Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
5975z ostatnich 7 dni
23542z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Rewitalizacja zespołu dworsko - parkowego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Rewitalizacja zespołu dworsko - parkowego

Data zamieszczenia: 2024-04-02
Dane kontaktowe Zamawiającego: Fundacja Arte Novum
ul. Parkowa 5
32-095 Sieciechowice
powiat: krakowski
tel. 600 002 430
Województwo: małopolskie
Miasto: Sieciechowice
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 600 002 430
Termin składania ofert: 2024-04-28 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
,,Rewitalizacja zespołu dworsko - parkowego w Sieciechowicach - etap II
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie II etapu prac związanego z rewitalizacją zespołu dworsko - parkowego w Sieciechowicach zgodnie z zatwierdzonym przez WUOZ programem prac konserwatorskich z dnia 13 marca 2024 roku. Polegającego na:

Przeprowadzenie dodatkowych, estetyzujących prac konserwatorskich w zachowanych piwnicach dworu. W ramach I etapu prac rewitalizacyjnych oczyszczono, zabezpieczono i zakonserwowano barokową piwniczkę pochodzącą z oryginalnego budynku dworu z XVII wieku. Dalsze prace restauracyjne są konieczne ze względu na duży stopień zawilgocenia terenu na którym leżała piwniczka i braku jej zabezpieczenia przez lata zaniedbań. W zakresie bieżącego etapu prac jest: usunięcie wysoleń, estetyzacja powierzchni murów ceglanych i kamiennych, wykonanie konstrukcyjnego zespolenia i zakończenia kolebki, konserwację murów ceglanych i zabezpieczenie przed wpływem wilgoci metodą impregnacji i hydrofobizacji.
W ramach prowadzonych prac wykona także zabezpieczenie podmurówki na styku z murawą elementami blacharskimi, które zabezpieczą odrestaurowaną elewację przed działaniami deszczu. Działania te nie były planowane w etapie I, a są konieczne, by ochronić zachowane i odtworzone fragmenty dworu murowanego .
Odsłonięcie fundamentów i posadzki, uczytelnienie i oczyszczenie korony murów, a także wykonanie odkrywek architektonicznych w budowlach, których fragmenty zostały ujawnione podczas wcześniejszych prac porządkowych, tj. dom pisarza, wielka stajnia, stary młyn. Wszelkie prace przy tych obiektach są działaniem stricte archeologicznym.
W ramach badań archeologicznych - odsłonięcie i zadokumentowanie (zgodnie z procedurami ustalonymi dla badań archeologicznych) przedwojennej drogi dojazdowej do folwarku, której fragment zachował się i jest widoczny po uporządkowaniu terenu.
Wykonanie nowej koncepcji architektonicznej dla rewitalizacji Parku, z uwzględnieniem odkrytych i zadokumentowanych zabudowań. Dokumentacja architektoniczna będzie przedłożona do zaopiniowania przez WUOZ i ma posłużyć do prowadzenia dalszych prac rewitalizacyjnych zespołu dworsko-parkowego w Sieciechowicach. Fundacja w ramach prowadzonej działalności będzie starała się odtworzyć pierwotny charakter całego zespołu, a więc przywrócić część z nich do istnienia. Stąd konieczna jest fizyczna archiwizacja i identyfikacja zarówno każdego drzewa Parku jak i wykonanie studium stojących niegdyś na jego terenie obiektów.

Składanie ofert:
Oferty należy składać wyłącznie osobiście w siedzibie Fundacji (po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym tel. 600 002 430) lub listownie na adres: Fundacja Arte Novum, 32-095 Sieciechowice, Ul. Parkowa 5 do dnia 28 kwietnia 2024 r. (liczy się data wpływu do siedziby Zamawiającego, nie data nadania)

Miejsce i termin realizacji:
Termin realizacji zamówienia: 15.06.2024 r.

Wymagania:
Wykonywane prace mają być prowadzone zgodnie zatwierdzonym programem prac konserwatorskim, programem prac archeologicznych, wytycznych z przedmiaru oraz zaleceniami określonymi w pozwoleniu Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - załącznik nr 3 do zapytania ofertowego.

Szczegółowy zakres robót stanowi załącznik nr 1 do Zapytania Ofertowego

Zamawiający informuje o możliwości dokonania przed złożeniem oferty wizji lokalnej terenu robót w celu oszacowania przez Wykonawcę na jego własną odpowiedzialność, kosztów i ryzyk oraz wszelkich danych jakie mogą okazać się niezbędne do prawidłowego przygotowania oferty. Dokonanie wizji nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty w niniejszym postępowaniu. Przeprowadzenie ewentualnej wizji lokalnej terenu robót odbywa się na koszt własny Wykonawcy.
Okres gwarancji: Oferent w przypadku wyboru oferty, udzieli gwarancji umownej na wykonane prace na okres nie krótszy niż 5 lat.

3. Wynagrodzenie będzie płatne jednorazowo po zakończeniu wszystkich prac na podstawie protokołu odbioru robót, w terminie do 35 dni od dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury.

4. Okres związania z ofertą: oferenci pozostają związani z ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
Warunki udziału w postępowaniu
Do udziału w postępowaniu uprawnieni są Wykonawcy, którzy:

Posiadanie uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Posiadają wiedzę i doświadczenie oraz dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia.
Znajdowanie się w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej realizację przedmiotu zamówienia.

O udzieleniu zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:

W ciągu ostatnich 3 lat zrealizowali co najmniej 5 projektów polegających na wykonaniu prac konserwatorskich, renowacyjnych, archeologicznych lub innych o podobnym charakterze na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków lub ewidencji zabytków za kwotę łączną nie mniejszą niż 240 000,00 zł. Za potwierdzenie wykonania w/w projektów uważa się dokumenty księgowe (faktury) wraz z protokołem odbioru przez WUOZ, bądź referencjami albo listami rekomendacyjnymi wystawionymi przez inwestora.
Dysponują kadrą niezbędną do realizacji zamówienia, przez co rozumie się skierowanie do wykonywania prac w ramach Projektu osób:
Posiadających kwalifikacje dopuszczające określone w art. 37a ust. 1 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. 2003 nr 162 poz. 1568) albo posiadających uprawnienia do prowadzenia i kierowania pracami budowlanymi przy zabytkach nieruchomych zgodnie z art. 37c ww. ustawy. Wymagane jest złożenie potwierdzenia posiadanych uprawnień zawodowych i oświadczenia osoby do przejęcia obowiązków prowadzenia prac konserwatorskich w przypadku wyboru oferty. Osoba ta winna posiadać czynne doświadczenie zawodowe potwierdzone praktyką - min. 15 lat ciągłej pracy przy obiektach zabytkowych.
Archeologa w stopniu co najmniej doktora archeologii z udokumentowanym doświadczeniem w badaniach przy obiektach architektonicznych
.
Architekta z udokumentowanym doświadczeniem w pracy przy obiektach architektury zabytkowej.

Ocena tego warunku dokonana będzie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wezwania Wykonawcy do potwierdzenia kwalifikacji wskazanej osoby wraz z kopią dokumentów potwierdzających uprawnienia. Wykluczeniu podlegają wykonawcy nie spełniający warunków udziału w postępowaniu.

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, na czas trwania tych okoliczności.

VI. Kryterium oceny ofert:

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający będzie się kierował

następującymi kryteriami oceny ofert:

Kryterium ,,cena" (C) - waga kryterium: 40 pkt.
Kryterium ,,doświadczenie personelu kluczowego" (D) - dysponowanie osobami, które realizowały projekty polegające na wykonaniu prac konserwatorskich, renowacyjnych, archeologicznych lub innych o podobnym charakterze na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków lub ewidencji zabytków:

- 5 prac: 10 pkt.

- 10 prac: 30 pkt.

- 15 prac: 60 pkt.

Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach:

Cena (C) - waga 40 pkt.

cena najniższa brutto

C = ------------------------------------------------ X 40 pkt

cena oferty ocenianej brutto

Doświadczenie personelu kluczowego (D) - waga 60 pkt.

Przy dokonywaniu oceny w tym kryterium ,,D" Zamawiający zastosuje następującą punktację:

Za udokumentowanie doświadczenia personelu min. 5 prac: 10 pkt.
Za udokumentowanie doświadczenia personelu min. 10 prac: 30 pkt.
Za udokumentowanie doświadczenia personelu min. 15 prac: 60 pkt.

Sposób obliczenia ostatecznej oceny ofert:

Q = C obliczona + D obliczona

gdzie:

Q - suma przyznanych punktów ze składowych będących cząstkowymi kryteriami oceny ofert

C obliczana - liczba punktów oferty badanej w kryterium ,,cena"

D obliczana - liczba punktów oferty badanej w kryterium ,,doświadczenie personelu kluczowego"

3. Łącznie oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 100 pkt.

4. W celu obliczenia punktów wyniki poszczególnych działań matematycznych będą zaokrąglane do dwóch miejsc po przecinku lub z większą dokładnością, jeśli przy zastosowaniu wymienionego zaokrąglenia nie występuje różnica w ilości przyznanych punktów.

5. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty, w tym zaoferowanej ceny.

6. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą

2. W zakresie określonym w punkcie V.2 - spełnia/nie spełnia w zależności od treści oświadczenia oraz dostarczenia odpowiednich dokumentów.

4. W przypadku, gdy co najmniej dwóch Wykonawców spełniających kryteria oceny złoży oferty na tę samą cenę, zostaną poproszeni o złożenie ofert dodatkowych.

VII. Tryb zamówienia:

1. Zamówienie udzielane jest w trybie zapytanie ofertowego.

2. Niniejsze zamówienie nie podlega przepisom ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

3. Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postepowania na każdym jego etapie, bez podania przyczyn.

4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wystąpienia z zapytaniem dotyczącym dodatkowych informacji, dokumentów lub wyjaśnień w szczególności w związku z weryfikacją oświadczeń złożonych przez Wykonawców.

5. W uzasadnionych przypadkach, w każdym czasie, przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający może modyfikować lub uzupełnić treść zapytania ofertowego.

6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, ani ofert wariantowych.

7. Złożenie oferty jest jednoznaczne z zaakceptowaniem bez zastrzeżeń treści niniejszego zapytania ofertowego.

8. Każdy oferent może złożyć tylko jedną ofertę.
Na kopercie powinien znajdować się adnotacja: dotyczy zapytania ofertowego: ,,Rewitalizacja zespołu dworsko - parkowego w Sieciechowicach - etap II."

Ofertę należy składać na formularzu stanowiącym Załącznik nr 2 do niniejszego Zapytania Ofertowego.

Osoba podpisująca ofertę w imieniu Wykonawcy musi być upoważniona do reprezentowania Wykonawcy. W przypadku, jeśli prawo wynika z reprezentacji nie wynika z publicznych rejestrów CEIDG albo KRS, oferta do której nie dołączono pełnomocnictwa będzie uznana za nieważną.

Oferty niekompletne (tj. niezawierające wszystkich obowiązkowych elementów) lub złożone po wyznaczonym terminie nie będą brały udziału w postępowaniu. Zamawiający nie ma obowiązku wezwania oferenta do uzupełnienia oferty o brakujące dokumenty. Kopie dokumentów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę składającą ofertę. Za termin złożenia oferty przyjmuje się termin dostarczenia oferty do zamawiającego.

IX. Warunki zmiany umowy:

1. Udzielenie zamówienia wymaga podpisania umowy pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą.

2. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy, w przypadku, gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy. Zmiana jest możliwa w zakresie w jakim jest niezbędna do zrealizowania zamówienia zgodnie z obowiązującym prawem.

3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w drodze aneksu w stosunku do treści oferty w przypadku nieprzewidywanych zdarzeń losowych (np. nietypowe warunki pogodowe, rozprzestrzenianie się pandemii).

4. Gdy termin zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę jest niemożliwy z powodu okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, zmiana terminu jest możliwa , o okres o jaki działanie Zamawiającego spowodowało opóźnienie w realizacji zamówienia.

Podobne przetargi

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.