Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
2762z ostatnich 7 dni
23222z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Modernizacja ewidencji gruntów i budynków

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Modernizacja ewidencji gruntów i budynków

Data zamieszczenia: 2024-04-25
Dane kontaktowe Zamawiającego: Powiat Kozienicki
ul. Kochanowskiego 28
26-900 Kozienice
powiat: kozienicki
tel.: (48) 611-73-00, tel.: (48) 611-73-23, 48 611-73-82
zamowienia@kozienicepowiat.pl
Województwo: mazowieckie
Miasto: Kozienice
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: tel.: (48) 611-73-00
Termin składania ofert: 2024-04-30 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja ewidencji gruntów i budynków na obszarze obrębu ewidencyjnego Molendy, w gminie Garbatka-Letnisko, w powiecie kozienickim, polegająca na pozyskaniu danych dotyczących przebiegu granic działek ewidencyjnych, w tym ustalenie przebiegu granic około 384 działek, aktualizacji użytków gruntowych, aktualizacji danych dotyczących budynków, uspójnienie danych opisowych i geometrycznych dotyczących działek, budynków oraz konturów użytków zgodnie z zatwierdzonym ,,Projektem modernizacji ewidencji gruntów i budynków obrębu Molendy, gmina Garbatka-Letnisko" stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ, ,,Warunkami Technicznymi" stanowiącymi załącznik nr 7 do SWZ oraz przepisami powszechnie obowiązującego prawa.
Zakres realizacji przedmiotu zamówienia przypisany do każdego z etapów został opisany w §5 specyfikacji warunków zamówienia.
Szczegółowy zakres prac w ramach poszczególnych etapów ujęty został w załącznikach nr 7 i 8 do SWZ tj. odpowiednio w - ,,Warunkach Technicznych" oraz ,,Projekcie modernizacji ewidencji gruntów i budynków obrębu Molendy, gmina Garbatka-Letnisko".

Przez wykonanie przedmiotu zamówienia rozumie się odbiór każdego etapu z pozytywnym wynikiem kontroli.

Uwaga: Prace wykonane przez Wykonawcę w ramach każdego z etapów obejmujących przedmiot zamówienia będą podlegać kontroli Zamawiającego przy udziale Inspektora Nadzoru.

CPV: 71355000-1, 71354300-7

Dokument nr: SZP.033.7.2024

Otwarcie ofert: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 30.04.2024 roku o godz. 10.10.

Specyfikacja:
Zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia będą udostępniane na stronie internetowej Zamawiającego w zakładce ,,Zamówienia Publiczne - Zamówienia Publiczne Poniżej 130.000 zł." pod adresem: https://bipkozienicepowiat.pl/z amowienia-publiczne-ponizej-130-000-zl-rok-2024.html
Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami treści SWZ będzie zamieszczana na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem:
https://bipkozienicepowiat.pl/zamowienia-publiczne-ponizej-130-000-zl-rok-2024.html (w zakładce przynależnej temu postępowaniu).

Składanie ofert:
Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć w terminie do dnia 30.04.2024 r. do godz. 10.00 drogą e-mail'ową /podpisaną przez osobę uprawnioną/ na adres: zamowienia@kozienicepowiat.pl.

UWAGA: W tytule e-mail'a należy wpisać:

,,Oferta w ramach zaproszenia do złożenia oferty cenowej pod nazwą: ,,Modernizacja ewidencji gruntów i budynków obrębu Molendy, gmina Garbatka - Letnisko" /SZP.033.7.2024/ z dopiskiem
,,Nie otwierać przed dniem 30.04.2024 r. przed godz.10:10".

Miejsce i termin realizacji:
Termin wykonania zamówienia.
Przedmiot zamówienia realizowany będzie w III etapach w terminie nie dłuższym niż 10 miesięcy od dnia podpisania umowy, z zastrzeżeniem iż:

o Etap I - obejmuje prace wyszczególnione w rozdziale IV. 1-7 załącznika nr 8 do SWZ tj. ,,Projekcie modernizacji ewidencji gruntów i budynków obrębu Molendy, gmina Garbatka-Letnisko" oraz odpowiednio w załączniku nr 7 do SWZ tj. ,,Warunkach Technicznych", w planowanym terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy,
o Etap II - obejmuje prace wyszczególnione w rozdziale IV. 8-18 załącznika nr 8 do SWZ tj. ,,Projekcie modernizacji ewidencji gruntów i budynków obrębu Molendy, gmina Garbatka-Letnisko" oraz odpowiednio w załączniku nr 7 do SWZ tj. ,,Warunkach Technicznych", w planowanym terminie do 7 miesięcy od dnia podpisania umowy,
o Etap III - obejmuje prace wyszczególnione w rozdziale IV. 19-21 załącznika nr 8 do SWZ tj. ,,Projekcie modernizacji ewidencji gruntów i budynków obrębu Molendy, gmina Garbatka-Letnisko" oraz odpowiednio w załączniku nr 7 do SWZ tj. ,,Warunkach Technicznych", w planowanym terminie do 10 miesięcy od dnia podpisania umowy,

Wymagania:
Tryb udzielenia zamówienia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie zaproszenia do złożenia propozycji cenowej, nie podlegającego ustawie Prawo zamówień publicznych - art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.).
2. Zamawiający nie przewiduje prowadzenia w przedmiotowym postępowaniu negocjacji.
3. Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku - Kodeks cywilny (tj. Dz. U. 2023 r., poz. 1610 ze zm.) jeżeli przepisy ustawy nie stanowią inaczej.
2. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest finansowane ze środków własnych Powiatu Kozienickiego.
3. Zamawiający przewiduje następujące etapy płatności za wykonanie przedmiotu zamówienia:

a) Etap I - 30 % wartości umowy,
b) Etap II - 60 % wartości umowy,
c) Etap III - 10 % wartości umowy.
5. Wymagany minimalny okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 60 miesięcy. Datą rozpoczęcia okresu gwarancji będzie data podpisania bezusterkowego protokołu odbioru zrealizowanego przedmiotu zamówienia. Ostateczny termin gwarancji zależeć będzie od oferty wybranego Wykonawcy.
6. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIANIA PRZEZ WYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY.
a) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę osób wykonujących czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia, których realizacja polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 ze zm.).
W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób realizujących przedmiot zamówienia. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
o żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
o żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
o przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
b) W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego, w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, Wykonawca w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę osób realizujących przedmiot zamówienia, przedłoży Zamawiającemu, oświadczenie o zatrudnieniu osób realizujących przedmiot zamówienia na podstawie umowy. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że osoby wykonujące pracę związaną z realizacją zamówienia są zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania od Wykonawcy przedstawienia zanonimizowanych kopii umów o pracę (zawierających imię i pierwszą literę nazwiska pracownika, okres obowiązywania umowy o pracę, stanowisko pracy wraz z ukryciem pozostałych informacji odnoszących się do pracownika) - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 10 do SWZ.
c) Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób realizujących przedmiot zamówienia, Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości 200,00 zł. za każdy dzień zwłoki w przedłożeniu oświadczenia. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób.
d) W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

§4. Informacja o zamówieniach podobnych. Podział na części. Oferty wariantowe. Inne wymogi.
Zamawiający:
a) nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych,
b) nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych,
c) nie dopuszcza możliwości wykonania przedmiotu zamówienia przez Podwykonawców,
d) nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych,
e) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu,
f) zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia.
§6. Informacja na temat podstaw wykluczenia.
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę:
o będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296- 307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, b) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;
o jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa powyżej;
o wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
o wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
o jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
o w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury,
o który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów,
o który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady,
o który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia
o z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r., poz. 507 z późn. zm.).

§7. Informacja o warunkach udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:

Zamawiający nie ma szczególnych wymagań w tym zakresie. Ocena spełnienia tego warunku odbędzie się na podstawie Oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (Załącznik 2 do SWZ).

2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile to wynika z odrębnych przepisów:

Zamawiający nie ma szczególnych wymagań w tym zakresie. Ocena spełnienia tego warunku odbędzie się na podstawie Oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (Załącznik 2 do SWZ).

3) sytuacji ekonomicznej i finansowej:

Zamawiający nie ma szczególnych wymagań w tym zakresie. Ocena spełnienia tego warunku odbędzie się na podstawie Oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (Załącznik 2 do SWZ).

4) zdolności technicznej lub zawodowej tj.:

W odniesieniu do posiadania wiedzy i doświadczenia:
a) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności przez Wykonawcę jest krótszy, to w tym okresie minimum dwie zakończone usługi o wartości nie mniejszej niż 150.000,00 PLN brutto każda, polegające na modernizacji ewidencji gruntów i budynków albo opracowaniu dokumentacji do celów: prawnych lub aktualizacji ewidencji gruntów i budynków. W przypadku wykazania większej ilości usług, wartość każdej z usług nie może być mniejsza niż 150.000,00 PLN brutto. Przez opracowanie dokumentacji do celów: prawnych lub aktualizacji ewidencji gruntów i budynków należy rozumieć wykonanie np. projektu podziału, rozgraniczenia nieruchomości, opracowania mapy do celów prawnych lub ewidencyjnych itp. w trakcie których przeprowadzane były czynności związane ze sporządzeniem protokołu granicznego, protokołu ustalenia, przyjęcia granic, wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia punktów granicznych oraz badania hipoteczne.

W zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (kwalifikacje zawodowe kadry technicznej):
b) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii zgodnie z art. 43 pkt 1 i 2 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne w następującym zakresie:
o 1-geodezyjne pomiary sytuacyjne i wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne;
o 2-rozgraniczenia i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych.
2. Zamawiający może, na każdym etapie postępowania uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki określone w ust. 1 muszą zostać spełnione łącznie przez wszystkich Wykonawców. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi w formule ,,spełnia" ,,nie spełnia".
4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
5. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
Zamawiający jednocześnie informuje, iż: ,,stosowna sytuacja", o której mowa powyżej wystąpi wyłącznie w przypadku kiedy Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów udowodni Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
1) W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
2) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
3) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w ust. 5, potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
b) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia;
c) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
4) Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w ust. 1, oraz, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w §6 powyżej.
5) Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu.
6) Wykonawca nie może, po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.

§8. Wykaz wymaganych podmiotowych środków dowodowych.
1. W celu wstępnego potwierdzenia spełniania warunków udziału, o których mowa w §7 oraz w celu wstępnego wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania określonych w §6, Wykonawca ma obowiązek złożyć wraz z ofertą oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania wg załącznika nr 1 do SWZ oraz o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu wg załącznika nr 2 do SWZ.

1) Oświadczenia, o których mowa w ust. 1, stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
2) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia, o których mowa w ust. 1, składa każdy z Wykonawców.
3) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniami, o których mowa w ust. 1, także oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.

2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia wymaganych podmiotowych środków dowodowych, tj.
1) wykaz usług (którego wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ) wykonanych (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych - wykonywanych) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie minimum dwie zakończone usługi o wartości nie mniejszej niż 150.000,00 PLN brutto każda, polegające na modernizacji ewidencji gruntów i budynków albo opracowaniu dokumentacji do celów: prawnych lub aktualizacji ewidencji gruntów i budynków (w przypadku wykazania większej ilości usług, wartość każdej z usług nie może być mniejsza niż 150.000,00 PLN brutto) wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania, podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane i określeniem wartości usług oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje lub inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert - potwierdzających spełnienie warunku udziału w postępowaniu określonego w §7 ust. 1 pkt. 4) ppkt. a) SWZ.
Przez opracowanie dokumentacji do celów: prawnych lub aktualizacji ewidencji gruntów i budynków należy rozumieć wykonanie np. projektu podziału, rozgraniczenia nieruchomości, opracowania mapy do celów prawnych lub ewidencyjnych itp. w trakcie których przeprowadzane były czynności związane ze sporządzeniem protokołu granicznego, protokołu ustalenia, przyjęcia granic, wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia punktów granicznych oraz badania hipoteczne.
2) wykaz osób (którego wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ) skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji, doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - potwierdzających spełnienie warunku udziału w postępowaniu określonego w §7 ust. 1 pkt. 4) ppkt. b) SWZ,
3) Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (załącznik nr 9 do SWZ)
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
4. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
5. W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności podmiotowych środków dowodowych lub dokumentów, o których mowa w §8 ust. 2, pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, zamawiający może żądać od wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski pobranych samodzielnie przez Zamawiającego podmiotowych środków dowodowych lub dokumentów.
6. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w ofercie dane umożliwiające dostęp do tych środków.
7. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada, jeżeli Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.
8. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od Wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru.
1) Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w ust. 8, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
2) Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ust. 8, zamawiający może żądać od Wykonawcy pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy.
9. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy. Stosowne pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie należy dołączyć do oferty.
10. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, składa się w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej opatrzonej elektronicznym podpisem kwalifikowanym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, w formie pisemnej lub w formie dokumentowej, w zakresie i w sposób określony w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tj. pod adresem e-mail: zamowienia@kozienicepowiat.pl.
§10. Wymagania dotyczące Wadium oraz Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy.
Zamawiający nie wymaga wpłaty wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

§11. Termin związania ofertą.
Okres związania Wykonawcy złożoną ofertą trwa do 23 maja 2024 roku.

§12. Opis sposobu przygotowania i składania ofert.
1. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę. Złożenie więcej niż jednej oferty spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez Wykonawcę.
2. Ofertę (w tym załączniki) składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej opatrzonej elektronicznym podpisem kwalifikowanym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, w formie pisemnej.
3. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę.
4. Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty.
5. Oferta powinna zostać przygotowana zgodnie z wymogami zawartymi w niniejszej SWZ, w języku polskim.
6. Oferta powinna być sporządzona czytelnym pismem. Zaleca się sporządzenie oferty na komputerze. Pliki składające się na ofertę winny być odpowiednio oznaczone, ułatwiające identyfikację ich zawartości.
7. Do oferty należy dołączyć wymagane w SWZ załączniki.
8. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy. Stosowne pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie należy dołączyć do pliku oferty.
9. Oferta powinna być podpisana przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy.
10. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę elektronicznej kopii dokumentu, podpisanie jej przez Wykonawcę albo odpowiednio przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę albo odpowiednio przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, elektronicznej kopii dokumentu za zgodność z oryginałem.

11. Na OFERTĘ składają się:
1) Formularz ofertowy, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
2) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania według wzoru z załącznika nr 1 do SWZ oraz oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu według wzoru z załącznika nr 2 do SWZ.
3) Oświadczenie o poleganiu na zasobach podmiotu trzeciego wraz z dokumentem potwierdzającym dostęp do tych zasobów o którym mowa w §7 ust. 5 - jeżeli ma zastosowanie.
4) Pełnomocnictwa osób podpisujących ofertę - jeżeli ma zastosowanie.
Oferta musi być wypełniona w sposób czytelny, wyraźnym pismem, w przeciwnym razie Zamawiający odrzuci taką ofertę bez wzywania do udzielenia wyjaśnień. Wyjątek stanowią ewentualne omyłki rachunkowe.
Wykonawca zobowiązany jest w oferowanej cenie ująć wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia wraz z podatkiem VAT zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług.
Oferta otrzymana przez Zamawiającego po upływie terminu na składanie ofert nie będzie podlegała procesowi oceny. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.

O wynikach postępowania Zamawiający poinformuje Wykonawców którzy złożyli ofertę w ramach przedmiotowego postępowania oraz umieści ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty (protokół) na stronie internetowej Powiatu w zakładce ,,Zamówienia Publiczne - Zamówienia Publiczne Poniżej 130.000 zł." pod adresem: https://bipkozienicepowiat.pl/zamowienia-publiczne-ponizej-130-000-zl-rok-2024.html

Składając ofertę w ramach przedmiotowego postępowania Wykonawca oświadcza, że posiada wszelkie kwalifikacje, uprawnienia, doświadczenie i środki materialne oraz urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia oraz zobowiązuje się do jego wykonania z zachowaniem należytej staranności. Wykonawca oświadcza, iż wszystkie osoby, którymi będzie się posługiwał przy wykonywaniu umowy lub przy pomocy których będzie wykonywał umowę będą posiadały wszelkie kwalifikacje, uprawnienia i doświadczenie wymagane dla prawidłowego i kompletnego wykonania przedmiotu zamówieni
§14. Opis sposobu obliczenia ceny.
1. Cena określona przez Wykonawcę w formularzu ofertowym zostanie ustalona na okres ważności umowy i nie będzie podlegała zmianom z wyjątkiem zastosowania stosownych zapisów w umowie.
2. Zaoferowana cena jest ceną ryczałtową i musi uwzględniać wszystkie zobowiązania Wykonawcy związane z prawidłową i właściwą realizacją przedmiotu zamówienia, przy zastosowaniu obowiązujących norm, z uwzględnieniem ewentualnego ryzyka wynikającego z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili składania oferty.
3. Rozliczenie pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą będzie prowadzone w złotych polskich (PLN).
4. Cena oferty brutto winna być wyrażona w złotych polskich (PLN).
5. Całkowita maksymalna cena brutto wykonania zamówienia publicznego musi być wyrażona liczbowo i słownie oraz podana wartość musi być z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

§15. Badanie ofert.
1. Zamawiający najpierw dokonuje oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. W takim przypadku, w terminie nie krótszym niż 5 dni wezwie Wykonawcę, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę do złożenia dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
2. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
3. Zamawiający poprawia w ofercie: 1) oczywiste omyłki pisarskie, 2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek, 3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z dokumentami zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty ? niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona. W przypadku, o którym mowa w pkt 3, zamawiający wyznacza wykonawcy odpowiedni termin na wyrażenie zgody na poprawienie w ofercie omyłki lub zakwestionowanie jej poprawienia. Brak odpowiedzi w wyznaczonym terminie uznaje się za wyrażenie zgody na poprawienie omyłki.
4. W przypadku rozbieżności pomiędzy ceną podaną przez wykonawcę w ofercie wyrażoną słownie oraz cyfrowo za prawidłową Zamawiający uzna wartość (cenę) wyrażoną słownie.
5. Jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia lub budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentach zamówienia lub wynikającymi z odrębnych przepisów, zamawiający zażąda od wykonawcy wyjaśnień, w tym złożenia dowodów w zakresie wyliczenia ceny lub kosztu, lub ich istotnych części składowych.
6. W przypadku gdy cena całkowita oferty złożonej w terminie będzie niższa o co najmniej 30% od:
o wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu, zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, o których mowa w ust. 5, chyba że rozbieżność wynika z okoliczności oczywistych, które nie wymagają wyjaśnienia;
7. Wyjaśnienia, o których mowa w ust. 5, mogą dotyczyć w szczególności: 1) zarządzania procesem świadczonych usług; 2) wybranych rozwiązań technicznych, wyjątkowo korzystnych warunków dostaw, usług albo związanych z realizacją robót; 3) oryginalności usług oferowanych przez wykonawcę; 4) zgodności z przepisami dotyczącymi kosztów pracy, których wartość przyjęta do ustalenia ceny nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę albo minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 2207) lub przepisów odrębnych właściwych dla spraw, z którymi związane jest realizowane zamówienie; 5) zgodności z prawem w rozumieniu przepisów o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej; 6) zgodności z przepisami z zakresu prawa pracy i zabezpieczenia społecznego, obowiązującymi w miejscu, w którym realizowane jest zamówienie; 7) zgodności z przepisami z zakresu ochrony środowiska;
8. Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu spoczywa na wykonawcy.
9. Odrzuceniu, jako oferta z rażąco niską ceną lub kosztem, podlega oferta wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie, lub jeżeli złożone wyjaśnienia wraz z dowodami nie uzasadniają podanej w ofercie ceny lub kosztu.

§16. Opis kryteriów oceny ofert.
1. Kryterium oceny ofert stanowi cena - 100%.
2. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia za wykonanie przedmiotu zamówienia minimalnej gwarancji wynoszącej 60 miesięcy. Niewyrażenie zgody na powyższe skutkować będzie odrzuceniem oferty Wykonawcy.

§17. Informacja o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Przed zawarciem umowy, Wykonawca nie będzie zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

§18. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1. Umowa zostanie podpisana zgodnie ze wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
2. Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian zawartej umowy, w oparciu o postanowienia §11 Projektu Umowy.
9) Wykonawcy nie przysługuje:
o w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
o prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
o na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych Wykonawcy jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
W przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
Skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą.
Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
W przypadku danych osobowych zamieszczonych przez Zamawiającego w Biuletynie Zamówień Publicznych, prawa, o których mowa w art. 15 i art. 16 rozporządzenia 2016/679, są wykonywane w drodze żądania skierowanego do Zamawiającego.

§20. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na każdym jego etapie bez podania przyczyny.

Uwagi:
Klauzula informacyjna RODO.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", Zamawiający informuje, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Kozienicki z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Kozienicach, ul. Kochanowskiego 28, 26-900 Kozienice.
2) inspektor ochrony danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Kozienicach - tel. (48) 611-73-15, e-mail: iod@kozienicepowiat.pl
3) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.: ,,Modernizacja ewidencji gruntów i budynków obrębu Molendy, gmina Garbatka-Letnisko" (znak postępowania: SZP.033.7.2024) prowadzonym w trybie zaproszenia do złożenia propozycji cenowej nie podlegającego ustawie Prawo zamówień publicznych - art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.);
4) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.), dalej ,,ustawa Pzp";
5) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność.
6) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) Wykonawca posiada:
o na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy;
o na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników;
o na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
o prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO;

Kontakt:
tel.: (48) 611-73-00 (Starostwo)
tel.: (48) 611-73-23 (Zamówienia Publiczne)
e-mail Starostwo Powiatowe w Kozienicach: sekretariat@kozienicepowiat.pl
e-mail Zamówienia Publiczne: zamowienia@kozienicepowiat.pl
Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami:
a) w zakresie proceduralnym osobą upoważnioną do kontaktu z Wykonawcami jest: Marcin Rzeźnik, tel. 48 611-73-23, e-mail: zamowienia@kozienicepowiat.pl, codziennie w dniach pracy Starostwa Powiatowego w Kozienicach.
b) w zakresie merytorycznym osobą upoważnioną do kontaktu z Wykonawcami jest: Agnieszka Siderska tel. 48 611-73-82, e-mail: geodeta@kozienicepowiat.pl, codziennie w dniach pracy Starostwa Powiatowego w Kozienicach.

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.