Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
4083z ostatnich 7 dni
24364z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Przebudowa i rozbudowa wydzielonej części Publicznej Szkoły Podstawowej

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Przebudowa i rozbudowa wydzielonej części Publicznej Szkoły Podstawowej

Data zamieszczenia: 2024-04-11
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Rudniki
Wojska Polskiego 12A
46-325 Rudniki
powiat: oleski
34 3595072
przetargi@rudniki.pl
https://platformazakupowa.pl/transakcja/913667
Województwo: opolskie
Miasto: Rudniki
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: 34 3595072
Termin składania ofert: 2024-04-29 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Przebudowa i rozbudowa wydzielonej części Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudnikach pełniącej funkcję żłobka
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. ,,Przebudowa i rozbudowa wydzielonej części Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudnikach pełniącej funkcję żłobka". Nierozłączną częścią zadania jest również dostawa wyposażenia.
1) Przebudowa:
A. Dostosowania istniejącej sali lekcyjnej na potrzeby sali pobytu oraz łazienki dla 16 dzieci
B. Przebudowa ciągów komunikacyjnych
C. Przebudowa - dostosowanie do obowiązujących przepisów ppoż.
D. Elewacja
2) Rozbudowa
Projektowana rozbudowa ma wymiary 4,9 m x 4,45 m. Dobudowany budynek będzie służył jako wejście główne do żłobka oraz szatnia dla dzieci. W celu dostosowania budynku dla potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami projektuje się wykonanie podjazdu dla wózków. Poza tym zaprojektowane zostały również schody. Budynek doświetlony został przez okno i w całości przeszklone drzwi. Nad wejściem szklany daszek. Dach płaski z attyką.
Konstrukcja:
A. Fundament: posadowiony na fundamencie żelbetowym, ściany żelbetowe o gr 25 cm, posadzka cementowa.
B. Ściany: z pustaków ceramicznych o gr. 25 cm, słupy i wieńce żelbetowe, jeden otwór drzwiowy i okienny, montaż okna i drzwi.
C. Stropodach: żelbetowa płyta stropowa, izolacja cieplna i przeciwdźwiękowa z wełny skalnej, warstwa spadkowa z wełny skalnej, papa podkładowa, papa wierzchnia, obróbki blacharskie, rury spustowe.
D. Elewacja: płyta styropianowa gr. 20 i 15 cm, zabezpieczenie naroży kątownikiem, tynk silikonowy, montaż drabiny na dach, montaż daszku, montaż oznaczania graficznego 3D
w postaci napisu i logo żłobka.
E. Schody: osadzone na ławie fundamentowej, płytki antypoślizgowe, barierka schodowa.
F. Podjazd: pochylnia systemowa, prefabrykowana, instalowana zgodnie z instrukcją producenta, barierka.
Wnętrze:
A. ściany: tynk jednowarstwowy z gipsu tynkarskiego, gładź, dwukrotne malowania farbą.
B. Podłoga: z wykładziny winylowej.
C. nad wejściem do budynku kurtyna powietrzna.
D. wykonanie instalacji elektrycznej: oświetlenie (użytkowe, awaryjne, ewakuacyjne), sieć 230V, wideodomofonowa, wideo. ppoż.
E. wykonanie instalacji: C.O.
3) Zagospodarowanie terenu
Zagospodarowanie terenu ma na celu skomunikowanie nowopowstałego wejścia do obiektu z chodnikiem przy Ul. Wieluńskiej. Należy wykonać utwardzenie terenu w postaci chodnika z kostki brukowej org. 6 cm na podbudowie z kruszywa i podsypce cementowo piaskowej. Kostkę należy dobrać tak aby wyglądem nawiązywała do istniejącej. Obrzeża betonowe 6x20 cm na ławie betonowej. Należy zdemontować istniejące ogrodzenie kolidujące z projektowaną pochylnią dla wózków. Po montażu pochylni wykonać jej ogrodzenie. Wybudować furtkę w ogrodzeniu przy Ul. Wieluńskiej w miejscu zakończenia chodnika. Teren uprzątnąć. Pozostałą ziemię rozplantować i posiać trawnik.
4) Wyposażenie: zgodnie z tabelą zamieszczoną w SWZ.
Szczegółowy zakres zamówienia - robót jest ujęty w SWZ, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarze robót - stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Wymienione w dokumentacjach projektowych i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót wyroby budowlane powinny spełniać wymagania wynikające z Polskich Norm przenoszących normy europejskie PN-EN (normy zharmonizowane). Jeżeli jakakolwiek Polska Norma przenosząca normy europejskie nie została wymieniona w tych dokumentach, a ma zastosowanie do wyrobu przewidzianego do wybudowania, obowiązkiem Wykonawcy jest zastosowanie tej normy.
UWAGA: Rozliczenie ryczałtowe. Zakres prac do wykonania w ramach niniejszego zamówienia określa załączony przedmiar robót. Przedmiar robót ma charakter orientacyjny - stanowi jedynie dokument pomocniczy w celu ustalenia ceny ofertowej. Wykonawca sam dokona oceny ostatecznego zakresu w oparciu o dokumentacje projektowe i zalecaną wizje w terenie.

CPV: 45000000-7, 45262300-4,45442100-8,45421131-1,45421130-4,45320000-6,45262000-1,45450000-6, 45260000-7,45410000-4

Dokument nr: 2024/BZP 00280716, PRG.271.5.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-04-29 09:05

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/rudniki
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/rudniki.
Zamawiający dopuszcza, opcjonalnie komunikację między Zamawiającym a Wykonawcą przy użyciu: ePUAP:/GminaRudniki/SkrytkaESP oraz poczty elektronicznej: przetargi@rudniki.pl (za wyjątkiem oferty (zał. Nr 1 do SWZ) i oświadczeń wstępnych z art. 125ustawy Pzp (zał. Nr 4 do SWZ), które obligatoryjnie składane są za pośrednictwem Platformy zakupowej.
Zgodnie z art. 61 ust 2 ustawy Pzp komunikacja ustna dopuszczalna jest jedynie w toku negocjacji lub dialogu oraz w odniesieniu do informacji, które nie są istotne.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Preferuje się aby komunikacja miedzy zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza ,,Wyślij wiadomość do zamawiającego".
Za datę przekazania ( wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku ,,Wyślij wiadomość do zamawiającego", po którym pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. Zamawiający dopuszcza, opcjonalnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej: przetargi@rudniki.pl.
Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert - kierowanie do ogółu zainteresowanych Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie w sekcji ,, Komunikaty". Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.
Do komunikowania się z Wykonawcami uprawnieni są Piotr Piekarczyk i Karolina Majka.
W przypadku pytań technicznych dotyczących funkcjonowania i obsługi technicznej Platformy Zakupowej wskazuje kontakt z Centrum Wsparcia Klienta, które udziela wszelkich informacji związanych z procesem składania ofert, rejestracji oraz innych aspektów technicznych Platformy. Centrum wsparcia Klienta dostępne jest od poniedziałku do piątku w godz.: od 7:00 do 17:00 pod numerem telefonu (22)-101-02-02 lub e-mail cwk@platformazakupowa.pl.
Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
Zgodnie z art. 67 ustawy Pzp Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
Pozostałe wymagania zostały zawarte w Rozdziale XIII SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej ,,RODO") informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wójt Gminy Rudniki
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: iod@rudniki.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy PZP
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 PZP przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, Ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/913667
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-04-29 09:00
Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/rudniki

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: PRG.271.5.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. ,,Przebudowa i rozbudowa wydzielonej części Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudnikach pełniącej funkcję żłobka". Nierozłączną częścią zadania jest również dostawa wyposażenia.
1) Przebudowa:
A. Dostosowania istniejącej sali lekcyjnej na potrzeby sali pobytu oraz łazienki dla 16 dzieci
B. Przebudowa ciągów komunikacyjnych
C. Przebudowa - dostosowanie do obowiązujących przepisów ppoż.
D. Elewacja
2) Rozbudowa
Projektowana rozbudowa ma wymiary 4,9 m x 4,45 m. Dobudowany budynek będzie służył jako wejście główne do żłobka oraz szatnia dla dzieci. W celu dostosowania budynku dla potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami projektuje się wykonanie podjazdu dla wózków. Poza tym zaprojektowane zostały również schody. Budynek doświetlony został przez okno i w całości przeszklone drzwi. Nad wejściem szklany daszek. Dach płaski z attyką.
Konstrukcja:
A. Fundament: posadowiony na fundamencie żelbetowym, ściany żelbetowe o gr 25 cm, posadzka cementowa.
B. Ściany: z pustaków ceramicznych o gr. 25 cm, słupy i wieńce żelbetowe, jeden otwór drzwiowy i okienny, montaż okna i drzwi.
C. Stropodach: żelbetowa płyta stropowa, izolacja cieplna i przeciwdźwiękowa z wełny skalnej, warstwa spadkowa z wełny skalnej, papa podkładowa, papa wierzchnia, obróbki blacharskie, rury spustowe.
D. Elewacja: płyta styropianowa gr. 20 i 15 cm, zabezpieczenie naroży kątownikiem, tynk silikonowy, montaż drabiny na dach, montaż daszku, montaż oznaczania graficznego 3D
w postaci napisu i logo żłobka.
E. Schody: osadzone na ławie fundamentowej, płytki antypoślizgowe, barierka schodowa.
F. Podjazd: pochylnia systemowa, prefabrykowana, instalowana zgodnie z instrukcją producenta, barierka.
Wnętrze:
A. ściany: tynk jednowarstwowy z gipsu tynkarskiego, gładź, dwukrotne malowania farbą.
B. Podłoga: z wykładziny winylowej.
C. nad wejściem do budynku kurtyna powietrzna.
D. wykonanie instalacji elektrycznej: oświetlenie (użytkowe, awaryjne, ewakuacyjne), sieć 230V, wideodomofonowa, wideo. ppoż.
E. wykonanie instalacji: C.O.
3) Zagospodarowanie terenu
Zagospodarowanie terenu ma na celu skomunikowanie nowopowstałego wejścia do obiektu z chodnikiem przy ul. Wieluńskiej. Należy wykonać utwardzenie terenu w postaci chodnika z kostki brukowej org. 6 cm na podbudowie z kruszywa i podsypce cementowo piaskowej. Kostkę należy dobrać tak aby wyglądem nawiązywała do istniejącej. Obrzeża betonowe 6x20 cm na ławie betonowej. Należy zdemontować istniejące ogrodzenie kolidujące z projektowaną pochylnią dla wózków. Po montażu pochylni wykonać jej ogrodzenie. Wybudować furtkę w ogrodzeniu przy ul. Wieluńskiej w miejscu zakończenia chodnika. Teren uprzątnąć. Pozostałą ziemię rozplantować i posiać trawnik.
4) Wyposażenie: zgodnie z tabelą zamieszczoną w SWZ.
Szczegółowy zakres zamówienia - robót jest ujęty w SWZ, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarze robót - stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Wymienione w dokumentacjach projektowych i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót wyroby budowlane powinny spełniać wymagania wynikające z Polskich Norm przenoszących normy europejskie PN-EN (normy zharmonizowane). Jeżeli jakakolwiek Polska Norma przenosząca normy europejskie nie została wymieniona w tych dokumentach, a ma zastosowanie do wyrobu przewidzianego do wybudowania, obowiązkiem Wykonawcy jest zastosowanie tej normy.
UWAGA: Rozliczenie ryczałtowe. Zakres prac do wykonania w ramach niniejszego zamówienia określa załączony przedmiar robót. Przedmiar robót ma charakter orientacyjny - stanowi jedynie dokument pomocniczy w celu ustalenia ceny ofertowej. Wykonawca sam dokona oceny ostatecznego zakresu w oparciu o dokumentacje projektowe i zalecaną wizje w terenie.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45262300-4 - Betonowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
Lp. Nazwa kryterium Waga
1 Cena (C) 60 %
2 Okres gwarancji jakości i rękojmi (G) 40 %
Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach:
1. Kryterium Cena (C) - waga 60 %
C=(Cena najniższa brutto*/Cena ocenianej oferty brutto)x100x60 %
*spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu
a) Podstawą przyznania punktów o kryterium Cena będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.
b) Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
c) W kryterium Cena można uzyskać maksymalnie 60 punktów od jednego członka komisji przetargowej. Przyznane punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
2) Kryterium Okres gwarancji jakości i rękojmi (G) - waga 40 %
G=(Gbad/Gmax)x100x40 %
gdzie:
G - ilość punktów przyznana danej ofercie za okres gwarancji jakości i rękojmi;
Gbad -okres gwarancji jakości i rękojmi podany przez badanego oferenta;
Gmax - najdłuższy okres gwarancji jakości i rękojmi spośród badanych ofert.
Zamawiający ustala minimalny okres gwarancji jakości i rękojmi na 60 miesięcy, zaś maksymalny na 84 miesiące. Zaoferowanie przez Wykonawcę okresu gwarancji jakości i rękojmi poniżej 60 miesięcy spowoduje odrzucenie oferty, jako treść niezgodna z warunkami zamówienia - art. 226 ust 1 pkt 5 ustawy Pzp. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę okresu gwarancji jakości i rękojmi powyżej ustalonego maksimum Zamawiający do oceny przyjmie 84 miesiące.
Okres rękojmi równa się okresowi gwarancji.
3) Łączna ocena ofert:
W = C + G
W - wskaźnik oceny oferty
C - ilość punktów przyznanych ofercie w kryterium Cena;
G - ilość punktów przyznanych ofercie w kryterium Okres gwarancji jakości i rękojmi.
Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach oceny ofert będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki.
Maksymalna ilość punktów, jaką może otrzymać oferta wynosi 100 punktów od 1 członka komisji przetargowej. Po dokonaniu oceny ofert punkty przyznane przez każdego z członków komisji przetargowej będą zsumowane dla każdego z kryteriów oddzielnie.
Jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawi taki sam wskaźnik oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z niższą ceną.
W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty, w tym zaoferowanej ceny.
Jeżeli zaoferowana cena, lub jej istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia, zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentach zamówienia lub wynikającymi z odrębnych przepisów, Zamawiający zażąda od Wykonawcy wyjaśnień,
w tym złożenia dowodów w zakresie wyliczenia ceny lub jej istotnych części składowych. Wyjaśnienia mogą dotyczyć zagadnień wskazanych w art. 224 ust 3 ustawy Pzp.
Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny spoczywa na Wykonawcy.
Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz z dostarczonymi dowodami potwierdzi, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie, lub jeżeli złożone wyjaśnienia wraz z dowodami nie uzasadniają rażąco niskiej ceny tej oferty.
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w niniejszej SWZ i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane w niej kryteria oceny ofert.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości i rękojmi
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał niezbędną wiedzę i doświadczenie. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie minimum 1 robotę budowlaną obejmującą swoim zakresem budowę, przebudowę lub rozbudowę budynku/budynków mieszkalnych lub użyteczności publicznej o minimalnej wartości robót wynoszącej 400 000,00 zł brutto.
Zamawiający zastrzega, iż przez jedno zadanie rozumie jedną wykonaną robotę budowlaną w ramach jednej umowy/kontraktu/zlecenia.
Wykonawca składa wykaz robót z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów na rzecz których te roboty zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty zostały wykonane należycie. Wzór wykazu robót stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Definicja ,,budowa", ,,rozbudowa", ,,przebudowa" w rozumieniu ustawy Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 683 z późn. zm.) oraz orzecznictwa.
Wyżej wskazany okres 5 lat liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, dokument składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
b) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1689 z późn. zm), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 3 do SWZ;
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, dokument składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Podmiotowe środki dowodowe składane przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
1) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 3 pkt 1 a, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokument, o którym mowa powyżej powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem.
2) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, potwierdzający, że Wykonawca wykonał należycie minimum 1 robotę budowlaną obejmującą swoim zakresem budowę, przebudowę lub rozbudowę budynku/budynków mieszkalnych lub użyteczności publicznej o minimalnej wartości robót wynoszącej 400 000,00 zł brutto, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów na rzecz których te roboty zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym, czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. Dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty - załącznik nr 8 do SWZ. Wyżej wskazany okres 5 lat liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga przedmiotowych środków dowodowych.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1) Formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1 do SWZ;
2) Oświadczenie z art. 125 ust 1 ustawy Pzp o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu i art. 7 ust 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - załącznik nr 4 do SWZ;
3) Oświadczenie Podmiotu udostępniającego zasoby na które Wykonawca będzie się powoływał w celu spełniania warunków udziału w postępowaniu stanowiący załącznik nr 5 do SWZ (dołączyć jeżeli dotyczy);
4) Pełnomocnictwo - jeżeli oferta wraz z oświadczeniami składana jest przez pełnomocnika należy do oferty załączyć pełnomocnictwo do tej czynności (dołączyć jeżeli dotyczy);
5) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika - Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego (dołączyć jeżeli dotyczy);
6) Oświadczenie wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, z którego wynika jaki zakres rzeczowy zamówienia realizować zamierzają poszczególni Wykonawcy - załącznik nr 7 do SWZ (dołączyć jeżeli dotyczy);
7) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia - załącznik nr 9 (dołączyć jeżeli dotyczy).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawca, którego oferta została wybrana, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ( o których mowa w art. 58 ustawy Pzp) ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
4. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) w pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa a art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji rozwoju Przedsiębiorczości.
5. W przypadku wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
1) w pieniądzu - odpowiednią kwotę należy wpłacić przelewem bankowym na konto Zamawiającego nr: 41 8909 1045 0050 0500 1661 0007 najpóźniej w dniu zawarcia umowy.
2) w przypadku wniesienia zabezpieczenia w pozostałych dopuszczalnych formach dokument zabezpieczenia (oryginał) należy złożyć Zamawiającemu w dniu podpisania umowy. Przed złożeniem poręczenia lub gwarancji Wykonawca winien przedstawić projekt dokumentu Zamawiającemu w celu akceptacji jego treści.
6. Zabezpieczenie wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszelkie okoliczności związane z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy (w tym pokryciu naliczonych kar umownych), bez potwierdzania tych okoliczności;
2) wszelkie zmiany, uzupełnienia lub modyfikacje warunków umowy lub przedmiotu zamówienia nie mogą zwalniać gwaranta z odpowiedzialności wynikającej z poręczenia lub gwarancji;
3) z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty całej kwoty zabezpieczenia;
4) powinna być nieodwołalna i bezwarunkowa oraz płatna na pierwsze żądanie;
5) musi jednoznacznie określać termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji;
6) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa przedmiotowego postępowania;
7) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest :Gmina Rudniki, ul. Wojska Polskiego 12A, 46-325 Rudniki;
8) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (konsorcjum).
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Oprócz przypadków, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 i ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje, na podstawie art. 455 ust. 1 pkt. 1 ustawy Pzp, możliwość dokonywania zmian postanowień niniejszej umowy w następujących przypadkach:
1) Uzasadnionym przedłużeniu terminu realizacji umowy w razie wystąpienia:
a. warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe wykonanie robót stanowiących przedmiot umowy zgodnie z technologią właściwą do ich wykonania, wynikającą z norm, technologii wykonania robót, opracowań techniczno-budowlanych lub innych przepisów prawa, określających warunki atmosferyczne wymagane do prawidłowego wykonania tych robót, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Wykonawca. W takim wypadku termin wykonania umowy może ulec przedłużeniu odpowiednio o ilość dni, w których wystąpiły warunki atmosferyczne uniemożliwiające prawidłowe wykonanie robót stanowiących przedmiot umowy,
b. konieczności zlecenia robót dodatkowych lub zamiennych;
c. sytuacji niemożliwej do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, a mającej wpływ na realizację robót.
d. wystąpienia siły wyższej, np. zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach. Za siłę wyższą warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, epidemie (pandemie), działania wojenne, nagłe i długotrwałe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia;
e. przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego;
f. sytuacji, gdy w okresie realizacji Umowy, w wyniku okoliczności wynikających z rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, w szczególności: braku dostępności lub opóźnienia w dostawach materiałów lub urządzeń bądź sprzętu koniecznych do realizacji Umowy, braku personelu w ilości koniecznej do terminowej realizacji prac, ograniczeń w przemieszczaniu się, ograniczeń lub zakazów obrotu konkretnymi towarami, ograniczenia funkcjonowania określonych zakładów pracy lub instytucji, itp., dojdzie do opóźnienia w realizacji prac. W takim wypadku termin wykonania umowy może ulec przedłużeniu odpowiednio o liczbę dni, w których wystąpi którakolwiek z powyższych okoliczności, uniemożliwiająca prawidłowe wykonanie robót, stanowiących przedmiot umowy. Zastosowanie mają zapisy art. 15r Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1327 z późn. zm.).
2) Zmianie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, których uchwalenie lub zmiana nastąpiły po dniu zawarcia niniejszej umowy, a z których treści wynika konieczność lub zasadność wprowadzenia zmian, mających wpływ na realizację umowy.
3) Rezygnacji z części zakresu robót budowlanych i dostaw do wykonania.
4) Zaistnieniu okoliczności uzasadniających zmianę niniejszej umowy, a mogących skutkować koniecznością zlecenia robót dodatkowych lub zamiennych, tj.:
a. nieujęte (niezinwentaryzowane) uzbrojenie podziemne, które nie zostało uwzględnione na mapach do celów projektowych;
b. związane z zatrzymaniem robót przez organy kontrolujące;
c. związane z odkryciem w gruncie przedmiotów niemożliwych do zidentyfikowania przed przystąpieniem do robót budowlanych, takich jak m. in. głazy, niewybuchy, przedmioty wymagające ochrony konserwatora zabytków;
d. wynikające z nieprzewidzianych sytuacji takich jak kolizje z innymi urządzeniami podziemnymi, powodujące zniszczenia, uszkodzenia, wymagające naprawy;
e. zmiany uwarunkowań prawnych i formalnych realizacji umowy spowodowanych działaniem osób trzecich;
Pełny zakres możliwości zmian umowy znajduje się w Rozdziale XXIII SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
Lp. Nazwa kryterium Waga
1 Cena (C) 60 %
2 Okres gwarancji jakości i rękojmi (G) 40 %
Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach:
1. Kryterium Cena (C) - waga 60 %
C=(Cena najniższa brutto*/Cena ocenianej oferty brutto)x100x60 %
*spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu
a) Podstawą przyznania punktów o kryterium Cena będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.
b) Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
c) W kryterium Cena można uzyskać maksymalnie 60 punktów od jednego członka komisji przetargowej. Przyznane punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
2) Kryterium Okres gwarancji jakości i rękojmi (G) - waga 40 %
G=(Gbad/Gmax)x100x40 %
gdzie:
G - ilość punktów przyznana danej ofercie za okres gwarancji jakości i rękojmi;
Gbad -okres gwarancji jakości i rękojmi podany przez badanego oferenta;
Gmax - najdłuższy okres gwarancji jakości i rękojmi spośród badanych ofert.
Zamawiający ustala minimalny okres gwarancji jakości i rękojmi na 60 miesięcy, zaś maksymalny na 84 miesiące. Zaoferowanie przez Wykonawcę okresu gwarancji jakości i rękojmi poniżej 60 miesięcy spowoduje odrzucenie oferty, jako treść niezgodna z warunkami zamówienia - art. 226 ust 1 pkt 5 ustawy Pzp. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę okresu gwarancji jakości i rękojmi powyżej ustalonego maksimum Zamawiający do oceny przyjmie 84 miesiące.
Okres rękojmi równa się okresowi gwarancji.
3) Łączna ocena ofert:
W = C + G
W - wskaźnik oceny oferty
C - ilość punktów przyznanych ofercie w kryterium Cena;
G - ilość punktów przyznanych ofercie w kryterium Okres gwarancji jakości i rękojmi.
Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach oceny ofert będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki.
Maksymalna ilość punktów, jaką może otrzymać oferta wynosi 100 punktów od 1 członka komisji przetargowej. Po dokonaniu oceny ofert punkty przyznane przez każdego z członków komisji przetargowej będą zsumowane dla każdego z kryteriów oddzielnie.
Jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawi taki sam wskaźnik oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z niższą ceną.
W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty, w tym zaoferowanej ceny.
Jeżeli zaoferowana cena, lub jej istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia, zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentach zamówienia lub wynikającymi z odrębnych przepisów, Zamawiający zażąda od Wykonawcy wyjaśnień,
w tym złożenia dowodów w zakresie wyliczenia ceny lub jej istotnych części składowych. Wyjaśnienia mogą dotyczyć zagadnień wskazanych w art. 224 ust 3 ustawy Pzp.
Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny spoczywa na Wykonawcy.
Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz z dostarczonymi dowodami potwierdzi, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie, lub jeżeli złożone wyjaśnienia wraz z dowodami nie uzasadniają rażąco niskiej ceny tej oferty.
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w niniejszej SWZ i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane w niej kryteria oceny ofert.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji jakości i rękojmi
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-05-28

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.