Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1060z dziś
7188z ostatnich 7 dni
23542z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Wymiana bram wjazdowych i ogrodzenia

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wymiana bram wjazdowych i ogrodzenia

Data zamieszczenia: 2024-04-09
Dane kontaktowe Zamawiającego: Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu
ul. Starowiejska 23
22-400 Zamość
powiat: Zamość
tel.: 84 638 40 65, faks 84 638 00 45
sekretariat@pogotowie.zamosc.pl
Województwo: lubelskie
Miasto: Zamość
Wadium: ---
Nr telefonu: tel.: 84 638 40 65,
Termin składania ofert: 2024-04-23 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Zaproszenie do złożenia oferty,
którego wartość nie przekracza kwoty 130 000 złotych netto

Dokumentacja Istotnych Warunków Zamówienia (DIWZ)
3. Opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, tj.: wymiana bram wjazdowych i ogrodzenia na terenie SPSPRiTS przy Ul. Peowiaków 5 w Zamościu.

2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) demontaż istniejącego ogrodzenia,
b) wykonanie nowego ogrodzenia z elementów panelowych ocynkowanych i malowanych
proszkowo, gr. profilu 5 mm z zabetonowaniem punktowym słupków do głębokości 1,10 m
poniżej posadowienia terenu,
c) wykonanie bramy przesuwnej o szerokości według dokumentacji projektowej,
d) wyprofilowanie terenu w pasie 1 m po obydwóch stronach ogrodzenia terenu,
e) utwardzenie terenu przy nowej bramie wjazdowej.
Szczegółowy opis i zakres robót budowlanych określony został w:
- załączniku nr 1A - Przedmiar robót,
- załączniku nr 1B - Specyfikacja techniczna,
- załączniku nr 1C - Projekt techniczny.

Dokument nr: TA.ZP.2513.4.2024

Otwarcie ofert: 1) Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu, Ul. Starowiejska 23, 22-400 Zamość w dniu 23 kwietnia 2024 r. o godz. 1230, pokój nr 206 (świetlica).

Składanie ofert:
2) TERMIN SKŁADANIA ofert upływa dnia 23 kwietnia 2024 r. godz. 1200.
Zamkniętą kopertę zawierającą ofertę należy złożyć w Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, Ul. Starowiejska 23, 22-400 Zamość, p. 211 (sekretariat)

Miejsce i termin realizacji:
Wymagany termin realizacji zamówienia - w ciągu 60 dni od daty podpisania umowy.

6. Miejsce wykonania zamówienia
Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu, Ul. Peowiaków 5, 22-400 Zamość.

Wymagania:
2. Tryb zamówienia
,,Zaproszenie do złożenia oferty" prowadzone w oparciu o Regulamin udzielania zamówień publicznych na dostawy, usługi i roboty budowlane, których wartość jest mniejsza niż 130 000 złotych netto, ustanowiony przez Zamawiającego dnia 26 lutego 2024 r. z wyłączeniem stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych - art. 2 ust. 1 pkt 1 (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.).
4) Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie i na własny koszt wszelkie materiały, sprzęt i środki transportu niezbędne do realizacji zamówienia.
5) Zamówienie należy zrealizować zgodnie ze zdobytą wiedzą, doświadczeniem i obowiązującymi w tym zakresie przepisami, tj. ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.) oraz innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

6) Materiały użyte do wykonania robót muszą odpowiadać, co do jakości wymogom obowiązującym w budownictwie, zgodnie z ustawą o wyrobach budowlanych.
7) W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest również do:
a) zabezpieczenia miejsca prowadzonych robót w uzgodnieniu z Zamawiającym,
b) prowadzenia robót w sposób niekolidujący z pracą Zamawiającego i innych osob,
c) utrzymania należytego porządku i ładu w miejscu prowadzonych robót,
d) bieżącego porządkowania miejsca prowadzonych robót,
e) dozorowania swojego mienia w czasie trwania robót,
f) oszczędnego korzystania ze wskazanego przez Zamawiającego punktu poboru energii elektrycznej i wody potrzebnej do wykonywania robót,
g) wykonywania robót według ustaleń umownych,
h) przestrzegania przepisów zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz p.poż. w trakcie realizacji przedmiotu umowy,
i) składowania i usuwania wszelkich zbędnych materiałów, odpadów, śmieci, itp.

8) Przed rozpoczęciem robót Zamawiający udostępni Wykonawcy punkt poboru energii elektrycznej i wody potrzebnej do realizacji prowadzonych robót.

9) Wykonawca zawiadomi Zamawiającego o gotowości odbioru robót, a Zamawiający dokona niezwłocznie protokolarnego odbioru przedmiotu umowy.

10) Wykonawca przed złożeniem oferty może dokonać wizji lokalnej miejsca wykonywanych robót.

4. Warunki gwarancji
1) Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia wynosił minimum 36 miesięcy, licząc od daty protokolarnego odbioru, stwierdzającego należyte jego wykonanie.
2) Szczegółowe warunki gwarancji zawarte są we ,,Wzorze umowy".
7. Warunki płatności
Płatność za wykonany przedmiot zamówienia, Zamawiający będzie regulował przelewem w ciągu 30 dni od daty prawidłowo wystawionej faktury przez Wykonawcę, poprzedzonej protokolarnym odbiorem stwierdzającym należyte wykonanie zamówienia.

8. Warunki udziału w postępowaniu
O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy spełniający nw. warunki:
1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.

Potwierdzeniem spełnienia tych warunków będą dokumenty i oświadczenia złożone w ofercie. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu przeprowadzona będzie w oparciu o złożone oświadczenia i dokumenty.

9. Dokumenty i oświadczenia wymagane celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) Oferta Wykonawcy - druk w załączeniu,
2) Kosztorys ofertowy - sporządzony wg załączonego przedmiar robót, specyfikacji technicznej oraz projeku technicznego, zawierający:
- stronę tytułową z informacjami o łącznej cenie netto, wartości podatku VAT, łącznej cenie brutto, stawce roboczogodziny, narzutach (kosztach pośrednich, zysku, stawce podatku VAT), osobie sporządzającej kosztorys, dacie sporządzenia kosztorysu,
- wszystkie pozycje z przedmiaru,
- ceny jednostkowe robót,
- wyszczególnienie i rodzaj zastosowanych materiałów,
Wykonawca podpisuje kosztorys oraz parafuje jego wszystkie strony.
3) Oświadczenie dotyczące spełnienia warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 2,
4) Dane o Wykonawcy - załącznik nr 3,
5) Klauzula informacyjna RODO - załącznik nr 4,
6) Oświadczenie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - załącznik nr 5,
7) Oświadczenie Wykonawcy, że materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia posiadają ważne w terminach, wymagane prawem aktualne dokumenty (tj., certyfikaty, atesty i inne) dopuszczające do obrotu i stosowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami,
8) Oświadczenie, że Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie ze zdobytą wiedzą, doświadczeniem i obowiązującymi w tym zakresie przepisami, tj. ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2023 r. poz. 682 z późn. zm.) oraz innymi obowiązującymi w tym zakresie przepisami,
9) Oświadczenie Wykonawcy, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu zamówienia, posiadającymi uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w zakresie określonym przedmiotem zamówienia,
10) Oświadczenie, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia oraz, że zobowiązuję się na każde żądanie Zamawiającego je dostarczyć.
11) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert

Zamawiający będzie wzywał Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych oświadczeń lub dokumentów lub pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia lub dokumenty zawierające błędy, lub wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu, albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnienie warunków udziału w postępowaniu.

10. Sposób przygotowania oferty
Warunkiem przystąpienia do postępowania jest złożenie oferty Zamawiającemu w wyznaczonym terminie. Wykonawca powinien złożyć ofertę zgodnie z wymaganiami określonym w DIWZ. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na całość przedmiotu zamówienia lub na wybraną część zamówienia.
Ofertę należy złożyć na druku "Oferta", stanowiącym załącznik do DIWZ. Oferta musi być sporządzona w jednym egzemplarzu, w sposób przejrzysty i czytelny w języku polskim, w formie pisemnej pod rygorem nieważności i powinna zawierać datę sporządzenia oferty. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
Oferta musi być podpisana przez Wykonawcę, tj. osobę (lub osoby) uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy (zgodnie z wpisami do akt rejestrowych, centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej), bądź osobę upoważnioną przez Wykonawcę na piśmie. Wszystkie strony oferty powinny być ponumerowane a wszelkie miejsca, w których Wykonawca naniósł zmiany powinni być parafowane. Kserokopie dokumentów należy poświadczyć za zgodność z oryginałem przez osobę (lub osoby) uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy, bądź osobę upoważnioną przez Wykonawcę na piśmie. Przedmiotowe pełnomocnictwo musi być złożone wraz z ofertą i stanowi jej integralną część. Wszystkie strony oferty winny być ze sobą trwale połączone w sposób uniemożliwiający wyjęcie poszczególnych stron. W treści oferty winna być umieszczona informacja o ilości stron. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
Kosztorys ofertowy należy sporządzić według Załącznika nr 1A, 1B oraz 1C. Zabrania się dokonywania zmian podstawy nakładów i ilości robót wykazanych w przedmiarze.
Strona tytułowa kosztorysu ofertowego powinna zawierać:
- nazwę robót,
- datę sporządzenia kosztorysu,
- nazwę Zamawiającego,
- nazwę i adres Wykonawcy kosztorysu ofertowego,
- stawkę roboczogodziny,
- narzuty: koszty pośrednie, zysk, koszty zakupu,
- autora, tj. czytelne imię i nazwisko osoby sporządzającej kosztorys ofertowy,
- wartość kosztorysu ofertowego netto (wyrażona liczbą i słownie),
- stawkę VAT,
- wartość kosztorysową brutto (wyrażona liczbą i słownie),
- podpis i pieczęć osoby uprawnionej ze strony Wykonawcy.
Kosztorys ofertowy powinien zawierać tabelę podsumowującą.
Ofertę należy składać w nieprzejrzystej zaklejonej podwójnej kopercie w sposób umożliwiający jej otwarcie bez uszkodzenia. Koperta zewnętrzna winna być zaadresowana na adres Zamawiającego, tj. Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, ul. Starowiejska 23, 22-400 Zamość oraz oznakowana ,,Oferta na wykonanie robót budowlanych, tj.: wymiana bram wjazdowych i ogrodzenia na terenie SPSPRiTS przy ul. Peowiaków 5 w Zamościu z dopiskiem ,,Nie otwierać przed 23 kwietnia 2024 r. do godz. 1230". Koperta wewnętrzna, poza wyżej podanym oznaczeniem, powinna być opatrzona dokładnym adresem Wykonawcy.
Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu oferty przed terminem składania ofert. Powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu oferty ma być przygotowane, opieczętowane i oznaczone w sposób podany wyżej, a wewnętrzna i zewnętrzna koperta będzie dodatkowo oznaczona określeniami ,,Zmiana" lub ,,Wycofanie". Wykonawca nie może wprowadzić zmian w ofercie po upływie terminu składania ofert.
1) Oferta może być doręczona osobiście lub przesłana pocztą. Oferta musi wpłynąć w wyznaczonym terminie do siedziby Zamawiającego, nie będzie brana pod uwagę data stempla pocztowego. Oferta złożona po wyznaczonym terminie zostanie zwrócona Wykonawcy bez otwierania.
3) Wykonawca pozostanie związany ofertą przez okres 30 dni z możliwością przedłużenia go
o kolejne 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
12. Udzielanie wyjaśnień
1) Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z prośbą o udzielenie wyjaśnień treści DIWZ w terminie do dnia 15 kwietnia 2024 r. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami DIWZ Zamawiający przekaże Wykonawcom, którzy zadali pytania, bez ujawniania źródła zapytania i zamieści je na swojej stronie internetowej.
2) Zamawiający będzie porozumiewał się z Wykonawcami listownie lub drogą elektroniczną przy użyciu poczty e-mail, tj. sekretariat@pogotowie.zamosc.pl.
3) W uzasadnionych przypadkach w każdym czasie przed upływem terminu do składania ofert Zamawiający może zmienić treść DIWZ. Dokonaną zmianę DIWZ Zamawiający zamieści na swojej stronie internetowej, tj. www.pogotowie.zamosc.pl.
2) Otwarcia ofert dokona Komisja powołana Zarządzeniem Dyrektora Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu. Podczas otwarcia ofert podana zostanie nazwa i adres Wykonawcy, którego oferta jest otwierana, informacje dotyczące ceny, terminu wykonania, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach. Informacje te odnotowane będą w protokole postępowania.
3) W toku badania i oceny złożonych ofert, Zamawiający może żądać od Wykonawców udzielenia wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert. Zamawiający będzie poprawiał w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie oraz omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek i inne omyłki polegające na niezgodności oferty z DIWZ, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty. O dokonanych poprawkach Zamawiający niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
14. Ocena ofert
Ocenie podlegają tylko oferty niepodlegające odrzuceniu.
Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty kierując się kryterium:
Cena - 100 %.
Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta o najniższej cenie. Porównywane będą ceny ostateczne brutto. Cena oferty powinna zawierać całkowite wynagrodzenie Wykonawcy łącznie z podatkiem VAT. Wynagrodzenie Wykonawcy powinno uwzględniać wszystkie koszty, które poniesie Wykonawca w związku z realizacją zamówienia. Cena oferty winna być wyrażona w złotych polskich, zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku.
Niedopuszczalne jest prowadzenie negocjacji między Zamawiającym a Wykonawcą, dotyczące złożonej oferty. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający będzie wzywał Wykonawców, którzy złożyli te oferty do złożenia w określonym terminie ofert dodatkowych. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

15. Oferta będzie odrzucona jeżeli:
1) jej treść nie odpowiada treści DIWZ,
2) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
3) zawiera błędy w obliczeniu ceny, których nie można poprawić,
4) Wykonawca w terminie wskazanym w zawiadomieniu o poprawieniu innej omyłki polegającej na niezgodności oferty z treścią zaproszenia do złożenia oferty, nie zgodził się na jej poprawienie,
5) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
Oferta nieważna będzie odrzucona. Z tytułu odrzucenia oferty Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu.

16. Unieważnienie postępowania nastąpi w przypadku, gdy:
1) nie złożono co najmniej jednej oferty niepodlegającej odrzuceniu,
2) cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty,
3) zostały złożone oferty dodatkowe o takiej samej cenie,
4) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowanie lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć,
5) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy,
6) Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy.

17. Ogłoszenie wyników i zawarcie umowy
1) Zamawiający niezwłocznie powiadomi o wyborze najkorzystniejszej oferty wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty, podając nazwę i adres Wykonawcy, którego ofertę wybrano wraz z uzasadnieniem wyboru, a także nazwy Wykonawców, których oferty zostały odrzucone wraz z uzasadnieniem. Wyniki postępowania obowiązują po ich zatwierdzeniu przez Dyrektora SPSPRiTS w Zamościu.
2) Z wybranym Wykonawcą zawarta zostanie umowa. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.