Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
5912z ostatnich 7 dni
21652z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Przeprowadzenie prac renowacyjno-konserwatorskich

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Przeprowadzenie prac renowacyjno-konserwatorskich

Data zamieszczenia: 2024-03-28
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie
Rynek 19
33-230 Szczucin
powiat: dąbrowski
tel. 691 496 587
Województwo: małopolskie
Miasto: Szczucin
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 691 496 587
Termin składania ofert: 2024-04-29 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
przeprowadzenie prac renowacyjno-konserwatorskich
,,Konserwacja ołtarza głównego w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie"
Ł Opis przedmiotu zamówienia
2. Opis przedmiotu zamówienia: Kościół pwr. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie został wybudowany na przełomie XVII i XVIII wieku i pierwotnie był jednonawową budowlą w stylu barokowym. W kolejnych wiekach jego forma była kilkakrotnie modyfikowana. Obecna bryła obiektu (poza wieżą, zniszczoną w czasie II Wojny Światowej i odbudowaną w latach 1959-60) jest wynikiem przebudowy z roku 1905, kiedy to dobudowano do kościoła nawy boczne, zaprojektowane przez Jana Sasa-Zubrzyckiego. Celem prac będących przedmiotem wniosku jest zabezpieczenie ołtarza głównego przed postępującym zniszczeniem oraz przywrócenie mu pierwotnego waloru estetycznego utraconego wskutek uszkodzeń wywołanych naturalnymi procesami starzenia drewna, będącego jego podstawowym budulcem. W przypadku ołtarza poskutkowało to obluzowaniem połączeń stolarskich, powstaniem szczelin pomiędzy deskami i pęknięciami zaprawy kredowo klejowej którą pokryte są drewniane elementy ołtarza. Dodatkowo stwierdzono obecność śladów bytowania drewnojadów. Na wszystkich elementach wyposażenia wnętrza występuje dekoracja pozłotnicza - najczęściej w obrębie detalu opracowanego snycersko oraz podkreśleń podziałów architektonicznych (profile gzymsów, bordiury płycin itp ). Dekoracje wykonane pierwotnie w technice klejowej na wszystkich ołtarzach są mocno przetarte. W ołtarzu widoczne są liczne uszkodzenia dekoracji pozłotniczej z odsłoniętą warstwą kredowo klejowego gruntu stanowiącego bazę jej podłoża. Planowany zakres prac obejmował będzie między innymi: -Wykonanie dokumentacji fotograficznej obiektu. - Ustalenie stratygrafii obiektu - Wykonanie wybranych badań laboratoryjnych których wyniki mogą mieć wpływ na dobór środków niezbędnych do skutecznego wykonania niektóry ch zabiegów lub na decyzje doty czące ostatecznej aranżacji kolorystycznej obiektu - Wstępne oczyszczenie powierzchni obiektu z zabrudzeń -Przeprowadzenie prac stolarskich polegające na wzmocnieniu konstrukcji, korekcie połączeń stolarskich i uzupełnieniu braków formy ołtarza oraz elementów dekoracji snycerskiej -Impregnację i dezynsekcję wybranych elementów obiektu (tam gdzie przeprowadzenie
wymienionych zabiegów okaże się niezbędne) - Usunięcie niepierwotnych nawarstwień na strukturze i dekoracjach snycerskich (jeśli stwierdzona zostanie ich obecność) - Uzupełnienie ubytków gruntu i pulmentów - Uzupełnienie lub/i częściowa rekonstrukcja dekoracji malarskiej struktury i dekoracji snycerskiej - Rekonstrukcja dekoracji pozłotniczej w technice klejowej (na pulment) - Montaż obiektu w miejscu pierwotnego usytuowania - Sporządzenie dokumentacji powykonawczej. Szczegółowo zakres prac określa załączony program prac konserwatorskich.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej potwierdzającej współfinansowanie zadania (miejsce montażu tablicy wskaże Zamaw iający)
4. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobow iązany jest do przekazania Zamaw iającemu trzech egzemplarzy powykonawczej dokumentacji konserwatorskiej, obejmującej część opisową, ry sunkową i fotograficzną w wersji papierowej (wydruk) oraz jednej wersji elektronicznej w formacie ,,.pdf', w terminie do 3 miesięcy od dnia protokolarnego odbioru końcowego robót będących przedmiotem zamówienia
Warunki wykonania prac
1. Prace muszą zostać wykonane zgodnie z:
a) Programem prac konserwatorskich: ,,Program prac konserwatorskich dotyczących ołtarza głównego w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie", oprać. Kraków, 2023 r., stanowiącym Załącznik nr 1 do Zapytania
b) Pozwoleniem Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 23.11.2023 r. nr 22/2023/B na prowadzenie prac przy zabytku tj. ołtarz główny w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie, stanowiącym Załącznik nr 2 do Zapytania
c) ustaleniami komisji konserwatorskich.
2. Zamawiający dopuszcza rozwiązania i materiały równoważne do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem że posiadają one parametry nie gorsze od materiałów wskazanych w Programie prac konserwatorskich i Wykonawca uzyska uprzednią zgodę właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na ich zastosowanie.
3. Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do:
a) zabezpieczenia przed uszkodzeniem wszelkiej istniejącej infrastruktury technicznej, elementów zabytkowych oraz usunięcie wszelkich szkód powstałych z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, powstałych w czasie realizacji przedmiotu zamówienia, poprzez przywrócenie uszkodzonych elementów do stanu niepogorszonego sprzed dnia rozpoczęcia prac.
b) przestrzegania przepisów BHP i ppoż,
4. Realizacja prac winna odbywać się ze szczególną starannością z zastosowaniem technik zgodnych ze sztuką konserwatorską wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy, obowiązującymi Normami i przepisami prawa regulującymi czynności danego rodzaju, w tym przepisami dotyczącymi ochrony konserwatorskiej oraz warunkami umowy.
5. Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie przedmiotu zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.

CPV: 92522000-6

Składanie ofert:
VIII. Termin i sposób złożenia oferty:
1) Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 29 kwietnia 2024 r. do godz. 15.00 w formie pisemnej.
2) Ofertę należy złożyć w formie papierowej, umieszczając ją w jednej zamkniętej kopercie:
a) osobiście (po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem +48 14 643-62-26 w siedzibie Rzymskokatolickiej Parafii pw. Św. Mani Magdaleny: Rynek 19, 33-230 Szczucin
albo
b) listownie na adres: Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie, Rynek 19, 33-230 Szczucin

Miejsce i termin realizacji:
VII. Termin realizacji zamówienia:
Zakończenie realizacji zamówienia nastąpi w terminie do 31 grudnia 2025 r.

Wymagania:
Inwestycja ,,Konserwacja ołtarza głównego w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie" uzyskała dotację Gminy Szczucin dofinansowaną ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
1. Zamawiający realizuje inwestycję, na którą Gmina Szczucin przyznała dotację dofinansowaną ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
2. Postępowanie nie podlega zapisom ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo Zamówień Publicznych.
3. Zamawiający nie jest zobowiązany do stosowania przepisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania na każdym jego etapie, bez podania przyczyn.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych ani ofert wariantowych.
6. Złożenie oferty jest jednoznaczne z zaakceptowaniem bez zastrzeżeń treści niniejszego zapytania ofertowego.
. 7. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
8. Niniejsze zaproszenie do składania ofert nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zawarcia umowy.
9. Zapytanie ofertowe umieszczone zostało na stronie internetowej Gminy Szczucin: www.szczucin.pl oraz stronie Parafii www.parafiaszczucin.pl
1. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który spełnia warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej i zawodowej. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia przedmiotowe warunki, jeżeli:
1.1. Wykaże, że zrealizował w sposób należyty i prawidłowo ukończył nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przynajmniej: 2 (dwie) umowy w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków, których zakres obejmował prace konserwatorskie przy drewnianym, mchomym wyposażeniu, wpisanym do rejestru zabytków o wartości przynajmniej 800 000,00 zł brutto w ramach każdej z umów.
W celu potwierdzenia spełnienia wskazanego warunku, Wykonawca załączy' do oferty prawidłowo wypełniony Załącznik nr 4 zawierający wykaz prac konserwatorskich, określający wartość wykonanych prac, ich zakres, przedziały czasowe (daty) ich wykonania, podmioty na rzecz który ch zostały one wykonane oraz załączy dowody określające czy prace te zostały wykonane należycie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. Dowodami o których mowa w zdaniu poprzednim są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego prace konserwatorskie były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty.
1.2. Wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami o odpowiednich kwalifikacjach, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia tj.:
1.2.1. Kierownikiem prac konserwatorskich - dyplomowanym konserwatorem dzieł sztuki, który ukończył studia wyższe z zakresu konserwacji dzieł sztuki spełniającym wymagania o których mowa w art. 37a ustawy z dnia 23.07.2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 r. poz. 840 ze zmianami) oraz który:
o Posiada co najmniej 10 lat doświadczenia w kierowaniu pracami konserwatorskimi obiektach wpisanych do rejestru zabytków, przy czym okresy realizacji prac wykonanych w tym samym czasie nie sumują się. Wymagany okres doświadczenia zawodowego w należy rozumieć jako okres wykonywania czynności w trakcie faktycznej realizacji prac. Okres doświadczenia zawodowego poszczególnych osób winien być liczony w miesiącach w ten sposób, że 1 rok doświadczenia zawodowego oznacza 12 miesięcy aktywnego pełnienia funkcji. Wykazanie różnych usług lub prac przebiegających w tym samym okresie czasu, zostanie potraktowane jak wykonanie jednej usługi lub pracy konserwatorskiej w danym okresie czasu.
o W okresie ostatnich 5 lat pełnił funkcję kierownika prac konserwatorskich przy co najmniej 2 zamówieniach (odrębnych umowach), których przedmiotem było wykonanie prac konserwatorskich przy drewnianym, ruchomym wyposażeniu, wpisanym do rejestru zabytków, o wartości prac nie mniejszej niż 800 000,00 zł brutto każda (słownie: jeden milion złotych 00/100)
1.2.2. Zespołem konserwatorskim w skład którego wchodzą co najmniej dwaj dyplomowani konserwatorzy' dzieł sztuki, którzy ukończyli studia wyższe z zakresu konserwacji dzieł sztuki w specjalności konserwacji malarstwa lub rzeźby, spełniających wymogi o których umowa w art. 37a ustawy z dnia 23.07.2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami ( Dz. U. z 2022 r. póz. 840 ze zmianami), którzy:
o posiadają doświadczenie w realizacji co najmniej 5 prac konserwatorskich przy drewnianych obiektach ruchomych, wpisanych do rejestru zabytków.
W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca wraz z ofertą złoży prawidłowo wypełniony Załącznik nr 5.
Uwaga: Zamawiający nie dopuszcza łączenia przez kilka osób funkcji przewidzianych dla osób skierowanych do kierowania oraz wykonywania prac konserwatorskich objętych przedmiotem zamówienia.
2. O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
0 kwocie ubezpieczenia nie mniejszej niż 800 000,00 zł.
3. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia określone w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie .bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r., póz. 835)
4. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, która będzie niezgodna z treścią zapytania ofertowego.
5. Zamawiający wymaga, aby Oferent dokonał wizji lokalnej obiektu, mającej na celu dokładne
1 szczegółowe rozpoznanie warunków związanych z realizacją zamówienia, jak również rozpoznanie możliwych ryzyk z nim związanych, wpływających na prawidłowe oszacowanie kosztów. Do oferty należy załączyć Zaświadczenie o odbyciu wizji lokalnej, podpisane przez przedstawiciela Zamawiającego.
6. Zamawiający ustala dwa terminy wizji lokalnej: 8 kwietnia o godz. 10.00 oraz 19 kwietnia o godz. 10.00 Na wizję lokalną należy przybyć z wypełnionym i wydrukowanym egzemplarzem Zaświadczenia, którego wzór zawarty jest w Załączniku nr 7 do niniejszego zapytania.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do negocjacji warunków realizacji zamówienia z kilkoma lub jednym Wykonawcą, który/którzy złożył/złożyli najkorzystniejszą/najkorzystniejsze ofertę/oferty i spełnia/spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega/podlegają wykluczeniu z postępowania.
8. W przypadku odrzucenia oferty, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie wobec Zamawiającego.
V. Opis sposobu obliczenia oceny
1. Wykonawca zadeklaruje w Formularzu ofertowym ryczałtową cenę brutto za wykonanie zamówienia, wyliczoną w oparciu o informacje opisujące Przedmiot zamówienia określone w niniejszym zapytaniu ofertowym oraz informacje pozyskane podczas wizji lokalnej.
2. Cena oferty' musi być wyrażona w złotych polskich, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (zasada zaokrąglenia - poniżej 5 należy końcówkę pominąć, powyżej i równe 5 należy zaokrąglić w górę)
3. Przy jmuje się, że Wykonawca upewnił się co do prawidłowości i kompletności oferty oraz cen które powinny pokryć wszystkie jego zobowiązania finansowe i koszty konieczne do należytego wykonania całości przedmiotu zamówienia oraz usunięcia ewentualnych usterek w okresie gwarancyjnym i rękojmi. Żadne niedoszacowanie, pominięcie, brak rozpoznania nie może być podstawą do żądania podwyższenia ceny określonej w ofercie.
4. Wykonawca zobowiązany jest zastosować stawkę VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
5. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty' związane z przy gotowaniem i złożeniem oferty.
VI. Płatności
1. Wynagrodzenie Wykonawcy zostanie wypłacone zgodnie z warunkami wypłat dofinansowania z Rządow ego Funduszu Polski Ład w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
2. W związku z tym, że planowany termin realizacji inwestycji jest dłuższy niż 12 miesięcy, na podstawie jednej umowy, rozliczenie za wykonanie przedmiotu umowy odbędzie się w dwóch transzach:
a) Pierwsza (na podstawie faktury częściowej) po zakończeniu etapu prac, którego wartość nie może być wyższa niż 50% wynagrodzenia brutto Wykonawcy, określonego w ofercie.
b) Druga (na podstawie faktury końcowej) po odbiorze końcowym przedmiotu umowy, za zrealizowany pozostały zakres robót (tj. ponad rozliczony na podstawie faktury7 częściowej), w kwocie pomniejszonej o kwotę wypłaconą w7 pierwszej transzy wynagrodzenia brutto Wykonawcy.
3. Wynagrodzenie płatne będzie przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturach w terminie do 30 dni od daty dostarczenia faktur Zamawiającemu.
Za termin złożenia oferty przyjmuje się termin dostarczenia oferty do Zamawiającego (nie decyduje data nadania listu poleconego).
Na kopercie należy umieścić:
- nazwę i adres Zamawiającego,
- nazw ę i adres Wykonawcy,
-adnotację: ,,oferta na wykonanie zadania pn.: Konserwacja ołtarza głównego w kościele pw. Sw. Marii Magdaleny w Szczucinie, nie otwierać przed 29 marca, godz. 15.15
3) Osoba podpisująca ofertę musi być upoważniona do reprezentowania Wykonawcy. W przypadku, jeśli prawo reprezentacji nie wynika z publicznych rejestrów (CEiDG albo KRS), oferta, do której nie dołączono pełnomocnictwa lub innych dokumentów poświadczających uprawnienia do reprezentowania podmiotu, zostanie odrzucona ze względów formalnych.
5) W oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem należy złożyć:
a) dokumenty potwierdzające doświadczenie Oferenta,
b) dokumenty potwierdzające kwalifikacje/uprawnieniach osób skierowanych do realizacji inwesty cji,
c) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy (jeżeli dotyczy),
d) polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
VIII. Termin związania z oferta:
Termin związania z ofertą: 60 dni
X. Warunki umowy:
Warunki umowy określają projektowane postanowienia umowne, stanowiące Załącznik nr 6 do niniejszego
zapytania
XI. Informacje o formalnościach:
1. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, który spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega wykluczeniu z postępowania, a także którego oferta została wybrana za najkorzystniejszą.
2. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zawiadomi drogą elektroniczną wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty w przedmiotowym postępowaniu o jego wynikach.
3. W niniejszym postępowaniu nie przysługują Wykonawcom środki ochrony prawnej określone w przepisach ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
4. Zamawiający zastrzega sobie zmianę treści Zapytania ofertowego.

Kontakt:
IX. Osoba uprawniona do kontaktów z Wykonawcami
Osobą uprawnioną do kontaktów z Wykonawcami jest:
Ks. Zygmunt Warzecha, nr. tel. 691 496 587,

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.