Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Wykonanie prac remontowo-budowlanych

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie prac remontowo-budowlanych

Data zamieszczenia: 2024-02-29
Dane kontaktowe Zamawiającego: Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego
ul. Klasztornej 31
62-406 Lądek
powiat: słupecki
+ 48 693 600 603
chamarczuksdb@gmail.com
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Lądek
Wadium: 50.000,00 zł
Nr telefonu: + 48 693 600 603
Termin składania ofert: 2024-04-02 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest 5 etap prac remontowo-budowlanych pod nazwą: Renowacja elewacji wraz ze stolarką okienną i drzwiową kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja Biskupa w Lądzie.
2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej oraz załącznikach, które to stanowią integralną część Specyfikacji - Załącznik nr 2 do SWZ.
4. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Polskimi Normami, z aktualnie obowiązującymi w danym zakresie przepisami prawa, w tym przepisami ustawy Prawo Budowlane, przepisami BHP i Ppoż, normami, wiedzą i sztuka budowlaną stosowaną przy renowacji zabytków. Przedmiot zamówienia należy wykonać wyłącznie z materiałów nowych dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie i renowacji zabytków na terenie Polski i Unii Europejskiej. Materiały muszą posiadać aprobaty techniczne i niezbędne certyfikaty, atesty, itp.
5. Przy wyliczaniu ceny ofertowej, która jest ceną ryczałtową, niepodlegającą waloryzacji, należy uwzględnić wszystkie nakłady, które są niezbędne do wykonania opisanego w Specyfikacji - przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest na podstawie całej dokumentacji, samodzielnie opracować przedmiar robót i przeanalizować wszystkie pozostałe dokumenty
składające się na całą dokumentację i dokonać stosownych wyliczeń na potrzeby oferty, którą zamierza złożyć.
6. Wskazane w dokumentach znaki towarowe, nazwy własne, itp. - stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy, funkcjonalny, techniczny i technologiczny dotyczący przedmiotu zamówienia. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano pochodzenie, nazwy materiałów, urządzeń, lub ich pochodzenie, dopuszcza się stosowanie materiałów, urządzeń równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały, urządzenia użyte w przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji lub ich pochodzenie, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych i walorach estetycznych, przy uwzględnieniu prawidłowej współpracy z pozostałymi materiałami, urządzeniami. Użyte w dokumentacji zamówienia nazwy, które wskazują lub mogłyby kojarzyć się z producentem lub firmą, nie mają na celu preferowanie rozwiązań danego producenta lecz wskazanie na rozwiązanie, które powinno posiadać cechy techniczne, technologiczne nie gorsze od podanych w dokumentacji technicznej. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w załącznikach do Specyfikacji. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność oferowanych urządzeń lub systemów. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do Specyfikacji minimalnych wymaganiach jakościowych, funkcjonalnych, technicznych i technologicznych.
7. Zamieszczone w dokumentacjach projektowych, specyfikacjach technicznych lub innych dokumentach, wymienione nazwy producentów (jeśli takie się pojawią) użyto jedynie w celu przykładowym. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie ,,lub równoważne". Przez pojęcie ,,lub równoważne" Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w dokumentacji technicznej, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa.
8. Pojęcie równoważności znajduje również zastosowanie w przypadku, gdy Zamawiający opisał Przedmiot Zamówienia za pomocą NORM, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia.
9. Zamawiający informuje, a Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że obiekt, o którym mowa w ust. 1 powyżej, jest budynkiem o charakterze użyteczności publicznej. Zamawiający ponadto informuje, że budynek będzie funkcjonował nieprzerwanie w trakcie realizacji robót, w związku z czym Wykonawca zobowiązany jest prowadzić prace w sposób jak najmniej uciążliwy dla obiektu oraz jego użytkowników.
10. Przed przygotowaniem oferty możliwe jest odbycie przez wykonawcę wizji lokalnej przyszłego miejsca wykonywania przedmiotu zamówienia. Odbycie wizji lokalnej nie jest konieczne (Zamawiający tego nie wymaga).
Termin przeprowadzenia wizji lokalnej na wniosek Wykonawcy należy uzgodnić pisemnie z uprawnionym przedstawicielem placówki - Koordynatorem renowacji Pomnika Historii w Lądzie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, adres: chamarczuksdb@gmail.com.
11. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych oraz częściowych.
Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że dokumentacja projektowa wskazuję, że przedmiot zamówienia należy powierzyć wyłącznie wykonawcy specjalizującemu się w tego rodzaju pracach przy obiektach zabytkowych, mającemu udokumentowane doświadczenie i osiągnięcia. Podział zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby
konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw - zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z treścią motywu 78 preambuły do dyrektywy klasycznej 2014/24/UE, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegającą nadzorowi administracyjnemu ani sądowemu.
12. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia co najmniej 3-letniej gwarancji prawidłowego wykonania prac (liczonej od dnia podpisania końcowego protokołu odbioru bez uwag), z wyłączeniem gwarancji na urządzenia, na które producenci przewidzieli krótszą gwarancję.

CPV: 45000000-7, 45223200-8, 45400000-1, 45443000-4, 45212360-7, 45453100-8, 92522100-6

Specyfikacja:
II. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie Zamówienia
https://bip.powiat-slupca.pl/slupcap/bip

Składanie ofert:
Wykonawca składa ofertę:
1.1 Osobiście pod adresem:
Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego, Ul. Klasztornej 31, Ląd, 62-406 Lądek, od środy do piątku w godz.ch od 8 do 15. Kopertę należy opatrzyć tytułem oraz numerem referencyjnym postępowania.
lub
1.2 Pocztą na adres: Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego, Ul. Klasztorna 31, Ląd, 62-406 Lądek (decyduje data dostarczenia). Kopertę należy opatrzyć tytułem oraz numerem referencyjnym postępowania.
TERMIN SKŁADANIA ofert upływa dnia 02.04.2024 roku o godz. 15:00.

Miejsce i termin realizacji:
Termin wykonania zamówienia ustala się na 30 listopada 2024 r.

Wymagania:
III. Tryb udzielenia zamówienia
Postępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone na podstawie przepisów Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz. U. 1964 nr 16 poz. 93).
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie jest prowadzone na postawie przepisów Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.)
IV. Informacja, czy Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji
Zamawiający informuje, że nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji.
3. Niniejsze Zadanie jest współfinansowane ze środków pochodzących z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Zamawiający przewiduje płatności częściowe:
I - w wysokości 2% wartości zamówienia brutto,
II - płatność końcowa do dnia 31 grudnia 2024 pod warunkiem: zakończenia prac dotyczących ww. zadania, dołączenia protokołu końcowego, dokonania odbioru prac przez Konserwatora Zabytków, przedstawienia wszystkich dokumentów finansowych (faktur i innych).
VII. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami
1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną przy użyciu:
poczty elektronicznej: chamarczuksdb@gmail.com
2. Wnioski o wyjaśnienie treści Specyfikacji należy przesyłać za pomocą poczty elektronicznej do dnia 25.03.2024 r. na adres e-mail: chamarczuksdb@gmail.com. W temacie pisma należy podać numer referencyjny postępowania.
3. Zamawiający w ciągu 2 dni roboczych od dnia upływu terminu, o którym mowa w ppkt. 2 powyżej udzieli pisemnej odpowiedzi i opublikuje ją na stronie internetowej Zamawiającego.
4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nieotrzymania przez Wykonawcę informacji związanych z prowadzonym postępowaniem, w przypadku wskazania przez Wykonawcę w ofercie np. błędnego adresu poczty elektronicznej.

VIII. Informacje o sposobie komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami.
Zamawiający nie przewiduje innego sposobu komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami, niż te opisane w Rozdziale VII Specyfikacji.
X. Termin związania ofertą
Wykonawca jest związany ofertą 30 dni liczone od dnia upływu terminu składania ofert.

XI. Opis sposobu przygotowania oferty
1. Ofertę stanowią:
1.1. wypełniony formularz oferty - Załącznik nr 1 do SWZ;
1.2. wykaz robót budowlanych wraz z dokumentacją potwierdzającą należyte wykonanie robót - Załącznik nr 3 do SWZ;
1.3. wykaz osób - Załącznik nr 4 do SWZ;
1.4. oświadczenie, o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - Załącznik nr 5 do SWZ;
1.5. dokument potwierdzający wniesienie wadium;
1.6. Zaświadczenie z ZUS i US;
1.7. polisa ubezpieczeniowa;
1.8. dokument potwierdzający obrót;
1.9. w przypadku gdy umocowanie osoby podpisującej ofertę nie wynika z właściwego rejestru, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w tym postępowaniu i zawarcia umowy, podpisane przez osoby do tego umocowane;
2. Wykonawca zobowiązany jest przygotować i złożyć ofertę wg poniższych zasad:
2.1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, opatrzona podpisem własnoręcznym.
2.3. Treść złożonej oferty musi odpowiadać treści Specyfikacji. Zamawiający zaleca wykorzystanie formularzy przekazanych przez Zamawiającego. Oferty Wykonawców, którzy dołączą do oferty załączniki o innej treści niż określone w Specyfikacji zostaną odrzucone.
2.4. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę, zawierającą jedną, jednoznacznie opisaną propozycję. Złożenie większej liczby ofert spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez danego Wykonawcę.
2.5. Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), które Wykonawca zastrzeże, jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać złożone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia ,,Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa" a następnie wraz z plikami stanowiącymi jawną część skompresowane do jednego pliku archiwum (ZIP). Brak jednoznacznego wskazania, które informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa oznaczać będzie, że wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie niniejszego postępowania są jawne bez zastrzeżeń. Wykonawca zobowiązany jest, wraz z przekazaniem tych informacji, wykazać spełnienie przesłanek określonych w art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zaleca się, aby uzasadnienie zastrzeżenia informacji jako tajemnicy przedsiębiorstwa było sformułowane w sposób umożliwiający jego udostępnienie. Zastrzeżenie przez Wykonawcę tajemnicy przedsiębiorstwa bez uzasadnienia, będzie traktowane przez Zamawiającego, jako bezskuteczne.
2.6. Ofertę należy złożyć według formularza oferty stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ.
2.7. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. opatrzonej podpisem własnoręcznym).
2.8. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
2.9. W formularzu oferty Wykonawca zobowiązany jest podać adres e-mail, za pośrednictwem których prowadzona będzie korespondencja związana z postępowaniem.
2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia ofertę, oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, składa się, pod rygorem nieważności, z podpisem własnoręcznym.
4. Niniejsze zapytanie oraz określone w nim warunki jego wykonania mogą być przez Zamawiającego modyfikowane lub odwołane poprzez upublicznienie informacji na stronie internetowej.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia zapytania ofertowego na każdym etapie przed zawarciem umowy z wykonawcą, upubliczniając informację na stronie internetowej.
XIII. Wykluczenia
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r., poz. 1745),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) który jest powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym lub Osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy, w szczególności poprzez:
a) uczestniczenie w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej
b) posiadanie co najmniej 10 % udziałów lub akcji
c) pełnienie funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika
d) pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
XIV. Informacja o warunkach udziału w postępowaniu
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
1.1. Wiedzy i doświadczenia:
Powyższe kryterium będzie uznane za spełnione w przypadku wykazania, że oferent wykonał w ciągu ostatnich 7 lat co najmniej pięć robót budowlano-konserwatorskich, polegających na remoncie czynnego obiektu, indywidualnie wpisanego do rejestru zabytków, o wartości co najmniej 3 000 000,00 zł brutto (słownie: trzy miliony złotych 00/100) w tym co najmniej dwie roboty budowlano-konserwatorskie, czynnego budynku indywidualnie wpisanego do rejestru zabytków zawierające w swym zakresie renowacje elewacji o wartości co najmniej 2 000 000,00 zł brutto (słownie: dwa miliony złotych 00/100) każda.
1.2. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Powyższe kryterium będzie uznane za spełnione w przypadku wykazania, że oferent dysponuje:
1. Zdolnością kredytową lub posiadanymi środkami w wysokości co najmniej 3 000 000,00 zł brutto (słownie: trzy miliony złotych 00/100).
2. Potencjałem finansowym w postaci obrotów brutto jednostki na poziomie co najmniej 3 000 000,00 zł brutto (słownie: trzy miliony złotych 00/100) w ostatnich 3 latach - należy dołączyć dokumenty potwierdzające obrót.
3. Ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej firmy na kwotę co najmniej 3 000 000,00 zł brutto (słownie: trzy miliony złotych 00/100) - należy do oferty dołączyć polisę.
4. Zaświadczeniem z ZUS potwierdzające niezaleganie w opłacaniu składek ZUS - nie starsze niż 3 miesiące.
5. Zaświadczenie z US potwierdzające niezaleganie w opłaceniu podatków - nie starsze niż 3 miesiące.
1.3. zdolności technicznej lub zawodowej:
Powyższe kryterium będzie uznane za spełnione w przypadku wykazania, że oferent dysponuje:
1. Osobą posiadającą kwalifikacje uprawniające do przyjęcia obowiązku kierowania pracami budowlanymi przy zabytkach nieruchomych zgodnie z art. 37c ww. ustawy wraz z zobowiązaniem do faktycznego przyjęcia tych obowiązków w przypadku wyboru oferty.
Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji wyżej wymienionych osób.
2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana zgodnie z formułą: ,,spełnia - nie spełnia" na podstawie złożonych oświadczeń, dokumentów wymaganych przez Zamawiającego. Niespełnienie chociaż jednego z wyżej wymienionych warunków skutkować będzie odrzuceniem oferty Wykonawcy.

XV. Informacja o podmiotowych środkach dowodowych
1. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących wiedzy i doświadczenia, Zamawiający, żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
1.1. wykazu robót budowlano-konserwatorskich wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 7 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlano-konserwatorskie zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty. Powyższe należy przedstawić na wzorze stanowiącym załącznik nr 3 - wykaz robót budowlanych.
2. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający żąda, w szczególności, następujących podmiotowych środków dowodowych:
2.1. Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiąc przed złożeniem oferty.
2.2. Dokumentów księgowych potwierdzających obrót jednostki w ostatnich 3 latach.
2.3. Kopii (poświadczoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę) umowy ubezpieczeniowej (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej), która obejmować będzie odpowiedzialność cywilną Wykonawcy z tytułu szkód wyrządzonych osobom trzecim (szkody majątkowe i na osobie), wraz z dowodem uiszczenia składek;
2.4. Zaświadczenia z ZUS i US tj.:
a. zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż? 3 miesiące przed jego złożeniem albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
b. zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń? Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż? 3 miesiące przed jego złożeniem albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
3. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający, w zależności od charakteru, znaczenia, przeznaczenia lub zakresu robót budowlanych, żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
3.1. wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego (jeśli dotyczy), a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - Powyższe należy przedstawić na wzorze stanowiącym załącznik nr 4 - wykaz osób.

XVI. Wymagania dotyczące wadium, w tym jego kwotę
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium na przedmiotowe postępowanie.
2. wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach:
i. pieniądzu,
ii. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
iii. gwarancjach bankowych,
iv. gwarancjach ubezpieczeniowych,
v. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. 2000 nr 109 poz. 1158 ze zm.).
3. W przypadku wniesienia wadium w formach, o których mowa w pkt. 2, lit. ii-v powyżej, Wykonawca składa oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w tych formach.
4. W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej Zamawiający przechowa je na rachunku bankowym.
5. Z treści wadium przedstawionego w formie gwarancji lub poręczenia winno wynikać, że bank lub poręczyciel zapłaci, na rzecz Zamawiającego, w terminie maksymalnie 30 dni od pisemnego żądania kwotę zabezpieczenia, na pierwsze wezwanie Zamawiającego, bez odwołania, bez warunku, niezależnie od kwestionowania, czy zastrzeżeń Wykonawcy i bez dochodzenia, czy wezwanie Zamawiającego jest uzasadnione, czy nie.
6. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 50.000,00 zł. (słownie: pięćdziesiąt tysięcy 00/100).
10. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha w Pile
ul. św. Jana Bosko 1
64-920 Piła
w Banku:
BNP Paribas
numer:
88 1600 1462 1844 9893 7000 0160,
tytułem:
,,WADIUM - Numer referencyjny postępowania: 1/7197/PL".
7. Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w formie:
7.1. poręczeń lub gwarancji:
7.1.1. powinno być dołączone do oferty,
7.1.2. powinno być wystawione na Zamawiającego,
7.2. pieniężnej - przelewem na rachunek bankowy - musi wpłynąć na wskazany w ust. 3 rachunek bankowy Zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego.
7.3. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. Wadium wnoszone w formie gwarancji czy poręczenia powinno być bezwarunkowe, nieodwołalne i płatne na pierwsze żądanie.
7.4. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
7.5. Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy.

XVII. Sposób obliczenia ceny
1. Wykonawca jest zobowiązany do wypełnienia ,,Formularza oferty".
2. Cena wykonania przedmiotu zamówienia będzie wartością ryczałtową, obejmującą wszystkie koszty i składniki związane z warunkami stawianymi przez Zamawiającego oraz z realizacją przedmiotu Zamówienia opisanego w szczególności w Rozdziale V SWZ,
3. W ofercie należy podać cenę ryczałtową brutto w złotych polskich obejmującą wszelkie koszty związane z wykonaniem zamówienia, opłaty, podatki (w tym podatek od towarów i usług - VAT) i wszystkie inne koszty o jakimkolwiek charakterze, które mogą powstać w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
4. Oferta musi zawierać łączną cenę brutto przedmiotu zamówienia w złotych polskich, zwaną dalej ,,łączną ceną brutto oferty" lub także ,,ceną", w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 9 maja 2014 roku o informowaniu o cenach towarów i usług (j.t. Dz. U. z 2019 r., poz. 178). W cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług lub podatkiem akcyzowym.
5. Cenę oferty stanowi suma wartości wszystkich jej elementów, zawierająca wszystkie koszty niezbędne do wykonania Zamówienia oraz ewentualne upusty oferowane przez Wykonawcę.
6. Cena oferty określona przez Wykonawcę zostanie ustalona na okres ważności umowy i nie będzie podlegała zmianom, z wyłączeniem sytuacji opisanych w umowie o zamówienie publiczne.
7. Zgodnie z powyższymi uregulowaniami, ostateczna cena zadeklarowana w ofercie musi zawierać prawidłową stawkę podatku VAT oraz musi być wyrażona w złotych polskich z dokładnością do setnych części złotego, tj. do drugiego miejsca po przecinku.
8. Wszelkie przyszłe rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą dokonywane będą w złotych polskich.

XVIII. Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert
1. Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie następujących kryteriów:
1.1. CENA (C) - 100 %
Kryterium to zostanie obliczone na podstawie następującego wzoru:
Cena = (Cena najtańszej oferty brutto / Cena badanej oferty brutto) x 100
2. Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna ilość punktów, jaką po uwzględnieniu kryteriów może osiągnąć oferta wynosi 100 punktów.
3. Oferta z najwyższą ilością punktów, zostanie uznana za najkorzystniejszą.
4. Pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów.
5. Zamawiający dokona wyboru oferty tego z Wykonawców, która uzyska w wyniku oceny najwyższą liczbę punktów.
6. Zamawiający nie przewiduje procedury odwoławczej do przeprowadzonego wyboru ofert.

XIX. Informacje o formalnościach, jakie muszą zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie Zamówienia publicznego
1. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zostanie poinformowany przez Zamawiającego o terminie podpisania umowy.
2. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie, po uprawomocnieniu się decyzji o wyborze jego oferty, a przed podpisaniem umowy:
2.1 Przedstawić zabezpieczenie należytego wykonania oraz zabezpieczenie usunięcia wad i usterek w wysokości 10% wartości brutto oferty.
Zabezpieczenie należytego wykonania Umowy wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego. Wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania Umowy w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego będzie skuteczne z chwilą uznania tego rachunku bankowego kwotą zabezpieczenia (wpływ środków pieniężnych na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego musi nastąpić przed podpisaniem Umowy).
c. Zabezpieczenie należytego wykonania Umowy może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach:
i. pieniądzu,
ii. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
iii. gwarancjach bankowych,
iv. gwarancjach ubezpieczeniowych,
v. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2020 r. poz. 299 ze zm.).
d. W przypadku wniesienia zabezpieczenia w formach, o których mowa w lit. C ppkt. lit. ii-iv powyżej, Wykonawca składa oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia w tych formach.
e. W przypadku wniesienia zabezpieczenia w formie pieniężnej Zamawiający przechowa je na rachunku bankowym.
f. Z treści zabezpieczenia przedstawionego w formie gwarancji lub poręczenia winno wynikać, że bank lub poręczyciel zapłaci, na rzecz Zamawiającego, w terminie maksymalnie 30 dni od pisemnego żądania kwotę zabezpieczenia, na pierwsze wezwanie Zamawiającego, bez odwołania, bez warunku, niezależnie od kwestionowania, czy zastrzeżeń Wykonawcy i bez dochodzenia, czy wezwanie Zamawiającego jest uzasadnione, czy nie.
g. Zabezpieczenie należytego wykonania Umowy służy pokryciu roszczeń Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy zawartej z wybranym Wykonawcą.
h. Zabezpieczenie należytego wykonania Umowy zostanie zwrócone Wykonawcy w ciągu 30 dni od dnia wykonania Umowy i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane, tj. od dnia podpisania końcowego protokołu zdawczo-odbiorczego.
i. W przypadku zmiany terminu realizacji przedmiotu Umowy Wykonawca jest zobowiązany zapewnić aby zabezpieczenie należytego wykonania Umowy zachowało moc wiążącą w całym okresie wykonywania Umowy.
2.2 Przedstawić harmonogram rzeczowo-finansowy.
3. Przedstawić potwierdzenie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (zgodnie z Kodeksem Pracy) minimum 10 osób, które są w gotowości do realizacji przedmiotu zamówienia.

XX. Kary umowne
Za nienależyte wykonanie zamówienia publicznego, np. z tytułu opóźnień z winy wykonawcy, nieprawidłowej realizacji zamówienia publicznego, niekompletnego wykonania zamówienia publicznego (w tym nieprzestrzegania warunków gwarancji) stosowane są kary, które zostaną wskazane w Umowie zawartej z wykonawcą:
o za opóźnienie w wykonaniu przedmiotu Umowy w wysokości 0,2% wynagrodzenia brutto za dany przedmiot zamówienia określony w harmonogramie rzeczowo-finansowym, za każdy dzień opóźnienia liczony od dnia upływu terminu realizacji danego przedmiotu zamówienia wynikającego z harmonogramu rzeczowo-finansowego;
o za opóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze w wysokości 0,2% wynagrodzenia brutto za dany przedmiot zamówienia określony w harmonogramie rzeczowo-finansowym, za każdy dzień zwłoki liczony od dnia wyznaczonego na usunięcie wad;
o z tytułu odstąpienia od Umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, w wysokości 10% łącznego wynagrodzenia brutto;
o maksymalna wartość kar umownych nie przekroczy 15% łącznego wynagrodzenia brutto. Przyjęta zostanie następująca definicja wady (dalej jako wada): wada zmniejszająca wartość lub użyteczność wykonanych robót lub ich części, materiałów, urządzeń itp., ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia części, a ponadto robót wykonanych niezgodnie z projektem budowlanym lub innymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie, wiedzą techniczną, warunkami technicznymi wykonania robót oraz innymi dokumentami wymaganymi przepisami prawa.

W innych sprawach, nieuregulowanych w niniejszej Specyfikacji, mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

Uwagi:
KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (dalej: RODO) oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), Zamawiający informuje, że:
a. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. Św. Wojciecha z siedzibą w Pile, ul. św. Jana Bosko 1, 63-200 Piła;
b. Kontakt z Administratorem danych osobowych możliwy jest za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem e-mail:, e-mail: iodo@sdb.pila.pl, Inspektor danych osobowych: Ks. dr Zbigniew Conder SDB.
c. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO
w celu związanym z postępowaniem o udzielenie przedmiotowego zamówienia oraz zawarcia Umowy a podstawą prawną ich przetwarzania jest obowiązek prawny stosowania sformalizowanych procedur udzielania zamówień publicznych spoczywających na Zamawiającym;
d. podanie danych jest wymogiem dobrowolnym lecz niezbędnym do realizacji ww. celu. Konsekwencje niepodania danych osobowych wynikają z przepisów prawa;
e. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania, w tym w szczególności, Instytucja Finansująca, podmioty przez nią upoważnione oraz inne podmioty upoważnione z mocy prawa;
f. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wywiązania się
z zapisów zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie, aż do momentu wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych wynikającego z przepisów prawa;
g. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
h. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
i. posiada Pani/Pan:
i. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
ii. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
iii. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
iv. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy;
j. nie przysługuje Pani/Panu:
i. w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
ii. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
iii. na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
2. Wykonawca zobowiązuje się do wypełnienia wszystkich obowiązków formalno-prawnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe pośrednio lub bezpośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu w tym w szczególności: zapoznać osoby reprezentujące Wykonawcę, wskazane w treści złożonej oferty (w tym osoby wskazane do kontaktu), skierowane do realizacji zamówienia (w tym podwykonawców/podmioty trzecie będące osobami fizycznymi/ podmioty trzecie prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), z treścią klauzuli informacyjnej określonej w niniejszym zapytaniu ofertowym oraz o zakresie przekazanych danych osobowych. Obowiązek ten nie ma zastosowania w przypadku gdy zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO.
Celem zapewnienia realizacji powyższego zobowiązania Wykonawca jest zobowiązany do podpisania oświadczenia stanowiącego wzór wskazany w załączniku nr 4 do niniejszego zapytania ofertowego.

** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

Kontakt:
Osobami uprawnionymi do kontaktu tj. wyjaśnienia treści SWZ jest:
ks. dr hab. Mariusz Chamarczuk SDB
Koordynator renowacji Pomnika Historii w Lądzie .

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.