Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6212z ostatnich 7 dni
24296z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Modernizacja nawierzchni boiska wielofunkcyjnego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Modernizacja nawierzchni boiska wielofunkcyjnego

Data zamieszczenia: 2024-05-22
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
Piramowicza 32
47-220 Kędzierzyn-Koźle
powiat: kędzierzyńsko-kozielski
zp@kedzierzynkozle.pl
Województwo: opolskie
Miasto: Kędzierzyn-Koźle
Wadium: w wymaganiach
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2024-06-06 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Modernizacja nawierzchni boiska wielofunkcyjnego przy Ul. Wiklinowej - B.O. (etap I i II)
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres zamówienia obejmuje:
- przygotowanie boiska wielofunkcyjnego do wykonania nawierzchni poliuretanowej (syntetycznej);
- wykonanie nowej nawierzchni boiska wielofunkcyjnego;
- doposażenie boiska;
- wykonanie nowych wejść i naprawa istniejącego piłkochwytu;
- prace porządkowe i wyrównanie terenu.
2. Szczegółowy zakres prac obejmuje:
a) przygotowanie boiska wielofunkcyjnego do wykonania nawierzchni poliuretanowej:
Wykonawca w pierwszej kolejności zobowiązany będzie do demontażu obrzeży z zewnętrznych krawędzi modernizowanego boiska. Jest to czynność konieczna do przygotowania terenu dla realizowanego zadania związanego z docelowym wykonaniem nawierzchni poliuretanowej na powierzchni 17,20 x 32,20 m. W tym celu Wykonawca musi również zniwelować teren pomiędzy krawędzią boiska, a istniejącym piłkochwytem. Docelowo należy uzyskać poziom gruntu ok. 3 cm poniżej górnego poziomu płyty boiska. Wykonawca będzie również zobowiązany do demontażu i ponownego montażu dwóch sztuk bramko-koszy w celu ich docelowego podniesienia, gdyż obecnie pod bramko - koszami nie ma możliwości wykonania nowej nawierzchni. Po podniesieniu bramko-kosze będą musiały być ponownie zabetonowane. Po zdemontowaniu, a przed założeniem nowych obrzeży krawędź boiska należy oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń (w szczególności z przerostów trawy i zgromadzonej mieszaniny piasku z ziemią). Oczyszczeniu z przerostów trawy mają zostać poddane również miejsca wykonanej już dylatacji płyty boiska. Następnie należy umyć cała płytę myjką wysokociśnieniową w celu usunięcia wszystkich zanieczyszczeń (np. ziemi). Oczyszczeniu z przerostów trawy mają zostać poddane również miejsca wykonanej już dylatacji płyty boiska.
b) wykonanie nowej nawierzchni boiska wielofunkcyjnego:
przed przystąpieniem do wykonywania poszczególnych warstw nawierzchni boiska, Wykonawca musi na zewnętrznych krańcach istniejącego boiska ułożyć nowe obrzeża betonowe o wymiarach dł. 1,00 m szer. 8 cm i wys. 30 cm. Obrzeża betonowe muszą zostać ułożone na betonie min. klasy C12/15 o łącznej długości 100 mb. Nowe obrzeża musza zostać tak ustawione, aby ich górna krawędź była równa do wylanej warstwy SBR. Co piąte obrzeże musi zostać zamontowane z przerwą co najmniej 10 mm, dla swobodnego odprowadzania wody z płyty boiska. Ponadto szczeliny dylatacyjne przed wykonaniem nowej nawierzchni muszą zostać wyczyszczone, a następnie uzupełnione kitem kauczukowym. Na tak przygotowaną płytę boiska w pierwszej kolejności należy ułożyć warstwę lepiszcza w celu poprawienia połączenia się nawierzchni poliuratanowej z istniejącym podłożem. Następnie należy ułożyć warstwę SBR o grubości min. 10 mm, układaną metodą natryskową. Ostatnia warstwa boiska musi zostać wykonana z EPDM o grubości min. 3 mm, układaną metodą natryskową. Warstwa EPDM o tej samej grubości musi zostać założona na nowo zamontowane obrzeże. Ostatnia warstwa EPDM musi być wykonana w kolorze ceglanym. Po wykonaniu wszystkich warstw nawierzchni boiska, Wykonawca zobowiązany będzie do namalowania linii:
boisko do gry w piłkę nożną - linie w kolorze białym;
boisko do gry w piłkę siatkową - linie w kolorze żółtym;
boisko do gry w koszykówkę - linie w kolorze zielonym;
boisko do gry w tenisa ziemnego - linie w kolorze niebieskim.
Ponadto w płycie boiska muszą zostać zamontowane tuleje do zamontowania słupów do zestawu gry w siatkówkę, które będą zabezpieczone od góry osłonami tulei pokrytymi warstwami SRB i EDPM o grubości takiej jak dla całej nawierzchni. Osłony tulei będą demontowane na czas gry w siatkówkę lub tenisa ziemnego.
c) doposażenie boiska:
Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia i zamontowania kompletnego sprzętu/zestawu do gry w siatkówkę oraz tenisa ziemnego. Zestaw do gry w siatkówkę będzie składał się z dwóch stalowych słupków, siatki stosownej do gry w siatkówkę, dwóch antenek wraz z kieszeniami i wieszakiem na siatkę. Należy przyjąć że:
słupki zestawu muszą być wykonane z stali o grubości min. 3,6 mm i o min. 76 mm, ocynkowane i pomalowane na kolor szary lub niebieski. Do jednego słupka musi zostać zamocowany suwak zaczepowy, a do drugiego suwak naciągowy wraz z korbą do naciągania linki stalowej siatki. Suwak zaczepowy i naciągowy musi być wyposażony w system regulacji wysokości zawieszenia siatki min. w czterech zakresach (w tym przypadku górna taśma siatki musi znajdować się na wysokości 2,43 m; 2,24 m; 2,35 m i 2,15 m). Słupki do siatkówki muszą zostać zamontowane w podłożu w tulejach dedykowanych do tego rodzaju słupków;
siatka do siatkówki musi być w kolorze czarnym z oczkami o wymiarach min. 10 x 10 cm z obszytymi czterema bokami. W górnej części siatki musi znajdować się linka do naciągania siatki, górna taśma musi być wzmocniona o szer. min. 50 mm, a dolna o szer. min. 35 mm. W komplecie z siatką muszą zostać dostarczone dwie antenki wraz z specjalnymi kieszeniami do mocowania na rzep przy siatce, zaś same antenki muszą być wykonane z włókna szklanego o o min. 8 mm i dł. min. 1,80 m i pomalowanymi w kolorach biało czerwonych zgodnie z przepisami określonymi przez ,,FIVB" oraz wieszak na siatkę.
d) wykonanie nowych wejść i naprawa istniejącego piłkochwytu:
w dwóch narożnikach istniejącego piłkochwytu, Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dwóch wejść, a istniejące musi zostać zamknięte (zdjęcie wejścia na boisko w załączeniu). W tym celu Wykonawca dokona rozbiórki fragmentu istniejącego piłkochwytu (to dwa miejsca ,,pola" przewidziane do demontażu o szerokości 2,5 m i wysokości ok. 5m), dzięki czemu powstaną nowe wejścia.
Dodatkowo po zdemontowaniu fragmentów istniejącego piłkochwytu Wykonawca będzie musiał wykonać zastrzały na przęsłach krańcowych.
Ponadto Wykonawca będzie musiał wymienić wszystkie uszkodzone panele istniejącego piłkochwytu. W tym celu Wykonawca może również wykorzystać elementy zdemontowane. W przypadku kiedy ich ilość będzie nie wystarczająca, będzie musiał zakupić i zamontować panel typu 3D HR o gr. min. 5 mm ocynkowane i malowane na kolor RAL 6005. Na chwilę obecną uszkodzone są cztery panele piłkochwytu oraz w innych należy poprawić mocowanie, w niektórych miejscach konieczne będzie wymiana obejmy na nowe (musza zostać założone obejmy tego samego rodzaju co do tej pory).
e) prace porządkowe i wyrównanie terenu:
Wykonawca zobowiązany będzie do wyrównania terenu, na którym prowadzone jest przedmiotowe zadanie w szczególności pomiędzy płytą boiska, a istniejącym piłkochwytem. Ponadto piłkochwyt musi zostać odsłonięty z przerostów trawy poprzez zwiększenie prześwitu pomiędzy dolną częścią, a poziomem gruntu.
3. Warunkiem przystąpienia do odbioru końcowego jest dostarczenie i przekazanie przez Wykonawcę Zamawiającemu certyfikatu wykonania nawierzchni zgodnie z normą PN-EN 14877:2014-02 (nawierzchnia syntetyczna niekrytych terenów sportowych).
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa SWZ wraz z udostępnionymi załącznikami tj. opisem przedmiotu zamówienia (załącznik nr 10 do SWZ) oraz projektowanymi postanowieniami umowy zamieszczonymi w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.

CPV: 45236119-7, 45112720-8,45111291-4,37410000-5

Dokument nr: 2024/BZP 00334167, ZP.271.1.24.2024.AJ

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-06-06 12:00

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszeniazamawiajacyId=f15dda4c-01df-4c59-b90f-a767d9826443
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszeniazamawiajacyId=f15dda4c-
01df-4c59-b90f-a767d9826443
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy on-line działającej pod adresem https://e-propublico.pl lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adresy wskazane poniżej, z zastrzeżeniem, że ofertę składa się tylko za pośrednictwem platformy e-ProPublico.
2. Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne.
3. Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z Platformy określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej https://e-ProPublico.pl/ oraz uznaje go za wiążący.
4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu musi posiadać konto na Platformie.
5. Złożenia oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy ważnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego.
6. Ilekroć w niniejszej SWZ jest mowa o:
a) podpisie zaufanym - należy przez to rozumieć podpis, o którym mowa art. 3 pkt 14a ustawy z 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (tekst jednolity Dz.U. z 2020r. poz. 346);
b) podpisie osobistym - należy przez to rozumieć podpis, o którym mowa w art. z art. 2 ust. 1 pkt 9 ustawy z 6 sierpnia 2010r. o dowodach osobistych (tekst jednolity Dz. U. z 2022r. poz. 672).
7. Zamawiający określa następujące wymagania sprzętowo - aplikacyjne pozwalające na korzystanie z Platformy:
1) stały dostęp do sieci Internet,
2) posiadanie dowolnej i aktywnej skrzynki poczty elektronicznej (e-mail),
3) komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 (lub nowszym) albo Linux,
4) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa - Platforma współpracuje z najnowszymi, stabilnymi wersjami wszystkich głównych przeglądarek internetowych (Internet Explorer 10+, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera),
5) włączona obsługa JavaScript oraz Cookies.
8. Zamawiający dopuszcza następujący format przesyłanych danych: pliki o wielkości do 80 MB w formatach: .pdf, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .xml.zip., .rar,.txt.
9. Zalecenia Zamawiającego odnośnie kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
1) dokumenty sporządzone i przesyłane w formacie .pdf zaleca się podpisywać kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie PAdES;
2) dokumenty sporządzone i przesyłane w formacie innym niż .pdf (np.: .doc, .docx, .xls, .xlsx, .xml) zaleca się podpisywać kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie XAdES;
do składania kwalifikowanego podpisu elektronicznego zaleca się stosowanie algorytmu SHA-2 (lub wyższego).
10. Zamawiający określa następujące informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych:
1) załączony i przesłany przez Wykonawcę za pomocą Platformy plik oferty wraz z załącznikami, nie jest dostępny dla Zamawiającego i przechowywany jest na serwerach Platformy w formie zaszyfrowanej. Zamawiający otrzyma dostęp do pliku dopiero po upływie terminu otwarcia ofert;
2) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi przyporządkowaną do dokumentu elektronicznego datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss), widoczne przy wysłanym dokumencie w kolumnie "Data przesłania";
3) o terminie przesłania decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji pliku na Platformie.
11. Ofertę, oświadczenie, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
12. Szczegółowe wymagania zawarto w pkt 14 SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, z siedzibą przy Ul. Grzegorza Piramowicza 32, 47-200 Kędzierzyn-Koźle, adres e-mail: prezydent@kedzierzynkozle.pl, tel. 77/40-50-338;
2) sposób kontaktu z inspektorem ochrony danych osobowych w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle: 47-200 Kędzierzyn-Koźle, Ul. Grzegorza Piramowicza 32, adres e-mail: inspektor@kedzierzynkozle.pl, tel. 77/40-50-346;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp, a także Spółka Datacomp Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (adres: Ul. Gen. Henryka Dąbrowskiego 24, 30-532 Kraków), nr Rejestru KRS 0000193067, jako właściciel Platformy on-line działającej pod adresem https://e-ProPublico.pl/, na której Zamawiający prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (tj. Dz. U z 2011 nr 14, poz. 67 z późn. zm.) teczki aktowe będą przechowywane w archiwum zakładowym przez okres 5 lat w przypadku dokumentacji zamówień publicznych oraz 10 lat w przypadku umów zawartych w wyniku postępowania w trybie zamówień publicznych;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): cd.
8) posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- w przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 RODO wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (przy czym korzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
- wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO , nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
2. nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
3. Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na Wykonawcy obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od Wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.
4. Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art. 16 RODO, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp.
5. W postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-06-06 11:45
Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy, działającej pod adresem https://e-ProPublico.pl/

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

Wymagania:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 1 000,00 PLN (słownie: jeden tysiąc 00/100 zł).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
3. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP Kędzierzyn-Koźle 57 1020 3714 0000 4102 0108 5455;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019r. poz. 310, 836 i 1572).
5. Wadium wnoszone w formie innej niż w pieniądzu musi spełniać wymagania wynikające z ustawy Pzp, w szczególności określać bezwarunkowy, nieodwołalny obowiązek zapłaty na pierwsze żądanie Zamawiającego, w przypadkach określonych w ustawie Pzp oraz być ważne przez okres związania ofertą, określony w niniejszej SWZ. Musi być wykonalne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
7. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności:
1) upływu terminu związania ofertą;
2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
8. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2) którego oferta została odrzucona;
3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza;
4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
9. Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w pkt 8, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium w okolicznościach wskazanych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.1.24.2024.AJ
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres zamówienia obejmuje:
- przygotowanie boiska wielofunkcyjnego do wykonania nawierzchni poliuretanowej (syntetycznej);
- wykonanie nowej nawierzchni boiska wielofunkcyjnego;
- doposażenie boiska;
- wykonanie nowych wejść i naprawa istniejącego piłkochwytu;
- prace porządkowe i wyrównanie terenu.
2. Szczegółowy zakres prac obejmuje:
a) przygotowanie boiska wielofunkcyjnego do wykonania nawierzchni poliuretanowej:
Wykonawca w pierwszej kolejności zobowiązany będzie do demontażu obrzeży z zewnętrznych krawędzi modernizowanego boiska. Jest to czynność konieczna do przygotowania terenu dla realizowanego zadania związanego z docelowym wykonaniem nawierzchni poliuretanowej na powierzchni 17,20 x 32,20 m. W tym celu Wykonawca musi również zniwelować teren pomiędzy krawędzią boiska, a istniejącym piłkochwytem. Docelowo należy uzyskać poziom gruntu ok. 3 cm poniżej górnego poziomu płyty boiska. Wykonawca będzie również zobowiązany do demontażu i ponownego montażu dwóch sztuk bramko-koszy w celu ich docelowego podniesienia, gdyż obecnie pod bramko - koszami nie ma możliwości wykonania nowej nawierzchni. Po podniesieniu bramko-kosze będą musiały być ponownie zabetonowane. Po zdemontowaniu, a przed założeniem nowych obrzeży krawędź boiska należy oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń (w szczególności z przerostów trawy i zgromadzonej mieszaniny piasku z ziemią). Oczyszczeniu z przerostów trawy mają zostać poddane również miejsca wykonanej już dylatacji płyty boiska. Następnie należy umyć cała płytę myjką wysokociśnieniową w celu usunięcia wszystkich zanieczyszczeń (np. ziemi). Oczyszczeniu z przerostów trawy mają zostać poddane również miejsca wykonanej już dylatacji płyty boiska.
b) wykonanie nowej nawierzchni boiska wielofunkcyjnego:
przed przystąpieniem do wykonywania poszczególnych warstw nawierzchni boiska, Wykonawca musi na zewnętrznych krańcach istniejącego boiska ułożyć nowe obrzeża betonowe o wymiarach dł. 1,00 m szer. 8 cm i wys. 30 cm. Obrzeża betonowe muszą zostać ułożone na betonie min. klasy C12/15 o łącznej długości 100 mb. Nowe obrzeża musza zostać tak ustawione, aby ich górna krawędź była równa do wylanej warstwy SBR. Co piąte obrzeże musi zostać zamontowane z przerwą co najmniej 10 mm, dla swobodnego odprowadzania wody z płyty boiska. Ponadto szczeliny dylatacyjne przed wykonaniem nowej nawierzchni muszą zostać wyczyszczone, a następnie uzupełnione kitem kauczukowym. Na tak przygotowaną płytę boiska w pierwszej kolejności należy ułożyć warstwę lepiszcza w celu poprawienia połączenia się nawierzchni poliuratanowej z istniejącym podłożem. Następnie należy ułożyć warstwę SBR o grubości min. 10 mm, układaną metodą natryskową. Ostatnia warstwa boiska musi zostać wykonana z EPDM o grubości min. 3 mm, układaną metodą natryskową. Warstwa EPDM o tej samej grubości musi zostać założona na nowo zamontowane obrzeże. Ostatnia warstwa EPDM musi być wykonana w kolorze ceglanym. Po wykonaniu wszystkich warstw nawierzchni boiska, Wykonawca zobowiązany będzie do namalowania linii:
boisko do gry w piłkę nożną - linie w kolorze białym;
boisko do gry w piłkę siatkową - linie w kolorze żółtym;
boisko do gry w koszykówkę - linie w kolorze zielonym;
boisko do gry w tenisa ziemnego - linie w kolorze niebieskim.
Ponadto w płycie boiska muszą zostać zamontowane tuleje do zamontowania słupów do zestawu gry w siatkówkę, które będą zabezpieczone od góry osłonami tulei pokrytymi warstwami SRB i EDPM o grubości takiej jak dla całej nawierzchni. Osłony tulei będą demontowane na czas gry w siatkówkę lub tenisa ziemnego.
c) doposażenie boiska:
Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia i zamontowania kompletnego sprzętu/zestawu do gry w siatkówkę oraz tenisa ziemnego. Zestaw do gry w siatkówkę będzie składał się z dwóch stalowych słupków, siatki stosownej do gry w siatkówkę, dwóch antenek wraz z kieszeniami i wieszakiem na siatkę. Należy przyjąć że:
słupki zestawu muszą być wykonane z stali o grubości min. 3,6 mm i o min. 76 mm, ocynkowane i pomalowane na kolor szary lub niebieski. Do jednego słupka musi zostać zamocowany suwak zaczepowy, a do drugiego suwak naciągowy wraz z korbą do naciągania linki stalowej siatki. Suwak zaczepowy i naciągowy musi być wyposażony w system regulacji wysokości zawieszenia siatki min. w czterech zakresach (w tym przypadku górna taśma siatki musi znajdować się na wysokości 2,43 m; 2,24 m; 2,35 m i 2,15 m). Słupki do siatkówki muszą zostać zamontowane w podłożu w tulejach dedykowanych do tego rodzaju słupków;
siatka do siatkówki musi być w kolorze czarnym z oczkami o wymiarach min. 10 x 10 cm z obszytymi czterema bokami. W górnej części siatki musi znajdować się linka do naciągania siatki, górna taśma musi być wzmocniona o szer. min. 50 mm, a dolna o szer. min. 35 mm. W komplecie z siatką muszą zostać dostarczone dwie antenki wraz z specjalnymi kieszeniami do mocowania na rzep przy siatce, zaś same antenki muszą być wykonane z włókna szklanego o o min. 8 mm i dł. min. 1,80 m i pomalowanymi w kolorach biało czerwonych zgodnie z przepisami określonymi przez ,,FIVB" oraz wieszak na siatkę.
d) wykonanie nowych wejść i naprawa istniejącego piłkochwytu:
w dwóch narożnikach istniejącego piłkochwytu, Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dwóch wejść, a istniejące musi zostać zamknięte (zdjęcie wejścia na boisko w załączeniu). W tym celu Wykonawca dokona rozbiórki fragmentu istniejącego piłkochwytu (to dwa miejsca ,,pola" przewidziane do demontażu o szerokości 2,5 m i wysokości ok. 5m), dzięki czemu powstaną nowe wejścia.
Dodatkowo po zdemontowaniu fragmentów istniejącego piłkochwytu Wykonawca będzie musiał wykonać zastrzały na przęsłach krańcowych.
Ponadto Wykonawca będzie musiał wymienić wszystkie uszkodzone panele istniejącego piłkochwytu. W tym celu Wykonawca może również wykorzystać elementy zdemontowane. W przypadku kiedy ich ilość będzie nie wystarczająca, będzie musiał zakupić i zamontować panel typu 3D HR o gr. min. 5 mm ocynkowane i malowane na kolor RAL 6005. Na chwilę obecną uszkodzone są cztery panele piłkochwytu oraz w innych należy poprawić mocowanie, w niektórych miejscach konieczne będzie wymiana obejmy na nowe (musza zostać założone obejmy tego samego rodzaju co do tej pory).
e) prace porządkowe i wyrównanie terenu:
Wykonawca zobowiązany będzie do wyrównania terenu, na którym prowadzone jest przedmiotowe zadanie w szczególności pomiędzy płytą boiska, a istniejącym piłkochwytem. Ponadto piłkochwyt musi zostać odsłonięty z przerostów trawy poprzez zwiększenie prześwitu pomiędzy dolną częścią, a poziomem gruntu.
3. Warunkiem przystąpienia do odbioru końcowego jest dostarczenie i przekazanie przez Wykonawcę Zamawiającemu certyfikatu wykonania nawierzchni zgodnie z normą PN-EN 14877:2014-02 (nawierzchnia syntetyczna niekrytych terenów sportowych).
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa SWZ wraz z udostępnionymi załącznikami tj. opisem przedmiotu zamówienia (załącznik nr 10 do SWZ) oraz projektowanymi postanowieniami umowy zamieszczonymi w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45236119-7 - Naprawa boisk sportowych
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Cena ryczałtowa brutto: 60%= 60pkt
2. Okres gwarancji: 35%= 35 pkt
3. Termin realizacji zamówienia: 5%= 5 pkt.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 35,00
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji zamówienia
4.3.6.) Waga: 5,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 6
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 9
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zdolności techniczna lub zawodowa
I Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył:
co najmniej 1 robotę polegającą na budowie, rozbudowie lub modernizacji boiska sportowego (terenu sportowego) o nawierzchni poliuretanowej na wartość co najmniej 75 000,00 zł brutto wraz z potwierdzeniem ich należytego wykonania.
Uwaga: Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, należy wykazać robotę (zakres), w której Wykonawca bezpośrednio uczestniczył.
Do przeliczenia wszystkich wartości finansowych, a występujących w innych walutach niż PLN Wykonawca zastosuje średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP) opublikowany w dniu ukazania się ogłoszenia o niniejszym zamówieniu na stronie internetowej prowadzonego postepowania. Średnie kursy walut dostępne są na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego pod następującym adresem: http://www.nbp.pl/.
II Wykonawca wskaże osobę do wykonania niniejszego zamówienia wraz z informacją na temat jej wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, a także zakresu wykonywanych przez nią czynności, która spełnia następujące warunki:
jedna osoba, która będzie pełniła funkcję Kierownika budowy posiadająca uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj.: do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
Przez ,,uprawnienia budowlane" Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w Prawie Budowlanym lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej lub ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych w zakresie potwierdzenia warunków udziału w postępowaniu:
1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty - w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu (wzór stanowi załącznik nr 5 do SWZ);
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu (wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ).
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1. Do oferty należy złożyć:
1) Formularz ofertowy sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ,
2) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp wraz z oświadczeniem z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2022 poz. 835)
Oświadczenie składają odrębnie:
a) wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do SWZ);
b) podmiot udostępniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby Wykonawcy (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2a do SWZ).
Wymagana forma - pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania.
4) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów opisanych w 1.3).
5) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) pełnomocnictwo, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postepowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
b) oświadczenie, o którym mowa w pkt 7.4 SWZ (Zamawiający dopuszcza złożenia tego oświadczenia na formularzu ofertowym);
6) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów -wskazany w pkt 8.3 oraz 8.4 SWZ (jeżeli dotyczy),
7) dowód wniesienia wadium.
2. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentu rejestrowego, o których mowa w pkt 1.3) SWZ, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
3. Zapisy pkt 1.4) stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Zapisy pkt 1.3), 1.4) i 2 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 1 000,00 PLN (słownie: jeden tysiąc 00/100 zł).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
3. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP Kędzierzyn-Koźle 57 1020 3714 0000 4102 0108 5455;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019r. poz. 310, 836 i 1572).
5. Wadium wnoszone w formie innej niż w pieniądzu musi spełniać wymagania wynikające z ustawy Pzp, w szczególności określać bezwarunkowy, nieodwołalny obowiązek zapłaty na pierwsze żądanie Zamawiającego, w przypadkach określonych w ustawie Pzp oraz być ważne przez okres związania ofertą, określony w niniejszej SWZ. Musi być wykonalne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
7. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności:
1) upływu terminu związania ofertą;
2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
8. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2) którego oferta została odrzucona;
3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza;
4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
9. Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w pkt 8, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium w okolicznościach wskazanych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia Umowy. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa przedłożonego wraz z ofertą.
2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (o ile został sformułowany), o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje roboty, dostawy lub usługi do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia (o ile zostały sformułowane) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi do realizacji których te zdolności są wymagane.
4. W przypadku, o którym mowa w pkt 7.2 i 7.3, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi, roboty wykonają poszczególni wykonawcy.
5. Pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania. Zaleca się, aby Pełnomocnikiem był jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
6. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (art. 125 ust. 1 ustawy Pzp) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokument ten potwierdza spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia.
7. Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się udzielenie zamówienia musi wykazać, że nie podlega wykluczeniu z postępowania, dlatego dokumenty i oświadczenia składane na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia składają każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy).
8. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani do zawarcia umowy cywilnoprawnej określającą rolę i zadania poszczególnych Wykonawców oraz zasady ich współdziałania podczas realizacji zamówienia. Zamawiający może żądać przedstawienia wyżej wskazanej umowy.
9. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień umowy na podstawie art. 455 ust.1 ustawy Pzp. Szczegółowe zasady wprowadzania zmian określone zostały w PPU
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Cena ryczałtowa brutto: 60%= 60pkt
2. Okres gwarancji: 35%= 35 pkt
3. Termin realizacji zamówienia: 5%= 5 pkt.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 35,00
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji zamówienia
4.3.6.) Waga: 5,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-07-05

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.