Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Realizacja pełnobranżowego nadzoru inwestorskiego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Realizacja pełnobranżowego nadzoru inwestorskiego

Data zamieszczenia: 2024-03-15
Dane kontaktowe Zamawiającego: Caritas Archidiecezji Gdańskiej
Al. Niepodległości 778
81-805 Sopot
powiat: Sopot
Telefon: +48 58 555 78 78
gdansk@caritas.gda.pl
Województwo: pomorskie
Miasto: Sopot
Wadium: 5.000,00 zł
Nr telefonu: Telefon: +48 58 555
Termin składania ofert: 2024-04-07 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Zapytanie ofertowe na inspektora nadzoru

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 4/ZO/2024/RB
Realizacja pełnobranżowego nadzoru inwestorskiego dla inwestycji pn. ,,Termomodernizacja budynku Centrum Pomocowego Caritas im. Św. Jana Pawła II".

Inwestycja realizowana w ramach projektu pn.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu pn. ,,Termomodernizacja budynku Centrum Pomocowego Caritas im. Św. Jana Pawła II".

IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
Cel zamówienia:

Celem niniejszego zamówienia jest dokonanie wyboru Wykonawcy, zgodnie z zasadą konkurencyjności, poprzez wybór najlepszej oferty na wykonanie usług w zakresie sprawowania pełnobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn. ,,Termomodernizacja budynku Centrum Pomocowego Caritas im. Św. Jana Pawła II".

Przedmiot zamówienia:

Przedmiot zamówienia składa się z jednej części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz wymagania jakościowe odnoszące się do elementów składających się na przedmiot zamówienia określone zostały w dokumentacji stanowiącej załączniki do niniejszego zapytania ofertowego. Wiążącym dokumentem jest audyt energetyczny, którego uzupełnienie stanowią wytyczne dotyczące systemu BMS. Nadzór inwestorski dotyczy wszystkich prac budowlanych i związanych z nimi prac projektowych, określonych w audycie. Nadzór inwestorski sprawowany będzie od dnia podpisania umowy do dnia końcowego odbioru robót budowlanych i towarzyszących realizowanych w ramach inwestycji pn. ,,Termomodernizacja budynku Centrum Pomocowego im. Św. Jana Pawła II". Zakres prac wynika z posiadanego audytu termomodernizacyjnego załączonego do zapytania ofertowego.

Nadzór pełniony będzie w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów, w szczególności
z art. nr 25, 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity: Dz. U. 2018 r. poz. 1202 z późn. zm.), zgodnie z projektem technicznym, warunkami technicznymi wykonywania robót budowlanych przy szczególnym zachowaniu przepisów BHP, obowiązujących norm oraz uwzględniając warunki podane w uzgodnieniach przez poszczególne instytucje.

Wymagane parametry techniczne:

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz wymagania jakościowe i parametry technicznej odnoszące się elementów składających się na przedmiot zamówienia określone zostały w dokumentacji załączonej do niniejszego zapytania ofertowego.

Zakres prac projektowych i robót budowlanych, których dotyczyć będzie nadzór inwestorski powinien uwzględniać m.in. następujące zagadnienia (w toku prac projektowych i wykonawczych zakres może ulec zmianie):
1. Utworzenie nowego węzła cieplnego.
2. Montaż dodatkowego źródła ciepła - pompy ciepła wraz z buforem ciepłej wody użytkowej,
3. Modernizacja systemu centralnego ogrzewania.
4. Modernizacja systemu ciepłej wody użytkowej.
5. Modernizacja instalacji elektrycznej.
6. Docieplenie ścian zewnętrznych i ścian w gruncie oraz docieplenie podłogi na gruncie wraz z zastosowaniem ogrzewania podłogowego.
7. Wymiana okien zewnętrznych i okien dachowych, z uwzględnieniem tzw. ciepłego montażu.
8. Wymiana drzwi wejściowych oraz drzwi zewnętrznych prowadzących na ogród, wraz z montażem wiatrołapu zewnętrznego/wewnętrznego.
9. Wymiana bramy garażowej.
10. Docieplenie dachu i uwzględnienie konstrukcji dachu i poszycia dachowego pod kątem fotowoltaiki/solarów.
11. Montaż wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła.
12. Montaż systemu klimatyzacji.
13. System BMS.
14. Wymiana oświetlenia na oświetlenie LED.
15. Montaż ogniw fotowoltaicznych o mocy 50kWp.
16. Montaż systemu VRF na poddaszu.

CPV: 71247000-1, 71310000-4, 71520000-9, 71521000-6, 71540000-5, 71631300-3

Dokument nr: 4/ZO/2024/RB

Otwarcie ofert: Otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie w siedzibie Zamawiającego.

Składanie ofert:
III. INFORMACJE O OGŁOSZENIU:
TERMIN SKŁADANIA ofert:
Oferty należy składać do dnia 07.04.2024 do godz. 10:00.
Ofertę należy złożyć w jednej z następujących form:
o pisemnie - za pośrednictwem poczty, kuriera lub osobiście na adres siedziby Zamawiającego: Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Al. Niepodległości 778, 81-805 Sopot. Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz.ch 8.00-16.00. Na ofercie pisemnej należy zamieścić dopisek: Oferta do Zapytania ofertowego NR 4/ZO/2024/RB, Nie otwierać przed 07.04.2024, godz. 10:00.
o w formie elektronicznej - w postaci skanu podpisanych dokumentów, które należy przesłać na adres poczty e-mail: gdansk@caritas.gda.pl; tytuł maila: ,,Oferta do Zapytania ofertowego NR 4/ZO/2024/RB".

Miejsce i termin realizacji:
Miejsce realizacji zamówienia:

Województwo: pomorskie, Miasto Gdańsk.

Wymagania:
II. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
1. Zapytanie ofertowe dotyczące wyboru Wykonawcy prowadzone jest z zastosowaniem zasady konkurencyjności dla zamówienia realizowanego w ramach projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych.
2. Postępowanie prowadzone jest zgodnie ze stosownymi wytycznymi obowiązującymi dla zastosowanych źródeł dofinansowania oraz zgodnie z zasadą konkurencyjności.
3. Szacunkowa wartość całego zamówienia nie przekracza progu unijnego na usługi.
4. Do niniejszego postępowania nie stosuje się przepisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
5. Rodzaj zamówienia: usługi.
6. Publikacja zapytania ofertowego:
a) Strona www Caritas Archidiecezji Gdańskiej: www.caritas.gda.pl

Skrócony opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej usługi nadzoru inwestorskiego dla inwestycji pn. ,,Termomodernizacja budynku Centrum Pomocowego Caritas im. Św. Jana Pawła II". Budynek Centrum Pomocowego im. Św. Jana Pawła II, w którym realizowana jest inwestycja, znajduje się w Gdańsku, przy ul. Fromborskiej 24.

Projekt jest realizowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zgodnie z Umową w ramach projektu pt. ,,Termomodernizacja budynku Centrum Pomocowego Caritas im. Św. Jana Pawła II" (umowa nr 1515/2023/Wn11/OA-tr-ku/D)

W przypadku ofert składanych pisemnie, za pośrednictwem poczty, kuriera lub osobiście w siedzibie Zamawiającego, liczy się data wpłynięcia oferty do Zamawiającego, a nie data stempla pocztowego. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Ogłoszenie o wyborze Wykonawcy zostanie niezwłocznie podane do wiadomości. Wybrany Wykonawca zostanie poinformowany o wyborze oferty mailowo lub telefonicznie. Ogłoszenie o wyborze Wykonawcy pojawi się na stronie internetowej Zamawiającego - www.caritas.gda.pl

Zamawiający zastrzega sobie prawo do odrzucenia ofert zawierających rażąco niską cenę, odbiegającą od innych ofert, mogącą sugerować niższą jakość przedmiotu zamówienia.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do negocjacji warunków finansowych oraz zakresu prac z wybranymi Oferentami w okresie pomiędzy terminem otwarcia ofert a ogłoszeniem wyników. Negocjacje mogą być prowadzone telefonicznie, za pomocą poczty komputerowej lub osobiście w siedzibie Zamawiającego.

Zapytanie ofertowe obejmuje wykonanie w niezbędnym zakresie nadzoru inwestorskiego nad realizacją prac projektowych i robót budowlanych w powyższym zakresie.

Dokumentacja projektowa oraz prace budowlane muszą być zgodne z audytem energetycznym sporządzonym w zakresie inwestycji ,,Termomodernizacja budynku Centrum Pomocowego Caritas im. Św. Jana Pawła II" oraz musi spełniać wymogi wynikające z umowy zawartej pomiędzy Caritas Archidiecezji Gdańskiej a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w zakresie gwarantującym osiągnięcie efektu rzeczowego i ekologicznego. Audyt stanowi załącznik do niniejszego zapytania, natomiast wymagania określone przez NFOŚiGW zostaną udostępnione wybranemu Wykonawcy.

Warunki wspólne dla wszystkich części zamówienia:

1. Wszystkie nadzorowane prace projektowe i roboty budowlane, realizowane w ramach inwestycji powinny być wykonane w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi i stosownymi wymogami, a środki użyte do ich realizacji powinny być wolne od wad fizycznych i prawnych.
2. Wszystkie elementy/materiały użyte do wykonania nadzorowanych robót budowlanych i montowane wyposażenie muszą być nowe i posiadać parametry techniczne nie gorsze niż wskazano w dokumentacji technicznej.
3. Nadzorowane roboty budowlane, powinny być kompletne, a więc obejmujące wszystkie rodzaje prac wymienione w dokumentacji technicznej oraz powinny być zgodne z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r Prawo budowlane (Dz.U. 1994, nr 84, poz. 414 z późn.zm.).
4. Wszelkie prace budowlane nadzorowane w ramach realizacji zamówienia realizowane będą w budynku Centrum Pomocowego Caritas, im. św. Jana Pawła II w Gdańsku, ul. Fromborska 24.
5. Wszelkie materiały i kolorystyka będą ustalane na bieżąco z Zamawiającym i nadzorem inwestycyjnym.
6. Dokumentacja projektowa, winna posiadać pełny zakres decyzji, opinii i uzgodnień wymaganych przepisami prawa.
7. Wykonawca jest zobowiązany nadzorować dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów dopuszczających do właściwego odbioru robót budowlanych zgodnie z aktualnym stanem prawnym.
8. Wykonawca prac projektowych jest zobowiązany uzyskać pozwolenia na budowę i przekazać Zamawiającemu zaświadczenie o prawomocnym pozwoleniu na budowę. Wykonawca realizujący nadzór inwestycyjny jest zobowiązany nadzorować realizację tych obowiązków oraz wytycznych.
9. Wykonawca zapewni inspektora nadzoru, posiadającego uprawnienia budowlane do nadzorowania robót budowlanych bez ograniczeń w zakresie objętym zapytaniem, który będzie realizował obowiązki wynikające ze stosownych przepisów prawa przez cały okres realizacji zlecenia, tj. od momentu przejęcia lokalu do momentu końcowego odbioru.
10. Wykonawca zapewni nadzór inwestorski również po zakończeniu robót budowlanych, w okresie rękojmi na roboty budowlane.
11. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał ubezpieczenie co najmniej w zakresie wynikającym z przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
12. Zamawiający wymaga, aby przed złożeniem oferty Oferenci przeprowadzili wizję lokalną do dnia 4.04.2024. Przedstawiciel Oferenta indywidualnie na własny koszt i ryzyko przeprowadzi wizję lokalną związaną z przedmiotem zamówienia dla poprawnego przygotowania oferty. Oferent do czasu złożenia oferty ma czas na przeprowadzenie wizji lokalnej. Oferenci zgłaszają swój udział w wizji lokalnej telefonicznie do przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w części ,,I. Zamawiający", ustalając datę i godzinę przybycia. W trakcie wizji lokalnej zostanie spisana notatka służbowa przez przedstawiciela Zamawiającego, w której zostaną odnotowane: dane uczestników oraz data przeprowadzenia wizji lokalnej. Wszelkie pojawiające się pytania i wnioski Oferentów w trakcie wizji lokalnej zostaną przesłane w formie pisemnej do Zamawiającego na adres email: gdansk@caritas.gda.pl Wszelkie bieżące wyjaśnienia udzielone przez przedstawiciela Zamawiającego w czasie wizji lokalnej nie stanowią oficjalnego kanału komunikacji i nie mogą być podstawą ewentualnych roszczeń Oferentów. Przeprowadzenie wizji lokalnej jest warunkiem koniecznych do udziału w niniejszym zapytaniu ofertowym.
13. Płatność za wykonanie przedmiotu zamówienia realizowana będzie transzami odpowiadającymi etapowi zrealizowanych prac. Harmonogram rzeczowo-finansowy stanowi załącznik do umowy.
14. Wykonawca zapewni personel posiadający uprawnienia realizacji działań w zakresie objętym zapytaniem, który będzie realizował obowiązki wynikające ze stosownych przepisów prawa przez cały okres realizacji zlecenia, tj. od momentu podpisania umowy do momentu końcowego odbioru prac oraz przez okres rękojmi.
15. Wykonawca, w trakcie trwania umowy, będzie zobowiązany co najmniej raz w tygodniu do uczestnictwa w naradach i spotkaniach w siedzibie Zamawiającego/miejscu realizacji prac budowlanych lub w razie konieczności, na każde wezwanie Zamawiającego najpóźniej do 24 h od wezwania Wykonawcy.
16. Oferta powinna zawierać cenę zryczałtowaną obejmującą również wizyty na budowie - nie mniej niż 4 wizyt miesięcznie na budowie w trakcie sprawowania nadzoru inwestorskiego, prowadzonego do zakończenia robót budowlanych.
17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wynikłe podczas realizacji zamówienia oraz za szkody wynikające z błędów w opracowanej dokumentacji.
18. W przypadku, gdy w opisie lub w wymogach podano do zastosowania nazwy ze wskazaniem określonego wyrobu, źródła, znaków towarowych, patentów lub specyficznego pochodzenia, mogą być one zastąpione rozwiązaniami równoważnymi. Przez ofertę równoważną należy rozumieć taką, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych i użytkowych, spełniających minimalne parametry techniczne określone przez Zamawiającego, lecz oznaczoną innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem.

Do zadań inspektora nadzoru należeć będzie:
1. pełnienie pełnobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją prac projektowych i robót budowlanych w Centrum Pomocowym Caritas, im. św. Jana Pawła II w Gdańsku, ul. Fromborska 24.
2. przybycie na każde uzasadnione wezwanie Zamawiającego i Wykonawcy robót objętych nadzorem,
3. wizytowanie placu budowy w trakcie realizowania robót budowlanych, minimum 3 razy w tygodniu,
4. reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, warunkami pozwolenia na budowę, specyfikacjami technicznymi, przepisami i obowiązującymi normami oraz zasadami wiedzy technicznej, oraz sprawdzenie jakości wykonanych robót, wbudowanych wyrobów, a w szczególności zapobieganie stosowaniu wyrobów wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie,
5. kontrola postępu robót zgodnie z opracowanym przez wykonawcę robót i zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramem,
6. sprawdzanie i odbiór robót ulegających zakryciu lub zanikających i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych oraz przekazanie ich do użytkowania,
7. potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy,
8. przyjmowanie protokołów odbioru i faktur od Wykonawcy robót, bieżąca kontrola i zatwierdzenie protokołów odbioru i faktur pod względem merytorycznym i rachunkowym oraz przekazywanie ich Zamawiającemu w terminie 3 dni od daty przedłożenia przez Wykonawcę,
9. wydawanie kierownikowi budowy poleceń, potwierdzanych wpisem do dziennika budowy, dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń a także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawiania ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych,
10. wstrzymanie robót w przypadku prowadzenia ich niezgodnie z Umową i przepisami BHP i niezwłoczne zawiadomienie o tym fakcie Zamawiającego,
11. podejmowanie decyzji o dopuszczeniu do użycia materiałów posiadających atest producenta,
12. uczestniczenie w pomiarach, badaniach i pobieraniu próbek potwierdzone w protokołach pobrania próbek bądź badań; dokonywanie oceny wyników badań i pomiarów oraz pisemne potwierdzanie co do zgodności przez inspektora nadzoru właściwego dla danej branży,
13. żądanie od kierownika budowy dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymanie dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem,
14. kontrola obmiarów i ich potwierdzanie,
15. niezwłoczne informowanie Zamawiającego o wszelkich roszczeniach Wykonawcy robót budowlanych, zdarzeniach na budowie dotyczących np. BHP
16. dokonywanie wpisów w dzienniku budowy,
17. informowanie Zamawiającego o postępie w realizacji inwestycji w okresach dwutygodniowych,
18. informowanie Zamawiającego o terminach odbiorów technicznych robót na trzy dni przed datą odbioru,
19. informowanie Zamawiającego o konieczności wykonania robót dodatkowych i zamiennych, oraz opiniowanie konieczności wykonania tych robót i ewentualnych rozwiązań zamiennych, dodatkowych lub uzupełniających,
20. przygotowywanie w porozumieniu z Zamawiającym protokołów konieczności wykonania robót dodatkowych, uzupełniających lub zamiennych i jeżeli zajdzie taka potrzeba opracowanie niezbędnej dokumentacji wykonawczej,
21. występowanie do projektantów z żądaniem wyjaśnień dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań, wnoszonych przez wykonawcę robót lub Zamawiającego,
22. uczestnictwo w naradach koordynacyjnych z udziałem przedstawiciela Zamawiającego oraz Kierownika Budowy w terminach określonych przez Zamawiającego,
23. uczestnictwo w kontrolach przeprowadzanych przez Nadzór Budowlany i inne organy uprawnione do kontroli oraz sprawdzanie realizacji ustaleń i decyzji podjętych podczas tych kontroli,
24. uczestnictwo w uzupełnianiu i składaniu informacji i dodatkowych wyjaśnień związanych z realizacją Projektu do Instytucji udzielającej dofinansowania w przypadku wystąpienia takiej potrzeby,
25. przygotowanie całokształtu spraw do odbioru inwestycji przez Zamawiającego, w tym w szczególności dokonanie odbiorów cząstkowych oraz odbioru końcowego inwestycji, sprawdzenie kompletności dokumentacji odbiorowej i powykonawczej przekazanej przez wykonawcę robót po zakończeniu realizacji inwestycji, przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji odbiorowej i powykonawczej wraz z jej wykazem. Wykonawca potwierdzi zgłoszoną przez wykonawcę robót gotowość do odbioru, dokona odbioru robót przy udziale Zamawiającego,
26. przygotowanie materiałów umożliwiających uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę oraz uczestniczenie w procesie uzyskania decyzji pozwolenia na budowę,
27. dokonanie przeglądu obiektu przed końcem upływu okresu gwarancji ustalonego na podstawie umowy z Wykonawcą robót. Wykonawca jest również zobowiązany do uczestnictwa w przeglądach gwarancyjnych i nadzoru nad usuwaniem stwierdzonych protokolarnie wad i usterek w ramach wynagrodzenia określonego w umowie.
28. wykonywanie dokumentacji fotograficznej (w technice cyfrowej) z postępu prac,
29. organizowanie posiedzeń Rady Budowy w trakcie realizacji robót nie rzadziej niż 1 raz w miesiącu, w tym również każdorazowo na żądanie Zamawiającego,
30. udział w komisjach, spotkaniach i naradach w trakcie realizacji robót oraz w okresie rękojmi i gwarancji,
31. koordynacja kontaktów pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych.

Harmonogram realizacji zamówienia (termin realizacji umowy):

Przewidywany termin zawarcia umowy - kwiecień 2024. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie realizacji robót budowlanych, których nadzór dotyczy oraz w okresie rękojmi. Przewidywane terminy prac od podpisania umowy do zakończenia budowy (31.03.2025 - termin może ulec zmianie, a wydłużenie/skrócenie terminu nie powoduje zmiany wysokości wynagrodzenia dla Wykonawcy).

V. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Sposób przygotowania oferty:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się oferenci, którzy spełniają warunki określone w niniejszym zapytaniu. Oferent zobowiązany jest zapoznać się dokładnie z informacjami zawartymi w Zapytaniu ofertowym i przygotować ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w tym dokumencie.
1. Ofertę należy złożyć na formularzu, którego wzór określa Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego wraz z pozostałymi załącznikami do oferty, ujętymi w opisie Zapytania ofertowego. Oferty nadesłane w innej formie będą odrzucane z przyczyn formalnych. Jeżeli oferta będzie zawierała braki lub nieścisłości Oferent zostanie poproszony o uzupełnienie braków i wyjaśnienie nieścisłości.
2. Oferta powinna zawierać co najmniej następujące elementy:
o pełne dane identyfikujące oferenta;
o datę sporządzenia oferty oraz jej termin ważności;
o odniesienie się do wszystkich kryteriów oceny wskazanych w zapytaniu ofertowym;
o łączną cenę brutto, z wyszczególnieniem jej składowych, tzn. ceny netto i podatku VAT za realizację całości zamówienia oraz poszczególnych jego elementów. Cena powinna być wyrażona w jednostkach pieniężnych (złotówkach), z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku;
o dane osoby do kontaktu: imię i nazwisko, nr telefonu, adres poczty elektronicznej;
o podpis osoby upoważnionej do złożenia oferty, zgodnie z reprezentacją wynikającą z właściwego rejestru lub na podstawie udzielonego pełnomocnictwa (przy czym pełnomocnictwo musi zostać załączone do oferty).
3. Na ofertę składają się następujące dokumenty:
o wypełniony formularz ofertowy - Załącznik Nr 1 do Zapytania ofertowego,
o oświadczenie o braku powiązań kapitałowych lub osobowych - Załącznik Nr 2.1. do Zapytania ofertowego,
o oświadczenie o braku powiązań z Federacją Rosyjską i/lub Republiką Białoruską - Załącznik nr 2.2. do Zapytania ofertowego
o wykaz doświadczenia w realizacji nadzoru inwestorskiego (Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego),
o podpisana klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych (Załącznik nr 4 do Zapytania ofertowego)
o wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych (posiadanych uprawnień) oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (Załącznik nr 5 do Zapytania ofertowego). Należy załączyć również potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe (posiadane uprawnienia) osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia.
o aktualny wydruk z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej RP.
o potwierdzenie posiadania ubezpieczenia co najmniej w zakresie wynikającym z przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
o pełnomocnictwo/umocowanie prawne dla osoby podpisującej ofertę (jeśli dotyczy).
4. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, która powinna obejmować całość zamówienia.
5. Oferta wraz ze wszystkimi załącznikami powinna być sporządzona w języku polskim, w sposób trwały.
6. Zaleca się, aby każda zapisana strona oferty była ponumerowana kolejnymi numerami, a cała oferta wraz z załącznikami była w trwały sposób ze sobą połączona, uniemożliwiając jej samoistną dekompletację.
7. Ewentualne poprawki w tekście oferty muszą być naniesione w czytelny sposób i parafowane przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy.
8. Oferta powinna być podpisana przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z reprezentacją wynikającą z właściwego rejestru (KRS/CEIDG) lub na podstawie udzielonego pełnomocnictwa (przy czym pełnomocnictwo musi zostać załączone do oferty),
9. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy występujący wspólnie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Możliwe jest wówczas posiłkowanie się zasobami i doświadczeniem wykonawców występujących wspólnie, konieczne jest ujęcie stosownej informacji w pełnomocnictwie. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą z Wykonawcą występującym jako pełnomocnik pozostałych. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
10. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Treść zobowiązania podmiotu trzeciego powinna określać: kto jest podmiotem przyjmującym zasoby, zakres zobowiązania podmiotu trzeciego, czego konkretnie dotyczy zobowiązanie oraz w jaki sposób będzie ono wykonane, w tym jakiego okresu dotyczy.
11. Wszystkie dokumenty należy składać w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność. Wszelkie kopie dokumentów, stanowiące załączniki do Oferty powinny zostać potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie dokumentu. Przez kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy rozumieć kopię dokumentu opatrzoną klauzulą ,,za zgodność z oryginałem", datą i podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania Wykonawcy.
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności:

Oferent w związku z przedmiotem zamówienia powinien posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
Warunek uznany zostanie za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży stosowne oświadczenie w przedmiotowym zakresie zawarte w treści formularza oferty - Załącznik nr 1. Formularz ofertowy.

Wiedza i doświadczenie:

Warunkiem udziału w postępowaniu jest wykazanie, że oferent zrealizował w okresie 5 lat poprzedzających złożenie oferty, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 podobnych zamówień (termomodernizacja) w zakresie sprawowania nadzoru inwestorskiego w zakresie budowy, przebudowy, rozbudowy lub remontu budynku lub jego części, o wartości brutto robót budowlanych:
Jako potwierdzenie spełnienia warunku oferent przedłoży wraz z ofertą następujące dokumenty:
a) wykaz co najmniej 2 dotychczas zrealizowanych zamówień na nadzór inwestorski robót budowlanych w zakresie budowy, przebudowy, rozbudowy lub remontu budynku lub jego części, o wartości brutto nie mniejszej niż 5 000 000,00 zł brutto. Wykaz powinien zawierać: nazwę kontrahenta, nazwę przedmiotu zamówienia, wartość zamówienia i termin realizacji zamówienia) - Załącznik nr 3 ,,Wykaz doświadczenia zawodowego".
b) kopie dokumentów potwierdzających należytą realizację zamówienia - dla każdego zrealizowanego zamówienia ze wskazanych w wykazie zamówień należy przedstawić referencje potwierdzające prawidłową realizację zamówienia.

Potencjał techniczny:

Oferent w związku z przedmiotem i zakresem zamówienia powinien dysponować stosownym potencjałem technicznym do realizacji zamówienia.
Warunek uznany zostanie za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży stosowne oświadczenie w przedmiotowym zakresie zawarte w treści formularza oferty - Załącznik nr 1. Formularz ofertowy.

Osoby zdolne do wykonania zamówienia:

Oferent w związku z przedmiotem i zakresem zamówienia powinien dysponować stosownym potencjałem osobowym niezbędnym do realizacji zamówienia.
Weryfikacja spełniania przez Oferenta powyższego warunku nastąpi w oparciu o informacje podane w wykazie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych (posiadanych uprawnień) oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (Załącznik nr 5 do Zapytania ofertowego). Należy załączyć również potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe (posiadane uprawnienia) osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia.
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca będzie dysponował osobą/osobami zdolnymi do realizacji zamówienia, tj:
a) osobą przewidzianą do pełnienia funkcji inspektora nadzoru robót budowlanych, posiadającą uprawnienia do nadzoru nad robotami budowlanymi bez ograniczeń (w specjalności konstrukcyjno-budowlanej), wraz z ważnym zaświadczeniem;
b) osobą przewidzianą do pełnienia funkcji inspektora nadzoru robót branży sanitarnej, posiadającą uprawnienia do nadzoru nad robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, wraz z ważnym zaświadczeniem;
c) osobą przewidzianą do pełnienia funkcji inspektora nadzoru robót branży elektrycznej, posiadającą uprawnienia do nadzoru robót budowlanych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wraz z ważnym zaświadczeniem.

Sytuacja ekonomiczna i finansowa:

Oferent w związku z przedmiotem i zakresem zamówienia powinien być w sytuacji ekonomicznej i finansowej pozwalającej na realizację zamówienia. Warunek uznany zostanie za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży stosowne oświadczenie w przedmiotowym zakresie zawarte w treści formularza oferty - Załącznik nr 1. Formularz ofertowy.

Dodatkowe warunki:
1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Oferent zobowiązany jest złożyć ofertę na całość zamówienia.
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
3. Zamawiający przewiduje realizację zamówień uzupełniających.
4. Warunkiem udziału w postępowaniu jest przeprowadzenie wizji lokalnej, potwierdzonej przez upoważnionego pracownika Caritas.
5. Warunkiem udziału w projekcie jest posiadanie ubezpieczenia co najmniej w zakresie wynikającym z przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
6. Warunkiem udziału w zapytaniu jest wniesienie wadium.
7. Oferent nie może być powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym, zgodnie z treścią oświadczenia zawartego w Załączniku nr 2.1. Oświadczenie wykonawcy, ani powiązany z Federacją Rosyjską i/lub Republiką Białoruską, zgodnie z treścią oświadczenia zawartego w Załączniku nr 2.2.
8. Złożenie oferty jest jednoznaczne z zaakceptowaniem treści i warunków zapytania ofertowego.
9. Cena ofertowa z zapytania ofertowego stanowi wartość umowy. Cena ma charakter ryczałtowy i powinna obejmować koszty wszelkich prac, bez których wykonanie zamówienia byłoby niemożliwe, tj. wszelkie prace przygotowawcze, wszystkie podatki i opłaty, koszty materiałów, koszty wykonanej pracy, koszty czynności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wszystkie inne, nie wymienione wyżej koszty, które mogą wystąpić w związku z realizacją zamówienia, którego dotyczy zapytanie ofertowe.
10. Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia Wykonawcy zaliczek na poczet realizacji przedmiotu zamówienia.
11. Okres ważności oferty wynosi 30 dni licząc od daty zakończenia terminu składania ofert.
12. Oferent ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
13. Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli:
a) Wykonawca nie wykazał spełnienia warunków udziału w postępowaniu;
b) treść oferty nie odpowiada wymogom ogłoszenia, a w szczególności nie odpowiada specyfikacji zamówienia określonej w Opisie przedmiotu zamówienia;
c) oferta stanowi naruszenie uczciwej konkurencji.
14. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania, a także jego odwołania oraz zakończenia postępowania bez wyboru ofert na każdym jego etapie, a Wykonawca oświadcza, że nie będzie to stanowić podstawy do dochodzenia przez niego z tego tytułu żadnych roszczeń.
15. Zamawiający może unieważnić postępowanie, w szczególności, jeżeli:
a) nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu;
b) cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia;
c) postępowanie jest obarczone istotną wadą, mającą lub mogącą mieć istotny wpływ na wynik postępowania o udzielenie zamówienia,
d) w wyniku zmiany obiektywnych warunków i okoliczności, których nie można było przewidzieć, realizacja zamówienia nie leży w interesie Zamawiającego.
16. Zamawiający zastrzega sobie możliwość, przed upływem terminu do składania ofert, zmiany zapytania ofertowego. Jeśli jest to uzasadnione zakresem zmian wprowadzonych do zapytania ofertowego, Zamawiający przedłuży termin składania ofert o czas niezbędny do uwzględnienia wprowadzonych zmian w ofertach.
17. Zastrzega się, że wszelkie informacje, w tym wyjaśnienia i zmiany odnoszące się do przedmiotu zamówienia będą udostępniane publicznie na stronie www.caritas.gda.pl.
18. Ewentualne pytania dotyczące zapytania ofertowego należy przesłać w terminie do dnia 27.03.2024 drogą elektroniczną na adres email: rbukowski@caritas.gda.pl. Zamawiający w ciągu dwóch dni roboczych udzieli pisemnej odpowiedzi i opublikuje ją na stronie internetowej Zamawiającego. Na zapytania, które wpłyną po wskazanym terminie Zamawiający może nie odpowiadać.
19. Zamawiający może dokonać zmiany treści Zapytania, w tym załączników do Zapytania, w każdym czasie przed upływem terminu składania ofert. Dokonaną zmianę Zapytania Zamawiający uwzględni w opublikowanym Zapytaniu. Jeżeli będzie to konieczne z uwagi na zakres wprowadzonych zmian, Zamawiający przedłuży termin składania ofert o czas niezbędny do wprowadzenia zmian w ofertach.
Wymagania dotyczące wadium:
1. Zamawiający żąda wniesienia przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości 5.000,00 zł (słownie dziesięć tysięcy złotych).
2. Wadium może być wnoszone w jednej wybranej formie:
a) Pieniądzu,
b) Poręczeniu bankowym,
c) Gwarancji bankowej,
d) Gwarancji ubezpieczeniowej
3. W przypadku wyboru pieniądza jako formy wadium, środki wpłacić należy na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: 25 1160 2202 0000 0001 1292 1061 w tytule przelewu podając ,,Wadium - zapytanie ofertowe nr 4/ZO/2024/RB".
4. Wadium w formie pieniężnej musi zostać wpłacone (gotówką/przelewem) na konto Zamawiającego w terminie, tj. do dnia i godziny składania ofert. Gdy wadium wpłynie po terminie złożona oferta jest odrzucana.
5. Zamawiający nie dopuszcza złożenia wadium w walucie innej niż Polski Złoty.
6. W przypadku złożenia wadium w formie wskazanej w pkt. 2b-d, właściwe dokumenty należy załączyć w sposób umożliwiający późniejszy zwrot.
7. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
8. Wadium wnoszone w formie gwarancji czy poręczenia powinno być bezwarunkowe, nieodwołalne i płatne na pierwsze żądanie.
9. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
10. Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy.
11. Wadium przepada w sytuacji, gdy oferent, który wygrał postępowanie i uchyla się od podpisania umowy, tj. w szczególności nie stawił się w wyznaczonym miejscu i terminie i nie zawarł umowy, odmówił podpisania umowy.
12. W przypadku odmowy podpisania umowy przez Wykonawcę, wadium przepada.

Warunki zmiany umowy:

Wybrany oferent powinien zawrzeć z Zamawiającym umowę o udzielenie zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w umowie zawartej z Wykonawcą, który zostanie wybrany w wyniku przeprowadzonego postępowania. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następujących przypadkach i przy zachowaniu następujących warunków:

a) w przypadku wystąpienia konieczności wykonania niezbędnych zmian dokumentacji projektowej, zmiany technologii lub sposobu wykonania zamówienia, lub wskutek poprawienia błędów projektowych, przy czym zamiany będą dotyczyły zakresu prac w stopniu nie wykraczającym poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w zapytaniu ofertowym,
b) wskutek zmian obowiązujących przepisów techniczno- budowlanych, norm, lub innych przepisów prawa, zaleceń służb sanitarnych lub porządkowych, mających wpływ na warunki lub wykonywanie umowy; zmiany będą dokonane w zakresie w jakim konieczne będzie dostosowanie dotychczasowych rozwiązań do nowych regulacji prawnych i zaleceń,
c) z powodu wystąpienia zdarzeń losowych mających charakter siły wyższej (nowych i nadal trwających), które uzasadniają wprowadzenie zmian do umowy, takich jak: epidemie, akty terroru, wojny wypowiedziane i niewypowiedziane, blokady, powstania, zamieszki, osunięcia gruntu, trzęsienia ziemi, powodzie, wybuchy i inne podobne zdarzenia poza kontrolą którejkolwiek ze stron i którym żadna ze stron nie mogła zapobiec, przy czym zmiany mogą być dokonane w zakresie:
o wydłużenia terminu realizacji zamówienia o czas wystąpienia zdarzenia i usuwania jego skutków,
o zmiany zakresu prac w stopniu nie wykraczającym poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w zapytaniu ofertowym, jeżeli wskutek siły wyższej konieczne będzie np. ograniczenie zakresu prac, lub wykonanie dodatkowych czynności związanych z usuwaniem skutków zdarzenia,
o wstrzymania lub zawieszenia prac,
d) w razie zlecenia przez Zamawiającego wykonania prac dodatkowych lub zamiennych, które - wymagają dodatkowego czasu na wykonanie zamówienia; zmiana może nastąpić w zakresie terminu realizacji zamówienia podstawowego, o czas wykonywania prac dodatkowych lub zamiennych oraz dotyczyć zakresu prac w stopniu nie wykraczającym poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w zapytaniu ofertowym,
e) wskutek konieczności dokonania zmian w dokumentacji projektowej, jeżeli jest to wynikiem uzgodnień z właściwymi organami administracji lub gestorami sieci, wymaganych przepisami prawa, zmiana może nastąpić w zakresie terminu realizacji zamówienia, oraz dotyczyć zakresu robót w stopniu nie wykraczającym poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w zapytaniu ofertowym,
f) w przypadku zgłoszenia przez Wykonawcę wystąpienia konieczności wykonania prac zamiennych, w szczególności wynikającej z niezbędnej zmiany technologii wykonania prac stwierdzonej przez inspektora nadzoru, nadzór autorski, organ administracji, zmiany projektu budowlanego, przy czym zmiana może dotyczyć zakresu prac w stopniu nie wykraczającym poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w zapytaniu ofertowym,
g) w zakresie zmiany terminu realizacji zamówienia, z przyczyn leżących po stronie zamawiającego - o czas opóźnienia, przerwania lub zawieszenia prac,
h) w zakresie zmiany terminu realizacji zamówienia, z powodu przedłużających się uzgodnień z organami administracji, gestorami sieci, i innych procedur administracyjnych, mających wpływ na termin realizacji umowy, z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, przy czym termin może ulec wydłużeniu o czas dokonywania uzgodnień i trwania procedur,
i) w przypadku zaistnienia obowiązku wykonania dodatkowych badań, opracowań lub uzgodnień, zmiana może dotyczyć zakresu prac w stopniu nie wykraczającym poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w zapytaniu ofertowym oraz wydłużenia terminu realizacji zamówienia o czas wykonywania dodatkowych badań, opracowań lub uzyskiwania uzgodnień,
j) innych zewnętrznych przeszkód uniemożliwiających prowadzenie prac, za które nie odpowiada Wykonawca, w stopniu nie wykraczającym poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w zapytaniu ofertowym,
k) w przypadku, gdy zmiany pozwolą osiągnąć lepsze parametry techniczne, użytkowe, od przyjętych w dokumentacji projektowej, lub jeżeli zmiany dotyczą zastosowania nowych technologii nieznanych i niedostępnych w momencie zawarcia umowy zmiana może dotyczyć zakresu prac w stopniu nie wykraczającym poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w zapytaniu ofertowym,
l) wynagrodzenie ma charakter ryczałtowy i nie podlega późniejszym zmianom, za wyjątkiem przypadku gdy Zamawiający zleci Wykonawcy wykonanie prac zamiennych lub dodatkowych, skutkujących zmianą kosztów prac, zgodnie z podpisanym wcześniej protokołem konieczności, wynagrodzenie Wykonawcy zostanie zwiększone lub zmniejszone o wartość prac zamiennych lub dodatkowych.
m) Zamawiający dopuszcza zmianę wynikającą z wystąpienia zamówień uzupełniających. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, w zakresie niezbędnych zmian i uzupełnień prac projektowych niezbędnych do zrealizowania celu zamówienia, o ile wartość planowanych robót uzupełniających nie przekroczy 50% wartości udzielonego zamówienia, a ich charakter będzie podobny do charakteru zleconych prac, na warunkach uzgodnionych z Wykonawcą, analogicznych do warunków określonych w umowie, tj. przy zachowaniu stawek cenowych zastosowanych do obliczenia ceny w złożonej ofercie.

Wszelkie zmiany i uzupełnienia do umowy zawartej z wybranym Wykonawcą muszą być dokonywane w formie pisemnych aneksów do umowy podpisanych przez strony, pod rygorem nieważności.

Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy:
o Wypełniony i podpisany formularz ofertowy przygotowany zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 1 do Zapytania ofertowego.
o Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych (Załącznik nr 2.1.)
o Oświadczenie o braku powiązań z Federacją Rosyjską i/lub Republiką Białoruską. (Załącznik nr 2.2.)
o Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie wiedzy i doświadczenia - wymienione w części ,,Wiedza i doświadczenie", według Załącznika nr 3 do zapytania ofertowego oraz referencje potwierdzające prawidłową realizację zamówień wykazanych w doświadczeniu.
o Podpisana klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych (Załącznik nr 4).
o Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych (posiadanych uprawnień) oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (Załącznik nr 5). Należy załączyć również potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe (posiadane uprawnienia) osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia.
o Aktualny wydruk z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej RP.
o Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej - potwierdzenie posiadania ubezpieczenia co najmniej w zakresie wynikającym z przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
o Pełnomocnictwo/umocowanie prawne dla osoby podpisującej ofertę (jeśli dotyczy).
6. W przypadku gdy wyłoniony Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert.
7. Odstąpienie przez Zamawiającego od zawarcia umowy w przypadku zawiadomienia Wykonawcy o wyborze jego oferty nie może być podstawą roszczeń poniesionych kosztów udziału w postępowaniu.
8. Informacja o wyniku postępowania zostanie umieszczona na stronie www.caritas.gda.pl
9. Ponadto Zamawiający przy dokonywaniu wyboru Wykonawcy będzie się kierował elementarnymi zasadami obowiązującymi na wspólnotowym jednolitym rynku europejskim, min:
o zasadą przejrzystości i jawności prowadzonego postępowania,
o zasadą ochrony uczciwej konkurencji,
o zasadą swobody przepływu kapitału, towarów, dóbr i usług,
o zasadą niedyskryminacji i równego traktowania wykonawców na rynku.

Wykluczenia:

Z możliwości składania ofert wyklucza się oferentów, którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu, określonych w Zapytaniu ofertowym oraz oferentów powiązanych z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji, o ile niższy próg nie wynika z przepisów prawa lub nie został określony przez IZ PO,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Wykluczeniu z udziału w postępowaniu podlegają również podmioty określone w art. 2 Ustawy z dnia z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2022 poz. 835). Wykluczenie to dotyczy przede wszystkim podmiotów, które:
a) współpracują z przedstawicielami reżimu rządzącego w Federacji Rosyjskiej lub Republice Białorusi,
b) zostały wpisane na listę osób i podmiotów prowadzoną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, publikowaną w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa, wobec których stosowane są środki przewidziane ustawą dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
c) są podmiotami kontrolowanymi przez przedstawicieli reżimu Federacji Rosyjskiej lub Republiki Białorusi,
d) prowadzą działania biznesowe/wymianę handlową z podmiotami kontrolowanymi przez przedstawicieli reżimu Federacji Rosyjskiej lub Republiki Białorusi.

Przez podmiot kontrolowany rozumie się podmiot kontrolowany przez przedsiębiorcę dominującego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów.

Uwagi:
VI. OCENA OFERTY:

Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji:

1. Jedynym kryterium oceny ofert jest:
a. Cena ofertowa rozumiana jako cena brutto całości przedmiotu zamówienia. Cena ofertowa powinna zawierać wszystkie koszty realizacji zamówienia, jakie Zamawiający będzie musiał ponieść. Ocenie podlegać będzie łączna cena brutto obejmująca wszystkie koszty wykonania zamówienia.

2. Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty kierując się punktowym systemem oceny według poniższego schematu:

a) Cena ofertowa - maksymalnie do uzyskania jest 100 pkt.

Wykonawca, który zaoferował najniższą cenę ofertową, otrzymuje 100 pkt. Z kolei dla pozostałych wykonawców punktacja za to kryterium obliczana będzie według następującego wzoru:

C =

3. Za najkorzystniejszą zostanie uznana ta oferta, która otrzyma najwyższą łączną ilość punktów w ramach kryterium ceny (C). Maksymalna liczba możliwych do uzyskania punktów wynosi 100 pkt.
4. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom przedstawionym w zapytaniu ofertowym oraz jest najkorzystniejsza, tj. otrzyma największą liczbę punktów (max. 100 pkt.). Końcowy wynik ustalenia wartości wszystkich kryteriów zaokrąglony zostanie do dwóch miejsc po przecinku.
5. Z wyboru najkorzystniejszej oferty sporządza się protokół.

Kontakt:
Dane osoby do kontaktu w sprawie ogłoszenia:
tel. +48 58 555 78 78, e-mail: gdansk@caritas.gda.pl

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.