Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Modernizacja, zakup i montaż instalacji w zabytku drewnianym

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Modernizacja, zakup i montaż instalacji w zabytku drewnianym

Data zamieszczenia: 2024-03-22
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia pw. Andrzeja Apostoła w Słupi pod Bralinem
Słupia pod Bralinem 5
63-642 Perzów
powiat: kępiński
tel. +48 627861060, fax. +48 627861509
ksmarcinnowicki@gmail.com
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Perzów
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. +48 627861060,
Termin składania ofert: 2024-04-22 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Parafia Rzymskokatolicka Andrzeja Apostoła
zaprasza do złożenia oferty na wykonanie zadania pn.:
Modernizacja, zakup i montaż instalacji w zabytku drewnianym w parafii pw. Andrzeja Apostoła w
Słupi pod Bralinem
2. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja instalacji elektrycznej wraz z opracowaniem Projektu Systemu sygnalizacji pożaru, projektem instalacji elektrycznej, montażem instalacji i przyłączami elektrycznymi.
Zadanie obejmuje modernizację instalacji elektrycznych wewnętrznych w budynku kościoła w zakresie: rozdzielnice, , wewnętrzne linie zasilające WLZ, , instalacje oświetlenia ogólnego, instalacje oświetlenia awaryjnego, instalacje gniazd wtyczkowych, instalacje połączeń wyrównawczych, ochrona
przeciwpożarowa, ochrona przeciwprzepięciowa.
Zadanie należy wykonać w oparciu o dokumentację projektową.
Parametrom spełniającym wymogi Zamawiającego względem rozdzielnic i modułów elektrycznych odpowiada standard osprzętu na poziomie firmy Legrand. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia lub dokumentacji znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty, schematy czy pochodzenie - należy przyjąć, że Zamawiający ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, podał taki opis ze wskazaniem na typ, aby w jak najdokładniejszy sposób przedstawić oczekiwania jakościowe i technologiczne oraz wizualne Zamawiającego.
Dopuszcza się składanie ofert równoważnych, o parametrach techniczno - użytkowych nie gorszych niż te podane w opisie przedmiotu zamówienia.
Za urządzenia techniczne, materiały (produkty) i rozwiązania równoważne, Zamawiający uznaje takie urządzenia techniczne, materiały i rozwiązania, które w porównaniu z wyrobami przewidzianymi dokumentacją opisowej, charakteryzują się porównywalnymi cechami, tj. taką samą lub wyższą jakością, trwałością, funkcjonalnością, niezawodnością, parametrami technicznymi i eksploatacyjnymi oraz służą do tego samego celu.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi, roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Wskazanie równoważności dla proponowanych dostaw, usług lub robót budowlanych spoczywa na Wykonawcy na etapie złożenia oferty.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwrotu produktów niespełniających wymogów jakościowych (technicznych i użytkowych) oczekiwanych przez Zamawiającego na koszt i ryzyko Wykonawcy.
Zamawiający zamieszcza przedmiar robót, który ma charakter wyłącznie pomocniczy.
Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z całą dokumentacją. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową z wynagrodzeniem ryczałtowym, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót lub materiałów niż przewidziano w jakiejkolwiek pozycji przedmiaru nie będzie to uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia lecz jako konieczne roboty i materiały, które Wykonawca zobowiązany jest wykonać i dostarczyć w ramach ceny określonej w ofercie. Ewentualne braki w przedmiarze robót w robotach lub materiałach, które są konieczne do wykonania kompletnego zadania na podstawie specyfikacji i załączonych dokumentów nie zwalniają Wykonawcy z obowiązku ich wykonania, Wykonawca ma obowiązek wykonać wszystkie konieczne roboty i dostarczyć wszystkie materiały w ramach wynagrodzenia ryczałtowego określonego w umowie, która będzie zawarta w ramach niniejszego zamówienia publicznego.

Dokument nr: ZO.2/S/2024

Otwarcie ofert: o tej samej godz. co i składanie nastąpi jawne otwarcie ofert w miejscu ich składania na terenie Parafii.

Składanie ofert:
7) Miejsce i termin złożenia oferty
1 .Ofertę w zamkniętej kopercie, z dopiskiem : oferta na zadanie Modernizacja, zakup i montaż instalacji w zabytku drewnianym w parafii pw. Andrzeja Apostoła w Słupi pod Bralinem należy dostarczyć w formie pisemnej (osobiście, pocztą tradycyjną, za pośrednictwem firm kurierskich na adres: Parafia pw. Andrzeja Apostoła w Słupi pod Bralinem, Słupia pod Bralinem 5, 63-642 Perzów.
2.TERMIN SKŁADANIA ofert upływa 22.04.2024 r. o godz. 10:00 - decyduje data i godz. wpływu oferty do siedziby Zamawiającego,

Miejsce i termin realizacji:
Termin realizacji: od dnia podpisania umowy do 30.11.2024 r.

Wymagania:
1. Tryb udzielania zamówienia
1 .Zamawiający realizuje projekt ,,Modernizacja, zakup i montaż instalacji w zabytku drewnianym w parafii pw. Andrzeja Apostoła w Słupi pod Bralinem", który pozyskał dofinansowanie (wstępna promesa) z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polskiego Ładu Program Inwestycji Strategicznych. Podmiotem udzielającym dofinansowania jest Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, Al. Jerozolimskie 7, 00-955 Warszawa oraz Gmina Perzów
1) Zamówienie udzielane jest w trybie postępowania ofertowego.
2) Niniejsze zamówienie nie podlega przepisom ustawy Prawo zamówień publicznych.
3) Zamawiający informuje, iż realizacja niniejszej inwestycji współfinansowana jest z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i w związku z powyższym strony umowy oświadczają, co następuje:
?) Zasady wypłaty wynagrodzenia wykonawcy wskazane w niniejszej umowie zostały ustalone zgodnie z zasadami wskazanymi w uchwale Rady Ministrów nr 232/2022 z dnia 23 listopada 2022 r. w sprawie utworzenia Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, w tym w Szczegółowych zasadach i trybie udzielania dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, o którym mowa w § 5 powołanej wyżej uchwały.
b)Będąc świadomymi treści ww dokumentów, godzą się na zasady wypłaty wynagrodzenia wykonawcy wskazane w umowie oraz dokumentach wskazanych w pkt 1 tj. wynagrodzenie nastąpi w dwóch transzach -pierwsza w wysokości nie wyższej niż 2 % wynagrodzenia określonego w umowie po realizacji określonego etapu prac, druga transza w wysokości pozostałej do zapłaty kwoty po otrzymaniu dofinansowania zgodnie z okienkami płatniczymi BGK
c)Zasady wypłaty wynagrodzenia wskazane w niniejszej umowie nie będą podlegały zmianom, które byłyby niezgodne z ww dokumentami.
5)Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia finansowania inwestycji na czas poprzedzający wypłatę z dofinansowania z Programu w ramach udzielonej wstępnej Promesy.
?) Wytyczne do programu Polski Ład dostępne są pod adresem
https://www.bek.pl/prouramy-i-fundusze/progjamv/rzadowy-prouram-odbudowy-zabvtkow/
7)Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzące do wyboru oferenta - Wykonawcy inwestycji zostaje upublicznione za pośrednictwem strony internetowej Gminy Perzów.
4. Informacja o możliwości składania ofert częściowych i wariantowych
1) Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
2) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
5. Warunki udziału w postępowaniu
O udzielenie niniejszego zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy:
1) Posiadają uprawnienia zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i organów architektoniczno- budowlanych.
2) Posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie:
Za spełnienie warunku Zamawiający uzna wykonanie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem składania ofert:
a) wykonał co najmniej jedną robotę elektryczną o wartości min 50 000,00 złotych brutto , na obiektach zabytkowych,
b) wykonał co najmniej jedną pracę o wartości min 250 000,00 brutto, dotyczącą robót elektrycznych, w tym roboty w zakresie systemów sygnalizacji pożaru na kwotę 200 000,00 brutto
c) posiada certyfikat CNBOP (Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej)
Wykonawca w celu wykazania, że posiada wiedzę i doświadczenie złoży na formularzu ofertowym stosowne oświadczenie oraz załączy dokumenty (jak: protokoły, referencje, kosztorysy ofertowe, faktury, kosztorysy powykonawcze) potwierdzające, że prace, o których mowa wyżej, zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji powyższych informacji.
3) . Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia -Wykonawca oświadczy, iż osoba skierowana do kierowania pracami posiada minimum 5.-letnie doświadczenie w robotach elektrycznych posiadającą uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2023 r., póz. 682 z późn. zin.) lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń.)
4) Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane prace na okres nie krótszy niż 5 lat.
5) Wykonawca oświadczy, że będzie finansował przedmiot zamówienia do czasu wypłaty środków z promesy.
6) Posiadają polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 250 000 zł, na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia ważnego
w czasie trwania umowy. Należy dołączyć kopię owej polisy wraz z dowodem opłacenia składki.
7) Ewentualny podwykonawca wskazany przez Wykonawcę musi posiadań uprawnienia do wykonywania działalności objętej przedmiotem zamówienia zgodne z ustawą o ochronie zabytków.
8) O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, a podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
9) Zamawiający zaleca przed sporządzeniem oferty dokonanie wizji lokalnej (po uprzednim telefonicznym umówieniu się z Ks. Proboszczem) w celu pozyskania pełnego rozmiaru obowiązków i trudności, które mogą się pojawić na etapie realizacji zamówienia.
6. Opis sposobu przygotowania oferty
Oferta musi zawierać:
1) Prawidłowo wypełniony i podpisany przez osobę upoważnioną formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1 do zaproszenia.
2) Dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz niepodleganie wykluczeniu z udziału w postępowaniu wymienione w punkcie 5 niniejszego zapytania ofertowego.
3) Każdy z Oferentów może złożyć tylko jedną ofertę w ramach postępowania.
4) Oferenci ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty
5) Ofertę należy złożyć w formie papierowej, kserokopie dokumentów powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem.
6) Oferty nieposiadające wymaganych dokumentów nie będą rozpatrywane.
7) Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu.
8) Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.
9) Oferty złożone po terminie lub nieodpowiadające wymogom formalnym nie zostaną rozpatrzone.
10) Ocena zgodności ofert z wymaganiami Zamawiającego przeprowadzona zostanie na podstawie analizy dokumentów i materiałów jakie Oferent zawarł w swojej ofercie. Ocenie podlegać będzie zarówno formalna jak i merytoryczna zgodność oferty z wymaganiami.
11) Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzania w toku oceny ofert wiarygodności przedstawionych przez Oferentów dokumentów, wykazów, danych i informacji.
12) Załączniki do oferty:
a) szczegółowy kosztorys ofertowy z obmiarem
b) wyciąg z aktu utworzenia jednostki potwierdzający, że profil działania Oferenta odpowiada przedmiotowi postępowania,
c) kserokopia polisy ubezpieczenia firmy
d) referencje od poprzednich Inwestorów, protokoły odbioru
e) kopia stosownych uprawnień do wykonania zamówienia,
f) informacja o zdolności finansowej
3.Oferty złożone po wyznaczonym terminie zostaną odesłane Wykonawcom bez ich otwierania.
8) Odrzucenie oferty
Zamawiający odrzuci ofertę jeżeli:
1) Jest sprzeczna z niniejszym zaproszeniem,
2) Wykonawca nie spełnia minimalnych warunków udziału w postępowaniu
3) Wykonawca nie przedłożył wymaganych dokumentów,
9) Termin związania ofertą
Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
10) . Ocena ofert. Elementy ofert podlegające ocenie:
1. Przy ocenie oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami.
1) Cena za wykonanie przedmiotu zamówienia - waga 70 %
2) Doświadczenie waga 30 %
2. Sposób obliczania wartości punktowej dla poszczególnych kryteriów:
1) kryterium ,,cena" Kc - Ilość punktów w kryterium cena zostanie obliczona na podstawie poniższego wzoru:
Cena min.
Kc =---------------x 70%
Cena badana
gdzie: Kc - ilość punktów w kryterium cena,
Cena min - najniższa cena brutto spośród ofert nie podlegających odrzuceniu,
Cena bad. - cena brutto oferty badanej,
2)kryterium ,,doświadczenie" Kd
a) Wykonane: (zgodnie z wymogami pkt 5 ppkt 2 łącznie a i b) 1 praca - 10 pkt
b) Wykonane: 2 prace - 20 pkt
c) Wykonane 3 prac i więcej - 30 pkt
Punktowany wymóg doświadczenia - wykonawca, który wykaże że wykonał więcej niż 1 pracę, o której mowa w pkt 5 ppkt 2 a oraz więcej niż 1 pracę, o której mowa w pkt 5 ppkt 2 ust.b musi wykazać, że wśród nich są prace, które spełniają wymóg co do wartości i zakresu.
Każdej ofercie zostanie przyznana liczba punktów wg wzoru:
K= Kc+Kd, gdzie:
Kc - ilość punktów w kryterium ,,cena:, obliczona zgodnie z pkt 2 ppktl
Kd - ilość punktów w kryterium ,,doświadczenie", obliczona zgodnie z przydzieloną punktacją pkt 2 ppkt2
Za najkorzystniejszą uznaje się ofertę, która zdobyła największą ilość punktów. Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach oceny ofert będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki.
11) . Zamawiający zastrzega sobie prawo negocjacji warunków wykonania przedmiotu zamówienia, a w szczególności ceny, o ile uzna to za konieczne do prawidłowego przeprowadzenia postępowania. Negocjacje maja charakter poufny,
Wszelkie ustalenia z negocjacji wprowadzane zostają do protokołu, a oferta staje się ważna wraz ze zmianami wprowadzonymi przez oferenta do niniejszego protokołu.
12) .Wybór oferty
1) Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w niniejszym zapytaniu zakupowym i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.
2) Ocena zgodności ofert z wymaganiami Zamawiającego przeprowadzona zostanie na podstawie analizy dokumentów i materiałów, jakie Oferent zawarł w swojej ofercie. Ocenie podlegać będzie zarówno formalna jak i merytoryczna zgodność oferty z wymaganiami.
3) Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzania w toku oceny ofert wiarygodności przedstawionych przez oferentów dokumentów, danych i informacji.
4) W przypadku, gdy co najmniej dwóch oferentów spełniających kryteria dostępu złoży oferty na tę samą kwotę wynagrodzenia, zostaną poproszeni o złożenie ofert dodatkowych
5) Informacje dotyczące wyboru najkorzystniejszej oferty:
O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający niezwłocznie zawiadomi pocztą elektroniczną wybranego oferenta oraz stosowną informację zamieści także na tablicy ogłoszeń Parafii, a także w Biuletynie Informacji Gminy Perzów (tj. wnioskodawcy ubiegającego się o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków z przeznaczeniem na udzielenie dotacji).
6) W toku badań ofert Zamawiający może żądać od oferenta wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty.
7) Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana uchyla się od zawarcia runowy, Zamawiający może wybrać kolejną ofertę najkorzystniejszą spośród złożonych ofert, bez przeprowadzenia ich ponownej oceny.
8) Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania bez podania uzasadnienia, a także do pozostawienia postępowania bez wyboru oferty.
2. Każdy Wykonawca ponosi ryzyko związane z ewentualną wadliwością informacji uzyskanych od osób trzecich, niewymienionych w pkt. 1.
3. Wszystkie informacje dotyczące postępowania o zamówieniu publicznym będą przekazywane Wykonawcom przez Zamawiającego drogą elektroniczną
4Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści zapytania. Zamawiający może udzielić wyjaśnień jeżeli uzna, że zapytanie będzie miało wpływ na treść składanej oferty.
1. Oferent składając ofertę jest z nią związany przez 30 dni. Biega terminu związania z ofertą rozpoczyna się w dniu wskazanym jako termin składania ofert.
2. Do upływu terminu składania ofert Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lub uzupełnienia treści niniejszego zapytania ofertowego. W tej sytuacji potencjalni oferenci, którzy złożyli już ofertę zostaną poinformowani o dokonanej zmianie treści zapytania ofertowego i o ewentualnym nowym terminie składania ofert.
3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w ramach zapytania ofertowego bez podania przyczyny - na każdym jego etapie -- bez ponoszenia jakichkolwiek skutków prawnych i finansowych.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo wydłużenia terminu składania ofert w ramach zapytania ofertowego.
5. Zamawiający może żądać od oferentów w toku badania i oceny ofert wyjaśnień, dodatkowych dokumentów i informacji dotyczących treści złożonych ofert, bądź uzupełnienia braków w złożonej ofercie wyznaczając oferentowi odpowiedni termin. W przypadku nieuzupełnienia oferty lub niezłożenia pełnych wyjaśnień, Zamawiający uprawniony będzie do odrzucenia oferty.
6. W przypadku wystąpienia podejrzenia lub/i przesłanek, które mogą wskazywać, że złożone oświadczenia lub dokumenty w ofercie są nieprawdziwe, Zamawiający może żądać od oferenta stosownych wyjaśnień na każdym etapie oceny oferty, również po wyborze oferenta - wykonawcy oraz po podpisaniu umowy. W przypadku niezłożenia w wyznaczonym terminie pełnych wyjaśnień oraz braku udowodnienia, że informacje w złożonej ofercie są zgodne z prawdą, Zamawiający ma prawo do odrzucenia oferty, a także do rozwiązania umowy na etapie jej realizacji.
7. Zamawiający, w celu ustalenia, czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, może zwracać się do oferenta o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
8. Z tytułu odrzucenia oferty, oferentowi nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego.
9. Zamawiający po dokonaniu oceny ofert opublikuje ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty na stronie prowadzącego zamówienie.
10. Informacja o terminie i miejscu podpisania umowy zostanie przekazana telefonicznie oferentowi, którego ofertę wybrano.
11. Ewentualne spory w relacjach z oferentami o roszczenia cywilnoprawne, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, będą poddane mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem albo osobą prowadzącą inne polubowne metody rozwiązania sporów.
12. Terminem rozpoczęcia realizacji zamówienia jest data podpisania umowy z oferentem -Wykonawcą, a terminem zakończenia data protokołu odbioru końcowego zamówienia podpisana przez Zamawiającego.
13. Ewentualne roboty dodatkowe, które wystąpią podczas procesu realizacji zamówienia mogą być przedmiotem zmiany wartości umowy.
14. Przez zamówienie dodatkowe należy rozumieć takie zamówienie, które nie zostało ujęte w opisie przedmiotu zamówienia określający przedmiot zamówienia podstawowego oraz objęte treścią zapytania ofertowego a jego wykonanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowości całego zamówienia, a oferent nie był w stanie ich przewidzieć. Zakres wskazanych robót musi wynikać ze sporządzonego i zatwierdzonego protokołu konieczności wystąpienia robót, natomiast warunki udzjelenia zamówienia muszą być równoważne do warunków zamówienia podstawowego.
15. Ewentualne roboty, które nie zostały ujęte w opisie przedmiotu zamówienia związanym z niniejszym zapytaniem ofertowym, a są naturalną konsekwencją procesu budowlanego i w naturalny sposób z niego wynikają, uznaje się, że oferenta robót dysponując opisem przedmiotu zamówienia powinien przewidzieć je jako konieczne do wykonania mimo, że opis przedmiotu zamówienia literalnie ich nie wymienia. De facto roboty te są ściśle związane z przedmiotem zamówienia. Wynika to z zawodowego charakteru wykonywanych przez oferenta - Wykonawcę robót budowlanych czynności i przypisanego do nich określonego poziomu wiedzy i doświadczenia zawodowego. Tego typu roboty muszą zostać zrealizowane w ramach zaoferowanej ceny ryczałtowej.
16. Za roboty dodatkowe nie można uznać robót, które wynikają z wykonania większych ilości robót, niż to wynika z opisu przedmiotu zamówienia wskazanego na etapie zapytania ofertowego, gdyż w istocie to roboty, które stanowią przedmiot zamówienia. W interesie oferenta - Wykonawcy leży własna ocena robót budowlanych przewidzianych do wykonania oraz uwzględnienie wszelkich innych okoliczności które mogą mieć wpływ na cenę. Takie roboty oferent ma obowiązek wykonać w ramach oferowanej ceny ryczałtowej.

Kontakt:
1.Osobą upoważniona przez Zamawiającego do kontaktowania się z Wykonawcami jest ks. Marcin Nowicki, tel. 664955922, e-mail: ksmarcinnowicki@gmail.com

Podobne przetargi

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.