeciwko Zamawiającemu.
XVIII. Postanowienia końcowe
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne.
2. Zamawiający może ograniczyć dostęp do informacji związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia tylko w przypadkach określonych w Zapytaniu ofertowym.
3. Zamawiający, w Części IX ust. 9 Zapytania Ofertowego, określił wymogi dotyczące zachowania poufnego charakteru informacji przekazanych przez Wykonawcę w toku postępowania.
4. Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.

Uwagi:
4. Zamawiający zastrzega możliwość zamknięcia postępowania bez dokonywania wyboru którejkolwiek z ofert lub jego unieważnienia bez podania przyczyny. XVII. Przetwarzanie i ochrona danych osobowych
1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 4.05.2016 r. str. 1), dalej ,,RODO", informuję, że: administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Konferencja Episkopatu Polski w imieniu której działa Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski z siedzibą przy Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa
2. Administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z ochroną danych osobowych poprzez pocztę elektroniczną na adres: prawo2@episkopat.pl lub listownie na adres Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, z dopiskiem ,,Inspektor Danych Osobowych";
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6. obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
22
7. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8. posiada Pani/Pan:
1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
3) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania , w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
4) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9. nie przysługuje Pani/Panu:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
10. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich obowiązków formalno-prawnych związanych z udziałem w postępowaniu. Do obowiązków tych należą m.in. obowiązki wynikające z RODO), w szczególności obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą i od których dane te wykonawca bezpośrednio pozyskał. Jednakże obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO nie będzie miał zastosowania, gdy i w zakresie, w jakim osoba fizyczna, której dane dotyczą, dysponuje już tymi informacjami (vide: art. 13 ust. 4).
Ponadto wykonawca będzie musiał wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazuje zamawiającemu i których dane pośrednio pozyskał, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z włączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.
W celu zapewnienia, że Wykonawca wypełnił ww. obowiązki informacyjne oraz ochrony prawnie uzasadnionych interesów osoby trzeciej, której dane zostały przekazane w związku z udziałem wykonawcy w postępowaniu, zaleca się zobowiązanie Wykonawcy do złożenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oświadczenia o wypełnieniu przez niego obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO.

© eurobudowa.pl 2004-2025

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.