Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1212z dziś
7078z ostatnich 7 dni
24260z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Konserwacja ambony i ołtarza

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Konserwacja ambony i ołtarza

Data zamieszczenia: 2024-01-22
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Mikołaja w Nakle
Nakło 195
42-235 Nakło
powiat: częstochowski
tel. 691 399 149
jaceks.iwan@gmail.com
Województwo: śląskie
Miasto: Nakło
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 691 399 149
Termin składania ofert: 2024-02-22 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
,,Konserwacja ambony i ołtarza bocznego z początku XVIII w. w kościele pw. św. Mikołaja w Nakle"
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia jest ,,Konserwacja ambony i ołtarza bocznego z początku XVIII w. w kościele pw. św. Mikołaja w Nakle".
Celem prac jest konserwacja ambony i ołtarza bocznego z początku XVIII w. w kościele pw. św. Mikołaja w Nakle.
Obiekty wpisane są do Rejestru Zabytków pod nr B/46/1-19/93, z dnia 31.08.1993 r.
Szczegółowy zakres prac określa program prac konserwatorskich, udostępniony podczas wizji lokalnej.
1.1. Opis przedmiotu zamówienia.
Pierwsze wzmianki o parafii w Nakle pochodzą z historycznych dokumentów z 1217r. Natomiast w 1325 r. Nakło wymienione zostało w rejestrze Świętopietrza. Informacje o pierwszym kościele pochodzą z 1326 r. Budowę obecnego kościoła ukończono przed 1712 r. Zachował on wysoką wartość ze względu na piękną architekturę i niezwykłe zabytki ruchome zdobiące jego wnętrze należące do pierwotnego wyposażenia.
Ambona jak i ołtarz, które planujemy odnowić stanowią niezwykle cenne dziedzictwo kulturowe województwa śląskiego. Są one świadectwem poprzednich pokoleń, ich zwyczajów, historią przodków, świadectwem historii. Dzięki nim podtrzymywana jest nasza tożsamość narodowa, budująca rozwój nie tylko regionalny ale i narodowy.
Z tych względów należy odnawiać obiekty zabytkowe, także te w małych miejscowościach.
Ze względu na kultowe przeznaczenie obiektu oraz bardzo zły stan zachowania niezbędny jest pełny zakres zabiegów technicznych jak i pełną konserwację estetyczną, prowadzącą do przywrócenia ambonie i ołtarza oryginalnej estetyki. Zły stan techniczny wymaga podjęcia niezwłocznych działań konserwatorskich. Prace będą utrudnione gdyż powierzchnie obiektów bardzo mocno przemalowano lakierami i szelakami. Usunięcie szelaków jest niezbędne, ponieważ powodują one odspajanie się gruntów i pierwotnych złoceń. Z biegiem czasu powoduje to coraz większe uszkodzenia oryginalnych warstw. W trakcie prac zabytki zostaną poddane analizie pod względem historycznym i technologicznym, zostaną wykonane niezbędne badania chemiczne. Planuje się wykonanie konserwacji ambony w całości oraz struktury w przypadku ołtarza bocznego. Ambona i ołtarz wymagają przeprowadzenia gruntownej konserwacji technicznej. Będzie ona miała na celu podklejenie osypujących się warstw, złoceń w partiach snycerki, wzmocnienie strukturalne drewna i dezynfekcję. Zabiegi te należy wykonać jak najszybciej aby zachować obiekty w oryginale. Proponuje się również ustabilizowanie konstrukcyjne, w innym przypadku wiele elementów może się oderwać. Należy uzupełnić wszystkie brakujące fragmenty oraz ubytki formy rzeźbiarskiej i ornamentyki snycerskiej i wykonać prace pozłotnicze aby przywrócić dawny blask pięknych pod względem rzeźbiarskim zabytków. Prace należy wykonać niezwłocznie aby ambona i ołtarz boczny zostały zachowane na kolejne lata i służyła kolejnym pokoleniom.
Celem zadana będzie uchronienie przed zniszczeniem kulturowego i historycznego dziedzictwa materialnego.
Wykonanie prac będą świadectwem szacunku dla pamiątek minionych wieków i kultywowania historii oraz dziedzictwa naszego narodu.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania tablicy pamiątkowej zgodnej z uwzględnieniem przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.

CPV: 92522000-6, 5080000-3

Dokument nr: Edycja2RPOZ/2023/7055/PolskiLad.

Składanie ofert:
.MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT:
1.1 .Ofertę należy złożyć do dnia 22.02.2024 r. do godz. 9:00 w jeden z trzech możliwych sposobów określonych przez Zamawiającego:
a) listem/przesylką kurierską na adres Zamawiającego: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Mikołaja w Nakle, Nakło 195, 42-235 Nakło, z danymi Wykonawcy zapisanymi w lewym górnym rogu koperty oraz z dopiskiem zawartym pod adresem Zamawiającego: ,,Konserwacja ambony i ołtarza bocznego z początku XVIII w. w kościele pw. św. Mikołaja w Nakle", doręczony do dnia 22.02.2024r. do godz. 9:00.
b) osobiście w siedzibie Zamawiającego: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Mikołaja w Nakle,
Nakło 195, 42-235 Nakło, z danymi Wykonawcy zapisanymi w lewym górnym rogu koperty oraz z dopiskiem zawartym pod adresem Zamawiającego: ,,Konserwacja ambony i ołtarza bocznego z początku XVIII w. w kościele pw. św. Mikołaja w Nakle ", doręczony do dnia 22.02.2024 r. do godz. 9:00.
1.2. O ważności złożenia oferty będzie decydowała tylko i wyłącznie data wpływu do Zamawiającego.

Miejsce i termin realizacji:
Termin wykonania zamówienia:
Zamówienie należy zrealizować w terminie do dnia 29.05.2026 r.

Wymagania:
2. Postępowanie
1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim
2. Zasady prowadzenia postępowania reguluje niniejsze zapytanie ofertowe.
3. Zamawiający nie przewiduje zwrotu Wykonawcom kosztów udziału w postępowaniu.
Zamówienie jest realizowane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Edycja2RPOZ/2023/7055/PolskiLad.
3. Tryb zamówienia
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie zapytania ofertowego. Podlega wyłączeniu spod reżimu ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2023 póz. 1605) z późn. zm.
ZAMAWIAJĄCY WYMAGA DOKONANIE WIZJI LOKALNEJ
1. Z uwagi na specyficzny charakter zamówienia, jaki są prace konserwatorskie zabytku Zamawiający informuje, iż złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej na terenie siedziby Zamawiającego (budynek kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Nakle, Nakło 195, 42-235 Nakło, w celu zapoznania się przez Wykonawcę z rzeczywistymi warunkami zamówienia (tj. poznać ewentualne problemy i utrudnienia związane z przyszłą realizacją prac konserwatorskich). Chęć uczestnictwa Wykonawcy w wizji lokalnej należy zgłosić Zamawiającemu pocztą elektroniczną e-mail:
jaceks.iwan@gmail .com.
3. Termin i miejsce wizji lokalnej:
a) Miejsce wizji lokalnej: budynek kościoła parafialnego pod wezwaniem pw. św. Mikołaja w Nakle, Nakło 195,42-235 Nakło,
b) Wizja lokalna odbędzie się z udziałem upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego: Ks. Jacka Iwana.
4. Zamawiający informuje, że nie przewiduje zebrania Wykonawców w celu wyjaśniania wątpliwości dotyczących treści Zapytania ofertowego, a w trakcie wizji lokalnej nie będzie udzielał odpowiedzi na pytania dotyczące Zapytania ofertowego.
5. Zamawiający informuje, iż odbycie wizji lokalnej ma charakter obligatoryjny, w takim przypadku złożenie oferty bez odbycia wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem oferty Wykonawcy na podstawie Zapytania ofertowego.
6. Z odbycia wizji lokalnej zostanie sporządzony przez Zamawiającego protokół.
7. Protokół zostanie podpisany przez potencjalnych Wykonawców, którzy wezmą udział w wizji lokalnej.
8. Protokół będzie stanowił potwierdzenie odbycia wizji lokalnej.
GWARANCJA
Okres gwarancji na wykonane prace konserwatorskie - 24 miesiące.
ROZDZIAŁ IV - WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1.1. sytuacji ekonomicznej i finansowej^
Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie
1.2. zdolności technicznej lub zawodowej;
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenie działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał:
a) co najmniej trzy prace konserwatorskie na obiektach wpisanych do rejestru zabytków dot. konserwacji ołtarzy drewnianych, polichromowanych, złoconych i srebrzonych z obrazami na płótnach,
b) wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą wyznaczoną do realizacji zamówienia spełniającą wymagania zgodnie z art. 37a ust. 1 ustawy o ochronie i opiece nad zabytkami, z uprawnieniami do prowadzenia prac konserwatorskich w zakresie konserwacji ołtarzy drewnianych, polichromowanych, złoconych i srebrzonych z obrazami na płótnach i
wykonał co najmniej trzy realizacje dot. konserwacji ołtarzy drewnianych, polichromowanych, złoconych i srebrzonych z obrazami na płótnach.
2. O zamówienie może ubiegać się Wykonawca, który:
a) złoży ofertę z wymaganymi załącznikami.
3. O udzielenie zamówienia nie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu z uwagi na osobowe lub kapitałowe powiązanie z Zamawiającym polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji, o ile niższy próg nie wynika z przepisów
prawa lub nie został określony przez IZ PO,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawianiu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Dla potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawca składa oświadczenie stanowiące załącznik nr 2 do zapytania ofertowego.
ROZDZIAŁ V - OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT
1. Treść oferty musi odpowiadać treści zapytania ofertowego i zostać sporządzona wg formularza ofertowego stanowiącego Załącznik Nr 1 do Zapytania ofertowego.
2. Oferta musi zawierać:
a) wypełniony formularz ofertowy- Załącznik Nr 1 do zapytania ofertowego,
b) podpisany projekt umowy - Załącznik nr 2,
c) oświadczenie dotyczące podstaw wykluczenia - Załącznik Nr 3 do zapytania ofertowego,
d) wykaz usług - Załącznik Nr 4 do zapytania ofertowego,
e) wykaz osób - Załącznik Nr 5 do zapytania ofertowego,
f) pełnomocnictwo i ewentualne inne dokumenty wykazujące umocowania do złożenia oferty (jeżeli dotyczy).
3. Oferta musi zostać sporządzona w języku polskim w formie pisemnej, na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką.
4. Oferta musi być podpisana - za podpisanie uznaje się własnoręczny podpis złożony przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione do reprezentowania Wykonawcy lub Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego. Do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć w oryginale bądź kopii, potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
5. Formularz ofertowy wraz z załącznikami, składany sposobem określonym w Rozdziale VII ust. 1 piet 1 pplct 1.1. lit. c) zapytania ofertowego powinien być przygotowany zgodnie z poniższymi zapisami:
a) formularz przygotowany w wersji papierowej, odręcznie podpisany i następnie przetworzony do wersji elektronicznej (tj. np.: slcan/zdjęcie). Zamawiające rekomenduje, aby każdy dokument, który zgodnie z przedłożonym przez Zamawiającego wzorem wymaga podpisu, został opatrzony własnoręcznym podpisem, a dopiero następnie został przetworzony (np.: zeskanowany) do wersji elektronicznej,
ROZDZIAŁ VI - OPIS SPOSOBU OBLICZANIA CENY
1. Opis sposobu obliczania ceny określa formularz ofertowy stanowiący Załącznik Nr 1 do zapytania ofertowego.
2. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu ofertowym cenę netto, kwotę podatku VAT oraz cenę brutto.
3. Zaoferowana cena powinna uwzględniać wszystkie koszty niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z wymaganiami określonymi w zapytaniu ofertowym.
4. Przy wyliczaniu wartości cen poszczególnych elementów należy ograniczyć się do dwóch miejsc po przecinku na każdym etapie wyliczania ceny. Jeżeli trzecia cyfra po przecinku jest mniejsza niż 5, to przy zaokrągleniu druga cyfra nie ulega zmianie, natomiast jeżeli trzecia cyfra po przecinku jest równa 5 lub większa, to drugą cyfrę należy zaokrąglić w górę.
5. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w zapytaniu ofertowym. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w zapytaniu lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w zapytaniu ofertowym nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej.
1.3. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert dokonać zmiany oferty poprzez:
a) złożenie Zamawiającemu oświadczenia o wycofaniu oferty i następnie złożenie nowej oferty,
b) złożenie oświadczenia o zmianie treści oferty wraz z załącznikiem, który będzie stanowił
integralną część złożonej oferty,
1.3.1. Oświadczenie o wycofaniu lub zmianie oferty winno być opakowane tak jak oferta, a opakowanie winno zawierać dodatkowe oznaczenie wyrazem ,,WYCOFANIE" lub ,,ZMIANA". Do oświadczenia o wycofaniu lub zmianie oferty Wykonawca musi dołączyć stosowne dokumenty potwierdzające, że oświadczenie to zostało podpisane przez osobę uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy.
1.4. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
1.5. Złożona oferta będzie jawna i może podlegać udostępnieniu na podstawie przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej, z zastrzeżeniem informacji podlegających ochronie w zakresie i na zasadach przewidzianych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych bądź ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy, Wykonawca zobowiązany jest poinformować o takim fakcie Zamawiającego,
składając wraz z ofertą stosowne oświadczenie. Oświadczenie powinno zostać uzasadnione oraz wyraźnie wskazywać, które dokumenty podlegają ochronie. Brak oświadczenia nie będzie skutkował uznaniem oferty za niekompletną ale spowoduje brak ochrony i pełną jawność dokumentu.
ROZDZIAŁ VIII - TERMIN ZWIĄZANIA OFERTA
1. Wykonawca związany będzie złożona ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
ROZDZIAŁ IX -BADANIE OFERT. ORAZ KRYTERIA OCENY OFERT, WYKLUCZENIE WYKONAWCY. ODRZUCENIE OFERTY WYKONAWCY
1. W toku badania i oceny ofert można żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Wyjaśnienia nie mogą prowadzić do zmiany treści oferty. Wzywa się również wykonawców, którzy nie złożyli wraz z ofertą wymaganych oświadczeń lub dokumentów do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Jeżeli wykonawca w wyznaczonym terminie nie uzupełni wymaganych oświadczeń lub dokumentów, jego oferta podlega odrzuceniu.
2. Zamawiający poprawi w ofercie:
a) oczywiste omyłki pisarskie,
b) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
c) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z Zapytaniem ofertowym, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
- niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
3. W toku badania ofert w przypadku, gdy cena oferty lub części składowe ceny wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia, Zamawiający zwróci się do Wykonawcy o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów w zakresie wyliczenia ceny.
W przypadku gdy cena całkowita oferty złożonej w terminie jest niższa o co najmniej 30% od:
1) wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert niepodlegający eh odrzuceniu, Zamawiający zwraca się o udzielenie wyjaśnień, o których mowa w pkt.3 powyżej, chyba że rozbieżność wynika z okoliczności oczywistych, które nie wymagają wyjaśnienia;
2) wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, zaktualizowanej z uwzględnieniem okoliczności, które nastąpiły po wszczęciu postępowania, w szczególności istotnej zmiany cen rynkowych, Zamawiający może zwrócić się o udzielenie wyjaśnień, o których mowa powyżej w pkt 3.
4. Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w oparciu o następujące kryteria oceny:
Cena brutto (C) - waga 100%
5. Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana ta spośród nieodrzuconych ofert, która uzyska
najwyższą ocenę dla poszczególnych Części zamówienia.
6. Sposób obliczenia punktów w kryterium - Cena brutto - [CI - waga 100%.
C (przyznana liczba punktów) = (Cmin : Cbad) x 100
Gdzie:
Cbad - cena oferty badanej Wykonawcy,
Cmin -najniższa cena spośród ważnych ofert
7. Maksymalna łączna ilość punktów jaką może uzyskać Wykonawca wynosi 100 pkt.
8. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert zostało złożone z taką samą ceną, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych. Wykonawcy,
składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
9. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim
wymaganiom przedstawionym w zapytaniu ofertowym i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria.
10. W przypadku w którym najkorzystniejsza oferta pod względem kwoty przewyższa budżet zaplanowany na w/w zapytanie ofertowe, Zamawiający może wezwać Wykonawcę, który złożył najkorzystniejszą ofertę do podjęcia negocjacji mających na celu obniżenie kwoty zaproponowanej przez tego wykonawcę do kwoty będącej akceptowalną przez Zamawiającego.
11. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:
1) została złożona po terminie składania ofert,
2) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów;
3) jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia;
4) została złożona w warunkach czynu nieuczciwej konkurencji w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
5) zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia;
6) zawiera błędy w obliczaniu ceny lub kosztu;
7) wykonawca w wyznaczonym terminie zakwestionował poprawienie omyłki, o której mowa w Rozdziale IX ust. 2 zapytania ofertowego;
8) wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą;
9) wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na wybór jego oferty po upływie terminu
związania ofertą;
10) jej przyjęcie naruszałoby bezpieczeństwo publiczne lub istotny interes bezpieczeństwa państwa, a tego bezpieczeństwa lub interesu nie można zagwarantować w inny sposób.
ROZDZIAŁ X - OPIS SPOSOBU UDZIELANIA WYJAŚNIEŃ I ZMIANY TREŚCI ZAPYTANIA OFERTOWEGO
1. Wykonawca może zwracać się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści zapytania ofertowego kierując swoje zapytanie pisemnie lub przy pomocy poczty elektronicznej Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, nie później jednak niż na dwa dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający, pomimo upływu terminu, o którym mowa powyżej, może udzielić wyjaśnień.
2. Treść wyjaśnienia bez wskazania źródła zapytania Zamawiający zamieści na stronie internetowej, na której upubliczniono zapytanie ofertowe.
3. Pytania należy kierować:
a) w formie pisemnej na adres Zamawiającego: Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Mikołaja w Nakle, Nakło 195,42-235 Nakło,
b) pocztą elektroniczną na adres email: jaceks.iwan@gmail.com
4. Zamawiający w uzasadnionych przypadkach - zastrzega sobie prawo zmiany i/lub uzupełnienia treści niniejszego zapytania ofertowego. Zmiana i/lub uzupełnienie zapytania ofertowego może mieć miejsce w każdym czasie, przed upływem terminu składania ofert.
5. W związku ze zmianą treści zapytania ofertowego Zamawiający może przedłużyć termin składania i otwarcia ofert o czas niezbędny na wprowadzenie zmian w ofercie.
ROZDZIAŁ XI - UNIEWAŻNIENIE POSTĘPOWANIA
Zamawiający lub osoba przez niego upoważniona unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia bez dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty, jeżeli:
a) nie złożono żadnej oferty, lub złożone oferty są niezgodne z treścią zapytania ofertowego,
b) wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu,
c) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty,
d) w przypadkach, o których mowa w Rozdziale IX ust.7 zapytania ofertowego, zostały złożone oferty dodatkowe o takiej samej cenie lub koszcie;
e) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
f) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego,
g) Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zapytania ofertowego, chyba że Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert pozostałych w postępowaniu Wykonawców.
W przypadku unieważnienia postępowania Zamawiający nie przewiduje zwrotu Wykonawcom kosztów udziału w postępowaniu.
ROZDZIAŁ XII - INFORMACJA DOTYCZĄCA ZMIANY UMOWY
Dopuszcza się przedłużenie terminu realizacji zadania w przypadku stosownej zmiany w umowie dotacyjnej, w wyniku zmiany zakresu spowodowanej ustaleniami Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, a także w wyniku niesprzyjających warunków atmosfeiycznych.

Kontakt:
Osoba do kontaktu: ks. Jacek Iwan, tel. 691 399 149.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.