Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
5810z ostatnich 7 dni
22976z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

,,Remont zabytkowego budynku kamienicy "

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

,,Remont zabytkowego budynku kamienicy "

Data zamieszczenia: 2024-04-26
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Strzelce Krajeńskie
Aleja Wolności 48
66-500 Strzelce Krajeńskie
powiat: strzelecko-drezdenecki
urzad@strzelce.pl
Województwo: lubuskie
Miasto: Strzelce Krajeńskie
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2024-05-14 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
,,Remont zabytkowego budynku kamienicy na Ul. Północnej 50 w Strzelcach Krajeńskich"
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji są roboty budowlane i prace konserwatorskie dachu oraz elewacji budynku przy Ul. Północnej 50 w Strzelcach Krajeńskich wpisanym do rejestru zabytków pod numerem L-910/A decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze z dnia 30.03.2023r.
Zakres planowanych do wykonania robót będzie obejmował w szczególności:
o remont i renowacja elewacji budynku (skucie zdegradowanych tynków, oczyszczenie, wzmocnienie pęknięć podłoża, uzupełnienie ubytków, scalenie, malowanie elewacji cokołu, renowacja schodów oraz renowacja lub wymiana drzwi wejściowych),
o wymianę pokrycia dachowego (z dachówki cementowej na dachówkę karpiówkę w ,,łuskę"),
o docieplenie wełną poddasza,
o naprawa elementów więźby dachowej oraz impregnacja istniejących elementów,
o przemurowanie kominów,
o wymiana opierzenia oraz rynien i rur spustowych,
o uzupełnienie włazu dachowego.
Realizując powyższy zakres prac należy bezwzględnie przestrzegać wytycznych i uwag zawartych w decyzji LWKZ ZN-G.5142.3.2024 z 17.01.2024r.:
1. Skucie w elewacjach tynków zdegradowanych i cementowych i ich odtworzenie; uwaga: należy dokonać inwentaryzacji odsłoniętej konstrukcji ryglowej i przeprowadzić badania architektoniczne w celu rysunkowej rekonstrukcji kompozycji elewacji; uwaga: przed podjęciem prac należy usunąć wszystkie wtórne elementy z elewacji: uchwyty, anteny itd.; uwaga: odtworzenie tynków należy wykonać zgodnie z rozwiązaniem oryginalnym; uwaga: przed podjęciem prac należy przeprowadzić badania konserwatorskie w celu określenia składu ilościowego i jakościowego wypraw jako podstawę do prowadzenia rekonstrukcji,
2. Wykonanie oczyszczenia elewacji wybraną na podstawie prób metodą; uwaga: należy usunąć również farbę cokołu i wykonać odkrywkę w wyprawie w celu sprawdzenia czy cokół był pierwotnie tynkowany; uwaga: w przypadku konserwacji balustrady należy wykonać badania konserwatorskie i rozpoznać pierwotny sposób opracowania elementu metalowego wraz z podaniem technologii prowadzenia prac.
3. Malowanie elewacji farbami krzemianowymi w kolorze wynikającym z badań konserwatorskich; uwaga:
Kolor elewacji należy ustalić na podstawie badań konserwatorskich; uwaga: na badania konserwatorskie należy uzyskać pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków.
4. Wykonanie w partiach murowanych wzmocnień pęknięć muru; uwaga: ww. zakres prac dotyczy partii murowanych (cokołu) lub wtórnie przemurowanych partii elewacji.
5. Wykonanie niezbędnych napraw w obrębie pęknięć zlokalizowanych w miejscach drewnianej konstrukcji ryglowej przez wymianę zniszczonych elementów lub wzmocnienie strukturalne elementów konstrukcji drewnianej.
6. Rozbiórka istniejącego pokrycia dachowego i łacenia.
7. Przemurowanie istniejących trzonów kominowych cegłą ceramiczną; uwaga: zaleca się tynkowanie trzonów zaprawą wapienną w kolorze elewacji.
8. Montaż nowego pokrycia z dachówki ceramicznej karpiówki w kolorze ceglastym układanej w łuskę; uwaga: wyklucza się zmianę długości połaci, jej geometrii oraz stosowania dachówek krawędziowych na rzecz drewnianych wiatrownic (jak w istniejącym rozwiązaniu).
9. Ocieplenie poddasza przy pomocy wełny mineralnej układanej między krokwiami.
10. Wykonanie opierzeń z blachy tytanowo cynkowej przy trzonach kominowych; uwaga: opierzenia nie mogą być umieszczone wysoko, na tyle jednak aby skutecznie spełniały swoją funkcję.
11. Wymiana opierzeń i obróbek blacharskich na nowe z blachy tytanowo - cynkowej wraz zapewnieniem bezpiecznego odprowadzenia wody opadowej poza budynek.
12. Wykonanie wyłazu kominiarskiego w elewacji tylnej; uwaga: szczegółowe rozwiązanie należy przedłożyć do uzgodnienia wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków.
1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowią:
-Projekt budowlany,
-szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
-przedmiar,
-Decyzja Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,
-pozwolenie na budowę.
Wykonawca, przy realizacji zadania bezwzględnie musi wykonać zakres prac konserwatorskich i robót budowlanych oraz spełnić warunki obowiązujące do realizacji zadania, określone w Decyzji LWKZ nr ZN-G.5142.3.2024 z 17.01.2024r.
o zgodnie z § 12 ust, 1 pkt 3, § 13 ust. 1 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2021 r., poz. 81) wprowadza się obowiązek kierowania pracami przez osobę spełniającą wymagania określone w art. 37a ust. 1, 2 i art. 37c ust. 1,2 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
o zgodnie z § 12 ust. 1 pkt 4, § 13 ust. 1 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2021 r., poz. 81) wprowadza się obowiązek polegający na przekazaniu wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków nie później niż w terminie 14 dni przed dniem rozpoczęcia prac, a w toku prac na 14 dni przed dokonaniem zmiany osoby o której mowa w pkt 3: a) imienia, nazwiska i adresu osoby; b) dokumentów potwierdzających posiadanie przez tę osobę wymagań określonych w art. 37a ust 1 pkt 1-2; c) i art. 37c oświadczenia osoby, o której mowa w pkt 3, o przyjęciu obowiązku kierowania pracami i robotami;
o zgodnie z § 12 ust. 2 pkt 1, 13 ust. 2 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2021r., poz. 81) wprowadza się obowiązek zawiadomienia wojewódzkiego konserwatora zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia wskazanych pozwoleniu prac i robót budowlanych;
o zgodnie z § 12 ust. 2 pkt 3, 13, ust. 2 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U, z 2021 r., poz. 81) wprowadza się obowiązek niezwłocznego zawiadomienia wojewódzkiego konserwatora zabytków o zagrożeniach lub nowych okolicznościach ujawnionych w trakcie prowadzenia wskazanych w pozwoleniu robót i prac;
o zgodnie z § 12 ust. 2 pkt 4, 13 ust. 2 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2021r., poz. 81) wprowadza się obowiązek dokonania odbioru końcowego badań, robót i prac przez wojewódzkiego konserwatora zabytków;
oraz
Decyzji nr 39/2024 Starosty strzelecko-drezdeneckiego z dnia 18.03.2024r. (pozwolenie na budowę), w szczególności:
po zakończeniu inwestycji zawiadomić o zakończeniu bodowy lub wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwolenie na użytkowanie.

CPV: 45000000-7, 45262690-4,45453100-8,45261900-3,45443000-4

Dokument nr: 2024/BZP 00303351, IR.271.11.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-05-14 11:00

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8f77bd44-03a9-11ef-b81b-aebd110f5279
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z wykonawcami:
w sprawach technicznych:
Joanna Pawłowska, e- mail: inwestycje@strzelce.pl
w sprawach proceduralnych:
Jolanta Leżańska, adres e-mail: zamowienia@strzelce.pl
4. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-
Zamówienia): https://ezamowienia.gov.pl
5. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk ,,Przeglądaj
postępowania/konkursy").
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia.
Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa
Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w
zakładce ,,Centrum Pomocy".
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający informuje, iż:
1)administratorem danych osobowych jest Burmistrz Strzelec Krajeńskich z siedzibą przy Aleje Wolności 48; 66-500 Strzelce
Krajeńskie; Tel: +48 95 763 11 30; e-mail: urzad@strzelce.pl
2)w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych (IDO) można kontaktować się pod adresem e-mail: inspektor-odo@strzelce.pl,
tel. +48 95 7636311
2.Zamawiający przetwarza dane osobowe zebrane w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w sposób
gwarantujący zabezpieczenie przed ich bezprawnym rozpowszechnianiem.
3.Zamawiający udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 RODO w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony
prawnej, o których mowa w dziale VI PZP, do upływu terminu do ich wniesienia.
4.Do przetwarzania danych osobowych, o których mowa w art. 10 RODO mogą być dopuszczone wyłącznie osoby posiadające
upoważnienie. Osoby dopuszczone do przetwarzania takich danych są obowiązane do zachowania ich w poufności
5.Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z prowadzeniem niniejszego
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz jego rozstrzygnięciem, jak również, jeżeli nie ziszczą się przesłanki
określone w art. 255-256 PZP - w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz jej realizacji, a także
udokumentowania postępowania o udzielenie zamówienia i jego archiwizacji.
6.Odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym dokumentacja postępowania zostanie udostępniona w oparciu o
przepisy PZP, a także na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej.
7.Dane osobowe pozyskane w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego będą
przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 PZP, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy w sprawie
zamówienia publicznego.
8.Niezależnie od postanowień pkt 22.7. powyżej, w przypadku zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, dane osobowe
będą przetwarzane do upływu okresu przedawnienia roszczeń wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.
9.Dane osobowe pozyskane w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia mogą zostać
przekazane podmiotom świadczącym usługi doradcze, w tym usługi prawne, i konsultingowe,
10.Stosownie do art. 22 RODO, decyzje dotyczące danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany.
11.Osoba, której dotyczą pozyskane w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania dane osobowe, ma prawo:
1)dostępu do swoich danych osobowych - zgodnie z art. 15 RODO, przy czym w sytuacji, gdy wykonanie obowiązków, o których
mowa w art. 15 ust. 1 -3 RODO wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku Zamawiający może żądać wskazania dodatkowych
informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty bieżącego bądź zakończonego
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
2)do sprostowana swoich danych osobowych - zgodnie z art. 16 RODO, przy czym skorzystanie z uprawnienia do sprostowania lub
uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 RODO, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie
zamówienia publicznego, ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z PZP oraz nie może naruszać integralności
protokołu oraz jego załączników;
3)do żądania od Zamawiającego - jako administratora, ograniczenia przetwarzania danych osobowy z zastrzeżeniem przypadków, o
których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do
przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub
prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego;
4)wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-05-14 10:00
Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IR.271.11.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji są roboty budowlane i prace konserwatorskie dachu oraz elewacji budynku przy ul. Północnej 50 w Strzelcach Krajeńskich wpisanym do rejestru zabytków pod numerem L-910/A decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze z dnia 30.03.2023r.
Zakres planowanych do wykonania robót będzie obejmował w szczególności:
o remont i renowacja elewacji budynku (skucie zdegradowanych tynków, oczyszczenie, wzmocnienie pęknięć podłoża, uzupełnienie ubytków, scalenie, malowanie elewacji cokołu, renowacja schodów oraz renowacja lub wymiana drzwi wejściowych),
o wymianę pokrycia dachowego (z dachówki cementowej na dachówkę karpiówkę w ,,łuskę"),
o docieplenie wełną poddasza,
o naprawa elementów więźby dachowej oraz impregnacja istniejących elementów,
o przemurowanie kominów,
o wymiana opierzenia oraz rynien i rur spustowych,
o uzupełnienie włazu dachowego.
Realizując powyższy zakres prac należy bezwzględnie przestrzegać wytycznych i uwag zawartych w decyzji LWKZ ZN-G.5142.3.2024 z 17.01.2024r.:
1. Skucie w elewacjach tynków zdegradowanych i cementowych i ich odtworzenie; uwaga: należy dokonać inwentaryzacji odsłoniętej konstrukcji ryglowej i przeprowadzić badania architektoniczne w celu rysunkowej rekonstrukcji kompozycji elewacji; uwaga: przed podjęciem prac należy usunąć wszystkie wtórne elementy z elewacji: uchwyty, anteny itd.; uwaga: odtworzenie tynków należy wykonać zgodnie z rozwiązaniem oryginalnym; uwaga: przed podjęciem prac należy przeprowadzić badania konserwatorskie w celu określenia składu ilościowego i jakościowego wypraw jako podstawę do prowadzenia rekonstrukcji,
2. Wykonanie oczyszczenia elewacji wybraną na podstawie prób metodą; uwaga: należy usunąć również farbę cokołu i wykonać odkrywkę w wyprawie w celu sprawdzenia czy cokół był pierwotnie tynkowany; uwaga: w przypadku konserwacji balustrady należy wykonać badania konserwatorskie i rozpoznać pierwotny sposób opracowania elementu metalowego wraz z podaniem technologii prowadzenia prac.
3. Malowanie elewacji farbami krzemianowymi w kolorze wynikającym z badań konserwatorskich; uwaga:
Kolor elewacji należy ustalić na podstawie badań konserwatorskich; uwaga: na badania konserwatorskie należy uzyskać pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków.
4. Wykonanie w partiach murowanych wzmocnień pęknięć muru; uwaga: ww. zakres prac dotyczy partii murowanych (cokołu) lub wtórnie przemurowanych partii elewacji.
5. Wykonanie niezbędnych napraw w obrębie pęknięć zlokalizowanych w miejscach drewnianej konstrukcji ryglowej przez wymianę zniszczonych elementów lub wzmocnienie strukturalne elementów konstrukcji drewnianej.
6. Rozbiórka istniejącego pokrycia dachowego i łacenia.
7. Przemurowanie istniejących trzonów kominowych cegłą ceramiczną; uwaga: zaleca się tynkowanie trzonów zaprawą wapienną w kolorze elewacji.
8. Montaż nowego pokrycia z dachówki ceramicznej karpiówki w kolorze ceglastym układanej w łuskę; uwaga: wyklucza się zmianę długości połaci, jej geometrii oraz stosowania dachówek krawędziowych na rzecz drewnianych wiatrownic (jak w istniejącym rozwiązaniu).
9. Ocieplenie poddasza przy pomocy wełny mineralnej układanej między krokwiami.
10. Wykonanie opierzeń z blachy tytanowo cynkowej przy trzonach kominowych; uwaga: opierzenia nie mogą być umieszczone wysoko, na tyle jednak aby skutecznie spełniały swoją funkcję.
11. Wymiana opierzeń i obróbek blacharskich na nowe z blachy tytanowo - cynkowej wraz zapewnieniem bezpiecznego odprowadzenia wody opadowej poza budynek.
12. Wykonanie wyłazu kominiarskiego w elewacji tylnej; uwaga: szczegółowe rozwiązanie należy przedłożyć do uzgodnienia wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków.
1. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowią:
-Projekt budowlany,
-szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
-przedmiar,
-Decyzja Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,
-pozwolenie na budowę.
Wykonawca, przy realizacji zadania bezwzględnie musi wykonać zakres prac konserwatorskich i robót budowlanych oraz spełnić warunki obowiązujące do realizacji zadania, określone w Decyzji LWKZ nr ZN-G.5142.3.2024 z 17.01.2024r.
o zgodnie z § 12 ust, 1 pkt 3, § 13 ust. 1 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2021 r., poz. 81) wprowadza się obowiązek kierowania pracami przez osobę spełniającą wymagania określone w art. 37a ust. 1, 2 i art. 37c ust. 1,2 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
o zgodnie z § 12 ust. 1 pkt 4, § 13 ust. 1 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2021 r., poz. 81) wprowadza się obowiązek polegający na przekazaniu wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków nie później niż w terminie 14 dni przed dniem rozpoczęcia prac, a w toku prac na 14 dni przed dokonaniem zmiany osoby o której mowa w pkt 3: a) imienia, nazwiska i adresu osoby; b) dokumentów potwierdzających posiadanie przez tę osobę wymagań określonych w art. 37a ust 1 pkt 1-2; c) i art. 37c oświadczenia osoby, o której mowa w pkt 3, o przyjęciu obowiązku kierowania pracami i robotami;
o zgodnie z § 12 ust. 2 pkt 1, 13 ust. 2 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2021r., poz. 81) wprowadza się obowiązek zawiadomienia wojewódzkiego konserwatora zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia wskazanych pozwoleniu prac i robót budowlanych;
o zgodnie z § 12 ust. 2 pkt 3, 13, ust. 2 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U, z 2021 r., poz. 81) wprowadza się obowiązek niezwłocznego zawiadomienia wojewódzkiego konserwatora zabytków o zagrożeniach lub nowych okolicznościach ujawnionych w trakcie prowadzenia wskazanych w pozwoleniu robót i prac;
o zgodnie z § 12 ust. 2 pkt 4, 13 ust. 2 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 sierpnia 2018 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków (Dz. U. z 2021r., poz. 81) wprowadza się obowiązek dokonania odbioru końcowego badań, robót i prac przez wojewódzkiego konserwatora zabytków;
oraz
Decyzji nr 39/2024 Starosty strzelecko-drezdeneckiego z dnia 18.03.2024r. (pozwolenie na budowę), w szczególności:
po zakończeniu inwestycji zawiadomić o zakończeniu bodowy lub wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwolenie na użytkowanie.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45262690-4 - Remont starych budynków
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów
45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Wydłużenie okresu gwarancji jakości
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia
4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie Kierownika budowy
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Warunek w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej lub finansowej zostanie spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną co najmniej 200.000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych).
2) zdolności technicznej lub zawodowej
a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia zostanie spełniony, jeśli wykonawca nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, od dnia w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykaże, iż wykonał co najmniej 1 robotę budowlaną, polegającą na wykonaniu roboty budowlanej w obiekcie zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków (przebudowa, remont, modernizacja), o wartości co najmniej 280.000,00 zł brutto (słownie: dwieście osiemdziesiąt tysięcy złotych).
Uwaga: wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
W przypadku umowy będącej w trakcie realizacji Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli w terminie wyznaczonym na dzień składania ofert wartość robót budowlanych wykonanych przez Wykonawcę należycie w obiekcie zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków (przebudowa, remont, modernizacja), wynosi co najmniej 280.000,00 zł brutto (słownie: dwieście osiemdziesiąt tysięcy złotych).
Dodatkowe informacje, które należy uwzględnić przy wykazywaniu spełnienia w/w warunku:
przez pojęcie ,,budowa" rozumie się wykonanie obiektu budowlanego w określonym miejscu a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego;
w przypadku, gdy podmiot trzeci, którego potencjałem wspiera się wykonawca realizował zamówienie, w zakres którego wchodziły roboty budowlane określone w pkt. 8.1. ppkt 4) lit a) SWZ wspólnie z innym podmiotem, nieubiegającym się o udzielenie zamówienia, zamawiający wymaga, aby podmiot trzeci udostępniający potencjał wykonawcy faktycznie uczestniczył w realizacji ww. zakresu robót budowlanych/usług;
jeżeli wykonawca lub podmiot trzeci, którego potencjałem wspiera się wykonawca realizował zadanie w trybie zaprojektuj i wybuduj, zamawiający uzna robotę budowlaną, o której mowa w pkt 8.1. ppkt 4) lit a) SWZ za spełniającą warunek, jeżeli robota ta będzie odpowiadała swoim zakresem i powierzchnią wymogom określonym w pkt 8.1. ppkt 4) lit a) SWZ;
zamawiający uwzględni tylko zadania prawidłowo ukończone tj. takie, dla których wydano ostateczne pozwolenie na użytkowanie lub - jeżeli pozwolenie na użytkowanie nie było wymagane - wobec których organ nadzoru budowlanego nie wniósł sprzeciwu, o którym mowa w art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 ze zm.) zwane dalej ,,Prawem budowlanym" lub dla których wydano zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu o którym mowa w art. 54 ust. 2 ustawy Prawo budowlane albo dla których wydano inny równoważny dokument/dokumenty, zgodnie z przepisami kraju, w którym zostały wykonane wykazywane roboty budowlane).
b) Warunek ten, w zakresie osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował:
- osobą przewidzianą do pełnienia funkcji Kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, legitymującą się uprawnieniami do kierowania robotami na obiektach objętych ochroną konserwatorską, która spełnia wymagania, o których mowa w art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 840), posiadającą doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi przy co najmniej 1 robocie budowlanej o wartości co najmniej 280.000,00 zł brutto (słownie: dwieście osiemdziesiąt tysięcy złotych) w obiekcie zabytkowym (przebudowa, remont, modernizacja) wpisanym do rejestru.
Art. 37c ww. ustawy: Robotami budowlanymi kieruje albo nadzór inwestorski wykonuje, przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru osoba, która posiada uprawnienia budowlane określone przepisami Prawa budowlanego oraz która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury.
- osobą przewidzianą do pełnienia funkcji Kierownika prac konserwatorskich i restauratorskich posiadającą kwalifikacje do kierowania tymi pracami zgodnie z art. 37a z uwzględnieniem art. 37f i art. 37g ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 840), która posiada doświadczenie w kierowaniu pracami konserwatorskimi i restauratorskimi na co najmniej 1 robocie budowlanej o wartości tych prac co najmniej 280.000,00 zł brutto (słownie: dwieście osiemdziesiąt tysięcy zł.), w obiekcie zabytkowym (przebudowa, remont, modernizacja) wpisanym do rejestru zabytków lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury.
UWAGA:
- W przypadku dysponowania osobami będącymi obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwa członkowskiego Europejskiego Porozumieniu o wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, kwestie uprawnień należy rozpatrywać z uwzględnieniem art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. 2023 poz. 682 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (tj. Dz.U. 2023 poz. 551 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE (tj. Dz.U. 2023 poz. 334 z późn. zm.).
- Wykształcenie i tytułu zawodowe, o których mowa w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 840) mogą być uzyskane poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli są one uznawane za równorzędne z wykształceniem i tytułami zawodowymi uzyskanymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie odrębnych przepisów.
- Doświadczenie zawodowe, o którym mowa w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. Dz. U. z 2022 r., poz. 840) może być nabyte poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o ile dotyczy prac konserwatorskich, prac restauratorskich, badań konserwatorskich lub badań architektonicznych, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do inwentarza muzeum lub zaliczanych do jednej z kategorii, o których mowa w art. 14a ust. 2 ww. ustawy.
5) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
6) Zamawiający oceni, czy udostępnione Wykonawcy zasoby podmiotu trzeciego pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zbada, czy wobec podmiotu udostępniającego zasoby nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w Rozdziale 7.
7)Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w pkt 7.1. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, działając na podstawie art. 274 ust. 1 PZP wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
o oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 1646), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - (wzór oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej stanowi załącznik nr 6 do SWZ)
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 8.1. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, działając na podstawie art. 274 ust. 1 PZP wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych
a) dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć wymaganych przez zamawiającego podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 10.2. lit. a), wykonawca składa inne podmiotowe środki dowodowe, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu lub kryterium selekcji dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
b) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (wzór wykazu wykonanych robót budowlanych stanowi załącznik nr 7 do SWZ).
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonanych wspólnie z innymi wykonawcami wykaz, o którym mowa wyżej dotyczy robót budowlanych, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
Okres wyrażony w latach, o którym mowa wyżej, liczy się wstecz od dnia w którym upływa termin składnia ofert.
c) dowodów określających, że wskazane przez Wykonawcę roboty budowlane na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia zostały wykonane należycie.
Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty.
d) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, posiadanych uprawnień (jeżeli są wymagane), doświadczenia (jeżeli jest wymagane) wykształcenia (jeżeli jest wymagane) niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia stanowi załącznik nr 8 do SWZ).
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
a) Formularz Oferty sporządzony zgodnie z 11.2 pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym;
b) Formularz - Kryterium oceny ofert - załącznik nr 9
c) Tabelę Elementów Rozliczeniowych (TER) sporządzony pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (stanowiący załącznik nr 2 do SWZ);
d) Kosztorys ofertowy zawierający stałe parametry robocizny, kosztów pośrednich, zysku;
e) wstępne oświadczenia, sporządzone zgodnie ze wzorami stanowiącymi odpowiednio załącznik nr 3A i załącznik 3B do SWZ, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym osoby/osób upoważnionych do reprezentacji podmiotu składającego oświadczenie, złożone przez:
- Wykonawcę,
- Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
- Podmioty trzecie udostępniające Wykonawcy zasoby na zasadzie art. 118 w zw. z art. 266 PZP,
f) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów zgodnie z pkt 10.4. SWZ, jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów; (Niewiążący wzór zobowiązania do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ),
g) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 PZP, jeżeli w imieniu Wykonawcy, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 PZP - działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 13.4. lit f) SWZ,
h) dokumenty, o których mowa wyżej w pkt 13.4. lit. h) SWZ dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby na zasadach określonych w art. 118 PZP w zw. z art. 266 PZP.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) w formularzu oferty należy wskazać firmy (nazwy) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia;
2) oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała prawnie wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia. Osoba podpisująca ofertę musi posiadać umocowanie prawne do reprezentacji. Umocowanie musi
wynikać z treści pełnomocnictwa załączonego do oferty - treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres
umocowania;
3) Oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 PZP, tj. oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
(wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3A do SWZ) oraz oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (wg wzoru
stanowiącego załącznik nr 3B do SWZ) składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw
wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje
spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Oświadczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia, o których mowa wyżej powinny zostać złożone wraz z ofertą pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej
lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
4) dokumenty, o których mowa w pkt 10.3. obowiązany będzie złożyć każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia
5) wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą ponosić odpowiedzialność solidarną za
wykonanie umowy;
6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wyznaczą spośród siebie Wykonawcę kierującego (lidera),
upoważnionego do zaciągania zobowiązań, otrzymywania poleceń oraz instrukcji dla i w imieniu każdego, jak też dla
wszystkich partnerów;
7) Zamawiający może w ramach odpowiedzialności solidarnej żądać wykonania umowy w całości przez lidera lub od
wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia łącznie lub każdego z osobna.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Dopuszcza się możliwość zmiany wynagrodzenia
wynagrodzenie podlega proporcjonalnemu obniżeniu, stosownie do zakresu niewykonanej części, zgodnie z zatwierdzonym
przez Nadzór Inwestorski uszczegółowionym Wykazem Cen. Maksymalna wartość wyłączonych na wniosek Zamawiającego
części prac projektowych lub robót nie może przekroczyć 10% Wynagrodzenia brutto, o którym mowa w § 7 ust. 1;
2) w przypadku konieczności zrealizowania przedmiotu Umowy przy zastosowaniu innych (zamiennych) rozwiązań
technicznych / technologicznych / materiałowych, na które zgodę wyrazić muszą Nadzór Inwestorski i Zamawiający - od
tych wskazanych w dokumentacji projektowej, wprowadzonych w sytuacji określonej we wzorze umowy - załącznik nr 4 do
SWZ.
Dopuszcza się zmianę osób odpowiedzialnych za wykonanie przedmiotu umowy, przedstawionych
w ofercie, w następujących przypadkach:
1) śmierci, przewlekłej choroby lub innego zdarzenia losowego,
2) pisemnej rezygnacji tych osób z wykonywania swoich obowiązków,
3) niewywiązywania się osób z obowiązków wynikających z umowy.
W przypadku przedmiotowej zmiany Wykonawca winien wykazać, iż nowo wskazana osoba posiada kompetencje nie
mniejsze niż osoba zastępowana.
Wykonawca jest zobowiązany zmienić osobę odpowiedzialną za wykonanie przedmiotu umowy zgodnie
z żądaniem Zamawiającego w terminie wskazanym we wniosku Zamawiającego.
Dopuszcza się zmianę w zakresie wyrobów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót
budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu Umowy w następujących sytuacjach: określonych we wzorze
umowy - załącznik nr 4 do SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Wydłużenie okresu gwarancji jakości
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia
4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie Kierownika budowy
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-06-12

Podobne przetargi

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.