Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1367z dziś
7546z ostatnich 7 dni
23060z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Remont obiektu zabytkowego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Remont obiektu zabytkowego

Data zamieszczenia: 2024-04-10
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Nakle
Nakło 195
42-235 Lelów
powiat: częstochowski
tel. 691 399 149
jaceks.iwan@gmail.com
Województwo: śląskie
Miasto: Lelów
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 691 399 149
Termin składania ofert: 2024-05-06 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Zwracamy się z zapytaniem na wykonanie inwestycji pn. ,,Remont obiektu zabytkowego przy Kościele parafialnym w Nakle". Projekt jest realizowany w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
I. Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem zamówienia jest remont obiektu zabytkowego przy Kościele parafialnym w Nakle. Remont obiektu zabytkowego w Nakle będzie polegał na likwidacji barier architektonicznych przy wejściu na teren cmentarza, budowa podjazdu, dostosowanie dla osób ze specjalnymi potrzebami oraz wymiana chodnika tak, aby nie zagrażał zdrowiu i życiu społeczności lokalnej korzystającej codziennie z istniejącej infrastruktury. Nie przewiduje się większych zmian w dotychczasowym zagospodarowaniu, planuje się wymianę istniejących płyt na kostkę z jednoczesnym montażem ograniczeń, podjazdem z nawierzchnią o odpowiednim spadku. Przewiduje się następujące roboty budowlane:
o remont istn. chodnika wokół kościoła - wymiana starej nawierzchni betonowej na kostkę brukową betonową grubości 6 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem, montaż krawężników (dopuszcza się rozwiązanie polegające na nie stosowaniu krawężników)
o budowę przy bramie wejściowej na teren cmentarza podjazd o nawierzchni z kostki betonowej j/w
Opis stanu istniejącego chodnika - do remontu. W stanie istniejącym chodnik ma szerokość od 1,5m do 3,Om. Nawierzchnię chodnika stanowią płyty betonowe, chodnik bez obramowania, liczne spękania i ubytki nawierzchni, stan zły. Nową nawierzchnię chodnika stanowić będą kostki brukowe betonowe grubości 6cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem (wym. pojedynczej kostki ok. 6x8cm) oraz krawężniki opasające betonowe - wg wyboru Inwestora (dopuszcza się alternatywnie rozwiązanie bez krawężnikowe). Pomiędzy obramowaniem z w/w krawężników, a ścianami kościoła znajduje się pas zieleni: trawa i istn. krzewy oraz opaska żwirowa bezpośrednio pod ścianą kościoła. Nawierzchnię chodnika należy odbudować w sposób zbliżony do dotychczasowej. Do odbudowy chodnika należy użyć kostki w kolorze np. szarym, zbliżonym do koloru istn. płyt betonowych, z akcentem w postaci obramowań np. w kolorze ciemnym brązowym wzdłuż krawędzi chodnika. Chodnik należy ,,dowiązać" wysokościowo do istniejących rzędnych. Przyjęto następującą konstrukcję nawierzchni odbudowywanego chodnika:
o warstwa ścieralna - kostka betonowa drobnowymiarowa, gr. 6,0 cm
o podsypka cementowo-piaskowa 1:4 gr. 5 cm
o podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. ok. 15 cm
o grunt rodzimy.
Opis stanu istniejącego schodów przy bramie wejściowej na teren cmentarza - w stanie istniejącym schody betonowe szerokości ok. 2,80m, dwustopniowe, stopnice wykończone kątownikiem stalowym, liczne spękania, szczeliny, zła jakość betonu. Planuje się wykonanie podjazdu - na odpowiedniej podbudowie j/w w miejscu istniejących schodów. Uwagi realizacyjne
Przed przystąpieniem do robót ziemnych należy wykonać przekopy kontrolne w celu dokładnego zlokalizowania istniejących sieci podziemnych, studni rewizyjnych itp. Prace w rejonie urządzeń podziemnych należy prowadzić pod nadzorem służb technicznych administratorów sieci. Istniejącą armaturę urządzeń obcych (ewentualne klapy rewizyjne, zasuwy itp.) należy dostosować wysokościowo do nawierzchni remontowanego chodnika. Roboty ziemne należy wykonywać pod nadzorem osób uprawnionych, w szczególności tak, aby zapewnić stałe odprowadzenie wód gruntowych i opadowych. Ewentualne punkty geodezyjne podlegające ochronie należy zachować, a w przypadku ich zniszczenia odtworzyć.
Z uwagi na fakt, iż obiekt wpisany jest do rejestru zabytków, należy zachować szczególne środki ostrożności podczas wykonywania robót remontowych.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania tablicy pamiątkowej zgodnej z uwzględnieniem przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.

CPV: 45000000 - 7, 45111000 - 8, 45453000 - 7, 45233120 - 6

Składanie ofert:
VI. Miejsce i termin składania i otwarcia ofert.
1. Proszę o podanie ceny (złożenie dokumentów) dla wykonania w/w zadań w terminie do dnia 6 maja 2024 r. do godz. 12:00 na adres e-mail: jaceks.iwan@gmail.com lub pisemnie na adres: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Nakle, Nakło 195, 42-235 Lelów, po przeanalizowaniu ofert Zamawiający skontaktuje się z wybraną osobą w celu podpisania umowy.

Miejsce i termin realizacji:
2. Termin realizacji zamówienia: do dnia 27.05.2024 r.

Wymagania:
II. Informacja o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
1. W prowadzonym postępowaniu wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane będą drogą elektroniczną. W przypadku, gdyby Wykonawca nie posiadał poczty elektronicznej musi to zgłosić Zamawiającemu. W takiej sytuacji porozumiewanie będzie następowało pisemnie. Zamawiający żąda każdorazowo potwierdzenia otrzymania, dokumentów lub informacji, pocztą elektroniczną lub pisemnie. Wykonawca zobowiązany jest bez wezwania Zamawiającego do niezwłocznego potwierdzenia faktu otrzymania dokumentów lub informacji. Za datę powzięcia wiadomości uważa się dzień, w którym Wykonawca otrzymał informację za pomocą poczty elektronicznej lub pisemnie. Adresy poczty elektronicznej zamawiającego zostały podane w nagłówku i poniżej.
3. Wyjaśnienie treści postępowania zakupowego:
3.1. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści niniejszego postępowania. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazał zapytanie nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert, z zastrzeżeniem zdania następnego.
3.2. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści postępowania zakupowego wpłynie do Zamawiającego później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień lub pozostawić wniosek bez rozpoznania.
3.3. Ewentualna zmiana terminu składania ofert nie powoduje przesunięcia terminu, o którym mowa w zdaniu poprzednim, po upłynięciu, którego Zamawiający może pozostawić wniosek o wyjaśnienie treści postępowania zakupowego bez rozpoznania.
3.4. Treść pytań oraz udzielone wyjaśnienia zostaną jednocześnie przekazane wszystkim Wykonawcom, którym przekazano postępowanie zakupowe, bez ujawniania źródła postępowania zakupowego.
4. Nie udziela się żadnych ustnych i telefonicznych informacji, wyjaśnień czy odpowiedzi na kierowane do Zamawiającego zapytania w sprawach wymagających zachowania pisemności postępowania.
5. Zamawiający nie przewiduje zorganizowania zebrania z Wykonawcami.
6. Modyfikacja treści postępowania zakupowego:
6.1. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmodyfikować treść postępowania zakupowego.
6.2. Wprowadzone w ten sposób modyfikacje, uzupełnienia i ustalenia lub zmiany, w tym zmiany terminów, przekazane zostaną wszystkim Wykonawcom, którym przekazano postępowanie zakupowe oraz zamieszczone zostaną na stronie internetowej http://www.biplelow.pl.
6.3. Wszelkie modyfikacje, uzupełnienia i ustalenia oraz zmiany, w tym zmiany terminów, jak również pytania Wykonawców wraz z wyjaśnieniami stają się integralną częścią postępowania zakupowego i będą wiążące przy składaniu ofert. Wszelkie prawa i zobowiązania Wykonawcy odnośnie wcześniej ustalonych terminów będą podlegały nowemu terminowi.
III. Termin związania ofertą i realizacji zamówienia.
1. Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu składania ofert.
IV. Warunki udziału w postępowaniu zakupowym oraz opis sposobu dokonania oceny do spełnienia tych warunków.
1. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki dotyczące udziału w postępowaniu:
1.1. posiadania wiedzy i doświadczenia,
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże wykonanie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, że wykonał co najmniej:
- jedną robotę polegającą na przebudowie lub remoncie obiektu zabytkowego.
dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej (doświadczenie, kwalifikacje zawodowe kadry technicznej) jest:
wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty.
2. Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo w formie pisemnej (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza) należy dołączyć do oferty.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki określone w pkt 1 musi spełniać co najmniej jeden Wykonawca samodzielnie lub wszyscy Wykonawcy łącznie.
5. Przedstawione zapytania wymagania należy traktować jako minimalne. Wykonawca sam określa na podstawie opisu przedmiotu zamówienia czy osoby będą zdolne do wykonania zamówienia czy w przypadku gdyby okazały się, że zasoby są niewystarczające to wykonawca powinien wspomóc zespót odpowiednimi osobami.
V. Opis sposobu przygotowania oferty.
1. Oferta musi być sporządzona z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Oferta powinna zawierać:
a) wypełniony druk oferta załącznik nr 1 do postępowania zakupowego;
b) wypełniony wykaz wykonanych robót budowlanych załącznik nr 2 do postępowania zakupowego;
3. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę i podać tylko jedną cenę.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
5. Wykonawcy nie służą żadne roszczenia wobec Zamawiającego w przypadku stwierdzenia niedoszacowania, przeszacowania, pominięcia lub innych błędów powstałych w wycenie przedmiotu zamówienia.
6. Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca może ofertę wycofać lub zmienić jej treść.
2. Wykonawca może, przed upływem terminu do składania ofert, zmienić lub wycofać ofertę. Zmiana, jak i wycofanie oferty, wymagają zachowania formy pisemnej.
VII. Opis sposobu obliczenia ceny.
1. Cenę oferty należy podać w formie ryczałtu.
VIII. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
1. Kryteria oceny ofert:
1.1. Cena ryczałtowa - któremu to kryterium Zamawiający przypisuje wagę o wartości punktowej wyrażonej w %- 100 (100%)
Oferta najtańsza spośród ofert nieodrzuconych otrzyma 100 punktów. Pozostałe proporcjonalnie mniej, według formuły: Cn/Cbx 100 x 100% = Pc gdzie:
Pc - liczba punktów przyznanych Wykonawcy za cenę;
Cn - najniższa cena spośród ofert badanych;
Cb - cena oferty rozpatrywanej;
100 - punktowe znaczenie kryterium ceny;
100% - procentowe znaczenie kryterium ceny.
2. Zamawiający uzna oferty za spełniające wymagania i przyjmie do szczegółowego rozpatrywania, jeżeli oferta, spełnia wymagania określone postępowaniem zakupowym.
3. Za najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska największą ilość punktów. Maksymalna ilość punktów jaką może otrzymać oferta wynosi 100 pkt.
IX. Formalności związane z zawarciem umowy
1. Po wyborze najkorzystniejszej oferty z Wykonawcą, zostanie podpisana umowa. Termin zawarcia umowy zostanie określony w informacji o wynikach postępowania.
2. Zamawiający zawiadomi Wykonawcę, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza o planowanym terminie podpisania i miejscu podpisania umowy.
X. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od udzjelenia zamówienia, unieważnienia postępowania bez podania przyczyn do momentu podpisania umowy.

Kontakt:
2. Wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami. Do porozumiewania się z Wykonawcami upoważnione są następujące osoby:
Ks. Jacek Iwan, tel. 691 399 149, e-mail: jaceks.iwan@gmail.com - w zakresie procedury zakupowej i przedmiotu zamówienia.

Podobne przetargi

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.