Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Renowacja barokowej figury

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Renowacja barokowej figury

Data zamieszczenia: 2024-03-27
Dane kontaktowe Zamawiającego: Miasto Racibórz
ul. Króla Stefana Batorego 6
47-400 Racibórz
powiat: raciborski
tel: 32 755 0710, tel. 32 755 07 17, tel. 32 755 0743
zamowienia@um.raciborz.pl
Województwo: śląskie
Miasto: Racibórz
Wadium: ---
Nr telefonu: tel: 32 755 0710, te
Termin składania ofert: 2024-04-11 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
§ 3. Opis przedmiotu zamówienia.

1. Przedmiotem zamówienia jest renowacja barokowej figury św. Jana Nepomucena wykonanej w latach 30. XVIII w. przez Jana Melchiora Österreicha z piaskowca, usytuowanej na Placu Długosza w Raciborzu, na dz. nr 3634/59 obręb Racibórz, wpisanej do rejestru zabytków województwa śląskiego pod nr B/615/91.

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
a) oczyszczenie z zabrudzeń i nawarstwień biologicznych, wzmocnienie strukturalne kamienia; mechaniczne usunięcie wtórnych uzupełnień, usunięcie rdzy z elementów metalowych,
b) uzupełnienie ubytków i rekonstrukcję brakujących fragmentów form rzeźbiarskich; scalanie kolorystyczne powierzchni laserunkowo; rekonstrukcję złoceń, hydrofobizację;
c) odtworzenie metalowego klucza

2. Powyższe prace należy wykonać zgodnie z programem prac konserwatorskich z listopada 2023: ,,Program konserwatorski Figura św. Jana Nepomucena w Raciborzu", na który zostało wydane Pozwolenie Nr K/177/2024 z 13.02.2024 r. Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnym dotyczącymi ochrony zabytków i opieki nad zabytkami.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi ,,Program konserwatorski Figura św. Jana Nepomucena w Raciborzu" r. oprac. Mgr Kosma Jackiewicz, mgr Bohdan Jackiewicz, mgr inż. arch. Amelia Procka, przedmiar robót - zał. nr 2 do Instrukcji dla oferentów.

4. Pozostałe warunki zostały opisane we wzorze umowy - zał. nr 3 do Instrukcji dla oferentów.

5. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Rządowy Program Odbudowy Zabytków. Numer Wniosku o Dofinansowanie: 2023/652/PolskiLad.

6. Regulamin Naboru wniosków o dofinansowanie Edycja 2 w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz uchwała nr 232/2022 Rady Ministrów z 23 listopada 2022 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Odbudowy Zabytków dostępne są na stronie internetowej: www.bgk.pl.

7. Opis inwestycji wskazany we wniosku o dofinansowanie:
Renowacja figury ma polegać na: oczyszczeniu figury i postumentu z zabrudzeń
i nawarstwień biologicznych, wymianie zniszczonych spoin i kitów, uzupełnieniu ubytków, wzmocnieniu strukturalnym kamienia, odnowieniu złoceń, scaleniu kolorystycznym całości, - hydrofobizacji i zabezpieczeniu kamienia przed korozją.

5. Rozwiązania równoważne

5.1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych, estetycznych, funkcjonalnych itp.
5.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami (np. karty techniczne urządzeń i materiałów).
5.3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

CPV: 45453100-8, 45453000-7

Dokument nr: ZP.271.10.2024

Otwarcie ofert: 3. Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem Systemu e-ZP Zamawiającego, na komputerze Zamawiającego, w dniu 11.04.2024 r. o godz. 12:00. Otwarcie ofert w Systemie e-ZP dokonywane jest poprzez odszyfrowanie, pobranie i otwarcie ofert.

Składanie ofert:
3. Składanie ofert następuje za pośrednictwem Systemu e-Zamówienia Publiczne Miasta Racibórz (zwanego dalej Systemem e-ZP lub Systemem) dostępnym pod adresem: https://zamowienia.raciborz.pl.
§ 11. Sposób i termin składania i otwarcia ofert.

1. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Systemu e-Zamówienia Publiczne Miasta Racibórz dostępnego pod adresem: https://zamowienia.raciborz.pl w terminie do dnia 11.04.2024 r. do godz. 11:30.

2. Oferta musi być złożona przed upływem terminu składania ofert. O terminie złożenia oferty decyduje czas wygenerowania Urzędowego Poświadczenia Przedłożenia (UPP) w Systemie e-ZP.

Miejsce i termin realizacji:
§ 4. Termin wykonania zamówienia:

1. Wymagany termin wykonania przedmiotu umowy: do 150 dni od daty zawarcia umowy.

Wymagania:
2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
§ 2. Tryb udzielenia zamówienia.

1. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2023 r. poz. 1610), wewnętrznym regulaminem Zamawiającego oraz zgodnie z procedurą zakupową określoną w załączniku nr 1 do uchwały nr 232/2022 Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2022 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

2. W sprawach nieuregulowanych w wewnętrznym regulaminie Zamawiającego stosuje się przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji umowy uregulowane są we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 3 do Instrukcji dla oferentów.

§ 5. Warunki udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.

Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że będzie dysponował osobami, posiadającymi kwalifikacje zawodowe, uprawnienia, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami tj.:
- Kierownik prac konserwatorskich posiadający kwalifikacje, o których mowa w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. 2021 poz. 710),
- Osoba skierowana do prac konserwatorskich, która w okresie ostatnich 7 lat wykonała renowację min. 2 barokowych rzeźb kamiennych wpisanych do rejestru zabytków, usytuowanych w plenerze, wystawionych bezpośrednio na działanie warunków atmosferycznych.

Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia funkcji określonych powyżej przez jedną osobę.

Przy dokonywaniu oceny spełniania ww. warunku udziału w postępowaniu, Zamawiający uzna tylko roboty, które zostały zakończone i odebrane przez podmioty, na rzecz których były wykonywane.

Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót wspólnie z innymi wykonawcami, należy wykazać robotę, w której Wykonawca bezpośrednio uczestniczył.

Na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu Zamawiający żąda złożenia
wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego,
w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie
pracami konserwatorskimi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych,
uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia
publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie
do dysponowania tymi osobami - wzór wykazu stanowi zał. nr 4 do Instrukcji dla
oferentów.

§ 6. Podstawy wykluczenia z postępowania.

1. Z udziału w postępowaniu wykluczeni są Wykonawcy powiązani osobowo i kapitałowo z Zamawiającym.
Przez powiązania osobowe lub kapitałowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Zamawiający do udziału w postępowaniu dopuści podmioty, które złożą oświadczenie
w tym zakresie - oświadczenie należy złożyć w treści zał. nr 1 do Instrukcji dla oferentów.

2. Ponadto z udziału w postępowaniu wykluczeni są Wykonawcy, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca złożył oświadczenie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z dnia 15 kwietnia 2022 r. poz. 835) - oświadczenie należy złożyć
w treści zał. nr 1 do Instrukcji dla oferentów.

§ 7. Podwykonawstwo.

1. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom).

2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.

3. Wykonawca, który zamierza wykonywać zamówienie przy udziale podwykonawcy/ów, wskazuje w ofercie, jaką część (zakres zamówienia) wykonywać będzie w jego imieniu podwykonawca oraz podać nazwę ewentualnych podwykonawców (jeżeli są już znani). Należy w tym celu wypełnić odpowiedni punkt formularza ofertowego stanowiący załącznik do Instrukcji dla oferentów. W przypadku, gdy Wykonawca nie zamierza wykonywać zamówienia przy udziale podwykonawców, należy wpisać w formularzu ,,nie dotyczy". Jeżeli Wykonawca zostawi ten punkt niewypełniony (puste pole), Zamawiający uzna, iż zamówienie zostanie wykonane siłami własnymi, tj. bez udziału podwykonawców.

4. Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca podał nazwy, dane kontaktowe oraz przedstawicieli, podwykonawców zaangażowanych w wykonanie zamówienia (jeżeli są już znani). Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia Zamawiającego o wszelkich zmianach w odniesieniu do informacji, o których mowa w zdaniu pierwszym, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje wymagane informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację zamówienia.

5. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.

§ 8. Informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.

§ 9. Sposób komunikacji oraz wyjaśnienia treści Instrukcji dla oferentów.

1. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcą w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Systemu e-Zamówienia Publiczne (zwanego dalej Systemem e-ZP lub Systemem), dostępnego pod adresem https://zamowienia.raciborz.pl. oraz przy użyciu poczty elektronicznej zamowienia@um.raciborz.pl.

2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto w Systemie e-ZP.

3. Rejestracja i korzystanie z Systemu e-ZP jest bezpłatne.

4. Dokonując rejestracji Wykonawca akceptuje Regulamin korzystania z Systemu e-Zamówienia Publiczne Miasta Racibórz.

5. W Systemie e-ZP znajdują się także instrukcja dla Wykonawcy (Instrukcja obsługi Systemu FINN e-Zamówienia Publiczne) oraz filmy instruktażowe - prezentujące podstawowe czynności dokonywane przez Wykonawców za pomocą Systemu (rejestracja, zadawanie pytań, złożenie oferty, wycofanie oferty). Instrukcja dostępna jest pod adresem: https://pomoc.e-zp.finn.pl/

6. Oświadczenia oraz inne dokumenty wykonawca składa za pośrednictwem dedykowanych funkcji formularzy ,,Wiadomość" w Systemie e-ZP lub za pośrednictwem poczty elektronicznej zamowienia@um.raciborz.pl. w formie skanu zawierającego podpis osoby upoważnionej lub w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej (opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym).

7. Kwalifikowany podpis elektroniczny musi być wystawiony przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne - podpis elektroniczny, spełniające wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz.U. 2016 poz. 1579).

8. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych Systemu e-ZP:
Format kodowania treści w obrębie Systemu - UTF8,
Komunikacja pomiędzy przeglądarką Wykonawcy, a serwerem jest wykonywana przy użyciu
bezpiecznego protokołu HTTPS,
Oznaczeniem czasu odbioru danych przez System jest data oraz dokładny czas (hh:mm:ss) -
czas lokalny serwera synchronizowany odpowiednim źródłem czasu.

9. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Systemu (tj. informacje dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu przekazania danych):
a. stały dostęp do sieci Internet i minimalna prędkość połączenia internetowego nie mniejsza niż 512 kb/s;
b. zaktualizowana przeglądarka internetowa Chrome w wersji 77 i późniejsze lub Mozilla Firefox w wersji 63 i późniejsze;
c. system operacyjny Microsoft Windows 7 i późniejsze lub Apple macOS 10.14 i późniejsze, dystrybucje systemu Linux.
d. korzystanie z wbudowanej w System e-ZP funkcjonalności składania podpisu elektronicznego możliwe jest pod warunkiem, że system teleinformatyczny, z którego korzysta Wykonawca, wyposażony jest w jeden z poniższych komponentów:
? wirtualna maszyna Java firmy Oracle w wersji co najmniej 1.8.0_221 (Java wirtualna maszyna OpenJDK w wersji co najmniej 1.8.0_222 z zainstalowanym rozszerzeniem IcedTea Web Start.SE JRE 8 Update 221) z obsługą technologii Java Web Start (JavaWS) lub
? wirtualna maszyna OpenJDK w wersji co najmniej 1.8.0_222 z zainstalowanym rozszerzeniem IcedTea Web Start.

10. Powyższe wymagania nie ograniczają możliwości korzystania przez Wykonawcę z zewnętrznego oprogramowania do składania podpisu elektronicznego,
a. kwalifikowany podpis elektroniczny (dopuszczalne formaty podpisów: PaDES - format.pdf, XaDES - pozostałe formaty);
b. podpis zaufany;
c. certyfikat osobisty;
d. dopuszczalne formaty danych: .txt, .pdf, .xls, .doc,.docx, .rtf, .odt, .rtf, .xml (zalecany .pdf);
e. maksymalny rozmiar przesyłanych plików złożenia, wycofania: oferty/ wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/ oferty dodatkowej w trybie podstawowym/ oferty ostatecznej/ oferty dodatkowej oraz wiadomości wynosi 150 MB;
f. w zakresie dotyczącym kodowania i czasu odbioru danych Zamawiający informuje, że złożona przez Wykonawcę za pomocą Systemu e-ZP oferta jest widoczna w systemie, jako zaszyfrowana, a możliwość jej odszyfrowania i otworzenia przez Zamawiającego możliwa jest po upływie terminu składania ofert;

11. W zależności od formatu podpisu: Podpis kwalifikowany (PAdES, XAdES), podpis osobisty (XAdES), podpis zaufany (PAdES, XAdES) i jego typu (zewnętrzny, otaczający) Wykonawca dołącza do Systemu e-ZP uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z podpisem (typ otaczający).

12. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej 30 MB.
14. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania.

15. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści Instrukcji dla oferentów.

16. Wykonawca pobierający wersję elektroniczną Instrukcji dla oferentów ze strony internetowej Zamawiającego zobowiązany jest do jej monitorowania w tym samym miejscu, z którego została pobrana, w terminie do dnia otwarcia ofert, gdyż zamieszczane tam są wyjaśnienia treści Instrukcji dla oferentów. Dokonane w ten sposób uzupełnienie stanie się częścią Instrukcji dla oferentów i będzie dla Wykonawców wiążące.

§ 10. Opis sposobu przygotowania ofert.

1. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie skanu zawierającego podpis osoby upoważnionej lub w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej (opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), za pośrednictwem funkcji formularzy do złożenia, wycofania oferty lub wniosku. Wysłana oferta jest automatycznie szyfrowana i chroniona terminem otwarcia.

2. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy.

3. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.

4. Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym - zgodnie z załącznikiem nr 1.

Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć:

1) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - w treści załącznika nr 1,
2) Oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych - w treści załącznika nr 1,
3) Kosztorys ofertowy na podstawie załączonego przedmiaru robót,
4) Wykaz osób,
5) Pełnomocnictwo upoważniające do reprezentowania Wykonawcy (jeżeli dotyczy);

5. Treść oferty musi odpowiadać treści Instrukcji dla oferentów.

6. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do Instrukcji dla oferentów, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami.

7. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę powinien być czytelny.

8. Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), które Wykonawca zastrzeże jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać złożone w Systemie e-ZP jako osobny dokument poprzez mechanizm dodawania dokumentów i określenia ich jako ,,Tajemnica przedsiębiorstwa".

9. Przed upływem terminu składania ofert, Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Mechanizm wycofania oferty został opisany w funkcji Systemu ,,Pomoc". Zmiana oferty następuje poprzez wycofanie oferty oraz jej ponowne złożenie.

10. Wykonawca po upływie terminu do składania nie może dokonać złożenia oraz wycofania oferty.

11. Za datę przekazania oferty, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę potwierdzenia komunikatem przez system ich odebrania. Wynikiem złożenia/wysłania (zakończonego sukcesem czyli odbiorem) przesyłki przez Wykonawcę jest wygenerowanie Urzędowego Poświadczenia Przedłożenia (UPP). Należy zwrócić szczególną uwagę na to, iż System potwierdzi złożenie wiadomości/ oferty po pełnym zakończeniu transakcji wysyłki i zapisu przekazanych danych. UPP jest widoczne w wysłanej wiadomości.

12. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
4. Niezwłocznie po otwarciu ofert, Zamawiający udostępni w Systemie e-Zamówienia informacje
o:
1) kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia,
2) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte,
3) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.

§ 12. Sposób obliczania ceny oferty.

1. Wykonawca podaje cenę za realizację przedmiotu zamówienia, zgodnie ze wzorem Formularza Ofertowego - zał. nr 1.

2. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu
zamówienia zgodnie z przedmiarem i programem prac konserwatorskich.

3. Cenę należy obliczyć jako cenę kosztorysową uwzględniając zakres zamówienia oraz wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia jak i ewentualne ryzyko wynikające z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.

3.1. Kosztorys winien być sporządzony metodą uproszczoną polegającą na obliczeniu wartości kosztorysowej robót objętych przedmiarem jako sumy iloczynów ilości jednostek przedmiarowych robót i ich cen jednostkowych bez podatku od towarów i usług. Podstawy wyceny podane w przedmiarze robót nie są obligatoryjne i należy traktować je poglądowo (w zakresie opisu wyszczególnionych czynności). Zamawiający wymaga, aby opisy robót pozycji przedmiarowych, jednostki miar i ilości tych jednostek w kosztorysach ofertowych odpowiadały opisom robót pozycji przedmiarowych i jednostkom miar i ich ilościom z pozycji przedmiarowych Zamawiającego.

3.2. Zamawiający wymaga podania danych wyjściowych do kosztorysowania na druku formularza ofertowego tj.:
Rg [zł]
Kp od R + S [%]
Zysk od R + S + Kp [%]
Ww. dane do kosztorysowania określone przez Wykonawcę pozostaną stałe, na okres ważności umowy i nie będą podlegały zmianie.

3.3. Zamówienie będzie rozliczone obmiarowo tj. obliczone jako iloczyn cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę i obmiaru faktycznie wykonanych robót potwierdzonych przez inspektora nadzoru w książce obmiaru robót. Wartość kosztorysów powykonawczych nie może przewyższyć zadeklarowanej w ofercie ceny ofertowej.

3.4. Ceny jednostkowe w kosztorysie ofertowym należy podać do dwóch miejsc po przecinku, wszystkie ceny jednostkowe, określone przez Wykonawcę pozostaną stałe, na okres ważności umowy i nie będą podlegały zmianie.
3.5. Wynagrodzenie powinno zawierać również następujące koszty: wszelkie roboty przygotowawcze, porządkowe, organizację placu budowy wraz z późniejszą likwidacją, wszelkie koszty utrzymania zaplecza budowy, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, koszty wykonania dokumentacji powykonawczej oraz inne koszty wynikające z załączonej umowy.
4. Jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, zamawiający zwróci się do wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów dotyczących wyliczenia ceny lub kosztu. Zamawiający odrzuci ofertę wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień w wyznaczonym terminie lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień potwierdzi, że oferta zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia.

§ 13. Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert.

1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował - kryterium najniższej ceny. Zamawiający wybierze ofertę z najniższą ceną brutto spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu.

2. W sytuacji, gdy Zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą oferować cen wyższych niż zaoferowane w uprzednio złożonych przez nich ofertach.

3. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty, w tym zaoferowanej ceny.

4. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.

5. O wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zawiadomi niezwłocznie Oferentów, którzy złożyli oferty w przedmiotowym postępowaniu.

6. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zamieści informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty na własnej stronie internetowej.

7. Zamawiający zastrzega sobie unieważnienie postępowania w przypadku, gdy najniższa cena będzie wyższa od kwoty jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.

8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyny.

9. Wykonawca będzie związany ofertą przez 30 dni.
Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą.
§ 14. Ogólne warunki umowy.

1. Wzór umowy - załącznik nr 3.

2. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł umowę na realizację przedmiotu zamówienia na warunkach określonych we wzorze umowy.

3. Przewiduje się możliwość dokonania zmian postanowień umowy na zasadach określonych we wzorze umowy.

Kontakt:
4. Zamawiający wymaga, aby wszelkie pisma związane z postępowaniem przetargowym, w tym ewentualne zapytania, były kierowane za pośrednictwem Systemu e-ZP lub adresu
e-mail: zamowienia@um.raciborz.pl

13. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest:
1) w zakresie proceduralnym:
Izabela Tambor, Referat Zamówień Publicznych, pok. 310,
e-mail: zamowienia@um.raciborz.pl, tel. 32 755 07 17

2) w zakresie merytorycznym:
Maria Olejarnik, Miejski Konserwator Zabytków
e-mail: mkz@um.raciborz.pl, tel. 32 755 0743

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.