Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1060z dziś
7188z ostatnich 7 dni
23542z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Opracowanie Wstępnej Koncepcji Projektowej

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Opracowanie Wstępnej Koncepcji Projektowej

Data zamieszczenia: 2024-04-10
Dane kontaktowe Zamawiającego: Powiat Lubelski
Spokojna 9
20-072 Lublin
powiat: Lublin
sekretariat@powiat.lublin.pl
https://platformazakupowa.pl/transakcja/911991
Województwo: lubelskie
Miasto: Lublin
Wadium: w wymaganiach
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2024-04-22 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Oprac. Wstępnej Koncepcji Projekt. a następnie Kompleksowej Dokum. Projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego: ,,Green Human Space -Kompleks Muzealno-Wystawienniczy",
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Wstępnej Koncepcji Projektowej a następnie Kompleksowej Dokumentacji Projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego: ,,Green Human Space -Kompleks Muzealno-Wystawienniczy" współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027. Zakres zamówienia obejmuje:
1) zakres podstawowy obejmujący:
Wykonanie minimum dwóch Wstępnych Koncepcji Projektowych (architektoniczno-budowlanych) odrębnie dla:
a) obiektów Muzeum Pszczelarstwa (dalej Muzeum) wraz z aranżacją, i obejmującej przebudowę i adaptację budynków: kotłowni, wentylatorni, utworzenia Muzeum Pszczelarstwa;
b) Zabytkowego Młyna Wodnego wpisanego do rejestru zabytków pod nr A/720 wraz z zagospodarowaniem terenu;
c) Trzech ścieżek edukacyjnych.
Oraz przeniesienie na Zamawiającego praw autorskich na wszystkich polach eksploatacji do wykonanych opracowań (dzieł)
2) zakres objęty prawem opcji:
a) Wykonanie Kompleksowej Dokumentacji Projektowej Muzeum Pszczelarstwa (obejmującej przebudowę i adaptację budynków: kotłowni, wentylatorni, garażu oraz kotłowni małej na wraz z zagospodarowaniem terenu potrzeby utworzenia Muzeum Pszczelarstwa ) zgodnie z zatwierdzoną Wstępną Koncepcją Projektową. Dodatkowo w ramach prawa opcji wykonawca wykona opis przedmiotu zamówienia do specyfikacji warunków zamówienia dla wykonania robót budowlanych realizowanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową.
b) Wykonanie Kompleksowej Dokumentacji Projektowej zgodnie z zatwierdzoną Wstępną Koncepcją Projektową oraz projektu prac konserwatorskich Zabytkowego Młyna Wodnego wpisanego do rejestru zabytków pod nr A/720 i uzgodnienie go właściwym konserwatorem zabytków . Dodatkowo w ramach prawa opcji wykonawca wykona opis przedmiotu zamówienia do specyfikacji warunków zamówienia dla wykonania robót budowlanych realizowanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową.
c) Wykonanie projektu 3 ścieżek edukacyjnych zgodnie z zatwierdzoną Wstępną Koncepcją Projektową. Dodatkowo w ramach prawa opcji wykonawca wykona opis przedmiotu zamówienia do specyfikacji warunków zamówienia dla wykonania robót budowlanych realizowanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową.
d) Pełnienie nadzoru autorskiego.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy Wstępna Koncepcja Projektowa zostanie zaakceptowana przez Zamawiającego. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy w terminie do 9 tygodni od dnia odbioru Wstępnej Koncepcji Projektowej. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia - w okresie obowiązywania umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji.
Skorzystanie z prawa opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnej lub formie elektronicznej.
Kompleksowa Dokumentacja Projektowa obejmować będzie wszystkie dokumenty i opracowania wymagane przepisami (i zgodne z nimi) w tym w szczególności:
- Prawa Budowlanego,
- Prawa Wodnego
- Prawa Ochrony Środowiska
- Prawa zamówień publicznych
- Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458).
niezbędne do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych oraz wszczęcia i realizacji robót budowlanych
a także dodatkowo:
- Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych wykonaną zgodnie z rozporządzaniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454)
- kosztorys inwestorski zgodny z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458)
Zakres świadczenia wykonawcy w ramach prawa opcji obejmuje również:
1) Przeniesienie praw autorskich do wykonanych opracowań (dzieła) na Zamawiającego na wszystkich polach eksploatacji.
2) Uzyskanie wszystkich wymaganych prawem opinii, uzgodnień i sprawdzeń Kompleksowej Dokumentacji Projektowej niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę i rozpoczęcia prac.
3) Uzyskanie w imieniu zamawiającego pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (zgodnie z przesłankami wynikającymi z Prawa budowlanego) oraz innych niezbędnych decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia prac, w tym m.in.:
- pozwolenia wodnoprawnego
- decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, w tym w szczególności, występowanie do właściwych organów o wydanie opinii, uzgodnień i postanowień, sporządzenie dokumentów wynikających z uzyskanych opinii, uzgodnień i postanowień (jeśli dotyczy).
Wykonawca uzyska, na rzecz Powiatu Lubelskiego, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego, ww. prawomocne decyzje administracyjne i pozwolenia.
Szczegółowy zakres zamówienia wskazany został w załączniku nr 2 do SWZ - Projekt umowy oraz w załączniku Nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
4.3 Zgodność z przepisami o zamówieniach publicznych.
Z uwagi, iż opracowana dokumentacja projektowa będzie stanowiła opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik do SWZ na realizację robót budowlanych w trybie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania dokumentacji w taki sposób, aby spełniała wszelkie wymogi ustawy Prawo zamówień publicznych. W szczególności Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia zgodności przygotowanej dokumentacji z art. 30, 34 i 99 - 103, a także wszelkimi wymogami zawartymi, m. in w:
1) ustawie z dnia 7 lipca 1994 Prawo budowlane (Dz.U. 2021 poz. 2351 z późń. zm.) oraz innymi wymaganymi przepisami;
2) obwieszczeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 kwietnia 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2022 poz. 1225);
3) rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (t. j.: Dz. U z 2021r. poz. 2454 z póź. zm.);
4) obwieszczeniu Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz.U. 2022 poz. 1679);
5) rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-kosztorysowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 2458);
6) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. 2003 nr 120 poz. 1126);
W ramach zamówienia wymagana jest gotowość wykonawcy do sporządzenia nieodpłatnie jednokrotnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego w przeciągu 2 lat od daty odbioru pełnej dokumentacji, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Zamawiający informuje, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 820 000,00 zł (łącznie: w zakresie podstawowym i prawa opcji).

CPV: 71200000-0, 71300000-1,71420000-8,71500000-3,71700000-5

Dokument nr: 2024/BZP 00279116, IGM-ZP.272.9.1.AW1.2024.AW1

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-04-22 10:15

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/911991
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/911991 lub poczta elektroniczna
przetargi@powiat.lublin.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 11.1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl lub poczty elektronicznej: przetargi@powiat.lublin.pl - z zastrzeżeniem pkt 11.11 SWZ.
11.4. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy zakupowej poprzez kliknięcie przycisku ,,Wyślij wiadomość do zamawiającego" po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego.
11.5. W sytuacji awarii Platformy zakupowej, o której mowa w pkt 11.1. Zamawiający dopuszcza również komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej. Adres poczty elektronicznej osoby uprawnionej do kontaktu z Wykonawcami: przetargi@powiat.lublin.pl (nie dotyczy składania ofert).
11.6. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje za pośrednictwem Platformy zakupowej. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji "Komunikaty". Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem Platformy zakupowej do konkretnego Wykonawcy.
11.7. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów
z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie zamieszcza wymagania dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych za pośrednictwem Platformy zakupowej, tj.:
stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
włączona obsługa JavaScript,
zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
Platforma zakupowa działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
11.8. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z Platformy zakupowej oraz uznaje go za wiążący,
b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert.
11.9. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z Platformy zakupowej, w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce ,,Wyślij wiadomość do zamawiającego"). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym
postępowaniu, ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
11.10. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy zakupowej,
dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu, znajdują się w zakładce ,,Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
Szczególowe informcje - roz. 11 SWZ (ograniczone pole tekstowe)
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", Zamawiający informuje, że:
1) Jest administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu;
2) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.: Opracowanie Wstępnej Koncepcji Projektowej a następnie Kompleksowej Dokumentacji Projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego: ,,Green Human Space -Kompleks Muzealno-Wystawienniczy" prowadzonym w trybie podstawowym;
3) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.), dalej ,,ustawa Pzp";
4) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność.
5) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
6) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
7) Wykonawca posiada:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO;
8) Wykonawcy nie przysługuje:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych Wykonawcy jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
W przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
Skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym
z ustawą.
Szczególowe informcje - roz. 22 SWZ (ograniczone pole tekstowe)

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/911991
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-04-22 10:00
Miejsce składania ofert: 7. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Formularza składania oferty lub wniosku, który znajduje się na platformazakupowa.pl

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

Wymagania:
12.1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 10.000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy 00/100 zł).
12.2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
12.3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego:
Bank Milenium w Lublinie numer konta: 02 1160 2202 0000 0002 8307 2085 z adnotacją ,,Wadium - Znak sprawy: IGM-ZP.272.9.1.2024.AW1"
12.4. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
12.5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej - przed upływem terminu składania ofert.
12.6. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, lub poręczenia gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe
i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie
z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy:
a) nazwę: dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib,
b) kwotę wadium,
c) termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: ,,od dnia .......- do dnia .........",
d) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty wskazanej w gwarancji/poręczeniu na pierwsze żądanie Zamawiającego w sytuacjach zatrzymania wadium określonych w przepisach ustawy.
12.7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
12.8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy Pzp
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IGM-ZP.272.9.1.AW1.2024.AW1
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Wstępnej Koncepcji Projektowej a następnie Kompleksowej Dokumentacji Projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego: ,,Green Human Space -Kompleks Muzealno-Wystawienniczy" współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027. Zakres zamówienia obejmuje:
1) zakres podstawowy obejmujący:
Wykonanie minimum dwóch Wstępnych Koncepcji Projektowych (architektoniczno-budowlanych) odrębnie dla:
a) obiektów Muzeum Pszczelarstwa (dalej Muzeum) wraz z aranżacją, i obejmującej przebudowę i adaptację budynków: kotłowni, wentylatorni, utworzenia Muzeum Pszczelarstwa;
b) Zabytkowego Młyna Wodnego wpisanego do rejestru zabytków pod nr A/720 wraz z zagospodarowaniem terenu;
c) Trzech ścieżek edukacyjnych.
Oraz przeniesienie na Zamawiającego praw autorskich na wszystkich polach eksploatacji do wykonanych opracowań (dzieł)
2) zakres objęty prawem opcji:
a) Wykonanie Kompleksowej Dokumentacji Projektowej Muzeum Pszczelarstwa (obejmującej przebudowę i adaptację budynków: kotłowni, wentylatorni, garażu oraz kotłowni małej na wraz z zagospodarowaniem terenu potrzeby utworzenia Muzeum Pszczelarstwa ) zgodnie z zatwierdzoną Wstępną Koncepcją Projektową. Dodatkowo w ramach prawa opcji wykonawca wykona opis przedmiotu zamówienia do specyfikacji warunków zamówienia dla wykonania robót budowlanych realizowanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową.
b) Wykonanie Kompleksowej Dokumentacji Projektowej zgodnie z zatwierdzoną Wstępną Koncepcją Projektową oraz projektu prac konserwatorskich Zabytkowego Młyna Wodnego wpisanego do rejestru zabytków pod nr A/720 i uzgodnienie go właściwym konserwatorem zabytków . Dodatkowo w ramach prawa opcji wykonawca wykona opis przedmiotu zamówienia do specyfikacji warunków zamówienia dla wykonania robót budowlanych realizowanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową.
c) Wykonanie projektu 3 ścieżek edukacyjnych zgodnie z zatwierdzoną Wstępną Koncepcją Projektową. Dodatkowo w ramach prawa opcji wykonawca wykona opis przedmiotu zamówienia do specyfikacji warunków zamówienia dla wykonania robót budowlanych realizowanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową.
d) Pełnienie nadzoru autorskiego.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy Wstępna Koncepcja Projektowa zostanie zaakceptowana przez Zamawiającego. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy w terminie do 9 tygodni od dnia odbioru Wstępnej Koncepcji Projektowej. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia - w okresie obowiązywania umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji.
Skorzystanie z prawa opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnej lub formie elektronicznej.
Kompleksowa Dokumentacja Projektowa obejmować będzie wszystkie dokumenty i opracowania wymagane przepisami (i zgodne z nimi) w tym w szczególności:
- Prawa Budowlanego,
- Prawa Wodnego
- Prawa Ochrony Środowiska
- Prawa zamówień publicznych
- Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458).
niezbędne do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych oraz wszczęcia i realizacji robót budowlanych
a także dodatkowo:
- Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych wykonaną zgodnie z rozporządzaniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454)
- kosztorys inwestorski zgodny z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458)
Zakres świadczenia wykonawcy w ramach prawa opcji obejmuje również:
1) Przeniesienie praw autorskich do wykonanych opracowań (dzieła) na Zamawiającego na wszystkich polach eksploatacji.
2) Uzyskanie wszystkich wymaganych prawem opinii, uzgodnień i sprawdzeń Kompleksowej Dokumentacji Projektowej niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę i rozpoczęcia prac.
3) Uzyskanie w imieniu zamawiającego pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (zgodnie z przesłankami wynikającymi z Prawa budowlanego) oraz innych niezbędnych decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia prac, w tym m.in.:
- pozwolenia wodnoprawnego
- decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, w tym w szczególności, występowanie do właściwych organów o wydanie opinii, uzgodnień i postanowień, sporządzenie dokumentów wynikających z uzyskanych opinii, uzgodnień i postanowień (jeśli dotyczy).
Wykonawca uzyska, na rzecz Powiatu Lubelskiego, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego, ww. prawomocne decyzje administracyjne i pozwolenia.
Szczegółowy zakres zamówienia wskazany został w załączniku nr 2 do SWZ - Projekt umowy oraz w załączniku Nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
4.3 Zgodność z przepisami o zamówieniach publicznych.
Z uwagi, iż opracowana dokumentacja projektowa będzie stanowiła opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik do SWZ na realizację robót budowlanych w trybie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania dokumentacji w taki sposób, aby spełniała wszelkie wymogi ustawy Prawo zamówień publicznych. W szczególności Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia zgodności przygotowanej dokumentacji z art. 30, 34 i 99 - 103, a także wszelkimi wymogami zawartymi, m. in w:
1) ustawie z dnia 7 lipca 1994 Prawo budowlane (Dz.U. 2021 poz. 2351 z późń. zm.) oraz innymi wymaganymi przepisami;
2) obwieszczeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 kwietnia 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2022 poz. 1225);
3) rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (t. j.: Dz. U z 2021r. poz. 2454 z póź. zm.);
4) obwieszczeniu Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz.U. 2022 poz. 1679);
5) rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-kosztorysowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 2458);
6) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. 2003 nr 120 poz. 1126);
W ramach zamówienia wymagana jest gotowość wykonawcy do sporządzenia nieodpłatnie jednokrotnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego w przeciągu 2 lat od daty odbioru pełnej dokumentacji, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Zamawiający informuje, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 820 000,00 zł (łącznie: w zakresie podstawowym i prawa opcji).
4.2.6.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
71500000-3 - Usługi związane z budownictwem
71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
Określona powyżej - przy opisie przedmiotu zamówienia.
2) zakres objęty prawem opcji:
a) Wykonanie Kompleksowej Dokumentacji Projektowej Muzeum Pszczelarstwa (obejmującej przebudowę i adaptację budynków: kotłowni, wentylatorni, garażu oraz kotłowni małej na wraz z zagospodarowaniem terenu potrzeby utworzenia Muzeum Pszczelarstwa ) zgodnie z zatwierdzoną Wstępną Koncepcją Projektową. Dodatkowo w ramach prawa opcji wykonawca wykona opis przedmiotu zamówienia do specyfikacji warunków zamówienia dla wykonania robót budowlanych realizowanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową.
b) Wykonanie Kompleksowej Dokumentacji Projektowej zgodnie z zatwierdzoną Wstępną Koncepcją Projektową oraz projektu prac konserwatorskich Zabytkowego Młyna Wodnego wpisanego do rejestru zabytków pod nr A/720 i uzgodnienie go właściwym konserwatorem zabytków . Dodatkowo w ramach prawa opcji wykonawca wykona opis przedmiotu zamówienia do specyfikacji warunków zamówienia dla wykonania robót budowlanych realizowanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową.
c) Wykonanie projektu 3 ścieżek edukacyjnych zgodnie z zatwierdzoną Wstępną Koncepcją Projektową. Dodatkowo w ramach prawa opcji wykonawca wykona opis przedmiotu zamówienia do specyfikacji warunków zamówienia dla wykonania robót budowlanych realizowanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową.
d) Pełnienie nadzoru autorskiego.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy Wstępna Koncepcja Projektowa zostanie zaakceptowana przez Zamawiającego. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy w terminie do 9 tygodni od dnia odbioru Wstępnej Koncepcji Projektowej. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia - w okresie obowiązywania umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji.
Skorzystanie z prawa opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnej lub formie elektronicznej.
Kompleksowa Dokumentacja Projektowa obejmować będzie wszystkie dokumenty i opracowania wymagane przepisami (i zgodne z nimi) w tym w szczególności:
- Prawa Budowlanego,
- Prawa Wodnego
- Prawa Ochrony Środowiska
- Prawa zamówień publicznych
- Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458).
niezbędne do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych oraz wszczęcia i realizacji robót budowlanych
a także dodatkowo:
- Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych wykonaną zgodnie z rozporządzaniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454)
(..)
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Roz. 17 SWZ - ograniczone pole tekstowe
17.2. Punkty za kryterium ,,Cena" zostaną obliczone według wzoru:
Cn
PC = ------- x 80 pkt
Cb
gdzie,
PC - ilość punktów za kryterium cena,
Cn - najniższa cena ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,
Cb - cena oferty badanej.
17.3. Kryterium ,,Potencjał kadrowy projektanta branży architektonicznej"
W kryterium oceniane będzie doświadczenie osoby wyznaczonej do pełnienia funkcji projektanta branży architektonicznej w specjalności architektonicznej wskazanej w formularzu ofertowym.
Jeżeli wykonawca oddeleguje do pełnienia funkcji projektanta branży architektonicznej w specjalności architektonicznej osobę, która brała udział jako projektant w branży architektonicznej w wykonaniu jednej dokumentacji projektowej obejmującej projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze rozbudowy lub przebudowy budynku (lub budynków) użyteczności publicznej spełniającą następujące wymagania:
o wartość usługi wykonania dokumentacji wynosiła minimum 300 000,00 zł brutto;
o wartość kosztorysowa robót objętych dokumentacją wynosiła minimum 10 000 000,00mln złotych brutto;
o główną funkcją projektowanego budynku lub budynków była funkcja wystawiennicza lub muzealna;
o na podstawie wykonanej dokumentacji uzyskano pozwolenie na budowę;
o budynek (lub budynki) objęte dokumentacją znajdowały się na terenie objętym ochroną konserwatorską (przez co zamawiający rozumie wpis do rejestru zabytków lub wpis do gminnej ewidencji zabytków lub objęcie terenu ochroną konserwatorską w planie zagospodarowania przestrzennego);
- otrzyma 0 punktów.
Jeżeli wykonawca oddeleguje do pełnienia funkcji projektanta branży architektonicznej w specjalności architektonicznej osobę, która brała udział jako projektant w branży architektonicznej w wykonaniu dwóch dokumentacji projektowych obejmujących projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze rozbudowy lub przebudowy budynku (lub budynków) użyteczności publicznej spełniających następujące wymagania:
o wartość usługi wykonania dokumentacji wynosiła minimum 300 000,00 zł brutto;
o wartość kosztorysowa robót objętych dokumentacją wynosiła minimum 10 000 000,00mln złotych brutto;
o główną funkcją projektowanego budynku lub budynków była funkcja wystawiennicza lub muzealna;
o na podstawie wykonanej dokumentacji uzyskano pozwolenie na budowę;
o budynek (lub budynki) objęte dokumentacją znajdowały się na terenie objętym ochroną konserwatorską (przez co zamawiający rozumie wpis do rejestru zabytków lub wpis do gminnej ewidencji zabytków lub objęcie terenu ochroną konserwatorską w planie zagospodarowania przestrzennego);
- otrzyma 5 punktów.
Jeżeli wykonawca oddeleguje do pełnienia funkcji projektanta branży architektonicznej w specjalności architektonicznej osobę, która brała udział jako projektant w branży architektonicznej w wykonaniu trzech dokumentacji projektowych obejmujących projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze rozbudowy lub przebudowy budynku (lub budynków) użyteczności publicznej spełniającą następujących wymagania:
o wartość usługi wykonania dokumentacji wynosiła minimum 300 000,00 zł brutto;
o wartość kosztorysowa robót objętych dokumentacją wynosiła minimum 10 000 000,00mln złotych brutto;
o główną funkcją projektowanego budynku lub budynków była funkcja wystawiennicza lub muzealna;
o na podstawie wykonanej dokumentacji uzyskano pozwolenie na budowę;
o budynek (lub budynki) objęte dokumentacją znajdowały się na terenie objętym ochroną konserwatorską (przez co zamawiający rozumie wpis do rejestru zabytków lub wpis do gminnej ewidencji zabytków lub objęcie terenu ochroną konserwatorską w planie zagospodarowania przestrzennego);
- otrzyma 10 punktów.
Uwaga: (...)
17.2. Kryterium ,,Potencjał kadrowy projektanta branży hydrotechnicznej" - cd. w INFORMACJE DODATKOWE
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 80
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Potencjał kadrowy projektanta w branży architektonicznej
4.3.6.) Waga: 10
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Potencjał kadrowy projektanta w branży hydrotechnicznej
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
6.1.4. zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
1) Warunek zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że należycie wykonał, (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie:
a) minimum jedną dokumentację projektową obejmującą minimum projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze rozbudowy lub przebudowy budynku (lub budynków) użyteczności publicznej spełniającą następujące wymagania:
- wartość usługi wykonania dokumentacji wynosiła minimum 300 000,00 zł brutto;
- wartość kosztorysowa robót objętych dokumentacją wynosiła minimum 10 000 000,00 złotych brutto;
- główną funkcją projektowanego budynku lub budynków była funkcja wystawiennicza lub muzealna;
- na podstawie wykonanej dokumentacji uzyskano pozwolenie na budowę;
- budynek (lub budynki) objęte dokumentacją znajdowały się na terenie objętym ochroną konserwatorską (przez co zamawiający rozumie wpis do rejestru zabytków lub wpis do gminnej ewidencji zabytków lub objęcie terenu ochroną konserwatorską w planie zagospodarowania przestrzennego);
oraz
b) minimum jedną dokumentację projektową obejmującą projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze oraz program prac konserwatorskich rozbudowy lub przebudowy budynku (lub budynków) spełniające następujące wymagania:
- budynek (lub budynki) objęte dokumentacją znajdowały się w rejestrze zabytków lub gminnej ewidencji zabytków;
- budynek (lub budynki) objęte dokumentacją znajdowały się na terenie objętym ochroną konserwatorską (przez co zamawiający rozumie wpis od rejestru zabytków lub wpis do gminnej ewidencji zabytków lub objęcie terenu ochroną konserwatorską w planie zagospodarowania przestrzennego);
- uzyskano pozytywną opinię właściwego konserwatora zabytków;
- podczas wykonywania dokumentacji uzyskano zezwolenie wodnoprawne w trybie art. 386 ustawy Prawo wodne.
2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skierują do jego realizacji:
a) minimum jedną osobą (pełniącą funkcję projektanta w branży architektonicznej):
- posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej których zakres uprawnia do projektowania robót objętych przedmiotem zamówienia,
- która brała udział jako projektant w branży architektonicznej w wykonaniu minimum jednej dokumentacji projektowej obejmującej projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze rozbudowy lub przebudowy budynku (lub budynków) użyteczności publicznej spełniającą następujące wymagania:
o wartość usługi wykonania dokumentacji wynosiła minimum 300 000,00 zł brutto;
o wartość kosztorysowa robót objętych dokumentacją wynosiła minimum 10 000 000,00 złotych brutto;
o główną funkcją projektowanego budynku lub budynków była funkcja wystawiennicza lub muzealna;
o na podstawie wykonanej dokumentacji uzyskano pozwolenie na budowę;
o budynek (lub budynki) objęte dokumentacją znajdowały się na terenie objętym ochroną konserwatorską (przez co zamawiający rozumie wpis do rejestru zabytków lub wpis do gminnej ewidencji zabytków lub objęcie terenu ochroną konserwatorską w planie zagospodarowania przestrzennego);
b) minimum jedną osobą (pełniącą funkcję projektanta w branży konstrukcyjnej):
- posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej których zakres uprawnia do projektowania robót objętych przedmiotem zamówienia,
- która brała udział jako projektant w branży konstrukcyjnej w wykonaniu minimum jednej dokumentacji projektowej obejmującej projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze rozbudowy lub przebudowy budynku (lub budynków) użyteczności publicznej spełniającej następujące wymagania:
o wartość usługi wykonania dokumentacji wynosiła minimum 300 000,00 zł brutto;
o wartość kosztorysowa robót objętych dokumentacją wynosiła minimum 10 000 000,00 złotych brutto;
o na podstawie wykonanej dokumentacji uzyskano pozwolenie na budowę;
c) minimum jedną osobą (pełniącą funkcję projektanta w branży hydrotechnicznej):
- posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej których zakres uprawnia do projektowania robót objętych przedmiotem zamówienia;
- która brała udział jako projektant w branży hydrotechnicznej w wykonaniu minimum jednej dokumentacji projektowej obejmującej projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze budowy lub przebudowy obiektu hydrotechnicznego spiętrzającego wodę.
DODATKOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WARUNKÓW
UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1) Wykonawca powinien w wykazie usług wyraźnie określić zakres usług, aby można było ustalić, czy spełnia warunek udziału w postępowaniu.
2) Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego będą przeliczane wg średniego kursu NBP na dzień publikacji ogłoszenia.
3) Warunek wskazany w 6.1.4 pkt. 1) lit a i b może być wykazany samodzielnie przez jednego wykonawcę lub - w przypadku korzystania z podmiotów udostępniających zasoby bądź w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - w taki sposób, że zakres wskazany w lit a wykazuje jeden podmiot/wykonawca zaś zakres wskazany w lit b wykazuje drugi podmiot/wykonawca z zastrzeżeniem art. 118 ust. 2 i art. 117 ust. 3 ustawy PZP.
4) Przez posiadanie uprawnień budowlanych wymaganych prawem dla osób uczestniczących w realizacji zamówienia, rozumie się uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu art. 15a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. 2023 r, poz. 682 z późn. zm.) oraz przepisów wcześniejszych. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie (nazwy specjalności i ich zakresy) będą rozpatrywane zgodnie z przepisami regulującymi nadawanie uprawnień budowlanych w dacie ich nadania oraz zgodnie z treścią decyzji o ich nadaniu. - dot. warunku wskazanego w pkt 6.1.4 ppkt. 2 SWZ
5) Wykonawca w celu wykazania spełniania warunków określonych w pkt 6.1.4, ppkt 2) SWZ może wskazać osobę będącą obywatelem państwa członkowskiego w rozumieniu art. 4a ust. 1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1117), która nabyła kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznaczne wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 334) oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 1117).
6) Zamawiający dopuszcza wykazanie tej samej osoby do projektowania w wielu branżach pod warunkiem posiadania stosownych uprawnień.
7) Zgodnie art. 3 pkt 6 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 682 z późn. zm.), przez budowę rozumie się wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego.
8) Zgodnie z art. 3 pkt 7a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, przez przebudowę rozumie się wykonywanie robót budowlanych, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego obiektu budowlanego, z wyjątkiem charakterystycznych parametrów, jak: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji; w przypadku dróg są dopuszczalne zmiany charakterystycznych parametrów w zakresie niewymagającym zmiany granic pasa drogowego.
9) Sformułowanie ,,rejestr zabytków" użyte w opisie warunku udziału w postępowaniu oznacza rejestr zabytków rozumiany zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 840 z późn. zm.),
10) Gminna ewidencja zabytków oznacza ewidencję zabytków rozumianą zgodnie z art. 22 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami zabytkami (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 840 z późn. zm.),
11) Zgodnie z § 3 pkt 6) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1225) przez budynek użyteczności publicznej - należy rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny
6.5. Sposób wykazania warunków udziału w postępowaniu wskazano w rozdziale
8 SWZ.
7.1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108, 109 ust. 1 pkt 5, 7 , 8-10 ustawy Pzp oraz 7.3. art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. 2023 r., poz. 129 z późn. zm.).
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 8.3. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania) następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień złożenia):
8.3.1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
a) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.
b) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
8.3.2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu:
Zamawiający nie wymaga złożenia przez Wykonawcę podmiotowych środków dowodowych w tym zakresie.
8.4. Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 8.3 SWZ.
8.5. Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe na wezwanie Zamawiającego. Dokumenty te powinny być aktualne na dzień ich złożenia.
8.6. Jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio podmiotowe środki dowodowe nie są już aktualne, Zamawiający może w każdym czasie wezwać Wykonawcę lub Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia.
8.7. Zamawiający nie będzie wzywał do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 8.1 SWZ dane umożliwiające dostęp do tych środków.
8.8. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada, jeżeli Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.
8.9. Jeżeli Wykonawca nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub są one niekompletne lub zawierają błędy, Zamawiający wezwie Wykonawcę odpowiednio do ich złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu bez względu na ich złożenie, uzupełnienie lub poprawienie lub zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
9.1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
9.2. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.
9.3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
9.4. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
9.5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny środek dowodowy, o którym mowa w pkt 9.4 SWZ potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia;
3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
9.6. Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz - jeżeli dotyczy, a także zbada, czy nie zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy.
9.7. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający zażąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu.
9.8. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniami, o których mowa w pkt 8.1 SWZ także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. Oświadczenie należy złożyć wg wymogów Załącznika Nr 4a do SWZ.
9.9. Zamawiający nie żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, którzy nie są podmiotami udostępniającymi zasoby, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców.
9.10. W przypadku zamówień na usługi, które mają być wykonane w miejscu podlegającym bezpośredniemu nadzorowi Zamawiającego, Zamawiający będzie żądał, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca podał nazwy, dane kontaktowe oraz przedstawicieli, podwykonawców zaangażowanych w takie usługi, jeżeli są już znani.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
12.1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 10.000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy 00/100 zł).
12.2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
12.3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego:
Bank Milenium w Lublinie numer konta: 02 1160 2202 0000 0002 8307 2085 z adnotacją ,,Wadium - Znak sprawy: IGM-ZP.272.9.1.2024.AW1"
12.4. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
12.5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej - przed upływem terminu składania ofert.
12.6. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, lub poręczenia gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe
i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie
z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy:
a) nazwę: dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib,
b) kwotę wadium,
c) termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: ,,od dnia .......- do dnia .........",
d) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty wskazanej w gwarancji/poręczeniu na pierwsze żądanie Zamawiającego w sytuacjach zatrzymania wadium określonych w przepisach ustawy.
12.7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
12.8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
10.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
10.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 8.1 SWZ składa z ofertą każdy
z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
b) w przypadku, o którym mowa w rozdziale 6.3 SWZ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. W przypadku gdy ofertę składa spółka cywilna, a pełen zakres prac wykonają wspólnicy wspólnie w ramach umowy spółki oświadczenie powinno potwierdzać ten fakt.
c) zobowiązani są oni na wezwanie Zamawiającego, złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 8.3 SWZ, przy czym podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 8.3.1 SWZ składa odpowiednio Wykonawca/Wykonawcy, który/którzy wykazuje/-ą spełnienie warunku.
10.3. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Szczegółowe informacje § 11 wzoru umowy - ograniczone pole tekstowe:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych w następującym zakresie:
1) zmiany terminu realizacji przedmiotu Umowy w przypadku:
a) w przypadku wystąpienia siły wyższej (tj. działania i zamieszki wojenne, ataki terrorystyczne, klęski żywiołowe spowodowane przez burze, huragany, tajfuny, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, ekonomiczne następstwa globalnego kryzysu finansowego i inne) uniemożliwiającej wykonanie zamówienia w terminie umownym lub powodującej zmianę zakresu robót,
- o czas trwania wymienionych okoliczności;
b) w przypadku zmiany przepisów powodujących konieczność zastosowania innych rozwiązań niż zakładano w opisie przedmiotu zamówienia, aby zapewnić zgodność przedmiotu umowy z tymi przepisami,
- o czas niezbędny Wykonawcy do wprowadzenia modyfikacji w dokumentacji;
c) zmiany przepisów powodujących konieczność uzyskania dokumentów, które te przepisy narzucają,
- o czas niezbędny do uzyskania tych dokumentów, z uwzględnieniem terminów przewidzianych prawem oraz wewnętrznymi aktami organizacyjnymi podmiotów uprawnionych do ich wydania;
d) gdy właściwe organy administracji publicznej i instytucje nie wydały wymaganych do wykonania świadczenia decyzji administracyjnych lub uzgodnień lub opinii w ustawowym terminie (a jeśli nie wyznaczono terminu ustawowego w terminie zwyczajowo przyjętym na ich wydanie)
- o czas występującego opóźnienia;
e) konieczności dokonania korekt w opisie przedmiotu zamówienia w zakresie wynikającym ze zmiany opisu przedmiotu zamówienia na skutek błędów w opisie przedmiotu zamówienia lub zmiany opisu przedmiotu zamówienia na skutek zmiany oczekiwań Zamawiającego lub zmiany opisu przedmiotu zamówienia na skutek okoliczności niezależnych od stron w szczególności związanych z czynnikiem społecznym, zmianą przepisów lub zmianą stanowiska instytucji uzgadniających (opiniujących)
- o czas potrzebny na wykonanie przez wykonawcę dodatkowych czynności na etapie projektowania lub o czas wstrzymania wykonywania przedmiotu zamówienia;
f) konieczności przeprowadzenia konsultacji społecznych, ustaleń, uzgodnień lub innych czynności z osobami niebędącymi stronami umowy, za przeprowadzenie których odpowiada Zamawiający, jeżeli są one niezbędne do wykonania dokumentacji projektowej stanowiącej przedmiot umowy -
- o czas trwania konsultacji a ich wykonanie okazało się konieczne podczas realizacji umowy. O konieczności przeprowadzenia ustaleń Zamawiający jest zobowiązany poinformować niezwłocznie Wykonawcę;
g) w przypadku skierowania przez Zamawiającego do Wykonawcy pisemnego żądania wstrzymania wykonywania usługi,
- o czas przez który usługa nie była wykonywana;
h) w przypadku zmian zakresu świadczenia dokonanych na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3) lub 4) lub ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych,
- o czas niezbędny do wykonania dodatkowych czynności, jeżeli czynności tych Wykonawca nie mógł zrealizować w pierwotnym terminie wykonania umowy.
2) zmiany w zakresie płatności-wynagrodzenia w przypadku:
a) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy;
b) zmiana obowiązującej stawki VAT - wartość należnego wynagrodzenia zostanie skorygowana o wartość należnego podatku poprzez dodanie do wartości netto wartości należnego podatku VAT, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa;
3) zmian kadrowych w przypadku:
a) zmiany osób odpowiedzialnych za prawidłowe świadczenie usług ze strony Wykonawcy i osób wyznaczonych do współpracy w imieniu Zamawiającego.
b) zmiany osób reprezentujących Wykonawcę, których konieczność wprowadzenia wynika ze zmian organizacyjnych;
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Roz. 17 SWZ - ograniczone pole tekstowe
17.2. Punkty za kryterium ,,Cena" zostaną obliczone według wzoru:
Cn
PC = ------- x 80 pkt
Cb
gdzie,
PC - ilość punktów za kryterium cena,
Cn - najniższa cena ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,
Cb - cena oferty badanej.
17.3. Kryterium ,,Potencjał kadrowy projektanta branży architektonicznej"
W kryterium oceniane będzie doświadczenie osoby wyznaczonej do pełnienia funkcji projektanta branży architektonicznej w specjalności architektonicznej wskazanej w formularzu ofertowym.
Jeżeli wykonawca oddeleguje do pełnienia funkcji projektanta branży architektonicznej w specjalności architektonicznej osobę, która brała udział jako projektant w branży architektonicznej w wykonaniu jednej dokumentacji projektowej obejmującej projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze rozbudowy lub przebudowy budynku (lub budynków) użyteczności publicznej spełniającą następujące wymagania:
o wartość usługi wykonania dokumentacji wynosiła minimum 300 000,00 zł brutto;
o wartość kosztorysowa robót objętych dokumentacją wynosiła minimum 10 000 000,00mln złotych brutto;
o główną funkcją projektowanego budynku lub budynków była funkcja wystawiennicza lub muzealna;
o na podstawie wykonanej dokumentacji uzyskano pozwolenie na budowę;
o budynek (lub budynki) objęte dokumentacją znajdowały się na terenie objętym ochroną konserwatorską (przez co zamawiający rozumie wpis do rejestru zabytków lub wpis do gminnej ewidencji zabytków lub objęcie terenu ochroną konserwatorską w planie zagospodarowania przestrzennego);
- otrzyma 0 punktów.
Jeżeli wykonawca oddeleguje do pełnienia funkcji projektanta branży architektonicznej w specjalności architektonicznej osobę, która brała udział jako projektant w branży architektonicznej w wykonaniu dwóch dokumentacji projektowych obejmujących projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze rozbudowy lub przebudowy budynku (lub budynków) użyteczności publicznej spełniających następujące wymagania:
o wartość usługi wykonania dokumentacji wynosiła minimum 300 000,00 zł brutto;
o wartość kosztorysowa robót objętych dokumentacją wynosiła minimum 10 000 000,00mln złotych brutto;
o główną funkcją projektowanego budynku lub budynków była funkcja wystawiennicza lub muzealna;
o na podstawie wykonanej dokumentacji uzyskano pozwolenie na budowę;
o budynek (lub budynki) objęte dokumentacją znajdowały się na terenie objętym ochroną konserwatorską (przez co zamawiający rozumie wpis do rejestru zabytków lub wpis do gminnej ewidencji zabytków lub objęcie terenu ochroną konserwatorską w planie zagospodarowania przestrzennego);
- otrzyma 5 punktów.
Jeżeli wykonawca oddeleguje do pełnienia funkcji projektanta branży architektonicznej w specjalności architektonicznej osobę, która brała udział jako projektant w branży architektonicznej w wykonaniu trzech dokumentacji projektowych obejmujących projekt budowlany i projekty techniczne lub wykonawcze rozbudowy lub przebudowy budynku (lub budynków) użyteczności publicznej spełniającą następujących wymagania:
o wartość usługi wykonania dokumentacji wynosiła minimum 300 000,00 zł brutto;
o wartość kosztorysowa robót objętych dokumentacją wynosiła minimum 10 000 000,00mln złotych brutto;
o główną funkcją projektowanego budynku lub budynków była funkcja wystawiennicza lub muzealna;
o na podstawie wykonanej dokumentacji uzyskano pozwolenie na budowę;
o budynek (lub budynki) objęte dokumentacją znajdowały się na terenie objętym ochroną konserwatorską (przez co zamawiający rozumie wpis do rejestru zabytków lub wpis do gminnej ewidencji zabytków lub objęcie terenu ochroną konserwatorską w planie zagospodarowania przestrzennego);
- otrzyma 10 punktów.
Uwaga: (...)
17.2. Kryterium ,,Potencjał kadrowy projektanta branży hydrotechnicznej" - cd. w INFORMACJE DODATKOWE
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 80
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Potencjał kadrowy projektanta w branży architektonicznej
4.3.6.) Waga: 10
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Potencjał kadrowy projektanta w branży hydrotechnicznej
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-05-21

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.