Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1060z dziś
7188z ostatnich 7 dni
23542z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji

Data zamieszczenia: 2024-04-10
Dane kontaktowe Zamawiającego: GMINA LWÓWEK
Ratuszowa 2
64-310 Lwówek
powiat: nowotomyski
+48614414024-centrala,faks+48614414024
urzad@lwowek.com.pl
https://platformazakupowa.pl/pn/lwowek
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Lwówek
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: +48614414024-central
Termin składania ofert: 2024-04-26 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji
przy ZSPiP w Zębowie w ramach programu OLIMPIA, w formule zaprojektuj i wybuduj.
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Określenie przedmiotu zamówienia.
1) Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje jedną kompletną część - jedno zadanie określone przez Zamawiającego w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (,,PFU") sporządzonym przez biuro projektowe PALIGA DESIGN Aleje Wolności 1, 86-010 Koronowo , dla przedsięwzięcia w kategorii robót budowlanych w projekcie pn.:
Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy ZSPiP w Zębowie w ramach programu OLIMPIA, w formule zaprojektuj i wybuduj. Program funkcjonalno-użytkowy (,,PFU") określa opis wymagań technicznych, materiałowych i funkcjonalnych dla przedmiotowego zamówienia.
2) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia w formule ,,zaprojektuj i wybuduj" obejmuje:
I - Fazę projektową - opracowanie projektu obiektu budowlanego na podstawie posiadanej przez Zamawiającego
koncepcji określonej w Programie Funkcjonalno-Użytkowym PFU i dokumentacji geotechnicznej.
II - Fazę wykonawczą - wykonanie robót budowlanych prowadzące do wybudowania obiektu budowlanego.
3) Zakres objęty zamówieniem obejmuje również w przypadku takiej potrzeby sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie określonym w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo bud. (t. j. Dz. U. z 2023r., poz. 682 z p. zm.)
2. Zamawiający - Inwestor zapewnia ze swojej strony
1) Aktualne podkłady geodezyjne dla planowanego zamierzenia inwestycyjnego,
2) Opinię geotechniczną terenu, którą przekaże w oryginale wybranemu do realizacji zamówienia Wykonawcy, po podpisaniu umowy na realizację przedsięwzięcia,
3) Przeprowadzenie procedury o lokalizacji celu publicznego, niezbędnej do realizacji zamierzenia na poziomie
wykonania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę, na wniosek przygotowany przez Wykonawcę,
4) Inspektora nadzoru inwestorskiego sprawującego nadzór nad przedmiotową inwestycją.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia
1) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został przedstawiony w kolejnych punktach przygotowanego na okoliczność przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego Programu Funkcjonalno-Użytkowego
2) Dla potrzeb sporządzenia oferty przetargowej i określenia kosztów robót, Zamawiający przekazuje Program Funkcjonalno-Użytkowy przedsięwzięcia, a w nim:
- część opisową,
- wstępną koncepcję, rys. nr 1 w skali 1:500 - szkic sytuacyjny planu zagospodarowania terenu,
- wstępną koncepcję, rys. nr 2 w skali 1:150 - rzut parteru,
- wstępną koncepcję, rys. nr 3 w skali 1:150 - rzut dachu ,
- wstępną koncepcję, rys. nr 4 w skali 1:150 - przekrój I-I, II-II, III-III,
- wstępną koncepcję, rys. nr 5 w skali 1:150 - elewacje, oraz
Opinię geotechniczną dla projektu budowy hali sportowej w miejscowości Zębowo, na działce nr 186.
4) Szczegółowe rozwiązania projektowe określające zakresy koniecznych do wykonania robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą podstawą do zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, wszystkie inne roboty budowlane czy inne prace nie wyspecyfikowane, a występujące w przedmiocie zamówienia należy przedstawić w robotach towarzyszących.
4. Generalny Wykonawca
1) Zamawiający informuje potencjalnych Wykonawców, że oczekuje kompleksowej realizacji prac i robót z przedmiotu zamówienia w systemie Generalnego Wykonawstwa, co Wykonawca przystępujący do postępowania musi zaakceptować i uwzględnić w swojej ofercie,
2) obowiązki Generalnego Wykonawcy:
a) synchronizuje wszystkie działania i odpowiada za koordynację wszystkich prac projektowych oraz budowlanych dla całej inwestycji w całym okresie jej trwania,
b) podnajmuje do pracy podwykonawców i odpowiada za ich pracę tak samo jak za swoje działanie,
c) zabezpiecza teren budowy, odpowiada za szkody, które mogą tam ewentualnie powstać z jego winy,
d) oddaje inwestorowi przedmiot zamówienia do użytku zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie.
5. Parametry przedmiotu zamówienia, rozwiązania równoważne.
1) Zamawiający zaznacza, że we wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego, wzorcowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji postępowania, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami ,,lub równoważny" lub ,,lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia i spełniania wszystkich wymagań technicznych i funkcjonalnych.
2) Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały - wykonawca obowiązany jest zaoferować produkty które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
3) Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz ,,równoważny" lub ,,równoważne" nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania.
4) Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest zobowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych dokumentów, środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Nieumieszczenie w ofercie w zestawieniu zamiennych, równoważnych materiałów i urządzeń oznaczać będzie, że w trakcie realizacji prac zastosowane będą materiały i urządzenia wynikające z dokumentacji.
5) Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia), Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
6. Wymagania dotyczące gwarancji i rękojmi
1) Wykonawca udzieli Zamawiającemu co najmniej 36 miesięcy gwarancji jakości i rękojmi (ale nie dłużej niż 72 miesięcy) okres gwarancji jakości i rękojmi stanowi jedno z kryterium oceny oferty na wykonane roboty obejmujące wszystkie grupy i etapy robót z realizacji przedmiotu zamówienia, oraz na użyte do wykonania przedmiotu zamówienia materiały, okres gwarancji jest równy okresowi rękojmi.
2) Na zastosowane materiały i urządzenia techniczne wbudowane w przedmiot zamówienia Wykonawca udziela gwarancji producentów, przekazując Zamawiającemu uzyskane od tych producentów dokumenty gwarancyjne na zastosowane materiały i urządzenia oraz zamontowany osprzęt.
3) Na potwierdzenie spełnienia powyższych wymagań Wykonawca składa w ofercie oświadczenie o czasie udzielonej gwarancji i rękojmi.
4) Zamawiający wymaga aby okres gwarancji jakości i rękojmi został udzielony przez Wykonawcę od momentu zrealizowania całego, kompletnego przedmiotu zamówienia, termin gwarancji jakości i rękojmi rozpoczyna swój bieg od dnia podpisania pozytywnego, końcowego protokołu odbioru wykonania wszystkich robót i przekazania całego, kompletnego i gotowego obiektu z przedmiotu zamówienia Zamawiającemu.
Zamawiający wymaga odbycia obowiązkowej wizji lokalnej przez Wykonawcę na miejscu przyszłego wykonania robót budowlanych w celu zapoznania się z lokalnymi warunkami w zakresie infrastruktury technicznej oraz możliwości dojazdu i pracy ciężkiego sprzętu budowlanego (np. dźwigu), a w dalszej kolejności złożenia oferty po odbyciu obowiązkowej wizji lokalnej.
Wskazanie osób uprawnionych do komunikowania się z Wykonawcami, Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami:
1) w sprawach merytorycznych (procedury) zamówienia publicznego; Referat Gospodarczy - insp. ds. zam. publicz. pan Zbigniew Jaworowicz, tel. 61 44 14 024 w. 26, (tel. bezpośredni 61 44 17 606) w godz.: pon.-pt. 9.00-15.00,
2) w sprawach technicznych wykonania przedmiotu zamówienia; Referat Gospodarczy - kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego pan Krzysztof Pacholak, tel. 61 44 14 024 w. 26, (tel. bezp. 61 44 17 606) w godz.: pon.-pt. 9.00-15.00.
W sprawie odbycia i udokumentowania wymaganej - obowiązkowej wizji lokalnej na miejscu przyszłego wykonania robót budowlanych należy obowiązkowo się skontaktować z panem Krzysztofem Pacholak lub panem Zbigniewem Jaworowicz najpóźniej do dnia 24.04.2024r. w godz.ch od 9:00 do godz. 14

CPV: 45000000-7, 71320000-7,71000000-8, 45111200-0,45200000-9,45212200-8,45300000-0,45332000-3,45310000-3,45400000-1

Dokument nr: 2024/BZP 00278723, RG.271.03.00.2024.ZJ

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-04-26 10:15

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/lwowek
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Informacje ogólne:
1) Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy Zakupowej oraz poczty elektronicznej , e-mail: przetargi@lwowek.com.pl
2) Wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej opisane zostały w:
- ,,Regulaminie Internetowej Platformy Zakupowej platformazakupowa.pl Open Nexus Sp. z o. o." dostępnym pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin oraz
- ,,Instrukcji dla wykonawców" dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.
3) W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym złożenie ofert oraz oświadczeń, o których mowa w art. 125 PZP, odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy Zakupowej.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków do wpisania, pozostała treść jest dostępna w rozdziale XIV SWZ.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1) Wykonawca składa ofertę w oryginale wraz z wymaganymi dokumentami za pośrednictwem ,,Formularza składania oferty" Platformy Zakupowej Open Nexus, dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/lwowek w miejscu publikacji dokumentacji zamówienia przedmiotowego postępowania.
2) Rozszerzenia plików wykorzystywanych przez Wykonawców muszą być zgodne z Załącznikiem nr 2 do "Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych". Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z rozszerzeń: .zip, .7Z
3) Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, zamawiający żąda od wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru.
4) Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert określonym w niniejszej SWZ wycofać ofertę za pośrednictwem ,,Formularza składania oferty" Platformy Zakupowej. Z uwagi na to, że złożona oferta zostaje zaszyfrowana, nie ma możliwości zmiany oferty poprzez jej edycję, a wyłącznie poprzez wycofanie oferty i złożenie nowej. Złożenie nowej oferty w miejsce wycofanej należy wykonać przed upływem terminu składania ofert.
5) Zasady korzystania z Platformy Zakupowej, jak również sposób składania oferty, zmiany oferty i wycofania oferty, w tym także podpisywanie dokumentów opisane zostały w:
- ,,Regulaminie Internetowej Platformy zakupowej platformazakupowa.pl Open Nexus Sp. z o. o." dostępnym pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin oraz
- ,,Instrukcji dla wykonawców" dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.
6) Sposób sporządzenia oraz przekazywania dokumentów elektronicznych musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od wykonawcy.
7) Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z dokumentacją postępowania oraz dokumentami, o których mowa w ppkt 5-6 powyżej w celu prawidłowego przygotowania i złożenia oferty.
8) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków do wpisania, pozostała treść jest dostępna w rozdziale XIV SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", Zamawiający informuje, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Lwówek, reprezentowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Lwówek Piotra Długosza z siedzibą w Urzędzie Miasta i Gminy w Lwówku, Ul. Ratuszowa 2, 64-310 Lwówek.
2. Inspektorem ochrony danych osobowych w Gminie Lwówek jest Sekretarz Gminy pan Maciej Piechowiak,
nr tel. 61 44 14 024 - centrala, adres email: iod@lwowek.com.pl
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.
4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8. Posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO
(prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9. Nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/pn/lwowek
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-04-26 10:00
Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/lwowek

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2024-12-24

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RG.271.03.00.2024.ZJ
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Określenie przedmiotu zamówienia.
1) Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje jedną kompletną część - jedno zadanie określone przez Zamawiającego w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (,,PFU") sporządzonym przez biuro projektowe PALIGA DESIGN Aleje Wolności 1, 86-010 Koronowo , dla przedsięwzięcia w kategorii robót budowlanych w projekcie pn.:
Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy ZSPiP w Zębowie w ramach programu OLIMPIA, w formule zaprojektuj i wybuduj. Program funkcjonalno-użytkowy (,,PFU") określa opis wymagań technicznych, materiałowych i funkcjonalnych dla przedmiotowego zamówienia.
2) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia w formule ,,zaprojektuj i wybuduj" obejmuje:
I - Fazę projektową - opracowanie projektu obiektu budowlanego na podstawie posiadanej przez Zamawiającego
koncepcji określonej w Programie Funkcjonalno-Użytkowym PFU i dokumentacji geotechnicznej.
II - Fazę wykonawczą - wykonanie robót budowlanych prowadzące do wybudowania obiektu budowlanego.
3) Zakres objęty zamówieniem obejmuje również w przypadku takiej potrzeby sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie określonym w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo bud. (t. j. Dz. U. z 2023r., poz. 682 z p. zm.)
2. Zamawiający - Inwestor zapewnia ze swojej strony
1) Aktualne podkłady geodezyjne dla planowanego zamierzenia inwestycyjnego,
2) Opinię geotechniczną terenu, którą przekaże w oryginale wybranemu do realizacji zamówienia Wykonawcy, po podpisaniu umowy na realizację przedsięwzięcia,
3) Przeprowadzenie procedury o lokalizacji celu publicznego, niezbędnej do realizacji zamierzenia na poziomie
wykonania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę, na wniosek przygotowany przez Wykonawcę,
4) Inspektora nadzoru inwestorskiego sprawującego nadzór nad przedmiotową inwestycją.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia
1) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został przedstawiony w kolejnych punktach przygotowanego na okoliczność przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego Programu Funkcjonalno-Użytkowego
2) Dla potrzeb sporządzenia oferty przetargowej i określenia kosztów robót, Zamawiający przekazuje Program Funkcjonalno-Użytkowy przedsięwzięcia, a w nim:
- część opisową,
- wstępną koncepcję, rys. nr 1 w skali 1:500 - szkic sytuacyjny planu zagospodarowania terenu,
- wstępną koncepcję, rys. nr 2 w skali 1:150 - rzut parteru,
- wstępną koncepcję, rys. nr 3 w skali 1:150 - rzut dachu ,
- wstępną koncepcję, rys. nr 4 w skali 1:150 - przekrój I-I, II-II, III-III,
- wstępną koncepcję, rys. nr 5 w skali 1:150 - elewacje, oraz
Opinię geotechniczną dla projektu budowy hali sportowej w miejscowości Zębowo, na działce nr 186.
4) Szczegółowe rozwiązania projektowe określające zakresy koniecznych do wykonania robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą podstawą do zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, wszystkie inne roboty budowlane czy inne prace nie wyspecyfikowane, a występujące w przedmiocie zamówienia należy przedstawić w robotach towarzyszących.
4. Generalny Wykonawca
1) Zamawiający informuje potencjalnych Wykonawców, że oczekuje kompleksowej realizacji prac i robót z przedmiotu zamówienia w systemie Generalnego Wykonawstwa, co Wykonawca przystępujący do postępowania musi zaakceptować i uwzględnić w swojej ofercie,
2) obowiązki Generalnego Wykonawcy:
a) synchronizuje wszystkie działania i odpowiada za koordynację wszystkich prac projektowych oraz budowlanych dla całej inwestycji w całym okresie jej trwania,
b) podnajmuje do pracy podwykonawców i odpowiada za ich pracę tak samo jak za swoje działanie,
c) zabezpiecza teren budowy, odpowiada za szkody, które mogą tam ewentualnie powstać z jego winy,
d) oddaje inwestorowi przedmiot zamówienia do użytku zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie.
5. Parametry przedmiotu zamówienia, rozwiązania równoważne.
1) Zamawiający zaznacza, że we wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego, wzorcowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji postępowania, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami ,,lub równoważny" lub ,,lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia i spełniania wszystkich wymagań technicznych i funkcjonalnych.
2) Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały - wykonawca obowiązany jest zaoferować produkty które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
3) Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz ,,równoważny" lub ,,równoważne" nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania.
4) Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest zobowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych dokumentów, środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Nieumieszczenie w ofercie w zestawieniu zamiennych, równoważnych materiałów i urządzeń oznaczać będzie, że w trakcie realizacji prac zastosowane będą materiały i urządzenia wynikające z dokumentacji.
5) Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia), Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
6. Wymagania dotyczące gwarancji i rękojmi
1) Wykonawca udzieli Zamawiającemu co najmniej 36 miesięcy gwarancji jakości i rękojmi (ale nie dłużej niż 72 miesięcy) okres gwarancji jakości i rękojmi stanowi jedno z kryterium oceny oferty na wykonane roboty obejmujące wszystkie grupy i etapy robót z realizacji przedmiotu zamówienia, oraz na użyte do wykonania przedmiotu zamówienia materiały, okres gwarancji jest równy okresowi rękojmi.
2) Na zastosowane materiały i urządzenia techniczne wbudowane w przedmiot zamówienia Wykonawca udziela gwarancji producentów, przekazując Zamawiającemu uzyskane od tych producentów dokumenty gwarancyjne na zastosowane materiały i urządzenia oraz zamontowany osprzęt.
3) Na potwierdzenie spełnienia powyższych wymagań Wykonawca składa w ofercie oświadczenie o czasie udzielonej gwarancji i rękojmi.
4) Zamawiający wymaga aby okres gwarancji jakości i rękojmi został udzielony przez Wykonawcę od momentu zrealizowania całego, kompletnego przedmiotu zamówienia, termin gwarancji jakości i rękojmi rozpoczyna swój bieg od dnia podpisania pozytywnego, końcowego protokołu odbioru wykonania wszystkich robót i przekazania całego, kompletnego i gotowego obiektu z przedmiotu zamówienia Zamawiającemu.
Zamawiający wymaga odbycia obowiązkowej wizji lokalnej przez Wykonawcę na miejscu przyszłego wykonania robót budowlanych w celu zapoznania się z lokalnymi warunkami w zakresie infrastruktury technicznej oraz możliwości dojazdu i pracy ciężkiego sprzętu budowlanego (np. dźwigu), a w dalszej kolejności złożenia oferty po odbyciu obowiązkowej wizji lokalnej.
Wskazanie osób uprawnionych do komunikowania się z Wykonawcami, Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami:
1) w sprawach merytorycznych (procedury) zamówienia publicznego; Referat Gospodarczy - insp. ds. zam. publicz. pan Zbigniew Jaworowicz, tel. 61 44 14 024 w. 26, (tel. bezpośredni 61 44 17 606) w godz.: pon.-pt. 9.00-15.00,
2) w sprawach technicznych wykonania przedmiotu zamówienia; Referat Gospodarczy - kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego pan Krzysztof Pacholak, tel. 61 44 14 024 w. 26, (tel. bezp. 61 44 17 606) w godz.: pon.-pt. 9.00-15.00.
W sprawie odbycia i udokumentowania wymaganej - obowiązkowej wizji lokalnej na miejscu przyszłego wykonania robót budowlanych należy obowiązkowo się skontaktować z panem Krzysztofem Pacholak lub panem Zbigniewem Jaworowicz najpóźniej do dnia 24.04.2024r. w godzinach od 9:00 do godziny 14
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2024-12-24
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Wybór oferty do realizacji części zamówienia zostanie dokonany w oparciu o przyjęte w niniejszym postępowaniu kryteria oceny ofert przedstawione poniżej:
1) cena ryczałtowa brutto kompletnego wykonania zamówienia - waga 60% znaczenia,
2) wydłużenie okresu gwarancji jakości i rękojmi powyżej 36 miesięcy - waga 40% znaczenia.
Maksymalny punktowany przez Zamawiającego okres gwarancji jakości i rękojmi udzielanej przez Wykonawcę to 72 miesięcy od daty pozytywnego odbioru końcowego przedmiotu zamówienia (umowy).
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: wydłużenie okresu gwarancji jakości i rękojmi powyżej 36 miesięcy
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawca musi spełnić warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczące:
1) Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
2) Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
3) Sytuacja ekonomiczna lub finansowa: Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
4) Zdolność techniczna lub zawodowa: Zamawiający określa minimalne warunki w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej następująco.
Zamawiający wymaga aby Wykonawcy spełniając warunek zdolności technicznej wykazali, że:
a) w okresie ostatnich pięciu lat (licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył minimum dwie roboty budowlane polegającą na wybudowaniu boiska wielofunkcyjnego z lekkim zadaszeniem łukowym z drewna klejonego w formule zaprojektuj i wybuduj o wartości:
- nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł brutto każde, oraz posiadają dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym, czy roboty te zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone.
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji powyższych robót budowlanych wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, należy wykazać robotę budowlaną, w której Wykonawca bezpośrednio uczestniczył.
Wykonawca musi wykazać jedną drogową robotę budowlaną.
b) że dysponuje co najmniej jedną osobą zdolną do wykonania zamówienia, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie konstrukcji budowlanych.
Od osób przewidzianych do pełnienia funkcji kierownika budowy Zamawiający wymaga doświadczenia w
pełnieniu funkcji kierownika budowy w zakresie przynajmniej 2 (dwóch) inwestycji polegających na budowie
boisk wielofunkcyjnych z lekkim zadaszeniem łukowym z drewna klejonego w okresie ostatnich 5 lat, w obszarze analogicznym (podobnym) do występującego w przedmiotowym postępowaniu.
Zamawiający przy wykonywaniu niniejszego zamówienia dopuszcza łączenie w/w funkcji (Projektanta i Kierownika Budowy) jeżeli dana osoba posiada uprawnienia w dwóch lub więcej specjalnościach pod warunkiem, że osoba ta będzie posiadała wymagane uprawnienia, wykształcenie i kwalifikacje.
Zamawiający określając wymogi dla osób w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, wyrażając minimalne poziomy zdolności dopuszcza odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016r., poz. 65), wówczas Wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie (zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych) w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 682 z p. zm.), samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, m. in. kierowanie budową, lub robotami budowlanymi mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane, oraz zrzeszone we właściwym samorządzie zawodowym zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 1117).
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą spełniać warunek zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie posiadanego doświadczenie zawodowego oraz dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia w sposób wspólny.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania;
1) oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, według załącznika nr 2 do SWZ.
2) W celu potwierdzenia przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona braku podstaw wykluczenia, zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia w terminie nie krótszym niż 5 dni aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
a) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ, lub odpowiadające im dokumenty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415).
b) oświadczenia Wykonawcy/ów o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125
ust. 1 Pzp, w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 Pzp,
oraz na podstawie art. 7 ust. 1 pkt. 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, według załącznika nr 2 do SWZ.
2) Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień składania, następujących podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej, oraz zdolności zawodowej:
a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat (licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, wraz z dokumentami potwierdzającymi, że roboty te zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty te zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone (wzór wykazu wykonanych robót budowlanych stanowi załącznik nr 6 do SWZ),
- w wykazie należy wykazać co najmniej dwie roboty budowlane polegającą na wybudowaniu boiska wielofunkcyjnego z lekkim zadaszeniem łukowym z drewna klejonego w formule zaprojektuj i wybuduj o wartości:
- nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł brutto każde, oraz posiadają dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym, czy roboty te zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone.
- oraz posiadają dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty te zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone.
b) wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór wykazu osób skierowanych do realizacji zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SWZ).
- w wykazie należy wykazać, że Wykonawca dysponuje, lub będzie dysponował co najmniej jedną osobą zdolną do wykonania zamówienia, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie konstrukcji budowlanych.
Od osób przewidzianych do pełnienia funkcji kierownika budowy Zamawiający wymaga doświadczenia w pełnieniu funkcji kierownika budowy w zakresie przynajmniej 2 (dwóch) inwestycji polegających na wybudowaniu boiska wielofunkcyjnego z lekkim zadaszeniem łukowym z drewna klejonego w okresie ostatnich 5 lat.
Wykaz będzie potwierdzeniem, że Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. posiadającymi prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, skierowanymi przez Wykonawcę do realizacji przedmiotowego zamówienia, w szczególności odpowiedzialnymi za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi.
Wykazywana osoba odpowiedzialna za kierowanie robotami budowlanymi, winna posiadać uprawnienia budowlane
w zakresie i specjalności objętej zamówieniem, o których mowa w art. 14 ust. 1 pkt. 2) ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 682 z p. zm.), t. j. uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej, drogowej umożliwiającej sprawowanie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie jako kierownik budowy przy pracach związanych z kierowaniem robotami budowlanymi związanymi z obiektem budowlanym takim jak drogowy obiekt inżynierski w rozumieniu przepisów o drogach publicznych.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga od wykonawcy złożenia przedmiotowych środków dowodowych
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest zobowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych dokumentów, środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Nieumieszczenie w ofercie w zestawieniu zamiennych, równoważnych materiałów i urządzeń oznaczać będzie, że w trakcie realizacji prac zastosowane będą materiały i urządzenia wynikające z dokumentacji.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia), Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki, bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę).
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo (nie dotyczy sp. cywilnej), o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę. Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika).
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, oraz brak podstaw wykluczenia - każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia.
Powyższe oznacza, iż:
1) Oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
2) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udziału w postępowaniu potwierdza jego spełnianie;
3) dopuszcza się oświadczenie złożone łącznie, tj. podpisane przez wszystkie podmioty wspólnie składające ofertę lub przez pełnomocnika występującego w imieniu wszystkich podmiotów.
3) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp - wzór określa załącznik nr 9 do SWZ, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
6. Dopuszcza się aby wadium zostało wniesione przez pełnomocnika (lidera) lub jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z poniższym zastrzeżeniem (jeżeli było wymagane).
W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego, co oznacza że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie przesłanki zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp,
tj.: działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
7. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia podmiotowe środki dowodowe (żądane od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona), należy przedłożyć odrębnie dla każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
8. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
W załączniku nr 8 do SWZ zamawiający przedstawił projektowane postanowienia umowy.
1. Wszelkie zmiany postanowień umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. 2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że Zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określił warunki takiej zmiany.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia, co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia.
4. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy.
Zmiany terminu wykonania zamówienia wyłącznie w następujących przypadkach:
- wystąpienia siły wyższej w rozumieniu Kodeksu cywilnego, siła wyższa oznacza wydarzenia nieprzewidywalne i poza kontrolą stron zawartej umowy, występujące po jej podpisaniu, a powodujące niemożliwość wywiązywania się z umowy w jej obecnym brzmieniu,
- wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie robót zewnętrznych poza budynkiem o okres trwania niekorzystnych warunków atmosferycznych,
- innych uzasadnionych przyczyn i okoliczności, korzystnych dla Zamawiającego, pod warunkiem, że zaszły okoliczności których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
5. Wystąpienie zmian w stosunku do dokumentacji projektowej; wprowadzonych protokołem konieczności, w takim przypadku Wykonawca posiada obowiązek przedstawienia projektu zamiennego, zawierającego opis proponowanych zmian, niezbędne rysunki i wycenę kosztów inwestycji (wycena kosztów obrazująca różnice pomiędzy przedstawioną w ofercie wycenę kosztów inwestycji, a proponowanymi rozwiązaniami zamiennymi).
6. Wystąpienie robót zamiennych; ewentualne roboty zamienne, realizowane będą na podstawie zatwierdzonych przez Inspektora nadzoru inwestorskiego i Zamawiającego protokołów konieczności.
7. W razie zaistnienia istotnych okoliczności wskazujących na wprowadzenie zmian korzystnych dla Zamawiającego, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, po pisemnym udokumentowaniu tych zmian, oraz po uzyskaniu akceptacji Wykonawcy.
8. W przypadku zmiany wysokości obowiązującej stawki podatku od towarów i usług, Strony umowy postanawiają, że wynagrodzenie netto określone w § 6 pkt. 1 pozostanie bez zmian. Kwota brutto zostanie obliczona na podstawie stawki tego podatku obowiązującej w chwili powstania obowiązku podatkowego.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Wybór oferty do realizacji części zamówienia zostanie dokonany w oparciu o przyjęte w niniejszym postępowaniu kryteria oceny ofert przedstawione poniżej:
1) cena ryczałtowa brutto kompletnego wykonania zamówienia - waga 60% znaczenia,
2) wydłużenie okresu gwarancji jakości i rękojmi powyżej 36 miesięcy - waga 40% znaczenia.
Maksymalny punktowany przez Zamawiającego okres gwarancji jakości i rękojmi udzielanej przez Wykonawcę to 72 miesięcy od daty pozytywnego odbioru końcowego przedmiotu zamówienia (umowy).
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: wydłużenie okresu gwarancji jakości i rękojmi powyżej 36 miesięcy
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: 30 dni

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.