Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
5984z ostatnich 7 dni
22897z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowym kościele parafialnym

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowym kościele parafialnym

Data zamieszczenia: 2024-03-26
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Królowej Polski w Tetyniu
Tetyń 56
74-205 Tetyń
powiat: pyrzycki
tel. 91 415 95 75
parafia_tetyn@wp.pl
Województwo: zachodniopomorskie
Miasto: Tetyń
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 91 415 95 75
Termin składania ofert: 2024-04-30 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Zaproszenie do składania ofert dotyczące zamówienia na roboty budowlane w ramach zadania:
pn. ,,Prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowym kościele parafialnym p.w. MB Królowej Polski w Tetyniu"
OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Tytuł zamówienia: ,,Prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowym kościele parafialnym p.w. MB Królowej Polski w Tetyniu " dofinansowanego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków nr RPOZ/2022/2643/PolskiLad
Cel zamówienia: Przedmiotowy zakres prac remontowych ma na celu zatrzymanie dalszej destrukcji konstrukcji wieży a także przywrócenie obiektowi dobrego stanu technicznego. Sposób użytkowania pozostaje bez zmian, z tą zamianą że w momencie wykonania prac zostanie uwolniona z zakazu korzystania część przyległa bezpośrednio do wieży i jednocześnie będzie można korzystać z wejścia głównego do kościoła.
Celem zadania jest przede wszystkim przywrócenie bezpiecznego korzystania z obiektu. Zabytek zostanie poddany w pierwszej kolejności naprawie bardzo poważnie uszkodzonej konstrukcji wieży, aby przywrócić jej dobry stan techniczny. Ponieważ istnieje realne zagrożenie katastrofy budowlanej, na czas poprawy stanu technicznego i prowadzonych prac w podstawie latarni wieży zdemontowana zostanie sygnaturka i ustawiona na ziemi. Cała konstrukcja drewniana zostanie poddana impregnacji bio, grzybobójczej i ogniochronnej aby nie doszło do przypadkowego rozprzestrzeniania się ognia we wnętrzu oraz do pożaru. Następnie prace będą obejmowały remont drewnianej elewacji wieży oraz jej poszycia. Prace prowadzone będą w ramach zadania: ,, Prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowym kościele parafialnym p.w. MB Królowej Polski w Tetyniu".
Miejsce położenia zabytku: Tetyń, 74-205 Tetyń, działka nr 460 obręb Tetyń,
gm. Kozielice, powiat pyrzycki. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków pod numerem
A-1647
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich ramach inwestycji pn.: ,,Prace remontowo-konserwatorskie przy zabytkowym kościele parafialnym p.w. MB Królowej Polski w Tetyniu".
1.1. Remont wieży parafialnego kościoła Rzymskokatolickiego pw. MB Królowej Polski w miejscowości Tetyń zgodnie z zakresem robót opisanym w projekcie architektoniczno-budowlanym, projekcie technicznym autorstwa mgr inż. arch. Mieczysław Lipik, mgr inż. Paweł Kozanecki i dokumentacji konserwatorskiej autorstwa mgr Lidii Piotrowskiej-Cześnik. Zainteresowanym podmiotom biorącym udział w postępowaniu Zamawiający umożliwi zapoznanie się z projektem budowlanym oraz programem prac konserwatorskim, celem poznania pełnego zakresu zamówienia. W celu zapoznania się z w/w dokumentacją należy skontaktować się z Zamawiającym.
W w/w projektach oraz programie prac konserwatorskich przewidziano wykonanie następujących robót:
a) Wymiana konstrukcji stropu hełmu
b) Wymiana pokrycia dachu hełmu na blachę tytan-cynk RHEINZINK PREpatina grafitowa układaną w karo
o Wymianę odcinkową uszkodzonych elementów
o Zabezpieczeniu drewna przed wpływem wilgoci, owadów i grzybów
o Wykonanie nowych obróbek blacharskich
o Wykonanie pokrycia
c) Naprawa końców słupa i podwalin
d) Wymiana desek stropów
e) Wzmocnienie połączeń drewnianych
f) Impregnacja drewna we wnętrzu wieży i konstrukcji latarni
g) Remont elewacji z desek
h) Wymiana instalacji odgromowej
i) Wymiana obróbek blacharskich
CHARAKTERYSTYKA PLANOWANYCH PRAC Wymiana pokrycia dachowego wieży
Pokrycie wieży należy wymienić na blachę tytanowo-cynkową RHEINZINK PREpatina układaną w karo.
Wymiana uszkodzonych elementów podtrzymujących latarnię i strop hełmu
Uszkodzenia elementów nośnych konstrukcji latami powstały na wskutek przecieków przez nieszczelne obróbki blacharskie na tarasie widokowym. Zniszczenia występują pomiędzy poziomem latarni a poziomem hełmu. Projektuje się naprawę i rewaloryzację zachowanej konstrukcji dachowej poprzez:
- Wymianę elementów nośnych
- Zabezpieczenie drewna przed wpływem wilgoci, owadów i grzybów
- Wykonanie nowego stropu nad hełmem
- Wykonanie nowych obróbek blacharskich
Ze względu na wartości zabytkowe i stopień zachowania oryginalnej więźby zakłada się jak najmniejszą ingerencję w istniejącą konstrukcje tylko w części zupełnie zniszczone. Elementy te zostały wyznaczone w trakcie wizji lokalnej i dokonanych oględzin. Wszelkie naprawy powinny być wykonane metodami tradycyjnymi z zachowaniem drewna identycznego gatunku i o identycznym przekroju elementów jak w konstrukcji oryginalnej.
Przewiduje się impregnacje drewna, wymianę fragmentów uszkodzonych w których stwierdzono istotne osłabienie przekroju nośnego. Do zabiegów naprawczych należy stosować materiał powietrzno-suchy, taki sam gatunek drewna, zaimpregnowany. Wymiary elementów, kształt i charakter połączeń ciesielskich jak najbardziej zbliżony do oryginalnego. Dopuszcza się jedynie stosowanie drewna klasy C24 lub wyższej i wilgotności poniżej 18%. Do wymiany elementów zniszczonych należy zastosować drewno o tych samych przekrojach. Elementy drewniane porażone zniszczone przez szkodniki biologiczne przekazać do utylizacji bez możliwości ponownego wykorzystania, jako materiału budowlanego.
Całość nowego drewna zastosowanego do napraw i wzmocnienia konstrukcji należy zabezpieczyć przed działaniem grzybów, owadów technicznych szkodników drewna i ogniem. Drewno powinno być zabezpieczone przed ogniem do stopnia NRO.
Impregnacja drewna we wnętrzu wieży i konstrukcji latarni
Roboty przygotowawcze do zwalczania grzybów i owadów w drewnie przy użyciu środków chemicznych polegają na osłonięciu konstrukcji w miejscach trudno dostępnych takich jak oparcia belek stropowych i końców krokwi.
Elementy które nie posiadają na powierzchni śladów grzyba należy dodatkowo zbadać na obecność grzyba poprzez nawiercenie świdrem lub nakłucie ostrym narzędziem; uszkodzoną przy tym powierzchnie należy ponownie zaimpregnować.
W miejscach gdzie zagrzybiony strop dotyka ściany, należy odbić tynk na l,Om nad i pod stropem, aby sprawdzić czy nie ma śladów grzyba.
Do dezynfekcji drewna należy używać preparatów solnych i wodorozcieńczalnych o dobrej dyfuzyjności, wysokiej penetracji i bezbarwnym kolorze. Preparat powinien zapewniać działanie owadobójcze, grzybobójcze i ogniochronne. Drewno powinno być zabezpieczone przed ogniem do stopnia NRO. Preparat powinien zabezpieczać drewno zakwalifikowane do
3 klasy zagrożenia drewna.
Drewno mające jedynie powierzchniowe zniszczenia w postaci skorodowanej warstwy zewnętrznej może nadawać się do ponownego wbudowania pod warunkiem oczyszczenia z utworów grzyba i zanieczyszczeń przy użyciu szczotek drucianych, strugów, ośników, siekiery itp. Aż do usunięcia skorodowanej warstwy. Następnie drewno przesusza się i odgrzybia za pomocą środków chemicznych. Elementy drewniane stykające się z elementami zagrzybionymi należy poddać dokładnym oględzinom i koniecznie nasycić środkami zabezpieczającymi.
Zabieg impregnacji wykonywać za pomocą opryskiwaczy, szczotek, pędzli lub kąpieli. Impregnacja powinna wnikać na jak największą głębokość. Preparaty solne należy stosować o jak największym możliwym do uzyskania stężeniu. Drewno należy impregnować poprzez minimum 4-krotne opryskiwanie lub smarowanie albo 30 minutową kąpiel. Nawiercanie otworów i wprowadzanie do nich soli można stosować tylko do takich elementów jak murłaty, oczepy, i rygle w murze szachulcowym, które po nawierceniu dalej mogą spełniać swoją rolę.
Prace odgrzybieniowe należy prowadzić w okresie wiosenno-letnim, przed nastaniem chłodów i pory deszczowej.
Wzmocnienie słupa i podwalin
Zniszczoną podwalinę należy wymieniać odcinkowo. W pierwszej kolejności należy wymienić część podwaliny nieobciążonej słupem.
Wymiana podwaliny i wykonanie protezy słupa wymaga uprzedniego podniesienia słupa. W tym celu przewiduje się montaż na słupie tymczasowej nakładki drewnianej o wymiarach 26x20x250cm skręcanej do słupa za pomocą 12 śrub M14 + pierścienie buldog CI-50. Słup będzie podnoszony za pomocą lewaru poprzez nakładkę. Słup należy lewarować do momentu wypoziomowania stropu. Po podniesieniu słupa należy odciąć uszkodzoną końcówkę słupa oraz podwalinę i zamontować nowe. Nowe elementy należy łączyć ze starymi za pomocą nakładek. Słup należy przymocować do podwaliny za pomocą stalowych złączy ciesielskich.
Remont elewacji ryglowej
Elementy drewniane ryglowe
Wszystkie elementy drewniane wieży należy oczyścić przy użyciu szczotek stalowych, a następnie odkurzyć. Konstrukcję nośną drewnianą należy po oczyszczeniu zabezpieczyć przed korozją biologiczną poprzez impregnacje natryskową lub nanoszenie pędzlem lub metodami wgłębnymi. Spękania drewna wypełnić preparatem na bazie żywic np. Epoxi-Holzverfestigung. Drewno historyczne noszące ślady uszkodzenia przez szkodniki należy impregnować z wykorzystaniem preparatów o działaniu: owadobójczym, grzybobójczym i ogniochronnym. Aplikacja preparatów wg instrukcji producenta.
Drewno powinno być zabezpieczone przed ogniem do stopnia NRO.
Żaluzje
Drewniane elementy żaluzji zakonserwować: oczyścić elementy z warstw przemalowań preparatem typu skansol, remosol do czystego drewna. Spękania drewna wypełnić preparatem na bazie żywic np. Epoxi-Holzverfestigung. Drobne ubytki drewna uzupełnić masą drewnopodobną np. Epoxi-Holzersatzmasse pod kolor drewna. Pomalować drewno na kolor z odkrywek, tj. ciemny brąz. Wykonać próby koloru.
Wymiana instalacji odgromowej
Instalację odgromową istniejącą na wieży należy zdemontować i w jej miejsce wykonać nową. Zwody poziome i pionowe należy wykonać z drutu odgromowego stalowego
ocynkowanego o grubości fi 6 mm. Montaż zwodów wykonać z wykorzystaniem istniejących uchwytów, po ich wcześniejszym oczyszczeniu i pomalowaniu w kolorze czarnym.
Uziomy wykonać szpilkowe w ilości 2 szt. od strony zachodniej budynku w jego narożach. Uziomy należy pogrążać na głębokość pozwalającą uzyskać rezystancję R<10 Om.
Obróbki blacharskie słupów latarni
Nowe obróbki wykonać z blachy tytanowo-cynkowej, na tzw. wydrę. Słupy należy naciąć na głębokość 0,5cm pod odpowiednim kątem i umieścić w powstałej szczelinie zagięcie krawędzi blachy. Dodatkowo szczelinę należy wypełnić materiałem uszczelniającym -silikonem dekarskim.
Naprawa i remont elementów konstrukcji wieży
W trakcie remontu należy zerwać deskowanie stropu nad podstawą wieży i nad dzwonami i sprawdzić belki stropowe pod kątem obecności grzybów i korozji biologicznej.
Elementy wymieniane na nowe należy odtworzyć na podstawie obecnie istniejących. Połączenia i węzły należy wykonać w technologii tradycyjnej - na czopy usztywnione śrubą MI2 z podkładką 30x3mm.
UWAGI :
- Do budowy należy stosować materiały i wyroby posiadające obowiązujące świadectwa dopuszczenia do stosowania w budownictwie lub zaświadczenie producenta, potwierdzające ich zgodność z postanowieniami odpowiednich norm
- Prace budowlane należy prowadzić pod bezpośrednim nadzorem osoby uprawnionej z zachowaniem zasad sztuki budowlanej
- Wszystkie wymiary elementów drewnianych przeznaczonych do wbudowania należy sprawdzać na miejscu budowy
- Roboty budowlane należy prowadzić pod nadzorem służb konserwatorskich w Szczecinie
- Wszelkie zmiany i uzupełnienia mogą być dokonywane jedynie w ramach nadzoru autorskiego
- W trakcie wykonywania prac należy stosować się do wytycznych Programu Prac Konserwatorskich autorstwa mgr Lidii Piotrowskiej-Cześnik, który jest integralną częścią projektu budowlanego.
PROGRAM PRAC REMONTOWO-KONSERWATORSKICH WIEŻY:
1. Wymiana konstrukcji drewnianego stropu hełmu na wieży.
2. Wymiana pokrycia dachu hełmu na blachę cynkowo-tytanowy na rąbek stojący.
- Wymianę odcinkową uszkodzonych elementów drewnianych.
- Zabezpieczeniu drewna przed wpływem wilgoci, owadów i grzybów odpowiednim preparatem chemicznym dopuszczonym do stosowania w drewnie zabytkowym.
- Wykonanie nowych obróbek blacharskich zgodnie z układem oryginalnych; wymiana blachy na nową.
- Wykonanie pokrycia wieży na nowo.
3. Naprawa końców słupa i podwalin poprzez wstawki z nowego drewna .
4. Wymiana desek stropów na nowe.
5. Wzmocnienie połączeń drewnianych.
6.Impregnacja drewna we wnętrzu wieży i konstrukcji latami preparatem chemicznym
dopuszczonym do stosowania w zabytkowym drewnie.
7. Wykonanie trucia kołatków w drewnie belek elementów wieży preparatem owadobójczym np. Hylotox Altax (Owadobójczy preparat do drewna ALTAX do zabezpieczania drewna przed atakiem larw owadów - szkodników technicznych oraz do zwalczania larw w drewnie żerujących. Środek zwalcza oraz zabezpiecza przed najczęściej spotykanymi szkodnikami wtórnymi drewna, m.in.: kołatka (Anobium sp), spuszczela (Hylotrupes baj ułus), borodzieja (Ergates faber). trzpiennika (Sirex sp), miazgowca (Lyctus sp) i innymi. Preparat jest dla owadów żerujących w drewnie silną trucizną. Niszczy żerujące larwy poprzez bezpośrednie oddziaływanie substancji czynnej - permetryny - na ich układ pokarmowy) lub innym o podobnym zakresie działania. Nie stosować do zabytkowej więźby i desek stropu preparatów wodnych lub solnych.
8. Remont elewacji z desek poprzez wykonanie prac zachowujących oryginalne odeskowanie.
9. Wymiana instalacji odgromowej na nową sprawną.
10. Wymiana obróbek blacharskich na nowe.
11. Wykonanie dokumentacji fotograficznej i opisowej przeprowadzonego remontu konserwatorskiego wieży kościoła.
Przebieg prac na wieży kościoła w Tetyniu
Wykonać kompleksową naprawę oraz wymianę i remont uszkodzonych elementów drewnianych i blacharskich wieży. Podczas wykonywania prac należy zachować tradycyjne połączenia ciesielskie. Połączenia należy wzmocnić przez uzupełnianie (flekowanie) luzów nowymi elementami drewnianymi.
W przypadku uszkodzeń większych niż 30% danego elementu drewnianego jest konieczność wymiany go na nowy o tych samych parametrach, natomiast gdy uszkodzenia będą mniejsze niż 30% dopuszcza się zastosowanie nakładek wzmacniających.
1.2 Aktualny stan zachowania i zagrożenia zabytku:
Wieża wykonana w konstrukcji szkieletowej drewnianej słupowo-ryglowej, wy kończona na zewnątrz deską. W więźbie wieży występują bardzo dobrze zachowane połączenia ciesielskie i detale. Konstrukcja latami opiera się na ośmiu pentagonalnych słupach wspartych na belkach stropu nad poziomem dzwonów.
Strop nad poziomem hełmu jest w stanie awaryjnym, część belek stropowych spadło z podpory niszcząc pokrycie dachowe przez co zawilgocą się wnętrze wieży i stwarzado godne warunki do rozwoju grzybów. Pozostałe belki stropowe nad poziomem hełmu porażone grzybnią (biały rozkład drewna).
Większość słupów poziomu hełmu jest zawilgocone, częściowo porażone grzybnią. Podłoga drewniana bezpośrednio pod stropem latarni wykazuje duże ugięcia i jest mocno zawilgocona, od spodu deski porażone grzybnią. Zauważono także przechylenie się wieży w kierunku zachodnim a latarni w kierunku południowo-zachodnim. Przechylenie związane jest z porażeniem grzybem i zmiażdżeniem podwaliny na poziomie podstawy wieży. Drewno słupa jak i podwaliny na skutek rozkładu grzybicznego traci swoje właściwości mechaniczne, powoduje stopniowe miażdżenie drewna i w efekcie osiadanie słupa i przechylanie się wieży. Stropy drewniane w komunikacji wieży wykonane na belkach o dużych przekrojach drewna, przez co nie doszło do ich odkształceń. Deski na podestach były wielokrotnie naprawiane, o czym świadczą różne grubości i szerokości zastosowanego drewna. Deski w trakcie przemieszczania się uginają się, co świadczy o złym doborze grubości albo czasowym zużyciu.
Konstrukcja drewniana wewnątrz wieży posiada metalowe łączniki, które przejawiają dość silną korozję, dlatego wymagają oczyszczenia i konserwacji.
1.3 Dane o zabytku
Kościół zbudowano w 2 połowie XIII wieku jako świątynię salową, na rzucie prostokąta z kostki granitowej, ułożonej w regularne warstwy. Około 1600 r. gruntownie przebudowano go w duchu renesansu, przymurowano szczyt wschodni wieńcząc go sygnaturką. Dobudowano od południa zakrystię z renesansowym szczytem. Z pierwotnego wystroju architektonicznego zachowały się w ścianie wschodniej trzy otwory okienne ostrołukowe, zachodni portal i zamurowany portal południowy. W XVIII wieku, dobudowano wieżę zwieńczoną ażurową latarnią i prześwitami oraz barokowym hełmem. We wnętrzu kościoła pod wieżą, sklepienia kolebkowe z XIII wieku, ołtarz renesansowy, rzeźbiony w drewnie, gotycka chrzcielnica z wapienia; organy, dwa lichtarze cynowe z lat 1644-1663. W XIX wieku nadbudowano drewnianą dzwonnicę. Po zakończeniu II wojny światowej kościół poświęcony został 3 maja 1946 roku pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski przez księdza Wacława Perzą z Towarzystwa Chrystusowego.
2. Wyszczególnione w opisie nazwy materiałów budowlanych lub nazwy producentów zostały użyte pomocniczo i są tylko poglądowe, co należy traktować, iż nie stanowią wskazania obowiązku ich stosowania w ofercie, zastosowane mogą zostać materiały równoważne lub lepsze do podanych (o równoważnych parametrach technicznych). Udowodnienie, że oferowane rozwiązanie jest równowartościowe lub lepsze od wymaganego, leży po stronie wykonawcy
3. Okres gwarancji
Wykonawca zobowiązuje się do udzjelenia gwarancji i rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane, objęte niniejszym zamówieniem zgodnie z ofertą. Wymagany minimalny okres gwarancji dla zamówienia na wykonane roboty (materiały i robociznę) wynosi 24 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.
4. Odbiór robót
Odbiór robót ostateczny dokonany będzie przez przedstawiciela Zamawiającego przy udziale Wykonawcy. Na tej samej zasadzie prowadzony będzie odbiór częściowy.
5. Zainteresowanym podmiotom biorącym udział w postępowaniu Zamawiający umożliwi przeprowadzenie wizji lokalnej miejsca objętego zamówieniem, celem poznania specyfiki zamówienia. W celu przeprowadzenia wizji lokalnej należy skontaktować się z Zamawiającym. Odbycie wizji jest obowiązkowe.
6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
8. Zamawiający dopuszcza powierzenia części lub całości zamówienia podwykonawcom.

CPV: 45453000-7, 45261210-9, 45261900-3, 45422000-1, 45453100-8, 45210000-2

Dokument nr: 1/2024

Składanie ofert:
TERMIN, SPOSÓB I MIEJSCE SKŁADANIA OFERT
1. TERMIN SKŁADANIA ofert - 30.04.2024r. Godz. 15.00
2. Sposób i miejsce składania ofert - w formie papierowej za pośrednictwem poczty, kuriera lub osobiście na adres Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. MB Królowej Polski w Tetyniu, Tetyń 56, 74-205 Tetyń

Miejsce i termin realizacji:
HARMONOGRAM REALIZACJI ZAMÓWIENIA
Planowany tennin rozpoczęcia realizacji zamówienia: czerwiec 2024r.
Planowany termin podpisania umowy z wykonawcą: do 30 dni od dnia wyboru wykonawcy. Planowany termin zakończenia rzeczowej realizacji zadania: do 31.12.2025r.
Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie tylko w uzasadnionych okolicznościach oraz pod warunkiem otrzymania zgody Prezesa Rady Ministrów w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały opisane w warunkach zmiany umowy.
MIEJSCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Tetyń, 74-205 Tetyń, działka nr 460 obręb Tetyń, gm. Kozielice, powiat pyrzycki. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-1647.

Wymagania:
SPOSÓB I MIEJSCE PUBLIKACJI ZAMÓWIENIA
Upublicznienie zapytania ofertowego poprzez umieszczenie na stronie internetowej Wnioskodawcy Gminy Kozielice: https://bip.kozielice.pl/ i Parafii Tetyń: tetvn.eparafia.pl
TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w sposób konkurencyjny i transparentny, w szczególności z uwzględnieniem §8 ust. 6 Regulaminu naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
2. Do niniejszego zaproszenia do składania ofert nie stosuje się Ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2023r. póz. 1605 z późn.zm.)
3. Dane osobowe przekazane Zamawiającemu w toku prowadzenia postępowania będą przetwarzane zgodnie z regulacjami rozporządzenia Parlamentu [Europejskiego i Rade (UE) 216/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych ) (Dz.Urz.UE LI 19 z 04.05.2016, str.l) (dalej Rozporządzenia RODO). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w Klauzuli informacyjnej RODO stanowiącej załącznik nr 3 do niniejszego zapytania ofertowego.
4. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie znajdują bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (tj. Dz.U z 2020r. póz. 1740 z późn. zm.).
WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
a) Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
b) Posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie wykonywania niniejszego zamówienia
c) Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
d) Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia we wskazanych terminach
e) Zagwarantują, że okres gwarancji i rękojmi za wady dla przedmiotu zamówienia wynosi nie mniej niż 24 miesiące od dnia odbioru końcowego
Warunki określone powyżej uznaje się za spełnione, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie oraz następujące dokumenty potwierdzające warunek zdolności technicznej:
- wykaz robót wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, że wykonał i prawidłowo ukończyli co najmniej trzy roboty budowlane polegające na remoncie obiektu zabytkowego o wartości co najmniej 300.000 złotych brutto (trzysta tysięcy złotych) każda z robót budowlanych. Do każdej roboty oddzielnie wykazanej w wykazie robót należy załączyć kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem protokołu odbioru robót z podpisem przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz kopię kosztorysu ofertowego albo kosztorysu powykonawczego zatwierdzonego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w zakresie rzeczowym z udzielonym pozwoleniem na prowadzenie prac konserwatorskich.
Oświadczenie o spełnianiu warunków w postępowaniu, wykaz robót wraz z niezbędnymi dowodami na potwierdzenie wykonanych robót należy dołączyć do formularza oferty.
Jeżeli Wykonawca nie dołączy wykazu wraz z niezbędnymi dowodami oferta zostanie odrzucona.
MINIMALNY ZAKRES OFERTY
Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem oferty (formularz ofertowy), stanowiącym załącznik nr 1 do zapytania ofertowego, do oferty należy dołączyć wszystkie wymagane dokumenty.
KRYTERIA OCENY OFERTY I OPIS SPOSOBU PRZYZNAWANIA PUNKTACJI
1. Wszystkie oferty jakie wpłyną do Zamawiającego w odpowiedzi na zapytanie ofertowe zostaną poddane weryfikacji pod kątem zgodności z przedmiotem zamówienia. Oferta, która nie będzie zgodna z przedmiotem zamówienia lub taka, która zostanie przedstawiona w formie uniemożliwiającej weryfikację tych informacji zostanie odrzucona jako niezgodna z przedmiotem zamówienia.
2. Zamawiający dokona oceny punktowej ofert, które:
a) zostaną złożone w terminie,
b) są zgodne z przedmiotem zamówienia,
c) spełniają warunki udziału w postępowaniu,
d) przedstawiły ofertę zgodnie z wymaganiami wskazanymi w minimalnym zakresie
oferty.
3. Wybór najkorzystniejszej oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu zostanie przeprowadzony w oparciu o następujące kryteria:
cena - 70%,
termin gwarancji - 30%.
3.1 Kryterium cena będzie rozpatrywane na podstawie ceny oferty brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Wykonawcę na formularzu ofertowym. Ilość punktów w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie poniższego wzoru:
C = C min/Co x 70 pkt gdzie:
C min - cena brutto oferty najniższej,
Co - cena oferty ocenianej.
3.2 Kryterium termin gwarancji będzie rozpatrywane na podstawie zaoferowanego terminu gwarancji, podanego przez Wykonawcę na Formularzu Oferty. Ilość punktów w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie poniższego zestawienia:
24 miesięcy - 0 pkt;
36 miesięcy - 10 pkt.
48 miesięcy - 20 pkt.
60 miesięcy i więcej - 30 pkt.
3.3 Ocena ofert odbędzie się w skali punktowej 0-100 pkt.
4. Oferta z największą ilością punktów zostanie wyłoniona jako najbardziej korzystna.
5. W przypadku, kiedy oferenci otrzymają identyczną liczbę punktów, Zamawiający wybierze ofertę zawierającą niższą cenę.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia zamówienia bez podania przyczyny, bez ponoszenia jakichkolwiek skutków prawnych i finansowych.
Liczy się dzień i godzina wpływu oferty, a nie nadania czy też data sporządzenia. Kancelaria Parafii czynna jest po uprzednim umówieniu się z Zamawiającym.
3. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
4. Zamawiający nie zwraca przesłanych ofert.
PODSTAWY WYKLUCZENIA
1. Z udziału w postępowaniu wykluczeni są Wykonawcy powiązani osobowo i kapitałowo z Zamawiającym, tym samym do udziału w postępowaniu Zamawiający dopuści podmioty, które złożą następujące oświadczenie w tym zakresie: Wykonawca oświadcza, że nie jest powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym.
W przypadku Wykonawcy wykluczonego zamawiający odrzuca ofertę takiego Wykonawcy. WARUNKI ZMIANY UMOWY
Warunki zmiany umowy określone zostały we wzorze umowy - załącznik nr 2 do zapytania ofertowego.
DODATKOWE WARUNKI
1. Termin związania ofertą: 30 dni kalendarzowych
2. Oferta oraz wszystkie dokumenty składane wraz z ofertą winny zostać sporządzone w języku polskim.
3. Oferta oraz składane łącznie z nią dokumenty muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z właściwym dokumentem rejestrowym. Złożony podpis powinien być czytelny z podaniem imienia i nazwiska lub złożony wraz z pieczęcią imienną.
4. Do upływu terminu składania ofert Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lub uzupełnienia treści niniejszego zapytania ofertowego.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo wydłużenia terminu składania ofert w ramach prowadzonego postępowania bez podania przyczyny.
6. Zamawiający może żądać od Wykonawców w toku badania i oceny ofert wyjaśnień, dodatkowych dokumentów i informacji dotyczących treści złożonych ofert. W przypadku nieuzupełnienia oferty lub niezłożenie pełnych wyjaśnień Zamawiający uprawniony będzie do odrzucenia oferty.
7. Zamawiający ma prawo do odrzucenia oferty, jeśli oferta jest niekompletna, nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie spełnia warunków formalnych, jest niezgodna z zapytaniem lub zawiera rażąco niską cenę. Rażąco niska cena występuje w przypadku gdy cena całkowita oferty jest niższa o co najmniej 30% od wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania.
8. Z tytułu odrzucenia oferty, wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego.
9. Podana cena w ofercie stanowi cenę ryczałtową i obejmuje wszystkie koszty niezbędne do należytego wykonania niniejszego zamówienia. Podana cena ofertowa będzie niezmienna przez cały okres obowiązywania umowy.
10. Podana cena w ofercie jest ceną brutto i musi być podana w polskich złotych (PLN) liczbowo oraz słownie. Podana cena brutto winna wynikać z kosztorysu ofertowego szczegółowego, który Wykonawca jest zobowiązany załączyć do oferty. Niezałączenie kosztorysu ofertowego do oferty stanowi podstawę do odrzucenia oferty.
11. Określając wynagrodzenie Wykonawca zobowiązany jest do bardzo starannego zapoznania się z przedmiotem zamówienia, warunkami wykonania i wszystkimi czynnikami mogącymi mieć wpływ na cenę zamówienia.
ZAPŁATA WYNAGRODZENIA
1. Zamawiający udzieli Wykonawcy zaliczki na poczet wykonania przedmiotu umowy w wysokości 2% wartości wynagrodzenia brutto wynikającego ze złożonej oferty.
2. Zaliczka wypłacona Wykonawcy zostanie rozliczona poprzez pomniejszenie wartości faktury częściowej Wykonawcy o kwotę zaliczki udzielonej Wykonawcy
3. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy, w wysokości wynikającej z rozliczenia zaliczki, o którym mowa powyżej, płatne będzie w dwóch transzach po:
- protokolarnym odbiorze częściowym robót na podstawie wystawionej faktury VAT przez Wykonawcę do wartości nie wyższej niż 50% wynagrodzenia wynikającego z oferty
- protokolarnym odbiorze końcowym robót na podstawie wystawionej faktury VAT przez Wykonawcę na pozostałą wartość wynagrodzenia.
4. Wykonawca zapewni finansowanie inwestycji w części niepokrytej zaliczką (udziałem własnym), na czas poprzedzający wypłatę środków z promesy przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Kontakt:
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
ks. Rafał Dyguła - Proboszcz Parafii
tel. 91 415 95 75
e-mail: parafia_tetyn@wp.pl
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
ks. Rafał Dyguła - Proboszcz Parafii
tel. 91 415 95 75. e-mail:parafia_tetyn@wp.pl

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.