Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Ochrona kolonii lęgowej ptaków siewkowych

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Ochrona kolonii lęgowej ptaków siewkowych

Data zamieszczenia: 2024-03-29
Dane kontaktowe Zamawiającego: BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY
Osowiec-Twierdza 8
19-110 Osowiec-Twierdza
powiat: moniecki
sekretariat@biebrza.org.pl
Województwo: podlaskie
Miasto: Osowiec-Twierdza
Wadium: w oryginalnej treści
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2024-04-08 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Ochrona kolonii lęgowej ptaków siewkowych w Brzostowie w latach 2024-2025
Krótki opis przedmiotu zamówienia
W części I zamówienia ,,Ochrona kolonii lęgowej ptaków siewkowych w Brzostowie w latach 2024-2025 - obsługa ogrodzenia" obejmuje usługę przetransportowania elementów ogrodzenia, montaż i demontaż ogrodzenia oraz nadzór nad dwoma ogrodzeniami pod napięciem elektrycznym.
A. Przetransportowanie sprzętu BbPN (siatka ogrodzeniowa, pastuch, elektryzatory, akumulatory oraz inne niezbędne akcesoria) z magazynów znajdujących się w Osowcu-Twierdzy i Goniądzu do Brzostowa. Do budowy ogrodzenia zostanie wykorzystany sprzęt udostępniony protokolarnie przez Zamawiającego. Sprzęt powinien być rozstawiony w kolonii ptaków siewkowych w ciągu 5 dni od dnia wydania sprzętu. Po demontażu, sprzęt musi być odwieziony do magazynów w Osowcu-Twierdzy i Goniądzu do godz. 15:00, w dniach, w których czynne jest biuro Zamawiającego.
B. Montaż dwóch ogrodzeń elektrycznych. Dokładna lokalizacja postawienia ogrodzeń na łąkach koło wsi Brzostowo (działka ewidencyjna nr 446/2, obręb: GUGNY-DZ.DOBARZ) powinna być uzgodniona z Zamawiającym. Termin rozstawienia sprzętu jest uzależniony od terminu wykonania pierwszej kontroli przez wykonawcę monitoringu sukcesu gniazdowego ptaków siewkowych w Brzostowie (część II zamówienia). Ogrodzenia powinny zostać postawione najwcześniej 2 dni po wykonaniu pierwszej kontroli przez wykonawcę monitoringu sukcesu gniazdowego, a najpóźniej do dnia 06. maja lub 8 dni po podpisaniu umowy (w zależności co nastąpi później).
Ogrodzenia zostaną zbudowane z siatki o wysokości ok. 110-120 cm. Wykonawca będzie miał do dyspozycji 800 metrów siatki (podzielonej na 16 odcinków o długości 50m). Powierzchnia pojedynczego ogrodzenia powinna wynosić od 1 000 do 10 000 m2. Sumaryczna powierzchnia obu ogrodzeń powinna wynosić minimum 3 000 m2.
C. Regularny dozór poprawności działania ogrodzenia. Jako dozór ogrodzenia należy rozumieć kontrolę na miejscu kompletności wszystkich elementów obu ogrodzeń, przepływu prądu, wykonanie dokumentacji oraz podjęcie, w miarę konieczności, działań konserwacyjno-naprawczych, do których w szczególności może należeć: przywrócenie prawidłowego ustawienia elementów ogrodzenia, dokaszenie roślinności znajdującej się bezpośrednio przy siatce, jeżeli utrudnia swobodny przepływ prądu, wymiana baterii, w razie jej rozładowania się. W przypadku stwierdzenia kradzieży jakiegokolwiek elementu ogrodzenia, należy o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić Zamawiającego oraz policję.
Kontrole powinny odbywać się średnio co 2-3 dni (dopuszczalny odstęp między kontrolami: 2-4 dni). Należy, w miarę możliwości, unikać wykonywania prac w weekendy i dni wolne od pracy. Kontrole polegające na dozorze ogrodzenia powinny być wykonywane prze 1-3 osób. W przypadku występowania przez kilka kolejnych dni nieodpowiednich warunków pogodowych (deszcz, wiatr) możliwe jest, w konsultacji z Zamawiającym, zmniejszenie częstotliwości wykonywania kontroli.
W przypadku, gdyby wykonawcą monitoringu sukcesu gniazdowego (część II zamówienia) i wykonawcą ochrony czynnej (część I zamówienia) byłby ten sam podmiot, możliwe jest, a nawet wskazane, aby łączyć wykonywanie w tym samym czasie obu czynności, w celu ograniczenia obecności w kolonii lęgowej ptaków do niezbędnego minimum.
Każda wizyta wykonawcy w kolonii lęgowej (zarówno w trakcie montażu/demontażu ogrodzenia, jak i podczas dozoru ogrodzenia) musi być udokumentowana w postaci fotografii i wpisu do karty kontroli. Każda kontrola musi być udokumentowana minimum czterema fotografiami przedstawiającymi elementy obu ogrodzeń oraz, w przypadku montażu i demontażu ogrodzenia, wykonywanie prac przy ogrodzeniu. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia karty kontroli zgodnie z poniższym wzorem. Karta powinna być wypełniona czytelnie. Montaż ogrodzenia jest pierwszą kontrolą, a demontaż ostatnią. Ponadto wykonawca powinien w terenie zamierzyć przy pomocy urządzenia GPS (obchodząc oba zbudowane ogrodzenia dookoła) dokładną lokalizację obu ogrodzeń. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia raportu z realizacji prac w terminie: do 20 września 2024 r. (raport z prac w roku 2024) i do 19 września 2025 r. (raport z prac w roku 2025). Raport powinien składać się z minimum: strony tytułowej, opisu tekstowego wykonanych prac (co najmniej 1500 znaków ze spacjami), wypełnionej karty kontroli, dokumentacji fotograficznej oraz danych przestrzennych z dokładną lokalizacja obu ogrodzeń. Raport powinien zostać przekazany w postaci wydrukowanej. Ponadto na nośniku elektronicznym (np. płycie CD) należy przekazać raport w postaci pliku PDF, dokumentacja fotograficzna oraz dane przestrzenne w postaci pliku GPX lub warstwy SHP. Raport musi być oznakowany zgodnie z instrukcją oznakowania przedsięwzięć dofinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazaną przez Zamawiającego.
D. Demontaż ogrodzenia. Czas funkcjonowania ogrodzenia uzależniony będzie od tego, jak długo w ogrodzeniu będą się znajdowały czynne gniazda ptaków siewkowych. Ogrodzenie powinno być zdemontowane w dniach 19-23.06 lub wcześniej, jeśli na ogrodzonej powierzchni nie będzie aktywnych gniazd ptaków siewkowych. W przypadku, gdy wykonawca monitoringu sukcesu gniazdowego stwierdzi brak aktywnych gniazd w ogrodzeniach, Zamawiający poinformuje o tym wykonawcę ochrony czynnej. Wykonawca będzie wówczas zobowiązany do demontażu obu ogrodzeń w terminie najpóźniej 7 dni od otrzymania powyższej informacji od Zamawiającego. Zwrot kompletnego i nieuszkodzonego sprzętu musi nastąpić w ciągu maksymalnie 5 dni od dnia jego demontażu.
Przewidywany czas funkcjonowania ogrodzeń wynosić będzie od 3 do 10 tygodni. W latach 2012-2022, ostatnie aktywne gniazda w kolonii ptaków siewkowych notowano średnio 1.06 (zakres: od 12.05 do 18.06).
E. Lata realizacji. Usługa obejmuje wykonanie obsługę ogrodzenia w ciągu 2 sezonów - w roku 2024 i 2025. Wykonawca przetransportuje, zmontuje, będzie nadzorował i następnie zdemontuje i przetransportuje z powrotem do magazynów BbPN ogrodzenia elektryczne dwukrotnie - pierwszy raz w roku 2024 i drugi raz w roku 2025 w terminach opisanych pod lit. A-D. Wykonawca przedstawi również dwa raporty z realizacji swoich prac, oddzielnie za rok 2024 i rok 2025, w terminach wskazanych pod lit. C
F. Bezpieczeństwo ptaków a realizacja zamówienia. Czas trwania prac musi być jak najkrótszy. Montaż i demontaż ogrodzenia nie powinien trwać dłużej niż 3 godz.. Pojedyncza kontrola polegająca na dozorze ogrodzenia nie powinna trwać dłużej niż 1 godzinę, chyba że ogrodzenie będzie wymagało naprawy, wtedy może trwać dłużej. W celu ograniczenia niepokojenia ptaków w kolonii lęgowej, wskazane jest wykonywanie części kontroli wspólnie z wykonawcą monitoringu sukcesu gniazdowego. Wizyty w kolonii mogą odbywać się tylko w dni bezdeszczowe i bez silnego wiatru. Kontrole powinny się rozpoczynać nie wcześniej niż o godz. 7:00. Kontrole powinny się kończyć najpóźniej na dwie godz. przed zachodem słońca. W przypadku występowania upalnej pogody, kontroli nie należy wykonywać w godz.ch 10:00-15:00.
G. Wykonawca będzie odpowiedzialny także za:
a) uzgadnianie z Zamawiającym, i we współpracy z wykonawcą monitoringu sukcesu gniazdowego ptaków siewkowych, dokładnej lokalizacji i terminu rozstawienia ogrodzeń;
b) bieżące informowanie Zamawiającego o wszelkich problemach napotkanych w trakcie realizacji zamówienia;
c) zapewnienie sprzętu pływającego do wykonywania kontroli oraz transportu sprzętu;
d) zapewnieni odpowiedniej liczby osób do przeprowadzenia sprawnego montażu i demontażu ogrodzenia;
e) dokumentowanie wykonanych kontroli oraz montażu i demontażu ogrodzenia;
f) spełnianie wymogów BHP w trakcie wykonywania swoich zadań.
W części II zamówienia ,,Ochrona kolonii lęgowej ptaków siewkowych w Brzostowie 2024-2025 - monitoring efektów" obejmuje wykonanie monitoringu przyrodniczego efektów prowadzonych działań ochronnych polegających na czynnej ochronie kolonii lęgowej ptaków siewkowych w formie zabezpieczenia gniazd siatką pod napięciem elektrycznym.
A. Kontrole terenowe. Wykonawca wykona 6-12 kontroli w kolonii lęgowej w celu określenia sukcesu gniazdowego. Kontrole polegać będą na wyszukaniu wszystkich gniazd ptaków siewkowych obecnych na powierzchni ,,Brzostowo" oraz określeniu dla każdego gniazda, czy nastąpiła strata lęgu, czy udany wylęg.
Pierwszą kontrolę należy wykonać w terminie 15-25.04. W przypadku występowania wyższych, niż przeciętne, temperatur w pierwszej połowie kwietnia wskazane jest przeprowadzenie pierwszej kontroli bliżej 15.04. Możliwe jest opóźnienie pierwszej kontroli, do maksymalnie 6.05, w przypadku występowania wyjątkowo wysokiego stanu wody w basenie dolnym w okresie podstawowym (tj. 15-25.04). Za wyjątkowo wysoki stan wody rozumie się stan wody powyżej 350 cm na wodowskazie w Burzynie (na podstawie strony https://hydro.imgw.pl/). Wykonawca może opóźnić termin pierwszej kontroli ponad 25.04 o liczbę dni odpowiadającą liczbie dni z wyjątkowo wysokim stanem wody w okresie 15-25.04. W przypadku podpisania umowy po 20.04, pierwszą kontrolę w roku 2024 należy wykonać w ciągu 5 dni od dnia podpisania umowy.
Za ostatnią kontrolę można uznać kontrolę, która będzie spełniała przynajmniej jeden z trzech poniższych warunków:
a) wykonano co najmniej 6 kontroli i na szóstej lub późniejszej kontroli nie stwierdzono już żadnych aktywnych gniazd ptaków siewkowych na badanej powierzchni,
b) będzie 12. kontrolą,
c) kontrola, która zostanie wykonana po 18 czerwca.
Częstotliwość kontroli. Średni odstęp między kontrolami powinien mieścić się w przedziale 4,5-5,5 dnia. Dopuszczalny zakres odstępów pomiędzy dwoma kolejnymi kontrolami może wynosić 4-8 dni. W przypadku występowania przez kilka kolejnych dni nieodpowiednich warunków pogodowych (deszcz, wiatr) możliwe jest, w konsultacji z Zamawiającym, zmniejszenie częstotliwości wykonywania kontroli.
Powierzchnia ,,Brzostowo". Powierzchnia badawcza zajmuje około 45 ha, przy czym optymalne siedliska do założenia gniazd przez czajkę, rycyka i krwawodzioba (tzw. ,,grądziki") zajmują 15 ha. Wykonawca uzyska od Zamawiającego warstwę shape z lokalizacją ,,grądzików".
Każda kontrola polega na wyszukiwaniu wszystkich aktywnych gniazd ptaków siewkowych Charadriiformes, z wyjątkiem rybitw z rodzaju Chlidonias i mew Larinae. Szczególną uwagę należy poświęcić na odnalezienie gniazd, które były aktywne na poprzedniej kontroli. Dla każdego gniazda należy określić przynależność gatunkową, zapisać liczbę jaj w gnieździe. Lokalizację gniazda należy zapisać przy pomocy urządzenia GPS. Dodatkowo należy, dla każdego gniazda określić, czy znajduje się wewnątrz ogrodzenia elektrycznego, czy poza nim. Wszystkie gniazda znalezione na poprzednich kontrolach muszą być kontrolowane ponownie aż do wylęgu piskląt lub zniszczenia lęgu. Los lęgu (sukces, strata, nieznany) powinien zostać zarejestrowany wraz z przyczyną ewentualnych strat i, o ile to możliwe, z określeniem przyczyny straty lęgu. Do określenia przyczyn strat w lęgach zaleca się stosowanie dodatkowych metod (loggerów temperaturowych, fotopułapek).
B. Lata realizacji. Prace monitoringowe zostaną wykonane dwukrotnie - w roku 2024 i w roku 2025.
C. Raport końcowy. Za każdy sezon prac monitoringowych należy przedstawić raport. Raport należy dostarczyć w terminie do: 20.09.2024 r. (raport z monitoringu w roku 2024) i 19.09.2025 r. (raport z monitoringu w roku 2025). Raport powinien zawierać co najmniej:
a) szczegółowy opis stosowanych metod prac terenowych oraz analizy danych;
b) opis uzyskanych wyników (liczba stwierdzonych gniazd, ich przynależność gatunkowa, sukces gniazdowy poszczególnych gatunków, określenie przyczyn strat w lęgach, porównanie sukcesu gniazdowego pomiędzy powierzchniami ogrodzonymi a resztą gniazd);
c) sukces gniazdowy obliczony zgodnie z zaleceniami zawartymi w publikacji: Mayfield H. 1975. Suggestions for calculating nest success. Wilson Bulletin 87: 456 - 466;
d) porównanie sukcesu gniazdowego wewnątrz ogrodzeń i poza nimi z wykorzystaniem metody statystycznych;
e) wnioski i zalecenia ochronne;
f) odniesienie wyników uzyskanych w danym roku do wcześniejszych lat prowadzenia monitoringu sukcesu gniazdowego na powierzchni ,,Brzostowo";
g) do raportu należy załączyć co najmniej 10 fotografii, z których co najmniej 3 będą przedstawiać wykonywanie prac terenowych i co najmniej 5 znalezione gniazda;
h) do raportu należy załączyć dane wektorowe (w postaci pliku GPX lub warstwy SHP) przedstawiające lokalizację wszystkich znalezionych gniazd wraz z podaniem nazwy/numeru każdego gniazda zgodnego z załącznikiem tabelarycznym;
i) załącznik tabelaryczny zawierający co najmniej następujące informacje dla każdego gniazda: nazwa/numer gniazda, współrzędne geograficzne (w formacie ss,dddddd), gatunek ptaka, wynik poszczególnych kontroli, informacja o stracie lub sukcesie gniazdowym.
Raport musi być oznakowany zgodnie z instrukcją oznakowania przedsięwzięć dofinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazaną przez Zamawiającego.
D. Bezpieczeństwo ptaków a realizacja zamówienia. Kontrole mogą być wykonywane tylko w dni bezdeszczowe i bez silnego wiatru. Kontrole powinny się rozpoczynać nie wcześniej niż o godz. 7:00. Kontrole powinny się kończyć najpóźniej na dwie godz. przed zachodem słońca. Czas trwania pojedynczej kontroli musi być jak najkrótszy. Maksymalnie dopuszczalny czas trwania pojedynczej kontroli może wynosić 6 godzin. W przypadku występowania upalnej pogody, kontrole należy przerywać w godz.ch 10:00-15:00.
E. Wykonawca będzie odpowiedzialny także za:
a) informowanie Zamawiającego o terminie pierwszej i ostatniej kontroli;
b) bezzwłoczne przekazanie Zamawiającemu danych o lokalizacji gniazd w kolonii po pierwszej i drugiej kontroli;
c) bezzwłoczne poinformowanie Zamawiającego o braku aktywnych lęgów na powierzchniach ogrodzonych;
d) zapewnienie sprzętu pływającego do wykonywania kontroli;
e) zapewnieni odpowiedniej liczby osób do sprawnego przeprowadzenia kontroli;
f) dokumentowanie wykonanych kontroli;
g) spełnianie wymogów BHP w trakcie wykonywania swoich zadań.

CPV: 90721700-4, 90710000-7, 73100000-3-

Dokument nr: 2024/BZP 00265862, ZP.26.7.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-04-08 09:30

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-918c8c00-e522-11ee-a01e-f641a8763d5f
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce ,,Centrum Pomocy".
2. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. 2020 r. poz. 2452) - dalej jako ,,rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych".
4. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji"). Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk ,,dodaj załącznik"). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
5. Możliwość korzystania w postępowaniu z ,,Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta ,,Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z ,,Formularzy do komunikacji" służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
6. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce ,,Komunikacja".
7. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
8. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
9. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce ,,Zgłoś problem".
10. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl (nie dotyczy składania ofert).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Biebrzański Park Narodowy realizuje wymogi wynikające z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 2016 r.), zwanego w dalszej części RODO. W związku z powyższym, udostępniamy Państwu wszelkie informacje w tym zakresie w poniższych klauzulach informacyjnych, o których mowa w art. 13 i 14 RODO na temat przetwarzania danych osobowych. Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:
1) administratorem Państwa danych osobowych jest Biebrzański Park Narodowy, z siedzibą w Osowcu-Twierdzy 8, 19-110 Goniądz, kontakt tel. 85 7383000 lub e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl,
2) administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych (IOD). Funkcję tę pełni Pan Paweł Gudel. Z IOD można skontaktować się pod adresem e-mail: iod@biebrza.org.pl lub w siedzibie Administratora w czasie pełnienia dyżurów przez IOD, bądź listownie na adres korespondencyjny wskazany powyżej,
3) Państwa dane osobowe przetwarzamy na podstawie obowiązujących przepisów prawa w celu:
- zawarcia i wykonania umowy (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO),- podjęcia działań przed zawarciem umowy lub wykonaniem umowy (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO),- wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na administratorze danych osobowych (np. prawa podatkowego lub przepisów o rachunkowości), wynikających z prawa Unii i prawa polskiego - (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO),- ustalenia, obrony i dochodzenia roszczeń (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO),- w pozostałych przypadkach Państwa dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO) - przez okres od udzielenia zgody do jej ewentualnego wycofania,
4) Państwa dane osobowe będą przetwarzane do momentu ustania celu przetwarzania tj. przez czas wykonania umowy i upływ okresu przedawnienia roszczeń,
5) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa ich podania może skutkować brakiem możliwości zawarcia lub wykonania umowy,
6) dane osobowe, które nam Państwo powierzacie są odpowiednio zabezpieczone przed nieupoważnionym dostępem i utratą. Dane osobowe w celach wymienionych w pkt. 3 powyżej będziemy przetwarzać, tj. do czasu zakończenia współpracy i upływu okresu przedawnienia roszczeń,
7) odbiorcami Państwa danych osobowych będą podmioty, z którymi Administrator zawarł umowy powierzenia danych zgodnie z art. 28 RODO, a także podmioty uprawnione na mocy nadrzędnych przepisów prawa do uzyskania danych, jak też podmioty uprawnione do ich uzyskania w związku z realizacją umowy,
8) nie będziemy przekazywać Państwa danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych,
9) mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących, narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO),
10) posiadacie prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,
11) państwa dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji, w tym profilowaniu.

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-04-08 09:00
Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

Miejsce i termin realizacji:
dostępne w oryginalnej treści ogłoszenia

Wymagania:
dostępne w oryginalnej treści ogłoszenia

Uwagi:
dostępne w oryginalnej treści ogłoszenia

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.