Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
23275z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Opracowanie siedmiu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Opracowanie siedmiu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

Data zamieszczenia: 2024-03-29
Dane kontaktowe Zamawiającego: GMINA RYGLICE
ul. Rynek 9
33-160 Ryglice
powiat: tarnowski
146541019
przetargi@ryglice.pl
https://platformazakupowa.pl/transakcja/908632
Województwo: małopolskie
Miasto: Ryglice
Wadium: w wymaganiach
Nr telefonu: 146541019
Termin składania ofert: 2024-04-16 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Opracowanie siedmiu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych obrębów ewidencyjnych gminy Ryglice
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na: opracowaniu siedmiu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych obrębów ewidencyjnych gminy Ryglice wraz z inwentaryzacją terenu objętego planem z uwzględnieniem kosztów i czynności, które należy ponieść by wykonać powierzone zadanie.
Dla każdego z projektów planów prowadzona będzie odrębna dokumentacja prac projektowych. Kolejność uchwalania poszczególnych projektów planów ustala się zgodnie z ich kolejnością od 1-7.
Obszary opracowania stanowią łączną powierzchnię 11.193 ha, tj:
1) obręb 0005 Miasta Ryglice - pow. 2 513 ha;
2) obręb 0008 Zalasowa - pow. 2 681 ha;
3) obręb 0007 Wola Lubecka - pow. 661 ha;
4) obręb 0001 Bistuszowa - pow. 715 ha;
5) obręb 0004 Lubcza - pow. 2 380 ha;
6) obręb 0003 Kowalowa - pow. 1 151 ha;
7) obręb 0002 Joniny - pow. 1 088 ha.
Przedmiot zamówienia należy sporządzić na podstawie aktualnie obowiązujących aktów prawnych na zasadach określonych w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w oparciu o niżej wymienione uchwały, które stanowią załączniki do SWZ:
1) uchwała nr LVII/448/23 dla Miasta Ryglice,
2) uchwała nr LVII/449/23 dla wsi Bistuszowa,
3) uchwała nr LVII/450/23 dla wsi Joniny,
4) uchwała nr LVII/451/23 dla wsi Kowalowa,
5) uchwała nr nr LVII/452/23 dla wsi Lubcza,
6) uchwała nr LVII/453/23 dla wsi Zalasowa
7) uchwała nr XLIV/309/09 dla wsi Wola Lubecka,
oraz w oparciu o Studium Uwarunkowań i Kierunki Zagospodarowania Przestrzennego gminy Ryglice a także Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla wsi Uniszowa, które dostępne są pod linkiem sip.ryglice.pl.
Dokumenty planistyczne w postaci Planów Zagospodarowania Przestrzennego dla Miasta Ryglice, Zalasowej, Woli Lubeckiej, Bistuszowej, Lubczy, Kowalowej i Jonin muszą być spójne z istniejącym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla wsi Uniszowa.
W ramach realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do:
1) Przeprowadzenia inwentaryzacji urbanistycznej - prace terenowe (wizja terenowa zainwestowania i uzbrojenia terenu w zakresie mającym wpływ na rozwiązania planistyczne).
2) Opracowania projektów Planów zgodnie z art. 15 i art. 16 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2023 r., poz. 977 ze zmianami) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 grudnia 2021 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2404).
3) Formułowania ustaleń projektów Planów w sposób jednoznaczny i wykluczający możliwość ich dowolnej interpretacji.
4) Opracowania wszelkich pism i dokumentów niezbędnych dla prawidłowego przeprowadzenia postępowania formalno-prawnego sporządzania Planów w tym w zakresie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Opracowania pism i dokumentów obejmuje również sporządzenie zestawień odpowiedzi instytucji i organów oraz zestawień wniosków i uwag wniesionych do procedury sporządzenia planów wraz z propozycją rozpatrzenia i uzasadnieniem.
5) Opracowania prognoz oddziaływania na środowisko, zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023 r. poz. 1094).
6) Opracowania prognoz skutków finansowych do Planów.
7) Opracowania wniosków o wyrażenie zgody na przeznaczenie gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne zgodnie z ustawą z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. z 2024 r. poz.82 ).
8) wprowadzania korekt do projektów Planów oraz prognoz oddziaływania na środowisko wynikających z procedury sporządzania Planów, jak również wynikających z wytycznych, uwag i wniosków własnych Zamawiającego.
9) Udziału w czynnościach związanych ze sporządzeniem Planów, obejmujących w szczególności uczestnictwo Głównego Projektanta Planu w:
a) spotkaniach roboczych zwoływanych na wezwanie Zamawiającego;
b) posiedzeniach Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej;
c) spotkaniach z mieszkańcami przed rozpoczęciem procesu opiniowania i uzgodnień, prezentacja projektów miejscowych planów na zorganizowanych spotkaniach z mieszkańcami w poszczególnych miejscowości. Dla każdej miejscowości planuje się zorganizowanie spotkania dotyczącego projektu miejscowego planu, sporządzanego dla danej miejscowości (obrębu) co najmniej dwa razy, na etapie powstania projektów planów oraz przed wyłożeniem do publicznego wglądu;
d) dyskusjach publicznych dotyczących sporządzania Planów;
e) wyłożeniu do publicznego wglądu projektów Planów (wymagana obecność przedstawicieli zespołu projektowego na wyłożeniach projektów Planów przez co najmniej 3 dni w trakcie okresu wyłożenia dla każdego Planu);
f) posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej w Ryglicach dotyczących sporządzania Planów;
g) sesjach Rady Miejskiej w Ryglicach dotyczących sporządzania Planów.
h) konsultacjach społecznych zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym po nowelizacji
10) Przygotowania projektów uchwał Rady Miejskiej w Ryglicach wraz z uzasadnieniem.
11) Przygotowania kompletnej dokumentacji formalno-prawnej do przekazania Wojewodzie.
12) Przygotowania elektronicznej wersji dokumentów do zamieszczenia w gminnym portalu mapowym zgodnie z rozporządzeniem oraz ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (w formacie wektorowym programu EWmapa lub QGIS oraz w formacie rastrowym z georeferencją):
a) projektów do wyłożenia do publicznego wglądu,
b) uchwalonych ostatecznych wersji planów.
13) Przygotowania elektronicznej wersji dokumentów do ogłoszenia Uchwał Rady Miejskiej w Ryglicach w sprawie uchwalenia Planów w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego, zgodnie z § 3 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2011 r. w sprawie wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych zawierających akty normatywne i inne akty prawne, dzienników urzędowych wydawanych w postaci elektronicznej oraz środków komunikacji elektronicznej i informatycznych nośników danych ( tj. Dz. U. z 2013 r,. poz. 2622) - Uchwała z załącznikami sporządzona w Edytorze Aktów Prawnych.
W ramach przedmiotu zamówienia dla każdego Planu, Wykonawca sporządzi i przekaże Zamawiającemu:
1) wydruk planu miejscowego wraz z załącznikami tekstowymi i graficznymi - 5 egz. w skali 1:2000, w tym 1 w formie zalaminowanej podzielonej na części;
2) wydruk prognozy oddziaływania na środowisko do projektu planu - 5 egz.;
3) wydruk prognozy skutków finansowych uchwalenia planu - 5 egz.;
4) wniosek o wyrażenie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne, w wypadku wymagającym uzyskania stosownej zgody (egzemplarze w ilości wymaganej przez instytucje);
5) przedmiot zamówienia w formie zapisu elektronicznego - 3 płyty CD/DVD (nośnik elektroniczny do odczytu i wydruku w postaci plików *.doc, *.XML, *.jpg, *.pdf *.GML *.GeoTIFF, oraz dodatkowo rysunek planu sporządzony jako zapis w formacie pliku EWmapa lub QGIS).
Odpowiedzialność za poprawne i zgodne z przepisami prawnymi wykonanie przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy.
Zamawiający jest organem i osobą odpowiedzialną za przedmiot zamówienia, w rozumieniu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, nabywcą usługi będącej przedmiotem zamówienia oraz praw autorskich do dzieła, które będzie wykonane pod jego kierownictwem w miejscu oraz czasie określonym przez zamawiającego.
Zamawiający zobowiązuje się do współpracy i współdziałania z Wykonawcą w toku realizacji zamówienia, a w szczególności do wykonywania czynności zastrzeżonych do kompetencji samorządu gminnego w zakresie uchwalenia sporządzanego dokumentu planistycznego.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy aby główny projektant spełniał co najmniej jeden z niżej podanych warunków:
1) nabył uprawnienia do projektowania w planowaniu przestrzennym na podstawie ustawy z dnia 12 lipca 1984 r. o planowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1989 r. Nr 17, poz. 99 z późn. zm.)
2) nabył uprawnienia urbanistyczne na podstawie art. 51 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.);
3) posiada kwalifikacje do wykonywania zawodu urbanisty na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uzyskane na podstawie ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1117);
4) posiada dyplom ukończenia studiów wyższych w zakresie architektury, urbanistyki lub gospodarki przestrzennej lub posiada dyplom ukończenia studiów wyższych oraz ukończył studia podyplomowe w zakresie planowania przestrzennego, urbanistyki lub gospodarki przestrzennej.
Osoba wskazana powyżej będzie pełniła funkcję głównego projektanta i koordynatora zespołu z obowiązkiem stawiennictwa w siedzibie Zamawiającego - zmiana w czasie trwania umowy dopuszczalna jest wyłącznie na osobę spełniającą ww. kryteria.
Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia oraz sposób wykonania określony jest we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.

CPV: 71410000-5

Dokument nr: 2024/BZP 00266338, RI.271.1.3.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-04-16 09:05

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/908632
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem
platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/908632
(Adres str. internetowej prowadzonych postępowań: https://platformazakupowa.pl/pn/ryglice) 2. W celu skrócenia czasu udzielenia
odp. na pytania komunikacja w zakresie oświadczeń, wniosków, informacji, zawiadomień odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza ,,Wyślij wiadomość do zamawiającego". Za datę przekazania (wpływu) przyjmuje się datę przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl. 3. W sytuacjach awaryjnych (tj. w przypadku niedziałania platformyzakupowej.pl) z wyjątkiem składania ofert Zamawiający dopuszcza komunikację elektroniczną poprzez email: przetargi@ryglice.pl. 4. Zamawiający będzie przekazywał informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dot. odpowiedzi na pytania, zmiany SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji "Komunikaty".
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Zamawiający, zgodnie z RPRM z dn. 30.12.2020 r. (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2) komputer
klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,4) włączona obsługa JavaScript,5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,6) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.,7)
oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 2. Zalecenia dotyczące korzystania z platformazakupowa.pl i przygotowania plików przesyłanych za pośrednictwem platformy: 1) Formaty plików wykorzystywanych przez Wykonawców powinny być zgodne z ,,OBWIESZCZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dn. 9.11.2017 r. w sprawie ogłoszenia jedn. tekstu Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i
wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych". 2) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf, .doc, .xls, .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf. 3) W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip lub .7Z. 4) Wśród rozszerzeń powszechnych a
niewystępujących w rozporządzeniu KRI występują: .rar, .gif, .bmp, .numbers, .pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie. 5) Zamawiający zaleca przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PadES. Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. 6) Zamawiający zaleca aby w przypadku podpisywania pliku przez kilka osób, stosować podpisy tego samego rodzaju. 7) Podczas podpisywania plików zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1. 8) Jeśli Wykonawca pakuje dokumenty np. w plik o rozszerzeniu .zip Zamawiający zaleca wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików.9) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie podpisu z kwalifikowanym znacznikiem czasu. 10) Zamawiający zaleca, aby nie wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym. 3. Wykonawca akceptuje warunki korzystania z
platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce ,,Regulamin" oraz uznaje go za wiążący oraz zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1Kd1DttbBeiNWt4q4slS4t76lZVKPbkyD/view. 4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce ,,Wyślij wiadomość do
zamawiającego"). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę. 5. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce ,,Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. 6. Wykonawca składa ofertę pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.7.
Dokumenty wskazane w SWZ winny być sporządzone i podpisane zgodnie z zasadami wskazanymi w RPRM z dnia 30.12.2020 r. (Dz. U. 2020 poz. 2452) oraz RMRPiT z dnia 23.12.2020 r. (Dz. U. 2020 poz. 2415).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z Zamawiający, tj.: Gmina Ryglice, reprezentowana przez Burmistrza Ryglic - Pawła Augustyna Adres siedziby administratora: Urząd Miejski w Ryglicach, 33-160 Ryglice, Ul. Rynek 9 Dane kontaktowe : Tel. 146541019, Fax: 146541054 adres strony internetowej: www.ryglice.pl adres poczty elektronicznej: gmina@ryglice.pl; 2) z Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miejskim w Ryglicach można skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres iod@ryglice.pl; 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego; 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 i art. 19 oraz art. 74 ustawy PZP oraz odpowiednie organy kontrolne w zakresie ich kompetencji; 5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy PZP, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres obowiązywania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały okres obowiązywania umowy. Dane te mogą być przechowywane przez okres dłuższy niż wskazany, o ile wynika to z ustawy z dnia 14.07.1983 r. (t.j. dz. U. z 2020 r. poz. 164 z późn. zm.) i przepisów wykonawczych do tej ustawy; 6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy PZP; 7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; 8) posiada Pani/Pan: na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych (Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać
integralności protokołu oraz jego załączników); na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, jednakże prawo to nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego; prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 9) nie przysługuje Pani/Panu: w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
2. Wykonawca obowiązany jest wypełnić obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie ZP w postępowaniu (Wyjaśnienie: w przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO treści oświadczenia wykonawca w
Formularzu ofertowym (wzór zał. nr 1 do SWZ) nie składa (usunięcie treści oświadczenia np. przez jego wykreślenie).
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): patrz pkt powyżej niniejszego ogłoszenia - RODO (obowiązek informacyjny)

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/908632
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-04-16 09:00
Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem https://platformazakupowa.pl/transakcja/908632

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

Wymagania:
1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający żąda wniesienia wadium, przed upływem terminu składania ofert, w wysokości: 3 800,00 zł (słownie: trzy tysiące osiemset złotych 00/100).
2. Wadium może być wnoszone w formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy PZP.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego w Banku Spółdzielczym Rzemiosła w Krakowie, Oddział w Ryglicach, ul. Ks. J. Wyrwy 3 nr: 67 85890006 0050 0000 0084 0002. W tytule przelewu należy podać: ,,Wadium do postępowania nr RI.271.1.3.2024".
Uwaga:
1) jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego,
2) w przypadku wnoszenia wadium na rzecz Wykonawcy przez inny podmiot, w tytule przelewu należy wyraźnie wskazać na rzecz jakiego Wykonawcy wnoszone jest wadium.
4. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie PZP;
2) wskazanie sumy gwarancyjnej;
3) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
4) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
5) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
6) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa lub numer przedmiotowego postępowania;
7) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Ryglice;
8) wskazanie Wykonawcy, czyli zleceniodawcy gwarancji/ubezpieczyciela;
9) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy PZP), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum/spółka cywilna)
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RI.271.1.3.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na: opracowaniu siedmiu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych obrębów ewidencyjnych gminy Ryglice wraz z inwentaryzacją terenu objętego planem z uwzględnieniem kosztów i czynności, które należy ponieść by wykonać powierzone zadanie.
Dla każdego z projektów planów prowadzona będzie odrębna dokumentacja prac projektowych. Kolejność uchwalania poszczególnych projektów planów ustala się zgodnie z ich kolejnością od 1-7.
Obszary opracowania stanowią łączną powierzchnię 11.193 ha, tj:
1) obręb 0005 Miasta Ryglice - pow. 2 513 ha;
2) obręb 0008 Zalasowa - pow. 2 681 ha;
3) obręb 0007 Wola Lubecka - pow. 661 ha;
4) obręb 0001 Bistuszowa - pow. 715 ha;
5) obręb 0004 Lubcza - pow. 2 380 ha;
6) obręb 0003 Kowalowa - pow. 1 151 ha;
7) obręb 0002 Joniny - pow. 1 088 ha.
Przedmiot zamówienia należy sporządzić na podstawie aktualnie obowiązujących aktów prawnych na zasadach określonych w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w oparciu o niżej wymienione uchwały, które stanowią załączniki do SWZ:
1) uchwała nr LVII/448/23 dla Miasta Ryglice,
2) uchwała nr LVII/449/23 dla wsi Bistuszowa,
3) uchwała nr LVII/450/23 dla wsi Joniny,
4) uchwała nr LVII/451/23 dla wsi Kowalowa,
5) uchwała nr nr LVII/452/23 dla wsi Lubcza,
6) uchwała nr LVII/453/23 dla wsi Zalasowa
7) uchwała nr XLIV/309/09 dla wsi Wola Lubecka,
oraz w oparciu o Studium Uwarunkowań i Kierunki Zagospodarowania Przestrzennego gminy Ryglice a także Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla wsi Uniszowa, które dostępne są pod linkiem sip.ryglice.pl.
Dokumenty planistyczne w postaci Planów Zagospodarowania Przestrzennego dla Miasta Ryglice, Zalasowej, Woli Lubeckiej, Bistuszowej, Lubczy, Kowalowej i Jonin muszą być spójne z istniejącym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla wsi Uniszowa.
W ramach realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do:
1) Przeprowadzenia inwentaryzacji urbanistycznej - prace terenowe (wizja terenowa zainwestowania i uzbrojenia terenu w zakresie mającym wpływ na rozwiązania planistyczne).
2) Opracowania projektów Planów zgodnie z art. 15 i art. 16 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2023 r., poz. 977 ze zmianami) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 grudnia 2021 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2404).
3) Formułowania ustaleń projektów Planów w sposób jednoznaczny i wykluczający możliwość ich dowolnej interpretacji.
4) Opracowania wszelkich pism i dokumentów niezbędnych dla prawidłowego przeprowadzenia postępowania formalno-prawnego sporządzania Planów w tym w zakresie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Opracowania pism i dokumentów obejmuje również sporządzenie zestawień odpowiedzi instytucji i organów oraz zestawień wniosków i uwag wniesionych do procedury sporządzenia planów wraz z propozycją rozpatrzenia i uzasadnieniem.
5) Opracowania prognoz oddziaływania na środowisko, zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023 r. poz. 1094).
6) Opracowania prognoz skutków finansowych do Planów.
7) Opracowania wniosków o wyrażenie zgody na przeznaczenie gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne zgodnie z ustawą z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. z 2024 r. poz.82 ).
8) wprowadzania korekt do projektów Planów oraz prognoz oddziaływania na środowisko wynikających z procedury sporządzania Planów, jak również wynikających z wytycznych, uwag i wniosków własnych Zamawiającego.
9) Udziału w czynnościach związanych ze sporządzeniem Planów, obejmujących w szczególności uczestnictwo Głównego Projektanta Planu w:
a) spotkaniach roboczych zwoływanych na wezwanie Zamawiającego;
b) posiedzeniach Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej;
c) spotkaniach z mieszkańcami przed rozpoczęciem procesu opiniowania i uzgodnień, prezentacja projektów miejscowych planów na zorganizowanych spotkaniach z mieszkańcami w poszczególnych miejscowości. Dla każdej miejscowości planuje się zorganizowanie spotkania dotyczącego projektu miejscowego planu, sporządzanego dla danej miejscowości (obrębu) co najmniej dwa razy, na etapie powstania projektów planów oraz przed wyłożeniem do publicznego wglądu;
d) dyskusjach publicznych dotyczących sporządzania Planów;
e) wyłożeniu do publicznego wglądu projektów Planów (wymagana obecność przedstawicieli zespołu projektowego na wyłożeniach projektów Planów przez co najmniej 3 dni w trakcie okresu wyłożenia dla każdego Planu);
f) posiedzeniach Komisji Rady Miejskiej w Ryglicach dotyczących sporządzania Planów;
g) sesjach Rady Miejskiej w Ryglicach dotyczących sporządzania Planów.
h) konsultacjach społecznych zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym po nowelizacji
10) Przygotowania projektów uchwał Rady Miejskiej w Ryglicach wraz z uzasadnieniem.
11) Przygotowania kompletnej dokumentacji formalno-prawnej do przekazania Wojewodzie.
12) Przygotowania elektronicznej wersji dokumentów do zamieszczenia w gminnym portalu mapowym zgodnie z rozporządzeniem oraz ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (w formacie wektorowym programu EWmapa lub QGIS oraz w formacie rastrowym z georeferencją):
a) projektów do wyłożenia do publicznego wglądu,
b) uchwalonych ostatecznych wersji planów.
13) Przygotowania elektronicznej wersji dokumentów do ogłoszenia Uchwał Rady Miejskiej w Ryglicach w sprawie uchwalenia Planów w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego, zgodnie z § 3 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2011 r. w sprawie wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych zawierających akty normatywne i inne akty prawne, dzienników urzędowych wydawanych w postaci elektronicznej oraz środków komunikacji elektronicznej i informatycznych nośników danych ( tj. Dz. U. z 2013 r,. poz. 2622) - Uchwała z załącznikami sporządzona w Edytorze Aktów Prawnych.
W ramach przedmiotu zamówienia dla każdego Planu, Wykonawca sporządzi i przekaże Zamawiającemu:
1) wydruk planu miejscowego wraz z załącznikami tekstowymi i graficznymi - 5 egz. w skali 1:2000, w tym 1 w formie zalaminowanej podzielonej na części;
2) wydruk prognozy oddziaływania na środowisko do projektu planu - 5 egz.;
3) wydruk prognozy skutków finansowych uchwalenia planu - 5 egz.;
4) wniosek o wyrażenie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne, w wypadku wymagającym uzyskania stosownej zgody (egzemplarze w ilości wymaganej przez instytucje);
5) przedmiot zamówienia w formie zapisu elektronicznego - 3 płyty CD/DVD (nośnik elektroniczny do odczytu i wydruku w postaci plików *.doc, *.XML, *.jpg, *.pdf *.GML *.GeoTIFF, oraz dodatkowo rysunek planu sporządzony jako zapis w formacie pliku EWmapa lub QGIS).
Odpowiedzialność za poprawne i zgodne z przepisami prawnymi wykonanie przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy.
Zamawiający jest organem i osobą odpowiedzialną za przedmiot zamówienia, w rozumieniu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, nabywcą usługi będącej przedmiotem zamówienia oraz praw autorskich do dzieła, które będzie wykonane pod jego kierownictwem w miejscu oraz czasie określonym przez zamawiającego.
Zamawiający zobowiązuje się do współpracy i współdziałania z Wykonawcą w toku realizacji zamówienia, a w szczególności do wykonywania czynności zastrzeżonych do kompetencji samorządu gminnego w zakresie uchwalenia sporządzanego dokumentu planistycznego.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy aby główny projektant spełniał co najmniej jeden z niżej podanych warunków:
1) nabył uprawnienia do projektowania w planowaniu przestrzennym na podstawie ustawy z dnia 12 lipca 1984 r. o planowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1989 r. Nr 17, poz. 99 z późn. zm.)
2) nabył uprawnienia urbanistyczne na podstawie art. 51 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139 z późn. zm.);
3) posiada kwalifikacje do wykonywania zawodu urbanisty na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uzyskane na podstawie ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1117);
4) posiada dyplom ukończenia studiów wyższych w zakresie architektury, urbanistyki lub gospodarki przestrzennej lub posiada dyplom ukończenia studiów wyższych oraz ukończył studia podyplomowe w zakresie planowania przestrzennego, urbanistyki lub gospodarki przestrzennej.
Osoba wskazana powyżej będzie pełniła funkcję głównego projektanta i koordynatora zespołu z obowiązkiem stawiennictwa w siedzibie Zamawiającego - zmiana w czasie trwania umowy dopuszczalna jest wyłącznie na osobę spełniającą ww. kryteria.
Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia oraz sposób wykonania określony jest we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom zawartym w ustawie Prawo zamówień publicznych, SWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane niżej kryteria.
Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i ich znaczeniem:
CENA oferty brutto = waga 60
GWARANCJA i RĘKOJMIA na całość przedmiotu zamówienia = waga 40
2. Oferty będą oceniane w odniesieniu do najkorzystniejszych warunków przedstawionych przez Wykonawców w zakresie każdego kryterium.
3. Oferta wypełniająca w najwyższym stopniu wymagania określonego kryterium, spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, otrzyma maksymalną ilość punktów. Pozostałym ofertom, spełniającym wymagania kryterialne przypisana zostanie odpowiednio mniejsza (proporcjonalnie mniejsza) liczba punktów. Wynik będzie traktowany jako wartość punktowa oferty.
4. Ocena ofert w zakresie przedstawionych wyżej kryteriów zostanie dokonana wg następujących zasad:
Maksymalną ilość punktów jaką, po uwzględnieniu wag, może osiągnąć oferta wynosi 100 pkt, w tym:
? za najniższą cenę - 60 pkt
? za najdłuższy okres gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia - 40 pkt
Ocena punktowa kryterium dokonana zostanie zgodnie z formułami:
1) Wg kryterium ceny:
P c = = Cn1 / Cb1 x 60
gdzie:
? PC - ilość punktów badanej oferty wyliczona zgodnie ze wzorem
? Cn1 - najniższa cena brutto spośród wszystkich badanych ofert
? Cb1- cena brutto badanej oferty
2) Wg kryterium gwarancji i rękojmi:
Pgr = GRb2/ GRm2 x 40
gdzie:
? P gr - ilość punktów badanej oferty wyliczona zgodnie ze wzorem;
? GRb2 - okres gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia w ofercie badanej;
? GRm2- maksymalny okres gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia spośród wszystkich badanych ofert(*)
(*) nie mniejszy niż 24 miesiące
Uwaga:
? Oferta z pięcioletnim (60 miesięcy) lub dłuższym okresem gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia otrzyma maksymalną punktację za ww kryterium tj. 40 pkt.
? W przypadku niewypełnienia przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (wzór Formularza ofertowego - załącznik nr 1 do SWZ) pola określającego długość okresu gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia będzie to równoznaczne z udzielaniem gwarancji i rękojmi na okres 24 miesięcy.
? W przypadku, gdy którykolwiek z Wykonawców zaoferuje okres gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia dłuższy niż 60 miesięcy, Zamawiający do obliczenia punktacji wszystkich Wykonawców w kryterium gwarancja i rękojmi (Pgr) przyjmuje okres gwarancji i rękojmi (GRm2) jako 60 miesięcy.
5. Punkty liczone wg powyższych kryteriów zostaną zsumowane. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która w sumie uzyska największą ilość punktów.
P = Pc + Pgr
gdzie:
P - ilość punktów badanej oferty wyliczona zgodnie ze wzorem
P c - ilość punktów badanej oferty przyznana w kryterium cena
P gr - ilość punktów badanej oferty przyznana w kryterium gwarancja i rękojmia.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: GWARANCJA i RĘKOJMIA na całość przedmiotu zamówienia
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu - zgodnie z ust. 2 SWZ,
2) spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu - zgodnie z ust. 3 SWZ.
2. O udzielenie zamówienia może się ubiegać Wykonawca, który spełnia warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej i zawodowej, tj.: wykaże wykonanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej 1 zamówienia polegającego na opracowaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, obejmującego obszar co najmniej 10 ha w granicach jednej gminy, które swoim zakresem obejmuje jednocześnie: obszar chronionego krajobrazu, złoża kopalin, tereny osuwiskowe oraz zapisy dotyczące obiektów i urządzeń odnawialnych źródeł energii o mocy powyżej 100 kW oraz ich stref ochronnych a także zapisy dotyczące obiektów i obszarów wpisanych do rejestru zabytków (jako główny projektant lub współprojektant) - opublikowanych w Dzienniku Urzędowym Województwa w stosunku do których nie stwierdzono nieważności uchwały w całości.
Zamawiający nie wymaga informacji o usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Wykaz podmiotowych środków dowodowych składnych na wezwanie Zamawiającego przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona w przedmiotowym postępowaniu w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu, aktualnych na dzień
złożenia:
1) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2023 r. poz.1689), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ;
2) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt 2 powyżej - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokumenty te powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
2. Jeżeli Wykonawca, polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy PZP, wówczas Zamawiający żąda przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w rozdz. VII ust. 2 pkt 2 SWZ (odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy
wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji).
Postanowienia dotyczące podmiotów, które mają siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
stosuje się odpowiednio.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz podmiotowych środków dowodowych składnych na wezwanie Zamawiającego przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona w przedmiotowym postępowaniu w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w ust. 3 rozdz. VI SWZ, aktualnych na dzień złożenia:
wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert - potwierdzający odpowiednio spełnianie warunku opisanego w rozdz. VI ust. 3 pkt 4 SWZ - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający żąda wniesienia wadium, przed upływem terminu składania ofert, w wysokości: 3 800,00 zł (słownie: trzy tysiące osiemset złotych 00/100).
2. Wadium może być wnoszone w formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy PZP.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego w Banku Spółdzielczym Rzemiosła w Krakowie, Oddział w Ryglicach, ul. Ks. J. Wyrwy 3 nr: 67 85890006 0050 0000 0084 0002. W tytule przelewu należy podać: ,,Wadium do postępowania nr RI.271.1.3.2024".
Uwaga:
1) jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego,
2) w przypadku wnoszenia wadium na rzecz Wykonawcy przez inny podmiot, w tytule przelewu należy wyraźnie wskazać na rzecz jakiego Wykonawcy wnoszone jest wadium.
4. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie PZP;
2) wskazanie sumy gwarancyjnej;
3) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
4) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
5) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
6) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa lub numer przedmiotowego postępowania;
7) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Ryglice;
8) wskazanie Wykonawcy, czyli zleceniodawcy gwarancji/ubezpieczyciela;
9) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy PZP), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum/spółka cywilna).
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców:
1) oświadczenie, o którym mowa w rozdziale VII ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu,
2) do oferty należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy PZP, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, sporządzone wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ,
3) oświadczenie i dokument, o którym mowa w rozdziale VII ust. 2 SWZ składane są dla każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
4) dokumenty, o których mowa w rozdziale VII ust. 3 SWZ składane są dla tego lub tych Wykonawców, którzy spełniają określony warunek.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Dopuszczalne jest dokonanie zmian umowy w przypadkach przewidzianych w art. 455 ustawy Pzp
2. W przypadku zmiany, w trakcie opracowania projektu, Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Strony umowy dokonają analizy możliwości kontynuacji procedury na warunkach umowy, a w przypadku konieczności uzupełnienia opracowania o niezbędne czynności merytoryczne i formalne mające na celu dostosowanie opracowania do nowych przepisów - określą nowe warunki realizacji umowy.
3. Dopuszcza się możliwość zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy lub poszczególnych etapów umowy wskazanych w załączniku nr 1 do umowy, zgodnie z rzeczywistym okresem realizacji zadania, na pisemny umotywowany wniosek Wykonawcy, w sytuacjach określonych we wzorze umowy - §13 ust. 3 i 4.
4. Dopuszcza się możliwość wprowadzenia zmian do umowy obejmujących wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia z zastrzeżeniami określonymi w §13 ust. 5 wzoru umowy.
5. Dopuszcza się możliwość wprowadzenia zmian umowy obejmujących wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zmiany przepisów powszechnie obowiązującego prawa, w przypadkach określonych w §13 ust. 6 wzoru umowy.
6. Dopuszcza się możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, na pisemny umotywowany wniosek Wykonawcy, w następujących przypadkach:
1) konieczności wykonania zamówienia dodatkowego, które jest niezbędne dla prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, a którego nie można było przewidzieć na etapie składania oferty;
2) konieczności ponowienia procedury planistycznej w zakresie wyłożeń do publicznego wglądu, o wyłożenie do publicznego wglądu nie ujęte w załączniku nr 1 do umowy, wynikające z przyczyn proceduralnych, niezależnych od Wykonawcy.
7. W przypadku określonym w ust. 7 wzoru umowy Wykonawca zobowiązany jest do wykazania wpływu zmian wskazanych regulacji na jego koszt. Zmiana wysokości wynagrodzenia obowiązywać będzie od dnia wejścia w życie zmian określonych powyżej i jest możliwa wyłącznie w stosunku do niewykonanej części umowy. Jednocześnie maksymalna wartość zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy nie może stanowić więcej niż 10 % wynagrodzenia brutto, określonego w § 8 ust. 1 wzoru umowy
8. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy, wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności z zastrzeżeniem art. 455 ust. 1 ustawy Pzp.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom zawartym w ustawie Prawo zamówień publicznych, SWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane niżej kryteria.
Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami i ich znaczeniem:
CENA oferty brutto = waga 60
GWARANCJA i RĘKOJMIA na całość przedmiotu zamówienia = waga 40
2. Oferty będą oceniane w odniesieniu do najkorzystniejszych warunków przedstawionych przez Wykonawców w zakresie każdego kryterium.
3. Oferta wypełniająca w najwyższym stopniu wymagania określonego kryterium, spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, otrzyma maksymalną ilość punktów. Pozostałym ofertom, spełniającym wymagania kryterialne przypisana zostanie odpowiednio mniejsza (proporcjonalnie mniejsza) liczba punktów. Wynik będzie traktowany jako wartość punktowa oferty.
4. Ocena ofert w zakresie przedstawionych wyżej kryteriów zostanie dokonana wg następujących zasad:
Maksymalną ilość punktów jaką, po uwzględnieniu wag, może osiągnąć oferta wynosi 100 pkt, w tym:
? za najniższą cenę - 60 pkt
? za najdłuższy okres gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia - 40 pkt
Ocena punktowa kryterium dokonana zostanie zgodnie z formułami:
1) Wg kryterium ceny:
P c = = Cn1 / Cb1 x 60
gdzie:
? PC - ilość punktów badanej oferty wyliczona zgodnie ze wzorem
? Cn1 - najniższa cena brutto spośród wszystkich badanych ofert
? Cb1- cena brutto badanej oferty
2) Wg kryterium gwarancji i rękojmi:
Pgr = GRb2/ GRm2 x 40
gdzie:
? P gr - ilość punktów badanej oferty wyliczona zgodnie ze wzorem;
? GRb2 - okres gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia w ofercie badanej;
? GRm2- maksymalny okres gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia spośród wszystkich badanych ofert(*)
(*) nie mniejszy niż 24 miesiące
Uwaga:
? Oferta z pięcioletnim (60 miesięcy) lub dłuższym okresem gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia otrzyma maksymalną punktację za ww kryterium tj. 40 pkt.
? W przypadku niewypełnienia przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (wzór Formularza ofertowego - załącznik nr 1 do SWZ) pola określającego długość okresu gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia będzie to równoznaczne z udzielaniem gwarancji i rękojmi na okres 24 miesięcy.
? W przypadku, gdy którykolwiek z Wykonawców zaoferuje okres gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia dłuższy niż 60 miesięcy, Zamawiający do obliczenia punktacji wszystkich Wykonawców w kryterium gwarancja i rękojmi (Pgr) przyjmuje okres gwarancji i rękojmi (GRm2) jako 60 miesięcy.
5. Punkty liczone wg powyższych kryteriów zostaną zsumowane. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która w sumie uzyska największą ilość punktów.
P = Pc + Pgr
gdzie:
P - ilość punktów badanej oferty wyliczona zgodnie ze wzorem
P c - ilość punktów badanej oferty przyznana w kryterium cena
P gr - ilość punktów badanej oferty przyznana w kryterium gwarancja i rękojmia.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: GWARANCJA i RĘKOJMIA na całość przedmiotu zamówienia
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-05-15

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.