Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1060z dziś
7188z ostatnich 7 dni
23542z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Usługi projektowe

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Usługi projektowe

Data zamieszczenia: 2024-04-16
Dane kontaktowe Zamawiającego: Muzeum Historyczne w Sanoku
ul. Zamkowa 2
38-500 Sanok
powiat: sanocki
tel. 13 46 413 66 wewn. 24
kierownikmhs@interia.pl
Województwo: podkarpackie
Miasto: Sanok
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 13 46 413 66 we
Termin składania ofert: 2024-04-23 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
ZAPYTANIE OFERTOWE

na realizację zamówienia pn.
,,Usługi projektowe w zakresie:
1) restauracji tzw. sali kolebkowej w Zamku Królewskim
w Sanoku z zaadaptowaniem na część ekspozycyjną,
2) prac konserwatorskich i restauratorskich wokół cembrowiny renesansowej studni na dziedzińcu Zamku Królewskiego
w Sanoku wraz z projektem zadaszenia "

1. Opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje 2 odrębne zadania opisane poniżej:
Zadanie 1: Usługi projektowe w zakresie restauracji tzw. sali kolebkowej w Zamku Królewskim w Sanoku z zaadaptowaniem na część ekspozycyjną
Zadanie dotyczy opracowania dokumentacji projektowej wg zakresu rzeczowego opisanego poniżej dot. restauracji tzw. Sali Kolebkowej ulokowanej na parterze w północnej części Zamku Królewskiego w Sanoku, charakteryzującej się szczególnym potencjałem architektonicznym (sklepienie kolebkowe), o powierzchni użytkowej około 60 m2.
Do roku 2011 w sali mieściły się toalety i pomieszczenia socjalne. Obecnie sala jest wyłączona z użytkowania. Przewiduje się odrestaurowanie sali i zmianę sposobu jej użytkowania, jako przyszłej części ekspozycyjnej Muzeum Historycznego w Sanoku. W odnowionych (odrestaurowanych) pomieszczeniach Sali planuje się w przyszłości utworzenie multimedialnej Sali Historii Zamku Królewskiego w Sanoku i Ziemi Sanockiej. Dzięki temu ekspozycje muzealne wzbogacone zostaną o pożądane elementy historyczne, przybliżające zwiedzającym historię obiektu oraz regionu.
Zakres rzeczowy zadania obejmuje:
Opracowanie dokumentacji projektowej składającej się z projektu budowlanego i wykonawczego, w którym należy uwzględnić:
- prace badawcze (odkrywkowe) na etapie wykonawstwa
- roboty budowlane - roboty rozbiórkowe i pozostałe roboty budowlane niezbędne do odrestaurowania Sali i zmianę jej sposobu użytkowania
- roboty instalacyjne w zakresie instalacji elektrycznych i centralnego ogrzewania
- sporządzenie kosztorysu inwestorskiego i przedmiaru robót

Dokumentacja projektowa stanowić będzie przedmiot uzgodnień
w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Przemyślu Delegatura w Krośnie w celu uzyskania pozwolenia, a następnie uzyskania wymaganego na podstawie ustawy Prawo budowlane zezwolenia. Wykonawca zobowiązany będzie do współpracy w zakresie uzgodnień i uzyskania właściwych zezwoleń. Wnioskowanie o właściwe zezwolenia - po upływie terminu wskazanego w pkt. 2

Wymaga się opracowania dokumentów o których mowa powyżej i przedłożenia Zamawiającemu w wersji papierowej w 4 egz. oraz w wersji elektronicznej.

Wersję elektroniczną należy przedłożyć w terminie wskazanym w pkt. 2 (termin realizacji zamówienia). Wersję papierową należy przedłożyć nie później niż w terminie 7 dni od upływu terminu realizacji zamówienia.

Zadanie 2. Usługi projektowe w zakresie prac konserwatorskich i restauratorskich wokół cembrowiny renesansowej studni na dziedzińcu zamku królewskiego w Sanoku wraz z projektem zadaszenia

Zadanie polega na opracowaniu dokumentacji projektowej dot. zabezpieczenia substancji zabytkowej XVI-wiecznej kamiennej cembrowiny studni na dziedzińcu zamku królewskiego w Sanoku oraz odtworzeniu zadaszenia w kształcie krytej blachą kopuły ze sterczynką, wspartych na sześciu drewnianych słupach i betonowym kręgu. Do dwóch słupów przymocowany zostanie drewniany i okuty żelaznymi elementami kołowrót. Realizacja zadania pozwoli wyeksponować istniejące, oryginalne elementy XVI-wiecznej studni, zabezpieczyć substancję zabytkową, odtworzyć elementy historyczne i wpisać obiekt w krajobraz kulturowo-historyczny wzgórza zamkowego w Sanoku. Wykonanie i wymiana metalowej kraty zabezpieczającej otwór studni, drewnianego zadaszenia studni wraz z żelaznymi okuciami i pokrycie go miedzianą blachą, wykonanie , wykonanie i montaż drewnianego kołowrotu studni wraz z żelaznymi okuciami.
Studnia powstała w drugim ćwierćwieczu XVI wieku w związku z budową renesansowego zamku, realizowaną na życzenie królowej Bony przez starostę sanockiego Mikołaja Wolskiego. Do końca XIX wieku brakuje źródeł pisanych i ikonograficznych, poświadczających wygląd studni. Z końcem XIX wieku, co obrazują fotografie z początków XX stulecia, studnia uzyskała nowe zadaszenie (zniszczone w trakcie II wojny światowej), które zostanie odtworzone.
Aktualnie Studnia składa się z kamiennej cembrowiny, zwieńczonej betonowym kręgiem oraz metalową siatką zabezpieczającą jej otwór. Na cembrowinie, zarówno po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie, widoczne są liczne ubytki, spękania i uszkodzenia, spowodowane przez roślinność i czynniki atmosferyczne.
Odrestaurowana i zabezpieczona studnia będzie dopełnieniem przeprowadzonej wcześniej rewitalizacji wzgórza zamkowego w Sanoku i kolejnym elementem dziedzińca, który przybliży mieszkańcom Sanoka i regionu oraz licznym turystom, odwiedzającym Muzeum Historyczne w Sanoku bogatą historyczną atmosferę tego miejsca.
Zakres rzeczowy zadania:
- Wykonanie ekspertyzy architektonicznej zwieńczenia studni oraz ekspertyzy konserwatorskiej zachowanych, oryginalnych elementów studni (XVI-wieczna cembrowina studni i XIX-wieczna betonowa podstawa pod zadaszenie).
- Wykonanie programu prac konserwatorskich oczyszczenia, uzupełnienia kamieniarki i zabezpieczenia cembrowiny
- Wykonanie dokumentacji projektowej składającej się z projektu budowlanego i wykonawczego kołowrotu i zadaszenia cembrowiny XVI-wiecznej studni w oparciu o dostępne źródła ikonograficzne (fotografie archiwalne z 1908 roku
i późniejsze) i ekspertyzę architektoniczną
Dokumenty wymienione powyżej składają się na dokumentację projektową.
Ponadto należy sporządzić:
- kosztorys inwestorski i przedmiar robót

Dokument nr: 251-5/2024

Otwarcie ofert: Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 11.10.

Składanie ofert:
7. Miejsce oraz termin składania ofert

Oferty należy składać (osobiście lub pocztą) do dnia 23 kwietnia 2024 r. do godz. 11.00.
adres : Muzeum Historyczne w Sanoku Ul. Zamkowa 2 (sekretariat).
Oferty można również składać w formie elektronicznej - skan oferty lub oferta opatrzona podpisem elektronicznym na adres e-mailowy kierownikmhs@interia.pl . Zaleca się w tym przypadku oznaczenie potwierdzenia otrzymania e-mail.
Oferty składane osobiście lub pocztą należy składać w zamkniętej kopercie z oznaczeniem nazwy Zamawiającego: Muzeum Historyczne w Sanoku, nazwy składającego ofertę oraz zapisem: ,,Oferta - usługi projektowe". Oferty składane w formie elektronicznej - w tytule e-maila należy napisać ,,Oferta - usługi projektowe".

Miejsce i termin realizacji:
2. Termin wykonania zamówienia

Opracowanie i przedłożenie zamawiającemu dokumentacji projektowej, kosztorysu inwestorskiego i przedmiaru robót w wersji elektronicznej dla zadania 1 - do 8 tygodni od dnia zawarcia umowy.
Opracowanie i przedłożenie zamawiającemu dokumentacji projektowej, kosztorysu inwestorskiego i przedmiaru robót w wersji elektronicznej dla zadania 2 - do 10 tygodni od dnia zawarcia umowy.
Wersje papierowe w/w dokumentów należy przedłożyć w terminie do 7 dni od upływu terminu przedłożenia w/w dokumentów w wersji elektronicznej.
Współpraca wykonawcy przy uzyskiwaniu uzgodnień w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Przemyślu Delegatura w Krośnie w celu uzyskania pozwolenia, a następnie uzyskania wymaganego na podstawie ustawy Prawo budowlane zezwolenia, odbywać się będzie po upływie terminów wskazanych powyżej.

Wymagania:
Dokumentacja projektowa stanowić będzie przedmiot uzgodnień w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Przemyślu Delegatura w Krośnie w celu uzyskania pozwolenia, a następnie uzyskania wymaganego na podstawie ustawy Prawo budowlane zezwolenia. Wykonawca zobowiązany będzie to współpracy w zakresie uzgodnień i uzyskania właściwych zezwoleń. Wnioskowanie o właściwe zezwolenia - po upływie terminu wskazanego w pkt. 2

Wymaga się opracowania dokumentów o których mowa powyżej i przedłożenia Zamawiającemu w wersji papierowej w 4 egz. oraz w wersji elektronicznej.

Wersję elektroniczną należy przedłożyć w terminie wskazanym w pkt. 2 (termin realizacji zamówienia). Wersję papierową należy przedłożyć nie później niż w terminie 7 dni od upływu terminu realizacji zamówienia.
Studnia - stan rzeczywisty (obecny):

Studnia na fotografiach archiwalnych - oczekiwany stan projektowy w zakresie architektury:

Oferty częściowe

Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert częściowych na zadanie 1, na zadanie 2 lub na obydwa zadania

3. Warunki udziału w postępowaniu

W postępowaniu mogą wziąć udział osoby lub podmioty - biura projektowe dysponujące 1 osobą o kwalifikacjach i doświadczeniu zdolną do realizacji zamówienia:
- mgr inż. architekt z uprawnieniami w specjalności architektonicznej bez ograniczeń.
Osoba lub podmiot ponadto musi wykazać doświadczenie w zakresie usług projektowania przynajmniej 2 dokumentacji w obiektach zabytkowych lub w otoczeniu zabytku.
Odpowiedzi na pytania wykonawców oraz ewentualne modyfikacje treści zapytania ofertowego wraz z załącznikami Zamawiający zamieszczać będzie na stronie www.muzeum.ires.pl z powiadomienie wykonawców, których dane Zamawiającemu będą wiadome, a jeżeli na skutek modyfikacji niezbędne będzie wydłużenie terminu składania ofert - Zamawiający wydłuży termin składania ofert o czas niezbędny na opracowanie oferty.
5. Opis sposobu przygotowywania ofert

Oferta musi zawierać:

1) FORMULARZ OFERTY, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego

Oferta musi być podpisana przez osobę lub osoby uprawnione do występowania w obrocie prawnym w imieniu Wykonawcy, przy czym podpis lub podpisy muszą być czytelne lub opisane pieczątkami imiennymi.

2) Do formularza ofertowego należy załączyć wykaz osób które realizować będą zamówienie wg wzoru załączonego do zapytania ofertowego (Załącznik nr 2), do którego należy załączyć kopię uprawnień osoby, o której mowa w pkt. 3.

3) Do formularza ofertowego należy załączyć formularz DOŚWIADCZENIE wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 wskazujący na doświadczenie w realizacji usług projektowych w obiektach zabytkowych lub w otoczeniu zabytków (nie wymaga się złożenia dokumentów potwierdzających zrealizowanie usługi).

6. Wynagrodzenie wykonawcy, cena

Wynagrodzenie wykonawcy obejmuje wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia opisanego w pkt.1
W formularzu oferty należy podać wynagrodzenie za opracowanie dokumentacji dla 2 zadań odrębnie.
10 % wynagrodzenia ogółem należy założyć za współpracę i pomoc w celu w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, w tym ewentualne poprawienie projektów, co uwzględniono we wzorze umowy.

8. Wybór oferty, zawiadomienie o wyborze oferty, odrzucenie oferty

Dokonując wyboru oferty Zamawiający bierze pod uwagę następujące kryteria oceny ofert:

Cena - 100%

Dla każdego zadania zamawiający przeprowadzi odrębną ocenę ofert wg wzoru:

Liczba punktów w kryterium cena = (najniższa cena spośród składanych ofert / cena oferty ocenianej) x 100 pkt.

Zamawiający odrzuci oferty niekompletne - brak załączników o których mowa w pkt. 5 oraz oferty Wykonawców nie spełniających warunków udziału w postępowaniu o których mowa w pkt. 3.

Zamawiający odrzuci ofertę z rażąco niską ceną przez którą rozumie się cenę o 50 % niższą od średniej ceny wszystkich złożonych ofert.

9. Umowa

Wzór umowy stanowi załącznik nr 4 do niniejszego zapytania ofertowego

10. Pozostałe postanowienia

Od rozstrzygnięcia w niniejszym postępowaniu nie przysługują żadne środki odwoławcze.
Zastrzega się możliwość nie rozstrzygnięcia niniejszego postępowania i nie dokonania wyboru. O wynikach wykonawcy zostaną powiadomieni e-mailem, dodatkowo informację o wyborze oferty Zamawiający zamieści na stronie www.muzuem.ires.pl

Zapytanie ofertowe zamieszczono na stronie www.muzeum.ires.pl

Kontakt:
4. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami

W niniejszym zapytaniu ofertowym zawiadomienia oraz informacje Zawiadamiający
i Wykonawcy przekazują pocztą elektroniczną (adres kierownikmhs@interia.pl ), drogą pisemną na adres Muzeum lub osobiście w siedzibie Muzeum. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest Pani Joanna Przybyła - wicedyrektor ds. administracyjnych (tel. 13 46 413 66 wewn. 24, e-mail: kierownikmhs@interia.pl ).

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.