Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Renowacja kościoła

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Renowacja kościoła

Data zamieszczenia: 2024-03-18
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Katarzyny P.M. w Dakowach Mokrych
ul. Kościelna 2
64-330 Dakowy Mokre
powiat: nowotomyski
Telefon: 514 847 461
parafia.dakowymokre@gmail.com
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Dakowy Mokre
Wadium: ---
Nr telefonu: Telefon: 514 847 461
Termin składania ofert: 2024-04-25 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
ZAPYTANIE OFERTOWE

W ramach przedsięwzięcia ,,Renowacja kościoła p.w. św. Katarzyny w Dakowach Mokrych" dofinansowanego w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

2. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
obejmuje wykonanie następującego zadania pn. ,,Renowacja kościoła p.w. św. Katarzyny w Dakowach Mokrych" obejmujący swym zakresem:
- renowację elewacji wieży kościoła - elewacja północna, południowa i zachodnia z wyłączeniem wymiany żaluzji drewnianych na wieży
- renowacja drzwi wejściowych wieży (wejście główne do kościoła)
Szczegółowy zakres prac do wykonania wskazany został w załączniku.

W/w prace należy wykonać zgodnie z :
o Programem prac konserwatorskich,
o Projektem architektoniczno-budowlanym,
o Pozwoleniem budowlanym,
o Pozwoleniem konserwatorskim,

Składanie ofert:
8. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT
1) Oferty należy składać do dnia 25.04.2024 roku, do godz. 10.00 w siedzibie
Zamawiającego (adres: Parafia św. Katarzyny Ul. Kościelna 2, 64-330 Dakowy Mokre).

Miejsce i termin realizacji:
3. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany do 30.12.2024 r.
4. MIEJSCE WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Dakowy Mokre, Ul. Kościelna 2, 64-330 Opalenica, kościół Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Katarzyny P.M.

Wymagania:
Wykonawcy we wszelkich kontaktach z Zamawiającym powinni powoływać się na nazwę zadania.

Prace muszą być prowadzone z uwzględnieniem wskazań zawartych w pozwoleniu konserwatorskim nr 691/2022/A z dnia 21.11.2022 r. oraz pozwoleniu budowlanym - Decyzja NR 788/2022 z dnia 25.11.2022 r.. Prace będą wykonywane na obiekcie zabytkowym wpisanym do rejestru pod numerem 134/Wlkp/A decyzją z dnia 05.06.2003r. stanowiących załącznik do niniejszego zapytania ofertowego. Wszelkie niezbędne do wykonania zamówienia materiały zabezpieczy Wykonawca we własnym zakresie.

Wymagania:
a) Prace muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami technicznymi i aktualną wiedzą techniczną oraz na warunkach określonych w umowie.
b) W zakresie obowiązujących przepisów materiały i urządzenia powinny być oznaczone znakiem bezpieczeństwa. Zamawiający ma prawo żądać sprawdzenia jakości materiałów używanych do wykonania prac, jak również przedstawienia wyników tych badań.
c) Roboty budowlano-montażowe należy wykonać przy zastosowaniu obowiązujących w tej materii przepisów Prawa budowlanego, Norm Polskich, norm technicznych, przepisów sanitarnych, BHP, pożarowych i aktualnej wiedzy technicznej oraz Szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla każdego rodzaju prac.
d) Jeżeli w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze wskazany został znak towarowy materiału, firma, patent lub pochodzenie oznacza to jedynie kryteria, które należy spełnić i związane jest to z określeniem cech budowlanych, dostaw lub usług będących przedmiotem zamówienia. Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny, inny materiał spełniający wymogi techniczne i estetyczne wskazanego. Materiał równoważny musi posiadać właściwości użytkowe zgodne z wymogami określonymi w Polskich Normach przenoszących normy europejskie lub normach innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego materiały i roboty budowlane spełniają wymagania zawarte w dokumentacji. Przed zastosowaniem materiałów równoważnych Wykonawca musi wszelkie zmiany uzgodnić z Zamawiającym i Projektantem. Każdy równoważny materiał musi spełniać co najmniej parametry wskazane w projekcie budowlano wykonawczym, który będzie realizowany. Wykonawca zobowiązany jest przygotować tabelę równoważności dla każdego materiału zamiennego, która zostanie zaakceptowana między innymi przez Projektanta, Inspektora nadzoru oraz Zamawiającego - Inwestora.
e) Pod pojęciem ,,minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe" zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
f) Wykonawca udziela obligatoryjnej gwarancji 36 miesięcy na przedmiot zapytania pod rygorem odrzucenia oferty, gwarancja obligatoryjna nie podlega punktacji.
g) Zapłata za wykonanie zadania nastąpi na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę zgodnie z treścią zawartej umowy. Zapłata nastąpi niezwłocznie po wypłacie dofinansowania z programu Polski Ład, przy czym wypłaty z programu realizowane są w oknach płatniczych, zgodnie z kalendarzem publikowanym przez BGK, na stronie internetowej BGK.
h) Zamówienie udzielane jest w drodze postępowania zakupowego prowadzonego zgodnie z Regulaminem Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Ochrony Zabytków i nie podlega przepisom ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
i) Koszt ewentualnych prac dodatkowych koniecznych winien zostać uwzględniony w cenie ofertowej, która stanowi wynagrodzenie ryczałtowe.
j) Wykonawca ubiegający o zamówienie oświadcza, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576.
k) Wykonawca ubiegający o zamówienie oświadcza, że nie zachodzą w stosunku do niego przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).

5. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
5.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu:

A) co najmniej 2 roboty budowlano-konserwatorskie przy obiektach sakralnych, wpisanych do rejestru zabytków, o wartości każdego z nich przynajmniej 400 000,00 zł brutto, przy czym w każdej z nich powinny być wykonane prace renowacyjne elewacji

Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie złożonego przez wykonawcę wykazu robót stanowiącego załącznik nr 3 do zapytania ofertowego oraz na podstawie dowodów, w postaci:
- referencje/poświadczenia z których treści wynikać będzie spełnienie wymaganych warunków lub inne dokumenty potwierdzające wymagane warunki.

5.2. Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, tj. posiadającymi kwalifikacje zawodowe, wykształcenie i doświadczenie niezbędne do wykonywania zamówienia:

A) kierownik budowy posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz spełniającego wymogi do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie na terenach objętych ochroną konserwatorską, zgodnie z art. 37c ustawy z dn. 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2014 r., poz. 1446 ze zm.) oraz posiadającego doświadczenie zawodowe z ostatnich 5 lat, jako kierownik budowy/inspektor nadzoru w co najmniej 2 robotach budowlanych polegających na przebudowie, remoncie budynków sakralnych wpisanych do rejestru zabytków i wartości robót co najmniej 400 000 zł, brutto każda;

B) konserwator do kierowania pracami konserwatorskimi, lub samodzielnego ich wykonywania, posiadającą uprawnienia określone w art. 37 a Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, w tym posiadającą co najmniej 18 miesięczne doświadczenie w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub zaliczanych do jednej z kategorii, o których mowa w art. 14a ust. 2 ustawy o ochronie zabytków.

Zamawiający w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie przepisów ustawy prawo budowlane oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom Państwa Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. O zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016r. poz. 65).

Ocenę spełniania warunków dokona Zamawiający na podstawie złożonego oświadczenia /wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacją na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami. Spełnienie warunku poprzez złożenie oświadczenia wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do Zapytania ofertowego oraz dowodów w postaci: dołączenia uprawnień budowlanych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami ogólnobudowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub architektonicznej bez ograniczeń zgodne z ustawą Prawa Budowlanego, dołączenia poświadczenia posiada co najmniej 18 - miesięczne doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi prowadzonymi przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza będącego instytucją kultury - zgodnie z wymaganiami określonymi w treści art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 r., poz. 840 z późn. zm.). i dokumenty (poświadczenia - referencje potwierdzające sprawowanie funkcji kierownika budowy wystawione przez Inwestorów lub protokoły odbioru w zakresie potwierdzającym doświadczenie kierownika) oraz dyplomu ukończenia studiów na kierunku konserwacji i restauracji dzieł sztuki.

5.3. Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych).
Zamawiający uzna warunek za spełniony gdy Wykonawca przedstawi dokument potwierdzający, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na w/w sumę.

5.4. Wykonawca przed złożeniem oferty dokona obowiązkowej wizji lokalnej obiektu w obecności przedstawiciela Zamawiającego - proboszcza Parafii.
W celu ustalenia daty wizji na obiekcie, uprawniony do kontaktów z Wykonawcami: ks. Robert Różański, tel. 514 847 461 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00.
Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie oświadczenia Wykonawcy o dacie dokonanej wizji lokalnej, podpisanego przez Zamawiającego, złożonego w ofercie cenowej - załącznik nr 5.

6. DOKUMENTY, JAKIE WYKONAWCA POWINIEN DOŁĄCZYĆ DO OFERTY
Zamawiający wymaga, aby wraz z oferta przedłożyć:
? wypełniony i podpisany przez Wykonawcę formularz ofertowy według załączonego
wzoru (załącznik nr 1)
? oświadczenie Wykonawcy (załącznik nr 2)
- oświadczenie - wykaz robót - wg wzoru - załącznik nr 3
? oświadczenie - wykaz osób - wg wzoru - załącznik nr 4
- oświadczenie - wizja lokalna - wg wzoru - załącznik nr 5
- punktowane doświadczenie Wykonawcy - załącznik nr 7
? dokumenty rejestrowe firmy CEDIG/KRS
- polisa OC przedsiębiorstwa

7. SPOSÓB POROZUMIEWANIA SIĘ Z ZAMAWIAJĄCYM
a) Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
b) Porozumiewanie się Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się drogą pisemną z dopuszczeniem możliwości przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień i informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej - należy przez to rozumieć środki komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2017 r. poz. 1219). Dokumenty i oświadczenia oraz pełnomocnictwa, Wykonawcy przekazują Zamawiającemu pisemnie.
c) Wszelkie zawiadomienia, oświadczenia, wnioski oraz informacje Zamawiający oraz Wykonawcy mogą przekazywać pisemnie, drogą elektroniczną, za wyjątkiem oferty - którą należy złożyć w formie pisemnej.
d) W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawca winien posługiwać się nazwą zadania określoną w Zapytaniu ofertowym. Korespondencję przesyłaną za pomocą poczty elektronicznej należy przesyłać pod adres parafia.dakowymokre@gmail.com
e) osoba uprawniona do kontaktów z Wykonawcami: ks. kan. Robert Różański, tel. 514 847 461 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00. Wybrany sposób przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień wezwań oraz informacji nie może ograniczać konkurencji; zawsze dopuszczalna jest forma pisemna.

10. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT
1) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2) Oferta musi być sporządzona w języku polskim na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką oraz podpisana przez osobę(y) upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej cenie oferty. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację, np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
3) Oferta winna być sporządzona według formularza ofertowego stanowiącego załącznik nr 1 do Zapytania ofertowego.
4) Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane przez osobę (osoby) podpisujące ofertę i opatrzone datami ich dokonania.
5) Wykonawca zamieszcza ofertę bezwzględnie w opisanej kopercie oznaczonej nazwą i adresem Zamawiającego oraz opisanej w następujący sposób:
,,Renowacja kościoła p.w. św. Katarzyny w Dakowach Mokrych"
NIE OTWIERAĆ przed upływem terminu otwarcia ofert"

11. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ
1) Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni.
2) Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z dniem otwarcia ofert.

12. OGŁOSZENIE WYNIKÓW POSTĘPOWANIA PRZETARGOWEGO
Zamawiający przyzna zamówienie temu Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w niniejszym zapytaniu i została oceniona jako najkorzystniejsza.

13. INFORMACJE DODATKOWE
1) Niniejsze postępowanie prowadzone jest w sposób konkurencyjny i transparentny, w szczególności z uwzględnieniem § 8 ust. 6 w/w Regulaminu Naboru Wniosków o Dofinansowanie.
2) Rządowy Program Odbudowy Zabytków ustanowiony uchwałą Rady Ministrów nr 232/2022 z dnia 23.11.2022 r., zapisy Regulaminu Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i udzielonej wstępnej promesy dofinansowania inwestycji z RPOZ Nr RPOZ/2022/10161/PolskiLad oraz przepisy art. 44 ustawy o finansach publicznych z dnia 27 sierpnia 2009 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 1270 ze zm.).
3) Do niniejszego zapytania ofertowego nie stosuje się Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, ze zm.).
4)Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od zapytania na każdym jego etapie prowadzenia bez podania przyczyny.
5) Wykonawca może wprowadzić zmiany w złożonej ofercie lub ją wycofać, pod warunkiem, że uczyni to przed upływem terminu składania ofert. Zarówno zmiana, jak i wycofanie oferty wymagają zachowania formy pisemnej.
6) Zamawiający zastrzega sobie prawo podjęcia dodatkowych negocjacji ze wszystkimi Wykonawcami.
7) Do przeprowadzanego postępowania nie przysługują wykonawcy środki ochrony prawnej wynikające z ustawy Prawo zamówień publicznych.
8) Oferta ulega odrzuceniu, jeżeli:
a) jej treść nie odpowiada treści zapytania ofertowego;
b) zawiera błędy w obliczeniu ceny i/lub kosztu;
c) została złożona po terminie określonym w zapytaniu ofertowym.
9) Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzania w toku oceny ofert wiarygodności przedstawionych przez Wykonawców dokumentów, wykazów, danych i informacji.
10) Zamawiający dopuszcza możliwość elektronicznego fakturowania.
11) Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny.
12) Postępowanie może zostać zakończone (przerwane) przez Zamawiającego
w każdym czasie bez podania przyczyny.

Uwagi:
9. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM ZNACZENIA TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT

Ocena ofert zostanie przeprowadzona wyłącznie w oparciu o podane niżej kryteria:
1)
Cena
- 70 pkt
2)
Gwarancja
- 20 pkt
3)
Doświadczenie Wykonawcy
- 10 pkt

Punkty przyznawane za kryterium ,,cena zamówienia" będą liczone wg następującego wzoru:

C = (C n : C b ) x waga

gdzie:
C - ilość punktów przyznana danej ofercie,
C n - najniższa cena spośród wszystkich ofert,
C b - cena oferty badanej,
waga - 70 pkt

Punkty przyznawane za kryterium ,,G" - ,,okres gwarancji na materiały i wykonane roboty budowlane" będą liczone następująco:

36 m-ce
5 pkt
44 m-cy
10 pkt
52 m-cy
15 pkt
60 m-cy
20 pkt

Waga - 20 pkt

Punkty przyznawane za kryterium ,,W" ,,doświadczenie wykonawcy" będzie liczone następująco:
Doświadczenie wykonawcy będzie liczone jako wykonanie dodatkowych robót budowlanych innych niż podane na spełnienie warunku, w okresie ostatnich 5 lat obejmujących roboty budowlano-konserwatorskie na obiekcie sakralnym, wpisanym do rejestru zabytków, o wartości każdej z nich przynajmniej 400 000,00 zł brutto

Ilość wykonanych robót budowlanych spełniających w/w warunek

1-2 roboty
1 pkt
3-4 robót
3 pkt
5-7 robót
5 pkt
8 lub więcej roboty
10 pkt

Waga - 10 pkt

Punktowane doświadczenie wykonawcy będzie weryfikowane na podstawie dokumentów, które stanowić będą integralną część z załącznikiem nr 7 wykaz punktowanego doświadczenia wykonawcy poprzez dołączenie dokumentów: referencje/poświadczenia z których treści wynikać będzie spełnienie wymaganych warunków lub inne dokumenty potwierdzające wymagane warunki.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.