Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1092z dziś
7045z ostatnich 7 dni
24081z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Budowa hali przemysłowej

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Budowa hali przemysłowej

Data zamieszczenia: 2024-04-15
Dane kontaktowe Zamawiającego: Dumat Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Katowicka 72
41-400 Mysłowice
powiat: Mysłowice
518393377
projekty@dumat.pl
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/188004
Województwo: śląskie
Miasto: Mysłowice
Wadium: 100.000,00 zł
Nr telefonu: 518393377
Termin składania ofert: 2024-04-29 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Budowa hali produkcyjnej
Powstaje w kontekście projektu
FESL.10.10-IP.01-021A/23 - Wdrożenie zautomatyzowanych systemów wytwarzania paneli ogrodzeniowych i sond uziemiających.

Część 1
Budowa hali

Przedmioty zamówienia
Roboty budowlane
Roboty budowlane
Opis
1) Przedmiotem zamówienia jest budowa hali przemysłowej
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
a) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa
Zamawiający informuje, że w/w dokumentacja dostępna jest pod adresem https://cloud.alians.pl/index.php/s/aC65h6XvssXyRXw Klucz dostępu zostanie udostępniony na wniosek oferenta po przesłaniu emaila z prośbą o udostępnienie na adres projekty@dumat.pl.
b) Miejsce realizacji zamówienia: Mysłowice, Ul. Katowicka 72, województwo: śląskie.
Jednostka ewidencyjna: Mysłowice
Numer działki: 1894/90
Obręb ewidencyjny: 007 Mysłowice
Dane ogólne obiektu:
? powierzchnia zabudowy - 1350 m2,
? powierzchnia użytkowa -1322,0 m2,
? liczba kondygnacji nadziemnych - I ,
? liczba kondygnacji podziemnych -0,
? kubatura - 7182 m3,
? wysokość - 5,82 m.
Zabrania się powielania, rozpowszechniania i wykorzystywania dokumentacji projektowej do celów innych niż realizacja niniejszego zamówienia.
UWAGA:
- Wykonanie przyłącza energii elektrycznej wraz ze stacją transformatorową, leży po stronie Zamawiającego. Z przedmiotowego postępowania wyłącza się projekt i wykonanie stacji transformatorowej wraz z przyłączem energii elektrycznej
- Zamawiający dopuszcza zmianę lokalizacji bram i drzwi do hali przed rozpoczęciem prac w porozumieniem wykonawcą
- Wykonawca ma obowiązek wykorzystania do przewozu na budowę osób lub materiałów budowlanych - minimum 1 pojazdu o napędzie 100% elektrycznym lub napędzanym gazem ziemnym - wymaganie dot. sposobu realizacji zamówienia
- Wykonawca ma obowiązek wykorzystania do sporządzenia dokumentacji odbiorowej/powykonawczej robót budowlanych papieru z recyklingu - wymaganie dot. sposobu realizacji zamówienia;
- Zamawiający wskazuje następujące prace związane z dostępnością: toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ( poręcze, lustro, balustrada, odpowiednia armatura), hala będzie bezprogowa jednokondygnacyjna, zapewnione zostaną odpowiednie wymiary drzwi. Przez wejściem wokół głównego wejścia zapewniona jest swoboda poruszania się osobom z niepełnosprawnościami, tzn. miejsce na pole manewru przed i po wejściu ma wymiary co najmniej 150 cm x 150 cm. W przestrzeni, po której mogą poruszać się osoby niepełnosprawnościami wprowadzone zostaną elementy ułatwiające samodzielne poruszanie się oraz znalezienie drogi do celu (np. oznaczenia, piktogramy). Szczegóły - projekt budowlany
- Wykonawca jest zobowiązany do realizacji zlecenia zgodnie ze standardem architektoniczny - budynki zostaną oznakowane, poprzez umieszczenie czytelnych informacji o szerokości drzwi, mapki informującej o możliwości wjazdu wózkiem inwalidzkim, usytuowaniu biur i toalet w budynku. Projektowany zakład produkcyjny będzie posiadać bezprogową komunikację ułatwiającą dostęp pracownikom (w tym osobom z niepełnosprawnościami). Wokół głównego wejścia zapewniona zostanie swoboda poruszania się osobom z niepełnosprawnościami, tzn. miejsce na pole manewru przed i po wejściu będzie mieć wymiary co najmniej 150 cm x 150 cm. Nawierzchnia przed wejściem głównym będzie utwardzona i wypłaszczona, a jej nachylenie podłużne nie większe niż 5%. Szerokość drzwi wejściowych w świetle ościeżnicy będzie mieć minimum 90 cm. Utworzenie stanowiska postojowego dla samochodów osób z niepełnosprawnościami o wymiarach co najmniej 360 cm x 500 cm, odpowiednio oznakowane. Nawierzchnia stanowiska postojowego będzie utwardzona (równa i gładka o spadku podłużnym i poprzecznym), wykonana z betonu asfaltowego (nawierzchni bitumicznej) lub z betonu cementowego. Miejsce parkingowe będzie posiadać połączenie z najbliższym chodnikiem/ ciągiem komunikacyjnym. Dojście do chodnika z miejsca postojowego będzie równe, zapewniające swobodny dojazd. Miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami będzie zlokalizowane na skraju pozostałych miejsc postojowych, możliwie blisko dostępnego wejścia do budynku.
- Wykonawca jest zobowiązany do realizacji zlecenia zgodnie ze zrównoważonym rozwojem:
Wykorzystanie oświetlenia led, automatyzacja oświetlenia (np. zegary sterujące)
- W budynkach objętych opracowaniem projektowym - przewidziano zastosowanie ogrzewania elektrycznego poprzez pompę ciepła oraz szczytowy piec elektryczny, wentylacji hybrydowej oraz izolację przegród budowlanych o niskich współczynnikach przewodzenia ciepła. Przewidziany system ogrzewania budynku jest systemem wysoko efektywnym. Z uwagi na brak możliwości podłączenia budynku do sieci ciepłowniczej zaprojektowano system ogrzewania z zasilaniem elektrycznym i fotowoltaiką ( objętą odrębnym zamówieniem)
Okres gwarancji
określony w zapytaniu ofertowym

CPV: 45000000-7, 45100000-8, 45112000-5, 45210000-2, 45220000-5, 45223000-6, 45300000-0, 45310000-3, 45311000-0, 45311200-2

Dokument nr: 2024-22725-188004, 2/2024

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert
2024-04-29

Miejsce i termin realizacji:
Planowany termin podpisania umowy

Miejsca realizacji
adres
Kraj
Polska
Województwo
śląskie
Powiat
Mysłowice
Gmina
Mysłowice
Miejscowość
Mysłowice
Harmonogram
Etap 1
Początek realizacji
2024-05-20
Koniec realizacji
2025-03-31
Czy występuje płatność częściowa
NIE
Opis
5) Planowany termin realizacji zamówienia:
a) Termin rozpoczęcia: od daty podpisania umowy z Wykonawcą
b) Termin zakończenia: maksymalny termin realizacji do 31.03.2025. Za termin wykonania zamówienia uznaje się termin uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie. W ramach powyższego terminu Wykonawca wykona roboty budowlane oraz dostarczy Zamawiającemu pozwolenie na użytkowanie wybudowanego obiektu budowlanego.
Wykonawca zobowiązany jest uzyskać w imieniu Zamawiającego wszystkie wymagane - zgodnie z obowiązującym prawem do wybudowania i uzyskania pozwolenia na użytkowanie - decyzje, pozwolenia, zezwolenia, warunki techniczne i realizacyjne, porozumienia oraz wypełnić inne niewymienione formalności mając na uwadze zamierzony cel i funkcje planowanego przedsięwzięcia określone w niniejszym zapytaniu ofertowym.
6) Wykonawca udzieli gwarancji jakości i rękojmi na przedmiot zamówienia na okres 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego realizacji przedmiotu zamówienia, podpisanego przez Strony bez uwag.
7) Istnieje możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej. W celu umówienia terminu należy zwrócić się na adres e-mail: aoperchalski@dumat.pl
Zamawiający zastrzega, iż wizja lokalna nie jest wymagana przez Zamawiającego, jest jednak możliwa na wniosek Wykonawcy.
8) Wymagania odnośnie prac przygotowawczych
a) Przed rozpoczęciem prac budowlanych należy dokonać przygotowania Terenu Budowy (terenu placu budowy) i przygotowania zaplecza budowy w miejscach ostatecznie zaakceptowanych przez Zamawiającego. Wykonawca będzie zobowiązany umową do przyjęcia odpowiedzialności za przygotowanie i organizację terenu budowy w zakresie zabezpieczenia placu budowy przed dostępem osób trzecich, organizacji robót budowlanych, zabezpieczenia interesów osób trzecich, ochrony środowiska, warunków bezpieczeństwa pracy oraz zabezpieczenia jezdni od następstw związanych z budową.
b) Przed rozpoczęciem budowy kierownik budowy jest obowiązany:
- zabezpieczyć teren budowy;
- potwierdzić wpisem w dzienniku budowy otrzymanie od Zamawiającego zatwierdzonego projektu budowlanego oraz projektu technicznego;
- umieścić na terenie budowy, w widocznym miejscu: tablicę informacyjną oraz ogłoszenie zawierające dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia - w przypadku budowy, na której przewiduje się prowadzenie robót budowlanych trwających dłużej niż 30 dni roboczych i jednoczesne zatrudnienie co najmniej 20 pracowników lub przewidywany zakres robót budowlanych przekracza 500 osobodni.
c) Zamawiający wskaże punkty poboru wody oraz energii elektrycznej. Wykonawca zobowiązuje się do uregulowania należności za pobór energii elektrycznej, wykorzystywanej na cele realizacji niniejszej umowy. Wykonawca zobowiązany jest do zainstalowania podlicznika energii elektrycznej, którego wskazanie będzie podstawą do refakturowania energii elektrycznej przez Zamawiającego. Cena rozliczenia energii będzie równa cenie zakupu energii elektrycznej, jaką Zamawiający płaci sprzedawcy energii.
9) Dodatkowe obowiązki Wykonawcy
a) Wszystkie urządzenia dostarczone w ramach przedmiotu zamówienia winne być fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i objęte gwarancją producenta.
b) Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne, instrukcję obsługi, schematy w języku polskim i inne dokumenty, które otrzyma od producenta urządzeń, dla zapewnienia Zamawiającemu prawidłowej eksploatacji i zabezpieczenia go przed roszczeniami ze strony osób trzecich z tytułu naruszenia praw autorskich, patentowych, znaku towarowego, licencji lub innych.
c) Dostarczone urządzenia winne posiadać aktualne badanie techniczne, w tym min. wymagany przegląd, jeżeli obowiązek ten wynika z obowiązujących przepisów prawa.
d) Wykonawca na potrzeby przeprowadzenia odbioru przedmiotu zamówienia zapewni niezbędną ilość paliwa w odniesieniu do części przedmiotu zamówienia które będą potrzebowały paliwa do uruchomienia i przetestowania.
e) Wykonawca przeszkoli wskazany przez Zamawiającego personel, w zakresie

Wymagania:
Zamówienia uzupełniające
nie dotyczy
Warunki zmiany umowy
1. Zamawiający przewiduje zmianę warunków umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego zapytania ofertowego w następujących przypadkach:
1) łączna wartość zmian jest mniejsza od 15% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie, a zmiany postanowień umownych nie prowadzą do zmiany charakteru umowy,
2) zmiany, niezależnie od ich wartości, nie są istotne,
2. Zmianę postanowień zawartych w umowie uznaje się za istotną, jeżeli:
1) zmienia ogólny charakter umowy, w stosunku do charakteru umowy w pierwotnym brzmieniu;
2) nie zmienia ogólnego charakteru umowy i zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
a) zmiana wprowadza warunki, które, gdyby były postawione w postępowaniu o udzielenie zamówienia, to w tym postępowaniu wzięliby lub mogliby wziąć udział inni wykonawcy lub przyjęto by oferty innej treści,
b) zmiana prowadzi do zmiany równowagi ekonomicznej umowy na korzyść wykonawcy w sposób nieprzewidziany pierwotnie w umowie,
c) zmiana znacznie rozszerza lub zmniejsza zakres świadczeń i zobowiązań wynikający z umowy,
3. Zamawiający przewiduje odpowiednie zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zmiany:
a) stawki podatku od towarów i usług,
4. Zmiana treści umowy pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu, skutecznego po podpisaniu przez obie Strony.
5. W wypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług wartość netto wynagrodzenia Wykonawcy nie zmienia się, a określona w aneksie wartość brutto wynagrodzenia zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów.
6. Zmiana wysokości wynagrodzenia z powodu zmiany stawki podatku od towarów i usług obowiązywać będzie od dnia wejścia w życie zmian, o których mowa w ust. 3 lit. a.
7. Żadna ze Stron nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie lub niewykonanie zobowiązań wynikających z niniejszej Umowy w takim zakresie, w jakim zostało to spowodowane działaniem siły wyższej. Przez siłę wyższą rozumie się zdarzenia zewnętrzne, niezależne od Stron i niemożliwe do przewidzenia, takie jak w szczególności: wojna, pożar, epidemia, powódź, blokady komunikacyjne o charakterze ponadregionalnym, kataklizmy społeczne albo katastrofy budowli lub budynków.
8. Strony zgodnie postanawiają, że jeżeli wskutek wystąpienia siły wyższej, obydwie lub którakolwiek ze Stron nie będzie w stanie częściowo lub całkowicie wykonywać zobowiązań wynikających z zawarcia niniejszej Umowy lub wykonywanie tych zobowiązań będzie dla obydwu lub którejkolwiek ze Stron utrudnione, Strony podpiszą aneks do niniejszej Umowy, na podstawie którego wstrzymają wykonywanie Umowy na czas uzgodniony w aneksie. Wstrzymanie wykonywania Umowy zostanie potwierdzone stosownym wpisem w dzienniku budowy.
9. Zmiana terminu zakończenia robót - o okres trwania przyczyn, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie Terminu realizacji umowy oraz ewentualnie o okres usuwania ich skutków, lub o okres o jaki ulegnie zmianie Termin zakończenia robót spowodowany odpowiednimi przyczynami w następujących sytuacjach:
1) gdy wystąpi konieczność wykonania robót niezbędnych do wykonania przedmiotu Umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, oraz konieczność wykonania innych robót, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu Umowy, wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, których nie można było przewidzieć w dacie podpisania umowy;
2) wprowadzenia zmian w dokumentacji i realizacji robót w terminie uniemożliwiającym dotrzymanie pierwotnego terminu wykonania robót, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy. Wydłużenie terminu musi być uzgodnione z Zamawiającym;
10. Strony mają prawo do żądania zmiany Umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia należnego z tytułu realizacji Umowy, materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu Umowy w następujących sytuacjach:
1) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem Umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych, materiałowych lub technologicznych, niż wskazane w Dokumentacji projektowej, a w szczególności wynikających ze stwierdzonych Wad tej Dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano lub zmiany stanu prawnego w trakcie realizacji robót, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu Umowy lub naruszeniem prawa;
2) konieczności realizacji robót wynikających z wprowadzenia w Dokumentacji projektowej zmian uznanych za nieistotne odstępstwo od Projektu budowlanego, wynikających z art. 36a ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane;
3) zaistnieje potrzeba wykonania robót nie objętych przedmiotem niniejszego zamówienia, a koniecznych do jego prawidłowego wykonania;
4) zmiany wartości zamówienia z powodu rezygnacji przez Inwestora z realizacji części przedmiotu Umowy, o kwoty odpowiadające cenie robót, z których Inwestor rezygnuje;
5) gdy dokonanie zmiany Umowy jest korzystne dla Inwestora,
a w szczególności:
? może obniżyć koszt realizacji przedmiotu Umowy,
? może przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa wykonania przedmiotu Umowy,
? może przyczynić się do podniesienia jakości wykonania przedmiotu Umowy,
? może przyczynić się do usprawnienia i podniesienia efektywności wykonania przedmiotu Umowy,
? może przyczynić się do korzystnego dla Inwestora skrócenia terminu realizacji wykonania przedmiotu Umowy,
? może wprowadzić zmiany technologiczne, o ile są korzystne dla Zamawiającego, w szczególności jeżeli są spowodowane następującymi okolicznościami:
- pojawieniem się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu Umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót
dalsza część w treści zapytania (brak miejsca w niniejsym punkcie)
Czy dopuszczalna oferta częściowa?
NIE
Warunki, jakie musi spełniać oferent
Typ
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
a) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
b) sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Wykonawca spełni warunek, jeśli:
- wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż 1.000.000 zł.
Dla wartości wskazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu NBP z dnia wszczęcia niniejszego postępowania, a jeżeli średni kurs nie będzie w tym dniu publikowany, to Zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed wszczęciem postępowania.
Dla potwierdzenia spełniania powyższego warunku Zamawiający wymaga od Wykonawcy polisy lub innego dokumentu, potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż 1.000.000 zł (jeden milion złotych).
- braku zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - wymagane jest dołączenie do oferty zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. Dla dokumentów w języku obcym wymagane jest złożenie dokumentu wraz z tłumaczeniem przysięgłym;
-braku zaległości wobec Urzędu Skarbowego - wymagane jest dołączenie do oferty zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ. Dla dokumentów w języku obcym wymagane jest złożenie dokumentu wraz z tłumaczeniem przysięgłym;
c) zdolności technicznej lub zawodowej.
Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
Typ
Dodatkowe warunki udziału
Opis
1. Zamawiający wymaga od Wykonawców wniesienia wadium.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia
29.04.2025 r.
3. Wadium powinno obejmować cały okres związania ofertą (pierwszy dzień ważności wadium oraz okresu związania ofertą to dzień wyznaczony na złożenie ofert) - tj. 60 dni.
4. Zamawiający określa kwotę wadium w wysokości: 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy zł 00/100) .
5. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
6. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy:
89 1020 2498 0000 8202 0221 5853 w tytule przelewu powołując się na nr postępowania.
UWAGA: Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu, Wykonawca dołączy do oferty potwierdzenie dokonanego przelewu wniesienia wadium z zaznaczeniem, że wpłata dotyczy przedmiotowego postępowania.
UWAGA: Zamawiający za datę wniesienia wadium uważa datę uznania wskazanego rachunku bankowego (tj. datę faktycznego wpływu środków finansowych na konto Zamawiającego w terminie j. w.). Za skuteczność operacji finansowo - bankowych odpowiada Wykonawca.
7. Wadium w formie poręczeń, gwarancji, należy złożyć w oryginale w siedzibie Beneficjenta - w terminie nie późniejszym niż termin składania ofert.
8. W przypadku wniesienia wadium w formie poręczeń, gwarancji bankowych, ubezpieczeniowych, ich treść ma być bezwarunkowa i na pierwsze żądanie, obejmująca okres związania ofertą.
9. W przypadku wnoszenia wadium w formie niepieniężnej jako Beneficjenta należy wskazać Dumat Sp. z o.o., ul. Katowicka 72, 41-400 Mysłowice.
10. Dokonanie wypłaty zabezpieczonej kwoty nie może być uzależnione od spełnienia przez Zamawiającego jakichkolwiek dodatkowych warunków lub przedłożenia jakichkolwiek dokumentów. W przypadku przełożenia gwarancji niezgodnej z załączonym wzorem lub zawierającej jakiekolwiek dodatkowe zastrzeżenia, Zamawiający uzna, że Wykonawca nie wniósł wadium.
11. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust: 12-14, 16,17 poniżej.
12. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
13. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
14. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium w przypadku, gdy oferta nie została wybrana jako najkorzystniejsza. Jeżeli w wyniku ponownego badania i ponownej oceny ofert (np. w przypadku, gdy oferta wybrana została jako najkorzystniejsza, a wykonawca uchyla się od podpisania umowy) jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
15. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
16. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie do złożenia wyjaśnień lub uzupełnienia dokumentów z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów, pełnomocnictw, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.
17. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia na warunkach określonych w ofercie;
2) zawarcie umowy w sprawie zamówienia stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Uwagi:
Data opublikowania ogłoszenia
2024-04-13
Data ostatniej zmiany
2024-04-13 10:15:50

Kryteria oceny
Czy kryterium cenowe
TAK
Opis
Kryterium ,,Cena oferty brutto" - waga kryterium 100%.
W celu dokonania oceny oferty w kryterium Zamawiający najniższą cenę oferty (brutto) podzieli przez łączną cenę oferty badanej (brutto), następnie pomnoży przez 100
Ofertą najkorzystniejszą będzie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów

Kontakt:
Osoby do kontaktu
Adam Operchalski
tel.: 518393377
e-mail: projekty@dumat.pl

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.