Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
5839z ostatnich 7 dni
21540z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego

Data zamieszczenia: 2024-01-15
Dane kontaktowe Zamawiającego: Urząd Miasta i Gminy Szlichtyngowa
ul. Rynek 1
67-407 Szlichtyngowa
powiat: wschowski
tel. 65 549 23 27. fax. 65 549 23 41
umig@szlichtyngowa.pl
Województwo: lubuskie
Miasto: Szlichtyngowa
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 65 549 23 27. f
Termin składania ofert: 2024-01-25 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Zapraszamy do złożenia ofert cenowych na wykonanie usługi:
Opracowanie programu funkcjonalno - użytkowego dla zadania inwestycyjnego pn.: ,,Poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego Gminy Szlichtyngowa- budowa remizy OSP w
Szlich tyngo wej ".
2. Opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego (w skrócie PF11) dla zadania inwestycyjnego polegającego na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych dla zadania pn. ,,Poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego Gminy Szlichtyngowa- budowa remizy OSP w Szlichtyngowej".
2) Dokumentacja stanowiąca przedmiot umowy będzie sporządzona przez Wykonawcę i przekazana Zamawiającemu w 3 egzemplarzach papierowych oraz w wersji elektronicznej na płycie CD zawierającej pliki w wersji nieedytowalnej oraz edytowalnej (WORD, PDF, DWG).
3) Wykonawca przewidzi w PFU wykonanie, przez Generalnego Wykonawcę projektu i robót, wszelkich niezbędnych pozwoleń (w tym uzgodnienia z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków ) oraz badań, w tym badań geologicznych, inwentaryzacji sieci i wszelkich innych niezbędnych do wykonania zadania inwestycyjnego Zamawiającego oraz szczegółowo określi zakres i zasięg tych badań, o ile takie badania będą niezbędne do wykonania zadania inwestycyjnego.
4) Na podstawie zakresu robót Wykonawca oszacuje planowane koszty prac projektowych i robót budowlanych. Część kosztowa powinna zawierać zestawienie planowanych kosztów, w szczególności: kosztów dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych zezwoleń, pozwoleń oraz z pełnieniem funkcji nadzoru autorskiego na etapie realizacji inwestycji.
5) Opracowany Program Funkcjonalno-Użytkowy będzie podstawą do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, przedmiotem którego będzie zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zamierzenia inwestycyjnego, opisanego w ust. 1.
6) Założenia Inwestora: opracowanie programu funkcjonalno- użytkowego na realizację zadania dot. Budowy remizy OSP w Szlichtyngowej wraz z wewnętrznymi instalacjami na działkach nr 348/19.348/20 oraz 348/21 obręb Szlichtyngowa z uwzględnieniem następujących wymagań:
Aktualne uwarunkowania przedmiotu zamówienia:
Budynek Remizy OSP zlokalizowany będzie na działkach nr ewid. 348/19 powierzchni 668 m , 348/20 o powierzchni 667 m2 oraz 348/21 o powierzchni 681 m2. Przedmiotowe działki są niezagospodarowany porośnięte niską zielenią. Nieruchomość znajduje się przy ulicy Dworcowej (droga gminna). W drodze są istniejące sieci uzbrojenia: wodociągowa oraz kanalizacyjna. Od strony północnej, na całej szerokości nieruchomości przebiega sieć elektroenergetyczna niskiego napięcia. Na działce nr 348/20 znajduje się studnia głębinowa. Przez teren działki nr 348/21, równolegle do drogi powiatowej nr ewid. 348/22 przebiega kanalizacja sanitarna d> 200.
Wymagania Zamawiającego w stosunku do przedmiotu umowy:
Realizacja obiektu zakłada wszelkie rozwiązania technologiczne i dobór materiałów związanych z optymalizacją procesu inwestycji oraz efektywnością energetyczną przy eksploatacji budynku tj. dokładność połączeń poszczególnych elementów obudowy budynku, zachowanie izolacyjności przegród budowlanych, zminimalizowanie mostków termicznych oraz zastosowanie odpowiedniej wentylacji budynku. Wykonawca przed przystąpieniem do realizacji przedmiotu zamówienia dokona wizji lokalnej na terenie przedmiotowej nieruchomości. Przy opracowaniu kompleksowej dokumentacji należy uwzględnić niżej wymienione wymagania:
o garaże na pojazdy pożarnicze (4 stanowiska dla samochodów strażniczych- wymiary zgodnie z wytycznymi Uchwały nr 283/34/2012 Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z dnia 19 kwietnia 2012 r. - szerokość hali pojazdów dla 4 stanowisk-min. 19,00 m. Długość stanowiska min. 10,00 m (docelowo 15,00 m); (ok 200m"). Stanowiska wyposażone w instalacje odprowadzania spalin,2 stanowiska z szybkim ładowaniem
o Pomieszczenie socjalne - ok 20m2,
o 2 szatnie wraz z sanitariatami (szatnia męska- 20 osób, szatnia damska- 5 osób) - z bezpośrednim wejściem z garażu,
o 1 pomieszczenie techniczne (kotłownia) - ok 15m2,
o 1 pomieszczenie administracyjne (15 m2),
o 1 sala konferencyjna (+ klimatyzacja) (ok 40 osób),
o pomieszczenie magazynowe (do przechowywania sprzętu),
o przyłącza do budynku: wodne, kanalizacyjne, elektroenergetyczne (z uwzględnieniem instalacji sygnalizacji alarmowej, antywłamaniowej oraz monitoringu wizyjnego),
o odprowadzenie ścieków deszczowych,
o instalacja odgromowa,
o instalacje wewnętrzne, wentylacja,
o zagospodarowanie terenu wokół remizy- parking z oświetleniem, plac do ćwiczeń, zjazd z drogi gminnej/ powiatowej, ogrodzenie terenu, wiata na śmietniki, mała architektura, zieleń.
o odnawialne źródła energii (pompa ciepła + panele fotowoltaiczne) lub inne alternatywne
o zachować istniejącą studnię na działce 348/20,
o maksymalna powierzchnia zabudowy 350 m2,
o rozwiązania architektoniczne umożliwiające w przyszłości rozbudowę strażnicy,
o wyposażenie- zakup stołów i krzeseł do sali konferencyjnej, szafy do szatni oraz regały na sprzęt do pomieszczenia magazynowego.
Wszelkie rozwiązania projektowo- wykonawcze przedłożyć Zamawiającemu do akceptacji (wymaga się pisemnej akceptacji Zamawiającego).
7) Program funkcjonalno-użytkowy. powinien być sporządzony zgodnie Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 21 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz
programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 202 lr., poz. 2454) Rozdział 4 - Zakres i forma programu funkcjonalno-użytkowego § 15 do § 19 oraz zgodnie z uchwałą nr 283/34/2012 Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z dnia 19 kwietnia 2012 r.
8) Na podstawie PFU należy opracować zbiorcze zestawienie kosztów planowanej inwestycji zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych, zależnych od zastosowanych materiałów, technologii i organizacji robót, określonych w programie funkcjonałno-użytkowym, oraz przedstawić je w formie tabelarycznej.
9) Główne założenia: budowa budynku remizy OSP w celu działalności statutowej.
10) Inwestycja jest zlokalizowana na terenie zespołu budowlanego i założenia urbanistycznego miasta Szlichtyngowa, wpisanego do rejestru zabytków pod nr: 1169 z dnia 21.05.1990 r. oraz stanowiska archeologicznego nr AZP 67-21/75. Wstępna koncepcja powinna być uzgodniona z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
2. Warunki zamówienia:
1) Wykonawca zobowiązany jest do:
a. pozyskania kopii mapy zasadniczej, innych dokumentów niezbędnych celem realizacji zamówienia,
b. stałego kontaktu i współdziałania z pracownikami Zamawiającego,
c. uzyskania akceptacji Zamawiającego w stosunku do formy, zawartości, rozwiązań projektowych, parametrów technicznych, zastosowanych materiałów.
d. uzyskanie wymaganych decyzji, opinii, uzgodnień, celem realizacji zamówienia, c. uzyskanie uzgodnienia od Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,
f. współpracy z Zamawiającym na etapie postępowania przetargowego w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj'" na przedmiocie zamówienia.
2) Zadanie należy wykonać zgodnie z:
a. oczekiwaniami Zamawiającego, ustalonymi w m.in. w opisie niniejszego zamówienia oraz w trakcie konsultacji prowadzonych na etapie sporządzania PFU.
b. aktualną mapą zasadniczą,
c. aktualnymi przepisami prawa, zwłaszcza z:
-- ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane,
-- Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych praz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym
-- Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno -użytkowym.
-- Innymi obowiązującymi przepisami
-- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 października 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach
-- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 1 sierpnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie
d. aktualnym stanem wiedzy technicznej,
e. wytycznych zawartych w pozwoleniach, decyzjach, zgodach, uzgodnieniach, opiniach, itp.
3) Zaleca się. aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w terenie, dla którego ma być opracowany program funkcjonalno - użytkowy oraz uzyskał wszelkie niezbędne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zdobył na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz do skalkulowania wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu zamówienia.
4) Wykonawca skieruje do realizacji zamówienia osoby posiadające odpowiednie uprawnienia do wykonania przedmiotu zamówienia.
5) Elementy składowe opracowania (z podaniem ilości do przekazania Zamawiającemu):
a. Program funkcjonalno użytkowy - 3 egz.,
b. Kosztorys inwestorski - 3 egz.,
c Przedmiar do planowanych kosztów - 3 egz.,
d. Kosztorys ślepy- 3 egz.
e. Cała dokumentacja w wersji elektronicznej - 1 szt. nośnik elektroniczny (pliki pdf oraz edytowalne).
6) Wzór umowy stanowi załącznik nr 4 do niniejszego zapytania ofertowego.

CPV: 71242000-6

Dokument nr: RIPP.271.2.2.2024.APol

Składanie ofert:
VII. Miejsce i sposób składania ofert.
Ofertę cenową należy:
- złożyć w siedzibie Zamawiającego: Urząd Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Ul. Rynek 1. 67-407 Szlichtyngowa, w zamkniętej kopercie z dopiskiem:
Oferta na opracowanie programu funkcjonalno - użytkowego dla zadania inwestycyjnego pn.: ,,Poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego Gminy Szlichtyngowa- budowa remizy OSP w
Szlichtyngowej" NIE OTWIERAĆ PRZED 25.01.2024 r. godz. 15:30, lub
- przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: umig@szlichtyngowa.pl W TERMINIE DO DNIA 25.01.2024 R. DO GODZ. 15:30

Miejsce i termin realizacji:
Termin realizacji zamówienia:
Termin opracowania i przekazania Zamawiającemu kompletnej dokumentacji: 31.05.2024 r. Termin opracowania i przekazania Zamawiającemu koncepcji: do 29.02.2024 r.

Wymagania:
8) Wykonawca związany jest ofertą 30 dni.
9) Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
IV. Dokumenty, jakie Wykonawca powinien dołączyć do oferty:
Zamawiający wymaga, aby każda oferta zawierała minimum następujące dokumenty:
1) wypełniony i podpisany przez Wykonawcę formularz cenowo - ofertowy - załącznik nr 1.
2) aktualny odpis z właściwego rejestru lub aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej potwierdzające dopuszczenie Wykonawcy do obrotu prawnego w zakresie objętym zamówieniem (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert),
3) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - załączniki nr 2.
4) oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu - załączniki nr 3.
5) parafowany projekt postanowień umowy - załącznik nr 4,
6) kopia decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych do projektowania oraz zaświadczenie o przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
V. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów.
Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy mogą przekazywać pisemnie, za pomocą faksu lub drogą elektroniczną.
VIII. Opis kryteriów oceny ofert, ich znaczenie i sposób oceny.
1. Kryteria oceny ofert: Cena - 100%
2. Na załączonym formularzu ofertowo - cenowym należy przedstawić cenę ofertową brutto za wykonanie / udzielenie przedmiotu zamówienia.
3. Wartość cenową należy podać w złotych polskich cyfrą - z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku oraz słownie.
4. Cena powinna zawierać wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
5. Wszelkie rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą odbywać się będą w złotych polskich.
IX. Informacje o formalnościach
1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia o wyniku postępowania.
2. Zamawiający zawrze umowę z wybranym Wykonawcą po przekazaniu zawiadomienia o wyborze Wykonawcy, ale nie później niż w terminie związania ofertą.
3. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający wybierze kolejną ofertę najkorzystniejszą spośród złożonych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny.
4. Do prowadzonego postępowania nie przysługują Wykonawcom środki ochrony prawnej określone w przepisach Ustawy Prawo zamówień publicznych tj. odwołanie, skarga.
5. Niniejsze postępowania prowadzone jest na zasadach opartych na wewnętrznych uregulowaniach organizacyjnych Zamawiającego. Nie mają w tym przypadku zastosowania przepisy Ustawy Prawo zamówień publicznych.

Uwagi:
X. Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U.UE.L.2016.119.1) [dalej .,RODO"] informuje się co następuje:
Dane Administratora Danych Osobowych [dalej ADO] Gmina Szlichtyngowa
Dane kontaktowe Administratora Danych Osobowych ul. Rynek 1, 67-407 Szlichtyngowa tel. 655492327 fax. 655492341 umig@szlichtyngowa.pl
Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych [dalej IOD] Z IOD można się kontaktować w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych pod adresem e-mail iodo@szlichtyngowa.pl
Cel przetwarzania danych osobowych Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie: o wartości nieprzekraczającej 130.000,00 zł netto pod nazwą: Opracowanie programu funkcjonalno - użytkowego dla zadania inwestycyjnego pn.: ,,Poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego Gminy Szlichtyngowa-budowa remizy OSP w Szlichtyngowej".
Podstawa prawna przetwarzania Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest: o art. 6 ust. 1 lit. c) RODO - przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. o Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U 2021 r., poz. 1129, z późn. zm.) [dalej Ustawa pzp]
Informacja o dobrowolności podania danych osobowych. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach Ustawy pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z Ustawy pzp.
Odbiorcy danych. Udostępnianie danvch. Powierzanie przetwarzania danych. Odbiorcy danych: Osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 ust. 1 Ustawy pzp. Operator pocztowy w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1041). Posłaniec dostarczający korespondencję na zasadach określonych w art. 65 ust. 2, 401 ust. 1, 508 ust. 2 Ustawy pzp. Kategorie podmiotów przetwarzających: Zewnętrzny hostingodawca. Podmiot dostarczający narzędzia i urządzenia komunikacji elektronicznej.
Okres przechowywania danych. o ADO przechowuje protokół postępowania wraz z załącznikami przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność.
o Jeżeli okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego przekracza 4 lata, ADO przechowuje protokół postępowania wraz z załącznikami przez cały okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego. o ADO przechowuje dokumentację konkursu przez okres 4 lat od dnia ustalenia wyników konkursu w postaci, w jakiej została ona sporządzona lub przekazana, w sposób gwarantujący jej nienaruszalność i możliwość odczytania zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych (art. 78 ust. 1 i ust. 4, art. 358 ust. 1 Ustawa pzp) zgodnie z art. Art. 269 pkt 3 ustawy Pzp okres przechowywania danych osobowych zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych określa Prezes Urzędu Zamówień Publicznych,
Prawa osoby której dane dotyczą. Ma Pani/Pan prawo do: o żądania od ADO dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących, o żądania od ADO sprostowania danych osobowych Pani/Pana dotyczących. o żądania od ADO usunięcia danych osobowych Pani/Pana dotyczących, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa, o żądania od ADO ograniczenia przetwarzania danych osobowych Pani/Pana dotyczących. Zakres każdego z tych praw oraz sytuacje, w których można z nich skorzystać, wynikają z przepisów RODO oraz Ustawy pzp. Z powyższych praw może Pan/Pani skorzystać składając wniosek u ADO Nie przysługuje Pani/Panu: o w związku z art. 17 ust. 3 lit. b), d) lub e) RODO prawo do usunięcia danych osobowych; o prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; o na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c) RODO. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.

Kontakt:
VI. Osoby po stronie Zamawiającego uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Osobą uprawnioną do kontaktowania się z Wykonawcami i udzielania wyjaśnień dotyczących postępowania jest:
- Anna Polaczek- Kierownik Referatu Inwestycji i Planowania Przestrzennego, - Tatiana Wasielewska -Inspektor ds. zamówień publicznych i pozyskiwania funduszy
zewnętrznych.
Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie istotnych warunków udzjelenia zamówienia: od pon. do pt. w godzinach od 7:30 do 15:30.

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.