Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
100z dziś
6155z ostatnich 7 dni
24553z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Nadzór inwestorski

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Nadzór inwestorski

Data zamieszczenia: 2023-05-11
Dane kontaktowe Zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie
Bohdana Dobrzańskiego 3
20-262 Lublin
powiat: Lublin
sekretariat@zdw.lublin.pl
https://zdw-lublin.logintrade.net/zapytania_email
Województwo: lubelskie
Miasto: Lublin
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2023-06-02 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Nadzór inwestorski i rozliczenie finansowe i rzeczowe - funkcja Inżyniera przy realizacji zamówienia pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 824
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Nadzór inwestorski i rozliczenie finansowe i rzeczowe - funkcja Inżyniera przy realizacji zamówienia pn. ,,Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 824 Żyrzyn - Puławy - Opole Lubelskie- Józefów - Annopol na odcinku od km ok. 71+590 do km ok. 73+900".
Klasyfikacja usług wg CPV - 71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
2. Zakres robót obejmuje:
Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 824 od km 71+590 do km 73+914 wraz z odcinkami dowiązania do istniejącej nawierzchni DW nr 824 o dł. 20m ( w km 71+570 do 71+590 oraz w km 73+914 do km 73+934). Przeznaczony do rozbudowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 824 zlokalizowany jest w miejscowości Świeciechów Duży, gmina Annopol, powiat kraśnicki, województwo lubelskie
3. Zakres robót obejmuje następujące roboty branżowe:
Branża drogowa
a) budowa jezdni DW 824,
b) budowa zatok autobusowych,
c) budowa chodników,
d) budowa ścieżki rowerowej,
e) budowa ścieżki pieszo rowerowej,
f) rozbiórka przepustów pod drogą wojewódzką,
g) budowa przepustu P-1 pod drogą wojewódzką,
h) budowa rowów odwadniających z przepustami,
i) budowa wlotów dróg bocznych,
j) budowa ścieków przykrawężnikowych,
k) umocnienie skarp,
l) budowa/przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych,
m) rozbiórka kolidujących ogrodzeń, elementów drogowych (krawężniki, obrzeża, nawierzchnie jezdni i chodników, przepusty i wpusty drogowe),
n) wycinka drzew i krzewów oraz zabezpieczenie na czas prowadzenia robót drzew nie przewidzianych do wycinki,
o) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
p) wykonanie wykopów i nasypów,
q) budowa drenu odwadniającego,
r) wykonanie nasadzeń zastępczych
Branża teletechniczna:
a) budowa kanału technologicznego,
b) przebudowa i zabezpieczenie podwieszonych kabli światłowodowych FIBEE znajdujących się na podstawie słupowej PGE,
c) zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej Orange Polska S.A. ,
Branża elektroenergetyczna:
a) budowa kablowej sieci nN oświetlenia drogowego
b) wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych,
c) budowa napowietrznej i doziemnej sieci energetycznej nN,
d) rozbiórka napowietrznej i doziemnej sieci energetycznej,
Branża sanitarna
a) budowa sieci kanalizacyjnej - kanalizacji deszczowej, przykanalików, wpustów ulicznych, studni, wylotów,
b) zabezpieczenie przewodów wodociągowych
4. Zakres obowiązków Inżyniera:
1) Etap - I etap realizacji robót budowlanych, w tym nadzór nad Inwestycją zgodnie z Prawem budowlanym, Umową z Generalnym Wykonawcą i zarządzanie Inwestycją, przygotowanie dokumentacji do rozliczeń rzeczowo-finansowych oraz weryfikacja, analiza i ocena wielobranżowej dokumentacji budowlanej (projektów architektoniczno-budowlanych, projektów wykonawczych, projektów technicznych, projektów zamiennych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót)
Etap - II oznacza nadzór nad zrealizowaną Inwestycją w okresie rękojmi i gwarancji, w tym kompleksowe przeglądy Inwestycji nie rzadziej niż 2 razy w roku (przegląd kwiecień i wrzesień) i sporządzanie z tych przeglądów Raportów i Protokołów oraz doręczanie ich Kierownikowi Projektu w ciągu 5 dni od daty dokonania przeglądu. W przypadku stwierdzenia powstałych w okresie rękojmi i gwarancji wad, opiniowanie i zatwierdzanie planów naprawczych, wyegzekwowanie i nadzorowanie (w rozumieniu zakresu obowiązków wynikających z etapu I) robót naprawczych od Generalnego Wykonawcy, protokolarne potwierdzenie ich usunięcia, jak również uczestniczenie w odbiorze po rękojmi i gwarancji, zaś w przypadku ujawnienia wad podczas odbioru po rękojmi i gwarancji, do dnia usunięcia stwierdzonych wad przez Generalnego Wykonawcę lub osobę trzecią
5. Dokumentacja projektowa jest dostosowana do zidentyfikowanych potrzeb osób z niepełnosprawnościami i zgodna z koncepcją uniwersalnego projektowania, opartego na ośmiu regułach:
1. użyteczności dla osób o różnej sprawności,
2. elastyczności w użytkowaniu,
3. prostym i intuicyjnym użytkowaniu,
4. czytelnym informacjom,
5. tolerancji na błędy,
6. wygodnym użytkowaniu bez wysiłku,
7. wielkości i przestrzeń odpowiedniej dla dostępu i użytkowania,
8. percepcji równości.
Jako obiekt publiczny, nie posiada ograniczeń dostępności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, do czego obligują przepisy obowiązujące w czasie opracowywania dokumentacji projektowej dotyczące wymagań m.in. dla warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi (tj. Dz.U. z 2016. Poz. 124 z późn. zm.) i obiekty mostowe (tj. Dz.U. z 2000 r. Nr 63 poz.735 z późn. zm.) Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie
i ich usytuowanie).
Dokumentacja projektowa dostosowana jest do potrzeb wszystkich użytkowników w tym zapewnia dostępność dla osób niepełnosprawnych.

CPV: 71247000-1

Dokument nr: 2023/BZP 00210632, DZU.372.55.2023.dk

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2023-06-02 09:30

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://zdw-lublin.logintrade.net/zapytania_email,125788,c19e00ad43672f0e65ed0e0dda8436f3.html
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5) ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2020 r. poz. 344), tj. za pomocą elektronicznej Platformy Zamówień Publicznych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie (dalej zwaną: ,,Platformą"), do której dostęp możliwy jest również poprzez stronę internetową Zamawiającego wskazaną w pkt I.
2. Niniejsze postępowanie znajduje się w wykazie postępowań prowadzonych przez Zamawiającego zamieszczonych na Platformie https://zdw-lublin.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html, adres strony internetowej:: https: //zdw-lublin.logintrade.net
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku oraz do komunikacji wynosi 150 MB.
2. Ilekroć w Specyfikacji Warunków Zamówienia lub w przepisach o zamówieniach publicznych mowa jest o stronie internetowej należy przez to rozumieć Platformę.
3. Postępowania zakupowe prowadzone są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy Przetargowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie https://zdw-lublin.logintrade.net/. Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający konto na Platformie Przetargowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie: ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach.
4. Wymagania techniczne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy Przetargowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie:
a) Dopuszczalne przeglądarki internetowe: Internet Explorer 10 i nowsze, Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera
b) Pozostałe wymagania techniczne: dostęp do sieci Internet, obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest - ajax, włączona obsługa JavaScript, zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s, zainstalowany Acrobat Reader, zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy
c) W przypadku aukcji z podpisem elektronicznym dopuszczalne są przeglądarki internetowe: dla Windows Vista: Internet Explorer 8, Internet Explorer 9, dla Windows 7: Internet Explorer 9, Internet Explorer 11, dla Windows 8: Internet Explorer 11, dla Windows 10: Internet Explorer 11
d) Instrukcje składania ofert środkiem komunikacji elektronicznej w postępowaniach dostępne są na stronie https://zdw-lublin.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html w zakładce INSTRUKCJE.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", informuję, że:
administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, Ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin.
z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl*
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego: Nadzór inwestorski i rozliczenie finansowe i rzeczowe - funkcja Inżyniera przy realizacji zamówienia pn. ,,Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 824 Żyrzyn - Puławy - Opole Lubelskie- Józefów - Annopol na odcinku od km ok. 71+590 do km ok. 73+900".
prowadzonym w trybie podstawowym.
-odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 4 ustawy z dnia
11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 z późn.zm.), dalej ,,ustawa Pzp";
-Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania
o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
-obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym
w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
-w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
posiada Pani/Pan:
a. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych ;
c. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ;
d. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://zdw-lublin.logintrade.net/zapytania_email
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2023-06-02 09:00
Miejsce składania ofert: Elektroniczna Platforma Zamówień Publicznych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie pod adresem: https://zdw-lublin.logintrade.net

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 99 miesiące

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: DZU.372.55.2023.dk
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Nadzór inwestorski i rozliczenie finansowe i rzeczowe - funkcja Inżyniera przy realizacji zamówienia pn. ,,Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 824 Żyrzyn - Puławy - Opole Lubelskie- Józefów - Annopol na odcinku od km ok. 71+590 do km ok. 73+900".
Klasyfikacja usług wg CPV - 71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
2. Zakres robót obejmuje:
Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 824 od km 71+590 do km 73+914 wraz z odcinkami dowiązania do istniejącej nawierzchni DW nr 824 o dł. 20m ( w km 71+570 do 71+590 oraz w km 73+914 do km 73+934). Przeznaczony do rozbudowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 824 zlokalizowany jest w miejscowości Świeciechów Duży, gmina Annopol, powiat kraśnicki, województwo lubelskie
3. Zakres robót obejmuje następujące roboty branżowe:
Branża drogowa
a) budowa jezdni DW 824,
b) budowa zatok autobusowych,
c) budowa chodników,
d) budowa ścieżki rowerowej,
e) budowa ścieżki pieszo rowerowej,
f) rozbiórka przepustów pod drogą wojewódzką,
g) budowa przepustu P-1 pod drogą wojewódzką,
h) budowa rowów odwadniających z przepustami,
i) budowa wlotów dróg bocznych,
j) budowa ścieków przykrawężnikowych,
k) umocnienie skarp,
l) budowa/przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych,
m) rozbiórka kolidujących ogrodzeń, elementów drogowych (krawężniki, obrzeża, nawierzchnie jezdni i chodników, przepusty i wpusty drogowe),
n) wycinka drzew i krzewów oraz zabezpieczenie na czas prowadzenia robót drzew nie przewidzianych do wycinki,
o) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
p) wykonanie wykopów i nasypów,
q) budowa drenu odwadniającego,
r) wykonanie nasadzeń zastępczych
Branża teletechniczna:
a) budowa kanału technologicznego,
b) przebudowa i zabezpieczenie podwieszonych kabli światłowodowych FIBEE znajdujących się na podstawie słupowej PGE,
c) zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej Orange Polska S.A. ,
Branża elektroenergetyczna:
a) budowa kablowej sieci nN oświetlenia drogowego
b) wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych,
c) budowa napowietrznej i doziemnej sieci energetycznej nN,
d) rozbiórka napowietrznej i doziemnej sieci energetycznej,
Branża sanitarna
a) budowa sieci kanalizacyjnej - kanalizacji deszczowej, przykanalików, wpustów ulicznych, studni, wylotów,
b) zabezpieczenie przewodów wodociągowych
4. Zakres obowiązków Inżyniera:
1) Etap - I etap realizacji robót budowlanych, w tym nadzór nad Inwestycją zgodnie z Prawem budowlanym, Umową z Generalnym Wykonawcą i zarządzanie Inwestycją, przygotowanie dokumentacji do rozliczeń rzeczowo-finansowych oraz weryfikacja, analiza i ocena wielobranżowej dokumentacji budowlanej (projektów architektoniczno-budowlanych, projektów wykonawczych, projektów technicznych, projektów zamiennych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót)
Etap - II oznacza nadzór nad zrealizowaną Inwestycją w okresie rękojmi i gwarancji, w tym kompleksowe przeglądy Inwestycji nie rzadziej niż 2 razy w roku (przegląd kwiecień i wrzesień) i sporządzanie z tych przeglądów Raportów i Protokołów oraz doręczanie ich Kierownikowi Projektu w ciągu 5 dni od daty dokonania przeglądu. W przypadku stwierdzenia powstałych w okresie rękojmi i gwarancji wad, opiniowanie i zatwierdzanie planów naprawczych, wyegzekwowanie i nadzorowanie (w rozumieniu zakresu obowiązków wynikających z etapu I) robót naprawczych od Generalnego Wykonawcy, protokolarne potwierdzenie ich usunięcia, jak również uczestniczenie w odbiorze po rękojmi i gwarancji, zaś w przypadku ujawnienia wad podczas odbioru po rękojmi i gwarancji, do dnia usunięcia stwierdzonych wad przez Generalnego Wykonawcę lub osobę trzecią
5. Dokumentacja projektowa jest dostosowana do zidentyfikowanych potrzeb osób z niepełnosprawnościami i zgodna z koncepcją uniwersalnego projektowania, opartego na ośmiu regułach:
1. użyteczności dla osób o różnej sprawności,
2. elastyczności w użytkowaniu,
3. prostym i intuicyjnym użytkowaniu,
4. czytelnym informacjom,
5. tolerancji na błędy,
6. wygodnym użytkowaniu bez wysiłku,
7. wielkości i przestrzeń odpowiedniej dla dostępu i użytkowania,
8. percepcji równości.
Jako obiekt publiczny, nie posiada ograniczeń dostępności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, do czego obligują przepisy obowiązujące w czasie opracowywania dokumentacji projektowej dotyczące wymagań m.in. dla warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi (tj. Dz.U. z 2016. Poz. 124 z późn. zm.) i obiekty mostowe (tj. Dz.U. z 2000 r. Nr 63 poz.735 z późn. zm.) Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie
i ich usytuowanie).
Dokumentacja projektowa dostosowana jest do potrzeb wszystkich użytkowników w tym zapewnia dostępność dla osób niepełnosprawnych.
4.2.6.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 99 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert
Kryteria oceny ofert:
1. cena - waga kryterium 60%
Oferta z najniższą ceną otrzyma PC= 10 pkt.
Pozostałe oferty otrzymają liczbę punktów obliczoną według następującego wzoru:
PC=(Cena oferty najtańszej/ Cena oferty ocenianej) x10
2. Ilość Badań - waga kryterium 40 %
Oferty z ilością badań grupa A otrzymają liczbę punktów PB=0 pkt.
Oferty z ilością badań grupa B otrzymają liczbę punktów PB=5 pkt.
Oferty z ilością badań grupa C otrzymają liczbę punktów PB=10 pkt.
W przypadku nie wskazania grupy ilości badań Zamawiający przyjmie, iż Wykonawca oferuje najmniejszą ilość badań tj. grupę A
3. Za najkorzystniejszą uznana będzie oferta, która uzyska najwyższą łączną liczbę punktów obliczoną według wzoru:
P= PCx60% + PBx40%
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: ilość badań
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności technicznej lub zawodowej
2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek, jeżeli:
1) wykonał (tj. zakończył realizację) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to w tym okresie, minimum 1 usługę polegającą na nadzorze inwestorskim obejmującym budowę, przebudowę (w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. "Prawo Budowlane" Dz.U. z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.) drogi publicznej (wraz z infrastrukturą towarzyszącą) o wartości robót co najmniej 5 000 000,00zł (netto), przy czym robota budowlana (budowa/przebudowa) winna być odebrana ostatecznie przez jej inwestora/zamawiającego.
2) dysponuje następującymi osobami stanowiącymi podstawową kadrę zdolną do wykonania usługi:
a) Inspektor nadzoru robót drogowych - koordynator (wg Prawa budowlanego)
Kwalifikacje: uprawnienia budowlane w specjalności drogowej uprawniające do kierowania budową i nadzorowania robót objętych zamówieniem. Dodatkowo wymagane jest doświadczenie w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru robót drogowych na min. jednej robocie budowlanej obejmującej budowę, przebudowę drogi publicznej (w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. "Prawo budowlane" (Dz.U. z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.), przy czym robota budowlana winna być odebrana ostatecznie przez jej inwestora/zamawiającego.
b) Inspektor nadzoru robót elektroenergetycznych
Kwalifikacje: uprawnienia budowlane do kierowania robotami i nadzorowania robót objętych zamówieniem w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
c) Inspektor nadzoru robót telekomunikacyjnych
Kwalifikacje: uprawnienia budowlane do kierowania robotami i nadzorowania robót objętych zamówieniem w specjalności telekomunikacyjnej.
d) Inspektor nadzoru robót sanitarnych
Kwalifikacje: uprawnienia budowlane do kierowania robotami i nadzorowania robót objętych zamówieniem w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, i urządzeń: wodociągowych i kanalizacyjnych, gazowych.
e) Specjalista ds. rozliczeń robót i sprawozdawczości
Kwalifikacje: Wykształcenie wyższe - techniczne lub ekonomiczne
Dodatkowo wymagane jest doświadczenie w pełnieniu funkcji specjalisty/inspektora ds. rozliczeń, na stanowisku ds. rozliczeń na min. jednej robocie budowlanej polegającej na budowie lub przebudowie (w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. "Prawo budowlane" (Dz.U. z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.) drogi publicznej(wraz z infrastrukturą towarzyszącą), przy czym robota budowlana winna być odebrana ostatecznie przez jej inwestora/ zamawiającego.
f) Uprawniony geodeta - wskazana osoba winna posiadać uprawnienia w zakresie 1,2 i 4.
Wykazani inspektorzy nadzoru z poszczególnych branż winni posiadać uprawnienia budowlane w zakresie nadzorowanych robót i aktualne zaświadczenia odpowiedniego organu samorządu zawodowego o wymaganym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.
Przez robotę budowlaną odebraną ostatecznie przez inwestora/zamawiającego należy rozumieć wystawienie co najmniej Świadectwa Przejęcia (dla robót realizowanych zgodnie z warunkami FIDIC) lub podpisanie protokołu odbioru ostatecznego (w przypadku robót budowlanych, na których nie wystawia się Świadectwa Przejęcia).
Pod pojęciem dróg, Zamawiający rozumie drogi publiczne określone w ustawie z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1693 z poźn.zm.) lub drogi będące ich odpowiednikami w państwach Unii Europejskiej, państwach będących stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych i państwach będącymi stronami umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska.
Osoby przewidziane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie muszą posiadać wymagane uprawnienia, które zostały wydane zgodnie z ustawą Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.) art. 12 ust 1 ppkt. 2, 4, ust 2 i 7, art. 12 a lub uprawnienia uzyskane na podstawie przepisów obowiązujących przed wejściem w życie ustawy prawo budowlane z 1994 r., natomiast w przypadku osób, które uzyskały uprawnienia w innych krajach Unii Europejskiej, a także osób z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tj. Królestwo Norwegii, Księstwo Lichtensteinu, Republika Islandii) i obywateli Konfederacji Szwajcarskiej posiadane uprawnienia muszą spełniać warunki określone w Ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2021, poz. 1646 z późn. zm.). Osoby spoza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej muszą się legitymować decyzją o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub decyzją o prawie do świadczenia usług transgranicznych, wydanymi przez właściwe rady izby inżynierów, albo udokumentować, że zdały egzamin na uprawnienia budowlane przed właściwą Izbą.
Osoba przewidziana do wykonywania usług geodezyjnych musi posiadać wymagane uprawnienia, które zostały wydane zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2021 r., poz. 1990 z późń zm), natomiast w przypadku osób które uzyskały uprawnienia w innych krajach Unii Europejskiej, a także osób z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tj. Królestwo Norwegii, Księstwo Lichtensteinu, Republika Islandii) i obywateli Konfederacji Szwajcarskiej, posiadane uprawnienia muszą spełniać warunki określone w Ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2021, poz. 1646 z późn. zm). Osoby spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej muszą się legitymować decyzją o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub decyzją o prawie do świadczenia usług transgranicznych.
3. Spełnianie tych warunków zamawiający oceni na podstawie oświadczenia.
4. Zamawiający może, oceniając zdolność techniczną lub zawodową, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia (art. 116 ust. 2 ustawy Pzp).
5. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazując warunek udziału w postępowaniu mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Ofertę przetargową (z ceną netto i z podatkiem VAT) (wzór - zał. A)
2) Oświadczenia, o których mowa w pkt IX. 1. SWZ - stanowiące Załączniki B, C do SWZ wraz z oświadczeniem o braku podstaw wykluczenia z ustawy sankcyjnej - wzór - Załącznik G oraz oświadczeniem o braku podstaw wykluczenia z ustawy sankcyjnej dla podmiotu trzeciego - wzór - Załącznik H (jeżeli dotyczy)
3) Oświadczenie ,,Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia" - Zał. D (jeżeli dotyczy).
4) Zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt X. 4 SWZ (jeżeli dotyczy).
5) Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby:
a) Wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, może złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru;
b) Wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w lit a), jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
c) jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit a), Zamawiający żąda od Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby złożenia wraz z ofertą pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby.
6) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeżeli dotyczy).
a) Pełnomocnictwo o którym mowa w pkt XV.7. ppkt 5) lit c) i ppkt 6) SWZ składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym lub w formie elektronicznej kopii poświadczonej za zgodność notarialnie - w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 57), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
a. oświadczenia o których mowa w pkt. IX.1 SWZ składa z ofertą każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
b. w przypadku, o którym mowa w pkt. VII.5 SWZ oraz IX.5 SWZ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. Oświadczenie należy złożyć wg wymogów do SWZ. Oświadczenie to jest podmiotowym środkiem dowodowym.
3. Jeżeli zostanie wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 455 ustawy Pzp oraz
postanowień Projektu Umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert
Kryteria oceny ofert:
1. cena - waga kryterium 60%
Oferta z najniższą ceną otrzyma PC= 10 pkt.
Pozostałe oferty otrzymają liczbę punktów obliczoną według następującego wzoru:
PC=(Cena oferty najtańszej/ Cena oferty ocenianej) x10
2. Ilość Badań - waga kryterium 40 %
Oferty z ilością badań grupa A otrzymają liczbę punktów PB=0 pkt.
Oferty z ilością badań grupa B otrzymają liczbę punktów PB=5 pkt.
Oferty z ilością badań grupa C otrzymają liczbę punktów PB=10 pkt.
W przypadku nie wskazania grupy ilości badań Zamawiający przyjmie, iż Wykonawca oferuje najmniejszą ilość badań tj. grupę A
3. Za najkorzystniejszą uznana będzie oferta, która uzyska najwyższą łączną liczbę punktów obliczoną według wzoru:
P= PCx60% + PBx40%
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: ilość badań
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2023-07-01

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.