Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
23275z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Konserwacja i restauracja nawy północnej kościoła

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Konserwacja i restauracja nawy północnej kościoła

Data zamieszczenia: 2024-03-14
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu
Plac Klasztorny 2
68-100 Żagań
powiat: żagański
tel. 604 425 898
taswu@op.pl
Województwo: lubuskie
Miasto: Żagań
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 604 425 898
Termin składania ofert: 2024-04-15 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
ZAPYTANIE OFERTOWE Nr 1/2024 z dnia 14 marca 2024 r.
w ramach postępowania prowadzonego zgodnie z zasadą konkurencyjności w celu udzjelenia zamówienia na prace konserwatorsko-restauratorskie p.n.
,,Konserwacja i restauracja nawy północnej kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu"
Dofinansowanego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków/ Polski Ład na podstawie wniosku o dofinansowanie złożonego przez Powiat Żagański - Wnioskodawca
Rozdział IV. Opis przedmiotu zamówienia.
1. Nazwa przedmiotu zamówienia: ,,Konserwacja i restauracja nawy północnej kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu"
2. Nazwa i kod przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień: 1) Roboty budowlane 45000000-7,
2) Roboty renowacyjne 45453100-8,
3. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich we wnętrzu nawy północnej kościoła parafialnego pw. WNMP przy Placu Kościelnym 2 w Żaganiu, polegających na wydobyciu i konserwacji oraz przywróceniu i wyeksponowaniu XVIII-wiecznej szaty kolorystycznej powierzchni architektonicznych i elementów wyposażenia nawy północnej.
2) Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków (wpis nr L-99/1-4 z dnia 12.06.1953 r. oraz na listę Pomników Historii (Dziennik Ustaw Nr 54. Poz. 280, Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 lutego 2011 r. ,,Żagań -- poaugustiański zespół klasztorny")
3) Przeprowadzone badania konserwatorskie wykazały obecność zachowanych w różnym stopniu XVIII-wiecznych warstw kolorystycznych o innym wybarwieniu niż widoczne obecnie, pochodzące z lat 80. XX w. Wystrój nawy północnej jest częścią osiemnastowiecznego dzieła modernizacji gotyckiej świątyni w Żaganiu. Późniejsze, wtórne zmiany doprowadziły do zaburzenia pierwotnego barokowego konceptu -wszystkie powierzchnie architektoniczne (ściany i sklepienia) wraz z detalami sztukatorskimi zostały pobielone w XIX w. i przemalowane w okresie powojennym. Zachowane elementy XVIII-wiecznego wystroju nawy północnej oraz chóru muzycznego takie jak snycerska krata na emporze, polichromie imitujące otwory okienne, teatralne, kulisowe rozmalowanie ściany wschodniej z kotarą ,,zawieszoną" w prześwicie arkady czy loża opacka utraciły w ten sposób swój pierwotny kontekst. Elementem barokowej aranżacji wnętrza kościoła było również bezbarwne szklenie witrażowe.
4) Celem prac jest przywrócenie historycznych i estetycznych walorów nawy płn. poprzez wyeksponowanie i przywrócenie XVIII-wiecznej szaty barwnej z poszanowaniem i zachowaniem elementów starszych i jak i powstałych później, zgodnie z wynikami badań i programem prac konserwatorskich.
Ze względów konserwatorskich przewidziano sukcesywne przywrócenie szklenia witrażowego na jednolite, bezbarwne.
Wydobycie warstw historycznych, ich oczyszczenie, naprawy, uzupełnienia i wzmocnienie podłoży oraz wykonanie kompleksowej restauracji szaty kolorystycznej wnętrza wymaga wnikliwego rozpoznania obiektu wpisanego na listę pomników historii.
5) Zakres rzeczowy prac konserwatorskich i restauratorskich obejmuje następujące powierzchnie architektoniczne i elementy wystroju nawy północnej:
Sklepienie nad nawą płn.
a) Ściany i przegrody
b) Elementy snycerki i kamieniarki
c) Posadzkę ceramiczną na emporze
d) Okna w nawie płn. - wymiana oszklenia

6) Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie prac konserwatorskich (Kościół WNMP w Żaganiu. Nawa północna z przyległymi kaplicami. TOM I + załączniki, TOM II), opracowany przez 3MK Projekt Sp z o.o.; załącznik nr 6 do zapytania ofertowego) na których wykonanie zostało udzielone pozwolenie Lubuskiego Konserwatora Zabytków (decyzja nr ZN.5142.6.2024[mŻag] ZR.5144.2.2024 z dnia 15.02.2024 r. na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytku; załącznik nr 7 do zapytania ofertowego.). Lokalizację zakresu planowanych do wykonania prac przedstawiono na rysunkach stanowiących załącznik nr 8 do zapytania ofertowego. Dołączony do niniejszego zapytania ofertowego przedmiar (załącznik nr 9 do zapytania ofertowego) stanowi dokument pomocniczy do przygotowania ofert.
7) Program Prac Konserwatorskich (załącznik nr 6 do zapytania ofertowego) może wskazywać dla niektórych materiałów znaki towarowe lub pochodzenie. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacji projektowej pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia w zgodzie z uzyskaną decyzją pozwolenia na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytku, zapewnią uzyskanie parametrów, co najmniej na takim samym poziomie jak założone w w/w dokumentach oraz będą nie gorsze pod względem:
1) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
2) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość)
3) parametrów bezpieczeństwa użytkowania.
8) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
9) Przedmiot zamówienia wykonywany będzie przez Wykonawcę w czynnym obiekcie sakralnym, w związku z czym sposób jego realizacji wymaga uzgodnienia z zamawiającym sposobu i metod prowadzenia prac w celu zapewnienia w tym okresie odpowiednich warunków osobom w nim przebywającym i sprawującym posługę liturgiczną.
10) Przygotowanie dokumentów do odbiorów oraz uzyskanie -jeśli zajdzie taka potrzeba -wszystkich niezbędnych zezwoleń od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Straży Pożarnej itp.
11) Wykonawca zobowiązuje się do udzjelenia 48 miesięcy gwarancji oraz rękojmi za wady na wykonane roboty objęte niniejszym zapytaniem ofertowym.

CPV: 45000000-7, 45453100-8

Dokument nr: 1/2024

Składanie ofert:
Rozdział XII. Miejsce oraz termin składania ofert.
1. Miejsce składania ofert
oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego/Beneficjenta - Plac Klasztorny 2, 68-100 Żagań, na Plebanii, po wcześniejszej informacji telefonicznej na nr telefonu
604 425 898 o godz. przybycia.
2. TERMIN SKŁADANIA ofert - do dnia 15 kwietnia 2024 r. do godz. 15:00

Miejsce i termin realizacji:
Rozdział V. Termin realizacji umowy.
1. Od dnia podpisania umowy do dnia 31.10.2025 r.
2. Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie tylko w uzasadnionych przypadkach.

Wymagania:
II. Oznaczenie postępowania.
Postępowanie o udzielenie zamówienia, którego dotyczy niniejszy dokument oznaczone jest znakiem 1/2024. W kontaktach z Zamawiającym dotyczących tego postępowania Wykonawcy powinni powoływać się na to oznaczenie.
Rozdział III. Tryb udzjelenia zamówienia.
1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w sposób konkurencyjny i transparentny, w szczególności z uwzględnieniem §8 ust. 6 Regulaminu Naboru Wniosków o Dofinansowanie z Rządowego Programu Ochrony Zabytków.
2. Do przedmiotowego postępowania nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 1605 ze zm.).
3. Dane osobowe przekazane Zamawiającemu w toku prowadzenia postępowania będą przetwarzane zgodnie z regulacjami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str.l) (dalej Rozporządzenie RODO). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w Klauzuli informacyjnej RODO stanowiącej załącznik nr 4 do niniejszego zapytania ofertowego.
4. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie znajdują bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1740z późn. zm.), Ustawa z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. 2003r. Nr 162, poz. 1568) i Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 682 ze zm.).
5. Upublicznienie zapytania ofertowego poprzez umieszczenie zapytania na stronie internetowej Inwestora (Wnioskodawcy - Powiatu Żagańskiego): www.bip.powiatzaganski.pl oraz Beneficjenta/Zamawiającego - Parafii Rzymskokatolickiej p.w WNMP w Żaganiu: http://www.wnmp.zagan.pl/
12) Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy, który złożył najkorzystniejszą ofertę, złożenia przed zawarciem umowy lub najpóźniej w dniu jej podpisania zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 1% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie. Zabezpieczenie, może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
a) pieniądzu nr konta 50 1020 5460 0000 5102 0042 3939.
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zabezpieczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;

e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 09 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
12.1. W przypadku składania przez Wykonawcę zabezpieczenia w formie gwarancji lub poręczenia, powinny one być sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem i winny zawierać następujące elementy:
a) nazwa dającego zlecenie udzjelenia gwarancji lub poręczenia (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji lub poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji lub poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib;
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją lub poręczeniem;
c) kwotę gwarancji lub poręczenia;
d) termin ważności gwarancji lub poręczenia;
e) nieodwołalnie i bezwarunkowo zobowiązanie gwaranta do ,,Zapłacenia na rzecz Zamawiającego kwoty gwarancji lub poręczenia po otrzymaniu pierwszego pisemnego żądania wypłaty zawierającego oświadczenie stwierdzające, że Wykonawca nie wykonał lub nienależycie wywiązał się ze swoich zobowiązań wynikających z umowy".
12.2. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
a) w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej;
b) przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego;
c) przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
12.3. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
12.4. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy.
12.5. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w pkt 12).
12.6. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.
12.7. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należyte wykonane. Podstawą uznania zadania za należyte wykonane będzie protokół odbioru końcowego podsumowujący realizację umowy.
12.8. Zamawiający pozostawi na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji kwotę nie przekraczającą 30% zabezpieczenia.
12.9. Kwota, o której mowa w pkt 12), jest zwracana nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji.
12.10. Zamawiający może dokonać częściowego zwrotu zabezpieczenia po wykonaniu części zamówienia, jeżeli przewidział taką możliwość w dokumentach zamówienia.
13) Odbiór robót będzie dokonywany przez przedstawicieli Zamawiającego/Beneficjenta - Parafii Rzymsko-katolickiej p.w WNMP w Żaganiu, Inwestora (Wnioskodawcy -
Powiat Żagański), Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przy udziale Wykonawcy.
14) Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
15) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Rozdział VI. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny | spełniania tych warunków.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) Posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. - ZAMAWIA JACY NIE STAWIA WARUNKU W TYM ZAKRESIE
2) Znajdowania się w sytuacji ekonomicznej lub finansowej, zapewniającej wykonanie zamówienia we wskazanym terminie - ZAMAWIAJĄCY NIE STAWIA WARUNKU W TYM ZAKRESIE
3) Posiadania wiedzy i doświadczenia w zakresie wykonania niniejszego zamówienia, tj.: Wykażą, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali należycie co najmniej:
a) 2 zadania, o wartości min. 1 500 000 zł brutto każde, w obiektach wpisanych do rejestru zabytków obejmujące kompleksowe prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowych wnętrz,
b) 2 zadania, o wartości min. 300 000 zł brutto, każde, w obiektach wpisanych do rejestru zabytków obejmujących konserwację i restaurację XVIII-wiecznych polichromii i dekoracji malarskich powierzchni architektonicznych o powierzchni minimum 200 m2 każda;
UWAGA!
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie, warunek musi być spełniony przynajmniej przez jeden podmiot..
4) Dysponowania lub możliwości dysponowania w takcie realizacji zamówienia osobami skierowanymi do realizacji zamówienia, tj.:
a) co najmniej 1 osobę posiadającą kwalifikacje zgodne z określonymi w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, która będzie kierowała pracami konserwatorskimi, posiadającą następujące doświadczenie: kierowała co najmniej 3 pracami konserwatorskimi polegającymi na kompleksowej konserwacji i restauracji wnętrz sakralnych w obiektach wpisanych do rejestru zabytków, których wartość była nie mniejsza niż 1.000.000,00 złotych brutto każda praca.

b) co najmniej 1 osobę posiadającą kwalifikacje zgodne z określonymi w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami w specjalizacji konserwacja malarstwa i rzeźby polichromowanej.
c) co najmniej 1 osobę posiadającą kwalifikacje zgodne z określonymi w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami w specjalizacji konserwacja kamienia i detalu architektonicznego:
2. Zamawiający dokona oceny spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie analizy dokumentów i oświadczeń dostarczonych przez wykonawców, o których mowa w Rozdziale VIII niniejszego zapytania ofertowego.
3. W odniesieniu do obywateli innych państw uprawnienia budowlane/konserwatorskie oznaczają również odpowiednie, równoważne kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie i ochronie zabytków równoznacznej wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz ochronie zabytków na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiadające swoim zakresem uprawnieniom budowlanym/konserwatorskim, o których mowa w ustawie Prawo budowlane oraz ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, zapisy zawarte w niniejszym zapytaniu ofertowym dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców występujących wspólnie.
Rozdział VII. Podstawy wykluczenia z postępowania.
Zamawiający wykluczy z udziału w postępowaniu Wykonawców:
1) którzy nie wykażą spełniania warunków udziału w postępowaniu lub nie wykażą braku podstaw wykluczenia,
2) którzy będą powiązani z zamawiającym osobowo lub kapitałowo; przez powiązania kapitałowe lub osobowe należy rozumieć wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspornik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli,
3) którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689 ze zm.) złożą odrębne oferty,
Rozdział VIII. Wykaz oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
1. W celu oceny spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w Rozdziale VI niniejszego zapytania ofertowego, zamawiający żąda dołączenia do oferty następujących dokumentów:
1) wykazu robót budowlanych, wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty były wykonywane (zgodnie z załącznikiem nr 2 do niniejszego zapytania ofertowego),
2) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie pracami konserwatorskimi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (zgodnie z załącznikiem nr 3 do niniejszego zapytania ofertowego).
2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w Rozdziale VII niniejszego zapytania ofertowego, zamawiający żąda dołączenia do oferty następujących dokumentów: 1) oświadczenie o braku powiązań osobowych lub kapitałowych wykonawcy zgodnie z treścią w załączniku nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego).
Rozdział IX. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują w formie pisemnej osobiście, za pośrednictwem posłańca, listem poleconym, przesyłką kurierską lub drogą elektroniczną. Przekazanie OFERTY i umowy może nastąpić wyłącznie w formie pisemnej, osobiście, za pośrednictwem posłańca, listem poleconym, lub przesyłką kurierska. W przypadku przekazania dokumentu drogą elektroniczną, adresat powinien niezwłocznie potwierdzić fakt jego otrzymania na żądanie jednej ze stron, przy czym za termin doręczenia wiadomości przesłanej drogą elektroniczną uważa się termin wysłania drugiej stronie potwierdzenia odebrania. W przypadku przekazania osobistego, za pośrednictwem posłańca, listem poleconym lub przesyłką kurierską, za termin doręczenia uważa się termin odbioru przez adresata, dotyczy to zwłaszcza doręczenia oferty lub umowy.
Rozdział X. Termin związania ofertą.
1. 30 dni od dnia otwarcia ofert.
2. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
Rozdział XI. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Oferta musi zawierać:
1) wypełniony formularz oferty - załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego,
2) dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie przez wykonawcę warunków
udziału w postępowaniu oraz niepodleganie wykluczeniu z udziału w postępowaniu wymienione w Rozdziale VIII niniejszego zapytania ofertowego (wypełnić i załączyć do oferty załącznik nr 2 i załącznik nr 3)
3) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie -pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, podpisane przez wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, do pełnomocnictwa należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że osoby podpisujące pełnomocnictwo są uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu danego wykonawcy.
2. Treść złożonej oferty musi odpowiadać treści niniejszego zapytania ofertowego. Zamawiający zaleca wykorzystanie przy opracowaniu oferty formularza załączonego do niniejszego zapytania ofertowego.
3. Ofertę należy przygotować w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez wykonawcę.
4. Ofertę składa się w formie pisemnej.
5. Formularz oferty i załączniki do oferty musza bvć podpisane przez osobc/osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy, upoważnienie powinno bvć dołączone do oferty o ile nie wynika z dokumentów do niej załączonych.
6. Wszystkie dokumenty powinny być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osobę/osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy, za wyjątkiem dołączonych do oferty pełnomocnictw (upoważnień), które muszą być przedstawione w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
7. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane i datowane własnoręcznie przez osobę/osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy.
8. Każdy wykonawca może złożyć jedną ofertę.
9. Koszty przygotowania i złożenia oferty ponosi wykonawca.
10. Opis sposobu złożenia oferty:
la) kompletną ofertę należy umieścić w kopercie i zaadresować: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. WNMP w Żaganiu
OFERTA- ,,Konserwacja i restauracja nawy północnej kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu"
lb) koperta oprócz opisuj/w powinna zawierać nazwę i adres Wykonawcy.
Rozdział XIII. Opis sposobu obliczenia ceny.
1. Cena oferty jest ceną ryczałtową brutto i winna uwzględniać wynagrodzenie obejmujące wszystkie obowiązki przyszłego wykonawcy niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, którego zakres ujęty jest w dokumentacji projektowej oraz decyzjach Lubuskiego Konserwatora Zabytków.
2. Cena oferty musi zawierać wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia wynikające wprost z dokumentacji projektowej, jak również w nich nie ujęte, a niezbędne do wykonania zadania, w tym między innymi:
1) urządzenie i utrzymanie terenu budowy,
2) zabezpieczenia energii elektrycznej, wody i innych mediów niezbędnych przy realizacji przedmiotu umowy,
3) utrzymanie w należytym porządku dróg obszaru prac i utrzymania czystości na odcinkach związanych z transportem sprzętu i zaopatrzeniem w niezbędne materiały,
4) utrzymanie terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwania na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
5) zapewnienie dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy,
6) niezbędne dokumentacje wykonawcze służące uszczegółowieniu rozwiązań technologicznych,
7) zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań, odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorowej dla zakresu prac objętych umową, jak również do dokonania odkrywek w przypadku niezgłoszenia do odbioru prac ulegających zakryciu lub zanikających,
8) dokonanie uzgodnień, uzyskanie wszelkich opinii niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia,
9) uporządkowanie wnętrza kościoła po zakończeniu prac i przekazania zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru końcowego,
10) wykonanie tablicy informacyjnej,
11) koszty transportu, ubezpieczenie, wszelkie prace przygotowawcze, koszty utrzymania zaplecza prac oraz wszelkie inne koszty niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia.
3. Wszystkie koszty, które będą opłacane przez wykonawcę w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, muszą być ujęte w cenie złożonej oferty. Wykonawca zgodnie z art. 632 § 1 Kodeksu cywilnego nie będzie mógł żądać podwyższenia wynagrodzenia, chociażby w

czasie zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru lub kosztów prac.
4. Zaleca się, aby każdy z wykonawców odwiedził miejsce realizacji zadania celem sprawdzenia warunków realizacji przedmiotu zamówienia oraz uzyskania dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do oceny prac, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy, wszystkie utrudnienia wynikające z warunków realizacji wykonawca winien uwzględnić w podanej cenie oferty.
5. Cena oferty musi być liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
6. Upusty oferowane przez wykonawcę muszą być zawarte w cenie oferty.
7. Cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia należy przedstawić w formularzu ofertowym - załączniku nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego.
Rozdział XIV. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty i sposobu oceny ofert.
1. Wszystkie oferty jakie wpłyną do Zamawiającego w odpowiedzi na zapytanie ofertowe muszą być zgodne z przedmiotem zamówienia. Oferta, która nie będzie zgodna z przedmiotem zamówienia lub taka która zostanie przedstawiona w formie uniemożliwiającej weryfikację tych informacji zostanie odrzucona jako niezgodna z przedmiotem zamówienia.
2. Zamawiający dokona oceny punktowej ofert, które:
a) Zostały złożone w terminie,
b) Są zgodne z przedmiotem zamówienia,
c) Spełniają warunki udziału w postępowaniu,
d) Przedstawiły ofertę zgodnie z wymaganiami wskazanymi w zakresie oferty.
3. Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie następujących kryteriów oceny ofert:
1) Cena (C)-60%
2) Doświadczenie wykonawcy (DW) - 20%
3) Doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia (DO) - 20%.
4. W przypadku, gdy oferta zawiera cenę rażąco niską, Zamawiający wzywa Wykonawcę do złożenia wyjaśnień, przy czym wezwanie kierowane jest tylko do Wykonawcy, którego oferta jest najkorzystniejsza. Brak wyjaśnień lub uznanie ich przez Zamawiającego za nieprzekonywujące powoduje odrzucenie oferty.
5. W przypadku, gdy oferent nie załączył wszystkich wymaganych dokumentów lub oświadczeń lub są one niezgodne z zapisami niniejszego ogłoszenia, Zamawiający wzywa do ich uzupełnienia, przy czym wezwanie kierowane jest tylko do Wykonawcy, którego oferta jest najkorzystniejsza. Brak uzupełnienia dokumentów lub oświadczeń we wskazanym terminie powoduje odrzucenie oferty.
6. Zamawiający przewiduje możliwość negocjacji najkorzystniejszej oferty, jeżeli zaoferowana cena przewyższa wartość jaką Zamawiający/Beneficjent zamierzał przeznaczyć na realizację niniejszego zadania.
7. Oceny oferty dokonywać będą członkowie komisji powołanej przez Proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu stosując następujący sposób:
7.1. obliczenia punktów w poszczególnych kryteriach ocen\\\\ ofert (do wyliczenia punktacji należy wypełnić i załączyć załącznik nr 1, załącznik nr 2 oraz załącznik nr 3):
a) Cena oferty (C) - 60 % (60 pkt):
cena najniższej oferty
(C ) n
cena oferty (C)= cena oferty badanej ^ 60 pkt
(C ) oy
b) Doświadczenie Wykonawcy (DW) - 20 % (20 pkt)
W kryterium tvm liczba punktów będzie prz\\\\znana w następujący sposób:
a) Wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie
- 3 zadania o wartości min. 1 500 000 zł brutto każde w obiektach wpisanych do rejestru zabytków obejmujące kompleksowe prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowych wnętrz- 5 pkt
- 4 zadania i więcej o wartości min. 1 500 000 zł brutto każde w obiektach wpisanych do rejestru zabytków obejmujące kompleksowe prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowych wnętrz-10 pkt
b) Wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie
- 3 zadania o wartości min. 300 000 zł brutto każde w obiektach wpisanych do rejestru zabytków obejmujących konserwację i restaurację XVIII-wiecznych polichromii i dekoracji malarskich powierzchni architektonicznych o powierzchni minimum 200 m2 każda; - 5 pkt
- 4 zadania i więcej o wartości min. 300 000 zł brutto każde w obiektach wpisanych do rejestru zabytków obejmujących konserwację i restaurację XVIII-wiecznych polichromii i dekoracji malarskich powierzchni architektonicznych o powierzchni minimum 200 m2 każda; -10 pkt
W kryterium DW można otrzymać maksymalnie 20 pkt.
c) Doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia (PO) - 20 % (20 pkt)
W kryterium tym liczba punktów będzie przyznana w następujący sposób:

DOI - Kierownik prac konserwatorskich:
- kierował 4 pracami konserwatorskimi polegającymi na kompleksowej konserwacji i restauracji wnętrz sakralnych w obiektach wpisanych do rejestru zabytków, których wartość była nie mniejsza niż 1.000.000,00 złotych brutto każda - 5 pkt
- kierował 5 i więcej pracami konserwatorskimi polegającymi na kompleksowej konserwacji i restauracji wnętrz sakralnych w obiektach wpisanych do rejestru zabytków, których wartość była nie mniejsza niż 1.000.000,00 złotych brutto każda -10 pkt
W kryterium DOI można otrzymać maksymalnie 10 pkt.
D02 - Specjalista konserwacji malarstwa i rzeźby polichromowane
- wykonał 1 prace konserwatorskie obiektu wpisanego do rejestru zabytków obejmujące konserwację malarstwa i rzeźby polichromowanej - 2 pkt
- wykonał 2 prace konserwatorskie obiektu wpisanego do rejestru zabytków obejmujące konserwację malarstwa i rzeźby polichromowanej - 3 pkt
- wykonał 3 i więcej prac konserwatorskich obiektu wpisanego do rejestru zabytków obejmujących konserwację malarstwa i rzeźby polichromowanej - 5 pkt
W kryterium DQ2 można otrzymać maksymalnie 5 pkt.
D03 - Specjalista konserwacji kamienia i detalu architektonicznego:
- wykonał 1 prace konserwatorskie obiektu wpisanego do rejestru zabytków obejmujące konserwację kamienia i detalu architektonicznego - 2 pkt
- wykonał 2 prace konserwatorskie obiektu wpisanego do rejestru zabytków obejmujące konserwację kamienia i detalu architektonicznego - 3 pkt
- wykonał 3 i więcej prac konserwatorskich obiektu wpisanego do rejestru zabytków obejmujących konserwację kamienia i detalu architektonicznego - 5 pkt
W kryterium DQ3 można otrzymać maksymalnie 5 pkt.
7.2.. Zamawiający za najkorzystniejszą ofertę uzna ofertę, która przedstawi najkorzystniejszy bilans ceny i pozostałych kryteriów oceny ofert, czyli w wyniku przeprowadzonej oceny uzyskała najwyższą łączną liczbę punktów w ocenie końcowej zgodnie ze wzorem:
SUMA - Ilość punktów C + Ilość punktów DW + Ilość punktów DO (D01+D02+D03).
7.3. Punkty w kryterium ,,cena" będą wyliczone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
7.4. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że oferty uzyskają taką samą liczbę punktów, Zamawiający wybierze Wykonawcę, który zaoferował niższą cenę, a jeżeli ceny są też takie same, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w wyznaczonym terminie ofert dodatkowych.

8. Wszystkie obliczenia będą dokonywane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku zgodnie z matematycznymi zasadami zaokrąglania tj. końcówki poniżej 0,005 pomija się a końcówki 0,005 i wyżej zaokrągla się do 0,01.
9. W przypadku , kiedy Wykonawcy otrzymają identyczną liczbę punktów tj. podali taką samą najniższą cenę. Zamawiający zwróci się do tych podmiotów z prośbą o przedłożenie ponownie ofert zawierających cenę we wskazanym przez Zamawiającego terminie, po czym Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród ponownie złożonych ofert.
10. Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty zostanie upubliczniona na stronie internetowej Inwestora (Wnioskodawcy) - Powiat Żagański: www.bip.powiatzaganski.pl oraz Beneficjenta - Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. WNMP w Żaganiu: http://www.wnmp.zagan.pl/
11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia zamówienia bez podania przyczyny
Rozdział XV. Badanie i ocena ofert.
1. W toku badania i oceny ofert zamawiający może żądać od wykonawców udzjelenia w terminie 3 dni roboczych od daty doręczenia im pisma, wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert i dokumentów.
2. Zamawiający poprawi w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie,
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z niniejszym zapytaniem ofertowym, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
3. Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli:
1) treść oferty nie będzie odpowiadała treści niniejszego zapytania ofertowego,
2) wykonawca nie udzieli wyjaśnień, o których mowa w pkt. 1), lub jeżeli dokonana ocena złożonych wyjaśnień przez Wykonawcę nie potwierdzi, spełnienia minimalnych wymagań stawianych przez Zamawiającego/Beneficjenta w niniejszym zaproszeniu do złożenia oferty,
3) wykonawca nie udzieli wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień potwierdzi, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
4) oferta wykonawcy zostanie złożona po terminie na jej składanie.
Rozdział XVI. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1. Zamawiający poinformuje wykonawcę o terminie i miejscu zawarcia umowy.
Rozdział XVII. Warunki istotnych zmian umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty wykonawcy w następujących przypadkach:
1) wystąpienia robót budowlanych - skutkujące uprawnieniem Stron umowy do zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy,
2) wystąpienia robót budowlanych zamiennych - skutkujące uprawnieniem Stron do zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy, zakresu przedmiotu umowy,
3) rezygnacji z części robót budowlanych - skutkujące możliwością zmiany przez strony umowy zakresu przedmiotu umowy, wysokości wynagrodzenia, terminu wykonania przedmiotu umowy,
4) zmiany przepisów mających wpływ na wynagrodzenie wykonawcy - skutkujące uprawnieniem stron umowy do zmiany wysokości tego wynagrodzenia,
5) konieczności zmiany technologii robót w stosunku do technologii przewidzianej w dokumentacji projektowej- skutkujące możliwością zmiany przez strony umowy zakresu przedmiotu umowy, wysokości wynagrodzenia, terminu wykonania przedmiotu umowy,
6) pojawienia się nowych, korzystnych dla zamawiającego rozwiązań technologicznych, możliwych do wdrożenia zamiennie w stosunku do przewidzianych umową - skutkujące uprawnieniem stron umowy do zmiany zakresu przedmiotu umowy, terminu wykonania przedmiotu umowy,
7) wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, noszącego znamiona siły wyższej - uprawniające strony umowy do zmiany umowy w zakresie wymaganym do jej prawidłowej realizacji,
8) zgłoszenia przez wykonawcę gotowości do odbioru końcowego robót przed umownym terminem ich wykonania - skutkujące możliwością skrócenia przez strony umowy terminu wykonania przedmiotu umowy,
9) zmiany materiałów gwarantujących realizację robót w zgodzie z uzyskanymi decyzjami zezwalającymi na prowadzenie robót budowlanych oraz zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej -uprawniające strony umowy do zmiany zakresu przedmiotu umowy,
10)wystąpienia obiektywnych czynników uniemożliwiających realizację umowy zgodnie z pierwotnym terminem - uprawniających strony umowy do zmiany terminu wykonania umowy,
11)wystąpienia (ujawnienia) w trakcie realizacji umowy okoliczności uzasadniających dokonanie uściśleń/uzupełnień/zmian postanowień umownych korzystnych dla zamawiającego - w takiej sytuacji wynagrodzenie wykonawcy nie zostanie zwiększone.
2. Podstawą do dokonania zmian, o których mowa w pkt 1, jest złożenie przez jedną ze stron umowy wniosku i jego akceptacja przez stronę drugą umowy.
3. Wszelkie przyszłe zobowiązania wykonawcy związane z umową w sprawie zamówienia, istotne dla zamawiającego postanowienia, w tym wysokość kar umownych z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy oraz zakres możliwych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty wykonawcy, określa projekt umowy -załącznik nr 5 do niniejszego zapytania ofertowego.
Rozdział XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Rozdział XIX. Informacja o przewidywanych do udzjelenia wykonawcy zamówieniach polegających na powtórzeniu podobnych do przedmiotu zamówienia usług lub robót budowlanych.
Zamawiający nie przewiduje udzjelenia wykonawcy zamówień polegających na powtórzeniu podobnych do przedmiotu zamówienia usług lub robót budowlanych.
Rozdział XX. Opis sposobu przedstawienia ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim muszą odpowiadać oferty wariantowe wraz z wybranymi kryteriami oceny.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Rozdział XXI. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia między zamawiającym a wykonawcą.
Rozliczenia między zamawiającym a wykonawcą będą prowadzone w złotych polskich.
Rozdział XXII. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.

Kontakt:
2. Osoby uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami - Ks. Władysław Tasior, tel. 604 425 898
3. Adres poczty elektronicznej do porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami: taswu@op.pl

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.