Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Prace konserwatorsko-restauratorskie przy ołtarzu głównym, ambonie i balaskach w...

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Prace konserwatorsko-restauratorskie przy ołtarzu głównym, ambonie i balaskach w prezbiterium kościoła

Data zamieszczenia: 2024-03-14
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Anny w Kościeszkach
Kościeszki 18
88-324 Jeziora Wielkie
powiat: mogileński
Tel. 52 318 76 25
pwa@interia.pl
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: Jeziora Wielkie
Wadium: ---
Nr telefonu: Tel. 52 318 76 25
Termin składania ofert: 2024-04-15 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
ZAPYTANIE OFERTOWE
w ramach postępowania zakupowego na wybór wykonawcy zadania p.n.:
Prace konserwatorsko-restauratorskie przy ołtarzu głównym, ambonie i balaskach w prezbiterium kościoła p.w. św. Anny w Kościeszkach
w ramach dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
III. Opis i zakres prac:
Ołtarz główny
Ołtarz architektoniczny, dwukondygnacyjny z wklęsłym retabulum; mensa sarkofagowa dekorowana snycerskimi ornamentami rocaille opracowanymi w płytkim reliefie, ujmującymi krawędzie mensy; w centrum kartusz z monogramem Marya; na cokole napis upamiętniający konserwację: Altare hoc renovatum Est A.D. 1874; nastawa wklęsła z głęboką niszą na osi, w której umieszczona rzeźba siedzącej św. Anny z Dzieciątkiem; wnęka obramiona wąską ramą, ujęta po bokach wertykalną dekoracją snycerską z nałożonych ornamentów rocaille; na skośnych, bocznych ściankach nastawy pilastry, na tle których ustawione na wolutowych konsolkach niewielkie figury aniołków; skrajne ścianki nastawy zaakcentowane wysuniętymi, gładkimi kolumnami, z kompozytowymi kapitelami, ustawionymi na zdwojonych cokołach; ścianki cokołów dekorowane nałożonymi dekoracjami rocaille; na wolutowych konsolach, po bokach kolumn ustawione pełno figuralne rzeźby Aarona (po lewej) i prorokini Anny (po prawej); uszaki wąskie z motywami kratki ujętej liśćmi akantu i kogucimi grzbietami; kondygnacje ołtarza oddzielone belkowaniem z fryzem dekorowanym rozetkami, wystającym, profilowanym gzymsem, zryzalitowanym na osiach kolumn i pilastrów; na osi ołtarza gzyms półkoliście wypiętrzony, w polu nad niszą rokokowy kartusz z wyciętym wtórnie prostokątnym polem, w którym jest wstawiony niewielki obrazek Chrystus Ecce Homo; na kartuszu data 1770; druga kondygnacja z prostokątnym obrazem przedstawiającym św. Józefa z Dzieciątkiem, ujętym wąską ramą o wklęsłych górnych narożach, przy których niewielkie główki anielskie; po bokach obrazu nałożone ornamenty rocaille; druga kondygnacja ujęta dużymi, wydłużonymi wstęgami wolutowymi, na szczycie których nałożone uskrzydlone putta; po bokach, na osiach kolumn, ustawione pełnoplastyczne figury
wygierowanego na osiach tralek kosza ambony, fryzu z rozetkami i podwieszonego, wycinanego lambrekinu z chwostami; baldachim zwieńczony krzyżem, wspartym na pięciobocznej podstawie, osadzonej na wycinanych spływach wolutowych; w podniebiu Gołębica Ducha Świętego w otoczeniu promieni.
Głównym założeniem konserwatorskim jest przywrócenie obiektu do stanu, który zapewniłby mu funkcjonowanie jako pełnowartościowego dzieła sztuki, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i artystyczno-estetycznym. Wszystkie obiekty zabytkowe w kościele z uwagi na złe warunki atmosferyczne (duże różnice wilgotności w drewnianym kościele) oraz liczne nieudolne naprawy i konserwacje przyczyniły się do bardzo złego stanu ich zachowania. Na podstawie wstępnej analizy trudno jest jednoznacznie określić stopień ich zniszczenia.
W ramach zadania przeprowadzone zostaną następujące prace:
Postępowanie konserwatorskie w części architektonicznej.
Wykonanie dokumentacji fotograficznej przed konserwacją i w trakcie jej trwania, oraz inwentaryzacji opisowej,
Demontaż elementów ruchomych, figur i obrazów sztalugowych, wstępne oczyszczanie z kurzu i zabezpieczenie do transportu,
Dezynfekcja i dezynsekcja drewna (najlepiej In situ, przez gazowanie),
Zabezpieczenie i przyklejenie odspojeń,
Określenie budowy technicznej poszczególnych elementów na podstawie odkrywek, badań stratygraficznych i technologicznych,
Określenie stanu zachowania i przyczyn zniszczeń architektury, rzeźb, obrazów,
Opracowanie metody usuwania warstw wtórnych i zabrudzeń powierzchniowych na podstawie prób: chemiczne i mechaniczne,
Usunięcie wielowarstwowych przemalowań z architektury ołtarzy, detali snycerskich, partii złoceń, rzeźb: chemiczne i mechaniczne,
Wzmocnienie struktury drewna roztworem żywicy akrylowej Paraloid-72 (podciąganie kapilarne, iniekcje, pędzlowanie),
Uzupełnianie większych ubytków drewna (flekowanie) oraz prace stolarskie mające na celu wzmocnienie konstrukcji,
Uzupełnienie mniejszych ubytków drewna, (Araldit HV 427), sklejanie spękań, Doczyszczanie zachowanych partii złoceń i polichromii: chemiczne, mechaniczne, Uzupełnianie ubytków zaprawy grunty kredowo-klejowe,
Uzupełnianie ubytków i kolorystyczne scalenie zachowanych fragmentów pierwszego opracowania,
Rekonstrukcja szczególnie w przypadku całkowitego zniszczenia warstwy pierwotnej, Założenie werniksów końcowych,
Uzupełnianie partii złoceń:
- założenie pulmentu w miejscach uzupełnionych gruntów i przetarć oryginalnego pulmentu
- uzupełnianie ubytków złoceń uwzględniając techniki połysk, mat: złotem w płatkach i w proszku,
- zabezpieczenie powierzchni złoconych,
- patynowanie złoceń w celu scalenia optycznego wszystkich elementów ołtarza,
Retusz warstwy malarskiej,
Założenie warstw werniksu końcowego na warstwę malarską,
Montaż obiektu w kościele,
Sporządzenie dokumentacji konserwatorskiej (fotograficznej i opisowej).

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert upływa dnia 15 kwietnia 2024 o godz. 10.00 -
decyduje data i godz. wpływu oferty do siedziby zamawiającego.

Oferta cenowa jest to komplet dokumentów wg Postanowień postępowania zakupowego scalona w zamkniętej kopercie.

Ofertę można złożyć osobiście (w siedzibie zamawiającego w Kościeszkach za potwierdzeniem odbioru) pocztą lub kurierem na adres: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Anny w Kościeszkach, Kościeszki 18, 88-324 Jeziora Wielkie.

W tytule oferty należy wpisać: Postępowanie Zakupowe ,,Prace konserwatorsko-restauratorskie przy ołtarzu głównym, ambonie i balaskach w prezbiterium kościoła p.w. św. Anny w Kościeszkach".

Wymagania:
II. Tryb udzjelenia zamówienia:
Na podstawie wytycznych zawartych w Załączniku do uchwały nr 232/2022 Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2022 r. - Szczegółowe zasady i tryb udzielania dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
Postępowanie zakupowe prowadzone jest zgodnie z zasadą konkurencyjności, transparentności i przejrzystości postępowania.
IV. Postanowienia postępowania zakupowego:
Prace objęte są szczególnym rygorem nadzoru konserwatorskiego i muszą zostać wykonane przez osoby spełniające wymogi Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. 2003 nr 162 póz. 1568).
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wizji lokalnej przedmiotu zamówienia, przed 5 kwietnia 2024 r., po uprzednim umówieniu terminu z zamawiającym.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę i zaproponować tylko jedną cenę końcową. Złożenie przez Wykonawcę więcej niż jednej oferty lub oferty zawierającej rozwiązania wariantowe albo alternatywne spowoduje jej odrzucenie.
Podpisanie Umowy z wybranym wykonawcą nastąpi po zakończonym postępowaniu zakupowym. Zamawiający przewiduje płatność jednorazową, po zakończeniu prac i ich protokolarnym odbiorze przez przedstawiciela Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Delegatura w Bydgoszczy oraz wypłacie środków dotacyjnych przez BGK do Urzędu Gminy Jeziora Wielkie i przekazanie dotacji na rzecz ,,Zamawiającego".
Wykonawca zapewni finansowanie Inwestycji na czas poprzedzający wypłatę środków z promesy przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Wykonawca zobowiązany jest do zachowania dyskrecji i tajemnicy odnośnie ewentualnie powierzonych i w toku wykonywania zamówienia pozyskanych informacji dotyczących Zamawiającego.
Wymagany okres gwarancji: nie mniej niż 3 lata od zakończenia prac konserwatorskich.
Do udziału w postępowaniu i składaniu ofert uprawnione są osoby określone w Ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. 2003 nr 162 póz.
1568), art. 37a. 1. oraz 2., to jest:
1 .Pracami konserwatorskimi, pracami restauratorskimi lub badaniami konserwatorskimi, prowadzonymi przy zabytkach wpisanych do rejestru kieruje osoba, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki lub konserwacji zabytków oraz która po rozpoczęciu studiów drugiego stopnia lub po zaliczeniu szóstego semestru jednolitych studiów magisterskich przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub zaliczanych do jednej z kategorii, o których mowa w art. 14a ust. 2.
Ocena tego warunku dokonana będzie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia wraz z odpowiednim dyplomem.
Zamawiający wymaga posiadania przez wykonawcę odpowiedniego doświadczenia w realizacji podobnych prac konserwatorskich. Do udziału w postępowaniu wymagane jest wykonanie przez oferenta w okresie pięciu lat przed dniem złożenia oferty co najmniej 5 prac konserwatorskich przy architektonicznych ołtarzach wraz z rzeźbami i obrazami lub ambonach - wpisanych do rejestru zabytków. Prace wykonane przez Oferenta muszą być potwierdzone opiniami wydanymi przez odpowiednie organy ochrony zabytków (w rozumieniu Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami) bądź protokołami odbioru prac dokonanymi przez przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Kontakt:
Szczegółowych wyjaśnień udziela Ks. Przemysław Warchał - Proboszcz Parafii E-mail: pwa@interia.pl Tel. 52 318 76 25
Wszelkie informacje udzielane są w godzinach pracy Biura Parafialnego.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii