Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Usługi interwencyjne związane z rozbiórką przetamowań i zatorów

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Usługi interwencyjne związane z rozbiórką przetamowań i zatorów

Data zamieszczenia: 2024-03-25
Dane kontaktowe Zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Żelazna 59a
00-848 Warszawa
powiat: Warszawa
monika.kondracka@wody.gov.pl
https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r18981,Uslugi-interwencyjne-zwiazane-z-rozbiorka-przetamowan-i-zatorow-na-ciekach-natur.html
Województwo: mazowieckie
Miasto: Warszawa
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2024-04-04 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Usługi interwencyjne związane z rozbiórką przetamowań i zatorów
na ciekach naturalnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Żywcu
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa związana z rozbiórką przetamowań i likwidacją zatorów na ciekach naturalnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Żywcu.
2. W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca będzie realizował usługi rozbiórki przetamowań (w tym tam bobrowych) oraz usuwanie zatorów na ciekach naturalnych poprzez:
- wydobycie elementów przetamowań z koryta rzeki (w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego, że surowiec drzewny stanowiący przetamowanie nadaje się do zagospodarowania zgodnie z ,,Zarządzeniem nr 77/2022 Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z dnia 22 grudnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia instrukcji gospodarowania pozyskanym surowcem drzewnym z terenów stanowiących własność Skarbu Państwa w stosunku do których Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wykonuje prawa właścicielskie" Wykonawca dokona wydobycia kłód i po manipulacji ułoży poza korytem rzeki, a dalszego zagospodarowania dokona Zamawiający);
- przeniesienie elementów przetamowań poza koryto rzeki oraz złożenie w stosy celem rozdrobnienia rębakiem lub zagospodarowanie we własnym zakresie zgodniez obowiązującymi przepisami,
- mechaniczne lub ręczne usunięcie materiału z koryta rzeki w obrębie przetamowań (likwidacja progu przetamowania) wraz z zagospodarowaniem we własnym zakresie zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- rozdrobnienie rębakiem gałęzi pochodzących z przetamowania,
- wywóz pozostałości z rozdrobnienia,
- uporządkowanie terenu na skarpach i w obrębie ok. 20 metrów od osi prowadzonych prac (m.in. zbiórka śmieci) po zakończeniu prac wraz z wywozem i zagospodarowaniem
Ponadto:
- przed rozpoczęciem prac związanych z rozbiórką tam bobrowych należy upewnić się, że w obrębie wykonywanych prac nie znajdują się zwierzęta - bobry (Castor fiber). W takim przypadku należy je przepłoszyć w sposób nie powodujący jakiegokolwiek ich zranienia, a w przypadku zasypywania nor bobra, przed wykonaniem czynności należy upewnić się, że nora nie jest użytkowana przez bobra.
- Zaleca się rozbiórkę tam bobrowych oraz likwidację zatorów w sposób ręczny. W przypadku braku takiej możliwości dopuszczalna jest mechaniczna rozbiórka tj. przy udziale sprzętu ciężkiego ale tylko i wyłącznie jeżeli zapisy w uzyskanej decyzji na likwidację tam bobowych dopuszczają takie prace. Prace z użyciem ciężkiego sprzętu należy prowadzić z brzegu. Ponadto wykonawca zobowiązany jest do dokonania przed wejściem w teren mailowego zgłoszenia do użytkownika rybackiego, informując o terminie prac w korycie.
- bezpośrednio po wyciągnięciu elementów przetamowania z koryta rzeki muszą one zostać usunięte z terenu prowadzonych prac. Nie dopuszcza się pozostawienia żadnych pozostałości na skarpach rzek i na gruntach przyległych, chyba że takie wytyczne przekazane zostaną w zleceniu (dotyczy miejsc gdzie jest możliwość pozostawienia rumoszu drzewnego na brzegu koryta)
- zabrania się spalania w ogniskach na skarpach rzeki i na gruntach przyległych zbędnych pozostałości po wydobytych z koryta rzeki elementów przetamowań (w tym drewnianych)
- wszelkie odpady m.in. drewniane należy usunąć w całości bądź przerobić przy użyciu rębarek i wywieźć przetworzone, a pozostałe odpady zagospodarować we własnym zakresie.
Zamawiający zaznacza, że przedmiotowe prace mogą być prowadzone w miejscach trudno dostępnych (m.in. w pobliżu zabudowań, dróg, mostów, linii energetycznych, zbiorników).
3. Jednostkę obmiaru (rozliczeniową) stanowi 1 m3 rozebranego przetamowania lub likwidowanego zatoru.
4. Szacunkowa ilość planowanych przetamowań i zatorów do usunięcia wynosi 160 m3 dla części podstawowej i 160 m3 dla zakresu opcjonalnego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia bądź rozszerzenie zakresu usług w każdym asortymencie usług objętych niniejszym opisem przedmiotu zamówienia.
5. Przekazanie terenu przez Zamawiającego i przejęcie go przez Wykonawcę
do maksymalnie 24 godzin od przesłania zlecenia, rozpoczęcie prac w terenie
od chwili przekazania terenu- prace należy prowadzić nieprzerwanie do czasu usunięcia bezpośredniego zagrożenia powszechnego ludzi i mienia. Wykonawca wprowadzony zostanie na teren realizacji usługi przez osobę nadzorującą protokołem przekazania terenu, po przedłożeniu dokonanego przez Wykonawcę zgłoszenia do PZW. Zakończenie wykonywania prac w terminie do 5 dni roboczych od protokolarnego przekazania terenu.
6. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zapoznania się z następującymi publikacjami:
a) Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania;
https://www.gov.pl/web/klimat/katalog-dobrych-praktyk-w-zakresie-robot-hydrotechnicznych
b) Dobre praktyki utrzymania rzek;
https://www.wwf.pl/sites/default/files/2018-10/Dobre_praktyki_utrzymania_rzek_wyd_II.pdf
c) Renaturyzacja wód - podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych;
https://straznicy.wwf.pl/renaturyzacja-wod-podrecznik-dobrych-praktyk-renaturyzacji-wod- powierzchniowych/
Jednocześnie po zakończeniu prac Wykonawca wskaże w dokumentacji powykonawczej zakres/odcinki prac, które przeprowadzone zostały zgodnie z wytycznymi wraz
z uzasadnieniem, a także przedstawi dokumentację fotograficzną przedstawiającą stan przed oraz po wykonaniu robót.
7. Szczegółowy zakres i rodzaj prac i wymogi jego realizacji określa dokumentacja postępowania w tym w szczególności Opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, wzór umowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ, Wykaz dobrych praktyk dla Wykonawców przedsięwzięć stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ.
Wskazane załączniki zawierają wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia co wypełnia przesłanki art. 246 ust. 2 ustawy Pzp.
8. Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji.
Zamówienie w ramach prawa opcji realizowane będzie na zasadach określonych w umowie oraz zgodnie z poniższymi regulacjami:
8.1 Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającej na zwiększeniu maksymalnego wynagrodzenia umownego. Maksymalna wartość opcji to 100% wartości wynagrodzenia brutto, określonego w §5 ust. 1 umowy.
8.2 Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji.
8.3 Realizacja zamówienia w ramach opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego i obejmuje ten sam zakres prac.
8.4 Od momentu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, do przedmiotu zamówienia udzielanego w ramach opcji odnoszą się wszystkie zapisy umowy bezpośrednio regulujące kwestie opcji oraz regulujące sposób wykonania umowy oraz obowiązki Wykonawcy w sposób ogólny.
8.5 Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem terminu od którego obowiązują wszystkie zapisy dotyczące zamówienia realizowanego w ramach opcji.
8.6 Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa.
8.7 Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta.
8.8 Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie tj. zarówno zamówienia podstawowego, jak i objętego prawem opcji.
9. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji prac prowadzić nadzór przyrodniczy na następujących zasadach:
Nadzór przyrodniczy powinien być wykonywany przez osobę /osoby/ posiadającą niezbędne kwalifikacje gwarantujące należyte wykonanie powierzonych obowiązków, tj. osobę /osoby/ z wykształceniem wyższym z zakresu nauk przyrodniczych lub leśnych lub równoważnych. Wykonawca zobowiązany jest wykonać wszystkie czynności przewidziane dla pełnienia nadzoru przyrodniczego oraz sprawozdania z przeprowadzonego nadzoru sumiennie i fachowo, zgodnie zobowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 916 z późn. zm), ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz. U. z 2022r., poz. 2556, 2687) oraz do przestrzegania wytycznych Zamawiającego oraz zgodnie z decyzjami właściwych wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast lub zaleceniami RDOŚ (wymienione dokumenty będą stanowić załącznik do zlecenia o którym mowa w pkt 1.2 lit a i b opisu przedmiotu zamówienia. Wykonawca przed przystąpieniem do prac zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów świadczących o kwalifikacjach osób pełniących nadzór przyrodniczy.

CPV: 71311100-2

Dokument nr: 2024/BZP 00258491, K.ROZ.2710.19.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-04-04 10:30

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://przetargi.wody.gov.pl
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem wyjątków, o których mowa w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia - zwanej dalej ,,SWZ" - komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej - zwanej dalej ,,Platformą" - pod adresem: https://przetargi.wody.gov.pl/.
2. Korzystanie z Platformy jest nieodpłatne. Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się pod adresem przetargi.wody.gov.pl w zakładce: Instrukcja dla Wykonawców.
3. Korzystanie z Platformy nie wymaga zarejestrowania konta na Platformie.
4. Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie w zakładce z przedmiotowym postępowaniem.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 5. Celem skomunikowania się z Zamawiającym (z wyłączeniem złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem z ofertą, których sposób złożenia został opisany w pkt 14 Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej ,,SWZ"), Wykonawca korzysta z zakładki ,,Zapytaj" (na etapie składania ofert) lub ,,Wiadomości" (po otwarciu ofert). Zakładki te służą również Zamawiającemu do komunikacji z Wykonawcami.
6. Za datę wpływu wszelkiej korespondencji do Zamawiającego, w tym złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych
razem z ofertą, uważa się datę wczytania korespondencji na Platformie.
7. Rozszerzenia plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z Załącznikiem nr 2 do Rozporządzenia Rady
Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w
postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych", niemniej jednak Zamawiający rekomenduje
sporządzenie korespondencji w następujących formatach: .doc., .docx, .rtf, .pdf, .xls.
8. Zamawiający informuje, że adres e-mail: monika.kondracka@wody.gov.pl wskazany w ogłoszeniu o zamówieniu, służy jedynie do
przesyłania ogłoszeń i otrzymywania informacji zwrotnej z Biuletynu Zamówień Publicznych oraz zwrotu wadiów wniesionych w
formie niepieniężnej. Ewentualne wykorzystanie poczty elektronicznej w innych celach, niż wskazane w zdaniu 1, może nastąpić
jedynie w przypadku awarii Platformy, przy czym bez względu na przyczynę poczta elektroniczna nie może służyć do złożenia oferty.
Nie jest to adres do komunikacji z Wykonawcami.
9. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi 150 MB.
10. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub cyfrowe odwzorowania dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę
za pośrednictwem Platformy jako załączniki. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub cyfrowych
odwzorowań dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów
dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów
elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz
rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz
innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy.
11. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma tel. +48 22 498 87 00 (infolinia dostępna w dni
robocze, w godz.ch 9:00-17:00) e-mail: pomoc@jskinternet.pl.
12. Osobą uprawnioną do kontaktu z Wykonawcami jest Monika Kondracka. Kontakt odbywa się za pośrednictwem Platformy.
13. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone w języku polskim.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", informuję, że:
a) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z siedzibą w Warszawie przy Ul. Żelaznej 59A, 00-848 Warszawa,
REGON: 368302575, NIP: 527-282-56-16;
b) kontakt z Inspektorem ochrony danych w PGW WP możliwy jest pod adresem e-mail: iod@wody.gov.pl;
c) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO
w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego oznaczonego numerem postępowania K.ROZ.2710.19.2024 prowadzonym na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych;
d) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych;
e) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, przez okres 4 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym zakończono postępowanie o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
f) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych;
g) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO
h) posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
2. Na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
3. Na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
4. Prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO
5. Nie przysługuje Państwu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-04-04 10:00
Miejsce składania ofert: Ofertę oraz dokumenty lub oświadczenia składane razem z ofertą należy złożyć za pośrednictwem Platformy zakupowej

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2024-12-31

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: K.ROZ.2710.19.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa związana z rozbiórką przetamowań i likwidacją zatorów na ciekach naturalnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Żywcu.
2. W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca będzie realizował usługi rozbiórki przetamowań (w tym tam bobrowych) oraz usuwanie zatorów na ciekach naturalnych poprzez:
- wydobycie elementów przetamowań z koryta rzeki (w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego, że surowiec drzewny stanowiący przetamowanie nadaje się do zagospodarowania zgodnie z ,,Zarządzeniem nr 77/2022 Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z dnia 22 grudnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia instrukcji gospodarowania pozyskanym surowcem drzewnym z terenów stanowiących własność Skarbu Państwa w stosunku do których Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wykonuje prawa właścicielskie" Wykonawca dokona wydobycia kłód i po manipulacji ułoży poza korytem rzeki, a dalszego zagospodarowania dokona Zamawiający);
- przeniesienie elementów przetamowań poza koryto rzeki oraz złożenie w stosy celem rozdrobnienia rębakiem lub zagospodarowanie we własnym zakresie zgodniez obowiązującymi przepisami,
- mechaniczne lub ręczne usunięcie materiału z koryta rzeki w obrębie przetamowań (likwidacja progu przetamowania) wraz z zagospodarowaniem we własnym zakresie zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- rozdrobnienie rębakiem gałęzi pochodzących z przetamowania,
- wywóz pozostałości z rozdrobnienia,
- uporządkowanie terenu na skarpach i w obrębie ok. 20 metrów od osi prowadzonych prac (m.in. zbiórka śmieci) po zakończeniu prac wraz z wywozem i zagospodarowaniem
Ponadto:
- przed rozpoczęciem prac związanych z rozbiórką tam bobrowych należy upewnić się, że w obrębie wykonywanych prac nie znajdują się zwierzęta - bobry (Castor fiber). W takim przypadku należy je przepłoszyć w sposób nie powodujący jakiegokolwiek ich zranienia, a w przypadku zasypywania nor bobra, przed wykonaniem czynności należy upewnić się, że nora nie jest użytkowana przez bobra.
- Zaleca się rozbiórkę tam bobrowych oraz likwidację zatorów w sposób ręczny. W przypadku braku takiej możliwości dopuszczalna jest mechaniczna rozbiórka tj. przy udziale sprzętu ciężkiego ale tylko i wyłącznie jeżeli zapisy w uzyskanej decyzji na likwidację tam bobowych dopuszczają takie prace. Prace z użyciem ciężkiego sprzętu należy prowadzić z brzegu. Ponadto wykonawca zobowiązany jest do dokonania przed wejściem w teren mailowego zgłoszenia do użytkownika rybackiego, informując o terminie prac w korycie.
- bezpośrednio po wyciągnięciu elementów przetamowania z koryta rzeki muszą one zostać usunięte z terenu prowadzonych prac. Nie dopuszcza się pozostawienia żadnych pozostałości na skarpach rzek i na gruntach przyległych, chyba że takie wytyczne przekazane zostaną w zleceniu (dotyczy miejsc gdzie jest możliwość pozostawienia rumoszu drzewnego na brzegu koryta)
- zabrania się spalania w ogniskach na skarpach rzeki i na gruntach przyległych zbędnych pozostałości po wydobytych z koryta rzeki elementów przetamowań (w tym drewnianych)
- wszelkie odpady m.in. drewniane należy usunąć w całości bądź przerobić przy użyciu rębarek i wywieźć przetworzone, a pozostałe odpady zagospodarować we własnym zakresie.
Zamawiający zaznacza, że przedmiotowe prace mogą być prowadzone w miejscach trudno dostępnych (m.in. w pobliżu zabudowań, dróg, mostów, linii energetycznych, zbiorników).
3. Jednostkę obmiaru (rozliczeniową) stanowi 1 m3 rozebranego przetamowania lub likwidowanego zatoru.
4. Szacunkowa ilość planowanych przetamowań i zatorów do usunięcia wynosi 160 m3 dla części podstawowej i 160 m3 dla zakresu opcjonalnego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia bądź rozszerzenie zakresu usług w każdym asortymencie usług objętych niniejszym opisem przedmiotu zamówienia.
5. Przekazanie terenu przez Zamawiającego i przejęcie go przez Wykonawcę
do maksymalnie 24 godzin od przesłania zlecenia, rozpoczęcie prac w terenie
od chwili przekazania terenu- prace należy prowadzić nieprzerwanie do czasu usunięcia bezpośredniego zagrożenia powszechnego ludzi i mienia. Wykonawca wprowadzony zostanie na teren realizacji usługi przez osobę nadzorującą protokołem przekazania terenu, po przedłożeniu dokonanego przez Wykonawcę zgłoszenia do PZW. Zakończenie wykonywania prac w terminie do 5 dni roboczych od protokolarnego przekazania terenu.
6. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zapoznania się z następującymi publikacjami:
a) Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania;
https://www.gov.pl/web/klimat/katalog-dobrych-praktyk-w-zakresie-robot-hydrotechnicznych
b) Dobre praktyki utrzymania rzek;
https://www.wwf.pl/sites/default/files/2018-10/Dobre_praktyki_utrzymania_rzek_wyd_II.pdf
c) Renaturyzacja wód - podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych;
https://straznicy.wwf.pl/renaturyzacja-wod-podrecznik-dobrych-praktyk-renaturyzacji-wod- powierzchniowych/
Jednocześnie po zakończeniu prac Wykonawca wskaże w dokumentacji powykonawczej zakres/odcinki prac, które przeprowadzone zostały zgodnie z wytycznymi wraz
z uzasadnieniem, a także przedstawi dokumentację fotograficzną przedstawiającą stan przed oraz po wykonaniu robót.
7. Szczegółowy zakres i rodzaj prac i wymogi jego realizacji określa dokumentacja postępowania w tym w szczególności Opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, wzór umowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ, Wykaz dobrych praktyk dla Wykonawców przedsięwzięć stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ.
Wskazane załączniki zawierają wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia co wypełnia przesłanki art. 246 ust. 2 ustawy Pzp.
8. Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji.
Zamówienie w ramach prawa opcji realizowane będzie na zasadach określonych w umowie oraz zgodnie z poniższymi regulacjami:
8.1 Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającej na zwiększeniu maksymalnego wynagrodzenia umownego. Maksymalna wartość opcji to 100% wartości wynagrodzenia brutto, określonego w §5 ust. 1 umowy.
8.2 Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji.
8.3 Realizacja zamówienia w ramach opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego i obejmuje ten sam zakres prac.
8.4 Od momentu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, do przedmiotu zamówienia udzielanego w ramach opcji odnoszą się wszystkie zapisy umowy bezpośrednio regulujące kwestie opcji oraz regulujące sposób wykonania umowy oraz obowiązki Wykonawcy w sposób ogólny.
8.5 Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem terminu od którego obowiązują wszystkie zapisy dotyczące zamówienia realizowanego w ramach opcji.
8.6 Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa.
8.7 Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta.
8.8 Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie tj. zarówno zamówienia podstawowego, jak i objętego prawem opcji.
9. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji prac prowadzić nadzór przyrodniczy na następujących zasadach:
Nadzór przyrodniczy powinien być wykonywany przez osobę /osoby/ posiadającą niezbędne kwalifikacje gwarantujące należyte wykonanie powierzonych obowiązków, tj. osobę /osoby/ z wykształceniem wyższym z zakresu nauk przyrodniczych lub leśnych lub równoważnych. Wykonawca zobowiązany jest wykonać wszystkie czynności przewidziane dla pełnienia nadzoru przyrodniczego oraz sprawozdania z przeprowadzonego nadzoru sumiennie i fachowo, zgodnie zobowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 916 z późn. zm), ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz. U. z 2022r., poz. 2556, 2687) oraz do przestrzegania wytycznych Zamawiającego oraz zgodnie z decyzjami właściwych wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast lub zaleceniami RDOŚ (wymienione dokumenty będą stanowić załącznik do zlecenia o którym mowa w pkt 1.2 lit a i b opisu przedmiotu zamówienia. Wykonawca przed przystąpieniem do prac zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów świadczących o kwalifikacjach osób pełniących nadzór przyrodniczy.
4.2.6.) Główny kod CPV: 71311100-2 - Usługi dodatkowe w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
1. Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji.
Zamówienie w ramach prawa opcji realizowane będzie na zasadach określonych w umowie oraz zgodnie z poniższymi regulacjami:
1.1 Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającej na zwiększeniu maksymalnego wynagrodzenia umownego. Maksymalna wartość opcji to 100% wartości wynagrodzenia brutto, określonego w §5 ust. 1 umowy.
1.2 Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji.
1.3 Realizacja zamówienia w ramach opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego i obejmuje ten sam zakres prac.
1.4 Od momentu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, do przedmiotu zamówienia udzielanego w ramach opcji odnoszą się wszystkie zapisy umowy bezpośrednio regulujące kwestie opcji oraz regulujące sposób wykonania umowy oraz obowiązki Wykonawcy w sposób ogólny.
1.5 Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem terminu od którego obowiązują wszystkie zapisy dotyczące zamówienia realizowanego w ramach opcji.
1.6 Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa.
1.7 Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta.
1.8 Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie tj. zarówno zamówienia podstawowego, jak i objętego prawem opcji.
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2024-12-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Ocenie będą podlegały oferty ważne tj. oferty niepodlegające odrzuceniu.
2. Zamawiający dokona oceny ofert niepodlegających odrzuceniu na podstawie następujących kryteriów:
1) Cena brutto - waga kryterium 100%;
Cena oferty brutto obejmuje łączną cenę za część podstawową (gwarantowaną) oraz część opcjonalną (niegwarantowaną).
Każdy 1% wagi równy jest 1 pkt oceny oferty.
2.1 Ocena ofert w zakresie kryterium cena dokonywana będzie na poniższych zasadach:
Każda z ważnych ofert będzie punktowana w kryterium cena poprzez porównanie ceny brutto oferty badanej do ceny brutto najniższej ze wszystkich ważnych ofert, wg poniższego wzoru:
C = (Cn : Cb) x 100%
gdzie:
Cn - cena brutto najniższa spośród wszystkich ofert podlegających ocenie,
Cb - cena brutto oferty badanej.
3. Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryterium oceny ofert określonych w SWZ. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą liczbę punktów obliczoną zgodnie ze wzorem określonym w pkt 2.1.
4. Punktacja przyznawana ofertom w kryterium oceny ofert będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki.
5. W przypadku, gdy dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w wyznaczonym terminie ofert dodatkowych.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 1 usługę (potwierdzoną dowodami określającymi, czy usługa ta została wykonana w sposób należyty i prawidłowo ukończona) na rzekach lub potokach o wartości nie mniejszej niż 40 000,00 zł brutto zawierającą w swoim zakresie udrożnienie cieku lub rozbiórkę przetamowań lub likwidację zatorów.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zgodne w treści z Załącznikiem nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy)
2. Oświadczenie Wykonawcy/ Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodne w treści z Załącznikiem nr 8 do SWZ, aktualne na dzień składania ofert, celem potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania zgodnie z pkt. 7 SWZ.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
3. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zgodne w treści z Załącznikiem nr 9 do SWZ, aktualne na dzień składania ofert, dotyczące innych podmiotów na których zasoby powołuje się Wykonawca, celem wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu.
4. Dowód potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami innych podmiotów, który stanowi w szczególności zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienia, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
b) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia;
c) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
Przykładowy wzór zobowiązania stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.
5. Oświadczenie Wykonawcy/ Wykonawcy wspólnie ubiegającego/ podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu,
o którym mowa w art. 125 ust. 1 (lub odpowiednio 125 ust.5) ustawy w zakresie podstaw wykluczenia z art. 108 ust. 1 i 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, zgodnego ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ.
6. Oświadczenie Wykonawcy/ Wykonawcy wspólnie ubiegającego/ podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 (lub odpowiednio 125 ust.5) ustawy w zakresie podstaw wykluczenia z art. 7 ust . ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodnego ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ.
7. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp.
8. Oświadczenie Wykonawcy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnego z wzorem stanowiącym
Załącznik nr 12 do SWZ.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykaz usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, odbiorców, dat i miejsca wykonania oraz podmiotów na rzecz których usługi te zostały wykonane wraz z dowodami potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy (uzupełnione w zakresie informacji wymaganych dla spełnienia warunku udziału w postępowaniu). Wzór wykazu usług stanowi Załącznik Nr 6 do SWZ.
Wykaz usług w sposób jednoznaczny musi potwierdzać spełnienie przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu określony w rozdz. 7 ppkt.7.2.4.1 SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty wspólnej w rozumieniu art. 58 ustawy Pzp) pod warunkiem, że taka oferta spełniać będzie następujące wymagania:
1. Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.
2. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem, którego adres należy wpisać w Formularzu oferty.
3. Pełnomocnictwo lub inny dokument (np. umowa konsorcjum, spółki cywilnej) z którego wynika takie pełnomocnictwo należy złożyć razem z ofertą.
4. W odniesieniu do warunków określonych w pkt 7.2 SWZ, wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez Wykonawców składających ofertę wspólną (nie musi ich spełniać osobno każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną). Na ich potwierdzenie należy złożyć dokumenty określone w pkt 10.4 SWZ.
5. Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składa oświadczenie zgodne z treścią Załącznika Nr 8 do SWZ, aktualne na dzień składania ofert, celem potwierdzenia, że każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ w zakresie, w którym każdy z nich wykazuje brak podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
6. Każdy z Wykonawców występujących wspólnie zobowiązany jest do wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku oświadczenia lub dokumenty wymienione w pkt 10.3 SWZ składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie.
7. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, spośród których tylko jeden spełnia warunek dotyczący posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
8. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Umowa zostanie zawarta według Wzoru umowy, stanowiącego Załącznik Nr 4 do SWZ.
2. Wykonawca akceptuje treść Wzoru umowy na wykonanie przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik Nr 4 do SWZ, oświadczeniem zawartym w treści Formularza oferty. Postanowienia umowy ustalone we Wzorze nie podlegają zmianie przez Wykonawcę. Przyjęcie przez Wykonawcę postanowień Wzoru umowy stanowi jeden z wymogów ważności oferty.
3. Na podstawie art. 455 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w przypadkach określonych we Wzorze umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Ocenie będą podlegały oferty ważne tj. oferty niepodlegające odrzuceniu.
2. Zamawiający dokona oceny ofert niepodlegających odrzuceniu na podstawie następujących kryteriów:
1) Cena brutto - waga kryterium 100%;
Cena oferty brutto obejmuje łączną cenę za część podstawową (gwarantowaną) oraz część opcjonalną (niegwarantowaną).
Każdy 1% wagi równy jest 1 pkt oceny oferty.
2.1 Ocena ofert w zakresie kryterium cena dokonywana będzie na poniższych zasadach:
Każda z ważnych ofert będzie punktowana w kryterium cena poprzez porównanie ceny brutto oferty badanej do ceny brutto najniższej ze wszystkich ważnych ofert, wg poniższego wzoru:
C = (Cn : Cb) x 100%
gdzie:
Cn - cena brutto najniższa spośród wszystkich ofert podlegających ocenie,
Cb - cena brutto oferty badanej.
3. Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryterium oceny ofert określonych w SWZ. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą liczbę punktów obliczoną zgodnie ze wzorem określonym w pkt 2.1.
4. Punktacja przyznawana ofertom w kryterium oceny ofert będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki.
5. W przypadku, gdy dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w wyznaczonym terminie ofert dodatkowych.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-05-03

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.