Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Budowa budynku przedszkola wraz z wyodrębnieniem oddziału żłobka

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Budowa budynku przedszkola wraz z wyodrębnieniem oddziału żłobka

Data zamieszczenia: 2024-03-19
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Warlubie
Dworcowa 15
86-160 Warlubie
powiat: świecki
52 33 26 040, faks 52 33 26 054
gmina@warlubie.pl
https://platformazakupowa.pl/transakcja/903246
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: Warlubie
Wadium: w wymaganiach
Nr telefonu: 52 33 26 040, faks 5
Termin składania ofert: 2024-04-09 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Budowa budynku przedszkola wraz z wyodrębnieniem oddziału żłobka w miejscowości Warlubie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dokończenie budowy przedszkola wraz z wyodrębnieniem oddziału żłobka w miejscowości Warlubie.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
1) Dokończenie budowy przedszkola w oparciu o dokumentację techniczną zamienną i przedmiar sporządzone przez Zakład Projektowania i Usług Budowlanych ,,BENBUD" Benedykt Reder
Forma architektoniczna:
Zamierzenie polega na Budowa nowego budynku przedszkola wraz z wyodrębnieniem przestrzeni żłobka w Warlubiu.
Charakterystyczne parametry obiektu:
o powierzchnia zabudowy budynku przedszkola - 1 942,15 m2
o całkowita długość budynku - 71,40 m
o całkowita szerokość budynku - 40,58 m
o maksymalna wysokość do attyki - 7,00 m
o kubatura netto - 6 351,00 m3
o wysokość do najwyższej kalenicy - 7,00 - budynek niski
o ilość kondygnacji - budynek jedno kondygnacyjny, nie podpiwniczony, bez poddasza użytkowego.
Zaprojektowano budynek przedszkola 5-oddziałowego, parterowy, niepodpiwniczony. Forma architektoniczna budynku jest prosta, spójna, minimalna i zarazem nowoczesna, dostosowana do otaczającej zabudowy.
Budynek zaliczono do budynków niskich, kryty stropodachem wentylowanym o kącie nachylenia 5,0%. Kolorystyka projektowanego budynku w stonowanych, neutralnych odcieniach, które nadają nowoczesny wyraz elewacji.
Zakres robót oraz technologia ich wykonania:
Zakres robót do wykonania:
o roboty ziemne (wykonane),
o roboty fundamentowe (wykonane),
o wykonanie elementów żelbetowych ścian, słupów (wykonane),
o roboty murowe ścian nośnych wewnętrznych i zewnętrznych (wykonane),
o wykonanie stropodachu konstrukcji drewnianej,
o roboty związane z wykonaniem pokrycia dachu,
o ocieplenie ścian zewnętrznych wykonanie elewacji, tynkowanie, okładziny elewacyjne (wykonane tylko docieplenie),
o obróbki blacharskie,
o roboty wykończeniowe,
o wewnętrzne instalacje budynku oraz na terenie działki wg załączonych projektów branżowych,
o wykonanie parkingów, drogi wewnętrznej dojazdowej i dojścia
Cała inwestycja będzie realizowana w technologii tradycyjnej.
Zamierzony sposób użytkowania:
W projektowanym przedszkolu znajdować się będą 4 oddziały dla dzieci (25 dzieci na oddział), wraz zapleczem sanitarnym i magazynem. Ponadto wyodrębniono przestrzeń dla 1 oddziału żłobkowego (20 dzieci). Prócz głównej funkcji przedszkolnej, w skład pomieszczeń wchodzą: wydzielona część administracyjna oraz segment żywieniowy zawierający część kuchenną wraz ze stołówką dla dzieci przedszkolnych.
2) Dokończenie budowy przedszkola w oparciu o dokumentację techniczną i przedmiar dotyczący budowy fotowoltaiki, sporządzone przez firmę AG-MAR Enginering Sp. z o. o.
Działka przeznaczona pod montaż instalacji fotowoltaicznej zlokalizowana przy Szkole Podstawowej w Warlubiu, jedn. ewidencyjna: 041411_2, Warlubie, obr. Warlubie 0018: dz. 263/1, 266/1, 269/12. Analizowana działka posiada kształt prostokąta i płaskie ukształtowanie terenu, dzięki czemu na etapie realizacji inwestycji nie będzie konieczności prowadzenia zbyt wielu prac niwelacyjnych na tym terenie.
Na podstawie przeprowadzonej analizy oceny możliwości technicznych montażu instalacji fotowoltaicznej oraz na podstawie danych dotyczących działki i wciąż zwiększającego się zapotrzebowania na energię elektryczną, przewidziano możliwość zainstalowania na gruncie instalacji fotowoltaicznej składającej się z 86 szt. modułów fotowoltaicznych (PV). Moc znamionowa instalacji przy takiej ilości modułów PV będzie wynosić 49,45 kWp. Projektowana instalację fotowoltaiczną należy podłączyć do wewnętrznej instalacji elektrycznej budynku. Wyprodukowana energia będzie wykorzystana na potrzeby własne kompleksu. W sytuacji zaniku napięcia w sieci, falownik przechodzi w tryb uśpienia, oczekując na powrót napięcia sieciowego, dzięki czemu instalacja nie ma możliwości pracy wyspowej. Przedmiotowa instalacja fotowoltaiczna będzie składała się z następujących elementów:
o 86 szt. modułów fotowoltaicznych wykonanych w technologii monokrystalicznej PERC o mocy nominalnej 575 Wp każdy.
o 1 szt. falownika trójfazowego, beztransformatorowego o mocy AC 50 kW włącznie - dla modułów fotowoltaicznych przekształcających energię prądu stałego na energię prądu zmiennego o parametrach dostosowanych do sieci, do której falownik przekazuje nadmiar wyprodukowanej energii. Falownik będzie zamocowany na zewnątrz na konstrukcji nośnej przeznaczonej pod moduły PV.
o dwupodporowej konstrukcji systemu mocowania dla modułów fotowoltaicznych posadowionych na gruncie. Moduły PV będą montowane zgodnie z jej nachyleniem pod katem 25o, przy kierunku południowym. Kierunek montażu wynika z równoległego posadowienia konstrukcji względem granicy działki.
o Skrzynki przyłączeniowej RPV i systemu zabezpieczeń elektroenergetycznych od strony AC (przeciwporażeniowe, przeciążeniowe i zwarciowe, przeciwprzepięciowe).
o Okablowanie i instalacja ekwipotencjalna.
o Zasilanie kamer CCTV.
o Instalacja CCTV.
Ponadto w instalacji fotowoltaicznej istnieje możliwość zastosowania następujących systemów zabezpieczających i monitorujących, które usprawniają i poprawiają pracę układu. W skład tych systemów wchodzą:
o Opcjonalny system zdalnego monitoringu (instalacja monitorująca ilość wyprodukowanej energii oraz parametry pracy instalacji fotowoltaicznej).
o Instalacja odgromowa.
Powstały układ energii odnawialnej będzie układem przeznaczonym do zużywania energii na własne potrzeby
i wprowadzania chwilowych nadwyżek energii do sieci lokalnego operatora energii elektrycznej. Instalacja zostanie wpięta (do rozdzielni głównej nN budynku Oczyszczalni Ścieków) do sieci wewnętrznej budynku poprzez skrzynkę RPV za układem pomiarowo-rozliczeniowym. Szacunkowy okres żywotności produktu wynosi 25-30 lat. Bieżące koszty użytkowania rozwiązania sprowadzają się do kosztów okresowych przeglądów serwisowych, ubezpieczenia i ewentualnej opieki technicznej w trakcie eksploatacji.
UWAGA!!! Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje wykonania monitoringu wizyjnego i ogrodzenia, na terenie działki, na której zaprojektowano instalację modułów fotoelektrycznych (dz. nr 263/1, obręb ewidencyjny Warlubie, jednostka ewidencyjna Warlubie).
Wykonawca zobowiązany będzie do zachowania kolorystyki ścian i podłóg zgodnie, z załączonym w dokumentacji technicznej (Załącznik Nr 1 do SWZ), projektem aranżacji sporządzonym przez firmę Archenika Sp. z o. o.
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawarty jest w załączonych do SWZ następujących dokumentach:
1) Załącznik Nr 1 do SWZ - Dokumentacja techniczna,
2) Załącznik Nr 2 do SWZ - Wzór umowy.
4. Zamawiający nie przewiduje robót dodatkowych oraz wydłużania terminu wykonania inwestycji (wskazanego w ofercie Wykonawcy) z innych przyczyn niż te, które zostały wymienione we wzorze umowy. Wykonawca, składając ofertę, ma obowiązek zapoznać się ze wszystkimi dokumentami dołączonymi do postępowania, w tym, podczas obliczania ceny, należy dokładnie oszacować wszystkie roboty ujęte w przedmiarze robót oraz
w dokumentacji technicznej.
5. Każda zmiana, która wyniknie podczas realizacji inwestycji, wymaga zgody projektanta, inspektora nadzoru oraz zamawiającego i musi zostać rozliczona kosztorysem różnicowym.
6. Inwestycja współfinansowana z programu Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych - Edycja II; Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych; Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 MALUCH+ 2022-2029; budżetu państwa oraz ze środków własny Gminy Warlubie. Dodatkowo Gmina Warlubie złożyła aplikację o wsparcie finansowe w ramach Programu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
7. Przedmiot umowy będzie realizowany zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym sporządzonym przez Wykonawcę i zaakceptowanym przez Zamawiającego przed datą podpisania umowy.
8. W przypadku określenia, w dokumentacji stanowiącej Załączniki nr 1 - 2 do niniejszej SWZ, przedmiotu zamówienia przez wskazanie technologii, producenta, nazw własnych, znaków towarowych lub pochodzenia urządzeń i materiałów, odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający informuje, że mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych z zachowaniem tych samych standardów technicznych, technologicznych, jakościowych i funkcjonalnych. Przez produkty równoważne należy rozumieć urządzenia i materiały posiadające nie gorsze parametry techniczne i te same cechy funkcjonalne co wskazany konkretny z nazwy czy pochodzenia produkt. Zastosowanie produktów równoważnych w żaden sposób nie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych.
9. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
1) 45000000-7 Roboty budowlane.
2) 45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne.
3) 45262210-6 Fundamentowanie.
4) 45320000-6 Roboty izolacyjne.
5) 45262300-4 Betonowanie.
6) 45262500-6 Roboty murarskie i murowe.
7) 45430000-0 Pokrywanie podłóg i ścian.
8) 45261400-8 Pokrywanie.
9) 45421000-4 Roboty w zakresie stolarki budowlanej.
10) 45440000-3 Roboty malarskie i szklarskie.
11) 45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe.
12) 45211320-8 Roboty budowlane w zakresie altan.
13) 45262000-1 Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe.
14) 45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych.
15) 45111230-9 Roboty w zakresie stabilizacji gruntu.
16) 45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg.
17) 45342000-6 Wznoszenie ogrodzeń.
18) 45112700-2 Roboty w zakresie kształtowania terenu.
19) 45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne.
20) 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne.
21) 45231400-9 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych.
22) 09331200-0 słoneczne moduły fotoelektryczne.
23) 09332000-5 Instalacje słoneczne.

CPV: 45000000-7, 45110000-1,45262210-6,45320000-6,45262300-4,45262500-6,45430000-0,45261400-8,45421000-4,45440000-3

Dokument nr: 2024/BZP 00250390, RI.II.271.3.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-04-09 10:00

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/warlubie
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl dalej ,,platforma", pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/warlubie.
2. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami,
w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były w formie elektronicznej za
pośrednictwem platformy i formularza ,,Wyślij wiadomość do zamawiającego".
3. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy. Informacje
dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert, Zamawiający będzie zamieszczał
na platformie w sekcji "Komunikaty".
4. Wykonawca ma obowiązek sprawdzania bezpośrednio na platformie przesłanych przez Zamawiającego komunikatów i
wiadomości.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformie, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0.,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
6) szyfrowanie na platformie odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
7) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego
serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar,
8) maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/903246
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-04-09 09:30
Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/warlubie

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

Wymagania:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy zł/00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Pzp.
3. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
4. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r.,
poz. 462 z późn. zm.).
5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego, tj. 44 8173 0005 2002 0006 0017 0002, z dopiskiem na przelewie: ,,Wadium - Budowa przedszkola wraz z wyodrębnieniem oddziału żłobka w miejscowości Warlubie, RI.II.271.3.2024".
UWAGA!!! Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania wymaganej kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 4 pkt 2) - 4), Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej, spełniający co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie PZP;
2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie Gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą
(z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Gmina Warlubie:
7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 PZP), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
7. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 PZP zostanie odrzucona.
8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 PZP
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RI.II.271.3.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dokończenie budowy przedszkola wraz z wyodrębnieniem oddziału żłobka w miejscowości Warlubie.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
1) Dokończenie budowy przedszkola w oparciu o dokumentację techniczną zamienną i przedmiar sporządzone przez Zakład Projektowania i Usług Budowlanych ,,BENBUD" Benedykt Reder
Forma architektoniczna:
Zamierzenie polega na Budowa nowego budynku przedszkola wraz z wyodrębnieniem przestrzeni żłobka w Warlubiu.
Charakterystyczne parametry obiektu:
o powierzchnia zabudowy budynku przedszkola - 1 942,15 m2
o całkowita długość budynku - 71,40 m
o całkowita szerokość budynku - 40,58 m
o maksymalna wysokość do attyki - 7,00 m
o kubatura netto - 6 351,00 m3
o wysokość do najwyższej kalenicy - 7,00 - budynek niski
o ilość kondygnacji - budynek jedno kondygnacyjny, nie podpiwniczony, bez poddasza użytkowego.
Zaprojektowano budynek przedszkola 5-oddziałowego, parterowy, niepodpiwniczony. Forma architektoniczna budynku jest prosta, spójna, minimalna i zarazem nowoczesna, dostosowana do otaczającej zabudowy.
Budynek zaliczono do budynków niskich, kryty stropodachem wentylowanym o kącie nachylenia 5,0%. Kolorystyka projektowanego budynku w stonowanych, neutralnych odcieniach, które nadają nowoczesny wyraz elewacji.
Zakres robót oraz technologia ich wykonania:
Zakres robót do wykonania:
o roboty ziemne (wykonane),
o roboty fundamentowe (wykonane),
o wykonanie elementów żelbetowych ścian, słupów (wykonane),
o roboty murowe ścian nośnych wewnętrznych i zewnętrznych (wykonane),
o wykonanie stropodachu konstrukcji drewnianej,
o roboty związane z wykonaniem pokrycia dachu,
o ocieplenie ścian zewnętrznych wykonanie elewacji, tynkowanie, okładziny elewacyjne (wykonane tylko docieplenie),
o obróbki blacharskie,
o roboty wykończeniowe,
o wewnętrzne instalacje budynku oraz na terenie działki wg załączonych projektów branżowych,
o wykonanie parkingów, drogi wewnętrznej dojazdowej i dojścia
Cała inwestycja będzie realizowana w technologii tradycyjnej.
Zamierzony sposób użytkowania:
W projektowanym przedszkolu znajdować się będą 4 oddziały dla dzieci (25 dzieci na oddział), wraz zapleczem sanitarnym i magazynem. Ponadto wyodrębniono przestrzeń dla 1 oddziału żłobkowego (20 dzieci). Prócz głównej funkcji przedszkolnej, w skład pomieszczeń wchodzą: wydzielona część administracyjna oraz segment żywieniowy zawierający część kuchenną wraz ze stołówką dla dzieci przedszkolnych.
2) Dokończenie budowy przedszkola w oparciu o dokumentację techniczną i przedmiar dotyczący budowy fotowoltaiki, sporządzone przez firmę AG-MAR Enginering Sp. z o. o.
Działka przeznaczona pod montaż instalacji fotowoltaicznej zlokalizowana przy Szkole Podstawowej w Warlubiu, jedn. ewidencyjna: 041411_2, Warlubie, obr. Warlubie 0018: dz. 263/1, 266/1, 269/12. Analizowana działka posiada kształt prostokąta i płaskie ukształtowanie terenu, dzięki czemu na etapie realizacji inwestycji nie będzie konieczności prowadzenia zbyt wielu prac niwelacyjnych na tym terenie.
Na podstawie przeprowadzonej analizy oceny możliwości technicznych montażu instalacji fotowoltaicznej oraz na podstawie danych dotyczących działki i wciąż zwiększającego się zapotrzebowania na energię elektryczną, przewidziano możliwość zainstalowania na gruncie instalacji fotowoltaicznej składającej się z 86 szt. modułów fotowoltaicznych (PV). Moc znamionowa instalacji przy takiej ilości modułów PV będzie wynosić 49,45 kWp. Projektowana instalację fotowoltaiczną należy podłączyć do wewnętrznej instalacji elektrycznej budynku. Wyprodukowana energia będzie wykorzystana na potrzeby własne kompleksu. W sytuacji zaniku napięcia w sieci, falownik przechodzi w tryb uśpienia, oczekując na powrót napięcia sieciowego, dzięki czemu instalacja nie ma możliwości pracy wyspowej. Przedmiotowa instalacja fotowoltaiczna będzie składała się z następujących elementów:
o 86 szt. modułów fotowoltaicznych wykonanych w technologii monokrystalicznej PERC o mocy nominalnej 575 Wp każdy.
o 1 szt. falownika trójfazowego, beztransformatorowego o mocy AC 50 kW włącznie - dla modułów fotowoltaicznych przekształcających energię prądu stałego na energię prądu zmiennego o parametrach dostosowanych do sieci, do której falownik przekazuje nadmiar wyprodukowanej energii. Falownik będzie zamocowany na zewnątrz na konstrukcji nośnej przeznaczonej pod moduły PV.
o dwupodporowej konstrukcji systemu mocowania dla modułów fotowoltaicznych posadowionych na gruncie. Moduły PV będą montowane zgodnie z jej nachyleniem pod katem 25o, przy kierunku południowym. Kierunek montażu wynika z równoległego posadowienia konstrukcji względem granicy działki.
o Skrzynki przyłączeniowej RPV i systemu zabezpieczeń elektroenergetycznych od strony AC (przeciwporażeniowe, przeciążeniowe i zwarciowe, przeciwprzepięciowe).
o Okablowanie i instalacja ekwipotencjalna.
o Zasilanie kamer CCTV.
o Instalacja CCTV.
Ponadto w instalacji fotowoltaicznej istnieje możliwość zastosowania następujących systemów zabezpieczających i monitorujących, które usprawniają i poprawiają pracę układu. W skład tych systemów wchodzą:
o Opcjonalny system zdalnego monitoringu (instalacja monitorująca ilość wyprodukowanej energii oraz parametry pracy instalacji fotowoltaicznej).
o Instalacja odgromowa.
Powstały układ energii odnawialnej będzie układem przeznaczonym do zużywania energii na własne potrzeby
i wprowadzania chwilowych nadwyżek energii do sieci lokalnego operatora energii elektrycznej. Instalacja zostanie wpięta (do rozdzielni głównej nN budynku Oczyszczalni Ścieków) do sieci wewnętrznej budynku poprzez skrzynkę RPV za układem pomiarowo-rozliczeniowym. Szacunkowy okres żywotności produktu wynosi 25-30 lat. Bieżące koszty użytkowania rozwiązania sprowadzają się do kosztów okresowych przeglądów serwisowych, ubezpieczenia i ewentualnej opieki technicznej w trakcie eksploatacji.
UWAGA!!! Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje wykonania monitoringu wizyjnego i ogrodzenia, na terenie działki, na której zaprojektowano instalację modułów fotoelektrycznych (dz. nr 263/1, obręb ewidencyjny Warlubie, jednostka ewidencyjna Warlubie).
Wykonawca zobowiązany będzie do zachowania kolorystyki ścian i podłóg zgodnie, z załączonym w dokumentacji technicznej (Załącznik Nr 1 do SWZ), projektem aranżacji sporządzonym przez firmę Archenika Sp. z o. o.
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawarty jest w załączonych do SWZ następujących dokumentach:
1) Załącznik Nr 1 do SWZ - Dokumentacja techniczna,
2) Załącznik Nr 2 do SWZ - Wzór umowy.
4. Zamawiający nie przewiduje robót dodatkowych oraz wydłużania terminu wykonania inwestycji (wskazanego w ofercie Wykonawcy) z innych przyczyn niż te, które zostały wymienione we wzorze umowy. Wykonawca, składając ofertę, ma obowiązek zapoznać się ze wszystkimi dokumentami dołączonymi do postępowania, w tym, podczas obliczania ceny, należy dokładnie oszacować wszystkie roboty ujęte w przedmiarze robót oraz
w dokumentacji technicznej.
5. Każda zmiana, która wyniknie podczas realizacji inwestycji, wymaga zgody projektanta, inspektora nadzoru oraz zamawiającego i musi zostać rozliczona kosztorysem różnicowym.
6. Inwestycja współfinansowana z programu Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych - Edycja II; Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych; Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 MALUCH+ 2022-2029; budżetu państwa oraz ze środków własny Gminy Warlubie. Dodatkowo Gmina Warlubie złożyła aplikację o wsparcie finansowe w ramach Programu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.
7. Przedmiot umowy będzie realizowany zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym sporządzonym przez Wykonawcę i zaakceptowanym przez Zamawiającego przed datą podpisania umowy.
8. W przypadku określenia, w dokumentacji stanowiącej Załączniki nr 1 - 2 do niniejszej SWZ, przedmiotu zamówienia przez wskazanie technologii, producenta, nazw własnych, znaków towarowych lub pochodzenia urządzeń i materiałów, odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający informuje, że mają one jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych z zachowaniem tych samych standardów technicznych, technologicznych, jakościowych i funkcjonalnych. Przez produkty równoważne należy rozumieć urządzenia i materiały posiadające nie gorsze parametry techniczne i te same cechy funkcjonalne co wskazany konkretny z nazwy czy pochodzenia produkt. Zastosowanie produktów równoważnych w żaden sposób nie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych.
9. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
1) 45000000-7 Roboty budowlane.
2) 45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne.
3) 45262210-6 Fundamentowanie.
4) 45320000-6 Roboty izolacyjne.
5) 45262300-4 Betonowanie.
6) 45262500-6 Roboty murarskie i murowe.
7) 45430000-0 Pokrywanie podłóg i ścian.
8) 45261400-8 Pokrywanie.
9) 45421000-4 Roboty w zakresie stolarki budowlanej.
10) 45440000-3 Roboty malarskie i szklarskie.
11) 45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe.
12) 45211320-8 Roboty budowlane w zakresie altan.
13) 45262000-1 Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe.
14) 45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych.
15) 45111230-9 Roboty w zakresie stabilizacji gruntu.
16) 45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg.
17) 45342000-6 Wznoszenie ogrodzeń.
18) 45112700-2 Roboty w zakresie kształtowania terenu.
19) 45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne.
20) 45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne.
21) 45231400-9 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych.
22) 09331200-0 słoneczne moduły fotoelektryczne.
23) 09332000-5 Instalacje słoneczne.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45262210-6 - Fundamentowanie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45262300-4 - Betonowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45261400-8 - Pokrywanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
09332000-5 - Instalacje słoneczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 3
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 6
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu;
2) spełniają warunki udziału w postępowaniu, które zostały określone przez Zamawiającego.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał:
a) ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 10 000 000,00 zł (słownie: dziesięć milionów zł/00/100).
Przy ocenie spełniania tego warunku udziału przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wielkości stanowiące o spełnianiu warunku będą oceniane łącznie
tj. zsumowane z dokumentów składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli:
a) wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał (tj. w szczególności wykonał zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył) co najmniej jedną robotę budowlana, która polegała na budowie lub przebudowie budynku o powierzchni zabudowy
min. 1900 m2 oraz miała wartość minimum 9 000 000 zł brutto;
oraz:
b) skieruje do realizacji niniejszego zamówienia następujące osoby:
- min. jedną osobę (która będzie pełnić funkcję kierownika budowy w branży konstrukcyjno-budowlanej) posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi
w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, których zakres uprawnia go do kierowania robotami objętymi przedmiotem zamówienia lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych - uprawnienia budowlane do kierowania robotami do wyżej wskazanych;
- kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
- kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
Wyżej wymienione osoby muszą posiadać wykształcenie techniczne i uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 682 z późn. zm.) lub równoważne im ważne uprawnienia do kierowania robotami w wymienionych specjalnościach wydane według wcześniejszych przepisów.
Kierownik budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej musi posiadać uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w danej specjalności bez ograniczeń.
Wyżej wymienione osoba winny posiadać biegłą znajomość języka polskiego. Zamawiający dopuszcza zmianę tego wymogu wyłącznie w przypadku, gdy Wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a personelem Wykonawcy, a także zapewni tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia, stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Wykonawca zatrudniając tłumacza winien wziąć pod uwagę, iż tłumacz ten winien być biegły w bezbłędnym i jednoznacznym tłumaczeniu zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych.
c) Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy zł/00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Pzp.
3. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
4. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2023 r.,
poz. 462 z późn. zm.).
5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego, tj. 44 8173 0005 2002 0006 0017 0002, z dopiskiem na przelewie: ,,Wadium - Budowa przedszkola wraz z wyodrębnieniem oddziału żłobka w miejscowości Warlubie, RI.II.271.3.2024".
UWAGA!!! Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania wymaganej kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 4 pkt 2) - 4), Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej, spełniający co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie PZP;
2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie Gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą
(z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Gmina Warlubie:
7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 PZP), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
7. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 PZP zostanie odrzucona.
8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 PZP.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik Nr 2 do SWZ.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 PZP oraz wskazanym w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik Nr 2 do SWZ.
4. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-05-08

Podobne przetargi

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.