Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
5975z ostatnich 7 dni
23542z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych

Data zamieszczenia: 2024-04-16
Dane kontaktowe Zamawiającego: GMINA BOGATYNIA
Ignacego Daszyńskiego 1
59-920 Bogatynia
powiat: zgorzelecki
tel. (075) 7725372, 75 77 25 360, 75 77 25 364
piotr.wysocki@bogatynia.pl
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Bogatynia
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. (075) 7725372,
Termin składania ofert: 2024-04-26 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
Zamawiający - Gmina Bogatynia, w imieniu której występuje Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia, zaprasza do złożenia oferty na opracowanie 5 dokumentacji projektowo-kosztorysowych budowy oświetlenia drogowego i parkowego w Bogatyni.
1. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie 5 dokumentacji projektowo-kosztorysowych budowy oświetlenia drogowego i parkowego w Bogatyni:
Zadanie 1 - budowa oświetlenia drogowego drogi prowadzącej do Domu Pomocy Społecznej ,,Jędrek" (długość około 130 mb);
Zadanie 2 - budowa oświetlenia drogowego Ul. Komedy Trzcińskiego (długość około 175mb);
Zadanie 3 - budowa oświetlenia ciągów pieszych (typ oświetlenia - parkowe):
a) działka nr 46 AM 19 obr. II - oświetlenie ciągów pieszych w rejonie bloku mieszkalnego przy ulicy Matejki 40-50;
b) działka nr 6/90 AM 19 obr. II - budowa słupa oświetleniowego na istniejącej sieci;
c) działka nr 51 AM 19 obr. II - oświetlenie ciągu pieszego w rejonie bloku mieszkalnego przy ulicy Kossaka 25-35;
d) działka nr 55/3 AM 19 ob. II - oświetlenie ciągu pieszego w rejonie bloku mieszkalnego przy ulicy Kossaka 37-41;
e) działka nr 58 AM 19 obr. II - oświetlenie ciągu pieszego w rejonie bloku mieszkalnego przy ulicy Wyczółkowskiego 22-26;
Zadanie 4 - budowa oświetlenia drogowego ścieżki pieszo-rowerowej Ul. Opolowska (długość około 180 mb);
Zadanie 5 - budowa oświetlenia drogowego Ul. Szpitalna (boczna) w Bogatyni, dz. nr 14/8 AM 15 obr.II (długość około 150 mb).
2. Zakres prac projektowych
Zakres prac projektowych obejmuje opracowanie (odrębnie dla każdego z zadań opisanych w pkt 1):
a) projektu budowlanego- 3 egz.
b) projektu wykonawczego - 3 egz.
c) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót - 3 egz.
d) przedmiaru robót - 1 egz.
e) kosztorysu inwestorskiego - 1 egz.
W ramach realizacji zamówienia należy pozyskać w imieniu Zamawiającego (odrębnie dla każdego z zadań) decyzję o pozwoleniu na budowę lub zaświadczenie o przyjęciu zgłoszenia robót nie wymagających uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Całość dokumentacji należy przekazać na nośniku elektronicznym typu CD-R - 1 szt. w plikach edytowanych (dwg, doc) i nieedytowanych (pdf lub tif).

CPV: 71320000-7

Dokument nr: IZ.271.17.2024.PW

Składanie ofert:
Miejsce i termin składania ofert
Ofertę należy złożyć lub przesłać do siedziby Zamawiającego w Bogatyni przy Ul. Daszyńskiego 1, do Kancelarii Urzędu, z dopiskiem: ,,Opracowanie 5 dokumentacji projektowo-kosztorysowych budowy oświetlenia drogowego i parkowego w Bogatyni". TERMIN SKŁADANIA ofert upływa w dniu 26.04.2024 r.
Ofertę można również przesłać drogą elektroniczną na adres: piotr.wysocki@bogatynia.pl Oferty, które zostaną złożone lub wpłyną do Zamawiającego po wyznaczonym terminie ich składania nie będą rozpatrywane (w przypadku ofert składanych drogą elektroniczną liczyć się będzie data dostarczenia oferty na serwer pocztowy Zamawiającego).

Miejsce i termin realizacji:
Termin realizacji
Termin wykonania dokumentacji projektowo - kosztorysowych do 180 dni kalendarzowych licząc od dnia podpisania umowy.

Wymagania:
3. Obowiązki Projektanta:
Projektant jest zobowiązany opracować dokumentacje projektowe z należytą starannością, zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami, m.in. z:
- ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane;
- ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (w szczególności w zakresie wytycznych co do opisu przedmiotu zamówienia w sposób nieograniczający uczciwej konkurencji);
- rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego;
- rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
- rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego;
- rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.
Projektant odpowiada za wady w opracowanych dokumentacjach projektowo-kosztorysowych. Ujawnione wady Projektant zobowiązany jest usunąć w terminie określonym przez Zamawiającego. Poprawki winny być naniesione w każdym egzemplarzu dokumentacji oraz w wersji elektronicznej.
Dodatkowo do obowiązków Projektanta należy:
- pozyskanie we własnym zakresie i na własny koszt wszystkich niezbędnych materiałów i danych wyjściowych do projektowania, w tym m.in. wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów, mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych, badań geotechnicznych, niezbędnych uzgodnień i opinii, technicznych warunków przyłączenia itp.;
- uzgodnienie projektów z właścicielami istniejących w drodze sieci;
- uzgodnienie projektów z właścicielami terenu;
- opracowanie projektów likwidacji kolizji (w przypadku ich wystąpienia) projektowanych sieci z istniejącą infrastrukturą techniczną oraz uzgodnienie tej dokumentacji z właścicielami infrastruktury technicznej;
- jednokrotna aktualizacja kosztorysów inwestorskich na pisemny wniosek Zamawiającego;
- przeniesienie autorskich praw majątkowych na Zamawiającego.
4. Wymagana treść dokumentacji projektowych:
4.1) Szczegółowy zakres i forma projektów architektoniczno-budowlanych winny spełniać wymagania określone w obowiązujących przepisach, a ich wykonanie powinno zostać poprzedzone wykonaniem niezbędnych pomiarów, inwentaryzacji, badań itp.
4.2) Dokumentacje mają być wykonane w języku polskim, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi, wiedzą techniczną oraz powinny być opatrzone klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu, któremu mają służyć.
4.3) Dokumentacje mają być spójne i skoordynowane we wszystkich branżach.
4.4) Dokumentacje muszą być zaopatrzone w oświadczenia, że dokumentacje projektowo-kosztorysowe zostały sporządzone zgodnie z obowiązującymi i aktualnymi przepisami.
4.5) Dokumentacje winny zawierać:
a) optymalne rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne, materiałowe oraz wszystkie niezbędne zestawienia ze szczegółowym opisem, rysunki szczegółów i detali wraz z dokładnym opisem i podaniem wszystkich niezbędnych parametrów pozwalających na identyfikację materiału, urządzenia;
b) informacje na temat zagrożeń występujących w trakcie prowadzenia robót oraz o konieczności opracowania informacji ,,bioz" (art. 20, ust. 1, pkt lb ustawy prawo budowlane). UWAGA!
Przed przystąpieniem do prac projektowych po podpisaniu umowy należy przeprowadzić wizję w terenie miejsc objętych pracami projektowymi wspólnie z przedstawicielem Zamawiającego. Po przeprowadzonej wizji zostanie sporządzony protokół z ustaleniami, które Projektant zobowiązany będzie ująć w wykonywanych przez siebie dokumentacjach projektowo - kosztorysowych. Przeprowadzenie wizji w terenie jest warunkiem koniecznym odbioru prac projektowanych.
Za termin wykonania zadania uznaje się datę przekazania kompletnych dokumentacji projektowo-kosztorysowych wraz z decyzjami o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniami przyjęcia zgłoszeń robót nie wymagających uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.
4. Okres gwarancji
Projektant udzieli gwarancji na wykonane opracowania na okres co najmniej 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru.
W przypadku stwierdzenia w okresie gwarancji, iż wykonane opracowania są niezgodne z wymaganiami Zamawiającego opisanymi w niniejszym zaproszeniu do składania ofert, opracowaniami i aktami prawa wymienionymi w zaproszeniu, Projektant dokona stosownych korekt, poprawek i uzupełnień nieodpłatnie w ramach przysługujących Zamawiającemu uprawnień z tytułu gwarancji.
5. Warunki płatności
5.1. Wynagrodzenie ryczałtowe. Płatności częściowe za każde z zakończonych zadań opisanych w pkt 1 niniejszego zaproszenia po podpisaniu protokołu odbioru za każde ze zrealizowanych zadań.
5.2. Projektant podaje w formularzu ofertowym całkowite ryczałtowe wynagrodzenie brutto za wykonanie całego przedmiotu zamówienia w rozbiciu na wynagrodzenie brutto (łącznie z podatkiem VAT), wysokość podatku VAT i wynagrodzenie netto oraz wynagrodzenia ryczałtowe za poszczególne dokumentacje projektowo - kosztorysowe wymienione w tabeli znajdującej się w formularzu oferty z podziałem na wartości brutto i netto.
Całkowite wynagrodzenie ryczałtowe, które należy podać w formularzu ofertowym, stanowi suma wszystkich 5 wynagrodzeń za poszczególne dokumentacje projektowo -kosztorysowe o których mowa w pkt 1 niniejszego zaproszenia.
5.3. Wartości wynagrodzeń podanych w formularzu ofertowym oraz wysokość podatku VAT należy podać w zapisie liczbowym z dokładnością do grosza (do dwóch miejsc po przecinku).
5.4. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT należy do obowiązków Projektanta zgodnie z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług. Zamawiający nie uzna za oczywistą pomyłkę i nie będzie poprawiał błędnie ustalonej stawki podatku VAT.
5.5. Ceny za prace projektowe należy ustalić jako ceny ryczałtowe.
Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny w art. 632 określa ten rodzaj wynagrodzenia następująco:
,,Jeżeli strony umówiły się o wynagrodzenie ryczałtowe przyjmujący zamówienie nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, chociażby w czasie zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiarów lub kosztów tych prac".
5.6. Projektant w całkowitym wynagrodzeniu zobowiązany jest przewidzieć wszystkie koszty mogące powstać w okresie wykonywania przedmiotu zamówienia.
5.7. Zamawiający dopuszcza zmianę całkowitego wynagrodzenia brutto Projektanta w sytuacji, gdy nastąpi zmiana obowiązującej stawki podatku VAT. W takim przypadku cena przedmiotu umowy zostanie odpowiednio zmieniona (bez zmiany wartości netto).
5.8. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Projektanta:
- który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów;
- który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, przedłużenia terminu realizacji umowy spowodowanego winą Projektanta, naliczenia kar umownych, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów.
6. Warunki udziału w postępowaniu
6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Projektanci, którzy spełniają warunki, dotyczące:
a) posiadania wiedzy i doświadczenia.
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Projektant wykaże, że w okresie ostatnich pięciu @ lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - należycie wykonał co najmniej jedną (1) usługę w ramach jednej umowy polegającą na wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy oświetlenia drogowego lub parkowego.
Na dowód, że opracowanie/a zostało/y wykonane należycie Projektant przedłoży referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane.
b) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Projektant wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia projektowe w specjalności instalacyjnej w zakresie projektowania sieci i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
Uwaga
Wyżej wymieniona osoba powinna posiadać uprawnienia budowlane do projektowania zgodne z ustawą z dnia z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Wskazana w ppkt 6.1, lit. b) osoba musi posiadać biegłą znajomość języka polskiego. W przypadku, gdy wskazana osoba nie posiadają biegłej znajomości języka polskiego, Projektant jest zobowiązany zapewnić tłumacza(y) języka polskiego, zapewniającego stałe, biegłe i fachowe tłumaczenie w kontaktach między Zamawiającym a Projektantem, na okres i dla potrzeb realizacji umowy.
6.2. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonywana na zasadzie: ,,spełnia/nie spełnia" na podstawie złożonych dokumentów lub oświadczeń wymaganych w postępowaniu.
Zamawiający będzie wymagał, aby Projektant zawarł umowę na opracowanie 5 dokumentacji projektowo-kosztorysowych budowy oświetlenia drogowego i parkowego w Bogatyni. W tym celu przekazuje projekt umowy stanowiący integralną część zaproszenia do składania ofert.
7. Wymagane dokumenty do oferty
7.1. Formularz ofertowy (wg wzoru Zamawiającego - ,,Załącznik nr 1 do zaproszenia do składania ofert - wzór formularza oferty");
7.2. Wykaz osób skierowanych przez Projektanta do realizacji zadania - (wg wzoru Zamawiającego - ,,Załącznik nr 2 do zaproszenia do składania ofert");
7.3. Wykaz wykonanych usług (wg wzoru Zamawiającego - ,,Załącznik nr 3 do zaproszenia do składania ofert") oraz referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane potwierdzające wiedzę i doświadczenie Projektanta;
7.4. Uprawnienia budowlane osoby wykazanej w Załączniku nr 2;
7.5. Wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego osoby wykazanej w Załączniku nr 2, potwierdzony aktualnym zaświadczeniem wydanym przez tę izbę.
Forma dokumentów - oryginał lub kopia potwierdzona przez Projektanta za zgodność z oryginałem. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej w postaci papierowej, w formie cyfrowej kopii oferty pisemnej (skan oferty) lub też w formie elektronicznej. Dla ważności oferty wymagane jest jej podpisanie (własnoręczne w przypadku formy papierowej i cyfrowej kopii oraz kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w przypadku oferty składanej w formie elektronicznej).
Formularz oferty i stosowne załączniki muszą być podpisane przez osobę(y) upoważnioną(e) do reprezentowania Projektanta wynikającą wprost z właściwego rejestru. Projektant może upoważnić inną osobę do reprezentowania Projektanta i składania oświadczeń woli w jego imieniu. W takim przypadku umocowanie do działania w imieniu Projektanta musi być udokumentowane stosownym pełnomocnictwem, które należy załączyć do oferty w formie oryginału łub kserokopii potwierdzonej notarialnie.
Uwaga!
Cyfrowa kopia (skan oferty) jest uważana przez Zamawiającego, za równoważną formie pisemnej postaci papierowej oferty wobec powyższego podpis elektroniczny nie jest wymagany pomimo wersji elektronicznej oferty.
10. Kryterium
10.1. Po ocenie spełnienia warunków oraz formalnej poprawności ofert, zostanie dokona ocena ofert - wybór najkorzystniejszej oferty w oparciu o następujące kryterium wyboru:
Cena ofertowa (brutto) - waga 100 pkt
10.2. Oferty nie podlegające odrzuceniu będą oceniane w odniesieniu do wymienionego kryterium. Najtańsza cena ofertowa brutto otrzyma maksymalną ilość punktów określonych poniżej przez Zamawiającego, natomiast pozostałym Projektantom zostanie przyznana odpowiednio (proporcjonalnie) mniejsza ilość punktów.
10.3. Ocena ofert będzie się odbywała wg następującej zasady:
Ocena punktowa kryterium ceny (Kc) dokonana zostanie zgodnie z formułą:
najniższa cena ofertowa brutto
Cena = ------------------- ---------------------- X 100 pkt
cena oferty badanej brutto
W zakresie kryterium (cena ofertowa brutto) oferta może uzyskać maksymalnie 100 punktów.
10.4. Zamawiający udzieli zamówienia Projektantowi, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryterium wyboru (uzyskała największą ilość punktów) - oferta z najniższą ceną ofertową.
10.5. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostaną złożone oferty o tej samej cenie (tej samej ilości punktów), Zamawiający wezwie Projektantów którzy złożyli te ofert, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych. Projektanci w ofertach dodatkowych nie będą mogli zaoferować cen wyższych niż zaoferowane wcześniej w złożonych ofertach.

Kontakt:
Osoby upoważnione do kontaktu z Projektantami
Adam Cebula (tel.: 75 77 25 360) oraz Joanna Zając (tel.: 75 77 25 364) - sprawy dotyczące przedmiotu zamówienia;
Piotr Wysocki - sprawy formalno - prawne, tel.: 75 77 25 372.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.