Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
4083z ostatnich 7 dni
24364z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Rewitalizacja zabytkowego kościoła

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Rewitalizacja zabytkowego kościoła

Data zamieszczenia: 2024-02-20
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Wojciecha
ul. Św. Wojciecha 1b
06-300 Przasnysz
powiat: przasnyski
29 - 752 - 50 - 77
proboszcz@faraprzasnysz.pl
Województwo: mazowieckie
Miasto: Przasnysz
Wadium: 20 000 zł.
Nr telefonu: 29 - 752 - 50 - 77
Termin składania ofert: 2024-03-21 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
1. Przedmiot zamówienia
1.1 Rodzaj zamówienia - Roboty budowlane /o wartości szacunkowej poniżej progów unijnych/
1.2 Nazwa zamówienia: ,,Rewitalizacja zabytkowego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przasnyszu w celu zachowania dziedzictwa kulturowego"
1.3 Oznaczenie postępowania:
Postępowanie, którego dotyczy niniejszy dokument oznaczone jest znakiem Nr sprawy 1/2024 We wszelkich kontaktach z Zamawiającym Wykonawcy winni powoływać się na wyżej podane oznaczenie.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
2.1 Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja zabytkowego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przasnyszu w celu zachowania dziedzictwa kulturowego" zgodnie z Programem Prac Konserwatorskich - Konserwacja ceglanych ścian zewnętrznych Kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP Przasnysz" sporządzonym przez mgr Annę Koszarską Konserwatora Dzieł Sztuki, Ul. Wygodna 37, 32-020 Wieliczka na frontowej ścianie kościoła od strony ulicy św. Wojciecha w obszarze powierzchni cegły 70 000 dnr.
2.2 Zamówienie swoim zakresem obejmuje między innymi:
1) Opracowanie uproszczonej koncepcji prac (dokumentacji) wraz z harmonogramem.
2) Wykonanie badań w świetle białym, wilgotnościowych oraz badań na obecność soli,
3) Oczyszczanie powierzchni cegieł - mechanicznie przy zastosowaniu urządzenia CePe z drobnoziarnistym piaskiem lub innym ścierniwem.
4) Usunięcie soli - mechanicznie (kompresy z ligniny nasączonej zdemoralizowaną wodą),
5) Usunięcie wadliwie wykonanych fug, łat i innych nawarstwień - mechanicznie.
6) Wzmocnienie i impregnacja powierzchni cegieł i fug - preparaty FUNCOSIL, KSE 100, KSE 300 firmy Remmers.
7) Wzmocnienie konstrukcyjne cegieł, uzupełnienie ubytków, wykonanie rekonstrukcji - kity, fleki, zaprawy trasowe, mineralne
8) Uzupełnienie fugi - Fungenmortel firmy Remmers,
9) Scalenie kolorystyczne fugi - spoiwo Haftfest z pigmentami w proszku.
10) Wykonanie retuszy cegieł - spoiwo Haftfest z pigmentami w proszku.
11) Zabezpieczenie opaskami z zaprawy mineralnej historycznych zapraw.
12) Wzmocnienie strukturalne historycznej zaprawy przy użyciu preparatu Sto Prim Grundex, Sto Fluid AF,
13) Podklejenie odspajających się fragmentów historycznych tynków poprzez wykonanie iniekcji preparatami Ledan TA 1 firmy Kremer lub Malta 6001 firmy Brescani,
14) Uzupełnienie tynków przy użyciu zapraw mineralnych hydrofobowych i odsalających o grubości wypełniacza dostosowanej do oryginału. Proponuje się zastosowanie zapraw firmy Sto Murisol -VS jako warstwę wstępną zwiększającą przyczepność, Sto Murisol GP - szerkoporowy wykonawczy tynk renowacyjny oraz wykańczającą warstwę Sto Murisol SP Fein. Sposób zatarcia zaprawy powinien być analogiczny z historycznym tynkiem.
15) Scalenie kolorystyczne tynku poprzez wykonanie monochromii przy użyciu farb krzemianowych Soldalit-arte firmy Keim - po uprzednim zagruntowaniu preparatem Porosił - Verdunnung Firmy Keim,
16) Uporządkowanie terenu wokół budynku.
17) Wykonanie dokumentacji konserwatorskiej opisowej i fotograficznej.
2.3 Szczegółowo przedmiot zamówienia został określony w Programie Prac Konserwatorskich -Konserwacja ceglanych ścian zewnętrznych Kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP Przasnysz" sporządzonym przez mgr Annę Koszarską Konserwatora Dzieł Sztuki, Ul. Wygodna 37, 32-020 Wieliczka

CPV: 45212361-4, 454530 - 7, 45443000 -4

Otwarcie ofert: 6 Otwarcie ofert nastąpi w dniu 21.03.2023 r., o godz. 18:00.
7. Otwarcie ofert jest niejawne.

Składanie ofert:
19. Składanie i otwarcie ofert.
1 Ofertę wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w terminie do dnia 21.03.2024 r. do godz. 17:00. Ofertę można wysłać pocztą z dopiskiem na zamkniętej kopercie nr zamówienia ,,1/2024" lub też można ją złożyć osobiście w Kancelarii Parafialnej. W przypadku wysłania oferty pocztą, decydujące znaczenie ma data jej wpływu, nie zaś data nadania na poczcie.

Miejsce i termin realizacji:
7. Termin wykonania zamówienia: do 31 grudnia 2024 r.

Wymagania:
1.4 Tryb udzjelenia zamówienia: tryb podstawowy, na podstawie art. 275 ust.1 ustawy pzp. Z uwagi na treść art. 6 pzp, przepisy prawa zamówień publicznych stosowane są posiłkowo w celu zachowania zasad konkurencyjności, o których mowa w Uchwale Nr 232/2022 Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2022 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
1.5 Przedmiotowe postępowanie jedynie częściowo prowadzone jest za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość Ustala się, że oferty będą wysyłane pocztą lub składane bezpośrednio w Kancelarii Parafialnej, ul. Św. Wojciecha 1b, 06-300 Przasnysz. Przyjmuje się, że znaczenie ma data wpływu do Kancelarii Kierowanie pytań do Zamawiającego przez Wykonawców możliwe za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: proboszcz@faraprzasnysz.pl
1.6 Miejsce publikacji ogłoszenia o zamówieniu:
- Strona internetowa Zamawiającego
- Strona internetowa Urzędu Miasta Przasnysz.
- Tablica ogłoszeń w Urzędzie Miasta Przasnysz
18 Źródła finansowania:
Zamówienie będzie finansowane ze środków krajowych - z budżetu państwa w ramach programu Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych oraz z budżetu Zmawiającej Parafii Rzymskokatolickiej.
2.4 Zamawiający informuje, że złożenie oferty nie musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. Jednakże Zamawiający wskazuje na taką możliwość i zasadność. Umówienie wizyty lokalnej możliwe po uprzednim kontakcie z Kancelarią Parafii.
2.5 Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę.
1) Zamawiający, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga aby wszystkie czynności niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia związane z wykonaniem robót wyszczególnionych w pozycjach przedmiarów dla robót budowlanych, których wykonanie polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1* ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 poz. 1465), były wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Wymóg ten nie dotyczy dostawy i montażu wyposażenia.
2) Obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę dotyczy wykonawców i podwykonawców, którzy do realizacji robót skierują inne (niż siebie) osoby. Jeżeli wykonawcą lub podwykonawcą jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (samozatrudnienie), która wykonuje samodzielnie czynności wskazane przez zamawiającego jako podlegające zatrudnieniu na umowę o pracę, to wymóg zamawiającego nie będzie miał zastosowania.
*art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy: Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca-do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem
3) Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 2 ustawy Pzp oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, jak również sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w SWZ - Rozdział 4. Projektowane Postanowienia Umowy.
4) Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp.
4. Zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy pzp
4.1 .Zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp mogą zostać udzielone dotychczasowemu Wykonawcy usług w danej części zamówienia pod następującymi warunkami:
1) dotychczasowe roboty budowlane zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
2) Wykonawca zaakceptuje istotne postanowienia przyszłej umowy;
3) Strony dojdą do porozumienia w zakresie wynagrodzenia i terminu realizacji robót. Zamówienia,
o których mowa wyżej będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zamówienie zostanie udzielone na podstawie odrębnej umowy z Wykonawcą.
5. Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia;
1.1. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zadanie to jest traktowane jako jedna całość. Podzielenie zadania jest niezasadne pod względem ekonomicznym oraz organizacyjnym i mogłoby zagrozić właściwemu wykonaniu zadania. Standard wykonania, technologia oraz użyte materiały winny być takie same w całym zadaniu. Pozwoli to na długoletnią eksploatację obiektu.
1.2. Zamówienie będzie realizowane zgodnie z prawem polskim, w tym w szczególności z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2023 poz. 682), przepisami zawartymi w Obwiesz-czeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 7 czerwca 2019 roku w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2022, poz. 1225 ze zm), wszystkimi przepisami i normami mającymi zastosowanie i wpływ na kompletność i prawidłowość wykonania zadania oraz docelowe bezpieczeństwo użytkowania wraz z trwałością, współczesną wiedzą techniczną oraz w sposób zapewniający właściwą jakość tych prac, a także przy uwzględnieniu zabytkowego charakteru rewitalizowanego obiektu i przepisów powszechnie obowiązujących w tym zakresie.
1.3. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania robót zgodnie z polskim prawem, a w szczególności z przepisami techniczno-budowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów i materiałów stosowanych w budownictwie.
6. Podwykonawstwo
6.1 Zamawiający nie zastrzega żadnego asortymentu robót jako kluczowego zadania do osobistego wykonania przez wykonawcę.
6.2 Zamawiający wymaga aby wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz, o ile jest to wiadome na etapie składania oferty, podać firmy podwykonawców.
6.3 W przypadku, gdy wykonawca powołuje się w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu - na kwalifikacje zawodowe i doświadczenie podwykonawców, zobowiązany jest podać w ofercie także nazwy tych podmiotów.
6.4 Zamawiający nie bada, czy wobec Podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby, zachodzą podstawy do wykluczenia.
6.5 Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy może nastąpić wyłącznie na podstawie Umowy Podwykonawstwa.
6.6 Przez Umowę Podwykonawstwa rozumie się umowę w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, której przedmiotem są roboty budowlane stanowiące część niniejszego zamówienia zawartą między
wybranym przez zamawiającego wykonawcą a podwykonawcą, a także między podwykonawcą a dalszym podwykonawcą/dalszymi podwykonawcami. 6.7 Wymagania Zamawiającego dotyczące Umowy Podwykonawstwa określono w postanowieniach umowy (SWZ Rozdział 4 - Projektowane Postanowienia Umowy).
8. Sposób komunikacji Zamawiającego z Wykonawcami oraz sposób przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
8.1. Przed przystąpieniem do składania oferty, Wykonawca jest zobowiązany zapoznać się z dokumentami przetargu, a w szczególności Programem Prac Konserwatorskich i decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
8.2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu:
1) poczty elektronicznej: : proboszcz@faraprzasnysz.pl
8.3. Zamawiający nie przewiduje komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż wskazany w niniejszej Instrukcji dla Wykonawców.
9. Warunki udziału w postępowaniu:
9.1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określone przez zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
9.2 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
9.2.1 Kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Nie wymaga się.
9.2.2 sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
a) Wykonawca musi wykazać, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę 1 000 000,00 zł.
9.2.3 zdolności technicznej lub zawodowej:
A] Wykonawcy:
Wymaga się, aby Wykonawca biorący udział w postępowaniu wykazał, że w ostatnich 5 latach przed złożeniem oferty realizował tożsame lub podobne prace przy zabytku, których wartość była nie mniejsza niż 800.000,00 zł brutto. Wykazanie tej okoliczności możliwe za pomocą referencji, oświadczeń innych zamawiających.
B] Osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia:
Zgodnie z treścią decyzji Nr 119/23 z dnia 13 kwietnia 2023 r. wymaga się, aby osoby kierujące pracami konserwatorskimi albo samodzielnie je wykonujące, spełniały wymagania, o których mowa w art. 37a ust. 1 i 2 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Art. 37a [Kwalifikacje osób zatrudnionych przy zabytkach wpisanych do rejestru]
1. Pracami konserwatorskimi, pracami restauratorskimi lub badaniami konserwatorskimi, prowadzonymi przy zabytkach wpisanych do rejestru kieruje osoba, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki lub konserwacji zabytków oraz która po rozpoczęciu studiów drugiego stopnia lub po zaliczeniu szóstego semestru jednolitych studiów magisterskich przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub zaliczanych do jednej z kategorii, o których mowa w art. 14a ust.
2. W dziedzinach nieobjętych programem studiów wyższych, o których mowa w ust. 1, pracami konserwatorskimi, pracami restauratorskimi lub badaniami konserwatorskimi, prowadzonymi przy zabytkach wpisanych do rejestru albo na Listę Skarbów Dziedzictwa, kieruje osoba, która posiada:
1) świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe i dyplom potwierdzający posiadanie kwalifikacji zawodowych w zawodach odpowiadających danej dziedzinie lub
2) dyplom mistrza w zawodzie odpowiadającym danej dziedzinie
- oraz która przez co najmniej 4 lata brała udział w pracach konserwatorskich, pracach restauratorskich lub badaniach konserwatorskich, prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru, na Listę Skarbów Dziedzictwa, do inwentarza muzeum będącego instytucją kultury lub innych zabytkach zaliczanych do jednej z kategorii, o których mowa w art. 14a ust. 2.
3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się do osób, które samodzielnie wykonują prace konserwatorskie, prace restauratorskie lub badania konserwatorskie, prowadzone przy zabytkach wpisanych do rejestru.
9.3 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunku określonego w pkt. 9.2.3 Wykonawcy wykazują łącznie.
9.4 Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
9.5. Zamawiając wymaga aby Wykonawca zapewnił osobistą obecność Kierownika budowy podczas realizacji prac objętych niniejszym zamówieniem.
10. PRZESŁANKI WYKLUCZENIA WYKONAWCÓW Z POSTĘPOWANIA NA PODSTAWIE art. 108 i 109 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (DZ. U. 835)
10.1 Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228, art. 230a i art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296 i art. 307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270 i art. 277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;
2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt. 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków,
opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że Wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
10.2 Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę:
1) który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt. 3 ustawy Pzp, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
2) który naruszył obowiązki w dziedzinie ochrony środowiska, prawa socjalnego lub prawa pracy:
a) będącego osobą fizyczną skazanego prawomocnie za przestępstwo przeciwko środowisku, o którym mowa w rozdziale XXII Kodeksu karnego lub za przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, o którym mowa w rozdziale XXVIII Kodeksu karnego, lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego,
b) będącego osobą fizyczną prawomocnie ukaranego za wykroczenie przeciwko prawom pracownika lub wykroczenie przeciwko środowisku, jeżeli za jego popełnienie wymierzono karę aresztu, ograniczenia wolności lub karę grzywny,
c) wobec którego wydano ostateczną decyzję administracyjną o naruszeniu obowiązków wynikających z prawa ochrony środowiska, prawa pracy lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym, jeżeli wymierzono tą decyzją karę pieniężną;
3) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo lub ukarano za wykroczenie, o którym mowa w pkt. 2 lit. a lub b;
4) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;
5) który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów;
6) jeżeli występuje konflikt interesów w rozumieniu art. 56 ust. 2 ustawy Pzp, którego nie można skutecznie wyeliminować w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy;
7) który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady;
8) który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji, że nie podlega wykluczeniu, spełnia warunki udziału w postępowaniu lub kryteria selekcji, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia, lub który zataił te informacje lub nie jest w stanie przedstawić wymaganych podmiotowych środków dowodowych;
9) który bezprawnie wpływał lub próbował wpływać na czynności zamawiającego lub próbował pozyskać lub pozyskał informacje poufne, mogące dać mu przewagę w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
10) który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd, co mogło mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez zamawiającego w postępowaniu
O udzielenie zamówienia.
10.3 Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych wyklucza się:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 835);
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105
1 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3.
11. WYKAZ OŚWIADCZEŃ ORAZ DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIENIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ BRAKU PODSTAW DO WYKLUCZENIA (PODMIOTOWE ŚRODKI)
11.1 W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu,
1) Wykonawca składa wraz z ofertą:
a) oświadczenie na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. stanowiące potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu - Formularz 3.2
b) oświadczenie na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp dotyczące braku podstaw do wykluczenia składane wraz z ofertą - Formularz 3.1
11.2 Oświadczenia te stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert.
11.3 Oświadczenia Wykonawca składa pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym, lub podpisem osobistym.
11.4 Oświadczenie składają odrębnie:
1) wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu;
2) podmiot trzeci, na którego potencjał powołuje się wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby wykonawcy.
11.5 Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty wykonają poszczególni wykonawcy. Wymagana forma:
Wykonawcy składają oświadczenia w formie pisemnej.
11.6 Postanowienia dotyczące składanych dokumentów:
1) W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, zamawiający może żądać od wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru.
2) Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt. 1, Zamawiający może żądać od Wykonawcy pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy.
3) Dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w Rozporządzeniu, sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
11.7 Podmiotowe środki dowodowe składane na wezwanie:
Zgodnie z przepisem art. 274 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
w zakresie warunków udziału w postępowaniu:.
1) Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenia do udziału w postępowaniu.
2) Wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, (zgodnie z wzorem Formularza nr 6.1 ) odpowiedzialnych za kierowanie budową i kierowanie robotami specjalistycznymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które zamawiający posiada, jeżeli wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność. Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe aktualne na dzień ich złożenia.
3) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty - Załącznik Nr 6.2 do SWZ
11.8 Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 12. Informacja dla wykonawców polegających na zasobach innych podmiotów.
12.1 Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
12.2 W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane.
12.3 Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
12.4 Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w ust. 3, potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
2) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia;
3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
12.5 Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w
art. 112 ust. 2 pkt. 3 i 4 ustawy Pzp, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem wykonawcy.
12.6 Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy.
12.7 Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu.
12.8 Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.
12.9 Podmiot trzeci, na potencjał którego Wykonawca się powołuje w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, nie może podlegać wykluczeniu na podstawie przepisu art. 108 ustawy Pzp.
13. Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcja/spółki cywilne)
13.1 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie niniejszego zamówienia.
13.2 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
13.3 Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie zamówienia lub wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania zamówienia.
13.4 Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, składa każdy z Wykonawców.
13.5 Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostanie najwyżej oceniona to na wezwanie Zamawiającego są oni zobowiązani złożyć dokumenty i oświadczenia o których mowa w pkt. 11.7 przy czym składa je ten wykonawca, który wykazuje spełnienie warunku zgodnie z zasadami określonymi w pkt. 9 IDW.
14. Wyjaśnienia i zmiana treści SWZ
14.1 Przed upływem terminu do składania ofert Zamawiający może zmienić treść dokumentów składających się na specyfikację warunków zamówienia. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią SWZ. Dokonaną zmianę SWZ Zamawiający udostępni na stronie internetowej.
14.2 Jeżeli w wyniku zmiany treści SWZ nieprowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu będzie niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuży termin składania ofert i poinformuje o tym Wykonawców poprzez zamieszczenie informacji na stronie internetowej, na której udostępniono SWZ.
14.3 Jeżeli zmiana treści SWZ, będzie prowadzić do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu, Zamawiający dokona zmiany treści ogłoszenia w sposób przewidziany w art. 271 ustawy Pzp.
14.4 Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji warunków zamówienia. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert - pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie do Zamawiającego nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert tj. nie później niż do 119.03.2024 r.j
14.5 Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie podanego wyżej terminu, lub będzie dotyczyć już udzielonych wyjaśnień, Zamawiający pozostawi wniosek bez rozpoznania.
14.6 Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający udostępni bez ujawniania źródła zapytania na stronie prowadzonego postępowania.
14.7 W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej SWZ, a treścią udzielonych odpowiedzi, jako obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie Zamawiającego.
14.8 Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert w celu umożliwienia Wykonawcom uwzględnienia w ofertach otrzymanych wyjaśnień. W tym przypadku wszelkie prawa i zobowiąza
nia zamawiającego i wykonawcy odnośnie wcześniej ustalonego terminu będą podlegały nowemu terminowi. Informację o przedłużeniu terminu zamawiający udostępni na stronie prowadzonego postępowania.
14.9 Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ.
14.10 Zamawiający nie zamierza zwoływać zebrania Wykonawców przed składaniem ofert.
15. Opis sposobu obliczenia ceny oferty.
15.1 Ceną oferty jest kwota wymieniona w Formularzu Oferty. Cena ma charakter ryczałtowy i obejmuje rezultatowe wykonanie umowy.
15.2 Cena całkowita oferty musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia, wynikające z Programu Prac Konserwatorskich i zamówienia.
16. Okres związania ofertą
16.1 Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni tj. do dnia 21.04.2024 r.
16.2 Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się od dnia upływu terminu składania ofert.
17. Informacja w sprawie wadium
17.1 Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 20 000 zł.
17.2 Wadium może być wniesione w formach :
a) pieniądzu - przelew na rachunek bankowy
NR RACHUNKU: 66 1240 5295 1111 0011 2646 0242
b) gwarancjach bankowych,
c) gwarancjach ubezpieczeniowych,
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust..5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310,836 i 1572).
17.3 Wadium wniesione w pieniądzu, Zamawiający będzie przechowywał na rachunku bankowym.
17.4 Wykonawca wnoszący wadium przelewem, powinien złożyć w banku dyspozycję przelewu z takim wyprzedzeniem, aby wpłata wadium została zaksięgowana na rachunku Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. W każdym innym przypadku uważać się będzie, że Wykonawca nie wniósł wadium.
17.5 Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być złożone w oryginale i obejmować cały okres związania ofertą. Koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu - dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, o ile przepisy prawa nie stanowią inaczej.
17.6 Oferta niezabezpieczona wadium odpowiadającemu powyższym wymaganiom, zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt. 14 ustawy pzp.
18 Zwrot wadium
18.1 Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1-5 ustawy Pzp.
18.2 Zgodnie z art. 98 ust. 6 ustawy Pzp Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadku gdy:
1) Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana:
a) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
2) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art 128 ust. 1 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art 106 ust. 1 oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.
18.1. Ofertę stanowi wypełniony Formularz ,,Oferta".
18 2. Wraz z ofertą należy złożyć :
1) Oświadczenia wymagane postanowieniami pkt 11.1 SWZ;
2) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
3) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
4) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania - wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu Formularz nr 3.1 stanowiący załącznik do SWZ;
5) Oświadczenie w przedmiocie spełniania warunków udziału w postępowaniu wzór oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu stanowi Formularz nr 3.2 stanowiący załącznik do SWZ;
6) Zobowiązanie do udostępnienia zasobów - jeśli dotyczy (według wzoru Formularza nr 3.3 załącznika do SWZ);
7) Oryginał gwarancji wadialnej lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz.
1. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta lub poświadczone za zgodność z oryginałem przez notariusza.
2. Wykonawcy przedstawią oferty zgodne z wymaganiami Specyfikacji Warunków Zamówienia.
3. Nie dopuszcza się składania ofert częściowych.
4. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych.
5. Nie przewiduje się zawarcia umowy ramowej.
6. Nie przewiduje się aukcji elektronicznej.
7. Nie przewiduje się zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
8. Zamawiający przewiduje udzielenie zaliczki na poczet realizacji zamówienia.
9. Oferta musi być złożona w oryginale i zabezpieczona wymaganą formą wadium.
2. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
3. Zamawiający odrzuci ofertę złożoną po terminie składania ofert.
4. Wykonawca przed upływem terminu do składania ofert może wycofać ofertę
5. Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może wycofać złożonej oferty. 6 Otwarcie ofert nastąpi w dniu 21.03.2023 r., o godzinie 18:00.
8. Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
9. Zamawiający, niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje o:
1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte;
2) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.
10. W przypadku wystąpienia awarii systemu teleinformatycznego, która spowoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez Zamawiającego, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.
11. Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

Uwagi:
20. Kryteria wyboru oferty i sposób oceny ofert
20.1 Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie stosować kryteria i ich znaczenie procentowe w sposób opisany niżej:
Przyjmuje się zasadę wyliczenia punktacji z zaokrągleniem do dwóch miejsc po przecinku.
Lp. Nazwa kryterium Waga kryterium [%]
A Cena 60% = 60 pkt.
B Okres gwarancji i rękojmi 20% = 20 pkt.
C Czas realizacji zamówienia 20% = 20 pkt.
A. Kryterium ,,Cena" (C) będzie rozpatrywane na podstawie ceny za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Wykonawcę na Formularzu Oferty. Podstawą porównania będzie cena brutto. Liczba punktów w ramach kryterium ,,Cena" (C) zostanie obliczona według następującego wzoru:
C = -~-x 60 pkt
O bd
gdzie: C mm - oferta z najniższą ceną C bd - cena oferty badanej
W tym kryterium można uzyskać maksymalnie 60 punktów.
B. Kryterium ,,Okres gwarancji i rękojmi" (G) będzie rozpatrywane na podstawie deklaracji wykonawcy o udzieleniu gwarancji i rękojmi na okres podany w Formularzu Oferty.
Najkrótszy możliwy okres wymagany przez Zamawiającego i uwzględniony do oceny ofert wynosi 4 lata (48 miesięcy).
Najdłuższy możliwy okres przyjęty do oceny ofert wynosi 6 lat (72 miesiące).
Oferta zawierająca okres gwarancji krótszy od minimalnego wymaganego zostanie odrzucona na podst. art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Wykonawca może zaproponować okres gwarancji w pełnych latach w przedziale od 4 do 6 lat. Zaoferowany przez Wykonawcę okres gwarancji zostanie uwzględniony w umowie. Liczba punktów w ramach kryterium (G) zostanie ustalona następująco:
a) Wykonawca, który zaoferuje najkorzystniejszy okres gwarancji (6 lat) - otrzyma 20 pkt,
b) Wykonawca, który zaoferuje okres gwarancji 5 lat - otrzyma 10 pkt,
c) Wykonawca, który zaoferuje najmniej korzystny okres gwarancji (4 lata) - otrzyma 0 pkt, W tym kryterium można uzyskać maksymalnie 20 punktów.
C. Kryterium ,,Czas realizacji zamówienia" (D)
a) Wykonawca, który zaoferuje najkrótszy czas realizacji umowy do 08.2024 otrzyma 20 pkt.
b) Wykonawca, który zaoferuje czas realizacji umowy do 10.2024 r. otrzyma 10 pkt.
c) Wykonawca, który zaoferuje czas realizacji umowy dłuższy niż 10.2024 r. otrzyma 0 pkt.
20.2 Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która otrzyma najwyższą liczbę punktów (P) stanowiących sumę punktów przyznanych w ramach każdego z podanych kryteriów obliczona według poniższego wzoru:
P=C+G+D
gdzie:
C - liczba punktów w kryterium cena
G - liczba punktów w kryterium okres gwarancji i rękojmi
D - liczba punktów w kryterium Czas realizacji zamówienia.
20.3 Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
20.4 Po dokonaniu klasyfikacji punktowej zamawiający sporządzi ranking ofert
20.5 Wykonawca, którego oferta uzyskała najwyższą pozycję w rankingu zostanie wezwany do złożenia w ciągu 5 dni aktualnych dokumentów i oświadczeń, na podstawie których zamawiający dokona oceny podmiotowej wykonawcy i ustali:
- czy wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 i 109 ust. 1 ustawy Pzp i pkt 10 IDW
- czy wykonawca spełnia warunki udziału w przetargu określone w SWZ - pkt. 9 IDW
20.6 Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, który nie podlega wykluczeniu z postępowania, spełnia warunki określone w SWZ i którego oferta została oceniona najwyżej zgodnie z zasadami określonymi w SWZ.
21. Informacja o ochronie danych osobowych w zakresie wypełnienia obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO.
1. Zamawiający informuje, że Administratorem danych osobowych Wykonawcy jest Proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha w Przasnyszu, adres siedziby: ul. Św. Stanisława Kostki 1b, 06-300 Przasnysz, e-mail: proboszcz@faraprzasnysz.pl
2. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych stanowi ustawa Prawo zamówień publicznych.
3. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu:
- udzjelenia zamówienia publicznego - zgodnie z przepisami ustawy prawo zamówień publicznych - na wykonanie robót budowlanych.
- realizacji umowy o wykonanie robót budowlanych zawartej w wyniku udzjelenia zamówienia publicznego
- archiwizacji.
4. Dane osobowe będą ujawniane wykonawcom oraz wszystkim zainteresowanym, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 i art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129, 1598 i 2320)
5. Dane osób uprawnionych będą przechowywane przez okres 4 lat od zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub przez czas trwania umowy, jeżeli okres na jaki umowa została zawarta przekracza 4 lata.
6. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do danych a także, na warunkach określonych w przepisach Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, prawo sprostowania danych, ich usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu z postępowania oraz jego załączników. Prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego
7. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie może uniemożliwić Zamawiającemu dokonanie oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia, co skutkować może wykluczeniem wykonawcy z postępowania lub odrzuceniem jego oferty.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.