Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Wykonanie robót budowlanych

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie robót budowlanych

Data zamieszczenia: 2024-03-22
Dane kontaktowe Zamawiającego: Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi
ul. Kielecka 1
26-006 Nowa Słupia
powiat: kielecki
tel. 602 603 717
s.lacki1971@gmail.com
Województwo: świętokrzyskie
Miasto: Nowa Słupia
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 602 603 717
Termin składania ofert: 2024-04-24 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: ,,Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wykonanie prac remontowo-budowlanych przy zabytkowym ogrodzeniu wokół kościoła p.w. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi."
///. Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych przy zabytku znajdującym się w ewidencji zabytków zgodnie z art. 22 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2022r. , poz. 840), realizowanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: ,,Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wykonanie prac remontowo-budowlanych przy zabytkowym ogrodzeniu wokół kościoła p.w. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi", dofinansowanego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków nr RPOZ/2022/3989/PolskiLad .
Zabytek Ogrodzenie z brama w zespole kościoła parafialnego jest ujęty w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Nowa Słupia - Zabytki architektury pod nr 14, przyjętej zarządzeniem nr 17/20156 z dnia 24.02.2016 r. Murowane ogrodzenie z 1 poł. XIX w. wyznacza teren kościoła i cmentarza przykościelnego, zlokalizowane jest na działce ewid. nr 1229 przy Ul. Kieleckiej 1 w Nowej Słupi, gm. Nowa Słupia, powiat kielecki. Bramę ogrodzenia zdobi renesansowa kuta krata przeniesiona z klasztoru na Łyścu po kasacie zakonu benedyktynów. Na przykościelnym placu'wznosi się pomnik poświęcony powstańcom styczniowym, uwagę zwraca także symboliczny grób żołnierza AK Stefana Rychtera oraz tajemnicza rzeźba kobiety w koronie umieszczona w niszy muru kościelnego.
Obiekt wymaga natychmiastowych prac remontowo-budowlanych by zapobiec całkowitej degradacji ich wartości historycznych i estetycznych. Inwestycja obejmuje poprawę estetyki zabytkowego ogrodzenia kościoła parafialnego w Nowej Słupi wzdłuż Ul. Świętokrzyskiej poprzez zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytku, tj.: odnowienie i uzupełnienie tynków z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego zabytku istniejącej kolorystyki. Ponadto w zakres zamówienia wchodzi zakup materiałów niezbędnych do wykonania prac przy zabytku, umożliwiających wykonanie pełnego zakresu prac remontowo-budowlanych wypraw tynkarskich i malarskich na zabytkowym ogrodzeniu. Podczas prac konieczne jest między innymi oczyszczenie
wszystkich elementów zabytkowego ogrodzenia, usunięcie wtórnych uzupełnień muru, wzmocnienie pozostałości oryginalnego tynku preparatami hydrofobowymi z osłoną antybiologiczną oraz położenie w miejscach ubytków nowego tynku wraz z zastosowaniem farb o odpowiednio wysokiej paro przepuszczalności.
Wykonawca realizujący powyższy zakres prac zobowiązany jest w szczególności do:
o przeprowadzenia robót przygotowawczych, w tym z otoczenia murów i fundamentów ogrodzenia wzdłuż Ul. Świętokrzyskiej usunięcia samosiewów traw i przeprowadzenia cięć sanitarnych krzewów, które sprzyjają utrzymaniu niekorzystnej, podwyższonej wilgotności;
o demontażu opaski z kostki brukowej lub płyt chodnikowych, ułożonej wzdłuż remontowanego muru ogrodzeniowego od stronu budynku kościoła oraz po przeprowadzonych robotach remontowych przy zabytkowym ogrodzeniu ponownym jej montażem z odpowiednim spadkiem, gwarantującym odprowadzenie wód opadowych od lica murku ogrodzenia w stronę zieleńca lub istniejącego odwodnienia liniowego (wykorzystanie w 80% materiału z demontażu);
o oczyszczenia i naprawy strefy fundamentowej ogrodzenia;
o oczyszczenia, naprawy wraz z wypełnieniem ubytków wątku murowego;
o oczyszczenia betonowych płyt/nakryw wraz z ich zabezpieczeniem przed wilgocią i ponownym zagrzybieniem;
o wykonania tynków renowacyjnych dla wątku murowego wraz z odnowieniem powłoki malarskiej;
o oczyszczenia elementów kutych metalowych, krat i balustrady z prętów ozdobnych i ich dwukrotnego pomalowania farbą na bazie żywic poliuretanowo-alkidowych przeznaczonych do użytku zewnętrznego w kolorze czarny mat;
o uporządkowania terenu po przeprowadzonych pracach.
Uwaga: Uwzględniając fakt, że przedmiotowe ogrodzenie wpływa na ekspozycję kościoła objętego indywidualnym wpisem do rejestru zabytków nie należy wprowadzać istotnych zmian wizualnych, w tym kolorystyki, którą wcześniej należy uzgodnić z Zamawiającym. W przypadku wprowadzania istotnych zmian wizualnych przy ogrodzeniu należy najpierw wystąpić z wnioskiem do Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i ostatecznie uzyskać akceptacje tego organu jeszcze przed realizacja.
Przed rozpoczęciem prac należy wykonać szczegółową dokumentację fotograficzną, a wszystkie elementy nie wchodzące w zakres inwestycji należy zabezpieczyć przed ich trwałym uszkodzeniem/zabrudzeniem. Szczególną uwagę należy zwrócić, aby nie naruszyć elementów stanowiących komponenty wyposażenia kościoła, objęte ochroną konserwatorską, tj.:
- późnorenesansowych kutych krat bramy głównej;
- figury N.P. Marii Niepokalanie Poczętej na księżycu z 1 poł. XVII w.;
- posagu Najświętszej Maryi Panny, ustawionego na wysokiej skarpie, dokładnie w narożniku przykościelnego placu u zbiegu ulic Kieleckiej i Świętokrzyskiej;
- żeliwnego nagrobka Antoniego Libiszowskiego herbu ,,Wieniawa", zlokalizowanego na placu kościelnym od strony Ul. Świętokrzyskiej.
Dokumentację fotograficzną należy prowadzić na bieżąco, tj. w trakcie kolejnych etapów prac. Zabytkowy mur ogrodzeniowy jest zróżnicowany pod względem stanu zachowania. Interwencji w pierwszej kolejności wymaga północno-zachodni odcinek zabytkowego ogrodzenia z wejściem głównym na plac kościelny o długości ok. 55mb, biegnący wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej (bez bramy głównej), który objęty jest niniejszą inwestycją. Na powierzchni zabytkowego ogrodzenia widoczne są do usunięcia liczne włosowate pęknięcia, spęcherzenia oraz pęknięcia pomrozowe wyprawy tynkarskiej, a także pęknięcia wątku murowego. W strefie cokołowej dodatkowo należy usunąć widoczne zawilgocenia oraz nawarstwienia mikroflory i martwicy biologicznej. W tym celu Wykonawca zobowiązany jest do wykonania prac polegających na usunięciu odspojonych wypraw
tynkarskich, uzupełnieniu, zamknięciu rys, odtworzeniu warstwy przeciwwilgociowej i pomalowaniu ogrodzenia zgodnie z ustaloną kolorystyką, zbliżoną do istniejącej. Ponadto należy wyczyścić i zabezpieczyć impregnatem przed wilgocią betonowe nakrywy/płyty oraz ich połączenia przed infiltracją wody i destrukcyjnym działaniem mrozu.
Do wykonania prac należy użyć tradycyjnych technik oraz materiałów tj.: kamienia łamanego, zaprawy wapiennej (ewentualnie cementowo- wapiennej tam, gdzie będą tego wymagały warunki statyczno-wytrzymałościowe). Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia prac budowlano-konserwatorskich, uwzględniających wykonanie koniecznych uzupełnień za pomocą kamieni w zabytkowym ogrodzeniu. Przed nałożeniem nowych wypraw tynkarskich należy zastosować siatkę tynkarską. Zamawiający zaleca zastosowanie gotowych zapraw wapiennych, przy czym parametry zaprawy nie powinny być gorsze niż:
> w przypadku tynku podkładowego:
? gęstość nasypowa ok. 1,0 kg/dm3;
? czas przydatności do stosowania po wymieszaniu > 1 godz.;
? klasa zaprawy CS III wg EN 998-1;
? nasiąkliwość kapilarna > 1,0 kg/m2;
? głębokość wnikania wody > 5 mm.
> w przypadku tynku wierzchniego:
? gęstość nasypowa ok. 0,9 kg/dm3;
? czas przydatności do stosowania po wymieszaniu ok. 60 minut;
? klasa zaprawy CS II wg EN 998-1;
? nasiąkliwość kapilarna > 0,3 kg/m2;
? głębokość wnikania wody < 5 mm;
? współczynnik oporu dyfuzyjnego w stosunku do pary wodnej u < 15.
Podczas prowadzenia prac renowacyjnych w zakresie uzupełnienia wypraw tynkarskich należy postępować zgodnie z instrukcją WTA. Elementy ogrodzenia, które nie wykazują spękań oraz nie wymagają wymiany wyprawy tynkarskiej należy oczyścić z wierzchniej warstwy malarskiej celem odsłonięcia mineralnego podłoża. Do tego typu prac, należy zastosować suche metody czyszczenia, ręczne lub mechaniczne. Celem takiego zabiegu jest usuniecie warstwy malarskiej i odpowiednie przygotowanie powierzchni istniejących tynków do aplikacji nowych warstw wykończeniowych. Po oczyszczeniu i odnowieniu wyprawy tynkarskiej ogrodzenie należy pomalować farbami silikonowymi lub silikatowymi o parametrach nie gorszych niż:
? wysoka paro przepuszczalność >2.000 g/(m2*d);
? bardzo niski opór dyfuzyjny pary wodnej <0,01m;
? mała przepuszczalność wody < 0,1 kg/(m2*h0,5).
Przęsła ogrodzeniowe należy oczyścić z luźno związanych z powierzchnią metalu produktów korozji
przy pomocy stalowych szczotek (ręcznie i mechanicznie). Następnie elementy metalowe ogrodzenia
należy pokryć epoksydową warstwą zabezpieczającą oraz dwiema warstwami farby na bazie żywic
poliuretanowo-alkidowych przeznaczonych do użytku zewnętrznego w kolorze czarny mat.
Dobór kolorów Wykonawca jest zobowiązany uzgadniać w porozumieniu z Zamawiającym. Podczas
realizacji prac, należy stosować materiały renowacyjne przeznaczone do stosowania przy obiektach
zabytkowych.

Otwarcie ofert: 5. Termin otwarcia ofert: dnia 24.04.2024 r. godz. 9:30

Składanie ofert:
VII. Sposób przygotowania i złożenia oferty.
1. Wykonawca może złożyć ofertę w jednej z niżej wymienionych form:
o osobiście w siedzibie Zamawiającego: w Kancelarii Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi, Ul. Kielecka 1, 26-006 Nowa Słupia, w terminie do dnia 24.04.2024r. w godz.ch od 8:00 do 9:00 w postaci Formularza ofertowego, stanowiącego Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego, wypełnionego w języku polskim i podpisanego przez uprawnionego przedstawiciela firmy. Ofertę należy złożyć w kopercie zaadresowanej na Zamawiającego i opatrzonej napisem z dopiskiem:
,,Oferta na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn.: ,,Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wykonanie prac remontowo-budowlanych przy zabytkowym ogrodzeniu wokół kościoła p.w. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi"
- nie otwierać przed 24.04.2024 r.godz. 9:30".
Uwaga! Z względu na charakter pracy, Zamawiający przewiduje możliwość osobistego złożenia oferty w jednym, wyznaczonym na 24.04.2024 r. dniu.
o przesłać na adres Zamawiającego: Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Wawrzyńca w Nowej Słupi, Ul. Kielecka 1, 26-006 Nowa Słupia, w terminie do dnia 24.04.2024 r. do godz. 9:00 w kopercie z dopiskiem:
,,Oferta na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn.: ,,Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wykonanie prac remontowo-budowlanych przy zabytkowym ogrodzeniu wokół kościoła p.w. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi"
- nie otwierać przed 24.04.2024 r.godz. 9:30".
w postaci Formularza ofertowego, stanowiącego Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego, wypełnionego w języku polskim i podpisanego przez uprawnionego przedstawiciela firmy.
Liczy się data wpływu do Zamawiającego.

Wymagania:
//. Tryb udzielania zamówienia.
Zamówienie jest realizowane bez stosowania ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.).
Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Wawrzyńca w Nowej Słupi, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych nie jest zamawiającym publicznym ani sektorowym, jak również nie zachodzą łącznie okoliczności opisane w art. 6 ww. ustawy.
IV. Warunki realizacji zamówienia.
1. Zamówienie należy zrealizować zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia niniejszego zapytania ofertowego w terminie: do 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.
2. Z uwagi na realizację inwestycji współfinansowanej z Rządowego Programu Obudowy Zabytków nr RPOZ/2022/3989/PolskiLad, Zamawiający podpisze umowę z Wykonawcą na realizację przedmiotowej inwestycji w terminie do 20 dni od dnia uzyskania Promesy dofinansowania inwestycji.
Brak Promesy może spowodować odstąpienie przez Zamawiającego od podpisania z Wykonawcą umowy na realizacje inwestycji, z czego Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia względem Zamawiającego.
3. Wykonawca zobowiązany jest w terminie 5 dni od dnia zawarcia umowy przedłożyć Zamawiającemu do akceptacji Harmonogram Rzeczowo - Finansowy dla zakresu objętego zamówieniem wraz z Kosztorysem wykonanym metoda kalkulacji szczegółowej. Dokumenty te stanowić będą załącznik do umowy z Wykonawcą.
4. Z związku z dofinansowaniem Inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Wykonawca jest zobowiązany do umieszczenia tablicy informacyjnej o wymiarach 120x80cm, zgodnie z wymogami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 953 i 2506) oraz wykonania jej w oparciu o materiały promocyjne dla Rządowego Programu Odbudowy Zabytków udostępnione na stronach internetowych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (gov.pl/premier) oraz Banku Gospodarstwa Krajowego (https://www.bgk.pl/programy-i-fundusze/programy/rzadowy-program-odbudowy-zabytkow-
edycja-pierwsza)
5. Zamawiający informuje, że obowiązującym rodzajem wynagrodzenia w przedmiocie zamówienia jest wynagrodzenie ryczałtowe.
6. Wynagrodzenie będzie płatne w trzech częściach po protokolarnych odbiorach częściowych/ końcowym każdego z etapów wyznaczonych na podstawie przedstawionego przez Wykonawcę Harmonogramu rzeczowo-finansowego, zgodnie z warunkami dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych lub wariantowych.
8. Okres rękojmi wynosi: 60 miesięcy.
9. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta spełnia wymagania określone w niniejszym zapytaniu, nie zostanie wyłączona z prowadzonej procedury i została uznana za najkorzystniejszą ofertę z najniższą ceną.
10. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert, w tym w szczególności wyjaśnień w zakresie kalkulacji ceny. Brak odpowiedzi Wykonawcy w powyższym zakresie w wyznaczonym mu terminie, oznacza wyłączenie danej oferty z przedmiotowej procedury zapytania ofertowego.
11. Zamawiający może poprawić w ofercie oczywiste omyłki pisarskie, rachunkowe z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych poprawek oraz inne omyłki polegające na niezgodności oferty z treścią zapytania ofertowego, nie powodujące istotnych zmian w treści oferty, niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
V. Warunki udziału w postępowaniu.
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy:
S dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia;
S posiadają zabezpieczenie finansowe umożliwiające wykonanie przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest potwierdzić w Formularzu ofertowym (pkt nr 6) w formie oświadczenia spełnienie ww. warunków udziału w postępowaniu. W przypadku nie potwierdzenia w Formularzu ofertowym ww. informacji, oferta zostanie odrzucona bez rozpatrzenia.
2. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który:
1) w okresie ostatnich 5 lat, a w przypadku gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, zrealizował w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył min. jedno zamówienie, polegające na budowie lub przebudowie lub remoncie budynku użyteczności publicznej lub budynku mieszkalnego lub obiektu objętego ochroną konserwatorską (obiektu wpisanego do rejestru zabytków lub do gminnej ewidencji zabytków), którego wartość wyniosła minimum 50 000,00 zł brutto.
2) dysponuje osobami, skierowanymi do realizacji zamówienia, wraz z informacjami dotyczącymi ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, w tym dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą następujące kwalifikacje:
o uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń (osoba ta będzie pełnić funkcje Kierownika budowy);
o wskazana osoba powinna posiadać aktualne zaświadczenie o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego.
Wykonawca zobowiązany jest potwierdzić w Formularzu ofertowym (pkt nr 7) w formie oświadczenia posiadane doświadczenie oraz że dysponuje osobą posiadającą wymagane kwalifikacje, którą wskazał do wykonania zamówienia, będącą podstawą do spełnienia warunku udziału w postępowaniu. W przypadku nie potwierdzenia w Formularzu ofertowym ww. informacji, oferta zostanie odrzucona bez rozpatrzenia. Dodatkowo Wykonawca powinien dołączyć do oferty referencje, potwierdzające posiadane doświadczenie oraz kopię uprawnień osoby wskazanej do wykonania zamówienia (Kierownika budowy) wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, poświadczone ,,za zgodność z oryginałem". 3) nie podlega wykluczeniu w sytuacjach wykazanych w art. 108 ust. 1, art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2023r. poz. 1497 z późn. zm.)
Spełnienie niniejszego warunku Wykonawca zobowiązany jest potwierdzić w Formularzu ofertowym (pkt nr 8) w formie oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia. W przypadku nie potwierdzenia w Formularzu ofertowym ww. informacji, oferta zostanie odrzucona bez rozpatrzenia.
VI. Opis sposobu obliczania ceny oferty.
1. Wykonawca określa cenę oferty na podstawie własnej kalkulacji w oparciu o posiadane doświadczenie, wytyczne Zamawiającego w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, określone w niniejszej procedurze oraz biorąc pod uwagę obowiązujące w tym względzie przepisy prawa.
Uwaga: przed sporządzeniem oferty zalecana jest wizja w terenie (na którą wcześniej należy umówić się z Zamawiającym)
2. Jako materiał pomocniczy Zamawiający dołącza do zapytania ofertowego przedmiar robót, stanowiący zestawienie przewidywanych do wykonania robót. Zamawiający zaznacza, że przedmiar robót stanowiący Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego jest materiałem pomocniczym, niewiążącym, a zawarte w nim informacje mają charakter orientacyjny.
3. Cena podana na Formularzu ofertowym jest ceną ostateczną, niepodlegającą negocjacji i wyczerpującą wszelkie należności Wykonawcy wobec Zamawiającego związane z realizacją zamówienia.
4. Cena winna zawierać koszt wykonania i montażu tablicy informacyjnej zgodnie z wymogami Rządowego Programu Odbudowy Zabytków .
5. Cena oferty winna być wyrażona w złotych polskich (PLN) z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
2. Do oferty należy dołączyć:
o wydruk KRS/CEDiG;
o pełnomocnictwo, jeżeli Wykonawcę reprezentuje osoba, która nie jest upoważniona w KRS/ CEDiG.
3. Oferta winna zawierać łączną cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia. Cena podana w ofercie winna uwzględniać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia.
4. Dokumenty i oświadczenia winny być dołączone do oferty w formie oryginałów lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osobę/osoby uprawnione do podpisywania tego typu dokumentów.
VIII. Kryteria oraz sposób oceny ofert.
1. W niniejszym postępowaniu stosowane są następujące kryteria oceny: Cena -100%
Uwaga: Do ceny ofert przyjmuje się ceny brutto. W ocenie ofert biorą udział oferty, które nie podlegają wykluczeniu ani odrzuceniu z prowadzonej procedury.
2. Zamawiający dokona oceny złożonych ofert według przyjętej skali 100 pkt, zgodnie z następującymi kryteriami:
Cena -100%
Ilość punktów wyliczona będzie w oparciu o poniższy wzór:
Cn/Cb x 100 = ilość punktów
Gdzie: Cn - cena z VAT najniższa spośród ważnych ofert; Cb - cena z VAT badanej oferty. Oferta, która otrzyma największą liczbę punktów zostanie wybrana.
IX. Dodatkowe informacje.
1. Zamawiający informuje, że przedmiotowe zadanie inwestycyjne uzyskało Wstępną promesę dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków nr RPOZ/2022/3989/PolskiLad.
2. Oferty złożone po wyznaczonym terminie składania ofert, Zamawiający niezwłocznie zwróci bez otwierania.
3. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród pozostałych ofert oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
4. Z Wykonawcą, którego oferta będzie najkorzystniejsza zostanie zawarta umowa na warunkach określonych we Wzorze Umowy, który stanowi Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego.
6. Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli:
o jej treść nie odpowiada treści przedmiotowej procedury zapytania ofertowego w szczególności w zakresie przedmiotu zamówienia;
o jest złożona przez podmiot, który podlega wykluczeniu z uwagi na fakt, że jest on powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy;
o została złożona po terminie składania ofert określonym w zapytaniu ofertowym;
o jest niekompletna;
o jest niepodpisana;
o jest podpisana przez nieuprawnione osoby;
o nie została złożona w formie wymaganej przez Zamawiającego;
o zawiera rażąco niską cenę;
o zawiera błędy nie będące oczywistymi omyłkami pisarskimi lub rachunkowymi, których poprawienie spowoduje istotną zmianę w treści oferty.
8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wezwania Wykonawców do uzupełnienia treści oferty o brakujące dokumenty lub poproszenia Wykonawców do wyjaśnienia treści złożonej oferty. Brak uzupełnienia oferty lub brak wyjaśnienia oznacza, że oferta nie będzie brała udziału w dalszym etapie procedury zapytania ofertowego, dalszej ocenie.
9. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia prowadzenia procedury zapytania ofertowego bez wskazania przyczyny.
10. Zamawiający może wprowadzić modyfikację treści zapytania ofertowego przed upływem terminu składania ofert, mając na uwadze konieczność:
o wydłużenia terminu składania ofert z uwzględnieniem niezbędnego czasu na dostosowanie ofert Wykonawców do wprowadzonych zmian treści zapytania ofertowego - jeżeli będzie taka potrzeba;
o upublicznienia informacji o modyfikacji treści zapytania ofertowego na stronie
internetowej Zamawiającego. 11. Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli oferty o takiej samej najniższej cenie do złożenia w wyznaczonym terminie ofert dodatkowych w zakresie dotyczącym ceny, gdyż cena stanowi jedyne kryterium oceny w niniejszym zapytaniu ofertowym. W tym przypadku wykonawcy nie mogą przedstawić ceny wyższej niż w złożonych ofertach. W przypadku niezłożenia żadnej oferty dodatkowej lub złożenia ofert dodatkowych o takiej samej najniższej cenie albo odrzuceniu wszystkich ofert dodatkowych, Zamawiający kończy procedurę zapytania ofertowego bez wyboru żadnej oferty w całości. Uznaje się wówczas, że w postępowaniu nie było możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty.

Kontakt:
7. Osobą uprawnioną do bezpośredniego kontaktowania się z Wykonawcami ze strony Zamawiającego jest Proboszcz Parafii Nowa Słupia - ksiądz Sylwester Łącki, tel. 602 603 717, e-mail: s.lacki1971@gmail.com

Podobne przetargi

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.