Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
705z dziś
6716z ostatnich 7 dni
21216z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej

Data zamieszczenia: 2024-05-09
Dane kontaktowe Zamawiającego: GMINA ZALESZANY
ul. Tadeusza Kościuszki 16
37-415 Zaleszany
powiat: stalowowolski
158459419, faks 158459424
ug@zaleszany.pl
Województwo: podkarpackie
Miasto: Zaleszany
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: 158459419, faks 1584
Termin składania ofert: 2024-05-17 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie gminy Zaleszany
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenów publicznych na terenie gminy Zaleszany przy Domu Ludowym w miejscowości Obojna, na działce nr. ewid. 376/5, zgodnie z dokumentacją projektową, stanowiącą załącznik do SWZ.
Zadanie polega na wykonaniu placu zabaw od podstaw - dostawa i montaż nowych urządzeń zabawowych wraz z nawierzchnią bezpieczną piaskową pod urządzeniami, oraz ogrodzeniem placu zabaw o wysokości 90 cm i wyposażeniem placu zabaw (ławka, kosz na śmieci, stojak rowerowy) wraz z utwardzeniem części działki z przeznaczeniem dla miejsc postojowych dla samochodów osobowych.
Nowe urządzenia zabawowe przeznaczone są dla dzieci młodszych i starszych w przedziale wiekowym 3-14 lat.
Zestawienie urządzeń zabawowych placu zabaw:
- Huśtawka wagowa - 1 szt.
- Zestaw zabawowy - 1 szt.
- Bujak sprężynowy zabudowany (wersja dla dziewczynki) - 1 szt.
- Bujak sprężynowy zabudowany (wersja dla chłopca) - 1 szt.
- Huśtawka - 1 szt.
- Kosz do piłek - 1 szt.
- Głuchy telefon - 1 szt.
Zestawienie wyposażenia placu zabaw:
- Ławka - 1 szt.
- Kosz na śmieci - 1 szt.
- Stojak na rowery - 1 szt.
- Regulamin placu zabaw opracowany według zaleceń Zamawiającego - dokumentacja techniczna i przedmiar robót nie obejmują dostawy i montażu regulaminu placu zabaw. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie ofertowej dostawę i montaż regulaminu placu zabaw.
Zakres zadania - utwardzenie terenu:
W miejscu istniejącego utwardzenia przed budynkiem Domu Ludowego zaprojektowano utwardzenie terenu dla miejsc postojowych. Utworzono w ten sposób 7 miejsc postojowych w tym 1 dla osób niepełnosprawnych.
Szczegółowy opis/zestaw przedmiotu zamówienia (urządzenia zabawowe, urządzenia wyposażenia placu zabaw, zakres robót, zakres utwardzenia terenu) został opisany w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik do SWZ.
Kolorystykę urządzeń zabawowych oraz wyposażenia placu zabaw oraz szczegółowy wygląd urządzeń zabawowych oraz wyposażenia placu zabaw oraz kolorystykę i rodzaj kostki brukowej betonowej należy uzgodnić z Zamawiającym przed przystąpieniem do realizacji zamówienia.
1.1. Zakres prac obejmuje:
- roboty ziemne i rozbiórkowe;
- roboty nawierzchniowe na placu zabaw;
- wyposażenie placu zabaw;
- ogrodzenie placu zabaw;
- roboty ogrodnicze;
- usunięcie istniejącej nawierzchni trawiastej (humusu),
- wykonanie miejsc postojowych oraz utwardzenia terenu z kostki betonowej ze spadkami w kierunku terenu zielonego,
2. Wykonawca uzyska w imieniu inwestora wszelkie niezbędne uzgodnienia i dokumenty wymagane do zawiadomienia organu o zakończeniu budowy w celu przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego (jeżeli dotyczy).
3. W cenie oferty należy uwzględnić obsługę geodezyjną i geotechniczną zadania, w tym wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
4. Szczegółowy zakres prac (opis przedmiotu zamówienia) został opisany w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, niniejszej SWZ wraz z załącznikami, wzorze umowy, oraz pomocniczo w przedmiarze robót stanowiących załącznik do SWZ. Do wyceny należy przyjąć pełny zakres robót wynikający z załączonej dokumentacji projektowej.
UWAGA! Załączone przedmiary robót są materiałem pomocniczym do wyliczenia ceny ryczałtowej oferty, a ewentualne nieujęte w nich elementy prac wynikające z projektu lub SWZ nie mogą stanowić podstawy do żądania przez Wykonawcę dodatkowego wynagrodzenia.
5. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje również wszystkie czynności i koszty wynikające z dokumentacji projektowej, przedmiarów robót, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, sztuki budowlanej, SWZ, uzyskanie dopuszczenia do eksploatacji zainstalowanych urządzeń (w tym odbioru UDT o ile jest niezbędny), koszty prac geodezyjnych i geotechnicznych, oraz koszty związane z urządzeniem, utrzymaniem i zabezpieczeniem terenu budowy.
6. Wykonawca zobowiązany jest po zakończonej przebudowie placu zabaw wykonać certyfikację całego obiektu, tj. wszystkich urządzeń, nawierzchni, wyposażenia dodatkowego w celu oceny zgodności m. in. z normą dotyczącą placów zabaw PN-EN 1176 oraz nawierzchni PN-EN 1177 i norm powiązanych. Kontrola pomontażowa musi być wykonana przez akredytowaną jednostkę certyfikującą - kontrola pomontażowa musi być wykonana przez osobę kompetentną, posiadającą wymagane uprawnienia w zakresie certyfikacji wyposażenia placów zabaw. Zgodnie z PN-EN 1176-7 kontrola pomontażowa powinna być przeprowadzana przez osobę niezależną, tj. osobę kompetentną, która nie była bezpośrednio zaangażowana w montaż i nie jest odpowiedzialna za ewentualne prace naprawcze.
Zakres certyfikacji:
- wykonanie certyfikacji i odbioru całego obiektu tj. urządzeń, nawierzchni, wyposażenia dodatkowego,
- sprawdzenie poziomu bezpieczeństwa, tj. urządzeń, nawierzchni, wyposażenia dodatkowego,
- Kontrola pomontażowa powinna być przeprowadzana z użyciem specjalistycznych próbników i innych narzędzi, w tym przyrządu do badania właściwości amortyzujących nawierzchni zgodnie z PN-EN 1177,
- ocena zgodności z wymogami norm organoleptycznie oraz za pomocą próbników zgodnych z normą PN-EN 1176 oraz wykonanie dokumentacji pokontrolnej - protokołu w postaci orzeczenia technicznego.
7. Montaż urządzeń należy wykonać ściśle według instrukcji producentów - należy zwrócić uwagę na stabilność zamontowanych elementów i wykonanie fundamentów tak, aby nie stwarzały zagrożenia np. potknięciem.
8. Zamontowane wyposażenie placu zabaw musi być przeznaczone na publiczne place zabaw.
9. Zamawiający nie dopuszcza zmiany konstrukcji i materiału z jakiego wykonane są zaprojektowane elementy wyposażenia placu zabaw. W przypadku zmiany urządzeń Wykonawca zobowiązany jest dostosować wymiary nawierzchni bezpiecznej do wymagań producenta proponowanego elementu wyposażenia.
10. Urządzenia mają być zamontowane tak, aby zachowane były wymagane specyfiką urządzenia strefy bezpieczeństwa.
11. Oferowane urządzenia oraz materiały użyte do ich wykonania (np. śruby, łańcuchy, wzmocnienia) muszą posiadać wszelkie wymagane prawem certyfikaty bezpieczeństwa, atesty i dopuszczenia, potwierdzające możliwość ich bezpiecznego użytkowania.
12. Urządzenia zostaną dostarczone i rozładowane na koszt Wykonawcy.
13. Wykonawca zamontuje wymagane urządzenia oraz wykona nawierzchnie piaskowe przy użyciu własnych maszyn i urządzeń (własnych - w rozumieniu zapewnionych przez Wykonawcę), przestrzegając obowiązujących przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz innych obowiązujących w tej materii.
14. Oferowane urządzenia muszą posiadać certyfikaty bezpieczeństwa oraz być zgodne z PN-EN 1176 oraz PN-EN 1177.
15. Wszystkie materiały powinny być fabrycznie nowe, tzn. że żadna część składająca się na dany materiał nie może być wcześniej używana oraz powinna posiadać niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.
16. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest przedstawić przed odbiorem certyfikaty bezpieczeństwa i zgodności z PN-EN 1176 oraz z PN-EN 1177 i norm powiązanych.
17. Po wykonaniu zadania Wykonawca uporządkuje tereny, na których wykonywana była przebudowa placu zabaw oraz tereny zajęte lub użytkowane przez Wykonawcę w związku z realizacją zadania, w tym dokona na własny koszt napraw zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów (wewnątrz i zewnątrz) i nawierzchni oraz dokona na własny koszt naprawy lub odtworzenia zniszczonych instalacji.
18. Zamawiający wymaga od Wykonawcy posiadania ubezpieczenia OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.
19. Zamawiający wymaga, aby podczas przebudowy placu zabaw uwzględnić wymagania osób niepełnosprawnych (w szczególności dla osób poruszających się na wózku). Infrastruktura powstała w wyniku projektu będzie dostępna dla wszystkich osób w tym osób niepełnosprawnych. Teren objęty zakresem opracowania udostępniony będzie również dla osób niepełnosprawnych. Elementy zagospodarowania terenu pozwalają na bezkolizyjne wejście do obiektu.
20. Wykonawca swoim staraniem i na swój koszt oznakuje teren wykonywania prac montażowych.
21. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć teren, na którym będą wykonywane prace przed dostępem osób trzecich, w szczególności dzieci, poprzez zastosowanie ogrodzenia panelowego.
22. W okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca zobowiązany będzie do zawarcia umów oraz ponoszenia z tego tytułu opłat za serwisowanie wbudowanych urządzeń. Koszty (opłaty) serwisowe ponoszone w okresie gwarancji i rękojmi przez Wykonawcę obejmują w szczególności: koszt dojazdu, robocizny i materiałów eksploatacyjnych.
23. Prace będą prowadzone przy czynnym obiekcie (Dom Ludowy), które w trakcie trwania prac będą użytkowane i będą na nich przebywać osoby, w szczególności użytkownicy. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia terenu inwestycji przed dostępem osób postronnych, prowadzenia prac w sposób umożliwiający wykonywanie zadań użytkownika przez cały okres prowadzenia prac oraz uporządkowania terenu nieruchomości do poprzedniej użyteczności.
24. Wykonawca zobowiązany jest do udziału w radach budowy i spotkaniach związanych z realizacją inwestycji.
25. Wykonawca ma obowiązek składowania odpadów i ich wywiezienia na składowisko odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Nadmiar gruntu z wykopów niezaliczany do odpadów niebezpiecznych Wykonawca wywiezie/zeskładuje w miejscu uzgodnionym/wskazanym przez Zamawiającego.
26. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji jakości i rękojmi za wady na okres nie krótszy niż 60 miesięcy i nie dłuższy niż 96 miesięcy. Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia zamawiającemu przed podpisaniem umowy pisemnej gwarancji jakości.
27. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji.
28. Miejsce realizacji zadania: miejscowość Wólka Turebska, gmina Zaleszany, powiat stalowowolski, województwo podkarpackie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA w SWZ.

CPV: 45112723-9, 37535200-9

Dokument nr: 2024/BZP 00317677, GKM.272.5.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-05-17 11:00

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a68f85fb-0d16-11ef-bfd2-32fa350b5bfc
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e -zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl lub ePUAPu oraz poczty elektronicznej.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne opisane zostały w Specyfikacji Warunków Zamówienia - w Rozdziale XIV. SPOSÓB KOMUNIKACJI ORAZ WYJAŚNIENIA TREŚCI SWZ oraz w Rozdziale XV OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT ORAZ WYMAGANIA FORMALNE DOTYCZĄCE OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: RODO) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Zaleszany, której jednostką organizacyjną jest Urząd Gminy w Zaleszanach, Ul. Tadeusza Kościuszki 16, 37-415 Zaleszany;
2) Administrator Danych Osobowych, tj. w Gminie Zaleszany, której jednostką organizacyjną jest Urząd Gminy w Zaleszanach, Ul. Tadeusza Kościuszki 16, 37-415 Zaleszany zatrudnia Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod numerem telefonu (15) 845-94-19 w. 29, e-mail: aperla@zaleszany.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. ,,Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie gminy Zaleszany"; Nr sprawy: GKM.272.5.2024:
- osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów;
- przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy;
X przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze;
- przetwarzanie jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której dane dotyczą, lub innej osoby fizycznej;
- przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi;
- przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem.
Uzasadniony interes odnosi się do........................................................................
4) odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w o art. 74 ustawy Pzp oraz podmioty którym powierzono przetwarzanie danych osobowych na podstawie umowy;
5) Pani/Pana dane osobowe będą/nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej na podstawie: ........................nd........................................................................
6) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
7) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych (na podst. art. 15 RODO) oraz prawo ich sprostowania (na podst. art. 16 RODO), usunięcia, ograniczenia przetwarzania (na podst. art. 18 RODO), prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
8) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych;
9) Pani/Pana dane osobowe zostały pobrane .......................................(wskazać od kogo lub skąd i w związku z jakim działaniem);
Pozostałe informacje dotyczące RODO znajdują się w pkt ,,Informacje dodatkowe".

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-05-17 09:00
Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Formularza ofertowego udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: GKM.272.5.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenów publicznych na terenie gminy Zaleszany przy Domu Ludowym w miejscowości Obojna, na działce nr. ewid. 376/5, zgodnie z dokumentacją projektową, stanowiącą załącznik do SWZ.
Zadanie polega na wykonaniu placu zabaw od podstaw - dostawa i montaż nowych urządzeń zabawowych wraz z nawierzchnią bezpieczną piaskową pod urządzeniami, oraz ogrodzeniem placu zabaw o wysokości 90 cm i wyposażeniem placu zabaw (ławka, kosz na śmieci, stojak rowerowy) wraz z utwardzeniem części działki z przeznaczeniem dla miejsc postojowych dla samochodów osobowych.
Nowe urządzenia zabawowe przeznaczone są dla dzieci młodszych i starszych w przedziale wiekowym 3-14 lat.
Zestawienie urządzeń zabawowych placu zabaw:
- Huśtawka wagowa - 1 szt.
- Zestaw zabawowy - 1 szt.
- Bujak sprężynowy zabudowany (wersja dla dziewczynki) - 1 szt.
- Bujak sprężynowy zabudowany (wersja dla chłopca) - 1 szt.
- Huśtawka - 1 szt.
- Kosz do piłek - 1 szt.
- Głuchy telefon - 1 szt.
Zestawienie wyposażenia placu zabaw:
- Ławka - 1 szt.
- Kosz na śmieci - 1 szt.
- Stojak na rowery - 1 szt.
- Regulamin placu zabaw opracowany według zaleceń Zamawiającego - dokumentacja techniczna i przedmiar robót nie obejmują dostawy i montażu regulaminu placu zabaw. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie ofertowej dostawę i montaż regulaminu placu zabaw.
Zakres zadania - utwardzenie terenu:
W miejscu istniejącego utwardzenia przed budynkiem Domu Ludowego zaprojektowano utwardzenie terenu dla miejsc postojowych. Utworzono w ten sposób 7 miejsc postojowych w tym 1 dla osób niepełnosprawnych.
Szczegółowy opis/zestaw przedmiotu zamówienia (urządzenia zabawowe, urządzenia wyposażenia placu zabaw, zakres robót, zakres utwardzenia terenu) został opisany w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik do SWZ.
Kolorystykę urządzeń zabawowych oraz wyposażenia placu zabaw oraz szczegółowy wygląd urządzeń zabawowych oraz wyposażenia placu zabaw oraz kolorystykę i rodzaj kostki brukowej betonowej należy uzgodnić z Zamawiającym przed przystąpieniem do realizacji zamówienia.
1.1. Zakres prac obejmuje:
- roboty ziemne i rozbiórkowe;
- roboty nawierzchniowe na placu zabaw;
- wyposażenie placu zabaw;
- ogrodzenie placu zabaw;
- roboty ogrodnicze;
- usunięcie istniejącej nawierzchni trawiastej (humusu),
- wykonanie miejsc postojowych oraz utwardzenia terenu z kostki betonowej ze spadkami w kierunku terenu zielonego,
2. Wykonawca uzyska w imieniu inwestora wszelkie niezbędne uzgodnienia i dokumenty wymagane do zawiadomienia organu o zakończeniu budowy w celu przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego (jeżeli dotyczy).
3. W cenie oferty należy uwzględnić obsługę geodezyjną i geotechniczną zadania, w tym wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
4. Szczegółowy zakres prac (opis przedmiotu zamówienia) został opisany w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, niniejszej SWZ wraz z załącznikami, wzorze umowy, oraz pomocniczo w przedmiarze robót stanowiących załącznik do SWZ. Do wyceny należy przyjąć pełny zakres robót wynikający z załączonej dokumentacji projektowej.
UWAGA! Załączone przedmiary robót są materiałem pomocniczym do wyliczenia ceny ryczałtowej oferty, a ewentualne nieujęte w nich elementy prac wynikające z projektu lub SWZ nie mogą stanowić podstawy do żądania przez Wykonawcę dodatkowego wynagrodzenia.
5. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje również wszystkie czynności i koszty wynikające z dokumentacji projektowej, przedmiarów robót, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, sztuki budowlanej, SWZ, uzyskanie dopuszczenia do eksploatacji zainstalowanych urządzeń (w tym odbioru UDT o ile jest niezbędny), koszty prac geodezyjnych i geotechnicznych, oraz koszty związane z urządzeniem, utrzymaniem i zabezpieczeniem terenu budowy.
6. Wykonawca zobowiązany jest po zakończonej przebudowie placu zabaw wykonać certyfikację całego obiektu, tj. wszystkich urządzeń, nawierzchni, wyposażenia dodatkowego w celu oceny zgodności m. in. z normą dotyczącą placów zabaw PN-EN 1176 oraz nawierzchni PN-EN 1177 i norm powiązanych. Kontrola pomontażowa musi być wykonana przez akredytowaną jednostkę certyfikującą - kontrola pomontażowa musi być wykonana przez osobę kompetentną, posiadającą wymagane uprawnienia w zakresie certyfikacji wyposażenia placów zabaw. Zgodnie z PN-EN 1176-7 kontrola pomontażowa powinna być przeprowadzana przez osobę niezależną, tj. osobę kompetentną, która nie była bezpośrednio zaangażowana w montaż i nie jest odpowiedzialna za ewentualne prace naprawcze.
Zakres certyfikacji:
- wykonanie certyfikacji i odbioru całego obiektu tj. urządzeń, nawierzchni, wyposażenia dodatkowego,
- sprawdzenie poziomu bezpieczeństwa, tj. urządzeń, nawierzchni, wyposażenia dodatkowego,
- Kontrola pomontażowa powinna być przeprowadzana z użyciem specjalistycznych próbników i innych narzędzi, w tym przyrządu do badania właściwości amortyzujących nawierzchni zgodnie z PN-EN 1177,
- ocena zgodności z wymogami norm organoleptycznie oraz za pomocą próbników zgodnych z normą PN-EN 1176 oraz wykonanie dokumentacji pokontrolnej - protokołu w postaci orzeczenia technicznego.
7. Montaż urządzeń należy wykonać ściśle według instrukcji producentów - należy zwrócić uwagę na stabilność zamontowanych elementów i wykonanie fundamentów tak, aby nie stwarzały zagrożenia np. potknięciem.
8. Zamontowane wyposażenie placu zabaw musi być przeznaczone na publiczne place zabaw.
9. Zamawiający nie dopuszcza zmiany konstrukcji i materiału z jakiego wykonane są zaprojektowane elementy wyposażenia placu zabaw. W przypadku zmiany urządzeń Wykonawca zobowiązany jest dostosować wymiary nawierzchni bezpiecznej do wymagań producenta proponowanego elementu wyposażenia.
10. Urządzenia mają być zamontowane tak, aby zachowane były wymagane specyfiką urządzenia strefy bezpieczeństwa.
11. Oferowane urządzenia oraz materiały użyte do ich wykonania (np. śruby, łańcuchy, wzmocnienia) muszą posiadać wszelkie wymagane prawem certyfikaty bezpieczeństwa, atesty i dopuszczenia, potwierdzające możliwość ich bezpiecznego użytkowania.
12. Urządzenia zostaną dostarczone i rozładowane na koszt Wykonawcy.
13. Wykonawca zamontuje wymagane urządzenia oraz wykona nawierzchnie piaskowe przy użyciu własnych maszyn i urządzeń (własnych - w rozumieniu zapewnionych przez Wykonawcę), przestrzegając obowiązujących przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz innych obowiązujących w tej materii.
14. Oferowane urządzenia muszą posiadać certyfikaty bezpieczeństwa oraz być zgodne z PN-EN 1176 oraz PN-EN 1177.
15. Wszystkie materiały powinny być fabrycznie nowe, tzn. że żadna część składająca się na dany materiał nie może być wcześniej używana oraz powinna posiadać niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.
16. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest przedstawić przed odbiorem certyfikaty bezpieczeństwa i zgodności z PN-EN 1176 oraz z PN-EN 1177 i norm powiązanych.
17. Po wykonaniu zadania Wykonawca uporządkuje tereny, na których wykonywana była przebudowa placu zabaw oraz tereny zajęte lub użytkowane przez Wykonawcę w związku z realizacją zadania, w tym dokona na własny koszt napraw zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów (wewnątrz i zewnątrz) i nawierzchni oraz dokona na własny koszt naprawy lub odtworzenia zniszczonych instalacji.
18. Zamawiający wymaga od Wykonawcy posiadania ubezpieczenia OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.
19. Zamawiający wymaga, aby podczas przebudowy placu zabaw uwzględnić wymagania osób niepełnosprawnych (w szczególności dla osób poruszających się na wózku). Infrastruktura powstała w wyniku projektu będzie dostępna dla wszystkich osób w tym osób niepełnosprawnych. Teren objęty zakresem opracowania udostępniony będzie również dla osób niepełnosprawnych. Elementy zagospodarowania terenu pozwalają na bezkolizyjne wejście do obiektu.
20. Wykonawca swoim staraniem i na swój koszt oznakuje teren wykonywania prac montażowych.
21. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć teren, na którym będą wykonywane prace przed dostępem osób trzecich, w szczególności dzieci, poprzez zastosowanie ogrodzenia panelowego.
22. W okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca zobowiązany będzie do zawarcia umów oraz ponoszenia z tego tytułu opłat za serwisowanie wbudowanych urządzeń. Koszty (opłaty) serwisowe ponoszone w okresie gwarancji i rękojmi przez Wykonawcę obejmują w szczególności: koszt dojazdu, robocizny i materiałów eksploatacyjnych.
23. Prace będą prowadzone przy czynnym obiekcie (Dom Ludowy), które w trakcie trwania prac będą użytkowane i będą na nich przebywać osoby, w szczególności użytkownicy. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia terenu inwestycji przed dostępem osób postronnych, prowadzenia prac w sposób umożliwiający wykonywanie zadań użytkownika przez cały okres prowadzenia prac oraz uporządkowania terenu nieruchomości do poprzedniej użyteczności.
24. Wykonawca zobowiązany jest do udziału w radach budowy i spotkaniach związanych z realizacją inwestycji.
25. Wykonawca ma obowiązek składowania odpadów i ich wywiezienia na składowisko odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Nadmiar gruntu z wykopów niezaliczany do odpadów niebezpiecznych Wykonawca wywiezie/zeskładuje w miejscu uzgodnionym/wskazanym przez Zamawiającego.
26. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji jakości i rękojmi za wady na okres nie krótszy niż 60 miesięcy i nie dłuższy niż 96 miesięcy. Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia zamawiającemu przed podpisaniem umowy pisemnej gwarancji jakości.
27. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji.
28. Miejsce realizacji zadania: miejscowość Wólka Turebska, gmina Zaleszany, powiat stalowowolski, województwo podkarpackie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA w SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu gwarancji jakości i rękojmi za wady
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu w zakresie:
2.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2.3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2.4. Zdolności technicznej lub zawodowej:
Określenie warunków:
1 ) DOŚWIADCZENIE
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonuje) należycie co najmniej 1 zamówienie odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia tj. dostawa wraz z montażem placu zabaw, o wartości zadania nie mniejszej niż 30 000,00 zł brutto, co winni potwierdzić dowodami czy dostawy te zostały wykonane w sposób należyty. Zamawiający przez zamówienie rozumie jedną umowę.
Przez zamówienie należy rozumieć:
- zamówienie rozpoczęte i zakończone w w/w okresie
- zamówienie zakończone w w/w okresie, a rozpoczęte wcześniej niż w w/w okresie.
2) KADRA
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że dysponuje kadrą techniczną posiadającą uprawnienia budowlane:
- kierownik budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
Przez uprawnienia budowlane rozumie się uprawnienia wydane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 682 ze zm.) oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2021 poz. 1646).
UWAGA! Wykonawca może wykazać się doświadczeniem także wówczas, jeżeli realizował wymagane zamówienie w formule robót budowlanych, a nie w formule dostaw z montażem.
3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej - dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.
4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275 z późn. zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 4 do SWZ;
2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
3) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt. 2 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne,
b) nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
4) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 3, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a i b oraz pkt 3 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy. Dokument o którym mowa powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) Wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy- załącznik nr 5 do SWZ;
2) Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 6 do SWZ.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
1. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie zgodności ofertowanych robót budowlanych z wymaganiami określonymi w dokumentacji projektowej tj.:
Dokumentów potwierdzających spełnienie warunków jakościowych dla urządzeń zabawowych oraz wyposażenia placu zabaw tj.:
1. Karty techniczne oferowanych urządzeń zabawowy oraz wyposażenia placu zabaw, tj.:
1.1. Urządzenia zabawowe placu zabaw:
- Huśtawka wagowa - 1 szt.
- Zestaw zabawowy - 1 szt.
- Bujak sprężynowy zabudowany (wersja dla dziewczynki) - 1 szt.
- Bujak sprężynowy zabudowany (wersja dla chłopca) - 1 szt.
- Huśtawka - 1 szt.
- Kosz do piłek - 1 szt.
- Głuchy telefon - 1 szt.
1.2. Wyposażenie placu zabaw:
- Ławka - 1 szt.
- Kosz na śmieci - 1 szt.
- Stojak na rowery - 1 szt.
2. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowane urządzenia spełniają określone przez Zamawiającego wymagania.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
1. Karty techniczne oferowanych urządzeń zabawowy oraz wyposażenia placu zabaw, tj.:
1.1. Urządzenia zabawowe placu zabaw:
- Huśtawka wagowa - 1 szt.
- Zestaw zabawowy - 1 szt.
- Bujak sprężynowy zabudowany (wersja dla dziewczynki) - 1 szt.
- Bujak sprężynowy zabudowany (wersja dla chłopca) - 1 szt.
- Huśtawka - 1 szt.
- Kosz do piłek - 1 szt.
- Głuchy telefon - 1 szt.
1.2. Wyposażenie placu zabaw:
- Ławka - 1 szt.
- Kosz na śmieci - 1 szt.
- Stojak na rowery - 1 szt.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ - załącznik nr 2 - w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym;
2) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale XII ust. 9 SWZ - załącznik nr 2a (jeżeli dotyczy) - w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym;
3) tabela cen elementów scalonych - załącznik nr 8 - w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym;
4) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w Rozdziale XII ust. 3 SWZ - załącznik nr 3 (jeżeli dotyczy) - w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym;
5) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy) - w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym;
6) oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonują poszczególni Wykonawcy składający ofertę wspólnie - załącznik nr 9 (jeżeli dotyczy) - w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym;
7) przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale XI SWZ - w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (oryginał lub cyfrowe odwzorowanie).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców - załącznik nr 2 do SWZ. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Zamawiający w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej - dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy - Załącznik nr 9 do SWZ.
5. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
7. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie niniejszego zamówienia. Wykonawcy występujący wspólnie (np. spółki cywilne, konsorcja), zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8. Od chwili złożenia oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, wszelka korespondencja będzie prowadzona z pełnomocnikiem składającym ofertę w imieniu Wykonawców występujących wspólnie, a w przypadku ustanowienia kilku pełnomocników - z jednym pełnomocnikiem, dowolnie wybranym przez Zamawiającego, chyba że w ofercie Wykonawca wyraźnie zastrzegł, któremu spośród pełnomocników winna być przesyłana korespondencja. Powyższe nie wyłącza uprawnienia Zamawiającego do kierowania korespondencji bezpośrednio do każdego z wykonawców składających ofertę wspólną.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Tak
7.2.) Informacje na temat zaliczek:
1. Zamawiający wypłaci Wykonawcy zaliczkę w kwocie nie mniejszej niż wartość procentowa wynagrodzenia, odpowiadającą określonemu w Regulaminie Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych procentowi udziału własnego w planowanej wartości Inwestycji, która rozliczona zostanie protokołem odbioru potwierdzonym rzez Inspektora Nadzoru, po wykonaniu zakresu robót,
2. Zaliczka, o której mowa w pkt. 1, zostanie udzielona na podstawie wystawionej przez Wykonawcę faktury zaliczkowej po podpisaniu Umowy w terminie do 30 dni od dnia doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury.
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zamawiający, poza możliwością zmiany zawartej Umowy na podstawie art. 455 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonywania zmian postanowień zawartej Umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następujących okolicznościach:
1) zmiana terminów wykonania Umowy:
1.1) zmiany spowodowane nieprzewidzianymi w SWZ warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, które spowodowały niezawinione i niemożliwe do uniknięcia przez Wykonawcę opóźnienie, w szczególności:
a) wystąpienie w trakcie realizacji Umowy klęsk żywiołowych,
b) natrafienie w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy na niewypały i niewybuchy,
c) konieczność wykonania wykopalisk archeologicznych,
d) wystąpienie odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych,
e) wystąpienie odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienie niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych lub podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych;
1.2) zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, które spowodowały niezawinione i niemożliwe do uniknięcia przez Wykonawcę opóźnienie, w szczególności:
a) wstrzymanie prac przez Zamawiającego,
b) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
1.3) konieczność wykonania robót zamiennych lub zamówień dodatkowych;
1.4) zmiany będące następstwem działania lub braku działania organów administracji i innych podmiotów o kompetencjach zbliżonych do organów administracji, w szczególności eksploatatorów infrastruktury oraz właścicieli gruntów pod inwestycję, które spowodowały niezawinione i niemożliwe do uniknięcia przez Wykonawcę opóźnienie, w szczególności:
a) przekroczenie zakreślonych przez prawo lub regulaminy, a jeśli takich regulacji nie ma - typowych w danych okolicznościach, terminów wydawania przez organy administracji lub inne podmioty decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp.,
b) odmowa wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę, w tym odmowa udostępnienia przez właścicieli nieruchomości do celów realizacji inwestycji;
1.5) zmiany spowodowane przez zagrożenie wpływające na bezpieczeństwo życia, zdrowia, mienia, lub robót na terenie budowy, lub sąsiadujących nieruchomości, a przedstawiciel inwestora Wydał wykonawcy polecenie wykonania robót, usunięcia wad lub podjęcia innych czynności w celu wyeliminowania lub zmniejszenia zagrożenia, jeśli konieczność polecenia wynikła z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego;
1.6) zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, które spowodowały niezawinione i niemożliwe do uniknięcia przez Wykonawcę opóźnienie, w szczególności:
a) klęsk żywiołowych,
b) warunków atmosferycznych odbiegających od typowych dla danej pory roku, uniemożliwiających prowadzenie robót/dostaw, prac geologicznych, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów,
1.7) inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące brakiem możliwości prowadzenia robót/dostaw lub prac lub wykonywania innych czynności przewidzianych Umową, które spowodowały niezawinione i niemożliwe do uniknięcia przez Wykonawcę opóźnienie.
Pozostałe informacje dotyczące zmiany umowy opisane zostały we wzorze umowy - Załącznik nr 7 do SWZ
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu gwarancji jakości i rękojmi za wady
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-06-15

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.