Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Modernizacja i remont Sali Ślubów

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Modernizacja i remont Sali Ślubów

Data zamieszczenia: 2024-03-13
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Wierzchosławice
33-122 Wierzchosławice
powiat: tarnowski
(14) 631-90-30
zp@wierzchoslawice.pl
Województwo: małopolskie
Miasto: Wierzchosławice
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: (14) 631-90-30
Termin składania ofert: 2024-03-29 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Modernizacja i remont Sali Ślubów w budynku Urzędu Gminy Wierzchosławice
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: ,,Modernizacja i remont Sali Ślubów w budynku Urzędu Gminy Wierzchosławice" zgodnie z postanowieniami niniejszej SWZ oraz załączoną dokumentacją.
LOKALIZACJA: II piętro budynku Urzędu Gminy Wierzchosławice,
33-122 Wierzchosławice 550, działka nr 2940 obręb 0011 Wierzchosławice.
Zakres zadania:
1) Demontaże i rozbiórki,
2) Prace budowlane: oświetlenie, sufit podwieszany, konstrukcja pod panel z metaloplastyki oraz pod lustro, ścianki działowe, obłożenie komina lustrami antycznymi, ściany - tynki, malowanie i tapetowanie, listwy sufitowe, parapety wewnętrzne, drzwi wewnętrzne, sufit napinany, montaże,
3) Meble i dekoracje do wykonania na indywidualne zamówienie: podstawy pod kwiaty w kształcie kolumn, lustra, dekoracja wisząca szklana.
Szczegółowe informacje zawarte są w Dokumentacji projektowej i Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB). Dokumenty te stanowią załączniki do SWZ. Udostępniony przedmiar robót ma jedynie charakter pomocniczy i informacyjny ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia.
Zestawienie pomieszczeń i powierzchni objętych zamówieniem: Sala Ślubów - 64,73 m2.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy co najmniej 36 miesięcznego okresu gwarancji jakości (12 kwartałów).
We wszystkich miejscach SWZ oraz dokumentacji projektowej, w których wskazano konkretny numer katalogowy, producenta, nazwę własną materiałów, znaki towarowe bądź konkretne urządzenia, sprzęty i wyposażenie, Zamawiający dodaje zapis ,,lub równoważne o porównywalnych parametrach". Jedynym celem podania ww. określeń jest określenie ostatecznych efektów wizualnych oraz standardów jakościowych oczekiwanych przez Zamawiającego. Wykonawca może zaproponować inne, równoważne materiały bądź urządzenia, sprzęt czy wyposażenie mając na uwadze przede wszystkim efekt wizualny (zgodnie z zamieszczoną wizualizacją zamówienia) oraz jakość materiałów (zgodnie z STWiORB oraz ich przeznaczeniem).
W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca załączy do oferty wykaz materiałów bądź urządzeń, sprzętu czy wyposażenia równoważnego wraz z jego opisem w celu umożliwienia Zamawiającemu zbadania jego równoważności z Opisem przedmiotu zamówienia.
Zamawiający informuje, że złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. Szczegóły dot. odbycia wizji lokalnej znajdują się w pkt III.7 SWZ.

CPV: 45400000-1, 45300000-0

Dokument nr: 2024/BZP 00243576, IRD.271.1.1.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-03-29 10:30

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8db65940-d6d5-11ee-8305-7e4937eb936d
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ oraz poczta elektroniczna (nie dotyczy składania ofert): zp@wierzchoslawice.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e- Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce ,,Centrum Pomocy".
2. Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego ,,Formularza ofertowego" udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce ,,Informacje podstawowe".
3. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
4. Do oferty należy dołączyć Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz Protokół z odbycia wizji lokalnej, o którym mowa w pkt III.7.1 SWZ, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, a następnie zaszyfrować wraz z plikami stanowiącymi ofertę.
5. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza), z tym że maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB.
6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
7. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności dalej "KRI", z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki (pliki z danymi mogą również zostać skompresowane za pomocą programu do kompresji plików, jednakże Zamawiający musi mieć możliwość rozpakowania plików za pomocą programów określonych ww. Rozporządzeniu).
8. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: a) w formatach danych określonych w ppkt 7 (i przekazuje się jako załącznik) , lub b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści ,,Formularza do komunikacji").
9. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji"). Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk ,,dodaj załącznik"). Zamawiający dopuszcza również komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zp@wierzchoslawice.pl. W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewn. lub wewn.
10. Dokumenty zamówienia będą dostępne również pod adresem (po wybraniu odpowiedniego postępowania): https://bip.malopolska.pl/ugwierzchoslawice,m,430085,2024.html.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegółowe informacje znajdują się w pkt I.10 Specyfikacji Warunków Zamówienia
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Szczegółowe informacje znajdują się w pkt I.10 Specyfikacji Warunków Zamówienia

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-03-29 10:00
Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IRD.271.1.1.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: ,,Modernizacja i remont Sali Ślubów w budynku Urzędu Gminy Wierzchosławice" zgodnie z postanowieniami niniejszej SWZ oraz załączoną dokumentacją.
LOKALIZACJA: II piętro budynku Urzędu Gminy Wierzchosławice,
33-122 Wierzchosławice 550, działka nr 2940 obręb 0011 Wierzchosławice.
Zakres zadania:
1) Demontaże i rozbiórki,
2) Prace budowlane: oświetlenie, sufit podwieszany, konstrukcja pod panel z metaloplastyki oraz pod lustro, ścianki działowe, obłożenie komina lustrami antycznymi, ściany - tynki, malowanie i tapetowanie, listwy sufitowe, parapety wewnętrzne, drzwi wewnętrzne, sufit napinany, montaże,
3) Meble i dekoracje do wykonania na indywidualne zamówienie: podstawy pod kwiaty w kształcie kolumn, lustra, dekoracja wisząca szklana.
Szczegółowe informacje zawarte są w Dokumentacji projektowej i Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB). Dokumenty te stanowią załączniki do SWZ. Udostępniony przedmiar robót ma jedynie charakter pomocniczy i informacyjny ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia.
Zestawienie pomieszczeń i powierzchni objętych zamówieniem: Sala Ślubów - 64,73 m2.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy co najmniej 36 miesięcznego okresu gwarancji jakości (12 kwartałów).
We wszystkich miejscach SWZ oraz dokumentacji projektowej, w których wskazano konkretny numer katalogowy, producenta, nazwę własną materiałów, znaki towarowe bądź konkretne urządzenia, sprzęty i wyposażenie, Zamawiający dodaje zapis ,,lub równoważne o porównywalnych parametrach". Jedynym celem podania ww. określeń jest określenie ostatecznych efektów wizualnych oraz standardów jakościowych oczekiwanych przez Zamawiającego. Wykonawca może zaproponować inne, równoważne materiały bądź urządzenia, sprzęt czy wyposażenie mając na uwadze przede wszystkim efekt wizualny (zgodnie z zamieszczoną wizualizacją zamówienia) oraz jakość materiałów (zgodnie z STWiORB oraz ich przeznaczeniem).
W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca załączy do oferty wykaz materiałów bądź urządzeń, sprzętu czy wyposażenia równoważnego wraz z jego opisem w celu umożliwienia Zamawiającemu zbadania jego równoważności z Opisem przedmiotu zamówienia.
Zamawiający informuje, że złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. Szczegóły dot. odbycia wizji lokalnej znajdują się w pkt III.7 SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający będzie oceniał oferty według następujących kryteriów:
Waga kryterium:
1) cena oferty brutto - 60%
2) dodatkowy okres gwarancji - 40%
2. Punkty przyznawane za ww. kryteria będą liczone następująco:
1) cena oferty brutto - 60% - max do uzyskania 60 pkt
Liczba punktów = (Cmin/Cof) * 100 * waga
gdzie:
- Cmin - najniższa cena spośród wszystkich ofert
- Cof - cena podana w ofercie
- waga - waga procentowa dla kryterium ,,cena oferty brutto" = 60%
2) dodatkowy okres gwarancji - 40 % - max do uzyskania 40 pkt
Podstawowy okres gwarancji: Zamawiający wymaga od Wykonawcy co najmniej
36 miesięcznego okresu gwarancji jakości (12 kwartałów).
Jednakże Wykonawcy mogą zaproponować dłuższy okres gwarancji za co otrzymają punkty:
Dodatkowy okres gwarancji: Wykonawca otrzyma dodatkowe 5 punktów za każdy pełny kwartał ponad podstawowy okres gwarancji (ponad 36 miesięcy) zadeklarowany w ofercie. Punkty przyznawane będą wyłącznie za zadeklarowanie dodatkowego okresu gwarancji maksymalnie do 8 kwartałów (24 miesięcy). W przypadku zadeklarowania dłuższego dodatkowego okresu gwarancji niż 8 kwartałów, Wykonawca otrzyma jedynie 40 pkt (maksymalną liczbę punktów do uzyskania).
W ofercie Wykonawca jest zobowiązany wpisać wyłącznie dodatkowy okres gwarancji (okres gwarancji ponad 36 miesięcy). Zamawiający uznaje, że wpisany w ofercie okres gwarancji jest dodatkowym okresem gwarancji, tzn. ponad podstawowy okres gwarancji.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Dodatkowy okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 6
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1) w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną co najmniej 100 000,00 zł.
2) w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wykonał minimum dwa zamówienia w zakresie robót budowlanych przy budynku użyteczności publicznej, budynku kubaturowym o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto każde zamówienie (przy czym dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie: warunek zostanie uznany za spełniony, gdy przynajmniej jeden z wykonawców będzie spełniał warunek w całości. Zostanie również uznane każde zamówienie, które wykonali wspólnie Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie, które potwierdzi spełnienie warunku w części bądź w całości).
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia wskazanych przez Zamawiającego.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego. W sytuacji gdy fakt opłacania składek nie wynika z samej treści dokumentu (np. polisy), należy załączyć również inny dokument potwierdzający odprowadzanie stosownych składek (np. wyciąg z konta bankowego, rachunek, itp.).
2) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnieniu warunków udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców.
2. W przypadku wyboru oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegających się o zamówienie mogą polegać na kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych z Wykonawców, którzy wykonują roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie z którego wynika, które roboty budowlane, usługi lub dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy (dotyczy również spółek cywilnych).
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
W związku z ograniczeniem liczby znaków w tej sekcji (do 4000) podaje się jedynie skrócony opis zmian umowy. Szczegółowe informacje można znaleźć w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego (PPU), które stanowią zał. nr 3 do SWZ.
1. Wszelkie zmiany umowy wymagają zgody obu Stron i zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp:
1) Zmiany wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie, które może ulec zmianie:
a) w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku VAT,
b) w przypadku zmiany zakresu prac objętych niniejszą umową z powodu konieczności wykonania prac zamiennych zgodnie z Umową, robót dodatkowych zgodnie z Pzp oraz zmiany umowy dokonanej na podstawie art. 455 ust 2 Ustawy Pzp.
2) Zmiany terminu - maksymalnie o liczbę dni odpowiadającą wstrzymaniu lub opóźnieniu w wykonywaniu robót, jedynie w następstwie:
a) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych opisanych w Umowie,
b) wystąpienia klęski żywiołowej na terenie prowadzonych robót, mającej bezpośredni wpływ na dochowanie umownego terminu zakończenia realizacji Przedmiotu Umowy, wystąpienia pandemii,
c) konieczności udzielenia zamówień dodatkowych, wykraczających poza zakres przedmiotu niniejszej Umowy, a niezbędnych do jego prawidłowego wykonania, i które mają wpływ na dochowanie umownego terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy,
d) konieczności wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania Przedmiotu Umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej,
e) niemożności realizacji Przedmiotu Umowy, z powodu niedopuszczenia do wykonywania robót lub nakazu ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
f) działań organów administracji lub gestorów sieci skutkujących przekroczeniem określonych przez prawo terminów wydawania decyzji, zezwoleń, uzgodnień lub odmową wydania przez w/w podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp.
g) wystąpienia wad Dokumentacji technicznej, skutkujących koniecznością dokonania w niej zmian, jeżeli uniemożliwia to lub wstrzymuje wykonywanie robót,
h) projektant w trybie nadzoru autorskiego dokona zmian w projekcie budowlanym, na podstawie którego Wykonawca realizuje roboty budowlane, uniemożliwiających wykonanie umowy w terminie umownym,
i) uzgodnień pomiędzy Stronami dotyczącymi skrócenia terminu,
j) zmiany przepisów prawa,
k) konieczność skoordynowania robót budowlanych z innymi zadaniami, jeśli mają wpływ na realizację Przedmiotu Umowy,
l) zmiany umowy na podstawie art. 455 ust. 2 Ustawy Pzp.
3) Sposobu wykonania Przedmiotu Umowy, jedynie w następstwie:
a) konieczności wykonania jakiejkolwiek części robót objętych przedmiotem Umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w Dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych wad tej Dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem Przedmiotu Umowy,
b) stwierdzenia odbiegających w sposób istotny od przyjętych w Dokumentacji projektowej warunków geologicznych, geotechnicznych lub hydrologicznych, które mogą skutkować niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem Przedmiotu Umowy,
c) stwierdzenia odbiegających w sposób istotny od przyjętych w Dokumentacji projektowej warunków terenu budowy, w szczególności wystąpienia nie zinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych urządzeń i obiektów budowlanych,
d) zmian technologicznych - o ile są one korzystne dla Zamawiającego oraz pod warunkiem, że są spowodowane okolicznościami wskazanymi w umowie.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający będzie oceniał oferty według następujących kryteriów:
Waga kryterium:
1) cena oferty brutto - 60%
2) dodatkowy okres gwarancji - 40%
2. Punkty przyznawane za ww. kryteria będą liczone następująco:
1) cena oferty brutto - 60% - max do uzyskania 60 pkt
Liczba punktów = (Cmin/Cof) * 100 * waga
gdzie:
- Cmin - najniższa cena spośród wszystkich ofert
- Cof - cena podana w ofercie
- waga - waga procentowa dla kryterium ,,cena oferty brutto" = 60%
2) dodatkowy okres gwarancji - 40 % - max do uzyskania 40 pkt
Podstawowy okres gwarancji: Zamawiający wymaga od Wykonawcy co najmniej
36 miesięcznego okresu gwarancji jakości (12 kwartałów).
Jednakże Wykonawcy mogą zaproponować dłuższy okres gwarancji za co otrzymają punkty:
Dodatkowy okres gwarancji: Wykonawca otrzyma dodatkowe 5 punktów za każdy pełny kwartał ponad podstawowy okres gwarancji (ponad 36 miesięcy) zadeklarowany w ofercie. Punkty przyznawane będą wyłącznie za zadeklarowanie dodatkowego okresu gwarancji maksymalnie do 8 kwartałów (24 miesięcy). W przypadku zadeklarowania dłuższego dodatkowego okresu gwarancji niż 8 kwartałów, Wykonawca otrzyma jedynie 40 pkt (maksymalną liczbę punktów do uzyskania).
W ofercie Wykonawca jest zobowiązany wpisać wyłącznie dodatkowy okres gwarancji (okres gwarancji ponad 36 miesięcy). Zamawiający uznaje, że wpisany w ofercie okres gwarancji jest dodatkowym okresem gwarancji, tzn. ponad podstawowy okres gwarancji.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Dodatkowy okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-04-27

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.