Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6140z ostatnich 7 dni
25543z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Wymiana okien na poziomie piwnicy

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wymiana okien na poziomie piwnicy

Data zamieszczenia: 2024-05-16
Dane kontaktowe Zamawiającego: Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze
ul. Parkowa 8
58-379 Czarny Bór
powiat: wałbrzyski
zamowieniapubliczne@dcIu.pl
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Czarny Bór
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2024-05-24 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
OGŁOSZENIE O PRZETARGU PUBLICZNYM KTÓREGO WARTOŚĆ NIE PRZEKRACZA WYRAŻONEJ W ZŁOTYCH RÓWNOWARTOŚCI KWOTY 130 000 ZŁOTYCH
1) opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem postępowania jest wymiana okien na poziomie piwnicy budynku pałacowego Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja stanowiąca załączniki do ogłoszenia, określającą przedmiot zamówienia i stanowiąca podstawę do realizacji robót:
- Projekt budowlany remontu elewacji budynku pałacowego - załącznik nr 2 do ogłoszenia, zatwierdzony decyzją Starosty Wałbrzyskiego nr 157/2010 r. z dnia 09.02.2010 r.,
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót remontu elewacji budynku pałacowego
- załącznik nr 3 do ogłoszenia,
- przedmiar robót wymiany okien na poziomie piwnicy - załącznik nr 4 do ogłoszenia,
- decyzja Starosty Wałbrzyskiego nr 157/2010 z dnia 09.02.2010r. załącznik nr 5 do ogłoszenia,
- decyzja nr Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu 68/2010 z dnia 27.01.2010r. załącznik nr 6 do ogłoszenia,
Wszystkie prace objęte przedmiotem postępowania i umowy powinny być wykonane zgodnie ze Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót, Projektami budowlanym, decyzjami o pozwoleniu na budowę, decyzjami o pozwoleniu na prowadzenie robót przy zabytku, dokumentacją techniczną, przedmiarem robót oraz obowiązującymi przepisami prawa. Przedmiotem niniejszego postępowania jest robota budowlana w rozumieniu przepisów ustawy Pzp. Pełen zakres inwestycji opisany został w ww. załącznikach. Podczas wyceny prac
budowlanych wykonawca jest zobowiązany do zapoznania się z pełną dokumentacją, która funkcjonuje jako całość.
Przedmiary robót należy traktować jako materiał pomocniczy. Przedmiar robót nie stanowi podstawy do wyceny oferty, a jedynie ma ułatwić wykonawcy dokonanie kalkulacji ceny oferty. Wynagrodzenie Wykonawcy ma charakter ryczałtowy. Wykonawca po wyborze jego oferty a przed zawarciem umowy ma obowiązek przedłożyć zamawiającemu zestawienie sporządzone przez wykonawcę na podstawie przedmiaru robót, które będzie zgodne z dokonaną kalkulacją ceny złożonej oferty.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia podanym w ogłoszeniu, a w przypadku konieczności wprowadzenia zmiany, informację o takiej konieczności należy zgłosić bezpośrednio zamawiającemu.
W przypadku rozbieżności w ilościach materiałów pomiędzy dokumentacją projektową a przedmiarem, nadrzędnym dokumentem jest dokumentacja projektowa. W przypadku niezgodności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji projektowej czy specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, zmawiający wnosi o wskazywanie rozbieżności na etapie postępowania przed terminem składania oferty, aby mógł dokonać właściwej ich interpretacji w formie odpowiedzi na pytanie.
Po zawarciu umowy, w czasie jej realizacji, w przypadku pojawienia się rozbieżności, zamawiający będzie stosował zasady i wymagania narzucone warunkami niniejszego postępowania, umową i przepisami prawa obowiązującego w kraju.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób bezpieczny, nie powodujący zagrożenia dla osób biorących udział w budowie oraz dla osób postronnych, zgodnie z warunkami BHP, ochrony przeciwpożarowej, a także mając na uwadze nie pogorszenie stanu obiektów istniejących.
Wszystkie standardy jakościowe, związane z realizacją przedmiotu zamówienia zostały określone w dokumentacji wskazanej w ww. załącznikach. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
Przedmiot zamówienia będzie wykonywany w użytkowanym obiekcie. W organizacji placu budowy i prowadzeniu robót musi być uwzględnione funkcjonowanie Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze. Realizacja zadania nie może zakłócić działalności podstawowej Centrum.
Budynek pałacowy został wpisany do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dnia 23.04.1951 r. nr A/4136/257. Przedmiot zamówienia należy zrealizować zgodnie z ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Wykonawca dokona uzgodnień w zakresie: poboru wody, dostawy energii na plac budowy i wykona na własny koszt montaż licznika/podlicznika zużycia wody i energii oraz będzie ponosił koszty zużycia wody i energii zgodnie z wystawionymi notami obciążeniowymi.
W przypadku, gdy w jakimkolwiek dokumencie stanowiącym element opisu przedmiotu zamówienia pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła konkretnego wykonawcę lub pojawiają się wskazania norm (jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub jego produktów), należy rozumieć, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a określenia te należy traktować jako przykładowe pod względem parametrów technicznych i funkcjonalnych. W takich okolicznościach zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych, wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania nie gorsze od parametrów wskazanych w tych dokumentach.
Jeżeli w załącznikach do niniejszej SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, należy je traktować jako przykładowe, mając na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia oraz określające standard techniczny i jakościowy. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
Wykonawca, który zdecyduje się stosować urządzenia i materiały równoważne w stosunku do opisywanych w dokumentacji, obowiązany jest wykazać (udowodnić) w ofercie, że oferowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez zamawiającego. Ciężar udowodnienia zachowania parametrów wymaganych przez zamawiającego leży po stronie wykonawcy. Wykonawca wykazuje równoważność przy pomocy dowolnych (wiarygodnych) środków. Równoważność rozwiązań zostanie oceniona na etapie badania złożonych ofert, Zamawiający informuje także, że w sytuacji, gdy proponowane przez wykonawcę materiały i urządzenia zamienne inne niż określone w dokumentacji posiadać będą parametry techniczne, funkcjonalne i jakościowe gorsze od określonych w dokumentacji, spowoduje to uznanie przez zamawiającego, że złożone oferta nie odpowiada treści ogłoszenia w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, dalej zostanie odrzucona. Brak załączenia do oferty
informacji o zaoferowaniu materiałów lub rozwiązań równoważnych wraz z dokumentami potwierdzającymi, że zaoferowane materiały/urządzenia/wyroby zapewniają uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji technicznej oznaczać będzie, że wykonawca przyjął materiały/urządzenia/wyroby, o których mowa w dokumentacji technicznej.
Uwaga: Wykonawca przedstawi w Dolnośląskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków Delegatura w Wałbrzychu projekt wykonawczy stolarki okiennej do uzgodnienia.

Dokument nr: DCLU.KA.26.15.2024.JF

Otwarcie ofert: Otwarcie ofert nastąpi 24-05-2024r. godz. 09:15 w Dolnośląskim Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze Ul. Parkowa 8, 58-379 Czarny Bór, sala konferencyjna- budynek oficyna, pokój nr 103a/3.

Składanie ofert:
Ofertę należy złożyć w sekretariacie Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze Ul. Parkowa 8, 58-379 Czarny Bór, budynek administracyjny (oficyna) - pokój nr 103a. Na kopercie należy umieścić napis ,,Przetarg publiczny dotyczący wyboru Wykonawcy na wymianę okien na poziomie piwnicy budynku pałacowego Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze", DCLU.KA.26.15.2024.JF
Oferty mogą być również składane pocztą elektroniczną na adres:
zamowieniapubliczne@dcIu.pl
W przypadku składania oferty pocztą elektroniczną zaleca się telefoniczne powiadomienia o tym fakcie Zamawiającego.
Oferty należy składać do dnia 24-05-2024r. godz. 09:00.

Miejsce i termin realizacji:
2) termin wykonania zamówienia:
30-09-2024r.

Wymagania:
Uwaga: w niniejszym postępowaniu Zamawiający najpierw dokona oceny ofert a następnie zbada czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
2. Gwarancja i rękojmia:
Wymagany przez zamawiającego okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane nie może być krótszy niż 36 miesięcy (3 lata) od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego bez wad i usterek przez strony, tj. osoby upoważnione po stronie zamawiającego i wykonawcy. Wydłużenie ww. okresu jest możliwe. W takim przypadku zadeklarowanie dłuższego okresu będzie powodować odpowiednią punktację w kryteriach oceny ofert - okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert, zgodnie z punktem 11 ogłoszenia.
3) warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał, że:
a) w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na wykonaniu 1 pracy konserwatorskiej w obiektach zabytkowych polegającej na wymianie okien prowadzoną przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków o wartości min. 50 000,00 zł brutto.
b) dysponuje co najmniej jedną osobą, która zostanie skierowana przez wykonawcę do realizacji zamówienia i będzie pełniła funkcję kierownika budowy, spełniającą łącznie niżej wymienione wymagania:
- posiadająca aktualne uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowanej bez ograniczeń oraz co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe przy zabytkach.
Kierownik budowy powinien posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia
2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
c) dysponuje co najmniej jedną osobą, która zostanie skierowana przez wykonawcę do realizacji zamówienia i będzie pełniła funkcję dyplomowanego konserwatora, spełniającą łącznie niżej wymienione wymagania:
- posiadająca kwalifikacje, o których mowa w art. 37a ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami tj.:
1. Pracami konserwatorskimi, pracami restauratorskimi lub badaniami konserwatorskimi, prowadzonymi przy zabytkach wpisanych do rejestru kieruje osoba, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki lub konserwacji zabytków oraz która po rozpoczęciu studiów drugiego stopnia lub po zaliczeniu szóstego semestru jednolitych studiów magisterskich, przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub zaliczanych do jednej z kategorii, o których mowa w art. 14 ust. 2. ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o Ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
2. W dziedzinach nieobjętych programem studiów wyższych, o których mowa w ust. 1, pracami konserwatorskimi, pracami restauratorskimi lub badaniami konserwatorskimi, prowadzonymi przy zabytkach wpisanych do rejestru albo na Listę Skarbów Dziedzictwa, kieruje osoba, która posiada:
1) świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe i dyplom potwierdzający posiadanie kwalifikacji zawodowych w zawodach odpowiadających danej dziedzinie lub
2) dyplom mistrza w zawodzie odpowiadającym danej dziedzinie
- oraz która przez co najmniej 4 lata brała udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, na Listę Skarbów Dziedzictwa, do inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub innych zabytkach zaliczanych do jednej z kategorii, o których mowa w art. 14a ust. 2.
3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się do osób, które samodzielnie wykonują prace konserwatorskie, prace restauratorskie lub badania konserwatorskie, prowadzone przy zabytkach wpisanych do rejestru.
4) wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
Zamawiający najpierw dokona oceny ofert a następnie zbada czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający wezwie najwyżej ocenionego Wykonawcę do złożenia:
- Wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty - wzór załącznik nr 7 do ogłoszenia;
- Wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi/dyplomowanego konserwatora, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - wzór załącznik nr 8 do ogłoszenia
6) wymagania dotyczące wadium, jeżeli Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Wadium nie jest wymagane.
7) termin związania ofertą:
Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
8) opis sposobu przygotowywania ofert:
Ofertę sporządzić należy na załączonym druku ,,Formularz oferty" - załącznik nr 1 do ogłoszenia.
Ofertę sporządzić należy w języku polskim, w formie pisemnej, na maszynie, komputerze, nieścieralnym atramentem lub długopisem. Oferta winna być podpisana przez osobę upoważnioną.
10) opis sposobu obliczenia ceny:
1. Wykonawca podaje cenę za realizację przedmiotu zamówienia w treści Formularza Ofertowego - załącznik nr 1 do ogłoszenia.
2. Każdy z Wykonawców może zaproponować tylko jedną cenę i nie może jej zmieniać.
3. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, załączoną dokumentacją projektową oraz wzorem umowy. Przedmiar robót stanowi wyłącznie materiał pomocniczy, użycie go przez wykonawcę bez kompleksowej analizy i porównania z dokumentacją projektową jest ryzykiem wykonawcy.
4. Cena podana w Formularzu Ofertowym stanowi wynagrodzenie ryczałtowe i jest ceną ostateczną, niepodlegającą negocjacji i wyczerpującą wszelkie należności wykonawcy wobec zamawiającego związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
5. Cena musi być podana w złotych polskich. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w walucie PLN.
6. Do obliczenia ceny brutto oferty Wykonawcy powinni zastosować stawkę podatku VAT od towarów i usług zgodną z obowiązującymi przepisami.
7. W ofercie Wykonawca określi cenę brutto zaokrągloną do 2 miejsc po przecinku, przy czym końcówki poniżej 0,5 groszy pomniejsza się, a końcówki 0,5 groszy i wyższe zaokrągla się do 1 grosza.
8. Omyłki rachunkowe w obliczaniu ceny poprawiane będą zgodnie z zasadami wynikającymi z Regulaminu udzielania zamówień o wartości szacunkowej nieprzekraczającej kwoty 130 000 złotych.
9. W celu wyłonienia najkorzystniejszej oferty w świetle kryterium ceny, Zamawiający do porównania ofert będzie brał pod uwagę cenę brutto.
10. Jeżeli została złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U.2021.685 t.j. z dnia 2021.04.14), dla celów zastosowania kryterium ceny zamawiający dolicza do przedstawionej w tej ofercie ceny kwotę podatku od towarów i usług, którą miałby obowiązek rozliczyć.
W formularzu ofertowym, wykonawca ma obowiązek:
1) poinformowania zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadził do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego;
2) wskazania nazwy (rodzaju) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będą prowadziły do powstania obowiązku podatkowego;
3) wskazania wartości towaru lub usługi objętego obowiązkiem podatkowym zamawiającego, bez kwoty podatku;
4) wskazania stawki podatku od towarów i usług, która zgodnie z wiedzą wykonawcy, będzie miała zastosowanie.
11. W przypadku złożenia oferty przez Wykonawcę mającego swoją siedzibę w kraju spoza obszaru Unii Europejskiej, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny różnicę w kwocie należnego podatku VAT oraz pozostałych należności, których obowiązek uiszczenia spoczywa na Zamawiającym, wynikających z innych przepisów, w tym celnych.
11) opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem
znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert:
Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria i ich znaczenie:
1 Kryterium ,,Cena" w zł:
1) znaczenie kryterium - 60% (0,6);
2) opis sposobu oceny ofert dla kryterium ,,Ceny":
Lcena = (Cmin / C) x 0,6 x 100 pkt
gdzie:
Lcena - liczba uzyskanych punktów dla kryterium ,,Cena" ocenianej oferty; Cmin - cena w ofercie z najniższą ceną;
C - cena w ofercie ocenianej.
2. Kryterium ,,Okres gwarancji"
1) znaczenie kryterium - 40% (0,4);
2) opis sposobu oceny ofert dla kryterium ,,Okres gwarancji":
LOG = (OG / OGmax) x 0,4 x 100 pkt
gdzie:
LOG - liczba uzyskanych punktów dla kryterium ,,Okres gwarancji" ocenianej oferty;
OG - okres gwarancji w ofercie ocenianej
OGmax - okres gwarancji w ofercie z najdłuższym okresem gwarancji Wykonawca podaje okres gwarancji w pełnych miesiącach.
Minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy.
Jeżeli Wykonawca nie wpisze/nie poda w Formularzu ofertowym okresu gwarancji zamawiający uzna, że wykonawca zaoferował minimalny okres gwarancji czyli 36 miesięcy i taki okres zostanie przyjęty do oceny ofert i zostanie uwzględniony w Umowie z Wykonawcą.
Maksymalny okres gwarancji jaki może zaoferować Wykonawca wynosi 60 miesięcy.
Zamawiający, informuje, że w przypadku zaoferowania dłuższego okresu gwarancji niż 60 miesięcy do oceny ofert i uwzględniony w Umowie z Wykonawcą zostanie maksymalny punktowany okres gwarancji tj. 60 miesięcy.
Łączna punktacja Łp = Lcena + LOG
Maksymalna ilość punktów jaką może osiągnąć oferta wynosi 100.
Oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (maksymalna liczba przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryteria) zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów.
1) informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego:
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie do podpisania umowy na
warunkach określonych we wzorze umowy zawartym w załączniku nr 9.
2) wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli Zamawiający żąda wniesienia zabezpieczenia:
Zamawiający nie żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach:
Wzór umowy - załącznik nr 9.
Postępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone zgodnie z postanowieniami Regulaminu udzielania zamówień o wartości szacunkowej nieprzekraczającej kwoty 130 000 złotych, udostępnionej na stronie internetowej www.dclu.pl oraz przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, póz. 93, z późn. zm.).
Niniejsze zapytanie ofertowe ma formę rozeznania rynku, nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego (art. 66 Kodeksu Cywilnego).

Kontakt:
5) informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami:
W niniejszym postępowaniu oświadczenia, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie na adres: Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze, ul. Parkowa 8, 58-379 Czarny Bór. Zamawiający dopuszcza przekazywanie powyższych dokumentów pocztą elektroniczną: zamowieniapubliczne@dclu.pl W przypadku przekazywania pocztą elektroniczną zaleca się telefoniczne powiadomienie o tym fakcie Zamawiającego.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.